Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: Baneturneringen 7.7.2016

M 200 m    
Vind: +3.4

Finale A

Finale
Vind: +3.4
Mathias SkouMathias Skou ('86)KIF22.11 w
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM22.46 w
  
 
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta23.04 w
  
 
Mike AndersenMike Andersen ('94)Fremad Holbæk23.47 w
  
 
Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM23.98 w
  
 
Emil StorgaardEmil Storgaard ('94)KIF24.12 w
  
 
Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF24.12 w
  
 
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM24.61 w
  
 
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC24.98 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta50.03
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM50.74
  
 
Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta51.33
  
 PB
Nicholas SchrøderNicholas Schrøder ('95)Amager AC51.59
  
 
Jean Bosco NshimiyimanaJean Bosco Nshimiyimana ('95)Hvidovre AM52.72
  
 
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH52.97
  
 
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF53.78
  
 SB
Ivano CastelliIvano Castelli ('85)Roar Atletik / ITA54.13
  
 SB
Luca DellantonioLuca Dellantonio ('90)Sparta54.21
  
 SB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM55.73
  
 
Mads SimonsenMads Simonsen DELTA57.04
  
 
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally Sparta58.48
  
 
Thomas JuhlThomas Juhl ('71)Fremad Holbæk59.84
  
 PB
Alexander TureczekAlexander Tureczek ('82)Frederiksberg IF1:04.72
  
 
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk1:04.82
  
 PB
Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC1:07.09
  
 
Torben RasmussenTorben Rasmussen ('67)Fremad Holbæk1:07.57
  
 SB
M 1 mile    

Finale A

Finale
1Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta4:09.21
  
 PB
2Cho Mihn KyunCho Mihn Kyun ('94)Sparta4:13.51
  
 PB
Joachim Sieverts NielsenJoachim Sieverts Nielsen ('97)Frederiksberg IF4:23.50
  
 PB
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM4:30.77
  
 PB
Mohamed Mahad Farah HersiMohamed Mahad Farah Hersi ('94)Frederiksberg IF4:35.36
  
 PB
Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne5:02.31
  
 PB
Mads Nørlov BundgaardMads Nørlov Bundgaard IK Hellas5:05.29
  
 PB
Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70)BAC5:31.65
  
 PB
Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54)Sparta5:33.55
  
 PB
Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC5:34.17
  
DR65 PB
Paul Stig AndersenPaul Stig Andersen ('64)BAC5:44.06
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Alexander Siedler NielsenAlexander Siedler Nielsen ('99)Hvidovre AM8:59.84
  
 
Michael NielsenMichael Nielsen ('81)Sparta8:37.70
  
 
Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)NBRO8:48.59
  
 PB
Christian SonneChristian Sonne ('88)NBRO8:49.87
  
 PB
Christoffer Tarras MadsenChristoffer Tarras Madsen ('92)KIF8:52.39
  
 PB
Paulo JensenPaulo Jensen ('79)Sparta8:59.16
  
 SB
Simon Jørn HansenSimon Jørn Hansen ('91)Blovstrød Løverne9:04.33
  
 
Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF9:08.02
  
 SB
Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta9:08.66
  
 
Anton HarrsenAnton Harrsen ('95)Aarhus 19009:09.69
  
 SB
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF9:16.19
  
 
Peter Paldan SørensenPeter Paldan Sørensen ('79)HGATM 9:24.00
  
 PB
Jonas BrandsbjergJonas Brandsbjerg ('76)Blovstrød Løverne9:27.24
  
 SB
Henrik ThornHenrik Thorn ('85)Sparta9:36.52
  
 PB
Koen StockbroekxKoen Stockbroekx ('79)Sparta9:46.57
  
 PB
Martin KlausenMartin Klausen ('72)Fremad Holbæk9:49.03
  
 
Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta9:50.67
  
 
Kristian Brammer CarstensenKristian Brammer Carstensen ('01)BAK9:51.11
  
 PB
Søren HelmerSøren Helmer ('74)Fremad Holbæk9:58.64
  
 
Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta10:12.23
  
 PB
Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta10:12.74
  
 PB
Henrik HansenHenrik Hansen ('75)BAC10:13.81
  
 PB
Jørn ThostrupJørn Thostrup ('61)Blovstrød Løverne10:25.54
  
 PB
Jakob Rønhoff HyllegaardJakob Rønhoff Hyllegaard ('78)BAC10:32.20
  
 PB
Peter Marius JensenPeter Marius Jensen ('97)Sparta10:35.26
  
 PB
Kim HansenKim Hansen ('62)Viborg AM10:36.41
  
 SB
Henrik LarsenHenrik Larsen ('64)Blovstrød Løverne10:55.76
  
 
Anders KjøngerskovAnders Kjøngerskov ('57)Blovstrød Løverne11:14.17
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
Mathilde YttesenMathilde Yttesen ('01)Amager AC59.70
  
 PB
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta1:00.86
  
 
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM1:03.60
  
 PB
Emilie Bøg EkholmEmilie Bøg Ekholm ('02)IK Hellas1:05.56
  
 
Henriette SkavinHenriette Skavin ('89)Sparta1:16.39
  
 
K 1 mile    

Finale A

Finale
1Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta4:53.43
  
 PB
Camilla LarnkjærCamilla Larnkjær ('86)Frederiksberg IF6:00.80
  
 PB
Julie RosboJulie Rosbo ('66)BAC6:17.75
  
 PB
Benedicte KastrupBenedicte Kastrup ('66)BAC6:34.59
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
10Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne9:04.40
  
 
Maria Ebbesen SørumMaria Ebbesen Sørum ('88)Sparta10:39.65
  
 PB
Nanna Leegaard KruseNanna Leegaard Kruse ('87)10:40.16
  
 PB
Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)Viborg AM10:48.03
  
 
Mette Sommer FritzeMette Sommer Fritze ('79)Sparta10:55.76
  
 PB
Tine BroksøTine Broksø ('71)Blovstrød Løverne11:17.99
  
 
Sarah Bruun NielsenSarah Bruun Nielsen ('99)Aalborg AM11:18.26
  
 
Laura HelmerLaura Helmer ('01)Fremad Holbæk11:29.94
  
 PB
Laura Victoria SchulzLaura Victoria Schulz ('99)Sparta11:41.19
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb