Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Bratislava SVK: Elán Míting 29.1.2017 Inde

M 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1
John Otugade
John Otugade ('95)
GBR6.71
  
 SB
2
Ján Volko
Ján Volko ('96)
SVK6.73
  
 
3
Imran Rahman
Imran Rahman ('93)
GBR6.78
  
 SB
3
Zdeněk Stromšík
Zdeněk Stromšík ('94)
CZE6.78
  
 
5
Jakub Matúš
Jakub Matúš ('96)
SVK6.86
  
 
Finale 2
1
Imran Rahman
Imran Rahman ('93)
GBR6.69
  
 PB
1
Ahac Moretti
Ahac Moretti ('95)
SLO6.97
  
 
2
Ján Volko
Ján Volko ('96)
SVK6.72
  
 
3
John Otugade
John Otugade ('95)
GBR6.74
  
 
3
Zdeněk Stromšík
Zdeněk Stromšík ('94)
CZE6.74
  
 SB
3
Roman Turčáni
Roman Turčáni ('90)
SVK7.00
  
 
5
Jakub Matúš
Jakub Matúš ('96)
SVK6.81
  
 
6
Roman Turčáni
Roman Turčáni ('90)
SVK6.94
  
 SB
7
Luka Marolt
Luka Marolt ('93)
SLO6.98
  
 
Finale 3
1
Dominik Holec
Dominik Holec ('95)
SVK6.94
  
 =PB
2
Blaž Brulc
Blaž Brulc ('92)
SLO6.96
  
 
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Owen Richardson
Owen Richardson ('98)
GBR48.69
  
 
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Markhim Lonsdale
Markhim Lonsdale ('99)
GBR1:53.67
  
 
2
Yassin Bouih
Yassin Bouih ('96)
ITA1:54.93
  
 PB
3
Jozef Pelikán
Jozef Pelikán ('84)
SVK1:55.18
  
 SB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Phil Sesemann
Phil Sesemann ('92)
GBR3:50.80
  
 
2
John Ashcroft
John Ashcroft ('92)
GBR3:52.58
  
 
3
Ian Crowe-Wright
Ian Crowe-Wright ('95)
GBR3:52.90
  
 
4
Áron Dani
Áron Dani ('91)
HUN3:54.30
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde
Inde
Finale 1
2
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR7.96
  
 
3
Mustafa Güneş
Mustafa Güneş ('88)
TUR8.07
  
 SB
4
Florian Domenig
Florian Domenig ('95)
AUT8.35
  
 SB
5
Thomas Holzinger
Thomas Holzinger ('97)
AUT8.37
  
 PB
Finale 2
1
Edirin Okoro
Edirin Okoro ('89)
GBR7.93
  
 
2
Jake Porter
Jake Porter ('93)
GBR8.03
  
 
3
Mustafa Güneş
Mustafa Güneş ('88)
TUR8.05
  
 SB
4
Florian Domenig
Florian Domenig ('95)
AUT8.24
  
 SB
5
Thomas Holzinger
Thomas Holzinger ('97)
AUT8.29
  
 PB
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tomas Veszelka
Tomas Veszelka ('95)
SVK16.26
  
 PB
M 5000 m kapgang    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alex Wright
Alex Wright ('90)
IRL19:06.69
  
 PB
2
Callum Wilkinson
Callum Wilkinson ('97)
GBR19:20.83
  
 PB
3
Antón Kučmín
Antón Kučmín ('84)
SVK20:05.04
  
 SB
4
Milan Rízek
Milan Rízek ('78)
SVK20:08.35
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Katarína Kuštárová
Katarína Kuštárová ('95)
SVK7.82
  
 PB
Finale 1
1
Finette Agyapong
Finette Agyapong ('97)
GBR7.54
  
 
2
Olivia Okoli
Olivia Okoli ('99)
GBR7.64
  
 
3
Alexandra Bezeková
Alexandra Bezeková ('92)
SVK7.65
  
 
4
Savannah Mapalagama
Savannah Mapalagama ('95)
AUT7.76
  
 SB
5
Kaja Debevec
Kaja Debevec ('96)
SLO7.80
  
 
Finale 2
1
Olivia Okoli
Olivia Okoli ('99)
GBR7.56
  
 
2
Finette Agyapong
Finette Agyapong ('97)
GBR7.57
  
 
3
Alexandra Bezeková
Alexandra Bezeková ('92)
SVK7.66
  
 
4
Savannah Mapalagama
Savannah Mapalagama ('95)
AUT7.74
  
 SB
5
Kaja Debevec
Kaja Debevec ('96)
SLO7.79
  
 
5
Katerina Vavrová
Katerina Vavrová ('98)
CZE7.79
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Phil Healy
Phil Healy ('94)
IRL54.94
  
 
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Isabelle Boffey
Isabelle Boffey 
GBR2:06.42
  
 PB
2
Paulina Mikiewicz-Łapińska
Paulina Mikiewicz-Łapińska ('92)
POL2:08.02
  
 
3
Cornelia Wohlfahrt
Cornelia Wohlfahrt 
AUT2:11.12
  
 PB
4
Katrina Simpson
Katrina Simpson 
GBR2:15.16
  
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elisa Bortoli
Elisa Bortoli ('94)
ITA4:21.34
  
 PB
2
Jaki Fairchild
Jaki Fairchild ('89)
GBR4:21.44
  
 
3
Lucie Maršánová
Lucie Maršánová ('90)
CZE4:27.89
  
 PB
4Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:32.15
  
 SB
5
Moira Stewartová
Moira Stewartová ('95)
CZE4:37.79
  
 PB
6
Claudia Prisecaru
Claudia Prisecaru ('97)
ROU4:38.51
  
 SB
7
Kateřina Pulgretová
Kateřina Pulgretová ('99)
CZE4:39.51
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde
Inde
Finale 1
1
Alicia Barrett
Alicia Barrett ('98)
GBR8.36
  
 PB
2
Eva Wimberger
Eva Wimberger ('93)
AUT8.55
  
 
3
Joni Tomičić Prezelj
Joni Tomičić Prezelj ('93)
SLO8.57
  
 
4
Vladimíra Šibová
Vladimíra Šibová ('90)
SVK8.73
  
 SB
5
Stephanie Clitheroe
Stephanie Clitheroe ('95)
GBR8.80
  
 
Finale 2
1
Alicia Barrett
Alicia Barrett ('98)
GBR8.28
  
 PB
2
Stephanie Clitheroe
Stephanie Clitheroe ('95)
GBR8.47
  
 
3
Joni Tomičić Prezelj
Joni Tomičić Prezelj ('93)
SLO8.51
  
 
4
Eva Wimberger
Eva Wimberger ('93)
AUT8.58
  
 
5
Vladimíra Šibová
Vladimíra Šibová ('90)
SVK8.70
  
 SB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jana Velďáková
Jana Velďáková ('81)
SVK6.25
  
 SB
2
Maja Bedrač
Maja Bedrač ('99)
SLO6.07
  
 
3
Ecem Çalağan
Ecem Çalağan ('98)
TUR5.83
  
 
4
Eliška Chvílová
Eliška Chvílová ('94)
SVK5.67
  
 SB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexandra Russell
Alexandra Russell ('90)
GBR13.10
  
 PB
2
Cemre Bitgin
Cemre Bitgin ('96)
TUR13.05
  
 
3
Naomi Ogbeta
Naomi Ogbeta ('98)
GBR12.72
  
 SB
4
Sara Sotošek
Sara Sotošek ('98)
SLO12.38
  
 PB
K 3000 m kapgang    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Mária Czaková
Mária Czaková ('88)
SVK13:06.41
  
 SB
2
Gemma Bridge
Gemma Bridge ('93)
GBR13:25.39
  
 PB
3
Monika Hornáková
Monika Hornáková ('95)
SVK13:31.07
  
 PB
4
Anett Torma
Anett Torma ('84)
HUN13:53.49
  
 SB
5
Lucia Čubaňová
Lucia Čubaňová ('95)
SVK14:31.22
  
 SB
6
Andrea Kovács
Andrea Kovács ('80)
HUN14:35.77
  
 SB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m