Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: Kronborg Outdoor 13.8.2016

M 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF10.69
  
 
Benjamin Leth RosemkildeBenjamin Leth Rosemkilde ('04)Holte Atletik10.83
  
 
Luis Felipe MailletLuis Felipe Maillet ('04)Sparta11.36
  
 PB
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta11.69
  
 
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta12.17
  
 
Jakob H B AndersenJakob H B Andersen ('03)Sparta12.26
  
 PB
Gustav Emil Ibsen JensenGustav Emil Ibsen Jensen ('04)Køge Atletik12.36
  
 
Kristoffer AndersenKristoffer Andersen ('04)Hvidovre AM12.90
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM13.07
  
 
M 100 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
Andreas UggenAndreas Uggen ('92)Hvidovre AM12.45
  
 SB
Thomas Gregorio SallyThomas Gregorio Sally Sparta12.49
  
 PB
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta12.58
  
 
Andreas UggenAndreas Uggen ('92)Hvidovre AM12.67
  
 
Johan VoigtJohan Voigt ('01)IK Olympia12.83
  
 PB
Johan VoigtJohan Voigt ('01)IK Olympia12.90
  
 
Asger SigfussonAsger Sigfusson ('02)Helsingør IF13.18
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Frederik GottliebFrederik Gottlieb Helsingør IF2:07.27
  
 
Linus LindquistLinus Lindquist ('02)Sparta2:11.37
  
 
Mads Nørlov BundgaardMads Nørlov Bundgaard IK Hellas2:11.49
  
 PB
Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM2:12.91
  
 PB
Mads MørchMads Mørch ('01)Holte Atletik2:15.42
  
 PB
Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas2:17.87
  
 
Christian PilehaveChristian Pilehave ('01)Holte Atletik2:19.09
  
 
Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM2:20.86
  
 
Luis Felipe MailletLuis Felipe Maillet ('04)Sparta2:49.43
  
 PB
Gustav Emil Ibsen JensenGustav Emil Ibsen Jensen ('04)Køge Atletik3:00.95
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.37
  
 
M 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta12.20
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta13.55
  
 
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC13.59
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC13.86
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.75
  
 
Wilhelm KoppWilhelm Kopp ('03)Sparta1.63
  
 PB
Magnus Antonio Askov-HansenMagnus Antonio Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF1.54
  
 PB
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC1.51
  
 PB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta1.48
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1.45
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.30
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)Sparta3.35
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
Anders Hørby MadsenAnders Hørby Madsen ('01)Sparta6.01
-1.3
  
 
Victor Ravyse TornhøjVictor Ravyse Tornhøj Helsingør IF5.31
+0.1
  
 PB
Nikolai Lysholdt PetersenNikolai Lysholdt Petersen ('01)Sparta5.10
0.0
  
 
Johan VoigtJohan Voigt ('01)IK Olympia4.24
-0.5
  
 
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta3.53
-1.0
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik50.09
  
 
Frederik RiberFrederik Riber ('97)Køge Atletik39.21
  
 PB
K 80 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta10.74
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta10.75
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia11.45
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia11.53
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK11.57
  
 =PB
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro11.62
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK11.69
  
 
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro11.73
  
 
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)Sparta11.82
  
 PB
Caroline AndersenCaroline Andersen ('03)Helsingør IF11.84
  
 =PB
Regitze SteenbergRegitze Steenberg ('03)Sparta11.85
  
 
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)Sparta11.87
  
 =PB
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta11.93
  
 
Ida Hebsgaard GertsenIda Hebsgaard Gertsen ('03)Helsingør IF11.93
  
 PB
Regitze SteenbergRegitze Steenberg ('03)Sparta11.98
  
 
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta12.01
  
 
Nanna SchaldemoseNanna Schaldemose ('04)Sparta12.03
  
 
Nanna SchaldemoseNanna Schaldemose ('04)Sparta12.18
  
 
Anna Erika Grønbek HamborAnna Erika Grønbek Hambor ('04)Køge Atletik12.22
  
 
Anna Erika Grønbek HamborAnna Erika Grønbek Hambor ('04)Køge Atletik12.25
  
 
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)Sparta12.30
  
 
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)Sparta12.34
  
 
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta12.45
  
 PB
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta12.50
  
 
Julie Yun Mei JensenJulie Yun Mei Jensen ('03)Holte Atletik12.56
  
 
Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK12.89
  
 
Leonora van DeursLeonora van Deurs ('04)Fredensborg AK12.96
  
 PB
Lise DamsøLise Damsø ('04)AK Brøndby13.42
  
 
Lise DamsøLise Damsø ('04)AK Brøndby13.47
  
 
Isabella Bay JørgensenIsabella Bay Jørgensen ('04)Fredensborg AK14.75
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
Idamarie OlsenIdamarie Olsen ('97)Fredensborg AK12.80
  
 
Astrid LykkeAstrid Lykke Helsingør IF13.07
  
 
Naja VintherNaja Vinther Helsingør IF13.39
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta13.73
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta13.77
  
 
Vibeke Falbe HansenVibeke Falbe Hansen Helsingør IF13.84
  
 
Nicola MallingNicola Malling ('01)Sparta13.86
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta13.87
  
 
Nicola MallingNicola Malling ('01)Sparta13.88
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)Sparta13.95
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta13.99
  
 
Laura Valentin JensenLaura Valentin Jensen ('01)Helsingør IF14.01
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta14.11
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta14.11
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta14.14
  
 
Annika K EppersAnnika K Eppers ('02)Sparta14.16
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta14.20
  
 
Simone HjortSimone Hjort ('99)Sparta14.39
  
 
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta14.43
  
 
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta14.54
  
 
Mathilda Juel GertzMathilda Juel Gertz ('02)Sparta14.65
  
 
Alexandra ChristiansenAlexandra Christiansen ('01)Hvidovre AM15.07
  
 
Asta Grau BruunAsta Grau Bruun ('02)Amager AC15.53
  
 
Josefine JørgensenJosefine Jørgensen ('02)Amager AC15.94
  
 
Mille Majkjær MikkelsenMille Majkjær Mikkelsen ('02)Amager AC16.09
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta2:22.97
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik2:33.10
  
 PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)Sparta2:36.50
  
 
Mie Hylling AxelssonMie Hylling Axelsson ('02)Sparta2:39.56
  
 
Marie Maegaard BechMarie Maegaard Bech ('02)BAC2:40.13
  
 PB
Regitze SteenbergRegitze Steenberg ('03)Sparta2:43.83
  
 PB
Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM2:46.97
  
 
Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK2:52.15
  
 PB
Vera Schjerup ThomsenVera Schjerup Thomsen ('03)Amager AC2:53.81
  
 PB
Anna Erika Grønbek HamborAnna Erika Grønbek Hambor ('04)Køge Atletik2:54.42
  
 PB
Clara Lund-SørensenClara Lund-Sørensen ('02)Amager AC2:54.56
  
 
Jasmin NicklenJasmin Nicklen ('04)Sparta3:00.53
  
 PB
Leonora van DeursLeonora van Deurs ('04)Fredensborg AK3:09.74
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.90
  
 
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190014.04
  
 
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF14.18
  
 
2Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF14.21
  
 
3Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)KIF14.42
  
 
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)KIF14.60
  
 
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta14.99
  
 PB
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta15.54
  
 
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
Emilie Santin FlorinEmilie Santin Florin ('01)Helsingør IF12.64
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta12.67
  
 
Georgine Wieth-KltgaardGeorgine Wieth-Kltgaard ('01)Holte Atletik13.41
  
 PB
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta13.46
  
 
Alexandra ChristiansenAlexandra Christiansen ('01)Hvidovre AM16.69
  
 
Asta Grau BruunAsta Grau Bruun ('02)Amager AC17.38
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.56
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta1.51
  
 
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta1.50
  
 
Sara OlsenSara Olsen ('01)Helsingør IF1.45
  
 PB
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia1.41
  
 
Mille Majkjær MikkelsenMille Majkjær Mikkelsen ('02)Amager AC1.33
  
 PB
Josefine JørgensenJosefine Jørgensen ('02)Amager AC1.33
  
 
Smilla Alex Hytholm PetersenSmilla Alex Hytholm Petersen ('04)Holte Atletik1.20
  
 
Asta Grau BruunAsta Grau Bruun ('02)Amager AC1.20
  
 PB
Jasmin NicklenJasmin Nicklen ('04)Sparta1.15
  
 PB
Leonora van DeursLeonora van Deurs ('04)Fredensborg AK1.15
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Cathrine LarsåsenCathrine Larsåsen ('86)Sparta / NOR4.20
  
 =SB
2Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta4.10
  
 
3Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)Sparta3.80
  
 
Nicola MallingNicola Malling ('01)Sparta3.10
  
 
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik2.80
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 19002.70
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta2.60
  
 =PB
Mille Majkjær MikkelsenMille Majkjær Mikkelsen ('02)Amager AC1.70
  
 =PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.08
-0.4
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta5.00 w
+2.3
  
 
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta4.90
-0.7
  
 
Simone HjortSimone Hjort ('99)Sparta4.86
+1.0
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta4.67
+1.3
  
 
Vibeke Falbe HansenVibeke Falbe Hansen Helsingør IF4.64 w
+2.5
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF4.60
-2.1
  
 
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta4.60
+1.6
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta4.57
+0.6
  
 
Mathilda Juel GertzMathilda Juel Gertz ('02)Sparta4.52
+1.0
  
 PB
Sara OlsenSara Olsen ('01)Helsingør IF4.40
+0.4
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Klara Thers-SonneKlara Thers-Sonne ('04)Sparta11.11
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta10.36
  
 
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia9.36
  
 
Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK7.79
  
 
Matilde AndersenMatilde Andersen ('04)Greve Atletik6.95
  
 PB
Anna Erika Grønbek HamborAnna Erika Grønbek Hambor ('04)Køge Atletik6.39
  
 
Lise DamsøLise Damsø ('04)AK Brøndby6.38
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta52.55
  
 
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta49.55
  
 
Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik42.22
  
 
Ane RiberAne Riber ('99)Køge Atletik34.66
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta57.76
  
 
2Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta51.15
  
 
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta42.08
  
 

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb