Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Nordic Challenge 25.6.2016

M 80 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
Rasmus Kragelund ChristensenRasmus Kragelund Christensen ('03)Aarhus 190011.05
  
 
Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro11.20
  
 PB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)HGF AM11.54
  
 =PB
Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 190013.26
  
 PB
Harald Sigfred Fiske HenriksenHarald Sigfred Fiske Henriksen ('04)Aarhus 190013.29
  
 PB
M 100 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Kemar Hyman
Kemar Hyman ('89)
/ CAY10.29
  
 
2
Stanly Del Carmen
Stanly Del Carmen ('95)
/ DOM10.39
  
 
3Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta10.53
  
 
4Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM10.54
  
 
5
Eric Cray
Eric Cray ('88)
/ PHI10.62
  
 SB
6Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.93
  
 
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM11.31
  
 SB
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM11.34
  
 
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH11.34
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta11.43
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM11.45
  
 
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 190011.49
  
 PB
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik11.55
  
 
Casper HenningsenCasper Henningsen ('96)Aarhus 190011.58
  
 SB
David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM11.89
  
 PB
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 190012.11
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190012.11
  
 PB
Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 12.16
  
 
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM12.25
  
 
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 190012.31
  
 PB
Andreas UggenAndreas Uggen ('92)Hvidovre AM12.50
  
 SB
Nilan GaneswaranNilan Ganeswaran ('02)Vidar Atletik12.50
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 190012.52
  
 PB
Nilan GaneswaranNilan Ganeswaran ('02)Vidar Atletik12.60
  
 
Bjørn Ritterbusch MortensenBjørn Ritterbusch Mortensen ('01)HGF AM12.61
  
 
Bjørn Ritterbusch MortensenBjørn Ritterbusch Mortensen ('01)HGF AM12.64
  
 
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190012.66
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik12.66
  
 PB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190012.75
  
 
Andreas Stig HenriksenAndreas Stig Henriksen ('91)Aarhus 190012.86
  
 PB
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM12.90
  
 PB
Sebastian Svelmøe TimmSebastian Svelmøe Timm ('01)Vidar Atletik12.95
  
 PB
Jacob LottJacob Lott ('01)Vidar Atletik13.37
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.7
Vind: -0.7
1
Stanly Del Carmen
Stanly Del Carmen ('95)
/ DOM10.42
  
 
2
Kemar Hyman
Kemar Hyman ('89)
/ CAY10.48
  
 
3Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta10.64
  
 
4Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM10.66
  
 
5
Eric Cray
Eric Cray ('88)
/ PHI10.86
  
 SB
6Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Sparta11.07
  
 
Indledende 2
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.88
  
 PB
M 200 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Hendrik Maartens
Hendrik Maartens ('96)
/ RSA21.25
  
 
Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190022.12
  
 PB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta22.36
  
 PB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja22.56
  
 PB
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 190023.64
  
 PB
David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM24.06
  
 PB
Andreas StøveAndreas Støve ('98)SAK7724.72
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Lacarl Hayes
Lacarl Hayes ('89)
/ NGR47.32
  
 PB
2
Rivar Tipp
Rivar Tipp ('90)
/ EST48.00
  
 SB
3Rasmus JensenRasmus Jensen ('95)Odense Atletik 48.15
  
 PB
4Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM48.43
  
 PB
5
Rodwell Ndlovu
Rodwell Ndlovu ('91)
/ ZIM48.47
  
 
6Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 190049.70
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM50.74
  
 
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190050.88
  
 SB
Magnus Grue JohansenMagnus Grue Johansen ('97)AK Holstebro51.07
  
 
Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190052.74
  
 PB
Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 52.86
  
 PB
Tais Leicht KjærTais Leicht Kjær Aarhus 190054.49
  
 PB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM55.07
  
 PB
Olaf DammOlaf Damm ('86)AGF Atletik1:00.36
  
 PB
M 600 m    

Finale A

Finale
Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro1:44.50
  
 PB
Rasmus Kragelund ChristensenRasmus Kragelund Christensen ('03)Aarhus 19001:45.53
  
 PB
Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 19002:03.29
  
 PB
Tristan Eryeh JensenTristan Eryeh Jensen ('04)Randers Freja2:04.03
  
 PB
Harald Sigfred Fiske HenriksenHarald Sigfred Fiske Henriksen ('04)Aarhus 19002:05.45
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Tayron Reyes
Tayron Reyes ('90)
/ DOM1:50.12
  
 
2
Themba Madima
Themba Madima ('89)
/ RSA1:50.77
  
 
3Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta1:54.79
  
 
4Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 1:55.35
  
 
5Andreas BruseliusAndreas Bruselius ('95)Vejle IF1:55.57
  
 SB
Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)Aalborg AM1:56.33
  
 PB
Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:57.19
  
 
Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik1:58.55
  
 SB
Christoffer SlothChristoffer Sloth ('85)Odense Atletik 1:59.54
  
 PB
Morten FagerlundMorten Fagerlund ('86)Herning LK2:00.04
  
 SB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK772:00.47
  
 PB
Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad2:00.69
  
 PB
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM2:01.19
  
 PB
Robin OstenfeldtRobin Ostenfeldt ('99)SAK772:03.53
  
 PB
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM2:04.37
  
 PB
Berhane YemaneBerhane Yemane ('98)AGF Atletik2:05.13
  
 PB
Shaku MohammedShaku Mohammed ('97)AGF Atletik2:12.50
  
 PB
Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)AGF Atletik2:12.84
  
 PB
Christian Reumert HedetoftChristian Reumert Hedetoft ('92)AGF Atletik2:14.54
  
 PB
Jacob Koch-HansenJacob Koch-Hansen ('02)Odense Atletik 2:16.00
  
 
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM2:16.16
  
 
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19002:20.37
  
 PB
Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 2:24.54
  
 
Peter Egsgaard KrusePeter Egsgaard Kruse ('01)HGF AM2:25.66
  
 PB
Jacob LottJacob Lott ('01)Vidar Atletik2:30.06
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('01)AK Holstebro2:31.33
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Jonas Leanderson
Jonas Leanderson ('91)
/ SWE3:40.30
  
 SB
2Andreas BuenoAndreas Bueno ('88)Aarhus 19003:41.79
  
 
3
Johan Walldén
Johan Walldén ('87)
/ SWE3:42.11
  
 SB
3
Johan Walldén
Johan Walldén ('87)
/ SWE3:42.11
  
 =SB
4Peter GlansPeter Glans ('93)Odense Atletik 3:42.73
  
 PB
5
Staffan Ek
Staffan Ek ('91)
/ SWE3:43.40
  
 
6
Archie Davis
Archie Davis ('98)
/ GBR3:43.81
  
 PB
7
Jerry Motsau
Jerry Motsau ('90)
/ RSA3:44.23
  
 
8
Flávio Seholhe
Flávio Seholhe ('90)
/ MOZ3:45.42
  
 
9Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik3:46.19
  
 PB
10Michael SchmidtMichael Schmidt ('85)KIF3:49.48
  
 
11
James Alexander
James Alexander ('88)
/ AUS3:55.39
  
 PB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF4:00.64
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 19008:39.90
  
 PB
2Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM8:41.78
  
DR40 PB
3Omar HassanOmar Hassan ('90)AGF Atletik / ETH8:42.28
  
 PB
4Thomas EsbensenThomas Esbensen ('83)Herning LK8:42.85
  
 PB
5Søren SchwartzSøren Schwartz ('90)Herning LK8:46.50
  
 SB
6Esben HornumEsben Hornum ('89)AGF Atletik8:48.61
  
 PB
Omar HassanOmar Hassan ('90)AGF Atletik / ETH8:42.28
  
 =PB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM8:54.46
  
 
Rasmus Isager HansenRasmus Isager Hansen ('89)Aarhus 19008:57.97
  
 PB
Christian WeberskovChristian Weberskov ('95)AGF Atletik9:10.97
  
 PB
Anders PedersenAnders Pedersen ('93)Aarhus 19009:11.33
  
 PB
Jonas BergJonas Berg ('87)Herning LK9:17.63
  
 SB
Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 19009:21.01
  
 PB
Casper GiversenCasper Giversen ('97)Aarhus 19009:30.94
  
 
Sebastian Matz NielsenSebastian Matz Nielsen ('92)Aarhus Fremad9:32.88
  
 PB
Michael DunvaldMichael Dunvald ('88)Aarhus 19009:34.89
  
 PB
Niels NørgaardNiels Nørgaard ('81)Aarhus 19009:51.56
  
 PB
Søren ØstergaardSøren Østergaard ('66)AGF Atletik9:59.07
  
 PB
Karsten M. KraghKarsten M. Kragh ('63)Aarhus 190010:04.91
  
 PB
Johnny F. R. StagstedJohnny F. R. Stagsted ('66)Aarhus 190010:35.21
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Thingalaya Siddhanth
Thingalaya Siddhanth ('91)
/ IND13.69
  
 
2
Muntingh Hamman
Muntingh Hamman ('90)
/ RSA14.16
  
 
3
Anton Levin
Anton Levin ('92)
/ SWE14.36
  
 
Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM14.92
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Thingalaya Siddhanth
Thingalaya Siddhanth ('91)
/ IND13.69
  
 
2Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 190013.92
  
 
3
Anton Levin
Anton Levin ('92)
/ SWE14.34
  
 
4
Muntingh Hamman
Muntingh Hamman ('90)
/ RSA14.58
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Juander Santos
Juander Santos ('95)
/ DOM49.43
  
 PB
1
Brian Vriend
Brian Vriend ('90)
/ NED52.51
  
 
2
Le Roux Hamman
Le Roux Hamman ('92)
/ RSA49.60
  
 
3
Amaechi Morton
Amaechi Morton ('89)
/ NGR49.87
  
 
4
Jaak-Heinrich Jagor
Jaak-Heinrich Jagor ('90)
/ EST50.12
  
 
5Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta50.51
  
DUR-22 SB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM55.44
  
 SB
Simon M. JensenSimon M. Jensen ('90)Esbjerg AM57.37
  
 PB
Finale B
2Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 190053.31
  
 SB
3
Tamás Kővári
Tamás Kővári ('93)
/ HUN54.09
  
 
4
Liam Collins
Liam Collins ('78)
/ GBR54.47
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Hamdi Mahamat Alamine Saleh
Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97)
/ QAT2.15
  
 
2
Emil Svensson
Emil Svensson ('89)
/ SWE2.05
  
 
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM1.75
  
 
Johan-Emil Schaldemo JensenJohan-Emil Schaldemo Jensen ('02)Vejle IF1.62
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 19001.56
  
 
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19001.56
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik1.50
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19001.50
  
 PB
Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF1.46
  
 PB
Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro1.42
  
 
Rasmus Kragelund ChristensenRasmus Kragelund Christensen ('03)Aarhus 19001.25
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Sparta7.45
+0.9
  
 
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK6.57
-1.5
  
 
Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19006.38
0.0
  
 
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.37
0.0
  
 SB
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 19005.95
0.0
  
 
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 19005.64
-1.2
  
 PB
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19005.25
0.0
  
 
Bjørn Ritterbusch MortensenBjørn Ritterbusch Mortensen ('01)HGF AM4.86
-1.0
  
 
Nilan GaneswaranNilan Ganeswaran ('02)Vidar Atletik4.63
-0.4
  
 
Sebastian Svelmøe TimmSebastian Svelmøe Timm ('01)Vidar Atletik4.43
-1.3
  
 
Jacob LottJacob Lott ('01)Vidar Atletik4.33
-1.4
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta14.04
-0.6
  
 
Johannes GlueJohannes Glue Randers Freja13.26
+1.6
  
 
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)Aalborg AM13.23
+0.8
  
 PB
Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 12.50
+0.8
  
 
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19008.69
  
 
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mantas LaurinavičiusMantas Laurinavičius ('93)Aarhus 1900 / LTU18.41
  
 
2Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190016.05
  
 
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta13.40
  
 PB
K 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro11.10
  
 PB
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190011.15
  
 PB
Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04)Aarhus 190011.15
  
 PB
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190011.22
  
 
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro11.23
  
 =PB
Naja BertelsenNaja Bertelsen ('03)Vejle IF11.33
  
 PB
Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04)Aarhus 190011.40
  
 
Naja BertelsenNaja Bertelsen ('03)Vejle IF11.59
  
 
Signe Sandfeld Van NekSigne Sandfeld Van Nek ('03)Aarhus Fremad11.63
  
 PB
Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 190011.63
  
 PB
Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 190011.70
  
 PB
Signe Sandfeld Van NekSigne Sandfeld Van Nek ('03)Aarhus Fremad11.73
  
 
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.84
  
 PB
Mathilde Johanne Asp JensenMathilde Johanne Asp Jensen ('03)Vejle IF11.91
  
 
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF11.94
  
 
Felina Dittmann NielsenFelina Dittmann Nielsen ('04)Aarhus 190011.94
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM12.05
  
 
Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 190012.15
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM12.21
  
 PB
Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 190012.26
  
 PB
Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM12.29
  
 PB
Emelie AlbrechtsenEmelie Albrechtsen ('04)Vejle IF12.38
  
 =PB
Lærke Bay SmidtLærke Bay Smidt ('04)HGF AM12.54
  
 
Astrid Fries DinesenAstrid Fries Dinesen ('04)Aarhus 190012.77
  
 PB
Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM12.78
  
 
Cornelia TallerupCornelia Tallerup ('03)Vejle IF13.19
  
 PB
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.24
  
 
2Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 190012.24
  
 PB
3Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja12.30
  
 PB
4Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.35
  
 
Frida SångrenFrida Sångren ('97)Aarhus 190012.37
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.38
  
 
Caroline ElkjærCaroline Elkjær ('95)Randers Freja12.39
  
 PB
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.40
  
 
Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.46
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.46
  
 
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.47
  
 =PB
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.55
  
 
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 12.56
  
 PB
Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)Randers Freja / NOR12.58
  
 PB
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 12.66
  
 PB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja12.72
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190012.86
  
 PB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190012.98
  
 PB
Helena S. LangHelena S. Lang ('98)Aarhus 190013.08
  
 SB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF13.08
  
 
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA13.35
  
 
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM13.41
  
 
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF13.42
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA13.46
  
 
Mathilde Weber SkorstensgaardMathilde Weber Skorstensgaard ('01)Aarhus 190013.48
  
 PB
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM13.49
  
 
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF13.59
  
 
Kathrine Hede KroghKathrine Hede Krogh Aarhus 190013.60
  
 PB
Mathilde Weber SkorstensgaardMathilde Weber Skorstensgaard ('01)Aarhus 190013.75
  
 
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)Aarhus 190013.91
  
 PB
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)Aarhus 190013.99
  
 
Iris TrollehaveIris Trollehave ('01)Aarhus 190014.19
  
 
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF14.39
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 190012.25
  
 PB
2Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja12.32
  
 PB
Indledende 3
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.33
  
 PB
K 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190024.75
  
 
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF25.14
  
 
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja25.21
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF25.26
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja26.42
  
 PB
Kathrine Hede KroghKathrine Hede Krogh Aarhus 190028.10
  
 PB
Hannah Sophie DunkerHannah Sophie Dunker ('92)AGF Atletik28.15
  
 PB
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 190028.72
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF57.96
  
 SB
Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM58.11
  
 SB
Laura MøllerLaura Møller ('94)Odense Atletik 59.73
  
 SB
Cornelia SlejCornelia Slej ('99)Aarhus 19001:02.60
  
 PB
Tine Hoffmann NielsenTine Hoffmann Nielsen Aarhus 19001:05.53
  
 PB
Therese R JohansenTherese R Johansen ('99)Aarhus Fremad1:09.15
  
 PB
K 600 m    

Finale A

Finale
Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM 1:40.29
  
 PB
Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM1:40.77
  
 PB
Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 19002:05.04
  
 PB
Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM2:05.28
  
 PB
Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK772:05.35
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19002:08.67
  
 PB
2Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM2:10.62
  
 
3Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC2:10.98
  
 
4Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:11.64
  
 
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:17.33
  
 
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:20.09
  
 
Therese JanssonTherese Jansson ('86)KIF / SWE2:21.81
  
 PB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM2:21.98
  
 
Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19002:22.59
  
 
Mathilde Brüchle KodalMathilde Brüchle Kodal ('01)Aarhus 19002:25.47
  
 PB
Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik2:28.00
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM2:29.26
  
 PB
Kristine Mygind SørensenKristine Mygind Sørensen ('02)AGF Atletik2:31.62
  
 
Anne Hjorth ThomsenAnne Hjorth Thomsen ('93)AGF Atletik2:38.07
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
1Pernille Bak LarsenPernille Bak Larsen ('91)Aarhus 190010:09.74
  
 =PB
Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)AGF Atletik10:28.03
  
 PB
Kirsten Wiborg JensenKirsten Wiborg Jensen ('98)AGF Atletik10:49.79
  
 SB
Camilla ØhrmanCamilla Øhrman ('99)Randers Freja11:08.70
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Gréta Kerekes
Gréta Kerekes ('92)
/ HUN13.42
  
 
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF14.14
  
 
3Karoline MangorKaroline Mangor ('98)Sparta14.21
  
 PB
4Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta14.21
  
 PB
5
Sarah Omotayo
Sarah Omotayo ('91)
/ USA14.46
  
 
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 190014.62
  
 PB
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta14.65
  
 PB
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 190014.65
  
 
Caroline G S JohansenCaroline G S Johansen ('98)Aarhus 190015.64
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Gréta Kerekes
Gréta Kerekes ('92)
/ HUN13.74
  
 
2Karoline MangorKaroline Mangor ('98)Sparta14.40
  
 PB
3Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta14.46
  
 PB
Indledende 2
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.89
  
 
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF14.11
  
 
3
Sarah Omotayo
Sarah Omotayo ('91)
/ USA14.60
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190055.13
  
 SB
2
Anna Titimets
Anna Titimets ('89)
/ UKR55.88
  
 
3
Tetyana Melnyk
Tetyana Melnyk ('95)
/ UKR59.07
  
 
4Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 19001:03.20
  
 PB
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 19001:04.12
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19001.73
  
 
2
Beatriz Ferrando
Beatriz Ferrando ('86)
/ ESP1.70
  
 
Beatriz Ferrando
Beatriz Ferrando ('86)
/ ESP1.70
  
 
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM1.51
  
 
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 1.50
  
 PB
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM1.50
  
 =SB
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.47
  
 
Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK771.36
  
 PB
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF1.33
  
 PB
Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro1.33
  
 PB
Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19001.30
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19001.25
  
 PB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM1.20
  
 
Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 19001.20
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta6.02
-1.6
  
 
2Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)KIF5.73
-1.4
  
 
3Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta5.72
-0.4
  
 
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 19005.47
0.0
  
 
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19005.45
-0.7
  
 PB
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 19005.28
0.0
  
 PB
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF5.26
0.0
  
 
Frida SelmerFrida Selmer SAK775.24
0.0
  
 PB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM4.73
0.0
  
 
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF4.64
+0.9
  
 
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF4.55
0.0
  
 
Mathilde Weber SkorstensgaardMathilde Weber Skorstensgaard ('01)Aarhus 19004.47
0.0
  
 PB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19004.35
0.0
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19004.01
0.0
  
 SB
Anna Mosby NielsenAnna Mosby Nielsen ('01)Aarhus 19003.69
0.0
  
 SB
K Trespring     

Finale A

Finale
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190012.85
0.0
  
 
2Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)Randers Freja / NOR12.40
0.0
  
 
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)Sparta / NOR11.85
0.0
  
 
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 190011.40
0.0
  
 
Agnes SkovgaardAgnes Skovgaard ('96)Aarhus 190011.18
0.0
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro9.70
  
 
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro9.60
  
 
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM9.37
  
 PB
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM9.20
  
 
Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 19008.36
  
 PB
Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK778.19
  
 
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM7.79
  
 
Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro7.60
  
 
Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19007.53
  
 PB
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19007.51
  
 PB
Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM6.70
  
 
Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04)Aarhus 19006.65
  
 PB
Thea GuldagerThea Guldager ('04)Aarhus 19006.39
  
 
Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19006.30
  
 PB
Lærke Bay SmidtLærke Bay Smidt ('04)HGF AM5.63
  
 
Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM5.15
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF9.87
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Lena Urbaniak
Lena Urbaniak ('92)
/ GER17.39
  
 
2
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
/ SWE16.82
  
 
3Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta15.84
  
 
4
Sara Lennman
Sara Lennman ('96)
/ SWE14.88
  
 
5
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
/ SWE14.09
  
 
6Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 13.33
  
 

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord