Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Karlstad SWE: Folksam GP 27.7.2016
Tingvalla IP

M 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Everton Clarke
Everton Clarke ('92)
JAM10.45
  
 
2
Odain Rose
Odain Rose ('92)
SWE10.64
  
 
3
Sulayman Bah
Sulayman Bah ('86)
SWE10.64
  
 
4
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE10.83
  
 
5
Jacob Ewertzh
Jacob Ewertzh ('95)
SWE10.85
  
 
6
Patrik Andersson
Patrik Andersson ('91)
SWE10.87
  
 
7
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE11.05
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Sulayman Bah
Sulayman Bah ('86)
SWE10.66
  
 
2
Desmond Rogo
Desmond Rogo ('96)
SWE10.80
  
 
3
Erik Nyberg
Erik Nyberg ('96)
SWE11.11
  
 
M 200 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1
Henrik Larsson
Henrik Larsson ('99)
SWE21.61 w
  
 
2
Patrik Andersson
Patrik Andersson ('91)
SWE21.74 w
  
 
3
Jacob Ewertzh
Jacob Ewertzh ('95)
SWE21.76 w
  
 
4
Alexander Lesser
Alexander Lesser ('93)
SWE22.13 w
  
 
5
Alexander Lundskog
Alexander Lundskog ('96)
SWE22.24 w
  
 
6
David Sennung
David Sennung ('91)
SWE22.26 w
  
 
Finale B
Vind: +1.8
Vind: +1.8
1
Eric Larsson
Eric Larsson ('93)
SWE22.52
  
 
2
Martin Astner
Martin Astner ('93)
SWE22.70
  
 
3
Markus Ögren
Markus Ögren ('98)
SWE22.94
  
 
M 300 m    

Finale A

Finale
1
Ramil Guliyev
Ramil Guliyev ('90)
TUR32.61
  
NR PB
2
Trey Hadnot
Trey Hadnot ('92)
USA32.84
  
 PB
3
Everton Clarke
Everton Clarke ('92)
JAM33.00
  
 PB
4
Aliaksandr Linnik
Aliaksandr Linnik ('91)
BLR33.08
  
 PB
5
Johan Wissman
Johan Wissman ('82)
SWE33.25
  
 SB
6
Joakim Karlsson
Joakim Karlsson ('97)
SWE35.50
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Yeimer López
Yeimer López ('82)
CUB1:46.27
  
 
2
Daniel Andújar
Daniel Andújar ('94)
ESP1:46.58
  
 
3
Shaquille Walker
Shaquille Walker ('93)
USA1:47.04
  
 
4Andreas BubeAndreas Bube ('87)DEN1:47.16
  
 
5
Andreas Kramer
Andreas Kramer ('97)
SWE1:47.24
  
 PB
6
Leo Manzano
Leo Manzano ('84)
USA1:47.27
  
 SB
7
Jackson Kivuva
Jackson Kivuva ('88)
KEN1:47.59
  
 
8
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
SWE1:51.78
  
 
Roman Yarko
Roman Yarko ('89)
UKR DNF
  
 
Finale B
1
Babker Abdo Koudi
Babker Abdo Koudi ('97)
SUD1:48.50
  
 
2
Yan Sloma
Yan Sloma ('95)
BLR1:48.56
  
 
3
Denis Bäuerle
Denis Bäuerle ('89)
GER1:49.64
  
 
4
Zach Lanigan
Zach Lanigan ('97)
AUS1:49.66
  
 
5
Elmar Engholm
Elmar Engholm ('92)
SWE1:50.28
  
 SB
6
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('88)
SWE1:50.45
  
 
7
Mattias Claesson
Mattias Claesson ('86)
SWE1:51.00
  
 SB
8
Johan Walldén
Johan Walldén ('87)
SWE1:51.22
  
 =SB
9
Adnan Taees Akkar
Adnan Taees Akkar ('80)
IRQ1:52.56
  
 
10
Johan Svensson
Johan Svensson ('89)
SWE1:52.91
  
 
Joni Jaako
Joni Jaako ('86)
SWE DNF
  
 
Finale C
1
Gustav Berlin
Gustav Berlin ('95)
SWE1:51.33
  
 PB
2
Luuk Wagenaar
Luuk Wagenaar ('94)
NED1:51.42
  
 
3
Rickard Gunnarsson
Rickard Gunnarsson ('91)
SWE1:51.43
  
 SB
4
Björn Seifert
Björn Seifert ('96)
SWE1:51.45
  
 PB
5
Robin Rohlén
Robin Rohlén ('90)
SWE1:51.75
  
 SB
6
Håvard Hildeskor
Håvard Hildeskor ('92)
NOR1:52.42
  
 
7
Simon Wallenlind
Simon Wallenlind ('97)
SWE1:52.43
  
 PB
Finale D
1
Felix Francois
Felix Francois ('90)
SWE1:53.17
  
 PB
2
Tim Sundström
Tim Sundström ('89)
SWE1:53.35
  
 SB
3
Trygve Feidje Mjelde
Trygve Feidje Mjelde ('94)
NOR1:53.68
  
 
4
Anton Persson
Anton Persson ('96)
SWE1:53.81
  
 PB
5
Didrik Hexeberg Warlo
Didrik Hexeberg Warlo ('99)
NOR1:53.99
  
 
6
Sondre Juven
Sondre Juven ('99)
NOR1:54.14
  
 
7
Johan Henningsson
Johan Henningsson ('90)
SWE1:54.35
  
 
8
Ali Habedia
Ali Habedia ('95)
SWE1:54.50
  
 PB
9
Gustav Bivstedt
Gustav Bivstedt ('96)
SWE1:55.27
  
 
10
Iyuel Ayele
Iyuel Ayele ('99)
SWE1:56.19
  
 
Finale E
1
Edom Abreham
Edom Abreham ('95)
SWE1:53.17
  
 PB
2
Ådne Andersen
Ådne Andersen ('94)
NOR1:53.39
  
 PB
3
Bienvenue Musore
Bienvenue Musore ('90)
SWE1:54.11
  
 SB
4
Rasmus Bengtsson
Rasmus Bengtsson ('95)
SWE1:55.24
  
 
5
Martin Hammar
Martin Hammar ('95)
SWE1:55.45
  
 
6
Joel Norling
Joel Norling ('98)
SWE1:56.23
  
 
7
Hampus Börjesson
Hampus Börjesson ('94)
SWE1:56.36
  
 
Finale F
1
Christopher Nilsson
Christopher Nilsson ('94)
SWE1:54.77
  
 SB
2
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE1:55.56
  
 PB
3
Oliver Löfqvist
Oliver Löfqvist ('98)
SWE1:58.59
  
 
5
Mohammed Loukili
Mohammed Loukili ('96)
SWE2:00.51
  
 
6
Robin Johansson
Robin Johansson ('94)
SWE2:02.59
  
 
7
Jonathan Bergdahl
Jonathan Bergdahl ('99)
SWE2:03.31
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Jonas Leanderson
Jonas Leanderson ('91)
SWE7:59.86
  
 PB
2
Jonny Davies
Jonny Davies ('94)
GBR8:01.38
  
 PB
3Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN8:02.08
  
 SB
4
Staffan Ek
Staffan Ek ('91)
SWE8:03.85
  
 SB
5
Tetsuya Yoroizaka
Tetsuya Yoroizaka ('90)
JPN8:04.38
  
 SB
6
Suldan Hassan
Suldan Hassan ('98)
SWE8:06.64
  
 PB
7
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE8:08.54
  
 PB
8
Anton Danielson
Anton Danielson ('90)
SWE8:20.67
  
 SB
9
Nasir Dawoud
Nasir Dawoud ('91)
ERI8:20.95
  
 
10
Vidar Johansson
Vidar Johansson ('96)
SWE8:31.52
  
 PB
Jerry Motsau
Jerry Motsau ('90)
RSA DNF
  
 
Andreas BuenoAndreas Bueno ('88)DEN DNF
  
 
Finale B
1
Amanuel Gergis
Amanuel Gergis ('96)
ERI8:16.82
  
 PB
2
Andreas Åhwall
Andreas Åhwall ('89)
SWE8:16.97
  
 PB
3
Abdelfath Yassin
Abdelfath Yassin ('95)
SOM8:27.24
  
 
4
Ebba Tulu Chala
Ebba Tulu Chala ('96)
ETH8:28.45
  
 
5
Marcus Åberg
Marcus Åberg ('88)
SWE8:31.34
  
 
6
Jonathan Cleghorn
Jonathan Cleghorn ('90)
CAN8:37.08
  
 
7
Abdelhafiz Ibrahim
Abdelhafiz Ibrahim ('96)
ERI8:37.97
  
 =PB
8
Fredrik Sandvik
Fredrik Sandvik ('98)
NOR8:44.23
  
 PB
9
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE8:45.19
  
 
10
Markus Høgne
Markus Høgne ('98)
NOR8:57.06
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)DEN51.65
  
 
2
Isak Andersson
Isak Andersson ('96)
SWE52.61
  
 
3
Benjamin Mullen
Benjamin Mullen ('87)
USA53.14
  
 
4
Oskar Greilert
Oskar Greilert ('95)
SWE55.55
  
 
Erik Lindahl
Erik Lindahl ('90)
SWE DNF
  
 
Robert Díez
Robert Díez ('88)
ESP DNF
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1
Mehdi Katib
Mehdi Katib ('87)
SWE2.10
  
 
2
Émile Ollivier
Émile Ollivier ('95)
CAN2.10
  
 =PB
3
Jakob Thorvaldsson
Jakob Thorvaldsson ('88)
SWE2.07
  
 
4
Yuan-Zhong Wu
Yuan-Zhong Wu ('91)
SWE2.03
  
 
5
Simon Larsson
Simon Larsson ('98)
SWE2.03
  
 =PB
6
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE1.99
  
 
7
Fredrik Löfgren
Fredrik Löfgren ('94)
SWE1.89
  
 
7
Fabian Delryd
Fabian Delryd ('96)
SWE1.89
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Jarvis Gotch
Jarvis Gotch ('92)
USA7.78
-1.1
  
 
 
7.48
 0.2
7.57
 -0.2
7.62
 -0.4
7.35
 -0.4
  X7.78
 -1.1
  
2
Vladyslav Mazur
Vladyslav Mazur ('96)
UKR7.49
+0.3
  
 
 
7.35
 -0.5
7.49
 0.3
7.38
 -0.4
7.45
 -0.8
7.44
 -1.1
7.41
 0.3
  
3Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)DEN7.46
-1.3
  
 
4
Ignisious Gaisah
Ignisious Gaisah ('83)
NED7.36
+0.2
  
 
5
Johan Talèus
Johan Talèus ('94)
SWE7.19
-1.2
  
 
6
Fabian Rosenquist
Fabian Rosenquist ('91)
SWE7.14
+0.3
  
 
7
Patric Hjort
Patric Hjort ('93)
SWE7.05
-1.0
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Daniel Ståhl
Daniel Ståhl ('92)
SWE64.24
  
 
 
61.09  X  X61.59  X64.24  
2
Simon Pettersson
Simon Pettersson ('94)
SWE61.77
  
 
 
58.2361.77  X59.1358.9560.44  
3
Axel Härstedt
Axel Härstedt ('87)
SWE61.39
  
 
 
59.2860.4959.31  X58.6561.39  
4
Gudni Valur Gudnason
Gudni Valur Gudnason ('95)
ISL59.12
  
 
 
57.2859.1258.99  X56.68  X  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Lukáš Melich
Lukáš Melich ('80)
CZE70.18
  
 
 
67.16  X69.52  X70.1868.73  
2
Oscar Vestlund
Oscar Vestlund ('93)
SWE65.22
  
 
 
  X  X65.22  X63.7464.84  
3
Ryan McCullough
Ryan McCullough ('89)
USA63.25
  
 
 
59.4162.21  X63.25  X  X  
4
Tim Söderqvist
Tim Söderqvist ('95)
SWE59.72
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Kim Amb
Kim Amb ('90)
SWE79.42
  
 
 
74.64  X  X75.5174.6879.42  
2
Gabriel Wallin
Gabriel Wallin ('81)
SWE77.35
  
 
 
73.8875.2574.2372.6471.2377.35  
3
Hamish Peacock
Hamish Peacock ('90)
AUS77.27
  
 
 
  X74.68  X75.3377.2777.03  
4
Jaroslav Jílek
Jaroslav Jílek ('89)
CZE71.92
  
 
5
Uladzimir Kazlou
Uladzimir Kazlou ('85)
BLR71.62
  
 
6
Oleksandr Nychyporchuk
Oleksandr Nychyporchuk ('92)
UKR69.89
  
 
7
Rasmus Eriksson
Rasmus Eriksson ('98)
SWE66.35
  
 
8
Johan Carlqvist
Johan Carlqvist ('92)
SWE65.50
  
 
9
Theodor Thor
Theodor Thor ('93)
SWE62.64
  
 
K 100 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1
Andrea Ivančević
Andrea Ivančević ('84)
CRO11.71
  
 
2
Alexandra Bezeková
Alexandra Bezeková ('92)
SVK11.73
  
 
3
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE11.80
  
 PB
4
Jessica Östlund
Jessica Östlund ('93)
SWE11.84
  
 SB
5
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE11.93
  
 SB
6
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE11.93
  
 PB
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Hanna Wiss
Hanna Wiss ('91)
FIN12.06
  
 SB
2
Claudia Payton
Claudia Payton ('98)
SWE12.26
  
 SB
3
Alice Svantesson
Alice Svantesson ('97)
SWE12.34
  
 PB
4Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen DEN12.43
  
 
K 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1
Maja Mihalinec
Maja Mihalinec ('89)
SLO23.32
  
 
2
Jordan Lavender
Jordan Lavender ('93)
USA23.96
  
 
3
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE24.00
  
 SB
4
Alexandra Bezeková
Alexandra Bezeková ('92)
SVK24.13
  
 
5
Linnea Killander
Linnea Killander ('93)
SWE24.58
  
 
6
Ida Hansen
Ida Hansen ('93)
SWE24.81
  
 
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE24.56
  
 
2
Alice Svantesson
Alice Svantesson ('97)
SWE25.11
  
 SB
3
Ebba Svantesson
Ebba Svantesson ('97)
SWE25.26
  
 SB
4
Linda Frödin Glad
Linda Frödin Glad ('93)
SWE25.36
  
 
5Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen DEN25.40
  
 
Finale C
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Johanna Holmén Svensson
Johanna Holmén Svensson ('95)
SWE25.82
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Sasha Gollish
Sasha Gollish ('81)
CAN4:14.00
  
 
2
Sofia Öberg
Sofia Öberg ('90)
SWE4:14.84
  
 PB
3
Jamie Cheever
Jamie Cheever ('87)
USA4:15.11
  
 
4
Lucy Oliver
Lucy Oliver ('88)
NZL4:15.96
  
 SB
5
Anna Silvander
Anna Silvander ('93)
SWE4:16.62
  
 SB
6
Yolanda Ngarambe
Yolanda Ngarambe ('91)
SWE4:17.39
  
 
7Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:18.88
  
 
8
Hanna Hermansson
Hanna Hermansson ('89)
SWE4:19.22
  
 
9
Linn Nilsson
Linn Nilsson ('90)
SWE4:19.48
  
 
10
Ingeborg Løvnes
Ingeborg Løvnes ('92)
NOR4:22.20
  
 
11
Lisa Öhberg
Lisa Öhberg ('88)
SWE4:28.74
  
 
12
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
SWE4:30.06
  
 
13
Mary Malika
Mary Malika ('98)
KEN4:36.49
  
 
14
Linn Söderholm
Linn Söderholm ('96)
SWE4:41.61
  
 
Finale B
1
Sara Holmgren
Sara Holmgren ('90)
SWE4:29.83
  
 PB
2
Isabella Andersson
Isabella Andersson ('97)
SWE4:35.35
  
 
3
Cecilia Norrbom
Cecilia Norrbom ('88)
SWE4:35.65
  
 PB
4
Gaël De Coninck
Gaël De Coninck ('01)
BEL4:37.92
  
 PB
5
Alice Petersson
Alice Petersson ('95)
SWE4:38.10
  
 PB
6
Frida Aspnäs
Frida Aspnäs ('87)
SWE4:39.70
  
 PB
7
Astrid Rosvall
Astrid Rosvall ('97)
SWE4:40.87
  
 SB
8
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE4:41.31
  
 PB
9
Rebecka Öberg
Rebecka Öberg ('92)
SWE4:47.62
  
 SB
10
Elin Brink
Elin Brink ('97)
SWE4:48.01
  
 
11
Jill Höstman
Jill Höstman ('96)
SWE4:48.24
  
 PB
Emma Jansson
Emma Jansson ('91)
SWE DNF
  
 
Elina Johansson
Elina Johansson ('89)
SWE DNF
  
 
Moa Rothman
Moa Rothman ('96)
SWE DNF
  
 
Julie MathisenJulie Mathisen ('93)NOR DNF
  
 
K 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Jana Sussmann
Jana Sussmann ('90)
GER9:46.67
  
 
2
Nastassia Puzakova
Nastassia Puzakova ('93)
BLR10:00.48
  
 
3
Amber Schultz
Amber Schultz ('90)
USA10:07.25
  
 
4
Frida Kristiansson
Frida Kristiansson ('92)
SWE10:18.59
  
 PB
5
Amélie Svensson
Amélie Svensson ('96)
SWE11:10.31
  
 
Jamie Cheever
Jamie Cheever ('87)
USA DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Susanna Kallur
Susanna Kallur ('81)
SWE13.06
  
 
2
Katsiaryna Paplauskaya
Katsiaryna Paplauskaya ('87)
BLR13.32
  
 
3
Andrea Ivančević
Andrea Ivančević ('84)
CRO13.40
  
 
4
Tale Ørving
Tale Ørving ('89)
NOR13.90
  
 
5
Sofia Mossberg
Sofia Mossberg ('95)
SWE13.92
  
 
6
Hanna Palmqvist
Hanna Palmqvist ('96)
SWE14.03
  
 
7
Malin Eriksson
Malin Eriksson ('91)
SWE14.20
  
 
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Madeleine Eriksson
Madeleine Eriksson ('93)
SWE13.95
  
 SB
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN14.48
  
 
Johanna Holmén Svensson
Johanna Holmén Svensson ('95)
SWE DNF
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Arna Stefanía Gudmundsdóttir
Arna Stefanía Gudmundsdóttir ('95)
ISL58.15
  
 
2
Sofia Johnsson
Sofia Johnsson ('94)
SWE1:01.48
  
 
3
Amanda Holmberg
Amanda Holmberg ('98)
SWE1:03.60
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sofie Skoog
Sofie Skoog ('90)
SWE1.89
  
 
 
1.76
  O
1.80
  O
1.83
  O
1.86
 XO
1.89
  O
1.92
XXX
  
2
Jossie Graumann
Jossie Graumann ('94)
GER1.86
  
 
3
Maruša Černjul
Maruša Černjul ('92)
SLO1.86
  
 
4
Erika Kinsey
Erika Kinsey ('88)
SWE1.83
  
 
5
Bethan Partridge
Bethan Partridge ('90)
GBR1.83
  
 
6
Claudia García
Claudia García ('92)
ESP1.80
  
 
7
Ellen Björklund
Ellen Björklund ('90)
SWE1.76
  
 
8
Grete Udras
Grete Udras ('88)
EST1.71
  
 
9
Vendela von Corswant
Vendela von Corswant ('93)
SWE1.71
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Minna Svärd
Minna Svärd ('98)
SWE3.80
  
 PB
Klara Mattsson
Klara Mattsson ('97)
SWE NH
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Erica JarderErica Jarder ('86)SWE6.28
-0.1
  
 
 
6.20
 0.6
6.28
 -0.1
6.10
 -0.6
6.26
 1.4
6.23
 1.3
  X  
2
Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt ('85)
SWE6.15
+0.6
  
 
 
  X5.87
 -1.2
5.97
 0.6
6.15
 0.6
5.92
 -0.1
6.09
 -1.4
  
3
Kaiza Karlén
Kaiza Karlén ('98)
SWE6.06
+1.4
  
 
4
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE5.95
-0.3
  
 SB
5
Jessica Samuelsson
Jessica Samuelsson ('85)
SWE5.93
-0.6
  
 SB
6
Karolina Zawiła
Karolina Zawiła ('86)
POL5.89
+1.1
  
 
7
Malin Olsson
Malin Olsson ('90)
SWE5.88
+1.8
  
 
8
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE5.75
+1.6
  
 
9
Jasmine Andersson
Jasmine Andersson ('88)
SWE5.66
-0.7
  
 
10
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
SWE5.59
+0.5
  
 
11
Sara Kviberg
Sara Kviberg ('93)
SWE5.53
-0.3
  
 
12
Elin Lindeblad
Elin Lindeblad ('95)
SWE5.40
+0.7
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Tracey Andersson
Tracey Andersson ('84)
SWE68.01
  
 
 
68.01  X  X  X  X65.08  
2
Ida Storm
Ida Storm ('91)
SWE63.76
  
 
 
60.2663.76  X62.0662.5262.42  
3
Eleni Larsson
Eleni Larsson ('93)
SWE61.68
  
 
 
60.4160.7660.46  X  X61.68  
4
Josefin Berg
Josefin Berg ('85)
SWE58.88
  
 
 
57.2658.53  X58.8853.82  X  
5
Linn Forssell
Linn Forssell ('97)
SWE58.03
  
 
 
  X56.7058.03  X56.8155.34  

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint