Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aarhus: National Championships 27‐28.8.2016
Vælg mænd discipliner
100 m
200 m
400 m
800 m
1500 m
5000 m
3000 m forh.
110 m hæk
400 m hæk
Højdespring
Stangspring
Længdespring
Trespring
Kuglestød 7.26 kg
Diskoskast 2.0 kg
Hammerkast 7.26 kg
Spydkast 800 gram
Vælg kvinder discipliner
100 m
200 m
400 m
800 m
1500 m
5000 m
100 m hæk 84.0 cm
400 m hæk
Højdespring
Stangspring
Længdespring
Trespring
Kuglestød 7.26 kg
Diskoskast 2.0 kg
Hammerkast 7.26 kg
Spydkast 800 gram
M 100 m
27.8. Vind: -0.5
Finale A
Finale
27.8.
Vind: -0.5
1
Festus Asante
Festus Asante ('94)
94
Sparta
10.56
2
Kristoffer Hari
Kristoffer Hari ('97)
97
Hvidovre AM
10.57
3
Simon Hansen
Simon Hansen ('98)
98
Aarhus 1900
10.62
SB
4
Morten Dalgaard Madsen
Morten Dalgaard Madsen ('95)
95
Skive AM
10.73
5
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
10.94
6
Kojo Musah
Kojo Musah ('96)
96
Aarhus 1900
11.07
7
Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen ('96)
96
Sparta
11.12
8
Lukas Bredo
Lukas Bredo ('97)
97
BAK
11.14
Indledende heats
27.8.
Indledende 1
27.8. Vind: -2.1
27.8.
Vind: -2.1
1
Festus Asante
Festus Asante ('94)
94
Sparta
10.88
2
Frederik Schou-Nielsen
Frederik Schou-Nielsen ('96)
96
Sparta
11.04
Indledende 2
27.8. Vind: -0.5
27.8.
Vind: -0.5
1
Simon Hansen
Simon Hansen ('98)
98
Aarhus 1900
10.91
2
Lukas Bredo
Lukas Bredo ('97)
97
BAK
11.09
Indledende 3
27.8. Vind: -1.7
27.8.
Vind: -1.7
1
Kristoffer Hari
Kristoffer Hari ('97)
97
Hvidovre AM
10.44
SB
Indledende 4
27.8. Vind: -0.7
27.8.
Vind: -0.7
1
Morten Dalgaard Madsen
Morten Dalgaard Madsen ('95)
95
Skive AM
10.74
2
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
10.82
SB
3
Kojo Musah
Kojo Musah ('96)
96
Aarhus 1900
10.95
M 200 m
28.8. Vind: +1.7
Finale A
Finale
28.8.
Vind: +1.7
1
Simon Hansen
Simon Hansen ('98)
98
Aarhus 1900
21.12
DUR-18
PB
2
Benjamin Vedel
Benjamin Vedel ('97)
97
Aalborg AM
21.33
SB
3
Morten Dalgaard Madsen
Morten Dalgaard Madsen ('95)
95
Skive AM
21.35
SB
4
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
21.57
PB
5
Kasper Olsen
Kasper Olsen ('91)
91
Hvidovre AM
21.90
6
Kojo Musah
Kojo Musah ('96)
96
Aarhus 1900
21.92
Indledende heats
28.8.
Indledende 1
28.8. Vind: +1.4
28.8.
Vind: +1.4
1
Simon Hansen
Simon Hansen ('98)
98
Aarhus 1900
22.00
DUR-18
Indledende 2
28.8. Vind: +0.4
28.8.
Vind: +0.4
1
Benjamin Vedel
Benjamin Vedel ('97)
97
Aalborg AM
21.50
SB
2
Morten Dalgaard Madsen
Morten Dalgaard Madsen ('95)
95
Skive AM
21.68
3
Kojo Musah
Kojo Musah ('96)
96
Aarhus 1900
21.91
PB
Indledende 3
28.8. Vind: 0.0
28.8.
Vind: 0.0
1
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
22.06
2
Kasper Olsen
Kasper Olsen ('91)
91
Hvidovre AM
22.17
M 400 m
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Benjamin Vedel
Benjamin Vedel ('97)
97
Aalborg AM
47.00
DUR-19
SB
2
Nicolai Trock Hartling
Nicolai Trock Hartling ('94)
94
Sparta
47.32
3
Kasper Olsen
Kasper Olsen ('91)
91
Hvidovre AM
48.53
M 800 m
28.8.
Finale A
Finale
28.8.
1
Andreas Bube
Andreas Bube ('87)
87
BAC
1:50.26
2
Nick Jensen
Nick Jensen ('91)
91
Sparta
1:51.47
3
Peter Glans
Peter Glans ('93)
93
Odense Atletik
1:51.62
SB
4
Christian Sand Clausen
Christian Sand Clausen ('96)
96
Sparta
1:52.59
5
Christoffer Boll
Christoffer Boll ('92)
92
Sparta
1:53.93
PB
6
Cho Mihn Kyun
Cho Mihn Kyun ('94)
94
Sparta
1:54.77
SB
7
Christoffer Frost-Jensen Johansen
Christoffer Frost-Jensen Johansen ('97)
97
BAC
1:56.48
Indledende heats
27.8.
Indledende 2
27.8.
27.8.
1
Andreas Bube
Andreas Bube ('87)
87
BAC
1:53.68
2
Peter Glans
Peter Glans ('93)
93
Odense Atletik
1:53.95
3
Christoffer Boll
Christoffer Boll ('92)
92
Sparta
1:54.14
PB
4
Christoffer Frost-Jensen Johansen
Christoffer Frost-Jensen Johansen ('97)
97
BAC
1:54.91
M 1500 m
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Thijs Nijhuis
Thijs Nijhuis ('92)
92
Viborg AM
3:44.59
SB
2
Peter Glans
Peter Glans ('93)
93
Odense Atletik
3:46.06
3
Andreas Holst Lindgreen
Andreas Holst Lindgreen ('98)
98
Sparta
3:47.23
4
Peter Gerner Ejersbo
Peter Gerner Ejersbo ('95)
95
Odense Atletik
3:48.01
PB
5
Jens Søndergaard Jensen
Jens Søndergaard Jensen ('86)
86
AGF Atletik
3:48.19
PB
M 5000 m
28.8.
Finale A
Finale
28.8.
1
Thijs Nijhuis
Thijs Nijhuis ('92)
92
Viborg AM
14:29.93
2
Kasper Skov
Kasper Skov ('92)
92
AGF Atletik
14:35.89
PB
3
Jens Søndergaard Jensen
Jens Søndergaard Jensen ('86)
86
AGF Atletik
14:40.58
PB
4
Omar Hassan
Omar Hassan ('90)
90
AGF Atletik / ETH
14:41.60
PB
5
Jeppe Harboe
Jeppe Harboe ('92)
92
Sparta
14:50.28
M 3000 m forh.
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Ole Hesselbjerg
Ole Hesselbjerg ('90)
90
Sparta
8:59.16
2
Kasper Skov
Kasper Skov ('92)
92
AGF Atletik
9:13.60
SB
M 110 m hæk
28.8. Vind: +0.1
Finale A
Finale
28.8.
Vind: +0.1
1
Andreas Martinsen
Andreas Martinsen ('90)
90
Aarhus 1900
14.12
M 400 m hæk
28.8.
Finale A
Finale
28.8.
1
Nicolai Trock Hartling
Nicolai Trock Hartling ('94)
94
Sparta
50.82
2
Martin Johansen
Martin Johansen ('95)
95
Aarhus 1900
53.90
3
Martin Holbøl Kristensen
Martin Holbøl Kristensen ('92)
92
Skive AM
54.65
PB
M Højdespring
28.8.
Finale A
Finale
28.8.
1
Janick Klausen
Janick Klausen ('93)
93
Aarhus 1900
2.22
SB
M Stangspring
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Rasmus Wejnold Jørgensen
Rasmus Wejnold Jørgensen ('89)
89
Sparta
5.20
2
Mikkel M. Nielsen
Mikkel M. Nielsen ('88)
88
Sparta
4.95
3
Michael Christiansen
Michael Christiansen ('88)
88
Aarhus 1900
4.85
4
Mikkel Ringsted
Mikkel Ringsted ('96)
96
KIF
4.85
M Længdespring
28.8.
Finale A
Finale
28.8.
1
Morten Jensen
Morten Jensen ('82)
82
Sparta
7.39
+1.8
2
Benjamin Gabrielsen
Benjamin Gabrielsen ('95)
95
Sparta
7.31
+1.5
3
Sebastian Ree Pedersen
Sebastian Ree Pedersen ('97)
97
Sparta
7.13
w
+2.1
4
Steffen Udengaard Knudsen
Steffen Udengaard Knudsen ('98)
98
Aarhus 1900
7.00
+1.0
5
Mads Lund
Mads Lund
00
Sparta
6.89
+1.8
PB
M Trespring
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Peder P. Nielsen
Peder P. Nielsen ('88)
88
Sparta
15.36
+0.9
SB
2
Torúr Mortensen
Torúr Mortensen ('98)
98
Hvirlan
15.10
w
+2.9
3
Dennis Mägi
Dennis Mägi ('95)
95
Sparta
14.44
0.0
M Kuglestød 7.26 kg
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Marcus Thomsen
Marcus Thomsen ('98)
98
Aarhus 1900 / NOR
17.55
2
Kenneth Mertz
Kenneth Mertz ('89)
89
Frederiksberg IF
16.49
SB
3
Kristoffer Thomsen
Kristoffer Thomsen ('96)
96
Aarhus 1900
16.33
4
Thor Sørensen
Thor Sørensen ('89)
89
Aalborg AM
15.50
PB
M Diskoskast 2.0 kg
28.8.
Finale A
Finale
28.8.
1
Andreas Høyby Ellegaard
Andreas Høyby Ellegaard ('93)
93
Sparta
53.37
2
Emil Mikkelsen
Emil Mikkelsen ('90)
90
Odense Atletik
52.60
3
Alexander Bertelsen
Alexander Bertelsen ('91)
91
Aarhus 1900
52.25
=PB
4
Andreas Riber Thordahl
Andreas Riber Thordahl ('91)
91
Køge Atletik
50.72
5
Marcus Thomsen
Marcus Thomsen ('98)
98
Aarhus 1900 / NOR
48.10
M Hammerkast 7.26 kg
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Brian Nielsen
Brian Nielsen ('84)
84
Esbjerg AM
61.17
SB
2
Taj Murmann
Taj Murmann ('89)
89
Odense Atletik
59.91
M Spydkast 800 gram
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Mikkel Bach Garbrecht
Mikkel Bach Garbrecht ('96)
96
Aarhus 1900
62.33
2
Andreas Bertelsen
Andreas Bertelsen ('94)
94
Vejle IF
60.48
K 100 m
27.8. Vind: -1.6
Finale A
Finale
27.8.
Vind: -1.6
1
Martha Traoré
Martha Traoré ('95)
95
Sparta
12.26
2
Frida Sångren
Frida Sångren ('97)
97
Aarhus 1900
12.32
3
Camilla Motzkus
Camilla Motzkus ('97)
97
Odense Atletik
12.36
4
Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer ('93)
93
Aabenraa IG
12.38
Indledende heats
27.8.
Indledende 1
27.8. Vind: -1.3
27.8.
Vind: -1.3
1
Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer ('93)
93
Aabenraa IG
12.32
Indledende 3
27.8. Vind: 0.0
27.8.
Vind: 0.0
1
Frida Sångren
Frida Sångren ('97)
97
Aarhus 1900
12.10
2
Camilla Motzkus
Camilla Motzkus ('97)
97
Odense Atletik
12.14
SB
3
Martha Traoré
Martha Traoré ('95)
95
Sparta
12.21
SB
4
Louise Østergård
Louise Østergård ('94)
94
Randers Freja
12.32
K 200 m
28.8. Vind: 0.0
Finale A
Finale
28.8.
Vind: 0.0
1
Sara Slott Petersen
Sara Slott Petersen ('87)
87
Aarhus 1900
23.64
2
Mette Graversgaard
Mette Graversgaard ('95)
95
Aarhus 1900
24.48
3
Camilla F. R. Nissen
Camilla F. R. Nissen ('90)
90
Frederiksberg IF
25.21
4
Mathilde Prietzel Nielsen
Mathilde Prietzel Nielsen
00
Randers Freja
25.22
Indledende heats
28.8.
Indledende 1
28.8. Vind: +1.4
28.8.
Vind: +1.4
1
Mette Graversgaard
Mette Graversgaard ('95)
95
Aarhus 1900
24.48
2
Louise Malmqvist
Louise Malmqvist ('96)
96
Odense Atletik
25.15
PB
3
Sandra Böll
Sandra Böll ('94)
94
Sparta
25.23
=PB
Indledende 2
28.8. Vind: +1.2
28.8.
Vind: +1.2
1
Sara Slott Petersen
Sara Slott Petersen ('87)
87
Aarhus 1900
23.59
PB
2
Frida Sångren
Frida Sångren ('97)
97
Aarhus 1900
24.93
PB
Indledende 3
28.8. Vind: +0.3
28.8.
Vind: +0.3
1
Camilla F. R. Nissen
Camilla F. R. Nissen ('90)
90
Frederiksberg IF
25.06
2
Mathilde Prietzel Nielsen
Mathilde Prietzel Nielsen
00
Randers Freja
25.22
K 400 m
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Anne Sofie Kirkegaard
Anne Sofie Kirkegaard ('98)
98
Sparta
54.39
SB
2
Liv Stæhr Rødtnes
Liv Stæhr Rødtnes ('99)
99
Aarhus 1900
57.55
PB
3
Nathalie Richter-Mikkelsen
Nathalie Richter-Mikkelsen
00
Aalborg AM
57.99
Finale B
27.8.
27.8.
1
Mai Stæhr Rødtnes
Mai Stæhr Rødtnes ('99)
99
Aarhus 1900
57.38
PB
K 800 m
28.8.
Finale A
Finale
28.8.
1
Anna Emilie Møller
Anna Emilie Møller ('97)
97
Blovstrød Løverne
2:05.91
PB
2
Helene Holm Gottlieb
Helene Holm Gottlieb ('98)
98
Holte Atletik
2:08.11
3
Dagmar Olsen
Dagmar Olsen ('94)
94
Sparta
2:09.83
SB
4
Josefine Rytter
Josefine Rytter ('94)
94
BAC
2:11.14
5
Line K Schulz
Line K Schulz ('96)
96
Aarhus 1900
2:11.37
6
Louise Jørgensen
Louise Jørgensen ('91)
91
KIF
2:12.02
7
Nathalie Richter-Mikkelsen
Nathalie Richter-Mikkelsen
00
Aalborg AM
2:13.25
8
Marie Munk Jakobsen
Marie Munk Jakobsen ('91)
91
AGF Atletik
2:17.28
PB
Mia Helene Mørck
Mia Helene Mørck ('99)
99
BAC
DNF
Indledende heats
27.8.
Indledende 2
27.8.
27.8.
1
Line K Schulz
Line K Schulz ('96)
96
Aarhus 1900
2:13.40
2
Anna Emilie Møller
Anna Emilie Møller ('97)
97
Blovstrød Løverne
2:13.61
SB
3
Mia Helene Mørck
Mia Helene Mørck ('99)
99
BAC
2:13.93
4
Nathalie Richter-Mikkelsen
Nathalie Richter-Mikkelsen
00
Aalborg AM
2:14.18
5
Josefine Rytter
Josefine Rytter ('94)
94
BAC
2:14.34
K 1500 m
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Anna Emilie Møller
Anna Emilie Møller ('97)
97
Blovstrød Løverne
4:37.24
2
Ida Fillingsnes
Ida Fillingsnes ('90)
90
KIF / NOR
4:38.98
3
Line K Schulz
Line K Schulz ('96)
96
Aarhus 1900
4:40.44
K 5000 m
28.8.
Finale A
Finale
28.8.
1
Simone Glad
Simone Glad ('90)
90
Sparta
16:26.55
2
Louise Langelund Batting
Louise Langelund Batting ('78)
78
Aarhus 1900
16:28.56
PB
3
Josephine Brysting
Josephine Brysting ('95)
95
17:18.06
PB
4
Sissel Møller
Sissel Møller ('94)
94
17:21.16
PB
5
Helene Svane
Helene Svane ('91)
91
Aarhus Fremad
17:44.00
SB
K 100 m hæk 84.0 cm
28.8. Vind: +0.6
Finale A
Finale
28.8.
Vind: +0.6
1
Mette Graversgaard
Mette Graversgaard ('95)
95
Aarhus 1900
13.57
2
Mathilde Heltbech
Mathilde Heltbech ('95)
95
Frederiksberg IF
13.80
3
Annemarie Nissen
Annemarie Nissen ('94)
94
KIF
14.19
4
Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer ('93)
93
Aabenraa IG
14.43
5
Mai Stæhr Rødtnes
Mai Stæhr Rødtnes ('99)
99
Aarhus 1900
14.52
PB
6
Katrine Koch Jacobsen
Katrine Koch Jacobsen ('99)
99
Sparta
14.65
PB
Indledende heats
28.8.
Indledende 1
28.8. Vind: +1.2
28.8.
Vind: +1.2
1
Mette Graversgaard
Mette Graversgaard ('95)
95
Aarhus 1900
13.68
2
Mathilde U. Kramer
Mathilde U. Kramer ('93)
93
Aabenraa IG
14.40
SB
3
Mai Stæhr Rødtnes
Mai Stæhr Rødtnes ('99)
99
Aarhus 1900
14.68
4
Karoline Mangor
Karoline Mangor ('98)
98
Sparta
14.83
Laura Tølløse
Laura Tølløse ('97)
97
Sparta
DNF
Indledende 2
28.8. Vind: +0.4
28.8.
Vind: +0.4
1
Mathilde Heltbech
Mathilde Heltbech ('95)
95
Frederiksberg IF
14.15
2
Annemarie Nissen
Annemarie Nissen ('94)
94
KIF
14.57
K 400 m hæk
28.8.
Finale A
Finale
28.8.
1
Anne Sofie Kirkegaard
Anne Sofie Kirkegaard ('98)
98
Sparta
59.55
2
Liv Stæhr Rødtnes
Liv Stæhr Rødtnes ('99)
99
Aarhus 1900
1:03.22
K Højdespring
28.8.
Finale A
Finale
28.8.
1
Sandra B. Christensen
Sandra B. Christensen ('95)
95
Amager AC
1.72
2
Mathilde Diekema Jensen
Mathilde Diekema Jensen ('94)
94
Aarhus 1900
1.69
3
Sandra Böll
Sandra Böll ('94)
94
Sparta
1.69
4
Rikke Andersen
Rikke Andersen ('98)
98
Sparta
1.66
5
Tina Bischoff Gellin
Tina Bischoff Gellin ('98)
98
Holte Atletik
1.66
K Stangspring
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Caroline Bonde Holm
Caroline Bonde Holm ('90)
90
Sparta
4.05
2
Line Renée Jensen
Line Renée Jensen ('92)
92
Sparta
3.95
3
Karin Fisher
Karin Fisher ('88)
88
Aarhus 1900 / USA
3.55
4
Anne Sofie Hyldtoft Olsen
Anne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)
94
KIF
3.55
SB
K Længdespring
28.8.
Finale A
Finale
28.8.
1
Martha Traoré
Martha Traoré ('95)
95
Sparta
6.17
+0.6
2
Jessie Ipsen
Jessie Ipsen ('83)
83
KIF
5.86
+0.3
3
Emma Beiter Bomme
Emma Beiter Bomme ('98)
98
Sparta
5.77
+1.0
4
Hannah Illum Petersen
Hannah Illum Petersen
00
Sparta
5.61
+1.4
PB
5
Laura Tølløse
Laura Tølløse ('97)
97
Sparta
5.60
+0.5
K Trespring
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Janne Nielsen
Janne Nielsen ('93)
93
Aarhus 1900
12.88
+1.1
2
Jessie Ipsen
Jessie Ipsen ('83)
83
KIF
12.59
0.0
SB
K Kuglestød 4.0 kg
28.8.
Finale A
Finale
28.8.
1
Trine Mulbjerg
Trine Mulbjerg ('90)
90
Sparta
15.96
2
Maria Sløk
Maria Sløk ('83)
83
Hvidovre AM
14.83
3
Anna Sofia Mikkelsen
Anna Sofia Mikkelsen ('91)
91
Odense Atletik
13.12
4
Thea Jensen
Thea Jensen ('99)
99
Hvidovre AM
13.00
K Diskoskast 1.0 kg
28.8.
Finale A
Finale
28.8.
1
Kathrine Bebe
Kathrine Bebe ('91)
91
Sparta
54.02
2
Lisa Brix Pedersen
Lisa Brix Pedersen ('96)
96
Sparta
49.25
3
Maria Sløk
Maria Sløk ('83)
83
Hvidovre AM
45.60
4
Tenna Riber Thordahl
Tenna Riber Thordahl ('95)
95
Køge Atletik
43.11
K Hammerkast 4.0 kg
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Celina Julin
Celina Julin ('94)
94
Sparta
60.17
2
Louise Odgaard
Louise Odgaard ('93)
93
Sparta
54.89
3
Sofie Dahl
Sofie Dahl ('97)
97
Aarhus 1900
53.29
PB
K Spydkast 600 gram
27.8.
Finale A
Finale
27.8.
1
Marie Vestergaard
Marie Vestergaard ('91)
91
Aarhus 1900
52.00
PB
2
Andrea Enerstad Bolle
Andrea Enerstad Bolle ('92)
92
Odense Atletik / NOR
49.49
3
Liv Cantby
Liv Cantby ('99)
99
Korsør AM
40.35
SB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open