Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tilburg NED: International Warandecross 27.11.2016 Cross

M Cross 10 km    

Finale A

Finale
1
Sondre Nordstad Moen
Sondre Nordstad Moen ('91)
NOR29:58
  
 
2Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)DEN30:00
  
 
3
Napoleon Solomon
Napoleon Solomon ('94)
SWE30:01
  
 
4
David Nilsson
David Nilsson ('87)
SWE30:02
  
 
5
Yassine Rachik
Yassine Rachik ('93)
ITA30:03
  
 
6
Jesper van der Wielen
Jesper van der Wielen ('91)
NED30:04
  
 
7
Amanal Petros
Amanal Petros ('95)
GER30:09
  
 
8
Dmytro Lashyn
Dmytro Lashyn ('88)
UKR30:12
  
 
9
Ronald Schröer
Ronald Schröer ('84)
NED30:15
  
 
10
Khalid Choukoud
Khalid Choukoud ('86)
NED30:19
  
 
11
Roy Hoornweg
Roy Hoornweg ('89)
NED30:20
  
 
12
Tom Erling Kårbø
Tom Erling Kårbø ('89)
NOR30:22
  
 
13
Michel Butter
Michel Butter ('85)
NED30:27
  
 
14
Andreas Vojta
Andreas Vojta ('89)
AUT30:29
  
 
15
Florian Orth
Florian Orth ('89)
GER30:29
  
 
16Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)DEN30:33
  
 
17
Pieter-Jan Hannes
Pieter-Jan Hannes ('92)
BEL30:33
  
 
18
Richard Ringer
Richard Ringer ('89)
GER30:35
  
 
19
Valentin Pfeil
Valentin Pfeil ('88)
AUT30:39
  
 
20Peter GlansPeter Glans ('93)DEN30:40
  
 
21
Nick Van Peborgh
Nick Van Peborgh ('84)
BEL30:41
  
 
22
Ørjan Grønnevig
Ørjan Grønnevig ('91)
NOR30:42
  
 
23
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR30:43
  
 
24
Jurjen Polderman
Jurjen Polderman ('91)
NED30:43
  
 
25
Christian Steinhammer
Christian Steinhammer ('88)
AUT30:47
  
 
26
Tobias Blum
Tobias Blum ('95)
GER30:50
  
 
27
Jonas Raess
Jonas Raess ('94)
SUI30:52
  
 
28
Chakib Lachgar
Chakib Lachgar ('89)
MAR30:58
  
 
29
Abdoullah Bamoussa
Abdoullah Bamoussa ('86)
ITA30:59
  
 
30
Patrick Karl
Patrick Karl ('96)
GER30:59
  
 
31
Wouter Ploeger
Wouter Ploeger ('92)
NED31:00
  
 
32
Dame Tasama
Dame Tasama ('87)
ETH31:01
  
 
33Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN31:02
  
 
34
Timo Benitz
Timo Benitz ('91)
GER31:07
  
 
35
Fabian Clarkson
Fabian Clarkson ('90)
GER31:08
  
 
36
John Börjesson
John Börjesson ('92)
SWE31:08
  
 
37
Philipp Reinhardt
Philipp Reinhardt ('94)
GER31:10
  
 
38
Kidane Tewolde
Kidane Tewolde ('96)
GER31:11
  
 
39
Simon Boch
Simon Boch ('94)
GER31:11
  
 
40
Karl Junghannß
Karl Junghannß ('96)
GER31:11
  
 
41
Andreas Straßner
Andreas Straßner ('79)
GER31:14
  
 
42
Abdelhadi El Hachimi
Abdelhadi El Hachimi ('74)
BEL31:15
  
 
43
Konstantin Wedel
Konstantin Wedel ('93)
GER31:15
  
 
44
Mike Foppen
Mike Foppen ('96)
NED31:21
  
 
45Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)DEN31:22
  
 
46
Awet Nftalem Kibrab
Awet Nftalem Kibrab ('95)
ERI31:23
  
 
47
Bart van Nunen
Bart van Nunen ('95)
NED31:23
  
 
48
Julian Flügel
Julian Flügel ('86)
GER31:24
  
 
49
Andreas Kempf
Andreas Kempf ('88)
SUI31:24
  
 
50
Bjørnar Sandnes Lillefosse
Bjørnar Sandnes Lillefosse ('92)
NOR31:28
  
 
51
Robert Ton
Robert Ton ('85)
NED31:30
  
 
52
Andreas Åhwall
Andreas Åhwall ('89)
SWE31:32
  
 
53
Dennis Laerte
Dennis Laerte ('85)
BEL31:32
  
 
54
Marco Kern
Marco Kern ('87)
SUI31:33
  
 
55
Fynn Schwiegelshohn
Fynn Schwiegelshohn ('88)
GER31:35
  
 
56
Mohamed Ali Mohamed
Mohamed Ali Mohamed ('89)
NED31:38
  
 
57
Yannick Michiels
Yannick Michiels ('91)
BEL31:40
  
 
58
Tim Ramdane Cherif
Tim Ramdane Cherif ('94)
GER31:41
  
 
59
Stephan Listabarth
Stephan Listabarth ('93)
AUT31:41
  
 
60
Gabriel Steffensen
Gabriel Steffensen ('96)
SWE31:47
  
 
61
Lukas Van Assche
Lukas Van Assche ('89)
BEL31:58
  
 
62
Zerom Ghebrehiwet
Zerom Ghebrehiwet ('93)
ERI32:03
  
 
63
Sebbe Francken
Sebbe Francken ('96)
BEL32:07
  
 
64
Otto Kingstedt
Otto Kingstedt ('94)
SWE32:08
  
 
65
Thorben Dietz
Thorben Dietz ('89)
GER32:10
  
 
66
Lars Gerritsen
Lars Gerritsen ('94)
NED32:14
  
 
67Kasper SkovKasper Skov ('92)DEN32:16
  
 
68
Fabian Dillenhöfer
Fabian Dillenhöfer ('92)
GER32:16
  
 
69
Benoit Paques
Benoit Paques ('91)
BEL32:17
  
 
70
Wouter Heinrich
Wouter Heinrich ('93)
NED32:22
  
 
71
Luca Noti
Luca Noti ('95)
SUI32:23
  
 
72
Simon Grannetia
Simon Grannetia ('94)
NED32:25
  
 
73
Manuel de Backer
Manuel de Backer ('96)
NED32:28
  
 
74
Geart Jorritsma
Geart Jorritsma ('96)
NED32:28
  
 
75
Yannik Duppich
Yannik Duppich ('90)
GER32:28
  
 
76
Shaun Dixon
Shaun Dixon ('82)
GBR32:30
  
 
77
Kjell De Hondt
Kjell De Hondt ('88)
BEL32:35
  
 
78
Julien Calandreau
Julien Calandreau ('87)
FRA32:43
  
 
79
Flores Weverling
Flores Weverling ('93)
NED32:45
  
 
80
Roland Fencl
Roland Fencl ('92)
AUT32:45
  
 
81
Ramdan Snoussi
Ramdan Snoussi ('88)
MAR32:49
  
 
82
Ricardo Floris
Ricardo Floris ('90)
NED32:54
  
 
83
Moritz Beinlich
Moritz Beinlich ('96)
GER32:58
  
 
84
Jim Rothweiler
Jim Rothweiler ('93)
NED33:02
  
 
85
Wesley Mols
Wesley Mols ('96)
NED33:03
  
 
86
Jürgen Aigner
Jürgen Aigner ('90)
AUT33:06
  
 
87
Lauran Beijens
Lauran Beijens ('92)
NED33:09
  
 
88
Jan Hense
Jan Hense ('90)
GER33:10
  
 
89
Alexandre Jodidio
Alexandre Jodidio ('90)
SUI33:12
  
 
90
Jop van der Steen
Jop van der Steen ('94)
NED33:15
  
 
91
Neal Bouterse
Neal Bouterse ('93)
NED33:17
  
 
92
Milco Driessen
Milco Driessen ('88)
NED33:19
  
 
93
Wesley van der Gouw
Wesley van der Gouw ('85)
NED33:23
  
 
94
Edwin Slijkhuis
Edwin Slijkhuis ('87)
NED33:25
  
 
95
Migou Hachem
Migou Hachem ('88)
BEL33:28
  
 
96
Ruben Scheurwater
Ruben Scheurwater ('80)
NED33:30
  
 
97
Erwin Harmes
Erwin Harmes ('81)
NED33:37
  
 
98
Jan Berkhout
Jan Berkhout ('85)
NED33:43
  
 
99
Jasper Boot
Jasper Boot ('93)
NED33:46
  
 
100
Martijn de Kok
Martijn de Kok ('82)
NED33:57
  
 
101
Håvard Lalit Øglænd
Håvard Lalit Øglænd ('96)
NOR33:57
  
 
102
Mels Lambregts
Mels Lambregts ('96)
NED33:59
  
 
103
Sten Stoltenberg
Sten Stoltenberg ('96)
NED34:13
  
 
104
Niels Baljet
Niels Baljet ('91)
NED34:21
  
 
105
Ben Vriends
Ben Vriends ('95)
NED34:46
  
 
K Cross 8 km    

Finale A

Finale
1
Fabienne Schlumpf
Fabienne Schlumpf ('90)
SUI27:16
  
 
2
Anna Gehring
Anna Gehring ('96)
GER27:19
  
 
3
Elizeba Cherono
Elizeba Cherono ('88)
NED27:24
  
 
4
Eva Vrabcová-Nývltová
Eva Vrabcová-Nývltová ('86)
CZE27:47
  
 
5
Julia Bleasdale
Julia Bleasdale ('81)
GER27:52
  
 
6
Caterina Granz
Caterina Granz ('94)
GER27:56
  
 
7
Marcella Herzog
Marcella Herzog ('93)
NED27:58
  
 
8Anna Holm BaumeisterAnna Holm Baumeister ('87)DEN27:58
  
 
9
Martina Tresch
Martina Tresch ('89)
SUI28:01
  
 
10
Ruth van der Meijden
Ruth van der Meijden ('84)
NED28:03
  
 
11
Fabienne Königstein
Fabienne Königstein ('92)
GER28:11
  
 
12
Carolin Kirtzel
Carolin Kirtzel ('95)
GER28:14
  
 
13
Jana Sussmann
Jana Sussmann ('90)
GER28:16
  
 
14
Anja Scherl
Anja Scherl ('86)
GER28:21
  
 
15
Thea Heim
Thea Heim ('92)
GER28:34
  
 
16
Andrea Deelstra
Andrea Deelstra ('85)
NED28:40
  
 
17
Laura Hottenrott
Laura Hottenrott ('92)
GER28:45
  
 
18
Yvonne Kägi
Yvonne Kägi ('87)
SUI28:48
  
 
19Sylvia KiberengeSylvia Kiberenge ('90)KEN28:54
  
 
20
Yuliya Shmatenko
Yuliya Shmatenko ('91)
UKR28:57
  
 
21
Maya Rehberg
Maya Rehberg ('94)
GER29:16
  
 
22
Tabea Themann
Tabea Themann ('92)
GER29:19
  
 
23
Cornelia Griesche
Cornelia Griesche ('93)
GER29:30
  
 
24
Marijke De Visser
Marijke De Visser ('93)
NED29:34
  
 
25
Mareike Bechtloff
Mareike Bechtloff ('90)
GER29:35
  
 
26
Tirza van der Wolf
Tirza van der Wolf ('94)
NED29:40
  
 
27
Fanos Asmelah
Fanos Asmelah ('93)
ETH29:42
  
 
28
Jacelyn Gruppen
Jacelyn Gruppen ('89)
NED29:43
  
 
29
Domenika Mayer
Domenika Mayer ('90)
GER29:44
  
 
30
Flavia Stutz
Flavia Stutz ('96)
SUI29:48
  
 
31
Christina Gerdes
Christina Gerdes ('95)
GER29:59
  
 
32
Jill Holterman
Jill Holterman ('91)
NED30:01
  
 
33
Miriam van Reijen
Miriam van Reijen ('83)
NED30:04
  
 
34
Deborah Schöneborn
Deborah Schöneborn ('94)
GER30:14
  
 
35
Rabea Schöneborn
Rabea Schöneborn ('94)
GER30:15
  
 
36
Vera Coutellier
Vera Coutellier ('95)
GER30:30
  
 
37
Els Rens
Els Rens ('83)
BEL30:50
  
 
38
Barblin Remund
Barblin Remund ('96)
SUI30:55
  
 
39Julie MathisenJulie Mathisen ('93)NOR30:56
  
 
40
Kim Hittinger
Kim Hittinger ('95)
NED31:27
  
 
41
Karolien Smet
Karolien Smet ('85)
BEL33:44
  
 

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon