Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Castellón ESP: European Champion Clubs Cup Juniors 17.9.2016

D19 100 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1
Kayhan Özer
Kayhan Özer ('98)
TUR11.07
  0.150
 
2
Dita Jaja
Dita Jaja 
GBR11.16
  0.162
 
3
Gianluca Basso
Gianluca Basso ('97)
ITA11.21
  0.196
 
4
Frederico Curvelo
Frederico Curvelo ('97)
POR11.31
  0.217
 
5
Laurynas Toleikis
Laurynas Toleikis ('99)
LTU11.46
  0.159
 
6
Tony Nõu
Tony Nõu ('98)
EST11.51
  0.162
 
7
Manuel De Nicolas
Manuel De Nicolas ('98)
ESP11.55
  0.159
 
8
Joël Ngimbi Mabiala
Joël Ngimbi Mabiala 
SUI11.66
  0.229
 PB
D19 100 m extra    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Jacob Berkeley
Jacob Berkeley ('98)
GBR11.40
  0.161
 PB
2
Alessandro Cappellari
Alessandro Cappellari 
ITA11.57
  0.174
 PB
3
Marcio Sousa Prado
Marcio Sousa Prado ('98)
SUI11.75
  0.161
 PB
4
Edvinas Baltmiskis
Edvinas Baltmiskis ('98)
LTU11.98
  0.139
 SB
5
Jack Fitzpatrick
Jack Fitzpatrick ('99)
GBR12.17
  0.171
 PB
6
Robin Keller
Robin Keller ('97)
SUI12.43
  0.247
 PB
D19 200 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Gerald Matthew
Gerald Matthew ('97)
GBR21.78
  0.155
 
2
Kayhan Özer
Kayhan Özer ('98)
TUR21.95
  0.159
 
3
Rafael Jorge
Rafael Jorge ('97)
POR22.09
  0.162
 
4
Valentin Luc
Valentin Luc ('98)
SUI22.14
  0.199
 PB
5
Tony Nõu
Tony Nõu ('98)
EST22.55
  0.189
 
6
Manuel De Nicolas
Manuel De Nicolas ('98)
ESP22.56
  0.184
 
7
Gianluca Basso
Gianluca Basso ('97)
ITA22.59
  0.252
 PB
8
Laurynas Toleikis
Laurynas Toleikis ('99)
LTU22.66
  0.165
 
D19 400 m    

Finale A

Finale
1
Matthew Pagan
Matthew Pagan ('98)
GBR48.47
  0.142
 
2
Manuel Guijarro
Manuel Guijarro ('98)
ESP48.98
  0.251
 
3
Berkay Çalık
Berkay Çalık ('98)
TUR49.13
  0.184
 
4
Diogo Pinhão
Diogo Pinhão ('98)
POR49.17
  0.227
 PB
5
Karl Erik Nazarov
Karl Erik Nazarov ('99)
EST50.86
  0.155
 PB
6
Jokubas Tubutis
Jokubas Tubutis ('99)
LTU51.54
  0.194
 
7
Marco Pento
Marco Pento ('98)
ITA51.57
  0.287
 PB
8
Karim Lang
Karim Lang ('97)
SUI52.14
  0.199
 PB
D19 800 m    

Finale A

Finale
1
Omar Parsons
Omar Parsons ('97)
GBR1:53.54
  
 
2
Benediktas Mickus
Benediktas Mickus ('97)
LTU1:53.62
  
 
3
Sercan Basım
Sercan Basım ('97)
TUR1:53.65
  
 
4
Ben Amar Djellal
Ben Amar Djellal ('97)
ESP1:54.88
  
 
5
Hugo Rocha
Hugo Rocha ('97)
POR1:55.20
  
 
6
Giovanni Grotto
Giovanni Grotto ('97)
ITA2:00.01
  
 PB
7
Matthias Rimm
Matthias Rimm ('97)
EST2:00.28
  
 
8
Aymeric Lachaux
Aymeric Lachaux ('97)
SUI2:01.31
  
 PB
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1
Ignacio Fontes
Ignacio Fontes ('98)
ESP4:14.23
  
 
2
Hamza Kadir
Hamza Kadir ('99)
GBR4:14.83
  
 
3
Miguel Mascarenhas
Miguel Mascarenhas ('98)
POR4:17.38
  
 PB
4
Sebastiano Gavasso
Sebastiano Gavasso ('97)
ITA4:20.34
  
 PB
5
Benediktas Mickus
Benediktas Mickus ('97)
LTU4:29.06
  
 PB
6
Matthias Rimm
Matthias Rimm ('97)
EST4:35.61
  
 SB
7
Geoffroy Brändlin
Geoffroy Brändlin ('99)
SUI4:37.41
  
 PB
Ömer Oti
Ömer Oti ('98)
TUR4:13.97 DQ IAAF Rule 32.2.a
  
 
D19 3000 m    

Finale A

Finale
1
Ramazan Barbaros
Ramazan Barbaros ('98)
TUR8:35.11
  
 PB
2
Oscar Santos
Oscar Santos ('97)
ESP8:41.69
  
 PB
3
Massimo Guerra
Massimo Guerra ('98)
ITA8:46.17
  
 
4
Jeremy Dempsey
Jeremy Dempsey ('99)
GBR8:49.74
  
 
5
Pedro Ferreira
Pedro Ferreira ('98)
POR8:57.74
  
 PB
6
Rimas Eduardas Survilas
Rimas Eduardas Survilas 
LTU9:32.12
  
 PB
7
Loïc Lanthemann
Loïc Lanthemann ('98)
SUI10:15.94
  
 PB
8
Karl Tamberg
Karl Tamberg ('97)
EST10:40.00
  
 =PB
D19 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
George Groom
George Groom ('99)
GBR9:29.17
  
 PB
2
Ferhat Bozkurt
Ferhat Bozkurt ('97)
TUR9:36.26
  
 PB
3
Jorge Moreira
Jorge Moreira ('97)
POR9:48.57
  
 SB
4
Carlos Muñoz
Carlos Muñoz ('99)
ESP9:52.09
  
 PB
5
Robertas Vališauskas
Robertas Vališauskas ('97)
LTU10:11.65
  
 PB
6
Mirko Cocco
Mirko Cocco ('98)
ITA10:36.32
  
 SB
7
Thibault Niederhauser
Thibault Niederhauser ('98)
SUI11:10.02
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1
Jacob Spence
Jacob Spence ('98)
GBR14.25
  0.159
 PB
2
Kevin Sanchez
Kevin Sanchez ('99)
ESP14.77
  0.214
 
3
Sten Ander Sepp
Sten Ander Sepp ('98)
EST15.00
  0.204
 PB
4
Steve Meystre
Steve Meystre ('98)
SUI15.01
  0.159
 PB
5
Riccardo Miglietta
Riccardo Miglietta ('99)
ITA15.07
  0.179
 PB
6
António Chaves
António Chaves ('98)
POR16.38
  0.159
 PB
7
Furkan Aktaş
Furkan Aktaş ('98)
TUR16.77
  0.170
 
8
Mantas Stonkus
Mantas Stonkus ('97)
LTU17.47
  0.147
 PB
D19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Niall Carney
Niall Carney ('97)
GBR54.55
  0.231
 
2
Enrico Baccarin
Enrico Baccarin ('98)
ITA55.49
  0.272
 PB
3
Rodrigo Montoya
Rodrigo Montoya ('98)
ESP56.14
  0.142
 
4
Marco Ribeiro
Marco Ribeiro ('97)
POR56.17
  0.212
 PB
5
Mustafa Yılmaz
Mustafa Yılmaz ('97)
TUR58.04
  0.228
 
6
Egert Sekk
Egert Sekk 
EST58.58
  0.154
 PB
7
Aurélien Quenet
Aurélien Quenet ('98)
SUI1:04.19
  0.232
 PB
8
Mantas Kabelis
Mantas Kabelis ('98)
LTU1:08.40
  0.520
 PB
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Alperen Acet
Alperen Acet ('98)
TUR2.08
  
 
 
1.85
  O
1.95
  O
2.04
  O
2.06
  O
2.08
  O
2.15
XXX
  
2
Dainius Pazdrazdis
Dainius Pazdrazdis ('97)
LTU2.04
  
 
 
1.90
  O
1.95
  O
1.98
  O
2.01
  O
2.04
  O
2.06
XXX
  
3
Loan Jacquemettaz
Loan Jacquemettaz ('98)
SUI2.01
  
 PB
 
1.80 PB
  O
1.85 PB
  O
1.90 PB
  O
1.95 PB
 XO
1.98 PB
  O
2.01 PB
XXO
2.04
XXX
 
4
Simone Busnardo
Simone Busnardo ('98)
ITA1.98
  
 
 
1.85
  O
1.90
  O
1.95
  O
1.98
  O
2.01
XXX
   
5
Lewis McGuire
Lewis McGuire ('97)
GBR1.95
  
 
 
1.90
  O
1.95
  O
1.98
XXX
     
6
Alvaro Martinez
Alvaro Martinez ('97)
ESP1.90
  
 
 
1.80
  O
1.85
  O
1.90
  O
1.95
XXX
    
7
Pedro Pinheiro
Pedro Pinheiro ('98)
POR1.90
  
 PB
 
1.70 PB
  O
1.80 PB
 XO
1.85 PB
  O
1.90 PB
  O
1.95
XXX
   
8
Egert Sekk
Egert Sekk 
EST1.70
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
     
D19 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Frédéric Matthys
Frédéric Matthys ('98)
SUI4.80
  
 
 
4.40
  O
4.60
  O
4.80
  O
4.90
XXX
    
2
Ethan Walsh
Ethan Walsh ('97)
GBR4.80
  
 
 
4.40
  O
4.50
  O
4.70
XXO
4.80
 XO
4.90
XXX
   
3
Victor Pastor
Victor Pastor ('97)
ESP4.70
  
 PB
 
4.30
  O
4.50
 XO
4.60 =PB
XXO
4.70 PB
XXO
4.80
XXX
   
4
Zeki Cem Tenekebüken
Zeki Cem Tenekebüken ('98)
TUR4.60
  
 
 
4.40
  O
4.60
  O
4.80
XXX
     
5
Filipe Corceiro
Filipe Corceiro ('98)
POR4.40
  
 SB
 
3.60 SB
  O
3.90 SB
  O
4.20 SB
  O
4.40 SB
  O
4.50
XXX
   
6
Andrea Marin
Andrea Marin ('99)
ITA4.30
  
 
 
4.30
 XO
4.50
XXX
      
7
Mantas Stonkus
Mantas Stonkus ('97)
LTU3.60
  
 PB
 
2.70 PB
  O
3.00 PB
  O
3.30 PB
  O
3.60 PB
 XO
3.90
XXX
   
8
Reimo Sepp
Reimo Sepp 
EST3.30
  
 
 
3.00
 XO
3.30
  O
3.60
XXX
     
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Thierno Amadou Barry
Thierno Amadou Barry ('97)
ESP7.18
+0.4
  
 
 
  X  X7.18
 0.4
6.91
 -0.1
    
2
Gianluca Santuz
Gianluca Santuz ('97)
ITA7.15
+1.4
  
 
 
7.15
 1.4
6.76
 -0.4
6.89
 -0.1
7.04    
3
Steve Meystre
Steve Meystre ('98)
SUI7.12
+0.6
  
 PB
 
6.60 SB
 -0.3
6.99 PB
 1.0
6.95
 -0.4
7.12 PB
 0.6
    
4
Hüseyin Ocak
Hüseyin Ocak ('99)
TUR7.04
+0.1
  
 
 
6.78
 1.3
  X6.56
 0.2
7.04
 0.1
    
5
Yuben Munary
Yuben Munary ('99)
POR6.98
+0.2
  
 
 
6.52
 -0.2
6.98
 0.2
6.62
 -0.3
6.56
 -0.3
    
6
Sten Ander Sepp
Sten Ander Sepp ('98)
EST6.69
+0.6
  
 
 
6.53
 0.5
6.43
 -0.1
  X6.69
 0.6
    
7
Dovydas Maciukevicius
Dovydas Maciukevicius ('97)
LTU6.41
+0.5
  
 PB
 
6.15 PB
 0.1
6.41 PB
 0.5
6.12
 0.2
6.37
 0.4
    
8
Abbas Adejonwo
Abbas Adejonwo ('99)
GBR3.43
+0.2
  
 PB
 
  X3.43 PB
 0.2
  –  –    
D19 Trespring    

Finale A

Finale
1
Pedro Pinheiro
Pedro Pinheiro ('98)
POR14.77
-1.4
  
 
 
14.56
 -0.4
14.77
 -1.4
14.24
 0.4
  –    
2
Fadil Bombaci
Fadil Bombaci ('97)
TUR14.37
0.0
  
 
 
14.05
 2.6
14.17
 1.3
14.3714.21
 0.1
    
3
Gianluca Santuz
Gianluca Santuz ('97)
ITA14.29
+0.2
  
 PB
 
  X13.20 PB
 0.7
14.29 PB
 0.2
13.97
 0.8
    
4
Abbas Adejonwo
Abbas Adejonwo ('99)
GBR14.24
0.0
  
 PB
 
13.48 PB
 -0.1
13.71 PB
 1.9
14.24 PB  X    
5
Alejandro Kedar
Alejandro Kedar ('97)
ESP14.17
+0.4
  
 
 
14.00
 -0.1
13.77
 -0.6
14.17
 0.4
13.62
 0.5
    
6
Kennet Kärema
Kennet Kärema ('97)
EST12.96
+1.4
  
 
 
12.87
 1.2
12.96
 1.4
12.43
 0.5
12.27
 0.1
    
7
Christian Toussaint
Christian Toussaint ('99)
HAI12.87
+1.7
  
 PB
 
12.51 PB
 0.2
  X12.87 PB
 1.7
  X    
8
Laurynas Vicas
Laurynas Vicas ('97)
LTU12.59
+1.1
  
 PB
 
12.41
 2.1
12.53 PB
 1.1
12.46
 0.7
12.59 PB
 1.1
    
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1
George Evans
George Evans ('98)
GBR16.65
  
 
 
16.6516.39  X16.24    
2
Otoniel Badjana
Otoniel Badjana ('98)
GBS15.57
  
 
 
15.5715.38  X  X    
3
Massimo Rossi
Massimo Rossi ('97)
ITA15.23
  
 SB
 
14.95 SB15.23 SB14.4615.21    
4
Muhammed Polat
Muhammed Polat ('98)
TUR14.73
  
 PB
 
13.95 PB14.62 PB  X14.73 PB    
5
Robertas Baltutis
Robertas Baltutis ('99)
LTU14.60
  
 PB
 
14.30 PB14.39 PB  X14.60 PB    
6
Peeter-Kait Kallas
Peeter-Kait Kallas ('98)
EST13.04
  
 PB
 
12.80 PB12.88 PB13.04 PB  X    
7
Izan Ahicart
Izan Ahicart ('98)
ESP12.99
  
 
 
12.7210.9312.4212.99    
8
Esteban Zippo
Esteban Zippo ('99)
SUI10.98
  
 PB
 
10.19 PB10.54 PB10.87 PB10.98 PB    
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1
George Evans
George Evans ('98)
GBR55.14
  
 
2
Emrecan Ercan
Emrecan Ercan ('97)
TUR54.78
  
 
3
Otoniel Badjana
Otoniel Badjana ('98)
GBS48.74
  
 
4
Mihael Constantin Ciocan
Mihael Constantin Ciocan ('98)
ROU44.17
  
 PB
5
Paolo Galvan
Paolo Galvan ('98)
ITA42.59
  
 PB
6
Georg Kaspar Räni
Georg Kaspar Räni ('97)
EST41.15
  
 PB
7
Robertas Baltutis
Robertas Baltutis ('99)
LTU40.56
  
 PB
8
Loan Jacquemettaz
Loan Jacquemettaz ('98)
SUI30.40
  
 PB
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1
Hakan Mert Sözüdiri
Hakan Mert Sözüdiri ('98)
TUR63.18
  
 
 
62.6560.9261.2863.18    
2
Billy Praim-Singh
Billy Praim-Singh ('99)
GBR60.36
  
 
 
59.6060.3658.59  X    
3
Georg Kaspar Räni
Georg Kaspar Räni ('97)
EST60.35
  
 
 
60.3558.8960.19  X    
4
Aimar-Genís Palma
Aimar-Genís Palma ('99)
ESP54.85
  
 
 
  X54.85  X  X    
5
Vytenis Giedraitis
Vytenis Giedraitis ('98)
LTU46.56
  
 
 
46.56  X  X46.28    
6
João Matias
João Matias ('97)
POR43.38
  
 PB
 
38.28 PB43.38 PB40.9842.89    
7
Catalin Bodean
Catalin Bodean 
ROU37.80
  
 PB
 
  X  X37.80 PB  X    
8
Esteban Zippo
Esteban Zippo ('99)
SUI29.44
  
 PB
 
  X  X29.44 PB  X    
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Modestas Masteika
Modestas Masteika ('98)
LTU59.33
  
 
 
57.3258.8059.33  X    
2
Furkan Sivridemir
Furkan Sivridemir ('98)
TUR59.11
  
 PB
 
56.56 PB  X59.11 PB57.08    
3
Amar Kasibovic
Amar Kasibovic ('99)
ITA53.98
  
 PB
 
46.16 SB48.24 SB53.98 PB53.25    
4
Alfie Ingham
Alfie Ingham ('98)
GBR52.52
  
 PB
 
49.09 SB52.52 PB48.1747.34    
5
Ińigo Torres
Ińigo Torres ('99)
ESP51.12
  
 PB
 
49.97 PB2.10 PB2.18 PB51.12 PB  X  X2.26 
6
Joshua Egbeama
Joshua Egbeama ('98)
NGR48.85
  
 PB
 
2.10 PB44.33 PB2.15 PB48.85 PB43.4644.952.18 
7
Livio Cepleanu
Livio Cepleanu ('98)
SUI48.11
  
 PB
 
2.10 PB46.29 PB48.11 PB34.3044.622.15  
8
Peeter-Kait Kallas
Peeter-Kait Kallas ('98)
EST44.87
  
 
 
43.9044.87  X44.71    
D19 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
Fenerbahce Sport Club 
Fenerbahce Sport Club  
TUR42.79
  0.174
 
  Furkan Aktaş, Ramazan Akkaya, Mustafa Onur Sadıkoğlu, Kayhan Özer
2
Sport Lisboa e Benfica 
Sport Lisboa e Benfica  
POR42.95
  0.158
 
  André Prazeres, Rafael Jorge, Frederico Curvelo, João Esteves
3
Atletica Vicentina Club 
Atletica Vicentina Club  
ITA42.99
  0.210
 
  Massimiliano Gianoli, Alessandro Cappellari, Gianluca Basso, Riccardo Miglietta
4
Audentes Sports Club 
Audentes Sports Club  
EST43.36
  0.199
 
  Egert Sekk, Karl Erik Nazarov, Sten Ander Sepp, Tony Nõu
5
Shaftesbury Barnet Harriers 
Shaftesbury Barnet Harriers  
GBR43.41
  0.151
 
  Jacob Spence, Dita Jaja, Jacob Berkeley, Gerald Matthew
6
COA Lausanne-Riviera 
COA Lausanne-Riviera  
SUI43.70
  0.232
 
  Christian Toussaint, Joël Ngimbi Mabiala, Marcio Sousa Prado, Valentin Luc
7
Nike Klaipeda 
Nike Klaipeda  
LTU44.37
  0.524
 
  Edvinas Baltmiskis, Ugnius Petryla, Lukas Jakas, Laurynas Toleikis
Playas de Castellon 
Playas de Castellon  
ESPDNF
  0.186
 
  Izan Ahicart, Marc Boix, Daniel Citores, Jordi Merucci
D19 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
Shaftesbury Barnet Harriers 
Shaftesbury Barnet Harriers  
GBR3:17.92
  0.257
 
  Jack Fitzpatrick, Niall Carney, Omar Parsons, Matthew Pagan
2
Playas de Castellon 
Playas de Castellon  
ESP3:19.65
  0.277
 
  Alvaro Sierra, Ignacio Fontes, Jesus Abraham Mendoza, Manuel Guijarro
3
Sport Lisboa e Benfica 
Sport Lisboa e Benfica  
POR3:22.89
  0.224
 
  David Silva, Marco Ribeiro, Diogo Pinhão, Duarte Vidais
4
Nike Klaipeda 
Nike Klaipeda  
LTU3:24.43
  0.222
 
  Jokubas Tubutis, Benediktas Mickus, Lukas Jakas, Ugnius Petryla
5
Atletica Vicentina Club 
Atletica Vicentina Club  
ITA3:24.95
  0.184
 
  Massimiliano Gianoli, Sebastiano Gavasso, Enrico Baccarin, Giovanni Grotto
6
COA Lausanne-Riviera 
COA Lausanne-Riviera  
SUI3:34.46
  0.227
 
  Simon Ferrari, Aymeric Lachaux, Karim Lang, Aurélien Quenet
7
Audentes Sports Club 
Audentes Sports Club  
EST3:36.50
  0.465
 
  Reimo Sepp, Karl Erik Nazarov, Kennet Kärema, Matthias Rimm
Fenerbahce Sport Club 
Fenerbahce Sport Club  
TURDQ
  0.297
 
  Ramazan Akkaya, Sercan Basım, Akin Özyürek, Berkay Çalık
P19 100 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Charmont Webster-Tape
Charmont Webster-Tape ('99)
GBR11.87
  0.188
 =SB
2
Melike Malkoç
Melike Malkoç 
TUR12.05
  0.188
 
3
Yasmin Liverpool
Yasmin Liverpool ('99)
GBR12.22
  0.246
 
4
Andrea Verdú
Andrea Verdú ('98)
ESP12.37
  0.150
 
5
Karolina Strnadová
Karolina Strnadová ('98)
CZE12.38
  0.171
 
6Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN12.40
  0.182
 
7
Sara Leidi
Sara Leidi ('97)
ITA13.01
  0.185
 SB
8
Ioanna Motschan-Armen
Ioanna Motschan-Armen ('97)
SUI14.08
  0.195
 PB
P19 100 m extra    
Finale 1
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1
Immanuela Aliu
Immanuela Aliu 
GBR12.08
  0.171
 
1
Froukje van der Veen
Froukje van der Veen ('97)
NED15.03
  0.269
 PB
2
Modupe Shokunbi
Modupe Shokunbi ('98)
GBR12.39
  0.127
 
3Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)DEN12.86
  0.188
 
4
Anna Výletová
Anna Výletová ('99)
CZE13.30
  0.152
 PB
5
Giorgia Capelli
Giorgia Capelli ('99)
ITA13.45
  0.176
 PB
Finale 2
Vind: -0.8
Vind: -0.8
2
Vivien Olatunji
Vivien Olatunji ('97)
GBR12.46
  0.165
 
3
Magda Cienciala
Magda Cienciala ('99)
GBR12.61
  0.186
 
4
Sara Motta
Sara Motta 
ITA13.37
  0.180
 PB
5
Katrin Sásová
Katrin Sásová ('98)
CZE13.52
  0.263
 PB
6
Livia Probst
Livia Probst ('99)
SUI14.16
  0.631
 PB
7
Melanie Overmars
Melanie Overmars ('98)
NED14.80
  0.213
 PB
P19 200 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1
Maya Bruney
Maya Bruney ('98)
GBR24.04 w
  0.162
 
2
Melike Malkoç
Melike Malkoç 
TUR24.99 w
  0.187
 
3
Karolina Strnadová
Karolina Strnadová ('98)
CZE25.11 w
  0.188
 
4Olivia TuokilaOlivia Tuokila FIN25.56 w
  0.177
 
5
Janneke Lemmerzaal
Janneke Lemmerzaal ('99)
NED25.84 w
  0.320
 
6
Ilaria Mazzoleni
Ilaria Mazzoleni ('99)
ITA26.49 w
  0.218
 
7
Elena Cruceta
Elena Cruceta 
ESP26.80 w
  0.221
 
8
Johanna Romano
Johanna Romano ('98)
SUI26.83 w
  0.195
 
P19 400 m    

Finale A

Finale
1Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN54.76
  0.226
 
2
Mizgin Ay
Mizgin Ay 
TUR54.93
  0.322
 
3
Yasmin Liverpool
Yasmin Liverpool ('99)
GBR57.70
  0.254
 
4
Věra Holubářová
Věra Holubářová 
CZE58.02
  0.270
 
5
Herminia Parra
Herminia Parra ('97)
ESP59.19
  0.412
 
6
Megan Walsh
Megan Walsh ('99)
GBR59.34
  0.202
 PB
7
Sara Sinopoli
Sara Sinopoli ('97)
ITA1:00.06
  0.396
 
8
Ronja Zimmermann
Ronja Zimmermann ('99)
SUI1:03.49
  0.209
 PB
P19 800 m    

Finale A

Finale
1
Katy-Ann McDonald
Katy-Ann McDonald 
GBR2:09.71
  
 
2
Lucía Rodríguez
Lucía Rodríguez ('98)
ESP2:10.82
  
 
3
Marta Zenoni
Marta Zenoni ('99)
ITA2:10.94
  
 
4Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN2:13.59
  
 
5
Roos van Elk
Roos van Elk 
NED2:14.43
  
 
6
Petra Herzogová
Petra Herzogová ('98)
CZE2:15.03
  
 
7
Keziban Demiralp
Keziban Demiralp ('98)
TUR2:16.84
  
 
8
Hannah Tebartz van Elst
Hannah Tebartz van Elst ('97)
GER2:17.10
  
 PB
P19 1500 m    

Finale A

Finale
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN4:29.23
  
 
2
Niamh Bridson-Hubbard
Niamh Bridson-Hubbard ('98)
GBR4:30.72
  
 
3
Emine Akbingöl
Emine Akbingöl 
TUR4:33.03
  
 
4
Viola Taietti
Viola Taietti ('98)
ITA4:34.88
  
 
5
Vendula Hluchá
Vendula Hluchá ('97)
CZE4:37.98
  
 PB
6
Maria del Mar Casillas
Maria del Mar Casillas ('97)
ESP4:46.72
  
 
7
Amber van Elk
Amber van Elk ('98)
NED5:33.42
  
 PB
8
Zoé Zimmermann
Zoé Zimmermann 
SUI5:35.26
  
 PB
P19 3000 m    

Finale A

Finale
1
Jessica Keene
Jessica Keene ('99)
GBR9:45.00
  
 SB
2
Pinar Demirtaş
Pinar Demirtaş ('98)
TUR9:49.49
  
 
3
Uxía Pérez
Uxía Pérez ('97)
ESP10:06.06
  
 
4
Federica Zenoni
Federica Zenoni ('97)
ITA10:17.23
  
 SB
5
Alice Prokešová
Alice Prokešová ('99)
CZE10:33.65
  
 
6Clara KallClara Kall ('99)DEN10:53.53
  
 
7
Saskia Buchmüller
Saskia Buchmüller ('98)
SUI11:19.71
  
 PB
8
Margot Hemminga
Margot Hemminga ('99)
NED11:58.26
  
 PB
P19 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Sophie SøefeldtSophie Søefeldt DEN10:58.16
  
 PB
2
Derya Kunur
Derya Kunur ('99)
TUR11:16.04
  
 PB
3
Yasmin Austridge
Yasmin Austridge 
GBR11:28.53
  
 PB
4
Lucie Filipová
Lucie Filipová 
CZE11:29.43
  
 PB
5
Marta Pescador
Marta Pescador ('99)
ESP11:49.22
  
 SB
6
Ilaria Lameri
Ilaria Lameri ('98)
ITA11:50.88
  
 PB
7
Naomi van Daalen
Naomi van Daalen 
NED13:12.04
  
 PB
8
Ioanna Motschan-Armen
Ioanna Motschan-Armen ('97)
SUI15:50.20
  
 PB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Isabella Hilditch
Isabella Hilditch ('99)
GBR14.55
  0.157
 
2Karoline MangorKaroline Mangor ('98)DEN14.68
  0.171
 
3
Nefise Karatay
Nefise Karatay 
TUR14.73
  0.180
 
4
Dominika Krupařová
Dominika Krupařová ('97)
CZE15.43
  0.215
 SB
5
Chiara Pirola
Chiara Pirola ('98)
ITA15.49
  0.229
 PB
6
Janneke Lemmerzaal
Janneke Lemmerzaal ('99)
NED15.52
  0.271
 PB
7
Michelle Müller
Michelle Müller ('97)
SUI15.74
  0.216
 PB
Olha-Mariya Mulas-Zelenska
Olha-Mariya Mulas-Zelenska ('97)
UKR DNF
  0.210
 
P19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Michaela Pešková
Michaela Pešková ('97)
SVK58.94
  0.233
 
2Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)DEN59.54
  0.247
 
3
Monica Roncalli
Monica Roncalli ('97)
ITA1:02.87
  0.207
 
4
Yasmin Austridge
Yasmin Austridge 
GBR1:03.98
  0.267
 PB
5
Şevval Ayaz
Şevval Ayaz 
TUR1:04.60
  0.296
 
6
Luisa Mitja
Luisa Mitja ('98)
ESP1:04.96
  0.209
 
7
Michelle Müller
Michelle Müller ('97)
SUI1:06.00
  0.273
 SB
8
Anne Lokke van der Zalm
Anne Lokke van der Zalm ('97)
NED1:12.28
  0.402
 PB
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Salome Lang
Salome Lang ('97)
SUI1.78
  
 
 
1.71
 XO
1.74
XXO
1.78
  O
1.82
XXX
    
2Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.66
  
 
 
1.60
  O
1.63
  O
1.66
  O
1.69
XXX
    
2
Emine Selda Kirdemir
Emine Selda Kirdemir ('98)
TUR1.66
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.66
  O
1.69
XXX
   
4
Jana Novotná
Jana Novotná ('99)
CZE1.63
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.66
XXX
   
5
Claudia Conte
Claudia Conte ('99)
ESP1.63
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXO
1.63
  O
1.66
XXX
  
6
Lucinde Wiersema
Lucinde Wiersema ('98)
NED1.60
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
XXO
1.63
XXX
    
7
Jamiyla Robinson-Pascal
Jamiyla Robinson-Pascal ('98)
GBR1.55
  
 PB
 
1.50 PB
 XO
1.55 PB
  O
1.60
XXX
     
7
Veronica Mazzoleni
Veronica Mazzoleni 
ITA1.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
  O
1.60
XXX
    
P19 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Pascale Stöcklin
Pascale Stöcklin ('97)
SUI3.80
  
 
 
3.60
  O
3.70
  O
3.78
  O
3.80
  O
3.90
XXX
3.93
 XO
4.08
XXX
 
2
Meritxell Benito
Meritxell Benito ('99)
ESP3.70
  
 
 
3.00
  O
3.20
  O
3.40
  O
3.60
  O
3.70
 XO
3.80
  XX
3.90
  X
 
3
Alessandra Fumagalli
Alessandra Fumagalli ('98)
ITA3.20
  
 PB
 
2.80 PB
  O
3.00 PB
  O
3.20 PB
 XO
3.40
XXX
    
4
Gülşen Yıldırım
Gülşen Yıldırım ('99)
TUR3.20
  
 PB
 
2.80 PB
  O
3.00 PB
  O
3.20 PB
XXO
3.40
XXX
    
5
Aneta Putnová
Aneta Putnová ('98)
CZE3.00
  
 =PB
 
2.60 SB
  O
2.80 SB
  O
3.00 =PB
XXO
3.20
XXX
    
6
Philippa Croft
Philippa Croft ('97)
GBR2.60
  
 PB
 
2.20 PB
  O
2.40 PB
  O
2.60 PB
  O
2.80
XXX
    
7
Anniek Roskam
Anniek Roskam ('98)
NED2.60
  
 PB
 
2.20 PB
  O
2.40 PB
  O
2.60 PB
XXO
2.80
XXX
    
8Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN1.80
  
 SB
 
1.80 SB
  O
2.20
XXX
      
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Holly Mills
Holly Mills 
GBR5.83
+0.4
  
 
 
5.81
 0.4
5.83
 0.4
5.82
 1.8
  X    
2
Ecem Çalağan
Ecem Çalağan ('98)
TUR5.82
+0.2
  
 
 
5.82
 0.2
5.31
 1.3
5.44
 -0.3
5.41
 0.8
    
3
Jana Novotná
Jana Novotná ('99)
CZE5.63
+0.2
  
 
 
5.485.52
 1.4
5.46
 0.7
5.63
 0.2
    
4Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)DEN5.59
+0.1
  
 
 
  X5.57
 0.8
5.285.59
 0.1
    
5
Salome Lang
Salome Lang ('97)
SUI5.42
+0.6
  
 
 
5.32
 0.5
5.39
 1.3
5.42
 0.6
5.25
 0.8
    
6
Carmen Ramos
Carmen Ramos ('98)
ESP5.37
+0.1
  
 
 
5.37
 0.1
5.29
 0.5
  X5.22
 0.2
    
7
Yvon Schreuder
Yvon Schreuder ('97)
NED4.76
+0.9
  
 PB
 
4.55 PB4.76 PB
 0.9
4.54
 0.5
4.43
 0.4
    
8
Francesca Quintini
Francesca Quintini ('99)
ITA4.62
+0.8
  
 PB
P19 Trespring     

Finale A

Finale
1Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN12.01
+2.0
  
 PB
 
12.01 PB
 2.0
11.63
 0.5
11.82
 0.8
  X    
2
Anastasia Davies
Anastasia Davies ('99)
GBR11.85
-0.2
  
 
 
11.52
 0.8
11.71
 -0.4
  X11.85
 -0.2
    
3
Barbora Klímová
Barbora Klímová ('97)
CZE11.78
+1.4
  
 
 
11.78
 1.4
  X11.39
 -0.1
11.36    
4
Esra Yilmaz
Esra Yilmaz 
TUR11.49
+1.4
  
 
 
  X11.47
 0.2
11.49
 1.4
11.40
 0.1
    
5
Silvia Mazzucchelli
Silvia Mazzucchelli ('98)
ITA11.06
+1.3
  
 PB
 
10.91 PB
 1.7
10.92 PB
 -0.7
11.05 PB
 0.6
11.06 PB
 1.3
    
6
Ronja Zimmermann
Ronja Zimmermann ('99)
SUI11.06
+1.7
  
 PB
 
  X  X10.95 PB
 -0.2
11.06 PB
 1.7
    
7
Maria Méndez
Maria Méndez ('97)
ESP10.50
+0.7
  
 
 
  X10.50
 0.7
10.29
 0.2
10.46
 0.7
    
8
Yvon Schreuder
Yvon Schreuder ('97)
NED10.15 w
+2.5
  
 
8
Yvon Schreuder
Yvon Schreuder ('97)
NED9.72
+1.9
  
 PB
 
10.15
 2.5
9.72 PB
 1.9
  X9.72 =PB
 0.4
    
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Patrícia Slošárová
Patrícia Slošárová ('98)
SVK13.52
  
 
 
12.8713.313.30  X13.523.40  
2Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)DEN13.06
  
 PB
 
11.8813.06 PB12.18  X    
3
Ilayda Ertunç
Ilayda Ertunç 
TUR11.84
  
 PB
 
10.62 PB11.84 PB11.79  X    
4
Pia Strauß
Pia Strauß ('97)
GER11.76
  
 
 
  X10.9810.8411.76    
5
Carmen Ramos
Carmen Ramos ('98)
ESP11.41
  
 
 
9.8911.2511.2511.41    
6
Lucinde Wiersema
Lucinde Wiersema ('98)
NED11.07
  
 PB
 
9.70 PB11.07 PB10.8610.53    
7
Giulia Giannetta
Giulia Giannetta ('97)
ITA8.79
  
 PB
 
8.79 PB8.518.568.10    
8
Victoria Wiltshire
Victoria Wiltshire ('99)
GBR8.56
  
 PB
 
7.32 PB8.47 PB8.208.56 PB    
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Patrícia Slošárová
Patrícia Slošárová ('98)
SVK43.03
  
 SB
 
  X33.7043.03 SB40.70    
2
Pia Strauß
Pia Strauß ('97)
GER40.47
  
 
 
39.6640.47  X38.85    
3
Marije Efdee
Marije Efdee ('97)
NED37.03
  
 PB
 
37.03 PB29.4034.7034.86    
4
Estela Cazorla
Estela Cazorla ('99)
ESP35.63
  
 
 
33.5034.8435.6334.12    
5
Aybüke Bingöl
Aybüke Bingöl 
TUR34.95
  
 PB
 
32.76 PB32.5833.57 PB34.95 PB    
6Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)DEN34.31
  
 
 
34.2732.9234.3133.95    
7
Carys Marsden
Carys Marsden 
GBR31.88
  
 PB
 
30.97 PB31.88 PB  X30.50    
8
Valentina Gusmini
Valentina Gusmini ('98)
ITA31.25
  
 PB
 
30.27 PB  X29.1231.25 PB    
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Deniz Yaylacı
Deniz Yaylacı ('98)
TUR53.10
  
 
 
52.57  X53.10  X    
2
Victoria Wiltshire
Victoria Wiltshire ('99)
GBR47.03
  
 PB
 
47.03 PB46.4645.2845.82    
3
Marije Efdee
Marije Efdee ('97)
NED45.35
  
 
 
  X42.4545.2545.35    
4
Claudia Ana Sfirleaza
Claudia Ana Sfirleaza ('97)
ROU44.68
  
 PB
 
  X  X44.68 PB43.17    
5Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)DEN43.98
  
 
 
  X43.98  X  X    
6
Valeria Amadei
Valeria Amadei ('99)
ITA40.09
  
 PB
 
  X40.09 PB  X  X    
7
Ilona Probst
Ilona Probst ('97)
SUI34.26
  
 PB
 
  X  X  X34.26 PB    
Natálie Veselá
Natálie Veselá ('97)
CZE NM
  
 
 
  X  X  X  X    
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Eda Tuğsuz
Eda Tuğsuz ('97)
TUR49.12
  
 
 
49.12  X  –  –    
2
Iveta Mocharová
Iveta Mocharová ('98)
CZE45.76
  
 PB
 
40.0638.4244.0145.76 PB    
3
Oksana Ferentsyk
Oksana Ferentsyk ('97)
UKR38.84
  
 
 
  X33.9238.8433.20    
4
Pascale Stöcklin
Pascale Stöcklin ('97)
SUI38.28
  
 
 
34.3335.4337.6338.28    
5
Lieke Schmidt
Lieke Schmidt ('97)
NED37.59
  
 
 
37.5935.2935.5534.50    
6Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)DEN35.51
  
 
 
35.4733.5135.5128.54    
7
Grazia Bettinelli
Grazia Bettinelli ('98)
ITA26.75
  
 PB
 
26.75 PB23.5625.0224.43    
8
Carys Marsden
Carys Marsden 
GBR21.93
  
 PB
 
21.93 PB  X21.2021.03    
P19 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
Blackheath & Bromley Harriers Ac 
Blackheath & Bromley Harriers Ac  
GBR46.80
  0.161
 
  Charmont Webster-Tape, Maya Bruney, Immanuela Aliu, Vivien Olatunji
2
Fenerbahce Sport Club 
Fenerbahce Sport Club  
TUR47.69
  0.148
 
  Nefise Karatay, Şevval Ayaz, Melike Malkoç, Mizgin Ay
3
Ak Olymp Brno 
Ak Olymp Brno  
CZE48.48
  0.149
 
  Edita Sklenská, Karolina Strnadová, Dominika Krupařová, Lucie Krupařová
4Sparta Am Sparta Am  48.52
  0.178
 
  Katrine Koch Jacobsen, Olivia Tuokila, Emma Beiter Bomme, Karoline Mangor
5
Playas De Castellon 
Playas De Castellon  
ESP49.40
  0.190
 
  Elena Cruceta, Isabel Shili Grau, Olha-Mariya Mulas-Zelenska, Andrea Verdú
6
Leiden Atletiek 
Leiden Atletiek  
NED49.87
  0.287
 
  Kyara Tjin A Lim, Janneke Lemmerzaal, Emma Gommers, Yasmin Liverpool
7
Atletica Bergamo 1959 Creberg 
Atletica Bergamo 1959 Creberg  
ITA51.13
  0.254
 
  Sara Leidi, Ilaria Mazzoleni, Giorgia Capelli, Sara Motta
8
Las Old Boys Basel 
Las Old Boys Basel  
SUI54.57
  0.167
 
  Ronja Zimmermann, Pascale Stöcklin, Livia Probst, Moana Kleiner
P19 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
Ak Olymp Brno 
Ak Olymp Brno  
CZE3:46.25
  0.598
 
  Edita Sklenská, Lucie Krupařová, Michaela Pešková, Dominika Krupařová
2
Blackheath & Bromley Harriers Ac 
Blackheath & Bromley Harriers Ac  
GBR3:53.09
  0.291
 
  Isabella Hilditch, Katy-Ann McDonald, Megan Walsh, Maya Bruney
3Sparta Am Sparta Am  3:53.30
  0.594
 
  Cecilie Anna Næsby, Karoline Mangor, Olivia Tuokila, Anne Sofie Kirkegaard
4
Fenerbahce Sport Club 
Fenerbahce Sport Club  
TUR3:57.27
  0.368
 
  Şevval Ayaz, Keziban Demiralp, Kardelen Yıldırım, Mizgin Ay
5
Atletica Bergamo 1959 Creberg 
Atletica Bergamo 1959 Creberg  
ITA3:58.98
  0.205
 
  Monica Roncalli, Daniela Cenati, Chiara Pirola, Sara Sinopoli
6
Playas De Castellon 
Playas De Castellon  
ESP4:00.05
  0.263
 
  Herminia Parra, Lucía Rodríguez, Carmen Ramos, Elena Bonastre
7
Leiden Atletiek 
Leiden Atletiek  
NED4:10.79
  0.303
 
  Emma Gommers, Anne Lokke van der Zalm, Anniek Roskam, Roos van Elk
Las Old Boys Basel 
Las Old Boys Basel  
SUIDQ
  0.667
 
  Hannah Tebartz van Elst, Salome Lang, Johanna Romano, Michelle Müller

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne