M 100 m Vind: +0.6 Finale A Finale | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rondell Sorrillo Rondell Sorrillo ('86) | 86 | TTO | 10.39 | |||||||||||
2 | Jamal Watkins Jamal Watkins ('94) | 94 | USA | 10.56 | PB | ||||||||||
3 | Jeremy Phillips Jeremy Phillips ('93) | 93 | IRL | 10.58 | PB | ||||||||||
4 | Cadarius Harris Cadarius Harris | USA | 10.69 | PB | |||||||||||
5 | Kevin Hallmon Kevin Hallmon | USA | 10.72 | ||||||||||||
6 | Tevin-Lloyd Thompson Tevin-Lloyd Thompson ('94) | 94 | JAM | 10.73 | |||||||||||
7 | Josh Parsons Josh Parsons | USA | 10.80 | PB | |||||||||||
Finale B Vind: +0.6 | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Dondre Mimms Dondre Mimms | USA | 10.79 | =PB | |||||||||||
2 | Austin Hayes Austin Hayes ('96) | 96 | USA | 10.89 | |||||||||||
Finale C Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Khalid Fuller Khalid Fuller | USA | 10.98 | PB | |||||||||||
2 | Jeyson Jones Jeyson Jones | USA | 11.00 | PB | |||||||||||
M 200 m Vind: +0.6 Finale A Finale | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Rondell Sorrillo Rondell Sorrillo ('86) | 86 | TTO | 20.43 | SB | ||||||||||
2 | Jeremy Phillips Jeremy Phillips ('93) | 93 | IRL | 21.28 | PB | ||||||||||
3 | Jamal Watkins Jamal Watkins ('94) | 94 | USA | 21.41 | PB | ||||||||||
4 | Tevin-Lloyd Thompson Tevin-Lloyd Thompson ('94) | 94 | JAM | 21.60 | PB | ||||||||||
5 | Austin Hayes Austin Hayes ('96) | 96 | USA | 21.68 | SB | ||||||||||
6 | Holt Keeling Holt Keeling | USA | 21.95 | SB | |||||||||||
Finale B Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Nick Anderson Nick Anderson ('95) | 95 | USA | 21.89 | |||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jimmy Brooks Jimmy Brooks ('95) | 95 | USA | 47.01 | SB | ||||||||||
2 | Halen Witcher Halen Witcher | USA | 48.24 | PB | |||||||||||
3 | Xavier Jones Xavier Jones ('95) | 95 | USA | 48.93 | SB | ||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Emmanuell Kemei Emmanuell Kemei | USA | 1:49.41 | PB | |||||||||||
2 | Timothy Asis Timothy Asis | USA | 1:51.46 | PB | |||||||||||
3 | Desmond Bell Desmond Bell | USA | 1:51.99 | ||||||||||||
4 | Ian Jones Ian Jones ('97) | 97 | USA | 1:52.29 | SB | ||||||||||
5 | Jarrod Hart Jarrod Hart ('95) | 95 | USA | 1:53.05 | PB | ||||||||||
6 | Ryan Speer Ryan Speer | USA | 1:53.97 | ||||||||||||
M 1 mile Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Gilbert Boit Gilbert Boit ('94) | 94 | KEN | 4:07.37 | PB | ||||||||||
2 | Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94) | 94 | DEN | 4:07.45 | PB | ||||||||||
3 | Kendall Muhammad Kendall Muhammad ('97) | 97 | USA | 4:08.38 | PB | ||||||||||
4 | Jacob Poyner Jacob Poyner | USA | 4:10.68 | PB | |||||||||||
M 5000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ambrose Maritim Ambrose Maritim | USA | 14:24.67 | ||||||||||||
2 | Erick Rotich Erick Rotich | USA | 14:35.82 | ||||||||||||
3 | Ronald Korir Ronald Korir ('93) | 93 | KEN | 14:37.00 | PB | ||||||||||
4 | Breydon Gates Breydon Gates | USA | 14:39.37 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk Vind: +1.3 Finale A Finale | Vind: +1.3 | ||||||||||||||
1 | Damian Warner Damian Warner ('89) | 89 | CAN | 13.42 | SB | ||||||||||
2 | Wayne Newman Wayne Newman ('94) | 94 | USA | 14.14 | SB | ||||||||||
3 | Chaz Hawkins Chaz Hawkins ('95) | 95 | USA | 14.38 | =PB | ||||||||||
4 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 14.41 | PB | ||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | William Wynne William Wynne ('90) | 90 | USA | 51.83 | |||||||||||
2 | Cameron Murphy Cameron Murphy | USA | 53.56 | PB | |||||||||||
3 | Naija Omari Naija Omari ('96) | 96 | USA | 53.72 | |||||||||||
4 | Isaac Lee Isaac Lee | USA | 53.83 | ||||||||||||
5 | Wayne Newman Wayne Newman ('94) | 94 | USA | 53.91 | |||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mike Edwards Mike Edwards ('90) | 90 | GBR | 2.20 | SB | ||||||||||
2 | Xavier McAllister Xavier McAllister ('93) | 93 | USA | 2.14 | =SB | ||||||||||
3 | Justin Kretchmer Justin Kretchmer ('95) | 95 | USA | 2.10 | |||||||||||
4 | Tequan Claitt Tequan Claitt ('97) | 97 | USA | 2.05 | |||||||||||
5 | Ibn Short Ibn Short ('95) | 95 | USA | 2.05 | |||||||||||
6 | Alex Bloom Alex Bloom ('96) | 96 | USA | 2.00 | |||||||||||
Mike Wood Mike Wood | USA | NH | |||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Adrián Valles Adrián Valles ('95) | 95 | ESP | 5.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Peter Geraghty Peter Geraghty ('91) | 91 | USA | 5.25 | |||||||||||
3 | Jason Scott Jason Scott ('85) | 85 | USA | 5.10 | SB | ||||||||||
4 | Jake Blankenship Jake Blankenship ('94) | 94 | USA | 5.10 | |||||||||||
5 | Colt Robinson Colt Robinson ('93) | 93 | USA | 4.80 | |||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Damian Warner Damian Warner ('89) | 89 | CAN | 7.65 | +0.5 | ||||||||||
2 | Taylor Stewart Taylor Stewart ('91) | 91 | CAN | 7.35 | -1.3 | SB | |||||||||
3 | Tim Duckworth Tim Duckworth ('96) | 96 | GBR | 7.34 | -0.5 | ||||||||||
4 | Zachary Polk Zachary Polk | USA | 7.00 | 0.0 | |||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Stephen Mozia Stephen Mozia ('93) | 93 | NGR | 20.73 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nik Huffman Nik Huffman ('94) | 94 | USA | 17.67 | |||||||||||
3 | Andrew Vollet Andrew Vollet ('95) | 95 | USA | 16.91 | PB | ||||||||||
4 | Brad Szypka Brad Szypka ('93) | 93 | USA | 16.10 | SB | ||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tavis Bailey Tavis Bailey ('92) | 92 | USA | 59.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Stephen Mozia Stephen Mozia ('93) | 93 | NGR | 57.31 | |||||||||||
3 | Macklin Tudor Macklin Tudor ('94) | 94 | USA | 57.13 | |||||||||||
4 | Noah Castle Noah Castle | USA | 50.70 | PB | |||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Andy Fryman Andy Fryman ('85) | 85 | USA | 70.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | David Cline David Cline | USA | 61.23 | ||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Raymond Dykstra Raymond Dykstra ('92) | 92 | CAN | 67.98 | SB | ||||||||||
2 | Ethan Shalaway Ethan Shalaway ('94) | 94 | USA | 64.83 | |||||||||||
K 100 m Vind: +0.7 Finale A Finale | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | Kendra Harrison Kendra Harrison ('92) | 92 | USA | 11.35 | PB | ||||||||||
2 | Haisha Bisiolu Haisha Bisiolu ('97) | 97 | NGR | 11.87 | |||||||||||
3 | Kymmalett Ross Kymmalett Ross ('94) | 94 | USA | 12.07 | |||||||||||
Finale B Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | NaAsha Robinson NaAsha Robinson ('97) | 97 | USA | 12.06 | PB | ||||||||||
Finale C Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Sharnique Leonce Sharnique Leonce ('93) | 93 | LCA | 12.19 | PB | ||||||||||
K 200 m Vind: +1.4 Finale A Finale | Vind: +1.4 | ||||||||||||||
1 | Kendra Harrison Kendra Harrison ('92) | 92 | USA | 23.00 | PB | ||||||||||
2 | Donatella Asemota Donatella Asemota ('96) | 96 | USA | 23.49 | PB | ||||||||||
3 | NaAsha Robinson NaAsha Robinson ('97) | 97 | USA | 23.78 | PB | ||||||||||
4 | Kymmalett Ross Kymmalett Ross ('94) | 94 | USA | 24.21 | PB | ||||||||||
5 | Bryana Robinson Bryana Robinson ('95) | 95 | USA | 24.23 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: +2.3 | Vind: +2.3 | ||||||||||||||
1 | Daje Pugh Daje Pugh ('94) | 94 | USA | 24.36 | w | ||||||||||
2 | Shanice Johnson Shanice Johnson ('94) | 94 | USA | 24.41 | w | ||||||||||
3 | Naja Greer Naja Greer | USA | 24.81 | w | |||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | D'Airrien Jackson D'Airrien Jackson ('97) | 97 | USA | 53.68 | |||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Julie Williamson Julie Williamson | USA | 2:11.87 | PB | |||||||||||
2 | Julie MathisenJulie Mathisen ('93) | 93 | NOR | 2:12.57 | |||||||||||
3 | Meg Westerheide Meg Westerheide | USA | 2:13.06 | ||||||||||||
4 | Jill Weston Jill Weston | USA | 2:13.07 | ||||||||||||
5 | Samantha Woodford Samantha Woodford | USA | 2:13.87 | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +2.9 Finale A Finale | Vind: +2.9 | ||||||||||||||
1 | Javette Lee Javette Lee ('94) | 94 | USA | 13.54 | w | ||||||||||
2 | Je'Rica Sanders Je'Rica Sanders ('93) | 93 | USA | 13.84 | w | ||||||||||
3 | Claudette Day Claudette Day ('95) | 95 | USA | 13.99 | w | ||||||||||
4 | Aliya Barnes Aliya Barnes ('96) | 96 | USA | 14.12 | w | ||||||||||
5 | Juliana Puopolo Juliana Puopolo ('96) | 96 | CAN | 14.34 | w | ||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jen Cotten Jen Cotten ('87) | 87 | CAN | 58.33 | |||||||||||
2 | Megan Kiely Megan Kiely ('94) | 94 | IRL | 1:03.83 | |||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Erika Hurd Erika Hurd ('94) | 94 | USA | 1.81 | SB | ||||||||||
2 | Loretta Blaut Loretta Blaut ('96) | 96 | USA | 1.81 | PB | ||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alyssa McBride Alyssa McBride ('94) | 94 | USA | 4.05 | |||||||||||
2 | Brooke Catherine Brooke Catherine ('97) | 97 | USA | 3.90 | |||||||||||
3 | Savanah Amato Savanah Amato ('97) | 97 | USA | 3.75 | |||||||||||
4 | Sarah Hayhurst Sarah Hayhurst | USA | 3.75 | PB | |||||||||||
5 | Haley Pryor Haley Pryor | USA | 3.75 | PB | |||||||||||
6 | Sadie Brass Sadie Brass | USA | 3.60 | =PB | |||||||||||
7 | Hope Turner Hope Turner | USA | 3.60 | ||||||||||||
Dascha Hix Dascha Hix | USA | NH | |||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kenyattia Hackworth Kenyattia Hackworth ('93) | 93 | USA | 6.81 | +1.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Crystal Walker Crystal Walker ('91) | 91 | USA | 5.96 | +1.2 | ||||||||||
3 | Chancis Jones Chancis Jones | USA | 5.77 | w | +2.2 | ||||||||||
4 | Kaitlyn Taylor Kaitlyn Taylor ('94) | 94 | USA | 5.74 | +1.2 | ||||||||||
5 | Donatella Asemota Donatella Asemota ('96) | 96 | USA | 5.66 | +0.8 | SB | |||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | France Makabu France Makabu ('90) | 90 | FRA | 12.39 | +1.8 | ||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Amelia Strickler Amelia Strickler ('94) | 94 | GBR | 15.30 | |||||||||||
1 | Katie Walter Katie Walter ('97) | 97 | USA | 13.64 | |||||||||||
2 | Frida Åkerström Frida Åkerström ('90) | 90 | SWE | 14.78 | |||||||||||
3 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 14.60 | |||||||||||
4 | Leah Heckaman Leah Heckaman | USA | 14.51 | ||||||||||||
5 | Arionna Darling Arionna Darling | USA | 14.42 | ||||||||||||
6 | Elena Marchand Elena Marchand | USA | 14.07 | ||||||||||||
7 | Ashley Frahm Ashley Frahm ('95) | 95 | USA | 13.66 | |||||||||||
8 | Chanel Roberts Chanel Roberts | USA | 13.56 | ||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Becky Famurewa Becky Famurewa ('94) | 94 | USA | 57.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elena Marchand Elena Marchand | USA | 44.63 | ||||||||||||
3 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 43.95 | PB | ||||||||||
4 | Alexis Gray Alexis Gray | USA | 43.83 | ||||||||||||
5 | Leah Heckaman Leah Heckaman | USA | 43.69 | ||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 58.63 | |||||||||||
2 | Brandi Walker Brandi Walker | USA | 55.69 | ||||||||||||
3 | Monica Phillips Monica Phillips ('94) | 94 | USA | 54.70 | |||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Meghan Owens Meghan Owens ('01) | 01 | USA | 43.53 |