Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Reykjavik ISL: Reykjavik International Games 4.2.2017 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)DEN6.74
  
 
2Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.76
  
 PB
4
Tristan Freyr Jónsson
Tristan Freyr Jónsson ('97)
ISL7.02
  
 PB
5
Björgvin Brynjarsson
Björgvin Brynjarsson ('95)
ISL7.05
  
 PB
6
Dagur Andri Einarsson
Dagur Andri Einarsson ('98)
ISL7.08
  
 
7
Gunnar Eyjólfsson
Gunnar Eyjólfsson ('98)
ISL7.18
  
 
Allan Hamilton
Allan Hamilton ('92)
GBR DNS
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)DEN6.69
  
 PB
4
Dagur Andri Einarsson
Dagur Andri Einarsson ('98)
ISL7.07
  
 PB
5
Björgvin Brynjarsson
Björgvin Brynjarsson ('95)
ISL7.10
  
 PB
6
Ísak Óli Traustason
Ísak Óli Traustason ('95)
ISL7.18
  
 PB
7
Gylfi Ingvar Gylfason
Gylfi Ingvar Gylfason ('98)
ISL7.30
  
 SB
8
Einar Már Óskarsson
Einar Már Óskarsson ('98)
ISL7.34
  
 PB
Indledende 2
1Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.78
  
 PB
2
Ari Bragi Kárason
Ari Bragi Kárason ('89)
ISL6.93
  
 PB
3
Gunnar Eyjólfsson
Gunnar Eyjólfsson ('98)
ISL7.16
  
 PB
4
Juan Ramón Borges Bosque
Juan Ramón Borges Bosque ('92)
ISL7.18
  
 SB
5
Ingi Rúnar Kristinsson
Ingi Rúnar Kristinsson ('93)
ISL7.19
  
 SB
6
Gudmundur Karl Úlfarsson
Gudmundur Karl Úlfarsson ('98)
ISL7.27
  
 PB
7Andri Snær ÓlafssonAndri Snær Ólafsson ('89)ISL7.32
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ívar Kristinn Jasonarson
Ívar Kristinn Jasonarson ('92)
ISL48.23
  
 SB
2
Benjamin Mullen
Benjamin Mullen ('87)
USA49.55
  
 PB
3Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN50.71
  
 SB
Finale B
1
Bjarni Anton Theódórsson
Bjarni Anton Theódórsson ('98)
ISL49.81
  
 PB
2
Hinrik Snær Steinsson
Hinrik Snær Steinsson 
ISL50.54
  
 PB
3Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)DEN51.33
  
 SB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Trausti Thór Thorsteinsson
Trausti Thór Thorsteinsson ('98)
ISL1:58.26
  
 SB
2
Dadi Arnarson
Dadi Arnarson ('99)
ISL1:58.76
  
 SB
3
Daníel Einar Hauksson
Daníel Einar Hauksson ('98)
ISL1:59.09
  
 SB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Örn Davíðsson
Örn Davíðsson ('90)
ISL1.94
  
 SB
 
1.88 SB
  O
1.91 SB
  O
1.94 SB
 XO
1.97
XXX
    
2
Bjarki Rúnar Kristinsson
Bjarki Rúnar Kristinsson ('96)
ISL1.94
  
 PB
 
1.80 PB
  O
1.85 PB
 XO
1.88 PB
 XO
1.91 PB
XXO
1.94 PB
XXO
1.97
XXX
  
3
Ari Sigthór Eiríksson
Ari Sigthór Eiríksson ('97)
ISL1.88
  
 PB
 
1.80 PB
 XO
1.85 PB
 XO
1.88 PB
  O
1.91
XXX
    
4
Styrmir Dan Hansen Steinunnarson
Styrmir Dan Hansen Steinunnarson ('99)
ISL1.85
  
 SB
 
1.80 SB
 XO
1.85 SB
  O
1.88
XXX
     
5
Árni Björn Höskuldsson
Árni Björn Höskuldsson ('92)
ISL1.85
  
 PB
 
1.75
  O
1.80
 XO
1.85
XXO
1.88
XXX
    
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gudmundur Karl Úlfarsson
Gudmundur Karl Úlfarsson ('98)
ISL4.70
  
 PB
 
4.20 PB
 XO
4.40 PB
  O
4.50 PB
  O
4.60 PB
XXO
4.70 PB
XXO
4.75
XXX
  
2
Ingi Rúnar Kristinsson
Ingi Rúnar Kristinsson ('93)
ISL4.50
  
 SB
 
4.40
  O
4.50
XXO
4.60
XXX
     
3
Leó Gunnar Vídisson
Leó Gunnar Vídisson ('94)
ISL4.20
  
 SB
 
4.20
  O
4.40
XXX
      
Krister Blær Jónsson
Krister Blær Jónsson ('95)
ISL NH
  
 
 
4.60
XXX
       
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Gardiner
Daniel Gardiner ('90)
GBR7.76
  
 SB
 
7.73  X7.74 =SB7.76 SB7.697.72  
2
Kristinn Torfason
Kristinn Torfason ('84)
ISL7.50
  
 SB
 
7.50 SB7.48  X  X  X  X  
4
Tristan Freyr Jónsson
Tristan Freyr Jónsson ('97)
ISL7.11
  
 
 
7.11  X6.846.726.856.81  
5
Ísak Óli Traustason
Ísak Óli Traustason ('95)
ISL6.71
  
 PB
 
  X  X6.71 PB6.636.49  X  
6
Gunnar Eyjólfsson
Gunnar Eyjólfsson ('98)
ISL6.63
  
 PB
 
  X6.39 PB6.226.63 PB  X6.55  
7
Gylfi Ingvar Gylfason
Gylfi Ingvar Gylfason ('98)
ISL6.53
  
 PB
 
  X  X6.49 PB  X6.53 PB  X  
8
Allan Hamilton
Allan Hamilton ('92)
GBR5.80
  
 
 
  X  X5.80  –  –  –  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gudni Valur Guðnason
Gudni Valur Guðnason ('95)
ISL17.36
  
 PB
 
16.66 SB  X16.65  X17.10 SB17.36 PB  
2
Erik Cadée
Erik Cadée ('84)
NED17.18
  
 SB
 
16.83 SB  X16.90 SB16.6316.5117.18 SB  
4
Orri Davídsson
Orri Davídsson ('91)
ISL15.50
  
 PB
 
15.19 PB15.43 PB  X15.48 PB15.50 PB14.99  
5
Kristján Viktor Kristinsson
Kristján Viktor Kristinsson ('93)
ISL15.08
  
 SB
 
14.78 SB14.89 SB15.03 SB15.08 SB15.0114.74  
Örn Davíðsson
Örn Davíðsson ('90)
ISL NM
  
 
 
  X  X  X  –  –  –  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN7.56
  
 PB
2
Tiana Ósk Whitworth
Tiana Ósk Whitworth 
ISL7.70
  
 
3
Andrea Torfadóttir
Andrea Torfadóttir ('96)
ISL7.88
  
 PB
4
Helga Margrét Haraldsdóttir
Helga Margrét Haraldsdóttir ('01)
ISL7.94
  
 PB
5
Birna Kristín Kristjánsdóttir
Birna Kristín Kristjánsdóttir ('02)
ISL8.00
  
 
6
Jóhanna Kristín Jóhannesdóttir
Jóhanna Kristín Jóhannesdóttir ('94)
ISL8.04
  
 PB
7
Gudlaug Bergmann Sigfúsdóttir
Gudlaug Bergmann Sigfúsdóttir ('99)
ISL8.13
  
 
8
Rut Sigurdardóttir
Rut Sigurdardóttir ('02)
ISL8.14
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN7.64
  
 
2
Helga Margrét Haraldsdóttir
Helga Margrét Haraldsdóttir ('01)
ISL7.97
  
 PB
3
Birna Kristín Kristjánsdóttir
Birna Kristín Kristjánsdóttir ('02)
ISL7.97
  
 PB
4
Jóhanna Kristín Jóhannesdóttir
Jóhanna Kristín Jóhannesdóttir ('94)
ISL8.05
  
 PB
5
Rut Sigurdardóttir
Rut Sigurdardóttir ('02)
ISL8.11
  
 PB
6
Gudlaug Bergmann Sigfúsdóttir
Gudlaug Bergmann Sigfúsdóttir ('99)
ISL8.11
  
 PB
Indledende 2
1
Tiana Ósk Whitworth
Tiana Ósk Whitworth 
ISL7.68
  
 PB
2
Andrea Torfadóttir
Andrea Torfadóttir ('96)
ISL7.94
  
 PB
3
Gudrún Dóra Sveinbjarnardóttir
Gudrún Dóra Sveinbjarnardóttir ('97)
ISL8.14
  
 PB
4
Vilborg María Loftsdóttir
Vilborg María Loftsdóttir ('99)
ISL8.24
  
 SB
5
Glódís Edda Þuríðardóttir
Glódís Edda Þuríðardóttir ('03)
ISL8.32
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Arna Stefanía Gudmundsdóttir
Arna Stefanía Gudmundsdóttir ('95)
ISL53.92
  
NU23R PB
2
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir ('01)
ISL55.04
  
 PB
3Axelle DauwensAxelle Dauwens ('90)BEL55.28
  
 PB
4
Vilhelmína Thór Óskarsdóttir
Vilhelmína Thór Óskarsdóttir ('98)
ISL58.75
  
 SB
Finale B
1
Femke Bol
Femke Bol 
NED55.21
  
 PB
2
Thórdís Eva Steinsdóttir
Thórdís Eva Steinsdóttir 
ISL55.69
  
 SB
3
Sara Hlín Jóhannsdóttir
Sara Hlín Jóhannsdóttir 
ISL1:00.67
  
 SB
4
Ingibjörg Sigurðardóttir
Ingibjörg Sigurðardóttir ('01)
ISL1:01.52
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aníta HinriksdóttirAníta Hinriksdóttir ('96)ISL2:01.18
  
NR NU23R PB
2
Hedda Hynne
Hedda Hynne ('90)
NOR2:01.55
  
NR PB
3
Sanne Verstegen
Sanne Verstegen ('85)
NED2:02.99
  
 
4
Anna Silvander
Anna Silvander ('93)
SWE2:04.17
  
 
5Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR2:06.19
  
 SB
Femke Bol
Femke Bol 
NED DNF
  pace
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.44
  
DR22 DUR-22 PB
2
María Rún Gunnlaugsdóttir
María Rún Gunnlaugsdóttir ('93)
ISL8.72
  
 PB
3
Irma Gunnarsdóttir
Irma Gunnarsdóttir ('98)
ISL9.06
  
 PB
4
Helga Margrét Haraldsdóttir
Helga Margrét Haraldsdóttir ('01)
ISL9.32
  
 PB
5
Fjóla Signý Hannesdóttir
Fjóla Signý Hannesdóttir ('89)
ISL9.38
  
 SB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
þÓranna Ósk Sigurjónsdóttir
þÓranna Ósk Sigurjónsdóttir ('96)
ISL1.72
  
 PB
 
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
1.63 SB
 XO
1.66 SB
  O
1.69 PB
  O
1.72 PB
XXO
1.74
XXX
 
2
Helga þÓra Sigurjónsdóttir
Helga þÓra Sigurjónsdóttir 
ISL1.69
  
 SB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.66
 XO
1.69
 XO
1.72
XXX
  
4
Diljá Mikaelsdóttir
Diljá Mikaelsdóttir ('99)
ISL1.63
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
  O
1.63 PB
 XO
1.66
XXX
   
5
Katharina Ósk Emilsdóttir
Katharina Ósk Emilsdóttir ('01)
ISL1.60
  
 PB
 
1.50 =PB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
XXO
1.63
XXX
    
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Irma Gunnarsdóttir
Irma Gunnarsdóttir ('98)
ISL5.67
  
 PB
 
5.25 SB5.67 PB  X5.495.12  X  
2
Gudrún Heida Bjarnadóttir
Gudrún Heida Bjarnadóttir ('96)
ISL5.41
  
 
 
  X  X  X5.41  X5.10  
3
Guðbjörg Bjarkadóttir
Guðbjörg Bjarkadóttir ('99)
ISL5.29
  
 PB
 
  X5.00 PB5.29 PB  X  X  X  
4
Hulda Thorsteinsdóttir
Hulda Thorsteinsdóttir ('91)
ISL5.19
  
 PB
 
5.05 PB  X5.15 PB  X  X5.19 PB  
5
Helga Margrét Haraldsdóttir
Helga Margrét Haraldsdóttir ('01)
ISL5.17
  
 PB
 
5.17 PB  X  X3.26  X  –  
6
Agla María Kristjánsdóttir
Agla María Kristjánsdóttir ('02)
ISL4.88
  
 PB
 
  X4.88 PB4.842.85  X4.72  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ásdís Hjálmsdóttir
Ásdís Hjálmsdóttir ('85)
ISL15.80
  
 SB
 
15.04 SB  X14.8415.55 SB15.80 SB  X  
2
Thelma Lind Kristjánsdóttir
Thelma Lind Kristjánsdóttir ('97)
ISL13.82
  
 PB
 
13.29 PB13.1413.82 PB13.12  X13.03  
3
Erna Sóley Gunnarsdóttir
Erna Sóley Gunnarsdóttir 
ISL13.37
  
 PB
 
13.05 PB13.37 PB  X  X13.28  X  
4
Irma Gunnarsdóttir
Irma Gunnarsdóttir ('98)
ISL9.88
  
 SB
 
11.03 SB11.34 SB  X  X9.8812.38 SB  
5
Gudrún Hulda Sigurjónsdóttir
Gudrún Hulda Sigurjónsdóttir ('85)
ISL9.79
  
 PB
 
9.79 PB9.549.259.109.569.38  
Thelma Björk EinarsdóttirThelma Björk Einarsdóttir ('96)ISL NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1