Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: Indvielsesstævne 7.8.2016

M 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.70
  
 
Emil FrændeEmil Frænde Sparta11.72
  
 
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)Greve Atletik11.77
  
 
Mads LundMads Lund Sparta11.81
  
 
Jesper IdornJesper Idorn ('67)Hvidovre AM12.01
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik12.12
  
 SB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik12.13
  
 PB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik12.15
  
 
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta12.18
  
 PB
Samuel MarcusSamuel Marcus ('99)Sparta12.23
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik12.28
  
 
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta12.37
  
 PB
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA12.45
  
 
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA12.53
  
 
Andreas UggenAndreas Uggen ('92)Hvidovre AM12.58
  
 
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell Odense Atletik 12.58
  
 PB
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM12.58
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.59
  
 
Henning ElmerHenning Elmer ('99)Greve Atletik12.63
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.63
  
 
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM12.85
  
 
Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik12.87
  
 
Johan VoigtJohan Voigt ('01)IK Olympia12.92
  
 PB
Johan VoigtJohan Voigt ('01)IK Olympia13.00
  
 
Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik13.08
  
 
Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA13.24
  
 SB
Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA13.41
  
 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød13.85
  
 SB
Jannik B. JessenJannik B. Jessen ('63)Frederiksberg IF14.18
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
Michael PedersenMichael Pedersen ('73)Trongårdens IF 2:15.42
  
 
Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC2:29.64
  
 SB
Tom Elmer ChristensenTom Elmer Christensen ('49)IK Hellas2:30.31
  
 SB
Per NielsenPer Nielsen ('63)Sparta2:47.55
  
 
Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF3:21.93
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Tom Elmer ChristensenTom Elmer Christensen ('49)IK Hellas11:20.92
  
 SB
Per NielsenPer Nielsen ('63)Sparta12:11.04
  
 PB
Knud Jesper JørgensenKnud Jesper Jørgensen ('55)Sparta12:47.83
  
 PB
Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF13:54.75
  
 SB
Erik B JespersenErik B Jespersen ('39)IK Olympia14:52.76
  
 PB
Bent LauridsenBent Lauridsen ('35)Korsør AM15:08.27
  
DR80 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
Thomas Vedel NielsenThomas Vedel Nielsen ('73)Greve Trim16:27.01
  
 PB
Stefan BechStefan Bech ('81)Greve Trim16:31.57
  
 PB
Rune Bohn JensenRune Bohn Jensen ('74)Greve Trim16:59.26
  
 PB
Thomas SølvmoseThomas Sølvmose ('93)Greve Trim17:00.60
  
 SB
Jeppe JuhlJeppe Juhl ('72)Greve Trim17:05.87
  
 PB
Mikkel Stampe HjorthMikkel Stampe Hjorth ('70)Greve Trim17:20.73
  
 PB
Kenn MouritzenKenn Mouritzen ('73)Greve Trim18:26.08
  
 PB
Brian HansenBrian Hansen ('74)Greve Trim18:36.00
  
 PB
Hans ElmerHans Elmer ('67)Greve Trim19:10.95
  
 PB
Martin HjortkjærMartin Hjortkjær ('78)Greve Trim19:34.56
  
 PB
Rune RasmussenRune Rasmussen ('63)Greve Trim20:39.62
  
 PB
M 200 m hæk    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta26.48
  
 PB
Henning ElmerHenning Elmer ('99)Greve Atletik27.90
  
 PB
Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell Odense Atletik 28.43
  
 PB
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik30.05
  
 PB
Mathias AstrupMathias Astrup ('99)Greve Atletik33.09
  
 PB
Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC39.85
  
DR65 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Ralph HoelRalph Hoel ('55)Roar Atletik1.48
  
 PB
Kim AhlmannKim Ahlmann ('64)Greve Atletik1.40
  
 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.35
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF3.83
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta3.23
  
 
Mads LundMads Lund Sparta3.23
  
 
Alexander HaugebyAlexander Haugeby Sparta3.23
  
 PB
Aksel Øbakke LangeAksel Øbakke Lange ('02)Greve Atletik3.13
  
 PB
Allan KolbyeAllan Kolbye ('59)Amager AC2.73
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK6.98
+0.1
  
 PB
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik6.19
+2.0
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta6.05 w
+2.4
  
 
Alexander HaugebyAlexander Haugeby Sparta5.94
+0.8
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta5.93
+0.4
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik5.67
+0.2
  
 
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta5.66
+1.1
  
 
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA5.66
+1.2
  
 PB
Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA5.28
+1.7
  
 SB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik5.20
+0.8
  
 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4.64 w
+2.7
  
 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød4.61
+0.6
  
 
Johan VoigtJohan Voigt ('01)IK Olympia4.30
+1.8
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF12.49
  
 
René NyboRené Nybo ('61)Sparta10.73
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik48.66
  
 
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF35.45
  
 
René NyboRené Nybo ('61)Sparta31.71
  
 SB
M Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta15.73
  
 SB
René NyboRené Nybo ('61)Sparta10.21
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
René NyboRené Nybo ('61)Sparta34.39
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF56.12
  
 PB
Michael NielsenMichael Nielsen ('66)BAK51.10
  
 
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik51.01
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta49.74
  
 PB
René NyboRené Nybo ('61)Sparta42.54
  
 
M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
René NyboRené Nybo ('61)Sparta2392
  
 SB
M Kaste 5-kamp D17    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM3793
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK3264
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK3068
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK2904
  
 
M Kaste 5-kamp D13    

Finale A

Finale
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia1229
  
 
M Kaste 5-kamp D15    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia2343
  
 
K 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.53
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.59
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.62
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.64
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN12.93
  
 
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN12.96
  
 
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta13.14
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta13.16
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta13.40
  
 
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.40
  
 SB
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.44
  
 SB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta13.73
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF13.79
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta13.86
  
 
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK13.89
  
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA13.89
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF13.93
  
 
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta13.95
  
 SB
Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA14.33
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik14.46
  
 
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta14.50
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik14.53
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia14.68
  
 PB
Ann IpsenAnn Ipsen ('67)BAK14.76
  
 
Marie Kaare NordstrømMarie Kaare Nordstrøm ('03)BAK14.93
  
 
Githa BredvigGitha Bredvig ('66)BAK14.93
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta15.09
  
 PB
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia16.03
  
 PB
Matilde AndersenMatilde Andersen ('04)Greve Atletik16.46
  
 PB
Sigrid FogSigrid Fog ('04)Herlev Atletik16.54
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Tine BinzerTine Binzer ('62)Sparta4:07.26
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne12:19.09
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
Nanna Krogh HansenNanna Krogh Hansen ('88)Greve Atletik21:24.09
  
 PB
K 200 m hæk    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik31.63
  
 PB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA33.18
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik34.65
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA1.30
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Cathrine LarsåsenCathrine Larsåsen ('86)Sparta / NOR3.93
  
 
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta3.53
  
 
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.33
  
 
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.13
  
 
Freyja Sveinsdóttir AnderbergFreyja Sveinsdóttir Anderberg ('93)Amager AC3.13
  
 
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik2.93
  
 
Selma StaunSelma Staun Sparta2.93
  
 SB
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 19002.73
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.63
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta5.05
+1.6
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta4.88
0.0
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF4.74
+2.0
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta4.72
+1.3
  
 
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik4.57
0.0
  
 PB
Gunhild Engholm MichelsenGunhild Engholm Michelsen ('63)DELTA4.29
+1.0
  
 
Sofie SkovgaardSofie Skovgaard ('93)Greve Atletik4.29 w
+2.1
  
 
Sofie SkovgaardSofie Skovgaard ('93)Greve Atletik4.25
0.0
  
 
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta4.14
+0.7
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia10.34
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia10.17
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK9.63
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik9.04
  
 PB
Matilde AndersenMatilde Andersen ('04)Greve Atletik6.70
  
 =PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM15.05
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM42.62
  
 
Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik39.89
  
 
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM39.41
  
 
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik36.39
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM36.27
  
 PB
Ane RiberAne Riber ('99)Køge Atletik35.97
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM28.71
  
 
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta22.03
  
 PB
Caroline BrathCaroline Brath BAK20.84
  
 PB
K Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.48
  
 SB
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik12.55
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM44.82
  
 
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM3534
  
 SB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle