Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: 4.6.2016

M 80 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF10.33
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF10.45
  
 
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF10.77
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC10.78
  
 PB
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF10.79
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC10.86
  
 SB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF11.09
  
 PB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF11.26
  
 PB
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta11.41
  
 PB
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta11.42
  
 
Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.43
  
 PB
Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 11.55
  
 
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC11.55
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC11.59
  
 SB
Gustav Emil Ibsen JensenGustav Emil Ibsen Jensen ('04)Køge Atletik11.91
  
 PB
August Edvard JohansenAugust Edvard Johansen ('04)Frederiksberg IF11.94
  
 PB
Gustav Emil Ibsen JensenGustav Emil Ibsen Jensen ('04)Køge Atletik12.20
  
 SB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF12.31
  
 PB
Villy Linck JørgensenVilly Linck Jørgensen ('04)Frederiksberg IF12.94
  
 PB
Aksel Frimodt-MøllerAksel Frimodt-Møller ('04)BAC13.44
  
 
Tobias R. KjærTobias R. Kjær ('04)KIF14.17
  
 PB
M 100 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)Sparta10.95
  
 PB
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM10.99 w
  
 
Jacob WolfgangJacob Wolfgang ('81)KIF11.06 w
  
 
Mathias SkouMathias Skou ('86)KIF11.15
  
 SB
Mathias SkouMathias Skou ('86)KIF11.19
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM11.19
  
 PB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.26
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM11.27
  
 PB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja11.28
  
 PB
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)KIF11.38
  
 SB
Rodney PratdavisRodney Pratdavis ('93)Hvidovre AM11.39 w
  
 
Josef Abu-EesaJosef Abu-Eesa ('75)Sparta11.40
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.42
  
 PB
Marc Hanselmann NielsenMarc Hanselmann Nielsen ('99)Sparta11.45
  
 PB
Daryoush YazdanyarDaryoush Yazdanyar ('86)KIF11.52
  
 
Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.56 w
  
 
Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM11.60
  
 
Jesper ReicheJesper Reiche ('85)Frederiksberg IF11.75
  
 PB
Nicolas PosseNicolas Posse ('97)Sparta11.84
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta12.02
  
 PB
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM12.03
  
 PB
Emil StorgaardEmil Storgaard ('94)KIF12.15
  
 SB
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC12.15 w
  
 
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta12.22
  
 PB
Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF12.23
  
 PB
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA12.42
  
 SB
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)Sparta12.43
  
 PB
Thomas Moraes BengtssonThomas Moraes Bengtsson ('01)Sparta12.50
  
 PB
Osadeba IsaacOsadeba Isaac ('02)Sparta12.59
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF12.62
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF12.64
  
 SB
Thomas Moraes BengtssonThomas Moraes Bengtsson ('01)Sparta12.67
  
 
Peter FaberPeter Faber ('93)AGF Atletik12.83
  
 PB
Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)Frederiksberg IF12.88
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta13.00
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta13.03
  
 PB
Aske BrunAske Brun ('02)Gentofte IK13.05
  
 PB
Tobias Senft AndersenTobias Senft Andersen ('02)FIF Hillerød13.13
  
 PB
Aske BrunAske Brun ('02)Gentofte IK13.23
  
 PB
Anton FinneAnton Finne ('96)Hvidovre AM13.23
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF13.29
  
 PB
Tobias Senft AndersenTobias Senft Andersen ('02)FIF Hillerød13.35
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta13.44
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF13.61
  
 
M 200 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta22.68
  
 PB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC22.97
  
 =SB
Marc Hanselmann NielsenMarc Hanselmann Nielsen ('99)Sparta23.44
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde Sparta23.61
  
 SB
Rodney PratdavisRodney Pratdavis ('93)Hvidovre AM24.09
  
 SB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF26.02
  
 PB
Aske BrunAske Brun ('02)Gentofte IK26.51
  
 PB
Ketil KannevorffKetil Kannevorff ('02)KIF26.73
  
 PB
Tobias Senft AndersenTobias Senft Andersen ('02)FIF Hillerød26.93
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta27.08
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta27.81
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF28.18
  
 PB
Emil PolackEmil Polack ('02)KIF30.19
  
 PB
Reuben HamannReuben Hamann ('02)KIF30.94
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM48.71
  
 PB
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM49.55
  
 
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)KIF49.87
  
 SB
Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta49.87
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM50.28
  
 PB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja50.36
  
 PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM50.52
  
 SB
William DevantierWilliam Devantier Sparta50.77
  
 PB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)Sparta51.24
  
 SB
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF51.40
  
 PB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM55.45
  
 PB
Alexander TureczekAlexander Tureczek ('82)Frederiksberg IF1:03.11
  
 PB
M 600 m    

Finale A

Finale
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF1:53.95
  
 PB
Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF1:54.02
  
 PB
Albert Vagn JensenAlbert Vagn Jensen ('03)Frederiksberg IF1:58.91
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta2:10.31
  
 
Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC2:22.10
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta4:13.59
  
 SB
Lucas la cour HeebøllLucas la cour Heebøll ('99)Sparta4:14.39
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta4:28.30
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)BAC4:29.60
  
 PB
Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)FIF Hillerød4:57.90
  
 PB
Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta5:01.26
  
 
Jens-Jakob IngerslevJens-Jakob Ingerslev ('03)Gentofte IK5:38.19
  
 PB
M 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC13.70
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC13.76
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF14.31
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta1.53
  
 PB
Jacob RosenlundJacob Rosenlund ('01)Sparta1.53
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.50
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF1.44
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC1.41
  
 =PB
Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF1.38
  
 
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF1.38
  
 
Martin MøllgaardMartin Møllgaard ('03)Frederiksberg IF1.38
  
 PB
Reuben HamannReuben Hamann ('02)KIF1.38
  
 PB
Ketil KannevorffKetil Kannevorff ('02)KIF1.38
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF1.35
  
 PB
Emil PolackEmil Polack ('02)KIF1.30
  
 PB
Villy Linck JørgensenVilly Linck Jørgensen ('04)Frederiksberg IF1.05
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta3.90
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta3.60
  
 PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta3.50
  
 =PB
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)Sparta3.20
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta3.10
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta5.97
-0.5
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta5.70
0.0
  
 
Gabriel LaustenGabriel Lausten Sparta5.45
+1.4
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta5.18
-1.8
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta5.15
+0.6
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta5.01
-0.7
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF4.63
-0.1
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA11.29
+1.4
  
 PB
Reuben HamannReuben Hamann ('02)KIF9.48 w
+3.2
  
 
Reuben HamannReuben Hamann ('02)KIF8.95
-0.7
  
 PB
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF8.58
  
 
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC9.76
  
 
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC25.39
  
 
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF21.90
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC21.56
  
 
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta21.20
  
 PB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF19.30
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Tobias Senft AndersenTobias Senft Andersen ('02)FIF Hillerød29.71
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF20.25
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Mads LundMads Lund Sparta40.23
  
 PB
Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM26.49
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta40.69
  
 PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta35.46
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta37.09
  
 
Tobias Senft AndersenTobias Senft Andersen ('02)FIF Hillerød35.40
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta34.92
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF28.31
  
 PB
K 80 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta10.61
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta10.71
  
 
Amina DyfanAmina Dyfan ('03)KIF10.75
  
 PB
Amina DyfanAmina Dyfan ('03)KIF10.83
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik10.91
  
 PB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA11.01
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik11.13
  
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA11.16
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF11.24
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta11.31
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta11.38
  
 SB
Kamille D. AndersenKamille D. Andersen ('03)Frederiksberg IF11.50
  
 PB
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM11.59
  
 PB
Kamille D. AndersenKamille D. Andersen ('03)Frederiksberg IF11.64
  
 
Beatrice NødvigBeatrice Nødvig ('03)KIF11.80
  
 PB
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)BAC11.99
  
 PB
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM12.02
  
 PB
Sonie Wendelboe HansenSonie Wendelboe Hansen ('03)Frederiksberg IF12.29
  
 PB
Kathrine RogersKathrine Rogers ('03)Frederiksberg IF12.37
  
 PB
Lise DamsøLise Damsø ('04)AK Brøndby12.39
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF12.52
  
 PB
Rebekka HolstingRebekka Holsting ('03)KIF12.73
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF12.81
  
 PB
Matilde AndersenMatilde Andersen ('04)Greve Atletik12.92
  
 PB
Nina LoshakNina Loshak ('03)KIF13.06
  
 PB
Ella Kreisby-PedersenElla Kreisby-Pedersen ('03)BAK13.31
  
 PB
Denice Ugleholt PedersenDenice Ugleholt Pedersen ('03)Frederiksberg IF13.32
  
 PB
Julie B. NielsenJulie B. Nielsen ('03)KIF13.38
  
 PB
Nikoline Treumer AmmitzbøllNikoline Treumer Ammitzbøll ('03)Frederiksberg IF13.75
  
 SB
Gaia P. EisnerGaia P. Eisner ('04)KIF13.80
  
 PB
K 100 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 11.91
  
 SB
Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 12.04
  
 SB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.25
  
 PB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.33
  
 SB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja12.62
  
 PB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja12.66
  
 SB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta12.71
  
 
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF12.71
  
 SB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta12.84
  
 
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF12.88
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta13.09
  
 SB
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC13.14
  
 
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK13.15 w
  
 
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF13.15 w
  
 
Laura Haslund-ChristensenLaura Haslund-Christensen ('01)Frederiksberg IF13.16
  
 PB
Anna MichaelsenAnna Michaelsen ('02)Holte Atletik13.21 w
  
 
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC13.22
  
 
Anne Sofie VermundAnne Sofie Vermund ('93)Sparta13.22
  
 SB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta13.23 w
  
 
Betty-Marie Njor BoisenBetty-Marie Njor Boisen Sparta13.24
  
 PB
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta13.27
  
 SB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK13.32
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta13.33
  
 SB
Anne Sofie VermundAnne Sofie Vermund ('93)Sparta13.34
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta13.34 w
  
 
Anna MichaelsenAnna Michaelsen ('02)Holte Atletik13.47
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM13.54 w
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)Sparta13.54 w
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta13.55
  
 PB
Emma LandbergEmma Landberg ('02)Frederiksberg IF13.55
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta13.56
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta13.60
  
 PB
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta13.66 w
  
 
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)Sparta13.86
  
 SB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM13.87
  
 PB
Signe DamSigne Dam ('01)Frederiksberg IF13.88 w
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)Sparta13.93
  
 PB
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)Sparta13.96
  
 SB
Mathilda Juel GertzMathilda Juel Gertz ('02)Sparta14.03 w
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik14.05
  
 PB
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF14.11
  
 SB
Esther ArceEsther Arce ('02)Amager AC14.16
  
 PB
Andrea Öbro JakobsenAndrea Öbro Jakobsen ('01)Frederiksberg IF14.18
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta14.27
  
 PB
Caroline SøndergåårdCaroline Søndergåård ('02)Frederiksberg IF14.41 w
  
 
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara KIF14.94
  
 SB
Cecilie ArtmurCecilie Artmur ('02)HGF AM15.12
  
 PB
Anna Sofie Bülow LeegårdAnna Sofie Bülow Leegård ('02)Frederiksberg IF16.71
  
 PB
K 200 m    
Vind: -2.0

Finale A

Finale
Vind: -2.0
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen Hvidovre AM26.22
  
 
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC26.43
  
 SB
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta26.53
  
 SB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK27.19
  
 PB
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC27.39
  
 PB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta27.52
  
 SB
Naja VintherNaja Vinther Helsingør IF27.57
  
 PB
Betty-Marie Njor BoisenBetty-Marie Njor Boisen Sparta27.63
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM28.06
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta28.15
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF28.39
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta28.41
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta28.57
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta28.79
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik28.95
  
 PB
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)Sparta29.11
  
 PB
Mathilda Juel GertzMathilda Juel Gertz ('02)Sparta29.24
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta30.32
  
 PB
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC30.63
  
 PB
Laura RothschildLaura Rothschild ('02)KIF30.69
  
 PB
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF31.12
  
 SB
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara KIF33.71
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
Cecilie Biltofft JensenCecilie Biltofft Jensen ('94)Frederiksberg IF1:04.67
  
 
Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF1:08.06
  
 PB
K 600 m    

Finale A

Finale
Maria B. BrorsenMaria B. Brorsen ('03)KIF1:51.21
  
 
Ida Marie Krumm KnuhtsenIda Marie Krumm Knuhtsen ('04)Helsingør IF1:54.72
  
 PB
Ida PalboIda Palbo ('03)FIF Hillerød1:56.68
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta2:22.13
  
 
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)Sparta2:29.50
  
 PB
Frida UhrskovFrida Uhrskov ('01)Helsingør IF2:32.20
  
 PB
Cecilie BoesdalCecilie Boesdal ('01)Sparta2:36.76
  
 
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK2:40.30
  
 
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)BAK2:40.59
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta4:44.97
  
 PB
Amanda Gerner AmalooAmanda Gerner Amaloo Sparta4:51.16
  
 PB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta4:59.11
  
 PB
Kamille D. AndersenKamille D. Andersen ('03)Frederiksberg IF5:08.21
  
 PB
Ulrikke Juul SøeborgUlrikke Juul Søeborg ('03)Helsingør IF5:26.42
  
 PB
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)BAK5:27.28
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF5:27.86
  
 PB
Maya HaghfeltMaya Haghfelt Helsingør IF5:41.34
  
 
Matilde AndersenMatilde Andersen ('04)Greve Atletik5:48.31
  
 PB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF11.77
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF12.45
  
 PB
Frida Hagen NielsenFrida Hagen Nielsen ('03)Frederiksberg IF12.85
  
 PB
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -2.4

Finale A

Finale
Vind: -2.4
Katarina Hessner HansenKatarina Hessner Hansen ('01)BAC12.89
  
 
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK13.29
  
 
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC17.07
  
 
Andrea Öbro JakobsenAndrea Öbro Jakobsen ('01)Frederiksberg IF20.65
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta1.46
  
 PB
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF1.46
  
 PB
Wilma Winther BotheWilma Winther Bothe ('01)FIF Hillerød1.43
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM1.43
  
 SB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta1.43
  
 
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)BAC1.37
  
 =SB
Frida Hagen NielsenFrida Hagen Nielsen ('03)Frederiksberg IF1.31
  
 PB
Nanna KristiansenNanna Kristiansen ('03)HGF AM1.31
  
 PB
Laura RothschildLaura Rothschild ('02)KIF1.31
  
 PB
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM1.28
  
 
Alberte UlrikAlberte Ulrik ('03)KIF1.28
  
 PB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)KIF1.28
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK1.28
  
 PB
Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF1.25
  
 PB
Alberte Dahlsgaard SteensAlberte Dahlsgaard Steens ('04)Gentofte IK1.25
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF1.15
  
 
Sigrid FogSigrid Fog ('04)Herlev Atletik1.15
  
 PB
Kathrine RogersKathrine Rogers ('03)Frederiksberg IF1.10
  
 
Silje V. KanneworffSilje V. Kanneworff ('04)KIF1.00
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Nicola MallingNicola Malling ('01)Sparta3.20
  
 =PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.49
+0.1
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta5.24
-0.7
  
 SB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta5.18
-0.3
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.09
-1.0
  
 
Simone HjortSimone Hjort ('99)Sparta5.08
-0.9
  
 
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta4.99 w
+2.2
  
 
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta4.94
-0.3
  
 
Isabella JuulIsabella Juul Sparta4.93
-1.2
  
 PB
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik4.88
0.0
  
 SB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM4.82
-1.1
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF4.81
0.0
  
 
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta4.80
-0.6
  
 PB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta4.80
0.0
  
 PB
Sara VardarSara Vardar Sparta4.79
-0.3
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik4.55
+1.3
  
 PB
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta4.43
+1.1
  
 
Caroline SøndergåårdCaroline Søndergåård ('02)Frederiksberg IF4.36
-1.8
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK4.33
-0.1
  
 PB
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF4.32
-0.9
  
 PB
Mathilda Juel GertzMathilda Juel Gertz ('02)Sparta4.31
+1.0
  
 PB
Emma LandbergEmma Landberg ('02)Frederiksberg IF4.25
-1.6
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)Sparta4.19
-0.3
  
 
Anna MichaelsenAnna Michaelsen ('02)Holte Atletik4.18
-1.0
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM4.07
-1.0
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta4.04
-0.2
  
 
Signe DamSigne Dam ('01)Frederiksberg IF3.96
-0.7
  
 PB
Andrea Öbro JakobsenAndrea Öbro Jakobsen ('01)Frederiksberg IF3.72
-0.6
  
 PB
Caroline Rødgaard JessenCaroline Rødgaard Jessen ('02)BAK3.56
-1.4
  
 PB
Anna Sofie Bülow LeegårdAnna Sofie Bülow Leegård ('02)Frederiksberg IF3.33
-1.6
  
 PB
K Trespring     

Finale A

Finale
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.82
+0.6
  
 PB
Sophia Kmit MikkelsenSophia Kmit Mikkelsen ('99)Frederiksberg IF10.73 w
+2.6
  
 
Sophia Kmit MikkelsenSophia Kmit Mikkelsen ('99)Frederiksberg IF10.67
+1.8
  
 SB
Esther ArceEsther Arce ('02)Amager AC9.16
0.0
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA11.62
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta10.19
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta8.21
  
 
Nikoline Treumer AmmitzbøllNikoline Treumer Ammitzbøll ('03)Frederiksberg IF7.78
  
 PB
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF7.25
  
 PB
Kamille D. AndersenKamille D. Andersen ('03)Frederiksberg IF7.13
  
 
Rebekka HolstingRebekka Holsting ('03)KIF7.06
  
 SB
Julie B. NielsenJulie B. Nielsen ('03)KIF6.72
  
 PB
Lise DamsøLise Damsø ('04)AK Brøndby6.64
  
 PB
Ingrid Sofie Bach Jensen BangIngrid Sofie Bach Jensen Bang ('03)BAC6.57
  
 PB
Nina LoshakNina Loshak ('03)KIF5.97
  
 
Beatrice NødvigBeatrice Nødvig ('03)KIF5.88
  
 PB
Gaia P. EisnerGaia P. Eisner ('04)KIF5.03
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta9.79
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta8.65
  
 
Emilie BankEmilie Bank ('02)Sparta8.42
  
 PB
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC7.99
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM7.53
  
 
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK7.47
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM29.07
  
 
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM21.44
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik20.29
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM19.95
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM42.12
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF27.43
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik21.08
  
 
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM21.75
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta31.19
  
 
Caroline Tarrasson HansenCaroline Tarrasson Hansen Sparta31.00
  
 SB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik29.66
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM27.76
  
 
Louise Wrisberg KæstelLouise Wrisberg Kæstel ('01)Holte Atletik24.01
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik21.52
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK20.96
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta36.57
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne