Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lund SWE: Sprinterträffen 2017 14.1.2017 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN7.00
  
 
3
Philip Nilsson
Philip Nilsson ('95)
SWE7.10
  
 SB
Omar KerrOmar Kerr ('92)JAM7.05
  
 SB
Omar KerrOmar Kerr ('92)JAM7.06
  
 SB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.13
  
 PB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.15
  
 PB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.26
  
 SB
Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN7.29
  
 
Mikkel RamlowMikkel Ramlow DEN7.40
  
 PB
Christian JepsenChristian Jepsen ('93)DEN7.44
  
 PB
Christian JepsenChristian Jepsen ('93)DEN7.49
  
 
Frederik RegliFrederik Regli ('90)DEN7.56
  
 SB
Frederik RegliFrederik Regli ('90)DEN7.63
  
 
Finale C
1
Pontus Quick
Pontus Quick ('97)
SWE7.44
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.94
  
 SB
1
Filip Nilsson
Filip Nilsson ('92)
SWE7.28
  
 SB
2
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE7.03
  
 SB
2
Philip Nossmy
Philip Nossmy ('82)
SWE7.38
  
 SB
4
Gustav Monien
Gustav Monien ('97)
SWE7.44
  
 PB
Indledende 2
2
Dennis Karanda
Dennis Karanda ('89)
SWE7.20
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE8.08
  
 SB
2
Charles Mitala
Charles Mitala ('96)
SWE8.39
  
 
Finale 2
1
Anton Levin
Anton Levin ('92)
SWE8.10
  
 SB
2
Charles Mitala
Charles Mitala ('96)
SWE8.32
  
 SB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Fredrik Löfgren
Fredrik Löfgren ('94)
SWE2.03
  
 SB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.63
  
 
3
Frida McCabe
Frida McCabe ('92)
SWE8.09
  
 SB
3
Ida Ottosson
Ida Ottosson ('01)
SWE8.16
  
 
Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN7.84
  
 PB
Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN7.89
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.62
  
 SB
3
Agnes Johansson
Agnes Johansson ('95)
SWE8.16
  
 SB
Indledende 2
1
Jennika Larsson
Jennika Larsson ('91)
SWE8.27
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.60
  
 PB
3
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE9.44
  
 PB
Finale 2
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.64
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Filippa Fernström
Filippa Fernström ('98)
SWE9.27
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE1.81
  
 SB
2
Katja Slangewal
Katja Slangewal ('95)
NED1.74
  
 PB

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon