Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: 14.1.2017 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 19007.05
  
 PB
Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM7.12
  
 
Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 7.25
  
 PB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.26
  
 PB
Daniel ElkrogDaniel Elkrog ('89)AGF Atletik7.27
  
 SB
Dennis SkødtDennis Skødt ('94)Skive AM7.33
  
 SB
Rene KaastrupRene Kaastrup ('75)Skive AM7.33
  
 SB
Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 7.45
  
 PB
Laurits Holm OlesenLaurits Holm Olesen ('01)Skive AM7.48
  
 PB
Zaki DhamacZaki Dhamac ('99)Aalborg AM7.51
  
 
Ala Alfred MikkelsenAla Alfred Mikkelsen ('02)Skive AM7.68
  
 SB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 19007.71
  
 PB
Anton MjöbäckAnton Mjöbäck IK Hellas7.72
  
 SB
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM7.72
  
 PB
Markus PallesenMarkus Pallesen SAK777.74
  
 PB
Søren RahbekSøren Rahbek ('97)Skive AM7.91
  
 SB
Kasper BakdalKasper Bakdal ('02)SG Atletik8.23
  
 PB
Oliver ShadwellOliver Shadwell ('97)Randers Freja8.25
  
 
Lauritz L. MadsenLauritz L. Madsen ('04)Aarhus 19008.51
  
 PB
Nicklas Non NielsenNicklas Non Nielsen ('03)HGF AM8.53
  
 
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM8.54
  
 PB
Peter BrøllingPeter Brølling ('02)Hvide Sande8.63
  
 
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM8.64
  
 
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK778.79
  
 PB
Sebastian SkouboeSebastian Skouboe ('99)Skive AM8.79
  
 
Mike HansenMike Hansen ('04)BAK8.98
  
 SB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)HGF AM8.99
  
 
Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro9.08
  
 PB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)HGF AM9.20
  
 PB
Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF9.29
  
 PB
Tore K. NielsenTore K. Nielsen ('04)Aarhus 19009.37
  
 PB
Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK779.64
  
 
Louis KallmeyerLouis Kallmeyer ('04)Aarhus 190011.11
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Benjamin Lobo VedelBenjamin Lobo Vedel ('97)Aalborg AM47.13
  
 PB
Martin JohansenMartin Johansen ('95)Aarhus 190049.60
  
 SB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja51.34
  
 SB
Magnus Grue JohansenMagnus Grue Johansen ('97)AK Holstebro51.35
  
 PB
Anton MjöbäckAnton Mjöbäck IK Hellas53.94
  
 PB
Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 190054.24
  
 PB
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM54.36
  
 PB
Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 54.48
  
 PB
Christoffer SlothChristoffer Sloth ('85)Odense Atletik 54.80
  
 PB
Andreas StøveAndreas Støve ('98)SAK7755.05
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190055.18
  
 PB
Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad55.56
  
 PB
Robin Lenz OstenfeldtRobin Lenz Ostenfeldt ('99)SAK7755.73
  
 
William WinklerWilliam Winkler ('99)SAK7755.90
  
 PB
Peder Østergaard HansenPeder Østergaard Hansen ('71)HGF AM1:00.13
  
 PB
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM1:00.99
  
 PB
Sebastian SkouboeSebastian Skouboe ('99)Skive AM1:01.34
  
 PB
Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro1:03.29
  
 PB
Kasper BakdalKasper Bakdal ('02)SG Atletik1:03.84
  
 PB
Elias Hindbo NielsenElias Hindbo Nielsen Viborg AM1:05.22
  
 PB
Lauritz L. MadsenLauritz L. Madsen ('04)Aarhus 19001:06.07
  
 PB
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM1:06.36
  
 PB
Peter BrøllingPeter Brølling ('02)Hvide Sande1:07.67
  
 PB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)HGF AM1:09.13
  
 PB
Mike HansenMike Hansen ('04)BAK1:09.28
  
 PB
Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF1:09.33
  
 PB
David Tony Gobina SigalaDavid Tony Gobina Sigala ('05)AK Holstebro1:10.23
  
 PB
Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF1:11.97
  
 PB
Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro1:17.19
  
 PB
Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('04)SAK771:20.76
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jens Søndergaard JensenJens Søndergaard Jensen ('86)AGF Atletik4:04.39
  
 SB
Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)Skive AM4:04.47
  
 PB
Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19004:08.03
  
 PB
Frederik ErnstFrederik Ernst ('95)AGF Atletik4:09.19
  
 SB
Rasmus Rose-HansenRasmus Rose-Hansen ('99)Skive AM4:09.64
  
 PB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK774:09.72
  
 PB
Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)AGF Atletik4:23.22
  
 PB
Anders Holmelund JørgensenAnders Holmelund Jørgensen ('99)Odense Atletik 4:23.60
  
 PB
Adam NihraneAdam Nihrane Esbjerg AM4:24.38
  
 PB
Carl-Christian BurvilCarl-Christian Burvil Viborg AM4:26.74
  
 PB
Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad4:27.83
  
 PB
Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM4:30.06
  
 PB
Andreas Rumin KjærAndreas Rumin Kjær AGF Atletik4:33.58
  
 PB
Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 4:33.99
  
 PB
Emil Aaskov PallesenEmil Aaskov Pallesen ('01)AGF Atletik4:34.13
  
 PB
Christian Reumert HedetoftChristian Reumert Hedetoft ('92)AGF Atletik4:34.69
  
 PB
Laurits BerntsenLaurits Berntsen ('02)Viborg AM4:34.93
  
 PB
Jacob Koch-HansenJacob Koch-Hansen ('02)Odense Atletik 4:37.93
  
 PB
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM4:39.08
  
 PB
Mikkel BergMikkel Berg ('99)Esbjerg AM4:39.70
  
 PB
Rasmus LorenzenRasmus Lorenzen ('98)Aarhus 19004:41.07
  
 SB
Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM5:08.30
  
 PB
Annfinn HalsgaardAnnfinn Halsgaard ('63)Skive AM5:08.89
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('01)AK Holstebro5:09.86
  
 PB
Frederik LeeFrederik Lee ('04)AGF Atletik5:10.99
  
 SB
Elias Hindbo NielsenElias Hindbo Nielsen Viborg AM5:12.23
  
 PB
Jeppe FribækJeppe Fribæk ('01)Esbjerg AM5:14.25
  
 PB
Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF5:15.29
  
 PB
Jens MejrupJens Mejrup ('01)Esbjerg AM5:29.77
  
 PB
Mikkel StubkjærMikkel Stubkjær ('04)HGF AM5:54.37
  
 PB
Lauritz L. MadsenLauritz L. Madsen ('04)Aarhus 19005:54.96
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Søren RahbekSøren Rahbek ('97)Skive AM9.47
  
 PB
M 60 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
Tore K. NielsenTore K. Nielsen ('04)Aarhus 190012.69
  
 PB
Louis KallmeyerLouis Kallmeyer ('04)Aarhus 190013.25
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
August WinterAugust Winter ('01)Skive AM2.80
  
 PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM1.90
  
 =PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19006.64
  
 PB
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)Aalborg AM6.36
  
 
Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 5.93
  
 
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM5.60
  
 PB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK775.52
  
 PB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 19005.15
  
 
Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro4.92
  
 PB
Markus PallesenMarkus Pallesen SAK774.86
  
 PB
Peter BrøllingPeter Brølling ('02)Hvide Sande4.79
  
 PB
Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK774.73
  
 PB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM4.60
  
 
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM4.17
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja7.95
  
 SB
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja7.99
  
 PB
Amalie Brammer KristiansenAmalie Brammer Kristiansen ('99)Skive AM8.13
  
 SB
Helena S. LangHelena S. Lang ('98)Aarhus 19008.29
  
 SB
Sissel TaylorSissel Taylor ('02)SG Atletik8.37
  
 PB
Lise PedersenLise Pedersen ('99)Rødding Atletik 8.45
  
 PB
Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM8.52
  
 SB
Mathilde Johanne Asp JensenMathilde Johanne Asp Jensen ('03)Vejle IF8.57
  
 PB
Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK778.66
  
 =SB
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM8.68
  
 SB
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.70
  
 PB
Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM8.71
  
 
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19008.72
  
 
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro8.72
  
 PB
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro8.72
  
 PB
Naja BertelsenNaja Bertelsen ('03)Vejle IF8.76
  
 PB
Mathilde PedersenMathilde Pedersen ('02)Vejle IF8.82
  
 PB
Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19008.97
  
 
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM9.03
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM9.13
  
 
Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK779.21
  
 PB
Maja Dahl StøttrupMaja Dahl Støttrup ('05)Aarhus 19009.21
  
 PB
Kamilla Finnerup MathiasenKamilla Finnerup Mathiasen ('05)Skive AM9.22
  
 PB
Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)HGF AM9.32
  
 PB
Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM9.40
  
 PB
Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF9.49
  
 PB
Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 19009.58
  
 PB
Malene LaursenMalene Laursen ('02)Rødding Atletik 9.58
  
 
Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM9.61
  
 
Julianne Brammer KristiansenJulianne Brammer Kristiansen ('05)Skive AM9.73
  
 PB
Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro9.78
  
 SB
Camilla JuhlCamilla Juhl ('03)HGF AM9.88
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM57.01
  
 PB
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja59.14
  
 PB
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF1:01.59
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM1:01.61
  
 PB
Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF1:01.77
  
 PB
Anne AndresenAnne Andresen ('97)Aalborg AM1:01.92
  
 PB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM1:02.08
  
 PB
Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM 1:02.51
  
 PB
Cornelia SlejCornelia Slej ('99)Aarhus 19001:03.37
  
 SB
Mathilde PedersenMathilde Pedersen ('02)Vejle IF1:04.16
  
 
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK771:05.36
  
 
Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19001:06.77
  
 PB
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF1:07.67
  
 PB
Karen Mølgaard RasmussenKaren Mølgaard Rasmussen AGF Atletik1:07.82
  
 PB
Sissel TaylorSissel Taylor ('02)SG Atletik1:08.83
  
 PB
Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF1:09.17
  
 PB
Naja BertelsenNaja Bertelsen ('03)Vejle IF1:11.49
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM1:11.74
  
 PB
Therese R JohansenTherese R Johansen ('99)Aarhus Fremad1:11.77
  
 PB
Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK771:16.88
  
 PB
Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 19001:18.58
  
 PB
Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)HGF AM1:22.58
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Anastacia Damm NielsenAnastacia Damm Nielsen ('01)Kolding Tri4:42.07
  
 PB
Julie MathisenJulie Mathisen ('93)AGF Atletik / NOR4:48.81
  
 PB
Kirsten Wiborg JensenKirsten Wiborg Jensen ('98)AGF Atletik4:51.07
  
 PB
Agnes HolmAgnes Holm ('99)Viborg AM4:52.82
  
 PB
Lisa HøgLisa Høg ('90)Aalborg AM4:55.99
  
 PB
Emma Dyrup KleistEmma Dyrup Kleist ('97)AGF Atletik4:56.21
  
 PB
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM4:57.26
  
 SB
Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM4:59.17
  
 PB
Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)Viborg AM4:59.97
  
 PB
Kristine Mygind SørensenKristine Mygind Sørensen ('02)AGF Atletik5:01.78
  
 PB
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)Skive AM5:09.40
  
 PB
Beathe GejlBeathe Gejl ('02)AGF Atletik5:11.34
  
 PB
Emilie JepsenEmilie Jepsen Viborg AM5:12.57
  
 PB
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)Aalborg AM5:13.15
  
 SB
Camilla ØhrmanCamilla Øhrman ('99)Randers Freja5:14.55
  
 PB
Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 5:16.65
  
 PB
Signe Salanson Jensen-SmidtSigne Salanson Jensen-Smidt ('98)Viborg AM5:17.46
  
 PB
Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM5:28.71
  
 PB
Johanne Hyldgaard BachJohanne Hyldgaard Bach 5:30.06
  
 PB
Ditte Stærk SørensenDitte Stærk Sørensen ('03)Viborg AM5:37.24
  
 PB
Viktorija ThomsenViktorija Thomsen ('01)SG Atletik5:38.36
  
 PB
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 5:44.07
  
 PB
Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM6:16.03
  
 SB
Marianne GramMarianne Gram ('50)Skive AM6:29.88
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER9.34
  
 SB
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19009.68
  
 SB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7712.10
  
 PB
Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM13.81
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19005.36
  
 SB
Sarah Winther JensenSarah Winther Jensen ('99)Skive AM5.24
  
 SB
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER5.06
  
 SB
Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK774.70
  
 PB
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro4.55
  
 PB
Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19004.48
  
 PB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK774.18
  
 
Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 4.08
  
 
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.06
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM3.95
  
 PB
Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 3.76
  
 PB
Camilla JuhlCamilla Juhl ('03)HGF AM3.08
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle