Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Gent BEL: IFAM Indoor, Topsporthal 11.2.2017 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ryan Shields
Ryan Shields ('83)
JAM6.66
  
 SB
2
Patrick Chinedu Ike
Patrick Chinedu Ike ('84)
NGR6.79
  
 =SB
3
Guelord Kola Biasu
Guelord Kola Biasu ('93)
BEL6.83
  
 
4
Gaylord Kuba Di-Vita
Gaylord Kuba Di-Vita ('95)
BEL6.97
  
 
5
Kobe Vleminckx
Kobe Vleminckx ('98)
BEL6.99
  
 
6
Camille Snyders
Camille Snyders ('97)
BEL7.10
  
 
7
Thomas Durant
Thomas Durant ('94)
BEL7.13
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Ryan Shields
Ryan Shields ('83)
JAM6.75
  
 
2
Gaylord Kuba Di-Vita
Gaylord Kuba Di-Vita ('95)
BEL6.88
  
 
3
Kobe Vleminckx
Kobe Vleminckx ('98)
BEL6.95
  
 
4
Camille Snyders
Camille Snyders ('97)
BEL7.06
  
 PB
Indledende 2
1
Guelord Kola Biasu
Guelord Kola Biasu ('93)
BEL6.81
  
 =PB
2
Patrick Chinedu Ike
Patrick Chinedu Ike ('84)
NGR6.83
  
 
3
Thomas Durant
Thomas Durant ('94)
BEL7.09
  
 SB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Miloš Raović
Miloš Raović ('94)
SRB48.03
  
 
2
Michael Rossaert
Michael Rossaert ('95)
BEL48.33
  
 
3
Dylan Owusu
Dylan Owusu ('97)
BEL48.49
  
 
4
Antoine Gillet
Antoine Gillet ('88)
BEL48.69
  
 
Finale B
1
Alexander Doom
Alexander Doom ('97)
BEL48.26
  
 PB
2
Sven Van Den Bergh
Sven Van Den Bergh ('99)
BEL48.51
  
 PB
3
Samba Fall
Samba Fall ('92)
BEL48.78
  
 SB
4
Benjamin Mullen
Benjamin Mullen ('87)
USA50.49
  
 
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Khalid Benmahdi
Khalid Benmahdi ('88)
ALG1:50.26
  
 
2
Kieran Kelly
Kieran Kelly ('88)
IRL1:50.64
  
 SB
3
Laurens Schockaert
Laurens Schockaert ('90)
BEL1:51.17
  
 
4
Hugo Santacruz
Hugo Santacruz ('88)
SUI1:51.25
  
 
Jan Van Den Broeck
Jan Van Den Broeck ('89)
BEL DNF
  pace
 
Thomas Larchaud
Thomas Larchaud ('86)
FRA DNF
  
 
Andreas Roth
Andreas Roth ('93)
NOR DNF
  
 
Finale B
1
Viktor Benschop
Viktor Benschop ('95)
BEL1:51.07
  
 PB
2Nick JensenNick Jensen ('91)DEN1:51.11
  
 
3
Dimitri Pasquereau
Dimitri Pasquereau ('90)
FRA1:51.20
  
 SB
4
Mattia Moretti
Mattia Moretti ('92)
ITA1:51.56
  
 
5
Eliott Crestan
Eliott Crestan ('99)
BEL1:51.75
  
 PB
6
Miguel Moreira
Miguel Moreira ('91)
POR1:53.63
  
 
Seppe Thijs
Seppe Thijs ('92)
BEL DNF
  pace
 
Finale C
1
Samir Youb
Samir Youb ('91)
FRA1:51.65
  
 
2
Quentin Kebron
Quentin Kebron ('92)
BEL1:51.71
  
 SB
3
Theofanis Michaelas
Theofanis Michaelas ('91)
CYP1:51.97
  
 SB
4
Eraldo Qerama
Eraldo Qerama ('91)
ALB1:52.16
  
 SB
5
Ayrton Azcue
Ayrton Azcue ('91)
ESP1:53.13
  
 SB
6
Julien Duchateau
Julien Duchateau ('90)
FRA1:53.76
  
 SB
7
Arnaud Dupré
Arnaud Dupré ('97)
SUI1:55.18
  
 
Jamal Rhoden-Stevens
Jamal Rhoden-Stevens ('94)
GBR DNF
  pace
 
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kalle Berglund
Kalle Berglund ('96)
SWE3:41.53
  
 
2
Marius Probst
Marius Probst ('95)
GER3:42.48
  
 
3
Bekele Gutema
Bekele Gutema ('94)
ETH3:42.81
  
 SB
4
Johan Rogestedt
Johan Rogestedt ('93)
SWE3:42.83
  
 SB
5
Jan Hochstrasser
Jan Hochstrasser ('88)
SUI3:44.15
  
 SB
6
Joao Capistrano M. Bussotti Neves Junior
Joao Capistrano M. Bussotti Neves Junior ('93)
ITA3:45.31
  
 SB
7
Andi Noot
Andi Noot ('93)
EST3:47.13
  
 
Konstadínos Nakópoulos
Konstadínos Nakópoulos ('87)
GRE DNF
  
 
Wouter Ploeger
Wouter Ploeger ('92)
NED DNF
  pace
 
Mounir Akbache
Mounir Akbache ('86)
FRA DNF
  
 
Finale B
1
Abdi Uya
Abdi Uya ('95)
ERI3:46.82
  
 SB
2
Amine Zahaf
Amine Zahaf ('97)
MAR3:47.20
  
 
3
Kevin Benallou
Kevin Benallou ('90)
FRA3:50.26
  
 SB
4
Thilo Brill
Thilo Brill ('97)
GER3:51.14
  
 
5
Dáire Bermingham
Dáire Bermingham ('87)
IRL3:53.63
  
 
6
Mathieu Charles
Mathieu Charles ('90)
FRA3:53.96
  
 SB
7
Mohamed Mohumed
Mohamed Mohumed ('99)
GER3:55.31
  
 PB
8
Pieter Sisk
Pieter Sisk ('99)
BEL3:57.88
  
 PB
Joachim Cardillo
Joachim Cardillo ('88)
BEL DNF
  pace
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonas Leanderson
Jonas Leanderson ('91)
SWE7:53.83
  
 PB
2
Timo Benitz
Timo Benitz ('91)
GER7:58.03
  
 PB
3
Staffan Ek
Staffan Ek ('91)
SWE7:58.71
  
 PB
4
Marcel Fehr
Marcel Fehr ('92)
GER7:59.56
  
 SB
5
Daniel Lundgren
Daniel Lundgren ('85)
SWE8:06.00
  
 
6
Fabian Clarkson
Fabian Clarkson ('90)
GER8:07.16
  
 SB
7
Eoin Everard
Eoin Everard ('86)
IRL8:07.55
  
 PB
8
Wesley de Kerpel
Wesley de Kerpel ('88)
BEL8:10.60
  
 PB
9
Yannick Michiels
Yannick Michiels ('91)
BEL8:17.91
  
 PB
Federico Bruno
Federico Bruno ('93)
ARG DNF
  
 
Alberto Sánchez
Alberto Sánchez ('88)
ESP DNF
  
 
John Travers
John Travers ('91)
IRL DNF
  
 
Ali Hamdi
Ali Hamdi ('89)
BEL DNF
  pace
 
Finale B
1
Tom Erling Kårbø
Tom Erling Kårbø ('89)
NOR8:07.23
  
 PB
2
Javier Nagore
Javier Nagore ('87)
ESP8:08.42
  
 
3
Jurjen Polderman
Jurjen Polderman ('91)
NED8:17.11
  
 SB
4
Corentin Louis
Corentin Louis ('93)
BEL8:24.14
  
 PB
5
Pol Mellina
Pol Mellina ('88)
LUX8:37.92
  
 
Andréas Dimitrákis
Andréas Dimitrákis ('90)
GRE DNF
  
 
Konstadínos Gelaoúzos
Konstadínos Gelaoúzos ('90)
GRE DNF
  
 
Bert Misplon
Bert Misplon ('88)
BEL DNF
  pace
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL7.86
  
 SB
2
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL7.87
  
 
3
Jules de Bont
Jules de Bont ('94)
NED7.88
  
 
4
Luka Trgovčević
Luka Trgovčević ('92)
SRB7.91
  
 PB
5
Gerard O'Donnell
Gerard O'Donnell ('88)
IRL7.92
  
 
6
Javier Colomo
Javier Colomo ('94)
ESP8.07
  
 
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA DQ
  
 
Vitali Parakhonka
Vitali Parakhonka ('93)
BLR DQ
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Vitali Parakhonka
Vitali Parakhonka ('93)
BLR7.82
  
 SB
2
Damien Broothaerts
Damien Broothaerts ('83)
BEL7.86
  
 SB
3
Jules de Bont
Jules de Bont ('94)
NED7.96
  
 
4
Gerard O'Donnell
Gerard O'Donnell ('88)
IRL7.98
  
 
5
Luka Trgovčević
Luka Trgovčević ('92)
SRB8.00
  
 
6
Emeric Bascou
Emeric Bascou ('93)
FRA8.48
  
 PB
7
Dylan Caty
Dylan Caty ('97)
FRA8.60
  
 
Indledende 2
1
Dario De Borger
Dario De Borger ('92)
BEL7.90
  
 SB
2
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
ITA8.02
  
 
3
Javier Colomo
Javier Colomo ('94)
ESP8.07
  
 
4
Thomas Durant
Thomas Durant ('94)
BEL8.09
  
 
5
Kyler Martin
Kyler Martin ('91)
USA8.33
  
 
6
Patrick Heffernan
Patrick Heffernan ('94)
IRL8.67
  
 SB
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Abdoulaye Diarra
Abdoulaye Diarra ('88)
MLI2.18
  
 SB
2
Mickaël Hanany
Mickaël Hanany ('83)
FRA2.15
  
 
3
Emile Verdonck
Emile Verdonck ('95)
BEL2.10
  
 
4
Loïs Makena
Loïs Makena ('93)
BEL2.05
  
 
5
Saad Hammouda
Saad Hammouda ('93)
MAR2.05
  
 
6
Mosiah Ahouanshou
Mosiah Ahouanshou ('93)
FRA2.00
  
 SB
7
Guillaume Devries
Guillaume Devries ('96)
FRA2.00
  
 
8
Lars Van Looy
Lars Van Looy ('99)
BEL2.00
  
 PB
9
Brett Jacobs
Brett Jacobs ('94)
BEL1.95
  
 =SB
Andrea Lemmi
Andrea Lemmi ('84)
ITA NH
  
 
Eike Onnen
Eike Onnen ('82)
GER NH
  
 
Matthew Ashley
Matthew Ashley ('89)
GBR NH
  
 
Wouter Annaert
Wouter Annaert ('94)
BEL NH
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Huang Bokai 
Huang Bokai  ('96)
CHN5.30
  
 
2
Didac Salas
Didac Salas ('93)
ESP5.30
  
 
3
Dominik Alberto
Dominik Alberto ('92)
SUI5.20
  
 
4
Igor Bychkov
Igor Bychkov ('87)
ESP5.20
  
 
5
Xia Xiang 
Xia Xiang  ('91)
CHN5.20
  
 SB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lamont Marcell Jacobs
Lamont Marcell Jacobs ('94)
ITA7.66
  
 
2
Christopher Ullmann
Christopher Ullmann ('93)
SUI7.57
  
 
3
Benjamin Gföhler
Benjamin Gföhler ('94)
SUI7.54
  
 
4
Mihaíl Mertzanídis-Despotéris
Mihaíl Mertzanídis-Despotéris ('87)
GRE7.39
  
 
5
Mathias Broothaerts
Mathias Broothaerts ('94)
BEL7.31
  
 
6
Alyn Camara
Alyn Camara ('89)
GER7.19
  
 
7
Vincent Stas
Vincent Stas ('95)
BEL7.00
  
 SB
8
Wim Marynissen
Wim Marynissen ('88)
BEL6.99
  
 
9
Cedric Nolf
Cedric Nolf ('89)
BEL6.98
  
 
Tobias Capiau
Tobias Capiau ('97)
BEL NM
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Charlotte Jeanne
Charlotte Jeanne ('95)
FRA7.42
  
 PB
2
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL7.47
  
 PB
3
Orphee Depuydt
Orphee Depuydt ('95)
BEL7.60
  
 
4
Britt Grossard
Britt Grossard 
BEL7.72
  
 PB
5
Lotte van Lent
Lotte van Lent ('01)
BEL7.74
  
 
6
Shana Vanhaen
Shana Vanhaen ('93)
BEL7.76
  
 
7
Nora Thiry
Nora Thiry 
BEL7.76
  
 
8
Hanne Claus
Hanne Claus ('99)
BEL7.79
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Cynthia Bolingo Mbongo
Cynthia Bolingo Mbongo ('93)
BEL7.45
  
 
2
Charlotte Jeanne
Charlotte Jeanne ('95)
FRA7.48
  
 =PB
3
Hanne Claus
Hanne Claus ('99)
BEL7.73
  
 SB
4
Nora Thiry
Nora Thiry 
BEL7.74
  
 SB
5
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL7.74
  
 SB
6
Imke Vervaet
Imke Vervaet ('93)
BEL7.75
  
 SB
7
Céline Gautier
Céline Gautier ('99)
BEL7.76
  
 
Indledende 2
1
Manon Depuydt
Manon Depuydt ('97)
BEL7.56
  
 =PB
2
Orphee Depuydt
Orphee Depuydt ('95)
BEL7.57
  
 SB
3
Shana Vanhaen
Shana Vanhaen ('93)
BEL7.69
  
 SB
4
Lucie Ferauge
Lucie Ferauge 
BEL7.72
  
 
5
Britt Grossard
Britt Grossard 
BEL7.74
  
 PB
6
Laures Bauwens
Laures Bauwens ('99)
BEL7.74
  
 
7
Yasmine Gharafi
Yasmine Gharafi ('85)
BEL7.82
  
 SB
8
Elise Mehuys
Elise Mehuys ('95)
BEL7.92
  
 SB
Indledende 3
1
Lotte van Lent
Lotte van Lent ('01)
BEL7.71
  
 PB
2
Lynn Beck
Lynn Beck ('01)
BEL7.82
  
 PB
3
Rani Vincke
Rani Vincke 
BEL7.85
  
 
Justine Bulcke
Justine Bulcke ('98)
BEL DQ
  
 
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Agnes Raharolahy
Agnes Raharolahy ('92)
FRA53.43
  
 SB
2
Yelizaveta Bryzgina
Yelizaveta Bryzgina ('89)
UKR54.13
  
 SB
3
Margo Van Puyvelde
Margo Van Puyvelde ('95)
BEL54.28
  
 PB
4
Elise Lasser
Elise Lasser 
BEL54.92
  
 PB
Finale B
1
Tamara Salaški
Tamara Salaški ('88)
SRB53.98
  
 
2
Olivia Borlée
Olivia Borlée ('86)
BEL55.19
  
 
3
Justien Grillet
Justien Grillet ('94)
BEL55.50
  
 
4Axelle DauwensAxelle Dauwens ('90)BEL56.87
  
 
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Konstanze Klosterhalfen
Konstanze Klosterhalfen ('97)
GER2:03.68
  
 SB
2
Sarah Schmidt
Sarah Schmidt ('96)
GER2:05.14
  
 PB
3
Yngvild Elvemo
Yngvild Elvemo ('90)
NOR2:07.00
  
 
4
Natalia Evangelidou
Natalia Evangelidou ('91)
CYP2:07.29
  
 PB
5Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)NOR2:08.14
  
 
6
Christina Zwirner
Christina Zwirner ('92)
GER2:09.93
  
 
7
Eglė Balčiūnaitė
Eglė Balčiūnaitė ('88)
LTU2:11.37
  
 
Riet Vanfleteren
Riet Vanfleteren ('91)
BEL DNF
  pace
 
Konstadína Yiannopoúlou
Konstadína Yiannopoúlou ('94)
GRE DNF
  
 
Finale B
1
Joyce Mattagliano
Joyce Mattagliano ('94)
ITA2:08.47
  
 SB
2
Claire Hugla
Claire Hugla ('89)
FRA2:10.30
  
 
3
Camille Muls
Camille Muls ('99)
BEL2:11.73
  
 PB
4
Inga Michejenko
Inga Michejenko ('83)
LTU2:12.34
  
 
5
Franziska Jakobs
Franziska Jakobs ('99)
GER2:13.52
  
 SB
6Josefine RytterJosefine Rytter ('94)DEN2:13.69
  
 
7
Syrah Ghijselings
Syrah Ghijselings ('02)
BEL2:13.84
  
 
Margo Van Puyvelde
Margo Van Puyvelde ('95)
BEL DNF
  pace
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daryia Barysevich
Daryia Barysevich ('90)
BLR4:13.15
  
 PB
2
Marta Pérez
Marta Pérez ('93)
ESP4:14.89
  
 PB
3
Linn Nilsson
Linn Nilsson ('90)
SWE4:14.98
  
 SB
4
Nuria Fernández
Nuria Fernández ('76)
ESP4:17.54
  
 SB
5
Sofie Van Accom
Sofie Van Accom ('89)
BEL4:18.72
  
 SB
6
Elodie Normand
Elodie Normand ('88)
FRA4:19.80
  
 PB
7
Giulia Aprile
Giulia Aprile ('95)
ITA4:20.36
  
 PB
8
Caterina Granz
Caterina Granz ('94)
GER4:26.07
  
 SB
9
Emma Oudiou
Emma Oudiou ('95)
FRA4:29.94
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sarah Missinne
Sarah Missinne ('95)
BEL8.46
  
 SB
2
Noor Vidts
Noor Vidts ('96)
BEL8.56
  
 PB
3
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL8.62
  
 
4
Dorien Van Diest
Dorien Van Diest ('93)
BEL8.63
  
 
5
Siliane Van Cauwenberghe
Siliane Van Cauwenberghe ('96)
BEL8.72
  
 SB
6
Shari Lammens
Shari Lammens ('96)
BEL8.74
  
 
7
Mathilde Degand
Mathilde Degand ('98)
BEL8.87
  
 =SB
8
Hanne Vancamp
Hanne Vancamp ('99)
BEL8.90
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Sarah Missinne
Sarah Missinne ('95)
BEL8.49
  
 =SB
2
Chloe Beaucarne
Chloe Beaucarne ('97)
BEL8.61
  
 SB
3
Dorien Van Diest
Dorien Van Diest ('93)
BEL8.70
  
 
4
Siliane Van Cauwenberghe
Siliane Van Cauwenberghe ('96)
BEL8.75
  
 =SB
5
Shari Lammens
Shari Lammens ('96)
BEL8.90
  
 
Indledende 2
1
Noor Vidts
Noor Vidts ('96)
BEL8.69
  
 
2
Mathilde Degand
Mathilde Degand ('98)
BEL8.87
  
 SB
3
Hanne Vancamp
Hanne Vancamp ('99)
BEL8.89
  
 PB
4
Melanie Vissers
Melanie Vissers ('98)
BEL8.93
  
 SB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hannelore Desmet
Hannelore Desmet ('89)
BEL1.83
  
 
2
Serena Capponcelli
Serena Capponcelli ('89)
ITA1.83
  
 
3
Hanne Van Hessche
Hanne Van Hessche ('91)
BEL1.80
  
 
4
Basant Massad Mohamed
Basant Massad Mohamed ('93)
EGY1.75
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Angelica Moser
Angelica Moser ('97)
SUI4.27
  
 
2
Xu Huiqin 
Xu Huiqin  ('93)
CHN4.18
  
 
3
Aurélie De Ryck
Aurélie De Ryck ('92)
BEL3.86
  
 
4
Nell Van Hansewyck
Nell Van Hansewyck ('97)
BEL3.86
  
 PB
5
Elien De Vocht
Elien De Vocht ('95)
BEL3.86
  
 
6
Steffi Dhont
Steffi Dhont ('92)
BEL3.66
  
 
7
Melanie Vissers
Melanie Vissers ('98)
BEL3.66
  
 
7
Hanne Borstlap
Hanne Borstlap 
BEL3.66
  
 
7
Laura Quirin
Laura Quirin ('90)
BEL3.66
  
 PB
10
Hanne De Baene
Hanne De Baene ('98)
BEL3.66
  
 
Chloé Henry
Chloé Henry ('87)
BEL NH
  
 
Lilli Schnitzerling
Lilli Schnitzerling ('93)
GER NH
  
 
Jozefien Willemen
Jozefien Willemen ('89)
BEL NH
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Cassandre Evans
Cassandre Evans ('01)
BEL5.66
  
 
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jamal Rhoden-Stevens
Jamal Rhoden-Stevens ('94)
GBR48.86
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Abdelouakil Mustapha
Abdelouakil Mustapha ('96)
FRA1:55.19
  
 PB
2
Thibauld Guilbert
Thibauld Guilbert 
BEL1:56.03
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Riet Vanfleteren
Riet Vanfleteren ('91)
BEL56.96
  
 
2
Isaura Rossaert
Isaura Rossaert ('92)
BEL57.09
  
 
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Patricia De Graat
Patricia De Graat ('98)
GER2:12.87
  
 SB
2
Caroline Baudinet
Caroline Baudinet ('99)
BEL2:13.41
  
 PB
3
Céline Roelens
Céline Roelens ('99)
BEL2:14.05
  
 PB
4
Mathilde Deswaef
Mathilde Deswaef ('99)
BEL2:16.06
  
 PB
Finale B
1
Marissa Damink
Marissa Damink ('95)
NED2:14.13
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1