Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: DT finale 10.9.2016

M 100 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.71
  
 
2Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM10.73
  
 PB
3Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.83
  
 
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta11.02
  
 SB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 11.28
  
 
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM11.28
  
 SB
Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF11.34
  
 PB
Radoslav DimitrovRadoslav Dimitrov ('86)Odense Atletik / BUL11.57
  
 SB
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF11.74
  
 PB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)Hvirlan11.79
  
 
Oliver K KjellbergOliver K Kjellberg ('95)KIF11.79
  
 PB
Finale B
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.84
  
 
M 200 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190021.82
  
 
2Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM21.90
  
 
Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta22.16
  
 SB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('95)Odense Atletik 22.80
  
 
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 23.25
  
 
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF24.45
  
 PB
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM24.84
  
 =PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM47.14
  
 
2Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta48.13
  
 
3Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM48.53
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('95)Odense Atletik 49.45
  
 
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190049.75
  
 SB
Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 52.31
  
 
Endre Eikenes RøsakerEndre Eikenes Røsaker ('96)KIF / NOR53.31
  
 PB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM55.81
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)Sparta1:50.73
  
 PB
2Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta1:51.89
  
 
3Andreas BuenoAndreas Bueno ('88)Aarhus 19001:52.25
  
 SB
4Karl-Gustav BrockdorffKarl-Gustav Brockdorff ('99)Aalborg AM1:52.68
  
 PB
5William DevantierWilliam Devantier Sparta1:53.14
  
 PB
6Peter GlansPeter Glans ('93)Odense Atletik 1:54.65
  
 
Martin Eisemann de AlmeidaMartin Eisemann de Almeida ('93)Odense Atletik 2:01.54
  
 SB
Jean Bosco NshimiyimanaJean Bosco Nshimiyimana ('95)Hvidovre AM2:01.59
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 3:57.90
  
 
Cho Mihn KyunCho Mihn Kyun ('94)Sparta3:58.28
  
 
Peter GlansPeter Glans ('93)Odense Atletik 3:58.91
  
 
Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta3:59.55
  
 
Andreas BuenoAndreas Bueno ('88)Aarhus 19004:00.19
  
 
Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta4:02.03
  
 SB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF4:06.70
  
 
Rasmus Isager HansenRasmus Isager Hansen ('89)Aarhus 19004:14.34
  
 
Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM4:15.03
  
 SB
Alexander Siedler NielsenAlexander Siedler Nielsen ('99)Hvidovre AM4:16.15
  
 PB
Jean Bosco NshimiyimanaJean Bosco Nshimiyimana ('95)Hvidovre AM4:27.33
  
 
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM4:34.06
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
Jesper Trebbien AndersenJesper Trebbien Andersen ('82)Sparta14:50.12
  
 SB
Michael SchmidtMichael Schmidt ('85)KIF15:12.36
  
 
Jeppe HarboeJeppe Harboe ('92)Sparta15:18.01
  
 
Alexander Siedler NielsenAlexander Siedler Nielsen ('99)Hvidovre AM15:23.40
  
 
Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 15:34.26
  
 
Mads DahlMads Dahl ('87)Aalborg AM15:41.67
  
 
Anders PedersenAnders Pedersen ('93)Aarhus 190015:53.00
  
 
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF16:15.46
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)Sparta9:08.61
  
 
Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik9:21.94
  
 
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF10:01.75
  
 
Max BoderskovMax Boderskov ('87)10:29.30
  
 PB
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM10:37.95
  
 PB
Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta10:52.16
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +3.4

Finale A

Finale
Vind: +3.4
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 190014.03 w
  
 
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)Sparta15.21 w
  
 
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 190015.78 w
  
 
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM15.86 w
  
 
Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta16.16 w
  
 
Frederik Randrup BundesenFrederik Randrup Bundesen ('97)Odense Atletik 18.01 w
  
 
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF18.19 w
  
 
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 21.44 w
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta52.09
  
 
Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 190054.14
  
 
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM54.48
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta56.90
  
 PB
Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)Frederiksberg IF57.41
  
 PB
Andreas LandAndreas Land Odense Atletik 1:01.17
  
 PB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF1:01.19
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19002.09
  
 SB
2Janick KlausenJanick Klausen ('93)Aarhus 19002.00
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta1.89
  
 =SB
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)Sparta1.89
  
 
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 1.89
  
 =SB
Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM1.84
  
 =SB
Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF1.79
  
 SB
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM1.79
  
 PB
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.74
  
 
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 1.64
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Mikkel M. NielsenMikkel M. Nielsen ('88)Sparta4.94
  
 
2Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)Aarhus 19004.84
  
 
3Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.84
  
 
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.14
  
 
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM4.14
  
 
Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF3.94
  
 
Kenneth G. ThorsenKenneth G. Thorsen ('81)Hvidovre AM3.74
  
 =PB
Mogens SørensenMogens Sørensen ('59)Odense Atletik 3.34
  
 
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 3.14
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Morten JensenMorten Jensen ('82)Sparta7.51 w
+2.2
  
 
2Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.21
0.0
  
 
3Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 7.03
+0.9
  
 SB
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.82
+1.7
  
 
Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)Frederiksberg IF6.78
+0.3
  
 =PB
Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 19006.51
0.0
  
 SB
Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF6.49
+1.3
  
 SB
Robin SwannRobin Swann ('97)Sparta6.24
+1.4
  
 SB
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)Aalborg AM6.06
+1.0
  
 
Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF5.93 w
+2.6
  
 
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM5.87 w
+2.4
  
 
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM5.73
+1.0
  
 SB
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM5.57
+0.8
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
1Anders MøllerAnders Møller ('77)Sparta15.03
+1.7
  
 SB
Dennis MägiDennis Mägi ('95)Sparta14.23
-0.2
  
 
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)Aalborg AM13.17
+1.0
  
 
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 13.11
+1.6
  
 SB
Maurice DassenMaurice Dassen ('89)KIF12.87
+1.1
  
 PB
Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF12.17
+1.2
  
 
Oliver HinschOliver Hinsch Hvidovre AM11.15
+1.0
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR18.26
  
NU20R =PB
2Kenneth MertzKenneth Mertz ('89)Frederiksberg IF16.00
  
 
Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR18.26
  
 PB
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190015.89
  
 
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM15.47
  
 
Lasse LarsenLasse Larsen ('90)Sparta15.13
  
 
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM14.24
  
 
Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 13.85
  
 
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 13.04
  
 
Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik12.80
  
 
Emil FaramarziEmil Faramarzi ('93)Aalborg AM12.64
  
 
Mads RingstedMads Ringsted ('99)KIF10.71
  
 
Martin JuhlMartin Juhl ('73)KIF9.93
  
 SB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta55.54
  
 SB
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 52.98
  
 
Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190049.76
  
 
Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik49.66
  
 
Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR47.97
  
 
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM44.10
  
 
Asger Lund LarsenAsger Lund Larsen ('96)Aalborg AM43.75
  
 
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta33.80
  
 SB
Frederik JensenFrederik Jensen ('97)Odense Atletik 32.67
  
 
Mads RingstedMads Ringsted ('99)KIF25.75
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Taj MurmannTaj Murmann ('89)Odense Atletik 60.57
  
 
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM52.75
  
 SB
Jonathan GrovesJonathan Groves ('93)Sparta52.38
  
 
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM50.38
  
 
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190050.12
  
 
Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190044.59
  
 PB
Emil FaramarziEmil Faramarzi ('93)Aalborg AM42.04
  
 
Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF26.11
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190056.63
  
 PB
Jacob SlipsagerJacob Slipsager ('93)Sparta56.47
  
 SB
Thomas JørgensenThomas Jørgensen ('90)Odense Atletik 52.47
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta52.17
  
 
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 190051.51
  
 PB
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM51.24
  
 PB
Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 49.86
  
 PB
Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM47.67
  
 SB
Dennis BergmannDennis Bergmann ('89)Aalborg AM43.26
  
 PB
Mikkel HansenMikkel Hansen ('93)KIF38.40
  
 
Matias B. ReedtzMatias B. Reedtz ('87)KIF34.60
  
 SB
K 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190011.97
  
 PB
2Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.08
  
 SB
3Erica JarderErica Jarder ('86)Sparta / SWE12.08
  
 
4Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 12.18
  
 
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.32
  
 
Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta12.41
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.46
  
 
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.70
  
 
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta12.75
  
 
Caroline ElkjærCaroline Elkjær ('95)Randers Freja12.90
  
 
Line Lykkehøj AlbertsenLine Lykkehøj Albertsen ('90)Odense Atletik 13.04
  
 
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 13.13
  
 
K 200 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190024.04
  
 
2Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta24.19
  
 PB
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja25.00
  
 PB
Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 25.03
  
 PB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF25.11
  
 
Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 26.30
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF27.61
  
 PB
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM29.58
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190054.40
  
 SB
Stephanie SaavedraStephanie Saavedra ('89)Sparta / ESP57.64
  
 
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF58.31
  
 
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM58.55
  
 
Clara Iversen PetersClara Iversen Peters Aalborg AM1:00.84
  
 PB
Laura MøllerLaura Møller ('94)Odense Atletik 1:03.33
  
 
Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 1:03.82
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)KIF / NOR2:11.38
  
 
2Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta2:12.26
  
 
3Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM2:12.67
  
 
6Therese JanssonTherese Jansson ('86)KIF / SWE2:20.98
  
 PB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM2:17.75
  
 PB
Laura MøllerLaura Møller ('94)Odense Atletik 2:18.29
  
 SB
Helene F. SørensenHelene F. Sørensen ('95)Aarhus 19002:27.72
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)KIF / NOR4:27.30
  
 
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:30.57
  
 
3Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:31.51
  
 
4Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta4:33.55
  
 
5Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF4:34.47
  
 PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM4:55.05
  
 
Lene DalgaardLene Dalgaard ('90)AGF Atletik4:56.31
  
 PB
Laura Valgreen PetersenLaura Valgreen Petersen Odense Atletik 4:57.86
  
 PB
Helene F. SørensenHelene F. Sørensen ('95)Aarhus 19005:04.56
  
 SB
Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19005:13.72
  
 
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190016:50.40
  
 PB
2Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta16:52.65
  
 PB
3Sara Sig MøllerSara Sig Møller ('83)Sparta16:59.81
  
 SB
Lene DalgaardLene Dalgaard ('90)AGF Atletik17:42.18
  
 PB
Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 190017:53.42
  
 
Anne-Sophie Bork RasmussenAnne-Sophie Bork Rasmussen ('97)Aabenraa IG 21:03.43
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.96
  
 
2Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta14.17
  
 
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta15.08
  
 
Laura Lund NørgaardLaura Lund Nørgaard ('98)Sparta19.17
  
 
Line Lykkehøj AlbertsenLine Lykkehøj Albertsen ('90)Odense Atletik 19.72
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta59.19
  
 
2Eliska MaslanovaEliska Maslanova ('95)Aalborg AM / SVK1:02.47
  
 PB
3Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta1:02.93
  
 PB
Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 19001:03.24
  
 
Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 1:08.07
  
 
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)Aalborg AM1:12.50
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.80
  
DUR-18 PB
2Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19001.71
  
 
Beatriz Ferrando
Beatriz Ferrando ('86)
/ ESP1.65
  
 
Mathilde Søndergaard JepsenMathilde Søndergaard Jepsen ('99)Sparta1.62
  
 
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER1.54
  
 
Patricia DeleuranPatricia Deleuran ('98)Odense Atletik 1.49
  
 SB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM1.49
  
 
Eva Mandal MøllerEva Mandal Møller ('93)KIF1.24
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)Sparta4.04
  
 
2Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)Sparta3.84
  
 
3Karin FisherKarin Fisher ('88)Aarhus 1900 / USA3.74
  
 =SB
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.54
  
 
Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 19003.04
  
 PB
Bjørg NowackBjørg Nowack ('99)Odense Atletik 2.94
  
 =SB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF2.84
  
 PB
Sandra ChristensenSandra Christensen ('95)Odense Atletik 2.59
  
 
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)Aalborg AM1.84
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta6.40 w
+2.2
  
 
2Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta6.28
+1.9
  
 SB
3Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta5.86 w
+2.4
  
 
4Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)KIF5.78
+0.8
  
 
5Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta5.75
+1.3
  
 
6Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER5.67
-0.3
  
 PB
Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)Randers Freja / NOR5.59
+1.9
  
 
Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 19005.49
+1.0
  
 
Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 5.48 w
+2.6
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF5.47
+1.6
  
 PB
Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aabenraa IG 5.46
+1.4
  
 
Liv NowackLiv Nowack ('01)Odense Atletik 5.23
0.0
  
 PB
Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)Aarhus 19005.16
+0.3
  
 
Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Odense Atletik 4.78
+1.2
  
 SB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM4.76
+1.0
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190012.89 w
+2.6
  
 
2Monika Elisabeth BenserudMonika Elisabeth Benserud ('96)Randers Freja / NOR12.81
+2.0
  
 =PB
3Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)KIF12.53 w
+2.4
  
 
Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190012.76
+1.3
  
 
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 190011.90
0.0
  
 PB
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)Sparta / NOR11.82
0.0
  
 
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF11.57
+1.9
  
 
Liv NowackLiv Nowack ('01)Odense Atletik 11.01 w
+3.9
  
 
Liv NowackLiv Nowack ('01)Odense Atletik 10.96
0.0
  
 
Patricia DeleuranPatricia Deleuran ('98)Odense Atletik 9.73
+1.3
  
 PB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM9.59
+2.0
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta15.09
  
 
2Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 13.20
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta51.35
  
 
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 39.55
  
 
Sofie DahlSofie Dahl ('97)Aarhus 190039.06
  
 PB
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta35.77
  
 SB
Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 31.67
  
 
Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190030.55
  
 SB
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM29.73
  
 
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 25.52
  
 
Aino LehtonenAino Lehtonen ('95)KIF24.19
  
 SB
Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF20.64
  
 SB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta58.01
  
 
2Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta55.87
  
 
3Sofie DahlSofie Dahl ('97)Aarhus 190052.62
  
 
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 45.11
  
 
Louise Theil LundbergLouise Theil Lundberg ('95)KIF43.13
  
 SB
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 40.79
  
 
Anna K DahlgrenAnna K Dahlgren ('93)Odense Atletik 40.29
  
 
Aino LehtonenAino Lehtonen ('95)KIF20.58
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marie VestergaardMarie Vestergaard ('91)Aarhus 190050.49
  
 
2Andrea Enerstad BolleAndrea Enerstad Bolle ('92)Odense Atletik / NOR49.54
  
 
Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta37.12
  
 
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 190036.65
  
 
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF33.73
  
 
Elisabeth AuningElisabeth Auning Aabenraa IG 33.65
  
 PB
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM32.51
  
 

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon