Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Baneturneringen 4 24.5.2016

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.97
  
 PB
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)Sparta11.16
  
 SB
Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)If Gullfoss / USA11.24
  
 PB
Josef Abu-EesaJosef Abu-Eesa ('75)Sparta11.44
  
 SB
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)KIF11.47
  
 SB
Daryoush YazdanyarDaryoush Yazdanyar ('86)KIF11.48
  
 SB
Rúni JacobsenRúni Jacobsen ('94)Sparta11.50
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM11.52
  
 
Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM11.55
  
DR50 SB
Mikkel RamlowMikkel Ramlow Sparta11.62
  
 PB
Mads LundMads Lund Sparta11.63
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta11.81
  
 =PB
Nicolas PosseNicolas Posse ('97)Sparta11.81
  
 PB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)Sparta11.86
  
 SB
Villads ClausenVillads Clausen ('98)Amager AC12.19
  
 PB
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC12.22
  
 PB
Robin RichRobin Rich ('67)KIF12.38
  
 SB
Max Henning BoisenMax Henning Boisen ('88)Hvidovre AM13.36
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)If Gullfoss / USA48.65
  
 
Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta49.83
  
 
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)KIF50.23
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM51.20
  
 PB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)Sparta51.25
  
 SB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta53.49
  
 PB
Robin RichRobin Rich ('67)KIF53.80
  
 SB
Luca DellantonioLuca Dellantonio ('90)Sparta54.27
  
 SB
Mads SimonsenMads Simonsen DELTA56.33
  
 PB
George ProtopapsGeorge Protopaps ('77)Sparta1:04.00
  
 PB
M 1000 m    

Finale A

Finale
Simon HolstSimon Holst ('98)Amager AC2:40.15
  
 PB
Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC2:43.45
  
 PB
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM2:43.81
  
 PB
Mathias SikoraMathias Sikora Hvidovre AM2:47.48
  
 PB
Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:50.59
  
 PB
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 2:59.66
  
 PB
Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM3:04.60
  
 PB
Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70)BAC3:11.26
  
 PB
Jens LarsenJens Larsen ('63)Trongårdens IF 3:12.25
  
 PB
Per JørgensenPer Jørgensen ('63)Trongårdens IF 3:14.83
  
 SB
Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC3:18.56
  
 
Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC3:19.24
  
 PB
Tom Elmer ChristensenTom Elmer Christensen ('49)IK Hellas3:20.53
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 15:23.87
  
 PB
Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta15:41.67
  
 
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta15:43.23
  
 PB
Morten Puggaard RavnMorten Puggaard Ravn ('84)Sparta15:44.33
  
 PB
Asmund Biesbjerg JensenAsmund Biesbjerg Jensen ('94)15:48.46
  
 PB
Jonas GertsenJonas Gertsen ('98)Odense Atletik 15:59.19
  
 PB
Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)Frederiksberg IF16:08.80
  
 SB
Malthe GaarsdalMalthe Gaarsdal ('96)Blovstrød Løverne16:17.76
  
 PB
Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF16:31.59
  
 SB
Peter Christian WildtPeter Christian Wildt ('98)Odense Atletik 16:48.23
  
 PB
Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)16:51.03
  
 SB
Rasmus KristensenRasmus Kristensen ('97)Odense Atletik 16:54.68
  
 PB
Martin KlausenMartin Klausen ('72)Fremad Holbæk16:55.66
  
 PB
Eduardo LópezEduardo López ('85)Sparta16:57.76
  
 PB
Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta17:47.84
  
 PB
Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta17:56.48
  
 PB
Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta17:59.33
  
 PB
Flemming Adler BankFlemming Adler Bank ('74)Amager AC18:19.01
  
 PB
Kevin SørensenKevin Sørensen ('96)DELTA18:28.77
  
 SB
Henrik LarsenHenrik Larsen ('62)Blovstrød Løverne18:30.15
  
 SB
Peter Marius JensenPeter Marius Jensen ('97)Sparta18:37.28
  
 PB
Paul Stig AndersenPaul Stig Andersen ('64)BAC18:39.38
  
 PB
Peter Læssøe JørgensenPeter Læssøe Jørgensen ('68)IK Hellas19:38.75
  
 PB
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.52
  
 SB
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta13.03
  
 
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC13.09
  
 SB
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta13.34
  
 SB
Anne Sofie VermundAnne Sofie Vermund ('93)Sparta13.36
  
 SB
Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC13.37
  
 SB
Kjerstin TetzlafKjerstin Tetzlaf ('91)Sparta13.93
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
Stephanie SaavedraStephanie Saavedra ('89)Sparta / ESP58.83
  
 SB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta1:00.83
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM1:04.37
  
 PB
Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK1:05.26
  
 
Alma SøttrupAlma Søttrup ('03)BAK1:07.60
  
 
Kjerstin TetzlafKjerstin Tetzlaf ('91)Sparta1:07.63
  
 PB
K 1000 m    

Finale A

Finale
Maya HaghfeltMaya Haghfelt Helsingør IF3:30.16
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
Maria EbbesenMaria Ebbesen ('88)NBRO18:09.28
  
 PB
Tine BroksøTine Broksø ('71)Blovstrød Løverne18:58.24
  
 SB
Mette Sommer FritzeMette Sommer Fritze ('79)Sparta19:38.99
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint