Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bagsværd: 2.6.2016

M 800 m    

Finale A

Finale
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC1:57.17
  
 
Jeppe SideniusJeppe Sidenius ('92)Trongårdens IF 1:57.96
  
 SB
William DevantierWilliam Devantier Sparta1:58.10
  
 
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF1:58.99
  
 SB
Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta2:01.06
  
 PB
Jean Bosco NshimiyimanaJean Bosco Nshimiyimana ('95)Hvidovre AM2:01.84
  
 
Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)Sparta2:02.10
  
 
Lucas la cour HeebøllLucas la cour Heebøll ('99)Sparta2:07.26
  
 SB
Mathias SikoraMathias Sikora Hvidovre AM2:07.98
  
 PB
Conrad LindConrad Lind ('01)Sparta2:08.48
  
 PB
Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF2:11.50
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta2:12.17
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)BAC2:12.58
  
 
Michael PedersenMichael Pedersen ('73)Trongårdens IF 2:12.71
  
 SB
Henrik Bierbum BacherHenrik Bierbum Bacher ('86)Sparta2:13.71
  
 SB
Søren PoulsenSøren Poulsen ('65)Ben Hur2:13.91
  
 SB
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta2:15.30
  
 
Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:15.95
  
 
Peter Jon KristensenPeter Jon Kristensen ('96)Blovstrød Løverne2:21.76
  
 PB
Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70)BAC2:26.36
  
 PB
Per JørgensenPer Jørgensen ('63)Trongårdens IF 2:29.00
  
 SB
Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC2:31.49
  
 SB
Tom Elmer ChristensenTom Elmer Christensen ('49)IK Hellas2:32.74
  
 SB
Jens-Jakob IngerslevJens-Jakob Ingerslev ('03)Gentofte IK2:44.27
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Emil HolmEmil Holm ('96)THS8:31.43
  
 PB
2Michael NielsenMichael Nielsen ('81)Sparta8:32.06
  
 SB
3Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC8:32.25
  
 PB
4Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM8:37.01
  
 SB
Simon Jørn HansenSimon Jørn Hansen ('91)Blovstrød Løverne8:57.16
  
 PB
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF8:58.18
  
 SB
Alexander Siedler NielsenAlexander Siedler Nielsen ('99)Hvidovre AM9:04.51
  
 
Martin Laage KraghMartin Laage Kragh ('90)Blovstrød Løverne9:45.55
  
 SB
Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)9:46.24
  
 SB
Martin Friis BachMartin Friis Bach ('84)Sparta9:49.12
  
 PB
Søren WedelSøren Wedel ('87)Sparta9:50.21
  
 PB
Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta10:19.22
  
 
Michael Hjortemark OlsenMichael Hjortemark Olsen ('67)Blovstrød Løverne10:23.18
  
 PB
Jesper KaiserJesper Kaiser ('69)Blovstrød Løverne10:24.82
  
 PB
Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta10:25.39
  
 PB
Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne10:26.65
  
 PB
Jørn ThostrupJørn Thostrup ('61)Blovstrød Løverne10:30.35
  
 PB
Sebastian HansenSebastian Hansen ('01)Hvidovre AM10:31.15
  
 PB
Jens LarsenJens Larsen ('63)Trongårdens IF 10:34.17
  
 PB
Henrik LarsenHenrik Larsen ('62)Blovstrød Løverne10:36.44
  
 SB
Philip MørchPhilip Mørch ('74)Blovstrød Løverne10:37.54
  
 PB
Henrik HansenHenrik Hansen ('75)BAC10:37.58
  
 PB
Magnus Elbæk DitlevMagnus Elbæk Ditlev ('97)BAC10:37.93
  
 PB
Kevin SørensenKevin Sørensen ('96)DELTA10:38.48
  
 SB
Philip Grundt HansenPhilip Grundt Hansen ('04)BAC10:54.88
  
 PB
Anders KjøngerskovAnders Kjøngerskov ('57)Blovstrød Løverne10:57.26
  
 SB
Peter Læssøe JørgensenPeter Læssøe Jørgensen ('68)IK Hellas11:05.65
  
 PB
Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas11:36.43
  
 SB
Tomas LaursenTomas Laursen ('69)Blovstrød Løverne12:18.12
  
 SB
M 2000 m forh.    

Finale A

Finale
Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta6:53.00
  
 PB
Anton ØstdalAnton Østdal ('01)BAC7:00.75
  
 PB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF10:08.52
  
 
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM11:04.27
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:08.31
  
 
Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta2:11.96
  
 SB
Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC2:13.20
  
 
Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta2:13.35
  
 
Karoline HardisKaroline Hardis ('97)Blovstrød Løverne2:18.68
  
 SB
Maria AndersenMaria Andersen ('98)Sparta2:21.60
  
 SB
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta2:21.89
  
 PB
Amanda Gerner AmalooAmanda Gerner Amaloo Sparta2:24.82
  
 PB
Emilie Bøg EkholmEmilie Bøg Ekholm ('02)IK Hellas2:27.39
  
 
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC2:27.78
  
 SB
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)Sparta2:32.16
  
 PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)Sparta2:32.27
  
 
K 3000 m    

Finale A

Finale
Tine BroksøTine Broksø ('71)Blovstrød Løverne11:02.18
  
 SB
Mette Sommer FritzeMette Sommer Fritze ('79)Sparta11:13.35
  
 PB
Sarah Bruun NielsenSarah Bruun Nielsen ('99)Aalborg AM11:14.89
  
 
Augusta Maria Grønbo ChristensenAugusta Maria Grønbo Christensen Blovstrød Løverne11:24.98
  
 PB
Ulrikke Juul SøeborgUlrikke Juul Søeborg ('03)Helsingør IF11:53.72
  
 PB
Freja Lunde LarsenFreja Lunde Larsen Holte Atletik12:01.99
  
 SB
Caroline NørgaardCaroline Nørgaard ('01)Holte Atletik12:21.23
  
 PB
K 2000 m forh.    

Finale A

Finale
Vera Dam KaagaardVera Dam Kaagaard ('99)DELTA8:33.80
  
 PB
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Simone GladSimone Glad ('90)Sparta10:27.83
  
 SB
2Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne10:43.81
  
 
3Louise RodeLouise Rode ('97)Blovstrød Løverne10:45.85
  
 PB
Augusta KorsgaardAugusta Korsgaard ('97)Sparta11:36.67
  
 PB
P17 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta6:40.58
  
 PB
2Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta6:56.94
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint