Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg SWE: 1.7.2016

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN12.66
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)DEN6.20
  
 
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Lukas Bang AndreasenLukas Bang Andreasen ('03)DEN6.51
  
 
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)DEN16.04
  
 
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen DEN12.92
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)DEN37.89
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)DEN51.94
  
 
Hans BarrettHans Barrett ('99)DEN46.21
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)DEN46.11
  
 
Frederik RiberFrederik Riber ('97)DEN43.70
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN40.78
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)DEN45.70
  
 
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)DEN64.69
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)DEN58.32
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)DEN56.98
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg DEN54.36
  
 PB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)DEN45.70
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge DEN39.17
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)DEN58.69
  
 =PB
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)EST51.85
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)DEN33.47
  
 
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)DEN28.03
  
 
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)DEN26.00
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN52.80
  
DUR-14 PB
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)DEN52.79
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)DEN40.65
  
 PB
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)DEN37.68
  
 
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)DEN36.17
  
 
Anton KühlAnton Kühl ('01)DEN34.30
  
 
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)DEN29.44
  
 
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)DEN29.13
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen DEN54.41
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)DEN46.61
  
 
Mark DrongesenMark Drongesen DEN45.04
  
 
Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)DEN37.77
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sarah BahatSarah Bahat ('99)DEN12.54
  
 
Óluva Allansdóttir JoensenÓluva Allansdóttir Joensen ('02)DEN11.48
  
 
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)DEN11.07
  
 
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)DEN10.33
  
 
Sofie MärcherSofie Märcher DEN10.26
  
 
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN10.09
  
 
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)DEN8.78
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN8.76
  
 
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)DEN8.34
  
 
Emilie BankEmilie Bank ('02)DEN8.19
  
 
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)DEN7.79
  
 
Mathilde Weber SkorstensgaardMathilde Weber Skorstensgaard ('01)DEN7.64
  
 
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)DEN7.58
  
 
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted DEN7.33
  
 
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)DEN7.00
  
 PB
Celine WürtzCeline Würtz ('01)DEN6.90
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)DEN30.61
  
 
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN27.98
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)DEN27.09
  
 
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Elin NiclasenElin Niclasen ('03)DEN34.07
  
 
Sara Flindt GrønningSara Flindt Grønning ('03)DEN28.40
  
 
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DEN25.98
  
 
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)DEN24.20
  
 
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)DEN22.40
  
 
Klara Thers-SonneKlara Thers-Sonne ('04)DEN21.38
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN19.65
  
 
Kristianna S. JoensenKristianna S. Joensen ('03)DEN18.25
  
 
Hervør NiclasenHervør Niclasen ('03)DEN17.48
  
 
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Sarah BahatSarah Bahat ('99)DEN42.74
  
 
Liv CantbyLiv Cantby ('99)DEN41.33
  
 
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN38.71
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN29.53
  
 
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN24.74
  
 
Óluva Allansdóttir JoensenÓluva Allansdóttir Joensen ('02)DEN24.67
  
 
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)DEN19.70
  
 

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne