Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Holbæk: Baneturnering 6.9.2016
Vælg mænd discipliner
100 m
400 m
1000 m
3000 m
Vælg kvinder discipliner
100 m
400 m
1000 m
3000 m
M 100 m
Vind: 0.0
Finale A
Finale
Vind: 0.0
Josef Abu-Eesa
Josef Abu-Eesa ('75)
75
Sparta
11.46
Oliver Byrial
Oliver Byrial ('99)
99
Sparta
12.11
PB
Andreas Uggen
Andreas Uggen ('92)
92
Hvidovre AM
12.38
Kalle Steen-Nielsen
Kalle Steen-Nielsen ('04)
04
Fremad Holbæk
15.79
PB
M 400 m
Finale A
Finale
Andreas Scou
Andreas Scou ('97)
97
Korsør AM
51.43
Oliver Byrial
Oliver Byrial ('99)
99
Sparta
52.80
PB
Søren Brasen
Søren Brasen ('84)
84
KIF
54.76
SB
Michael Pedersen
Michael Pedersen ('73)
73
Trongårdens IF
58.60
SB
Thomas Juhl
Thomas Juhl ('71)
71
Fremad Holbæk
59.41
PB
Rasmus Wiese
Rasmus Wiese ('99)
99
Fremad Holbæk
1:00.51
Jacob Arum
Jacob Arum ('81)
81
Helsingør IF
1:02.41
PB
Jason Overgaard
Jason Overgaard ('01)
01
Fremad Holbæk
1:11.58
PB
Kalle Steen-Nielsen
Kalle Steen-Nielsen ('04)
04
Fremad Holbæk
1:14.50
PB
M 1000 m
Finale A
Finale
1
Nick Jensen
Nick Jensen ('91)
91
Sparta
2:25.86
Jesper Pedersen
Jesper Pedersen ('75)
75
Aalborg AM
2:40.35
PB
Oliver Thernøe
Oliver Thernøe ('96)
96
Korsør AM
2:46.44
PB
Michael Pilegaard Hansen
Michael Pilegaard Hansen ('67)
67
BAC
2:48.58
PB
Kent Nørmark
Kent Nørmark ('71)
71
Sparta
2:48.59
PB
Kasper Kesje
Kasper Kesje ('99)
99
Sparta
2:53.54
PB
Hussain Hafedi
Hussain Hafedi ('95)
95
Fremad Holbæk
2:57.44
PB
Søren Helmer
Søren Helmer ('74)
74
Fremad Holbæk
3:05.40
SB
Gustav b Andersen
Gustav b Andersen ('04)
04
Amager AC
3:07.83
PB
Jes Andersen
Jes Andersen ('51)
51
BAC
3:13.00
DR65
PB
Henrik Sørensen
Henrik Sørensen ('70)
70
BAC
3:13.68
Tom Elmer Christensen
Tom Elmer Christensen ('49)
49
IK Hellas
3:14.15
PB
Per Jørgensen
Per Jørgensen ('63)
63
Trongårdens IF
3:14.73
SB
Torben Rasmussen
Torben Rasmussen ('67)
67
Fremad Holbæk
3:28.93
PB
M 3000 m
Finale A
Finale
1
Peter Glans
Peter Glans ('93)
93
Odense Atletik
8:15.17
2
Andreas Holst Lindgreen
Andreas Holst Lindgreen ('98)
98
Sparta
8:19.46
PB
3
Kasper Skov
Kasper Skov ('92)
92
AGF Atletik
8:26.02
PB
Thomas Andersen
Thomas Andersen ('95)
95
Sparta / NZL
8:57.93
SB
Martin Eisemann de Almeida
Martin Eisemann de Almeida ('93)
93
Odense Atletik
9:00.69
PB
Jonas Brandsbjerg
Jonas Brandsbjerg ('76)
76
Blovstrød Løverne
9:21.73
SB
Kent Nørmark
Kent Nørmark ('71)
71
Sparta
9:27.55
SB
Peter Breiner Nielsen
Peter Breiner Nielsen ('71)
71
Fremad Holbæk
9:35.97
SB
Martin Klausen
Martin Klausen ('72)
72
Fremad Holbæk
9:47.09
PB
Søren Helmer
Søren Helmer ('74)
74
Fremad Holbæk
9:53.37
Henrik Dufke
Henrik Dufke ('74)
74
Helsingør IF
10:07.40
PB
Bo Rahbæk
Bo Rahbæk ('81)
81
Sparta
10:08.45
PB
Marcus Rølling
Marcus Rølling ('03)
03
Sparta
10:18.21
Per Hjorth Christensen
Per Hjorth Christensen ('66)
66
BAK
10:20.65
Henrik Sørensen
Henrik Sørensen ('70)
70
BAC
10:41.98
PB
Poul Nielsen
Poul Nielsen ('70)
70
Fremad Holbæk
10:48.93
SB
Niels Hansen
Niels Hansen ('58)
58
Køge Atletik
10:59.13
PB
Ole Krog
Ole Krog ('61)
61
Helsingør IF
11:04.61
SB
Tom Elmer Christensen
Tom Elmer Christensen ('49)
49
IK Hellas
11:14.80
SB
Jørgen Pilegård
Jørgen Pilegård ('55)
55
Holbæk LMK
11:20.43
SB
Jesper Høgsvig
Jesper Høgsvig ('69)
69
IK Hellas
11:56.10
K 100 m
Vind: 0.0
Finale A
Finale
Vind: 0.0
Anna Wilma Harder
Anna Wilma Harder
00
Allerød AM
13.36
PB
Silje Kristensen
Silje Kristensen ('97)
97
Korsør AM
13.84
PB
Mille Topp Kemp
Mille Topp Kemp ('01)
01
Allerød AM
14.14
PB
Dea Sandal
Dea Sandal ('95)
95
Fremad Holbæk
14.57
SB
Karoline Vinther
Karoline Vinther ('03)
03
Allerød AM
16.07
PB
Frida Falk Sabroe
Frida Falk Sabroe ('04)
04
Fremad Holbæk
16.22
PB
Liva Lydking Olesen
Liva Lydking Olesen ('04)
04
Fremad Holbæk
16.39
PB
K 400 m
Finale A
Finale
Ida Helmer
Ida Helmer ('03)
03
Fremad Holbæk
1:22.34
PB
K 1000 m
Finale A
Finale
1
Caroline Vegeberg
Caroline Vegeberg ('98)
98
Aalborg AM
2:55.84
PB
Laura Helmer
Laura Helmer ('01)
01
Fremad Holbæk
3:17.32
PB
Emily Oron Lexner
Emily Oron Lexner ('97)
97
Blovstrød Løverne
3:22.57
PB
K 3000 m
Finale A
Finale
Mia Van Wagenen
Mia Van Wagenen ('99)
99
Sparta
10:20.38
PB
Nanna Leegaard Kruse
Nanna Leegaard Kruse ('87)
87
10:43.89
Kamilla Kajbæk
Kamilla Kajbæk ('99)
99
BAK
10:59.17
PB
Head to head
×
Seneste resultater
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive