Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: 23.5.2015

M 80 m    
Vind: -2.1

Finale A

Finale
Vind: -2.1
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK7710.82
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik10.98
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190011.11
  
 
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7711.90
  
 PB
Oscar Atke FlørnæssOscar Atke Flørnæss ('02)AGF Atletik11.96
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190012.17
  
 PB
Lehn WildmooreLehn Wildmoore ('03)Aarhus 190012.49
  
 PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM13.08
  
 PB
M 100 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
Frederik ThomsenFrederik Thomsen ('93)BAK11.00
  
 
Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta11.00
  
 SB
Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta11.01
  
 
Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190011.08
  
 PB
Morten JensenMorten Jensen ('82)Sparta11.09
  
 SB
Morten JensenMorten Jensen ('82)Sparta11.12
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190011.15
  
 SB
Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190011.16
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190011.23
  
 
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM11.28
  
 PB
Anders LolleAnders Lolle ('96)Aabenraa IG 11.37
  
 PB
Anders LolleAnders Lolle ('96)Aabenraa IG 11.39
  
 
Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 11.50
  
 SB
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM11.51
  
 
Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 11.53
  
 SB
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM11.62
  
 
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik11.71
  
 SB
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik11.77
  
 
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 190012.04
  
 PB
Jesper Vatta HvilstedJesper Vatta Hvilsted ('96)Aarhus 190012.15
  
 PB
Nicolai FriisNicolai Friis ('98)Randers Freja12.16
  
 PB
Jesper Vatta HvilstedJesper Vatta Hvilsted ('96)Aarhus 190012.18
  
 
Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190012.18
  
 SB
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 190012.22
  
 SB
Nicolai FriisNicolai Friis ('98)Randers Freja12.27
  
 PB
Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190012.29
  
 
Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 12.59
  
 PB
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM12.86
  
 PB
Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 12.94
  
 
Lucas RichardtLucas Richardt SAK7712.98
  
 PB
Jonas WintherJonas Winther ('96)Aarhus 190012.99
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 190013.23
  
 PB
Peter LuchtPeter Lucht ('65)Aarhus Fremad13.36
  
 SB
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 190013.36
  
 PB
Martin Bonde PetersenMartin Bonde Petersen ('83)AGF Atletik14.00
  
 PB
M 200 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta22.13
  
 SB
Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 190022.18
  
 PB
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM22.25
  
 SB
Kasper StærkKasper Stærk ('83)Sparta22.48
  
 PB
Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta22.60
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190022.64
  
 
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM22.97
  
 SB
Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta22.98
  
 SB
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190023.07
  
 PB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja23.28
  
 SB
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190023.35
  
 
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)Sparta23.62
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM23.65
  
 PB
Lasse BangsgaardLasse Bangsgaard ('98)HGF AM23.86
  
 PB
Simon Bøhrns KnudsenSimon Bøhrns Knudsen ('99)Skive AM24.08
  
 PB
Patrik SchneidgenPatrik Schneidgen ('94)Randers Freja / SVK24.16
  
 PB
Tobias StærmoseTobias Stærmose ('91)Aarhus 190024.83
  
 SB
Marc Futtrup ChristiansenMarc Futtrup Christiansen ('98)Kolding KFUM 25.39
  
 PB
Peter LuchtPeter Lucht ('65)Aarhus Fremad26.51
  
 PB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190027.56
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 190049.13
  
 PB
Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta49.38
  
 SB
Kasper StærkKasper Stærk ('83)Sparta49.39
  
 
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM49.67
  
 SB
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190050.10
  
 SB
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190050.17
  
 SB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM50.57
  
 SB
Simon HvelplundSimon Hvelplund ('84)Sparta51.83
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM52.05
  
 PB
Patrik SchneidgenPatrik Schneidgen ('94)Randers Freja / SVK52.65
  
 PB
Lasse BangsgaardLasse Bangsgaard ('98)HGF AM53.02
  
 PB
Simon Bøhrns KnudsenSimon Bøhrns Knudsen ('99)Skive AM53.22
  
 PB
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH53.54
  
 
Morten FagerlundMorten Fagerlund ('86)Herning LK54.29
  
 PB
Malthe Brændholt SørensenMalthe Brændholt Sørensen ('90)Aarhus Fremad56.22
  
 PB
Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 57.61
  
 PB
Martin Bonde PetersenMartin Bonde Petersen ('83)AGF Atletik1:06.94
  
 PB
M 600 m    

Finale A

Finale
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 19001:49.23
  
 PB
Oscar Atke FlørnæssOscar Atke Flørnæss ('02)AGF Atletik1:57.86
  
 PB
Lehn WildmooreLehn Wildmoore ('03)Aarhus 19002:07.24
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 1:57.87
  
 
Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik2:00.12
  
 SB
Morten Rødgaard-HansenMorten Rødgaard-Hansen ('90)Aarhus Fremad2:00.79
  
 PB
Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 19002:01.17
  
 PB
Membratom TesformMembratom Tesform SAK772:02.98
  
 PB
Jacob MichaelsenJacob Michaelsen ('95)Randers Freja2:03.06
  
 SB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK772:04.33
  
 PB
Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM2:04.58
  
 PB
René L. PedersenRené L. Pedersen ('61)Odense Atletik 2:07.22
  
 SB
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM2:07.84
  
 
Robin OstenfeldtRobin Ostenfeldt ('99)SAK772:11.05
  
 PB
Sander Kragelund ChristensenSander Kragelund Christensen ('99)Aarhus 19002:11.60
  
 
Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM2:13.43
  
 PB
Emil Aaskov PallesenEmil Aaskov Pallesen ('01)AGF Atletik2:26.72
  
 PB
Tobias Lundkvist SøndergaardTobias Lundkvist Søndergaard ('01)AGF Atletik2:41.46
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
3
Allar Lamp
Allar Lamp ('91)
/ EST3:48.72
  
 SB
Michael SchmidtMichael Schmidt ('85)KIF3:54.56
  
 SB
Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 3:54.83
  
 PB
Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 3:54.88
  
 SB
Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik3:56.45
  
 PB
Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik3:57.26
  
 SB
Peter GlansPeter Glans ('93)Odense Atletik 4:00.01
  
 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik8:54.13
  
 PB
Nicholas V SkovNicholas V Skov ('79)8:59.77
  
 SB
Simon LarsenSimon Larsen ('91)9:02.19
  
 PB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM9:03.68
  
 PB
Rasmus LorenzenRasmus Lorenzen ('98)Aarhus 190010:04.19
  
 SB
Rasmus Nyhus HertzRasmus Nyhus Hertz AGF Atletik10:13.59
  
 PB
M 10000 m    

Finale A

Finale
1
Jonathan Weichbrodt
Jonathan Weichbrodt ('94)
/ SWE31:55.70
  
 PB
Henrik Them AndersenHenrik Them Andersen ('82)Sparta29:59.27
  
 SB
Steffen MassaroSteffen Massaro ('83)Odense Atletik 31:19.02
  
 SB
Peter BechPeter Bech ('76)SOK31:28.53
  
 SB
Jonas Andersen SeebachJonas Andersen Seebach ('83)Sparta32:04.61
  
 SB
Søren SchwartzSøren Schwartz ('90)Herning LK32:13.10
  
 PB
Anders BondeAnders Bonde ('91)Herning LK32:17.96
  
 PB
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM32:20.19
  
 PB
Halfdan L BalslevHalfdan L Balslev ('91)Aarhus 190032:27.41
  
 PB
Rene NielsenRene Nielsen ('74)Herning LK32:32.04
  
 PB
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF32:37.03
  
 SB
Esben HornumEsben Hornum ('89)AGF Atletik32:37.67
  
 PB
Mads KarlssonMads Karlsson ('84)AGF Atletik32:41.68
  
 PB
Rasmus Isager HansenRasmus Isager Hansen ('89)Aarhus 190033:00.50
  
 PB
Jonas LindholtJonas Lindholt ('84)Aarhus 190033:04.82
  
 PB
Max BoderskovMax Boderskov ('87)33:05.52
  
 PB
Jens Hæstrup KroghJens Hæstrup Krogh ('67)Aarhus Fremad33:12.17
  
 PB
Jonas BirkkjærJonas Birkkjær ('90)Odense Atletik 33:17.09
  
 PB
Kasper PedersenKasper Pedersen ('77)Odense Atletik 33:20.19
  
 PB
Anders BukhaveAnders Bukhave ('88)Herning LK34:10.00
  
 PB
Kent NørmarkKent Nørmark ('71)Sparta34:31.59
  
 SB
Kjeld FrobergKjeld Froberg ('70)Aarhus 190034:38.35
  
 PB
Andreas DamAndreas Dam ('89)AGF Atletik34:41.33
  
 PB
Erik HansonErik Hanson ('63)Køge Atletik / USA34:50.78
  
 PB
Hans MygindHans Mygind ('65)VEXA HLM Running34:50.86
  
 PB
Henrik Kjeldgaard JørgensenHenrik Kjeldgaard Jørgensen ('61)BAK35:22.45
  
 SB
Kåre RysgaardKåre Rysgaard ('76)Aarhus Fremad35:24.14
  
 PB
Rasmus BrynskovRasmus Brynskov ('73)IK Hellas35:33.91
  
 PB
Karsten M. KraghKarsten M. Kragh ('63)Aarhus 190036:12.66
  
 PB
Peter HøjbergPeter Højberg ('64)IK Hellas36:28.76
  
 SB
Kenneth MadsenKenneth Madsen ('63)Aarhus 190036:30.78
  
 PB
Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta36:45.53
  
 SB
Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM36:54.86
  
 PB
Søren S. ClausenSøren S. Clausen ('67)Atletica37:00.78
  
 PB
Laurids JakobsenLaurids Jakobsen ('52)Viborg AM37:25.75
  
 SB
Johnny F. R. StagstedJohnny F. R. Stagsted ('66)Aarhus 190037:35.60
  
 PB
Søren ØstergaardSøren Østergaard ('66)AGF Atletik37:42.57
  
 PB
Jan Skov PedersenJan Skov Pedersen ('59)Aarhus Fremad37:48.59
  
 PB
Henning Steffan JensenHenning Steffan Jensen ('54)Sparta39:01.14
  
 PB
Tom Elmer ChristensenTom Elmer Christensen ('49)IK Hellas40:25.76
  
 SB
Jesper O AndersenJesper O Andersen ('63)AGF Atletik41:00.83
  
 PB
Peter EmtekjærPeter Emtekjær ('54)HOK41:07.37
  
 PB
Alex HenriksenAlex Henriksen ('49)IK Hellas41:29.59
  
 SB
René CiraklarRené Ciraklar ('64)IK Hellas41:32.77
  
 SB
Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica42:08.11
  
 SB
Leo JustesenLeo Justesen ('51)Vejle IF44:23.04
  
 SB
Kurt DaugaardKurt Daugaard ('45)Atletica44:49.43
  
 SB
Henrik ChristensenHenrik Christensen ('62)IK Hellas46:25.30
  
 SB
M 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
Simon TraoréSimon Traoré ('98)Sparta14.63
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 1.90
  
 
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM1.60
  
 =PB
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19001.45
  
 PB
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 19001.45
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19001.40
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Jannick HansenJannick Hansen ('92)Sparta7.03
+1.0
  
 
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 6.92
+0.2
  
 SB
Dennis MägiDennis Mägi ('95)Sparta6.44
+0.5
  
 SB
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 19005.83
+0.2
  
 SB
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 19005.82 w
+6.3
  
 
Marc Futtrup ChristiansenMarc Futtrup Christiansen ('98)Kolding KFUM 5.68 w
+3.1
  
 
Marc Futtrup ChristiansenMarc Futtrup Christiansen ('98)Kolding KFUM 5.67
+1.1
  
 PB
Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 5.51 w
+2.4
  
 
Lucas RichardtLucas Richardt SAK775.27
+0.2
  
 
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 19004.93
+0.2
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 19004.91
+1.3
  
 PB
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19004.81
+0.7
  
 PB
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19007.23
  
 PB
K 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 190011.73
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190012.13
  
 PB
Louise AndersenLouise Andersen ('03)Aarhus 190012.17
  
 SB
Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 12.40
  
 PB
Mathilde Boe JørgensenMathilde Boe Jørgensen ('02)AGF Atletik12.44
  
 PB
Laura BrixLaura Brix ('02)AGF Atletik12.72
  
 PB
Anna Vahl SimonsenAnna Vahl Simonsen ('02)BMI Løb & Motion14.55
  
 PB
K 100 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
Frida SångrenFrida Sångren ('97)Aarhus 190012.37
  
 PB
Frida SångrenFrida Sångren ('97)Aarhus 190012.47
  
 
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.53
  
 PB
Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190012.56
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.60
  
 SB
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 190012.64
  
 PB
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF12.64
  
 PB
Stella JørgensenStella Jørgensen ('96)Aarhus 190012.65
  
 SB
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF12.66
  
 PB
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.68
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.68
  
 PB
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.71
  
 
Stella JørgensenStella Jørgensen ('96)Aarhus 190012.76
  
 
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 190012.83
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.87
  
 
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)Skive AM13.03
  
 PB
Liv Didi PedersenLiv Didi Pedersen ('97)KIF13.10
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja13.15
  
 PB
Julie Maack BøyeJulie Maack Bøye Aarhus 190013.16
  
 PB
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 190013.37
  
 
Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta13.52
  
 
Jasmin Badre EsfahaniJasmin Badre Esfahani ('97)Aarhus 190013.64
  
 
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK7713.69
  
 
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)Sparta13.78
  
 SB
Kathrine Hede KroghKathrine Hede Krogh Aarhus 190013.92
  
 PB
Hannah Sophie DunkerHannah Sophie Dunker ('92)AGF Atletik14.00
  
 PB
Josefine StaugaardJosefine Staugaard AGF Atletik14.14
  
 PB
Lamah AsadiLamah Asadi ('99)AGF Atletik14.16
  
 PB
K 200 m    
Vind: -2.4

Finale A

Finale
Vind: -2.4
Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190025.26
  
 SB
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta25.63
  
 PB
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF25.82
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM25.90
  
 SB
Anna Thestrup AndersenAnna Thestrup Andersen ('95)Aarhus 190026.14
  
 
Liv Didi PedersenLiv Didi Pedersen ('97)KIF26.60
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF26.80
  
 PB
Julie Maack BøyeJulie Maack Bøye Aarhus 190026.82
  
 PB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja26.83
  
 PB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK7727.13
  
 PB
Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)Herning LK / NED27.19
  
 SB
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 190027.28
  
 PB
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)Skive AM27.34
  
 SB
Frida SelmerFrida Selmer SAK7728.02
  
 PB
Cornelia SlejCornelia Slej ('99)Aarhus 190028.31
  
 PB
Jasmin Badre EsfahaniJasmin Badre Esfahani ('97)Aarhus 190028.40
  
 PB
Hannah Sophie DunkerHannah Sophie Dunker ('92)AGF Atletik29.11
  
 PB
Lamah AsadiLamah Asadi ('99)AGF Atletik29.67
  
 PB
Kathrine Hede KroghKathrine Hede Krogh Aarhus 190029.71
  
 PB
Therese R JohansenTherese R Johansen ('99)Aarhus Fremad30.17
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
Anna Thestrup AndersenAnna Thestrup Andersen ('95)Aarhus 190057.64
  
 SB
Laura MøllerLaura Møller ('94)Odense Atletik 58.48
  
 PB
Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)Herning LK / NED58.77
  
 SB
Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 190058.96
  
 PB
Liv Vanggaard KaupangLiv Vanggaard Kaupang ('95)Aalborg AM1:00.36
  
 
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)Skive AM1:01.04
  
 PB
K 600 m    

Finale A

Finale
Cathrine R E KrämerCathrine R E Krämer ('02)AGF Atletik1:54.84
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19001:54.93
  
 PB
Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 1:56.74
  
 
Silje NoeSilje Noe ('03)AGF Atletik2:02.08
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19002:22.33
  
 PB
Emilie Ørum DamgaardEmilie Ørum Damgaard ('98)Kolding KFUM 2:22.90
  
 SB
K 3000 m    

Finale A

Finale
Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad10:04.28
  
 SB
Dorthea JørgensenDorthea Jørgensen ('98)Odense Atletik 10:25.46
  
 SB
Kirsten Wiborg JensenKirsten Wiborg Jensen ('98)AGF Atletik10:26.40
  
 SB
Anna ThomsenAnna Thomsen Aalborg AM12:26.52
  
 PB
Laura HavgaardLaura Havgaard ('01)Aarhus 190013:47.94
  
 SB
K 10000 m    

Finale A

Finale
1
Sara Holmgren
Sara Holmgren ('90)
/ SWE35:45.67
  
 SB
Matilde HegnsgaardMatilde Hegnsgaard ('89)Aarhus 190037:13.53
  
 PB
Pernille Bak LarsenPernille Bak Larsen ('91)Aarhus 190037:14.08
  
 PB
Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 190037:39.84
  
 PB
Camilla LundtoftCamilla Lundtoft ('96)SAK7738:34.73
  
 PB
Mia SørensenMia Sørensen ('69)Vejle IF39:00.38
  
 PB
Helene F. SørensenHelene F. Sørensen ('95)Aarhus 190039:09.00
  
 PB
Charlotte TyrstedCharlotte Tyrsted ('78)Aarhus Fremad39:44.50
  
 PB
Najaaraq LundNajaaraq Lund ('79)Aarhus Fremad39:48.89
  
 PB
Mette Sommer FritzeMette Sommer Fritze ('79)Sparta41:48.00
  
 PB
Ulla VintherUlla Vinther ('65)Atletica44:52.22
  
 PB
Jette Grønbæk OlsenJette Grønbæk Olsen ('65)Vejle IF45:46.61
  
 PB
Lilly JeppesenLilly Jeppesen ('51)Vejle IF46:30.94
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF14.59
  
 SB
Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta14.63
  
 SB
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta14.91
  
 PB
Anne Sofie VermundAnne Sofie Vermund ('93)Sparta15.17
  
 SB
Anne Sofie NexøAnne Sofie Nexø ('89)Sparta16.42
  
 SB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
Joseffa KeidserJoseffa Keidser ('95)Aarhus 19001:03.13
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Agnes SkovgaardAgnes Skovgaard ('96)Aarhus 19001.55
  
 SB
Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)SAK771.50
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
Stella JørgensenStella Jørgensen ('96)Aarhus 19005.34
+1.6
  
 
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 19005.34 w
+4.3
  
 
Frida SelmerFrida Selmer SAK775.19 w
+3.5
  
 
Frida SelmerFrida Selmer SAK775.14
+1.4
  
 SB
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 19005.09
+1.9
  
 
Caroline RannersCaroline Ranners ('95)Sparta4.98
-0.3
  
 PB
Kathrine Hede KroghKathrine Hede Krogh Aarhus 19004.56
+1.4
  
 PB
Astrid Wied-ChristiansenAstrid Wied-Christiansen ('95)BAK4.53
+2.0
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19009.64
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19008.67
  
 PB
Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 7.68
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190012.32
  
 
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta11.47
  
 
Jasmin Badre EsfahaniJasmin Badre Esfahani ('97)Aarhus 19006.56
  
 PB

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon