Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Leiria POR: 17.9.2016

D19 100 m    
Finale 1
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1
Matúš Opavský
Matúš Opavský ('99)
SVK11.20
  
  1
2
Roy Hasid
Roy Hasid ('98)
ISR11.32
  
 PB 4
3
Alan Ramdedovic
Alan Ramdedovic ('99)
MNE11.68
  
 PB 8
Finale 2
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Bryan Pronk
Bryan Pronk ('99)
NED11.25
  
 SB 2
2Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN11.28
  
  3
3
Panayiótis Karoúsos
Panayiótis Karoúsos ('98)
GRE11.33
  
  6
4
Kamil Wilczek
Kamil Wilczek ('98)
CZE11.64
  
 PB 7
5
Luke Ring
Luke Ring ('98)
IRL11.78
  
 SB 9
Finale 3
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Aljoša Skok
Aljoša Skok 
SLO11.32
  
  5
D19 100 m extra    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Alen Nuhanovič
Alen Nuhanovič ('97)
SLO11.41
  
 
2Emil FrændeEmil Frænde DEN11.44
  
 
3Sofus Rasmus ClausenSofus Rasmus Clausen ('98)DEN11.78
  
 SB 8
4
Panayiotis Lykouris
Panayiotis Lykouris 
GRE12.22
  
 PB
5
Kristof Szabo
Kristof Szabo 
SVK12.60
  
 PB
6
Alexios Spiliotopoulos
Alexios Spiliotopoulos ('99)
GRE12.76
  
 PB
7
Robert Šmida
Robert Šmida ('99)
SVK12.91
  
 PB
D19 200 m    
Finale 1
Vind: +0.6
Vind: +0.6
1
Žiga Kopač
Žiga Kopač ('99)
SLO22.44
  
 PB 4
2
Milan Nikolic
Milan Nikolic ('97)
MNE22.71
  
 PB 5
3
Anton Turanyi
Anton Turanyi ('99)
SVK23.12
  
 PB 7
4
Yeoryios Moschos
Yeoryios Moschos ('97)
GRE24.10
  
 PB 8
Finale 2
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Eran Siboni
Eran Siboni ('97)
ISR22.13
  
  1
2
Bryan Pronk
Bryan Pronk ('99)
NED22.40
  
 SB 2
3Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN22.43
  
  3
4
Kamil Wilczek
Kamil Wilczek ('98)
CZE23.10
  
 PB 6
5
Adam Buckley
Adam Buckley ('98)
IRL24.23
  
 PB 9
D19 400 m    
Finale 1
1
Lovro Mesec Košir
Lovro Mesec Košir ('99)
SLO49.38
  
  2
2Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN49.40
  
 PB 3
3
Lukáš Koreň
Lukáš Koreň ('99)
SVK51.39
  
 PB 6
4
Florián-Marián Stefán
Florián-Marián Stefán ('99)
ROU51.65
  
 PB 8
Finale 2
1
Eran Siboni
Eran Siboni ('97)
ISR48.98
  
 PB 1
2
Ondřej Lampa
Ondřej Lampa ('99)
CZE50.24
  
 PB 4
3
Milan Nikolic
Milan Nikolic ('97)
MNE50.63
  
 PB 5
4
Sean O'Callaghan
Sean O'Callaghan ('98)
IRL51.64
  
  7
5
Milan Le Bruin
Milan Le Bruin 
NED52.95
  
 PB 9
D19 800 m    

Finale A

Finale
1William DevantierWilliam Devantier DEN1:57.96
  
 
2
Matt Murnane
Matt Murnane ('98)
IRL1:59.10
  
 
3
Filip Furiš
Filip Furiš ('97)
CZE2:01.02
  
 PB
4
Timotej Rozman
Timotej Rozman ('99)
SLO2:02.40
  
 SB
5
Tidhar Weiss
Tidhar Weiss ('98)
ISR2:03.54
  
 PB
6
Nikolaos Hafis
Nikolaos Hafis ('98)
GRE2:04.12
  
 PB
7
Victor van der Wel
Victor van der Wel ('99)
NED2:04.17
  
 PB
8
Danijel Maljevic
Danijel Maljevic ('99)
MNE2:04.86
  
 PB
9
Adam Krchňavý
Adam Krchňavý ('98)
SVK2:06.06
  
 SB
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN4:01.58
  
 
2
Charlie O'Donovan
Charlie O'Donovan ('99)
IRL4:07.72
  
 
3
Miroslav Borovka
Miroslav Borovka ('98)
SVK4:10.48
  
 PB
4
Vít Palzer
Vít Palzer ('97)
CZE4:13.08
  
 PB
5
Max Polak
Max Polak 
NED4:19.14
  
 PB
6
Yehonatan Haim
Yehonatan Haim 
ISR4:21.26
  
 PB
7
Cene Rakušček
Cene Rakušček ('97)
SLO4:38.66
  
 PB
8
Alexandros Kosmidis
Alexandros Kosmidis ('98)
GRE4:41.07
  
 PB
9
Ognjen Barac
Ognjen Barac 
MNE5:00.45
  
 PB
D19 3000 m    

Finale A

Finale
1
Omer Ramon
Omer Ramon ('97)
ISR8:54.38
  
 PB
2
Luke Horgan
Luke Horgan ('97)
IRL8:57.47
  
 SB
3Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)DEN9:15.46
  
 
4
Thaem Mous
Thaem Mous ('97)
NED9:28.16
  
 PB
5
Jure Kropivšek
Jure Kropivšek ('99)
SLO9:36.02
  
 PB
6
David Wittek
David Wittek ('98)
CZE9:37.30
  
 PB
7
Patrik Borovka
Patrik Borovka ('99)
SVK9:45.82
  
 PB
8
Dragan Stojanovic
Dragan Stojanovic ('99)
MNE13:25.77
  
 PB
D19 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Achraf Boutkabout
Achraf Boutkabout ('98)
NED9:53.12
  
 PB
2
Yehonatan Naamad
Yehonatan Naamad ('98)
ISR9:58.25
  
 PB
3
David Fox
David Fox ('80)
BEL10:28.84
  
 PB
4Morten BachMorten Bach DEN10:44.37
  
 PB
5
Patrik Slaný
Patrik Slaný ('99)
CZE10:53.58
  
 PB
6
Ziga Groznik
Ziga Groznik ('99)
SLO11:07.90
  
 PB
7
Adrián Petrina
Adrián Petrina ('98)
SVK11:10.96
  
 PB
8
Vlado Durovic
Vlado Durovic 
MNE11:36.73
  
 PB
9
Yeoryios Sevastakis
Yeoryios Sevastakis ('98)
GRE11:48.85
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Finale 1
Vind: -0.2
Vind: -0.2
1
Jack Murphy
Jack Murphy ('98)
IRL15.27
  
  5
2
Adam Smolka
Adam Smolka ('98)
CZE15.29
  
 PB 6
3Mads LundMads Lund DEN15.52
  
 PB 7
4
Evaggelos Kontos
Evaggelos Kontos 
GRE17.66
  
 PB 9
Finale 2
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Ivan Khadatovych
Ivan Khadatovych ('97)
BLR14.43
  
  1
2
Matus Melus
Matus Melus ('98)
SVK14.70
  
  2
3
Yslain Verwaal
Yslain Verwaal ('99)
NED14.73
  
 PB 3
4
Filip Jakob Demšar
Filip Jakob Demšar 
SLO14.84
  
 PB 4
5
Edin Beganovic
Edin Beganovic ('99)
MNE17.37
  
 PB 8
D19 400 m hæk    
Finale 1
1
Ramsey Angela
Ramsey Angela ('99)
NED53.92
  
 PB 1
2
Adam Smolka
Adam Smolka ('98)
CZE55.33
  
 PB 2
3
Daniel O'Mahony
Daniel O'Mahony ('97)
IRL59.32
  
 SB 6
4
Omri Shiff
Omri Shiff 
ISR1:03.45
  
 PB 8
Finale 2
1
Grega Medvešek
Grega Medvešek ('97)
SLO55.62
  
 PB 3
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN56.56
  
 PB 4
3
Maroš Varga
Maroš Varga ('98)
SVK58.64
  
 PB 5
4
Luidji Mazreku
Luidji Mazreku ('99)
MNE59.83
  
 PB 7
5
Simos Vlassis
Simos Vlassis ('99)
GRE1:05.72
  
 PB 9
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Rafael Raap
Rafael Raap ('99)
NED2.06
  
 PB
2
Theódoros Alexiádis
Theódoros Alexiádis ('98)
GRE2.03
  
 
3
Axel Luxa
Axel Luxa ('97)
SLO2.00
  
 
4
Ishay Israel Ifraimov
Ishay Israel Ifraimov ('97)
ISR1.90
  
 PB
5Mads LundMads Lund DEN1.90
  
 PB
6
Matúš Králik
Matúš Králik ('99)
SVK1.85
  
 
7
Jonáš Kolašín
Jonáš Kolašín ('99)
CZE1.85
  
 PB
8
Jovan Pejovic
Jovan Pejovic 
MNE1.80
  
 PB
9
Jack Murphy
Jack Murphy ('98)
IRL1.70
  
 SB
D19 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Daan Spiljard
Daan Spiljard 
NED4.30
  
 PB
2
Jiří Kadla
Jiří Kadla ('97)
CZE4.15
  
 PB
2Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.15
  
 
4
Domen Maj Sadić
Domen Maj Sadić ('99)
SLO3.85
  
 PB
5
Ilay Madmon
Ilay Madmon 
ISR3.40
  
 PB
6
Dominik Fronc
Dominik Fronc 
SVK2.95
  
 PB
7
Des Kelleher
Des Kelleher ('98)
IRL2.80
  
 PB
Ajdin Kalamperovic
Ajdin Kalamperovic ('98)
MNE NH
  
 
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.18
+0.2
  
 
2
Rafael Raap
Rafael Raap ('99)
NED6.95
+0.5
  
 PB
3
Peter Podgoršek
Peter Podgoršek 
SLO6.60
+1.0
  
 PB
4
Jakub Mecner
Jakub Mecner 
CZE6.15
-0.2
  
 PB
5
Aléxandros Néli
Aléxandros Néli ('99)
ALB6.05
-0.7
  
 PB
6
Matúš Opavský
Matúš Opavský ('99)
SVK6.01
+1.0
  
 PB
7
Amir Alon Itshak
Amir Alon Itshak 
ISR5.97
-0.3
  
 PB
8
Edin Beganovic
Edin Beganovic ('99)
MNE5.88
-0.1
  
 PB
9
Adam Buckley
Adam Buckley ('98)
IRL5.44
-0.3
  
 PB
D19 Trespring    

Finale A

Finale
1
Dimitrios Afthinos
Dimitrios Afthinos 
GRE13.98
-0.1
  
 PB
2
Sergio van der Meide
Sergio van der Meide ('99)
NED13.77
-0.4
  
 PB
3
Joshua Fine
Joshua Fine ('98)
ISR13.65
+0.5
  
 PB
4
Peter Podgoršek
Peter Podgoršek 
SLO13.58
+0.3
  
 PB
5Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN13.46
-0.8
  
 PB
6
Matúš Králik
Matúš Králik ('99)
SVK12.00
-0.4
  
 PB
7
Ajdin Kalamperovic
Ajdin Kalamperovic ('98)
MNE11.81
-0.4
  
 PB
8
Des Kelleher
Des Kelleher ('98)
IRL11.64
+0.2
  
 PB
9
Denis Kukelka
Denis Kukelka ('99)
CZE11.57
-0.7
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1
Marijn Van Den Born
Marijn Van Den Born ('97)
NED16.74
  
 
2
Bozo Cobeljic
Bozo Cobeljic ('97)
MNE14.62
  
 SB
3
Patrik Bučko
Patrik Bučko ('98)
SVK13.91
  
 
4Alexander HaugebyAlexander Haugeby DEN12.76
  
 PB
5
Bartolomiej Halkiewicz
Bartolomiej Halkiewicz ('99)
POL11.60
  
 PB
6
Jaka Grünfeld
Jaka Grünfeld ('98)
SLO10.85
  
 SB
7
Marinos Adamopoulos
Marinos Adamopoulos 
GRE9.85
  
 PB
8
Rami Twil
Rami Twil 
ISR9.75
  
 PB
9
Padraig O'Callaghan
Padraig O'Callaghan 
IRL9.53
  
 PB
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1
Shaquille Emanuelson
Shaquille Emanuelson 
NED48.87
  
 PB
2
Bozo Cobeljic
Bozo Cobeljic ('97)
MNE46.67
  
 PB
3
Bartolomiej Halkiewicz
Bartolomiej Halkiewicz ('99)
POL39.55
  
 PB
4
Jaka Grünfeld
Jaka Grünfeld ('98)
SLO38.04
  
 PB
5Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN37.21
  
 
6
Patrik Bučko
Patrik Bučko ('98)
SVK36.79
  
 PB
7
Andre Christie
Andre Christie ('98)
IRL25.38
  
 PB
8
Yan Maiseyenka
Yan Maiseyenka ('98)
BLR24.78
  
 PB
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1
Yan Maiseyenka
Yan Maiseyenka ('98)
BLR64.62
  
 
2August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)EST48.70
  
 
3
Andre Christie
Andre Christie ('98)
IRL48.28
  
 PB
4
Quinten van der Veer
Quinten van der Veer ('99)
NED41.67
  
 PB
5
Alen Beganovic
Alen Beganovic ('97)
MNE36.53
  
 SB
6
Daniel Král
Daniel Král ('98)
CZE30.46
  
 PB
7
Nejc Grdadolnik
Nejc Grdadolnik ('99)
SLO23.84
  
 PB
8
Adrián Petrina
Adrián Petrina ('98)
SVK17.95
  
 PB
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Jiří Kadla
Jiří Kadla ('97)
CZE52.86
  
 PB
2
Elmar Koster
Elmar Koster ('98)
NED51.39
  
 PB
3Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN49.83
  
 
4
Nejc Grdadolnik
Nejc Grdadolnik ('99)
SLO46.09
  
 PB
5
Rami Twil
Rami Twil 
ISR45.19
  
 PB
6
Panayiotis Konstantinou
Panayiotis Konstantinou ('99)
GRE41.29
  
 PB
7
Stephen O'Callaghan
Stephen O'Callaghan ('98)
IRL40.77
  
 
8
Dominik Fronc
Dominik Fronc 
SVK40.46
  
 PB
9
Alen Beganovic
Alen Beganovic ('97)
MNE39.81
  
 SB
D19 4 x 100 m stafet    
Finale 1
1
PAC 
PAC  
NED43.08
  
  3
  Bryan Pronk, Rafael Raap, Sergio van der Meide, Ramsey Angela
2
Hapoel Leader Jerusalem 
Hapoel Leader Jerusalem  
ISR43.50
  
  4
  Noam Zvi, Eran Siboni, Amir Alon Itshak, Roy Hasid
3
Leevale AC 
Leevale AC  
IRL44.73
  
  7
  Luke Ring, Adam Buckley, Sean O'Callaghan, Jack Murphy
4
Mornar-Bar 
Mornar-Bar  
MNE44.74
  
  8
  Ognjen Lutovac, Alan Ramdedovic, Luidji Mazreku, Milan Nikolic
Finale 2
1
AD Mass Ljubljana 
AD Mass Ljubljana  
SLO42.69
  
  1
  Filip Jakob Demšar, Alen Nuhanovič, Peter Podgoršek, Žiga Kopač
2Sparta AM Sparta AM  42.69
  
  2
  Nicolai Lind Andersen, Gustav Lundholm Nielsen, Sebastian Ree Pedersen, Emil Frænde
3
Kifissia Athletic Club 
Kifissia Athletic Club  
GRE43.67
  
  5
  Dimitrios Bardis, Emmanouil Syggelakis, Florián-Marián Stefán, Panayiótis Karoúsos
4
SK SOG Nitra 
SK SOG Nitra  
SVK44.03
  
  6
  Matúš Opavský, Lukáš Koreň, Matus Melus, Anton Turanyi
TJ Sokol Opava 
TJ Sokol Opava  
CZEDNF
  
 
  Ondřej Lampa, Jiří Kadla, Filip Kaštovský, Otakar Záruba
D19 4 x 400 m stafet    
Finale 1
1
Leevale AC 
Leevale AC  
IRL3:29.72
  
  4
  Sean O'Callaghan, Matt Murnane, Daniel O'Mahony, Conor O'Driscoll
2
SK SOG Nitra 
SK SOG Nitra  
SVK3:29.76
  
  5
  Anton Turanyi, Adam Krchňavý, Miroslav Borovka, Lukáš Koreň
3
Hapoel Leader Jerusalem 
Hapoel Leader Jerusalem  
ISR3:29.97
  
  6
  Noam Zvi, Ivan Khadatovych, Ron Azulai, Joshua Fine
4
Mornar-Bar 
Mornar-Bar  
MNE3:39.23
  
  9
  Ognjen Lutovac, Alan Ramdedovic, Luidji Mazreku, Danijel Maljevic
Finale 2
1
TJ Sokol Opava 
TJ Sokol Opava  
CZE3:22.44
  
  1
  Kamil Wilczek, Adam Smolka, Filip Kaštovský, Ondřej Lampa
2
AD Mass Ljubljana 
AD Mass Ljubljana  
SLO3:22.91
  
  2
  Grega Medvešek, Cene Rakušček, Armin Hamzić, Lovro Mesec Košir
3Sparta AM Sparta AM  3:28.44
  
  3
  Jacob Hvorup, William Devantier, Mads Lund, Andreas Holst Lindgreen
4
Kifissia Athletic Club 
Kifissia Athletic Club  
GRE3:33.50
  
  7
  Orfeas Panayiotopuolos, Alexandros Kosmidis, Panayiótis Karoúsos, Nikolaos Hafis
5
PAC 
PAC  
NED3:36.17
  
  8
  Milan Le Bruin, Victor van der Wel, Ramsey Angela, Marien van der Niet
P19 100 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1
Ara Freeman
Ara Freeman ('98)
IRL12.50
  
 
2
Joana Carlos
Joana Carlos ('99)
POR12.70
  
 
3
Tea Podbevšek
Tea Podbevšek ('98)
SLO12.74
  
 
4
Alisa Aalto
Alisa Aalto ('99)
FIN12.77
  
 PB
5
Pärl Eelma
Pärl Eelma ('98)
EST12.78
  
 
6
Anna Vlčková
Anna Vlčková ('98)
SVK12.86
  
 PB
7
Aiste Unskinaite
Aiste Unskinaite ('98)
LTU13.33
  
 PB
P19 100 m extra    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Deimantė Bedalytė
Deimantė Bedalytė 
LTU13.24
  
 PB
2
Klara Zakšek
Klara Zakšek 
SLO13.48
  
 PB
3
Valda Busmaite
Valda Busmaite ('99)
LTU13.82
  
 PB
4
Natália Popelková
Natália Popelková ('98)
SVK14.31
  
 PB
P19 200 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Alana Ryan
Alana Ryan 
IRL25.66
  
 SB
2
Tea Podbevšek
Tea Podbevšek ('98)
SLO25.79
  
 
3
Anna Vlčková
Anna Vlčková ('98)
SVK26.10
  
 PB
4
Satu-Maaria Pentinlehto
Satu-Maaria Pentinlehto 
FIN26.49
  
 PB
5
Joana Carlos
Joana Carlos ('99)
POR26.74
  
 PB
6
Akvile Jonauskyte
Akvile Jonauskyte 
LTU26.78
  
 PB
7
Liina Edvand
Liina Edvand ('98)
EST28.34
  
 
P19 400 m    

Finale A

Finale
1
Erika Krūminaitė
Erika Krūminaitė ('98)
LTU56.70
  
 
2
Emma Zapletalová
Emma Zapletalová 
SVK57.05
  
 
3
Vladyslava Tukhay
Vladyslava Tukhay ('99)
UKR58.22
  
 PB
4
Pärl Eelma
Pärl Eelma ('98)
EST58.27
  
 
5
Laura Cordeiro
Laura Cordeiro ('97)
POR58.65
  
 PB
6
Alisa Aalto
Alisa Aalto ('99)
FIN59.86
  
 
7
Alannah O'Carroll
Alannah O'Carroll ('99)
IRL1:03.03
  
 
P19 800 m    

Finale A

Finale
1
Jemina Forss
Jemina Forss 
FIN2:14.68
  
 
2
Monika Šaltenytė
Monika Šaltenytė 
LTU2:15.04
  
 SB
3
Klara Rozman
Klara Rozman 
SLO2:20.43
  
 PB
4
Daria O'Konnel-Bronin
Daria O'Konnel-Bronin ('97)
EST2:23.61
  
 
5
Katie Conroy
Katie Conroy ('97)
IRL2:27.80
  
 
6
Romana Ondrušová
Romana Ondrušová ('99)
SVK2:33.80
  
 PB
7
Daria Melnyk
Daria Melnyk 
UKR2:37.65
  
 PB
P19 1500 m    

Finale A

Finale
1
Eglė Morenaitė
Eglė Morenaitė ('97)
LTU4:44.22
  
 
2
Aino Sikkinen
Aino Sikkinen 
FIN5:04.17
  
 PB
3
Urška Krašovec
Urška Krašovec 
SLO5:07.46
  
 PB
4
Marie-Elisabeth Martinson
Marie-Elisabeth Martinson 
EST5:10.76
  
 
5
Juliana Kopecká
Juliana Kopecká ('99)
SVK5:31.87
  
 PB
6
Daniela Pereira
Daniela Pereira ('99)
POR6:16.72
  
 PB
7
Rachel Casey
Rachel Casey 
IRL6:27.86
  
 PB
P19 3000 m    

Finale A

Finale
1
Kamilė Vaidžiulytė
Kamilė Vaidžiulytė ('98)
LTU10:19.72
  
 SB
2
Katarina Mydliková
Katarina Mydliková ('97)
SVK11:16.81
  
 PB
3
Kiia Keinonen
Kiia Keinonen 
FIN12:05.13
  
 PB
4
Susan McParland
Susan McParland ('99)
IRL12:07.09
  
 PB
5
Kaja Lovšin
Kaja Lovšin ('97)
SLO12:23.03
  
 SB
6
Marilin Moor
Marilin Moor ('99)
EST13:19.54
  
 =PB
7
Andreia Carreira
Andreia Carreira ('99)
POR14:09.62
  
 PB
P19 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Violeta KuldaiteVioleta Kuldaite ('98)LTU12:19.27
  
 PB
2
Ela Tekavec
Ela Tekavec 
SLO12:27.64
  
 
3
Beatriz Francisco
Beatriz Francisco 
POR12:46.26
  
 PB
4
Ivana Bitarová
Ivana Bitarová ('98)
SVK12:56.44
  
 PB
5
Maarit Kuhmonen
Maarit Kuhmonen ('99)
FIN13:10.30
  
 PB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Simona Takácsová
Simona Takácsová ('98)
SVK14.79
  
 
2
Nika Okorn
Nika Okorn ('97)
SLO14.80
  
 PB
3
Juliana Brites
Juliana Brites 
POR16.17
  
 PB
4
Rūta Okulič-Kazarinaitė
Rūta Okulič-Kazarinaitė ('99)
LTU16.20
  
 PB
5
Suzy Anett Aavik
Suzy Anett Aavik ('98)
EST16.29
  
 
6
Olivia Mäkinen
Olivia Mäkinen 
FIN16.42
  
 PB
7
Cliodhna O'Connor
Cliodhna O'Connor ('98)
IRL16.74
  
 PB
P19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Vika Rutar
Vika Rutar ('97)
SLO1:03.32
  
 
2
Nikola Kováčiková
Nikola Kováčiková ('99)
SVK1:04.00
  
 
3
Daria O'Konnel-Bronin
Daria O'Konnel-Bronin ('97)
EST1:05.63
  
 
4
Rūta Okulič-Kazarinaitė
Rūta Okulič-Kazarinaitė ('99)
LTU1:05.99
  
 
5
Kiia Keinonen
Kiia Keinonen 
FIN1:06.00
  
 PB
6
Cliodhna O'Connor
Cliodhna O'Connor ('98)
IRL1:06.91
  
 
7
Alina Humenyuk
Alina Humenyuk 
POR1:16.97
  
 PB
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Gintare Tirevičiūtė
Gintare Tirevičiūtė 
LTU1.65
  
 
2
Lia Apostolovski
Lia Apostolovski 
SLO1.65
  
 
3
Oona Hietala
Oona Hietala 
FIN1.60
  
 PB
4
Ege Teili Oja
Ege Teili Oja 
EST1.60
  
 
5
Denisa Kotúčková
Denisa Kotúčková ('99)
SVK1.50
  
 SB
6
Sonia Machado
Sonia Machado ('98)
POR1.50
  
 PB
7
Rosa Kirwan
Rosa Kirwan ('98)
IRL1.40
  
 SB
P19 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Pinja Koivumäki
Pinja Koivumäki ('98)
FIN3.50
  
 
2
Suzy Anett Aavik
Suzy Anett Aavik ('98)
EST2.70
  
 SB
3
Sara Mota
Sara Mota ('97)
POR2.55
  
 SB
4
Maja Katarina Mulec
Maja Katarina Mulec 
SLO2.40
  
 PB
5
Ema Čiffaryová
Ema Čiffaryová ('98)
SVK2.25
  
 PB
6
Alannah O'Carroll
Alannah O'Carroll ('99)
IRL1.95
  
 PB
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Olivia Mäkinen
Olivia Mäkinen 
FIN5.63
-1.0
  
 
2
Natália Lehocká
Natália Lehocká 
SVK5.43
-0.9
  
 PB
3
Nadja Okorn
Nadja Okorn ('97)
SLO5.23
-0.7
  
 PB
4
Kristina Jasauskaite
Kristina Jasauskaite 
LTU5.22
-0.6
  
 PB
5
Zarina Netšiporuk
Zarina Netšiporuk ('99)
EST5.05
-1.9
  
 
6
Juliana Brites
Juliana Brites 
POR4.96
+0.3
  
 PB
7
Ara Freeman
Ara Freeman ('98)
IRL4.78
-1.0
  
 PB
P19 Trespring     

Finale A

Finale
1
Sara Sotošek
Sara Sotošek ('98)
SLO11.69
-1.5
  
 
2
Zarina Netšiporuk
Zarina Netšiporuk ('99)
EST11.49
-0.2
  
 
3
Kristina Jasauskaite
Kristina Jasauskaite 
LTU11.46
-0.5
  
 PB
4
Oona Hietala
Oona Hietala 
FIN10.97
-1.4
  
 PB
5
Aneta Flajžíková
Aneta Flajžíková ('98)
SVK10.90
-0.9
  
 PB
6
Laura Cordeiro
Laura Cordeiro ('97)
POR10.31
-1.5
  
 PB
7
Rosa Kirwan
Rosa Kirwan ('98)
IRL9.49
+1.0
  
 PB
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Valeria Radajeva
Valeria Radajeva ('98)
EST11.75
  
 SB
2
Mariana Cerejo
Mariana Cerejo ('97)
POR11.46
  
 
3
Brigita Budryte
Brigita Budryte ('99)
LTU11.34
  
 PB
4
Natália Ostrožlíková
Natália Ostrožlíková ('97)
SVK11.22
  
 PB
5
Tina Vaupot
Tina Vaupot ('97)
SLO10.82
  
 PB
6
Anne Marie Torsney
Anne Marie Torsney ('97)
IRL10.18
  
 
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Helena Leveelahti
Helena Leveelahti ('99)
FIN52.33
  
NU18R PB
2
Brigita Budryte
Brigita Budryte ('99)
LTU39.18
  
 
3
Anne Marie Torsney
Anne Marie Torsney ('97)
IRL37.64
  
 
4
Valeria Radajeva
Valeria Radajeva ('98)
EST36.78
  
 SB
5
Liza Lap
Liza Lap ('99)
SLO36.20
  
 
6
Micaela Sereno
Micaela Sereno 
POR36.18
  
 
7
Lenka Guzmická
Lenka Guzmická ('99)
SVK23.35
  
 PB
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Helena Leveelahti
Helena Leveelahti ('99)
FIN50.13
  
 PB
2
Aistė Žiginskaitė
Aistė Žiginskaitė ('98)
LTU46.21
  
 
3
Tatiana Silva
Tatiana Silva ('97)
POR33.16
  
 PB
4
Laoise Cullen
Laoise Cullen ('99)
IRL30.37
  
 PB
5
Veronika Gálová
Veronika Gálová 
SVK29.31
  
 PB
6
Liza Lap
Liza Lap ('99)
SLO22.81
  
 
7
Marjetta Urva
Marjetta Urva ('99)
EST11.83
  
 PB
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Marjetta Urva
Marjetta Urva ('99)
EST42.68
  
 PB
2
Tina Vaupot
Tina Vaupot ('97)
SLO41.60
  
 
3
Nikola Kováčiková
Nikola Kováčiková ('99)
SVK36.55
  
 PB
4
Pinja Koivumäki
Pinja Koivumäki ('98)
FIN33.41
  
 PB
5
Inês Carreira
Inês Carreira 
POR30.84
  
 PB
6
Gintare Griciute
Gintare Griciute 
LTU29.14
  
 PB
7
Rachel Whitten
Rachel Whitten ('97)
IRL22.72
  
 PB
P19 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
AD Mass Ljubljana 
AD Mass Ljubljana  
SLO48.82
  
 
  Nika Okorn, Nadja Okorn, Vika Rutar, Tea Podbevšek
2
SK SOG Nitra 
SK SOG Nitra  
SVK49.18
  
 
  Monika Zeleňáková, Anna Vlčková, Simona Takácsová, Natália Ostrožlíková
3
Tampereen Pyrintö 
Tampereen Pyrintö  
FIN50.18
  
 
  Olivia Mäkinen, Jemina Forss, Oona Hietala, Satu-Maaria Pentinlehto
4
Sli Cualann AC 
Sli Cualann AC  
IRL50.34
  
 
  Ara Freeman, Alannah O'Carroll, Niamh Conroy, Alana Ryan
5
Audentes Sports Club 
Audentes Sports Club  
EST51.75
  
 
  Liina Edvand, Ege Teili Oja, Suzy Anett Aavik, Pärl Eelma
6
Juventude Vidigalense 
Juventude Vidigalense  
POR52.36
  
 
  Alina Humenyuk, Joana Carlos, Mariana Castro, Sónia Machado
Nike Klaipeda 
Nike Klaipeda  
LTUDNF
  
 
  Aiste Unskinaite, Erika Krūminaitė, Deimantė Bedalytė, Akvile Jonauskyte
P19 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
AD Mass Ljubljana 
AD Mass Ljubljana  
SLO3:57.30
  
 
  Vika Rutar, Klara Rozman, Klara Zakšek, Vladyslava Tukhay
2
Nike Klaipeda 
Nike Klaipeda  
LTU4:01.47
  
 
  Rūta Okulič-Kazarinaitė, Monika Šaltenytė, Kamilė Gargasaitė, Erika Krūminaitė
3
SK SOG Nitra 
SK SOG Nitra  
SVK4:03.76
  
 
  Nikola Kováčiková, Monika Zeleňáková, Natália Popelková, Natália Lehocká
4
Tampereen Pyrintö 
Tampereen Pyrintö  
FIN4:03.95
  
 
  Kiia Keinonen, Aino Sikkinen, Jemina Forss, Alisa Aalto
5
Sli Cualann AC 
Sli Cualann AC  
IRL4:16.70
  
 
  Alana Ryan, Katie Conroy, Niamh Conroy, Cliodhna O'Connor
6
Juventude Vidigalense 
Juventude Vidigalense  
POR4:17.29
  
 
  Alina Humenyuk, Daria Melnyk, Sónia Machado, Laura Cordeiro
7
Audentes Sports Club 
Audentes Sports Club  
EST4:18.94
  
 
  Zarina Netšiporuk, Liina Edvand, Marie-Elisabeth Martinson, Daria O'Konnel-Bronin

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint