Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Oxford GBR: Oxford BMC Grand Prix 23.7.2016

M 800 m    

Finale A

Finale
1
George Mills
George Mills ('99)
GBR1:48.36
  
 PB
2
Connor Darlington
Connor Darlington ('93)
CAN1:49.06
  
 PB
3
David Dempsey
David Dempsey ('91)
GBR1:49.21
  
 
4
Finley Bigg
Finley Bigg ('98)
GBR1:49.45
  
 PB
5
Sean Molloy
Sean Molloy ('95)
GBR1:50.00
  
 
6
Omar Parsons
Omar Parsons ('97)
GBR1:50.92
  
 
7
Jeff Tweedle
Jeff Tweedle ('94)
CAN1:52.39
  
 
Finale B
1
Nzimah Akpan
Nzimah Akpan ('94)
GBR1:50.02
  
 PB
2
Edward Dodd
Edward Dodd ('94)
GBR1:50.48
  
 PB
3
Hayden Carter
Hayden Carter ('91)
GBR1:50.54
  
 SB
4Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)DEN1:51.12
  
 
5
Jack Crabtree
Jack Crabtree ('96)
GBR1:52.37
  
 PB
6
Jack Gooch
Jack Gooch ('96)
GBR1:52.65
  
 
Finale C
1
Michael Salter
Michael Salter ('90)
GBR1:51.60
  
 SB
1
John Ashcroft
John Ashcroft ('92)
GBR1:52.70
  
 
2
Dale Colley
Dale Colley ('94)
GBR1:51.86
  
 PB
2
Ossama Meslek
Ossama Meslek ('97)
ITA1:53.11
  
 PB
3
Paul Goodall
Paul Goodall ('86)
GBR1:52.25
  
 
3
Matthew Croker
Matthew Croker ('89)
MLT1:53.72
  
 PB
4
Simon Itim
Simon Itim ('91)
SUI1:52.44
  
 SB
4
Caspar Eliot
Caspar Eliot ('89)
GBR1:54.31
  
 
5
Louis Rawlings
Louis Rawlings ('96)
FRA1:52.62
  
 
5
Sam Dykes
Sam Dykes ('93)
GBR1:54.85
  
 SB
6
George Duggan
George Duggan ('96)
GBR1:52.80
  
 
6
Tom Frith
Tom Frith ('92)
GBR1:55.79
  
 SB
7
Ben Harding
Ben Harding ('86)
GBR1:52.96
  
 SB
8
Matthew White
Matthew White ('91)
GBR1:53.19
  
 
Finale D
1
Hugo Fleming
Hugo Fleming ('95)
GBR1:52.87
  
 SB
1
Allan Stewart
Allan Stewart ('92)
GBR1:55.02
  
 
2
Edward Dudgeon
Edward Dudgeon ('93)
GBR1:53.09
  
 PB
2
Jack Hutchens
Jack Hutchens ('92)
GBR1:55.18
  
 
3
Massi Dendani
Massi Dendani ('94)
GBR1:53.87
  
 
3
Nick Armstrong
Nick Armstrong ('96)
GBR1:55.21
  
 =PB
4
Alex Beddoes
Alex Beddoes ('95)
COK1:54.50
  
 SB
4
Dave Ragan
Dave Ragan ('83)
GBR1:55.40
  
 
5
Tom Bowerman
Tom Bowerman ('90)
GBR1:55.82
  
 
Finale E
1
Simon Sundström
Simon Sundström ('98)
SWE1:54.56
  
 PB
2
Jonathan Hiorns
Jonathan Hiorns ('86)
GBR1:55.00
  
 SB
Finale F
1
Samuel Jones
Samuel Jones ('97)
GBR1:55.27
  
 PB
2
Jan Rus
Jan Rus ('85)
CZE1:55.51
  
 SB
Finale G
1
Martin Reid
Martin Reid ('81)
GBR1:55.74
  
 SB
2
Andrew De Camps
Andrew De Camps ('87)
GBR1:55.90
  
 SB
M 1 mile    

Finale A

Finale
1
Andy Baddeley
Andy Baddeley ('82)
GBR3:59.46
  
 SB
2
Alex Tovey
Alex Tovey ('89)
GBR4:01.84
  
 PB
3
Nick Falk
Nick Falk ('91)
CAN4:03.21
  
 PB
4
Tom Hook
Tom Hook ('95)
GBR4:05.56
  
 PB
5
Michael Wilsmore
Michael Wilsmore ('85)
GBR4:05.77
  
 SB
6
John Sanderson
John Sanderson ('93)
GBR4:09.25
  
 PB
7
Tom Holden
Tom Holden ('97)
GBR4:14.43
  
 PB
8
Doug Musson
Doug Musson ('94)
GBR4:16.95
  
 PB
Finale B
1
Iolo Hughes
Iolo Hughes ('96)
GBR4:09.95
  
 PB
2
Shaun Antell
Shaun Antell ('87)
GBR4:10.10
  
 PB
3
Emile Cairess
Emile Cairess ('97)
GBR4:12.31
  
 PB
4
Stephen Mears
Stephen Mears ('85)
GBR4:13.80
  
 PB
5
Oliver Fox
Oliver Fox ('96)
GBR4:14.25
  
 PB
6
Ed Hickman Casey
Ed Hickman Casey ('91)
GBR4:16.55
  
 PB
Finale C
1
Alexander Gruen
Alexander Gruen ('98)
AUS4:16.94
  
 PB
2
Simeon Greenwood
Simeon Greenwood ('93)
GBR4:17.10
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1
Adam Hickey
Adam Hickey ('88)
GBR14:07.14
  
 
2
William Fuller
William Fuller ('97)
GBR14:23.02
  
 PB
3
Sam Stevens
Sam Stevens ('98)
GBR14:25.81
  
 PB
4
Ben Dijkstra
Ben Dijkstra ('98)
GBR14:29.37
  
 SB
5
Nick Earl
Nick Earl ('84)
GBR14:31.78
  
 
6
Jack Rowe
Jack Rowe ('96)
GBR14:38.21
  
 PB
7
Alastair Hay
Alastair Hay ('85)
GBR14:39.16
  
 SB
8
Jack Parslow
Jack Parslow ('87)
GBR14:45.72
  
 PB
9
Gabriel Steffensen
Gabriel Steffensen ('96)
SWE14:48.42
  
 
Finale B
1
Berihu Tesfay
Berihu Tesfay ('91)
ETH14:41.04
  
 PB
2
Alex Wall-Clarke
Alex Wall-Clarke ('87)
GBR14:43.57
  
 
3
Zak Tobias
Zak Tobias ('94)
GBR14:43.65
  
 
4
Mahamed Mahamed
Mahamed Mahamed ('97)
GBR14:44.90
  
 
6
Karl Fitzmaurice
Karl Fitzmaurice ('96)
IRL15:01.53
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Sarah McDonald
Sarah McDonald ('93)
GBR2:01.10
  
 PB
2
Revee Walcott-Nolan
Revee Walcott-Nolan ('95)
GBR2:03.17
  
 
3
Jaki Fairchild
Jaki Fairchild ('89)
GBR2:04.92
  
 PB
4Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR2:07.31
  
 
5
Lucy James
Lucy James ('92)
GBR2:08.32
  
 
6
Sabrina Sinha
Sabrina Sinha ('99)
GBR2:09.92
  
 
Finale B
1
Millie Howard
Millie Howard ('98)
GBR2:06.22
  
 PB
2
Charlotte Taylor-Green
Charlotte Taylor-Green ('85)
GBR2:06.98
  
 
3
Kelsey Stewart
Kelsey Stewart ('97)
GBR2:07.28
  
 PB
4
Isobel Ives
Isobel Ives ('98)
GBR2:07.70
  
 SB
5
Rachel McClay
Rachel McClay ('92)
GBR2:07.84
  
 
6
Mari Smith
Mari Smith ('96)
GBR2:08.29
  
 PB
7
Tamara Armoush
Tamara Armoush ('92)
JOR2:10.01
  
NR PB
Finale C
1
Sophie Tarver
Sophie Tarver ('98)
GBR2:09.60
  
 PB
2
Rachel Gibson
Rachel Gibson ('91)
IRL2:10.29
  
 PB
3
Charlotte Gaughan
Charlotte Gaughan ('88)
GBR2:11.67
  
 PB
4
Christina Maria Toogood
Christina Maria Toogood ('89)
NOR2:11.68
  
 PB
5
Gabrielle Coveney
Gabrielle Coveney ('91)
IRL2:12.05
  
 PB
6
Kelly Rushton
Kelly Rushton ('82)
GBR2:12.36
  
 
7
Sinead Bent
Sinead Bent ('96)
GBR2:13.11
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Sasha Gollish
Sasha Gollish ('81)
CAN4:10.35
  
 
2
Jessica Judd
Jessica Judd ('95)
GBR4:17.22
  
 
3
Annie St. Geme Beck
Annie St. Geme Beck ('87)
USA4:17.28
  
 PB
4
Louise Small
Louise Small ('92)
GBR4:23.51
  
 SB
5
Kaitlin Goodman
Kaitlin Goodman ('87)
USA4:27.06
  
 SB
6
Emelia Gorecka
Emelia Gorecka ('94)
GBR4:27.66
  
 
7
Jodie Judd
Jodie Judd ('98)
GBR4:31.99
  
 
8
Philippa Stone
Philippa Stone ('98)
GBR4:34.12
  
 
9
Philippa Bowden
Philippa Bowden ('95)
GBR4:35.41
  
 
10
Georgia Malir
Georgia Malir ('96)
GBR4:37.71
  
 
Finale B
1
Emily Beedham
Emily Beedham ('83)
GBR4:37.89
  
 PB
2
Jessica Craig
Jessica Craig ('90)
IRL4:38.40
  
 
3
Jo Locker
Jo Locker ('76)
GBR4:38.47
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1
Steph McCall
Steph McCall ('93)
GBR17:05.53
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1