Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Fødselsdagsstævne 18.5.2016

M 100 m    
Vind: +2.6

Finale A

Finale
Vind: +2.6
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.63 w
  
 
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.73
  
 PB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta11.03 w
  
 
Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK11.17 w
  
 
Jakob H. AndersenJakob H. Andersen ('97)11.22
  
 PB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)Sparta / CUB11.26
  
 
Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK11.30
  
 
Rúni JacobsenRúni Jacobsen ('94)Sparta11.30
  
 =PB
Philip ReynoldsPhilip Reynolds ('96)Sparta11.33 w
  
 
Emil JespersenEmil Jespersen ('94)BAK11.39
  
 PB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)Sparta / CUB11.39 w
  
 
Rúni JacobsenRúni Jacobsen ('94)Sparta11.41 w
  
 
Daryoush YazdanyarDaryoush Yazdanyar ('86)KIF11.43 w
  
 
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta11.49
  
 
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta11.55
  
 PB
Johan K. ThomsenJohan K. Thomsen ('97)BAK11.62
  
 PB
Bruce BuasriBruce Buasri ('95)BAK11.86
  
 PB
Sam BuasriSam Buasri ('95)BAK11.98
  
 SB
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM12.06
  
 PB
Anton MjöbäckAnton Mjöbäck IK Hellas12.19
  
 
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta12.56
  
 PB
Oskar RømerOskar Rømer BAK13.20
  
 SB
Oliver LumholdtOliver Lumholdt ('01)BAK13.41
  
 PB
Anton FinneAnton Finne ('96)Hvidovre AM13.50
  
 PB
Nicklas FjeldbyNicklas Fjeldby ('01)BAK13.68
  
 PB
Nikolai Kragh SteenbergNikolai Kragh Steenberg ('03)BAK14.14 w
  
 
Henrik Kjeldgaard JørgensenHenrik Kjeldgaard Jørgensen ('61)BAK14.44
  
 PB
Emil BoesenEmil Boesen ('03)Viking Atletik14.73
  
 PB
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)BAK16.28 w
  
 
M 300 m    

Finale A

Finale
Vincent PlasVincent Plas ('01)Sparta36.76
  
 PB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta37.73
  
 
Anton MjöbäckAnton Mjöbäck IK Hellas39.01
  
 PB
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM40.12
  
 PB
Henrik SchwartbachHenrik Schwartbach ('66)BAK43.39
  
 PB
Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)BAK45.39
  
 PB
Nicklas FjeldbyNicklas Fjeldby ('01)BAK47.78
  
 PB
M 1 mile    

Finale A

Finale
Henrik Kjeldgaard JørgensenHenrik Kjeldgaard Jørgensen ('61)BAK5:03.65
  
 SB
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK5:04.13
  
 PB
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC5:20.04
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.75
  
 
Bruce BuasriBruce Buasri ('95)BAK1.70
  
 PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta1.55
  
 
Mads Fahnøe LarsenMads Fahnøe Larsen ('02)BAK1.45
  
 PB
Henrik Kjeldgaard JørgensenHenrik Kjeldgaard Jørgensen ('61)BAK1.40
  
 PB
Nikolai Kragh SteenbergNikolai Kragh Steenberg ('03)BAK1.25
  
 SB
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)BAK1.05
  
 =PB
Elias SpiegelhauerElias Spiegelhauer ('04)BAK0.90
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.70
  
 
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK4.40
  
 SB
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF3.80
  
 =PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta6.97
+1.3
  
 
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK6.69
+0.7
  
 
Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.23
+1.4
  
 =PB
Emil BoesenEmil Boesen ('03)Viking Atletik4.85
+1.9
  
 PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta4.79 w
+3.0
  
 
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta4.55
+0.1
  
 SB
Mads Fahnøe LarsenMads Fahnøe Larsen ('02)BAK4.53 w
+2.6
  
 
Mads Fahnøe LarsenMads Fahnøe Larsen ('02)BAK4.50
+0.4
  
 PB
Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)BAK4.26 w
+3.3
  
 
Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)BAK4.16
+1.8
  
 PB
Nikolai Kragh SteenbergNikolai Kragh Steenberg ('03)BAK4.12 w
+2.4
  
 
Nikolai Kragh SteenbergNikolai Kragh Steenberg ('03)BAK4.11
+1.3
  
 PB
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)BAK3.97 w
+3.5
  
 
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)BAK3.86
+1.7
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
Jimmie BerkJimmie Berk ('89)Sparta13.10
  
 SB
Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('95)Amager AC12.07
  
 SB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK10.93
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Mikkel JørgensenMikkel Jørgensen ('95)Amager AC38.22
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Michael NielsenMichael Nielsen ('66)BAK49.28
  
 SB
K 100 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta12.68
  
 SB
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta12.79
  
 PB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN12.79
  
 SB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN12.80
  
 SB
Julia H MaurerJulia H Maurer ('93)Sparta12.99
  
 SB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta13.00
  
 PB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta13.05
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK13.16
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF13.20
  
 PB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta13.23
  
 
Frederikke MortensenFrederikke Mortensen ('98)BAK13.30
  
 SB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF13.32
  
 
Betty-Marie Njor BoisenBetty-Marie Njor Boisen Sparta13.33
  
 =PB
Betty-Marie Njor BoisenBetty-Marie Njor Boisen Sparta13.35
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 190013.51
  
 SB
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby Sparta13.53
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 190013.56
  
 SB
Marie Kaare NordstrømMarie Kaare Nordstrøm ('03)BAK14.44
  
 PB
Ann IpsenAnn Ipsen ('67)BAK14.63
  
 =PB
Githa BredvigGitha Bredvig ('66)BAK15.07
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta42.39
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta42.78
  
 PB
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby Sparta43.25
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK45.08
  
 
Marie Kaare NordstrømMarie Kaare Nordstrøm ('03)BAK50.30
  
 PB
K 1 mile    

Finale A

Finale
Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK5:51.06
  
 SB
Mathilde Grønlund RasmussenMathilde Grønlund Rasmussen ('03)BAK5:53.32
  
 PB
Ulrikke Juul SøeborgUlrikke Juul Søeborg ('03)Helsingør IF5:57.84
  
 PB
Kamilla KajbækKamilla Kajbæk ('99)BAK5:59.76
  
 PB
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)BAK6:02.42
  
 PB
Natascha ClausenNatascha Clausen ('99)Helsingør IF6:33.37
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.75
  
 SB
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta1.55
  
 =PB
Desiré CastellaniDesiré Castellani ('96)Sparta1.50
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.30
  
 =SB
Nicola MallingNicola Malling ('01)Sparta3.10
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.00
  
 
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta2.80
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 19002.60
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.60
  
 
Line RefsgaardLine Refsgaard BAK2.60
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Nicola MallingNicola Malling ('01)Sparta4.49
+0.4
  
 PB
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta4.38 w
+3.6
  
 
Githa BredvigGitha Bredvig ('66)BAK3.43
+1.7
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta15.46
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta51.33
  
 SB
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM31.06
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta58.35
  
 
2Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta55.18
  
 SB
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta42.93
  
 

Seneste resultater

22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
12.11RandersStangspring med musik
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne
6.10TårnbyLysstævne
6.10BallerupKastefemkamp
3.10ViborgViborg Track Meeting III
3.10HerningØnskestævne
1.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
1.10FrederiksbergFIF Kastemangekamp
1.10HaderslevSønderjyske Mesterskaber
30.9FrederiksbergKlubmesterskab
30.9EsbjergRegionsstævne
30.9SlagelseMonster 3 kamp
30.9Aarhus1900 Halvmaraton
28.9Korsør Aftenstævne
27.9HvidovreUngdom afsluttende
26.9OdenseOdense Klub Kast 4
24.9OdenseHCA Marathon
24.9OdenseDM Masters Maraton
23.9HerningVestdansk Holdmesterskab for ungdom
23.9HaderslevHif 5000 meter efterårsløb
23.9HvidovreIntern sæsonafslutning kastemangekamp
22‐24.9GreveAfslutningsstævne
21.9RøddingRAK Klubmesterskaber
21.9GlostrupTages kastetrekamp
21.9HvidovreKlubmesterskab i kast 2
20.9AabenraaNålestævne
19.9HvidovreKlubmesterskab i kast 1
17.9KøbenhavnDM/DM Masters Halvmarathon
17.9KøbenhavnCopenhagen Half Marathon
17.9KøbenhavnElite Mile
16.9RandersØstjyske Mesterskaber
16.9ValbyGang i Valbyparken
16.9ValbyDM kapgang 35km
16.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
16.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
16.9VejenSydmesterskaber
16‐17.9EsbjergDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
13.9NyborgNålestævne 3
11.9NæstvedPointstævne i HG
10.9GreveDT Masters, Finale
9‐10.9AalborgDGI Landsmesterskab
9.9AarhusDM Hold
9.9AarhusDM Hold - Udenfor konkurrence
6.9VejleRegionsstævne