Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Mölndal SWE: Sky Is The Limit 23.7.2016

M 100 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Eric Larsson
Eric Larsson ('93)
SWE11.07
  
 =PB
7
Adrian Appelgren
Adrian Appelgren ('97)
SWE11.58
  
 SB
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Carl-Einar Söderström Eskonniemi
Carl-Einar Söderström Eskonniemi ('99)
SWE11.39
  
 PB
2
Glody Ngoma
Glody Ngoma 
SWE11.57
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
6
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
SWE11.93
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Philip Ngwe
Philip Ngwe ('95)
SWE14.60
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Janick KlausenJanick Klausen ('93)DEN2.17
  
 
2
Yuan-Zhong Wu
Yuan-Zhong Wu ('91)
SWE2.13
  
 PB
3
Philip Frifelt Lundqvist
Philip Frifelt Lundqvist ('89)
SWE2.09
  
 SB
4
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE2.05
  
 
4
Mehdi Katib
Mehdi Katib ('87)
SWE2.05
  
 
5
Daniel Johansson
Daniel Johansson ('99)
SWE1.83
  
 PB
6
Jakob Thorvaldsson
Jakob Thorvaldsson ('88)
SWE2.05
  
 
7
Fabian Delryd
Fabian Delryd ('96)
SWE2.05
  
 
8
Ivan Kristoffer Nilsen
Ivan Kristoffer Nilsen ('89)
NOR2.01
  
 
8
Sindre Gelius Eikje
Sindre Gelius Eikje ('94)
NOR2.01
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Oscar Janson
Oscar Janson ('75)
SWE5.23
  
 
1
Erik Hagström
Erik Hagström ('73)
SWE4.18
  
 PB
2
Carl Sténson
Carl Sténson ('93)
SWE5.03
  
 
3
Micael Fagö
Micael Fagö ('94)
SWE4.93
  
 PB
4
Rasmus Carlsson
Rasmus Carlsson ('88)
SWE4.83
  
 
5
Björn Andersson
Björn Andersson ('91)
SWE4.68
  
 
6
David Carlsson
David Carlsson ('90)
SWE4.53
  
 SB
7
Dennis Fransson Bergetoft
Dennis Fransson Bergetoft ('92)
SWE4.38
  
 SB
8
Magnus Herstedt
Magnus Herstedt ('98)
SWE4.38
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Karl Teiffel
Karl Teiffel ('94)
SWE6.72
-1.2
  
 SB
3
Tobias Larsson
Tobias Larsson ('98)
SWE6.02
-0.5
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE12.11
  
 
3
Martina Winberg
Martina Winberg ('99)
SWE12.66
  
 PB
4
Ide Ileso
Ide Ileso 
SWE12.84
  
 PB
Finale B
Vind: +1.7
Vind: +1.7
3
Hanna Zachrisson
Hanna Zachrisson ('99)
SWE13.20
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
4
Lizzie Hager
Lizzie Hager ('99)
SWE13.01
  
 PB
5
Elvira Erixon
Elvira Erixon ('96)
SWE13.14
  
 PB
6
Frida Johansson
Frida Johansson ('99)
SWE13.23
  
 SB
Indledende 2
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE12.09
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Tale Ørving
Tale Ørving ('89)
NOR13.52
  
 
2
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE13.90
  
 SB
3
Linnea Rosman
Linnea Rosman ('97)
SWE15.44
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1
Tale Ørving
Tale Ørving ('89)
NOR13.90
  
 
2
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE14.02
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Ellen Ekholm
Ellen Ekholm ('96)
SWE1.83
  
 =PB
2
Ebba Jungmark
Ebba Jungmark ('87)
SWE1.80
  
 
3
Emma Söderström
Emma Söderström ('98)
SWE1.80
  
 PB
4
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE1.80
  
 
5Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.74
  
 
6
Vendela von Corswant
Vendela von Corswant ('93)
SWE1.74
  
 =SB
7
Mari Klaup
Mari Klaup ('90)
EST1.70
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Sara Cannmo
Sara Cannmo ('96)
SWE3.62
  
 
6
Fanny Fransson-Bergetoft
Fanny Fransson-Bergetoft ('96)
SWE3.32
  
 =PB
7
Frida Andersson
Frida Andersson ('95)
SWE3.12
  
 SB
K Trespring     

Finale A

Finale
2
Vendela von Corswant
Vendela von Corswant ('93)
SWE11.85
-0.5
  
 PB
3
Hanna Gille
Hanna Gille ('96)
SWE11.72
-1.0
  
 PB
6
Victoria Jacobsson
Victoria Jacobsson ('97)
SWE10.84
+0.4
  
 PB
8
Julia Petersson
Julia Petersson ('98)
SWE10.33
+1.0
  
 PB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 
SWE1.97
  
 PB
7
Jona Askelund
Jona Askelund 
SWE1.79
  
 PB
D17 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Tom Johansson
Tom Johansson ('99)
SWE4.46
  
 PB
2
Filip Anell
Filip Anell ('99)
SWE4.21
  
 PB
D17 Trespring    

Finale A

Finale
2
Erik Andersson
Erik Andersson ('99)
SWE12.99
+1.2
  
 PB
4
Melker Manne
Melker Manne ('01)
SWE12.01
0.0
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Filippa Gunnarsson
Filippa Gunnarsson ('99)
SWE1.73
  
 
2
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE1.70
  
 
7
Maria Runneberger
Maria Runneberger ('99)
SWE1.52
  
 SB
P17 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE3.80
  
 PB
3
Filippa Miller
Filippa Miller ('99)
SWE3.53
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Elias Sahlin
Elias Sahlin ('01)
SWE2.00
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Alexandra Klasson
Alexandra Klasson ('01)
SWE1.58
  
 PB
P15 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.63
  
 PB
P14 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lovisa Nilsson-Edin
Lovisa Nilsson-Edin ('02)
SWE1.68
  
 PB
D13 Stangspring    

Finale A

Finale
2
Kalle Eriksson
Kalle Eriksson ('03)
SWE2.80
  
 PB
P12 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Ingrid Ronge
Ingrid Ronge ('04)
SWE1.52
  
 PB

Seneste resultater

13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet