Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Kristiansand NOR: Norsk Tipping Norwegian Grand Prix 3 31.8.2016

M 100 m    
Vind: +3.6

Finale A

Finale
Vind: +3.6
1
Tormod Hjortnæs Larsen
Tormod Hjortnæs Larsen ('86)
NOR10.72 w
  
 
2
Alexander Dahlstrøm Winger
Alexander Dahlstrøm Winger ('89)
NOR10.86 w
  
 
M 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen ('91)
NOR21.74
  
 
2
Tormod Hjortnæs Larsen
Tormod Hjortnæs Larsen ('86)
NOR21.97
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Karsten Warholm
Karsten Warholm ('96)
NOR46.10
  
NR NU23R PB
2
Mauritz Kåshagen
Mauritz Kåshagen ('89)
NOR46.96
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Elmar Engholm
Elmar Engholm ('92)
SWE3:47.40
  
 
2
Emil Blomberg
Emil Blomberg ('92)
SWE3:47.64
  
 PB
3
Tom Erling Kårbø
Tom Erling Kårbø ('89)
NOR3:47.74
  
 SB
4
Erik Hovlandsdal
Erik Hovlandsdal ('89)
NOR3:50.36
  
 
5
Vidar Dahle
Vidar Dahle ('88)
NOR3:51.40
  
 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Filip Ingebrigtsen
Filip Ingebrigtsen ('93)
NOR7:49.70
  
 PB
2
Andi Noot
Andi Noot ('93)
EST8:05.13
  
 
2
Andi Noot
Andi Noot ('93)
EST8:05.13
  
 
3
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR8:09.49
  
 
4
Okubamichael Fissehatsion
Okubamichael Fissehatsion ('93)
ERI8:12.22
  
 SB
5Peter GlansPeter Glans ('93)DEN8:12.68
  
 SB
6
Per Svela
Per Svela ('92)
NOR8:16.84
  
 
7Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN8:17.44
  
 
8
Erik Udø Pedersen
Erik Udø Pedersen ('94)
NOR8:22.63
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Eivind Henriksen
Eivind Henriksen ('90)
NOR69.60
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Gardar Johann Fridriksson
Gardar Johann Fridriksson ('94)
NOR60.46
  
 
K 100 m    
Vind: +2.9

Finale A

Finale
Vind: +2.9
1
Line Kloster
Line Kloster ('90)
NOR11.70 w
  
 
2
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR11.71 w
  
 
K 200 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1
Line Kloster
Line Kloster ('90)
NOR23.40
  
 PB
2
Anne Skudal Dolvik
Anne Skudal Dolvik ('88)
NOR23.63
  
 PB
3
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR23.93
  
 
4
Ingvild Meinseth
Ingvild Meinseth ('99)
NOR24.69
  
 
5
Sara Dorthea Jensen
Sara Dorthea Jensen ('96)
NOR24.81
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR2:07.58
  
 
2
Christina Toogood
Christina Toogood ('89)
NOR2:13.56
  
 
K 3000 m    

Finale A

Finale
1
Kristine Helle
Kristine Helle ('94)
NOR9:41.24
  
 PB
2
Ida Elise Nymoen Eltervaag
Ida Elise Nymoen Eltervaag ('95)
NOR9:55.08
  
 PB
3
Nadia El Hakouni
Nadia El Hakouni ('97)
MAR10:10.55
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Margrethe Renstrøm
Margrethe Renstrøm ('85)
NOR6.09 w
+3.7
  
 
2
Ingvild Meinseth
Ingvild Meinseth ('99)
NOR5.90
+1.9
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Trude Raad
Trude Raad ('90)
NOR61.64
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Sigrid Borge
Sigrid Borge ('95)
NOR55.15
  
 
2
Kristina Kristianslund
Kristina Kristianslund ('93)
NOR49.75
  
 
3
Stella Weinberg
Stella Weinberg ('98)
NOR47.60
  
 
4
Emilie Ingerø
Emilie Ingerø ('95)
NOR46.86
  
 

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m