M 100 m 31.3. Vind: +0.7 Finale A Finale | 31.3. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alexander Donigian Alexander Donigian ('93) | 93 | USA | 10.56 | |||||||||||
2 | Kelly Brown Kelly Brown ('98) | 98 | USA | 10.59 | PB | ||||||||||
3 | Alexandru Terpezan Alexandru Terpezan ('94) | 94 | ROU | 10.68 | SB | ||||||||||
4 | Kirby Bryce Kirby Bryce | USA | 10.68 | SB | |||||||||||
5 | John McDonald John McDonald | USA | 10.74 | ||||||||||||
6 | Ashtyn Davis Ashtyn Davis ('96) | 96 | USA | 10.82 | |||||||||||
7 | Diab Davis Diab Davis ('98) | 98 | USA | 10.84 | |||||||||||
8 | Jason Dunn Jason Dunn ('92) | 92 | USA | 10.92 | |||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +0.6 | 31.3. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | John McDonald John McDonald | USA | 10.80 | Q | |||||||||||
2 | Jason Dunn Jason Dunn ('92) | 92 | USA | 10.86 | q | SB | |||||||||
3 | Trevion Greene Trevion Greene | USA | 10.90 | q | PB | ||||||||||
4 | Karndeep Johl Karndeep Johl | USA | 10.96 | SB | |||||||||||
5 | Michane Ricketts Michane Ricketts ('95) | 95 | JAM | 11.01 | PB | ||||||||||
6 | Jackson Shumway Jackson Shumway ('94) | 94 | USA | 11.04 | PB | ||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: -3.7 | 31.3. | Vind: -3.7 | |||||||||||||
1 | Alexandru Terpezan Alexandru Terpezan ('94) | 94 | ROU | 10.96 | Q | SB | |||||||||
2 | Isaiah Brandt-Sims Isaiah Brandt-Sims ('89) | 89 | USA | 10.98 | SB | ||||||||||
3 | Isahia Hutchins Isahia Hutchins | USA | 11.05 | ||||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +0.6 | 31.3. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Alexander Donigian Alexander Donigian ('93) | 93 | USA | 10.54 | Q | SB | |||||||||
2 | Ashtyn Davis Ashtyn Davis ('96) | 96 | USA | 10.72 | q | PB | |||||||||
3 | Diab Davis Diab Davis ('98) | 98 | USA | 10.87 | q | ||||||||||
4 | Lionel White Lionel White | USA | 10.93 | SB | |||||||||||
5 | Terrence Alexander Terrence Alexander | USA | 10.95 | PB | |||||||||||
6 | Nathan Mah Nathan Mah ('98) | 98 | CAN | 11.00 | SB | ||||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +0.2 | 31.3. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Kirby Bryce Kirby Bryce | USA | 10.76 | Q | SB | ||||||||||
2 | Kelly Brown Kelly Brown ('98) | 98 | USA | 10.79 | q | SB | |||||||||
3 | Kyler Ooley Kyler Ooley | USA | 11.06 | ||||||||||||
M 200 m 1.4. Vind: +0.8 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Ryan Hall Ryan Hall | USA | 21.04 | PB | |||||||||||
2 | Dusty Fisher Dusty Fisher | USA | 21.35 | SB | |||||||||||
3 | Kelly Brown Kelly Brown ('98) | 98 | USA | 21.53 | SB | ||||||||||
4 | Kirby Bryce Kirby Bryce | USA | 21.63 | SB | |||||||||||
5 | Landon Jochim Landon Jochim | USA | 21.94 | SB | |||||||||||
Finale B 1.4. Vind: +0.2 | 1.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Alexandru Terpezan Alexandru Terpezan ('94) | 94 | ROU | 21.51 | SB | ||||||||||
2 | Ebu Camara Ebu Camara | USA | 21.61 | PB | |||||||||||
3 | John McDonald John McDonald | USA | 21.68 | SB | |||||||||||
4 | Terrence Alexander Terrence Alexander | USA | 22.01 | PB | |||||||||||
Finale C 1.4. Vind: +1.0 | 1.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Isaiah Roybal Isaiah Roybal | USA | 21.83 | PB | |||||||||||
2 | Connor Meech Connor Meech ('97) | 97 | USA | 22.00 | PB | ||||||||||
Finale D 1.4. Vind: -2.0 | 1.4. | Vind: -2.0 | |||||||||||||
1 | Frank Kurtz Frank Kurtz | USA | 21.93 | PB | |||||||||||
2 | Paramveer Chohan Paramveer Chohan ('98) | 98 | USA | 22.11 | PB | ||||||||||
M 400 m 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Quincy Hall Quincy Hall ('98) | 98 | USA | 45.32 | PB | ||||||||||
2 | Jackson Shumway Jackson Shumway ('94) | 94 | USA | 46.36 | PB | ||||||||||
3 | Jaymes Dennison Jaymes Dennison ('94) | 94 | USA | 47.08 | PB | ||||||||||
4 | Dusty Fisher Dusty Fisher | USA | 47.10 | PB | |||||||||||
5 | Roshon Roomes Roshon Roomes ('96) | 96 | USA | 47.23 | PB | ||||||||||
6 | Curtis Beach Curtis Beach ('90) | 90 | USA | 47.37 | SB | ||||||||||
7 | Landon Jochim Landon Jochim | USA | 47.45 | SB | |||||||||||
8 | Daniel Kelloway Daniel Kelloway ('94) | 94 | CAN | 48.25 | |||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Michael Taylor Michael Taylor ('93) | 93 | USA | 47.15 | SB | ||||||||||
2 | Cole Johnson Cole Johnson ('98) | 98 | USA | 48.03 | |||||||||||
3 | Frank Kurtz Frank Kurtz | USA | 48.30 | SB | |||||||||||
4 | Jacob Richter Jacob Richter | USA | 48.73 | SB | |||||||||||
5 | Liam Martinez Liam Martinez ('96) | 96 | USA | 48.98 | |||||||||||
Finale C 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Ben Kelly Ben Kelly ('95) | 95 | USA | 48.29 | PB | ||||||||||
2 | Ebu Camara Ebu Camara | USA | 48.46 | PB | |||||||||||
M 800 m 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Chris Low Chris Low ('92) | 92 | USA | 1:47.11 | PB | ||||||||||
2 | Anthony Romaniw Anthony Romaniw ('91) | 91 | CAN | 1:49.53 | SB | ||||||||||
3 | Daniel Garz Daniel Garz | USA | 1:49.71 | PB | |||||||||||
4 | Cain Winebrenner Cain Winebrenner ('95) | 95 | USA | 1:49.97 | PB | ||||||||||
5 | Eugene Hamilton Eugene Hamilton ('95) | 95 | USA | 1:50.54 | SB | ||||||||||
6 | Robin Butler Robin Butler ('94) | 94 | USA | 1:50.65 | SB | ||||||||||
Finale B 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Alex Grigoriev Alex Grigoriev | USA | 1:50.64 | ||||||||||||
2 | Josh Lewis Josh Lewis ('95) | 95 | USA | 1:51.07 | |||||||||||
3 | George Espino George Espino | USA | 1:51.33 | SB | |||||||||||
4 | Patrick O'Connell Patrick O'Connell | USA | 1:51.39 | SB | |||||||||||
5 | Ryan Phillips Ryan Phillips ('93) | 93 | USA | 1:51.92 | |||||||||||
6 | Mason Fletcher Mason Fletcher | USA | 1:53.01 | SB | |||||||||||
Finale C 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Connor Morello Connor Morello | USA | 1:51.21 | SB | |||||||||||
2 | Christopher Marco Christopher Marco ('95) | 95 | USA | 1:51.59 | PB | ||||||||||
3 | Eric Gebeke Eric Gebeke | USA | 1:51.96 | SB | |||||||||||
4 | Kirk Hansen Kirk Hansen | USA | 1:52.04 | PB | |||||||||||
5 | Ryan Schweizer Ryan Schweizer ('98) | 98 | USA | 1:52.30 | SB | ||||||||||
6 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 1:54.28 | SB | ||||||||||
Finale D 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Antwuin Prowes Antwuin Prowes | USA | 1:52.62 | SB | |||||||||||
2 | Clayton Goldman Clayton Goldman | USA | 1:53.47 | SB | |||||||||||
3 | Ramon Vargas Ramon Vargas | USA | 1:53.58 | SB | |||||||||||
4 | Jonathan Cantle Jonathan Cantle | USA | 1:53.60 | ||||||||||||
5 | Ryan Silva Ryan Silva ('95) | 95 | USA | 1:53.62 | PB | ||||||||||
6 | Patrick Perrier Patrick Perrier ('96) | 96 | USA | 1:53.96 | SB | ||||||||||
7 | Nathaniel Kucera Nathaniel Kucera | USA | 1:54.20 | PB | |||||||||||
8 | Geoffrey Weseman Geoffrey Weseman | USA | 1:54.84 | SB | |||||||||||
9 | Evan Malone-White Evan Malone-White | USA | 1:55.66 | ||||||||||||
M 1500 m 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Kasey Knevelbaard Kasey Knevelbaard ('96) | 96 | USA | 3:41.76 | PB | ||||||||||
2 | Mick Stanovsek Mick Stanovsek ('97) | 97 | USA | 3:43.22 | PB | ||||||||||
3 | Chase Horrocks Chase Horrocks | USA | 3:43.51 | PB | |||||||||||
4 | Hugh Nicklason Hugh Nicklason ('96) | 96 | AUS | 3:43.70 | PB | ||||||||||
5 | David Ribich David Ribich ('95) | 95 | USA | 3:43.77 | SB | ||||||||||
6 | Christopher Marco Christopher Marco ('95) | 95 | USA | 3:43.98 | PB | ||||||||||
7 | Austin Tamagno Austin Tamagno ('97) | 97 | USA | 3:44.33 | SB | ||||||||||
8 | Uģis Jocis Uģis Jocis ('93) | 93 | LAT | 3:45.62 | SB | ||||||||||
9 | Christian Delago Christian Delago | USA | 3:45.84 | PB | |||||||||||
10 | Tai Dinger Tai Dinger ('95) | 95 | USA | 3:46.49 | PB | ||||||||||
11 | Blake Nelson Blake Nelson | USA | 3:50.64 | SB | |||||||||||
Ryan Driscoll Ryan Driscoll ('94) | 94 | GBR | DNF | ||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Josh Thompson Josh Thompson ('93) | 93 | USA | 3:41.80 | SB | ||||||||||
2 | Christopher Sandoval Christopher Sandoval ('91) | 91 | MEX | 3:42.21 | SB | ||||||||||
3 | Chris Hatler Chris Hatler ('94) | 94 | USA | 3:42.89 | PB | ||||||||||
4 | Sam Prakel Sam Prakel ('94) | 94 | USA | 3:43.23 | SB | ||||||||||
5 | Craig Nowak Craig Nowak ('94) | 94 | USA | 3:43.43 | SB | ||||||||||
6 | Paul Duffey Paul Duffey ('94) | 94 | USA | 3:44.17 | PB | ||||||||||
7 | Dan Castle Dan Castle ('87) | 87 | USA | 3:45.35 | SB | ||||||||||
8 | Julian Oakley Julian Oakley ('93) | 93 | NZL | 3:46.91 | SB | ||||||||||
9 | Tim Gorman Tim Gorman ('92) | 92 | USA | 3:48.50 | SB | ||||||||||
Michael Rimmer Michael Rimmer ('86) | 86 | GBR | DNF | ||||||||||||
Pat McGregor Pat McGregor ('90) | 90 | USA | DNF | ||||||||||||
Blake Haney Blake Haney ('96) | 96 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale C 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Jon Davis Jon Davis ('97) | 97 | USA | 3:45.64 | PB | ||||||||||
2 | Carlos Villarreal Carlos Villarreal ('97) | 97 | MEX | 3:45.68 | PB | ||||||||||
3 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 3:46.39 | SB | ||||||||||
4 | Carl Hirsch Carl Hirsch | USA | 3:46.77 | SB | |||||||||||
5 | Talem Franco Talem Franco ('95) | 95 | USA | 3:47.10 | PB | ||||||||||
6 | Dan Curts Dan Curts ('96) | 96 | USA | 3:47.27 | SB | ||||||||||
7 | Eugene Hamilton Eugene Hamilton ('95) | 95 | USA | 3:47.37 | SB | ||||||||||
8 | Paul Ryan Paul Ryan ('97) | 97 | USA | 3:48.60 | SB | ||||||||||
9 | Luis Grijalva Luis Grijalva ('99) | 99 | GUA | 3:49.89 | PB | ||||||||||
10 | Marc Rienas Marc Rienas | USA | 3:51.75 | PB | |||||||||||
11 | Christoph Graf Christoph Graf ('93) | 93 | SUI | 3:57.36 | |||||||||||
Finale D 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Luca Russo Luca Russo ('93) | 93 | GBR | 3:46.47 | PB | ||||||||||
2 | Trevor Fuhriman Trevor Fuhriman | USA | 3:46.60 | PB | |||||||||||
3 | Zack Penrod Zack Penrod ('97) | 97 | USA | 3:47.59 | PB | ||||||||||
4 | Caleb Gatchell Caleb Gatchell | USA | 3:48.03 | PB | |||||||||||
5 | Joe Maloney Joe Maloney | USA | 3:49.88 | PB | |||||||||||
6 | Federico Gasbarri Federico Gasbarri ('94) | 94 | ITA | 3:50.09 | SB | ||||||||||
7 | Sukhi Khosla Sukhi Khosla ('96) | 96 | USA | 3:51.57 | PB | ||||||||||
8 | Greyson Dolezal Greyson Dolezal | USA | 3:55.75 | PB | |||||||||||
9 | Gabe Montague Gabe Montague | USA | 3:56.34 | SB | |||||||||||
Finale E 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Chandler Teigen Chandler Teigen ('96) | 96 | USA | 3:49.18 | SB | ||||||||||
2 | Patrick Perrier Patrick Perrier ('96) | 96 | USA | 3:50.10 | SB | ||||||||||
3 | Trevor Guerrera Trevor Guerrera ('95) | 95 | USA | 3:50.43 | PB | ||||||||||
4 | Dustin Nading Dustin Nading ('97) | 97 | USA | 3:50.45 | PB | ||||||||||
5 | Zac Black Zac Black | USA | 3:51.45 | PB | |||||||||||
6 | Justin Janke Justin Janke ('98) | 98 | USA | 3:52.02 | SB | ||||||||||
7 | Ryan Schweizer Ryan Schweizer ('98) | 98 | USA | 3:52.11 | PB | ||||||||||
8 | Nick Carleo Nick Carleo ('97) | 97 | USA | 3:56.84 | SB | ||||||||||
9 | Jackson Mestler Jackson Mestler ('97) | 97 | USA | 3:56.85 | SB | ||||||||||
10 | Billy Dolan Billy Dolan | USA | 4:04.66 | SB | |||||||||||
Finale F 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Euan Makepeace Euan Makepeace ('97) | 97 | GBR | 3:51.49 | SB | ||||||||||
2 | Ryan Silva Ryan Silva ('95) | 95 | USA | 3:51.68 | PB | ||||||||||
3 | Yusuke Uchikoshi Yusuke Uchikoshi ('94) | 94 | JPN | 3:51.96 | SB | ||||||||||
4 | Mahmoud Moussa Mahmoud Moussa | USA | 3:53.30 | SB | |||||||||||
5 | Brian Smith Brian Smith ('97) | 97 | USA | 3:54.01 | PB | ||||||||||
6 | Nick Ratto Nick Ratto | USA | 3:55.78 | ||||||||||||
7 | Garrett Sweatt Garrett Sweatt | USA | 3:55.87 | SB | |||||||||||
8 | Ryan Phillips Ryan Phillips ('93) | 93 | USA | 4:06.20 | SB | ||||||||||
M 5000 m 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | David Elliott David Elliott ('93) | 93 | USA | 13:36.68 | PB | ||||||||||
2 | Jefferson Abbey Jefferson Abbey | USA | 13:37.23 | PB | |||||||||||
3 | Parker Stinson Parker Stinson ('92) | 92 | USA | 13:38.07 | SB | ||||||||||
4 | Collin Leibold Collin Leibold ('93) | 93 | USA | 13:39.60 | PB | ||||||||||
5 | Alex George Alex George ('96) | 96 | GBR | 13:40.66 | PB | ||||||||||
6 | Luis Ostos Luis Ostos ('92) | 92 | PER | 13:41.46 | SB | ||||||||||
7 | Nathan Weitz Nathan Weitz ('94) | 94 | USA | 13:56.80 | SB | ||||||||||
8 | Alex Monroe Alex Monroe ('92) | 92 | USA | 14:00.68 | SB | ||||||||||
9 | Garrett Corcoran Garrett Corcoran | USA | 14:01.38 | PB | |||||||||||
10 | Robert Denault Robert Denault ('93) | 93 | CAN | 14:17.53 | PB | ||||||||||
11 | Shouma Funatsu Shouma Funatsu ('97) | 97 | JPN | 14:21.28 | SB | ||||||||||
12 | Thomas Joyce Thomas Joyce ('99) | 99 | USA | 14:21.61 | SB | ||||||||||
13 | Robbie Fitzgibbon Robbie Fitzgibbon ('96) | 96 | GBR | 14:22.60 | PB | ||||||||||
14 | Shota Onizuka Shota Onizuka ('97) | 97 | JPN | 14:26.93 | SB | ||||||||||
Garrett Sweatt Garrett Sweatt | USA | DNF | |||||||||||||
Kieran Clements Kieran Clements ('93) | 93 | GBR | DNF | ||||||||||||
Ryohei Sakaguchi Ryohei Sakaguchi ('97) | 97 | JPN | DNF | ||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Mike Tate Mike Tate ('95) | 95 | CAN | 13:39.81 | PB | ||||||||||
2 | Cole Rockhold Cole Rockhold ('95) | 95 | USA | 13:52.73 | PB | ||||||||||
3 | Geordie Beamish Geordie Beamish ('96) | 96 | NZL | 13:53.59 | PB | ||||||||||
4 | Malachy Schrobilgen Malachy Schrobilgen ('94) | 94 | USA | 13:54.60 | SB | ||||||||||
5 | Jacob Bilvado Jacob Bilvado | USA | 13:54.68 | PB | |||||||||||
6 | Dylan Blankenbaker Dylan Blankenbaker ('94) | 94 | USA | 13:56.45 | PB | ||||||||||
7 | Joe Hardy Joe Hardy ('96) | 96 | USA | 13:59.01 | PB | ||||||||||
8 | Olin Hacker Olin Hacker ('97) | 97 | USA | 13:59.70 | PB | ||||||||||
9 | Jason Crist Jason Crist ('93) | 93 | USA | 14:01.47 | SB | ||||||||||
10 | Jaret Carpenter Jaret Carpenter ('98) | 98 | USA | 14:02.12 | PB | ||||||||||
11 | Jeff Thies Jeff Thies ('95) | 95 | USA | 14:05.14 | PB | ||||||||||
12 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 14:07.73 | PB | ||||||||||
13 | Tim McGowan Tim McGowan ('95) | 95 | USA | 14:08.40 | PB | ||||||||||
14 | Chartt Miller Chartt Miller ('95) | 95 | AUS | 14:09.88 | SB | ||||||||||
15 | Bryce Millar Bryce Millar | USA | 14:10.36 | PB | |||||||||||
16 | Josh Collins Josh Collins ('97) | 97 | USA | 14:16.12 | PB | ||||||||||
17 | Nick Tuck Nick Tuck ('95) | 95 | USA | 14:23.53 | PB | ||||||||||
18 | Mike Ward Mike Ward ('94) | 94 | GBR | 14:34.27 | SB | ||||||||||
Michael Vennard Michael Vennard ('95) | 95 | GBR | DNF | ||||||||||||
Carl Hirsch Carl Hirsch | USA | DNF | |||||||||||||
Finale C 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Bastian Grau Bastian Grau ('92) | 92 | GER | 13:57.56 | PB | ||||||||||
2 | Lahsene Bouchikhi Lahsene Bouchikhi ('93) | 93 | BEL | 14:06.12 | PB | ||||||||||
3 | Matthew Wright Matthew Wright ('90) | 90 | USA | 14:09.44 | PB | ||||||||||
4 | Chris May Chris May | USA | 14:11.68 | SB | |||||||||||
5 | Drew White Drew White ('94) | 94 | USA | 14:18.13 | |||||||||||
6 | Trent Brendel Trent Brendel ('94) | 94 | USA | 14:19.30 | SB | ||||||||||
7 | Conner Thompson Conner Thompson ('94) | 94 | USA | 14:19.39 | PB | ||||||||||
8 | Trevor Crawley Trevor Crawley ('95) | 95 | USA | 14:22.28 | SB | ||||||||||
9 | Charlie Barringer Charlie Barringer | USA | 14:23.30 | PB | |||||||||||
10 | Kyle Levermore Kyle Levermore | USA | 14:23.60 | PB | |||||||||||
11 | Nick Raymond Nick Raymond | USA | 14:25.88 | SB | |||||||||||
12 | Aidan Swain Aidan Swain ('93) | 93 | USA | 14:31.29 | PB | ||||||||||
13 | Brayden Mclelland Brayden Mclelland | USA | 14:43.87 | PB | |||||||||||
14 | Hunter Davila Hunter Davila | USA | 14:52.60 | PB | |||||||||||
15 | Matthew Bouthillette Matthew Bouthillette ('98) | 98 | USA | 14:56.95 | PB | ||||||||||
16 | Ross Wilson Ross Wilson ('96) | 96 | USA | 14:58.20 | SB | ||||||||||
17 | Julius Diehr Julius Diehr ('97) | 97 | USA | 14:58.61 | PB | ||||||||||
18 | Paul Zeiss Paul Zeiss | USA | 15:09.82 | PB | |||||||||||
Jack Bruce Jack Bruce ('94) | 94 | AUS | DNF | ||||||||||||
Will Lauer Will Lauer ('96) | 96 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale D 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Ryan Thomas Ryan Thomas ('05) | 05 | USA | 14:00.56 | PB | ||||||||||
2 | Zack Snider Zack Snider ('97) | 97 | USA | 14:00.74 | PB | ||||||||||
3 | Hlynur Andrésson Hlynur Andrésson ('93) | 93 | ISL | 14:00.83 | NR | PB | |||||||||
4 | Sam Levora Sam Levora ('96) | 96 | USA | 14:01.63 | PB | ||||||||||
5 | Ben Veatch Ben Veatch ('98) | 98 | USA | 14:02.08 | PB | ||||||||||
6 | Russell Sandvold Russell Sandvold ('93) | 93 | USA | 14:03.91 | PB | ||||||||||
7 | Jeremy Coughler Jeremy Coughler ('95) | 95 | CAN | 14:04.51 | SB | ||||||||||
8 | Aidan Tooker Aidan Tooker ('98) | 98 | USA | 14:04.91 | PB | ||||||||||
9 | Matthew Schwartzer Matthew Schwartzer ('93) | 93 | USA | 14:07.70 | SB | ||||||||||
10 | Jesse Reiser Jesse Reiser ('96) | 96 | USA | 14:09.21 | PB | ||||||||||
11 | Alek Parsons Alek Parsons | USA | 14:10.33 | PB | |||||||||||
12 | Thomas Pollard Thomas Pollard ('97) | 97 | USA | 14:10.90 | PB | ||||||||||
13 | Kyle Mau Kyle Mau ('96) | 96 | USA | 14:11.50 | PB | ||||||||||
14 | Miguel Bautista Miguel Bautista | USA | 14:13.49 | PB | |||||||||||
15 | Patrick Gibson Patrick Gibson | USA | 14:14.04 | SB | |||||||||||
16 | Andrew Gardner Andrew Gardner ('95) | 95 | USA | 14:18.55 | SB | ||||||||||
17 | Nathan Rodriguez Nathan Rodriguez ('96) | 96 | USA | 14:21.65 | SB | ||||||||||
18 | Jack Van Scoter Jack Van Scoter | USA | 14:24.33 | PB | |||||||||||
19 | Spencer Hanson Spencer Hanson | USA | 14:26.14 | PB | |||||||||||
20 | Peter Lomong Peter Lomong ('96) | 96 | SSD | 14:26.97 | PB | ||||||||||
21 | Trevor Halsted Trevor Halsted ('93) | 93 | USA | 14:30.23 | SB | ||||||||||
22 | Jacob Burcham Jacob Burcham ('95) | 95 | USA | 14:43.69 | SB | ||||||||||
23 | Chase Broughton Chase Broughton | USA | 14:47.50 | SB | |||||||||||
Tai Dinger Tai Dinger ('95) | 95 | USA | DNF | ||||||||||||
M 10000 m 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Abbabiya Simbassa Abbabiya Simbassa ('93) | 93 | USA | 28:03.83 | PB | ||||||||||
2 | Alfred Chelanga Alfred Chelanga ('94) | 94 | KEN | 28:04.95 | PB | ||||||||||
3 | Kemoy Campbell Kemoy Campbell ('91) | 91 | JAM | 28:06.40 | NR | PB | |||||||||
4 | Martin Hehir Martin Hehir ('92) | 92 | USA | 28:08.60 | PB | ||||||||||
5 | Ben Bruce Ben Bruce ('82) | 82 | USA | 28:09.29 | PB | ||||||||||
6 | Erik Peterson Erik Peterson ('94) | 94 | USA | 28:11.02 | PB | ||||||||||
7 | Jerrell Mock Jerrell Mock ('95) | 95 | USA | 28:11.80 | PB | ||||||||||
8 | Joseph Gray Joseph Gray ('84) | 84 | USA | 28:18.73 | PB | ||||||||||
9 | Miguel Amador Miguel Amador ('92) | 92 | COL | 28:30.55 | PB | ||||||||||
10 | Antibahs Kosgey Antibahs Kosgey | KEN | 28:35.79 | PB | |||||||||||
11 | Sam Parsons Sam Parsons ('94) | 94 | USA | 28:43.74 | PB | ||||||||||
12 | Clayton Young Clayton Young ('93) | 93 | USA | 28:45.36 | PB | ||||||||||
13 | Matthew Leach Matthew Leach ('93) | 93 | GBR | 28:45.48 | PB | ||||||||||
14 | Grant Fischer Grant Fischer | USA | 28:45.83 | PB | |||||||||||
15 | Alex Short Alex Short ('94) | 94 | GBR | 28:46.83 | PB | ||||||||||
16 | Reed Fischer Reed Fischer ('95) | 95 | USA | 28:47.86 | PB | ||||||||||
17 | Matt Baxter Matt Baxter ('94) | 94 | NZL | 28:48.02 | PB | ||||||||||
18 | Scott Smith Scott Smith ('86) | 86 | USA | 28:53.75 | SB | ||||||||||
19 | Gilbert Kirui Gilbert Kirui ('94) | 94 | KEN | 28:54.90 | PB | ||||||||||
20 | Joel Reichow Joel Reichow ('93) | 93 | USA | 28:56.24 | SB | ||||||||||
21 | Cory Glines Cory Glines ('94) | 94 | USA | 29:13.14 | SB | ||||||||||
22 | Brady Johnson Brady Johnson ('94) | 94 | USA | 29:19.87 | PB | ||||||||||
23 | José Gregorio Peña José Gregorio Peña ('87) | 87 | VEN | 29:38.56 | PB | ||||||||||
24 | Craig Lutz Craig Lutz ('92) | 92 | USA | 29:39.13 | SB | ||||||||||
Aaron Braun Aaron Braun ('87) | 87 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Edward Cheserek Edward Cheserek ('94) | 94 | KEN | 28:46.48 | SB | ||||||||||
2 | Robert Brandt Robert Brandt ('96) | 96 | USA | 28:48.38 | PB | ||||||||||
3 | Arsène Guillorel Arsène Guillorel ('94) | 94 | FRA | 28:51.75 | PB | ||||||||||
4 | Abdisamed Abdi Abdisamed Abdi ('94) | 94 | USA | 28:54.86 | PB | ||||||||||
5 | Craig Lautenslager Craig Lautenslager ('93) | 93 | NZL | 29:00.59 | PB | ||||||||||
6 | Sylvester Barus Sylvester Barus | KEN | 29:04.65 | PB | |||||||||||
7 | Noah Schutte Noah Schutte ('95) | 95 | NED | 29:05.17 | PB | ||||||||||
8 | Jon Harper Jon Harper | USA | 29:05.50 | PB | |||||||||||
9 | Zachery Panning Zachery Panning ('95) | 95 | USA | 29:05.65 | PB | ||||||||||
10 | Tanner Hinkle Tanner Hinkle | USA | 29:15.99 | PB | |||||||||||
11 | Willy Fink Willy Fink ('94) | 94 | USA | 29:18.55 | SB | ||||||||||
12 | Colin Bennie Colin Bennie ('95) | 95 | USA | 29:20.56 | SB | ||||||||||
13 | Hugh Armstrong Hugh Armstrong ('94) | 94 | IRL | 29:23.29 | SB | ||||||||||
14 | Kevin Monogue Kevin Monogue ('93) | 93 | USA | 29:25.96 | PB | ||||||||||
15 | Tanner Anderson Tanner Anderson | USA | 29:26.15 | PB | |||||||||||
16 | Tim Ball Tim Ball | USA | 29:27.78 | PB | |||||||||||
17 | Wes Gallagher Wes Gallagher ('94) | 94 | USA | 29:33.81 | SB | ||||||||||
18 | Travis Neuman Travis Neuman | USA | 29:33.95 | SB | |||||||||||
19 | Brendan Shearn Brendan Shearn ('95) | 95 | USA | 29:36.46 | SB | ||||||||||
20 | Sean Burke Sean Burke ('01) | 01 | USA | 29:37.01 | PB | ||||||||||
21 | Philo Germano Philo Germano ('95) | 95 | USA | 29:46.47 | SB | ||||||||||
22 | Michael Crozier Michael Crozier ('93) | 93 | USA | 29:47.26 | SB | ||||||||||
23 | Michael Clevenger Michael Clevenger ('93) | 93 | USA | 29:47.63 | PB | ||||||||||
24 | Blair Hurlock Blair Hurlock | USA | 29:50.21 | PB | |||||||||||
25 | Christopher Luciano Christopher Luciano | USA | 30:11.39 | SB | |||||||||||
26 | Nicholas Golebiowski Nicholas Golebiowski | USA | 30:17.80 | PB | |||||||||||
27 | Ryan Forsyth Ryan Forsyth ('96) | 96 | GBR | 30:18.68 | SB | ||||||||||
28 | Noah Gade Noah Gade ('95) | 95 | USA | 31:10.48 | SB | ||||||||||
29 | Graham Brown Graham Brown | USA | 31:10.99 | PB | |||||||||||
30 | Kevin James Kevin James ('97) | 97 | USA | 31:19.19 | PB | ||||||||||
Jack Boyle Jack Boyle | USA | DNF | |||||||||||||
Cameron Tu Cameron Tu | USA | DNF | |||||||||||||
Michael Williams Michael Williams ('96) | 96 | USA | DNF | ||||||||||||
Bryan Fernandez Bryan Fernandez | USA | DNF | |||||||||||||
Johnny Crain Johnny Crain ('92) | 92 | USA | DNF | ||||||||||||
M 3000 m forh. 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Michael Jordan Michael Jordan ('91) | 91 | USA | 8:33.31 | PB | ||||||||||
2 | Ieuan Thomas Ieuan Thomas ('89) | 89 | GBR | 8:33.68 | PB | ||||||||||
3 | David Goodman David Goodman ('88) | 88 | USA | 8:35.07 | PB | ||||||||||
4 | Troy Reeder Troy Reeder ('94) | 94 | USA | 8:40.57 | SB | ||||||||||
5 | Camilo Camargo Camilo Camargo ('86) | 86 | COL | 8:44.91 | SB | ||||||||||
6 | Emil Blomberg Emil Blomberg ('92) | 92 | SWE | 8:45.46 | SB | ||||||||||
7 | Bailey Roth Bailey Roth ('96) | 96 | USA | 8:46.69 | SB | ||||||||||
8 | CJ Albertson CJ Albertson ('93) | 93 | USA | 8:48.24 | SB | ||||||||||
9 | Johannes Motschmann Johannes Motschmann ('94) | 94 | GER | 8:50.80 | SB | ||||||||||
10 | Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94) | 94 | DEN | 8:51.97 | SB | ||||||||||
11 | Mitchell Briggs Mitchell Briggs ('92) | 92 | USA | 8:52.44 | SB | ||||||||||
12 | Cale Wallace Cale Wallace ('94) | 94 | USA | 9:02.12 | SB | ||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Jamaine Coleman Jamaine Coleman ('95) | 95 | GBR | 8:48.56 | PB | ||||||||||
2 | Ben Preisner Ben Preisner ('96) | 96 | CAN | 8:49.44 | PB | ||||||||||
3 | Austin Del Rosso Austin Del Rosso ('95) | 95 | USA | 8:49.71 | PB | ||||||||||
4 | Gatien Airiau Gatien Airiau ('93) | 93 | FRA | 8:51.08 | PB | ||||||||||
5 | Luca Sinn Luca Sinn ('96) | 96 | AUT | 8:51.40 | PB | ||||||||||
6 | Dylan Hodgson Dylan Hodgson ('97) | 97 | USA | 8:56.60 | SB | ||||||||||
7 | Robert Murphy Robert Murphy ('81) | 81 | USA | 9:02.51 | SB | ||||||||||
8 | Kai Benedict Kai Benedict ('97) | 97 | USA | 9:03.51 | SB | ||||||||||
9 | Ben Burchstead Ben Burchstead | USA | 9:11.70 | SB | |||||||||||
10 | Redatu Semeon Redatu Semeon ('94) | 94 | USA | 9:12.34 | SB | ||||||||||
11 | Matlazomatli Rojas Matlazomatli Rojas | USA | 9:15.58 | PB | |||||||||||
12 | Jeff Bastian Jeff Bastian | USA | 9:20.04 | ||||||||||||
Finale C 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Daniel Carney Daniel Carney ('93) | 93 | USA | 8:49.24 | PB | ||||||||||
2 | Ryan Smeeton Ryan Smeeton ('98) | 98 | CAN | 8:54.37 | PB | ||||||||||
3 | Michael Leet Michael Leet ('95) | 95 | USA | 8:54.66 | PB | ||||||||||
4 | Ryan Driscoll Ryan Driscoll ('94) | 94 | GBR | 8:56.99 | SB | ||||||||||
5 | Porter Reddish Porter Reddish | USA | 8:59.22 | PB | |||||||||||
6 | Adam Avila Adam Avila | USA | 9:02.47 | ||||||||||||
7 | Eion Nohilly Eion Nohilly ('98) | 98 | USA | 9:09.54 | SB | ||||||||||
8 | Jordon Rushing Jordon Rushing | USA | 9:13.78 | SB | |||||||||||
9 | Joseph Newcomb Joseph Newcomb | USA | 9:19.46 | SB | |||||||||||
10 | Zackery McBride Zackery McBride ('93) | 93 | USA | 9:32.15 | SB | ||||||||||
M 110 m hæk 1.4. Vind: +0.1 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Ashtyn Davis Ashtyn Davis ('96) | 96 | USA | 13.83 | SB | ||||||||||
2 | Asa Allen Asa Allen | USA | 14.21 | PB | |||||||||||
3 | Dotun Olubeko Dotun Olubeko | USA | 14.31 | ||||||||||||
4 | Logan Schneider Logan Schneider ('96) | 96 | USA | 14.46 | SB | ||||||||||
5 | Quinlan Wright Quinlan Wright | USA | 14.71 | SB | |||||||||||
6 | Elijah Young Elijah Young ('98) | 98 | USA | 14.76 | |||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +4.9 | 31.3. | Vind: +4.9 | |||||||||||||
1 | Logan Schneider Logan Schneider ('96) | 96 | USA | 14.44 | w | Q | |||||||||
2 | Elijah Young Elijah Young ('98) | 98 | USA | 14.58 | w | q | |||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: +1.0 | 31.3. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Dotun Olubeko Dotun Olubeko | USA | 14.24 | Q | |||||||||||
2 | Ben Hartinger Ben Hartinger ('95) | 95 | USA | 14.51 | q | SB | |||||||||
3 | Quinlan Wright Quinlan Wright | USA | 14.79 | q | SB | ||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +1.8 | 31.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Ashtyn Davis Ashtyn Davis ('96) | 96 | USA | 13.97 | Q | ||||||||||
2 | Asa Allen Asa Allen | USA | 14.61 | q | |||||||||||
3 | Phill Bailey Phill Bailey ('94) | 94 | USA | 14.74 | q | ||||||||||
M 400 m hæk 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Fernando Martínez Fernando Martínez ('93) | 93 | MEX | 52.17 | SB | ||||||||||
2 | Derek Jones Derek Jones ('95) | 95 | USA | 52.40 | SB | ||||||||||
3 | Curtis Beach Curtis Beach ('90) | 90 | USA | 52.53 | SB | ||||||||||
4 | Connor Meech Connor Meech ('97) | 97 | USA | 53.06 | SB | ||||||||||
5 | Andre Chapman Andre Chapman ('93) | 93 | USA | 54.21 | |||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Kelly McConnell Kelly McConnell | USA | 53.25 | PB | |||||||||||
2 | Noveleen Thiara Noveleen Thiara | USA | 53.44 | PB | |||||||||||
3 | Scott Hickam Scott Hickam | USA | 53.82 | ||||||||||||
4 | Paramveer Chohan Paramveer Chohan ('98) | 98 | USA | 53.86 | |||||||||||
5 | Clayton Mackay Clayton Mackay | USA | 54.42 | PB | |||||||||||
6 | Trevaughn Scott Trevaughn Scott | USA | 54.52 | PB | |||||||||||
7 | Wilson Seeser Wilson Seeser | USA | 54.57 | PB | |||||||||||
8 | Joshua Hall Joshua Hall | USA | 54.65 | SB | |||||||||||
Finale C 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Quinlan Wright Quinlan Wright | USA | 53.87 | ||||||||||||
2 | Colin Dolese Colin Dolese | USA | 54.03 | SB | |||||||||||
3 | Calvin Herman Calvin Herman | USA | 54.26 | SB | |||||||||||
4 | Julian Body Julian Body ('98) | 98 | USA | 54.53 | SB | ||||||||||
5 | Aidan Kirwan Aidan Kirwan | USA | 54.74 | SB | |||||||||||
6 | Josh Barrows Josh Barrows | USA | 54.74 | SB | |||||||||||
Finale D 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Roman Skovronski Roman Skovronski | USA | 53.95 | SB | |||||||||||
M Højdespring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Justice Summerset Justice Summerset ('98) | 98 | USA | 2.16 | SB | ||||||||||
2 | Bennie Kirkwood Bennie Kirkwood ('91) | 91 | USA | 2.11 | |||||||||||
3 | Jalen Ford Jalen Ford ('95) | 95 | USA | 2.06 | |||||||||||
3 | Bryant O'Georgia Bryant O'Georgia ('96) | 96 | USA | 2.06 | SB | ||||||||||
5 | Dominique Stewart Dominique Stewart | USA | 2.01 | ||||||||||||
6 | Cole Jensen Cole Jensen | USA | 2.01 | SB | |||||||||||
M Stangspring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Payton Lewis Payton Lewis | USA | 5.20 | =PB | |||||||||||
2 | Ryan Pust Ryan Pust ('96) | 96 | USA | 5.05 | =PB | ||||||||||
3 | Dylan Duvio Dylan Duvio ('95) | 95 | USA | 4.90 | SB | ||||||||||
4 | Phill Bailey Phill Bailey ('94) | 94 | USA | 4.90 | PB | ||||||||||
5 | Camden Stoddard Camden Stoddard | USA | 4.90 | PB | |||||||||||
6 | Dalton Mcbride Dalton Mcbride | USA | 4.75 | ||||||||||||
6 | Michael Fancey Michael Fancey | USA | 4.75 | ||||||||||||
8 | Jared Webster Jared Webster | USA | 4.75 | SB | |||||||||||
9 | Anthony La Scala Anthony La Scala | USA | 4.75 | PB | |||||||||||
10 | Luciano Lopez Luciano Lopez | USA | 4.75 | SB | |||||||||||
11 | Tyler Brendel Tyler Brendel ('94) | 94 | USA | 4.75 | PB | ||||||||||
12 | Eli Hamson Eli Hamson | USA | 4.75 | SB | |||||||||||
13 | Aaron Martin Aaron Martin ('93) | 93 | USA | 4.75 | PB | ||||||||||
14 | Shane Atkinson Shane Atkinson | USA | 4.60 | ||||||||||||
15 | Matthew Schwartz Matthew Schwartz | USA | 4.60 | =PB | |||||||||||
16 | Zayn Largent Zayn Largent | USA | 4.60 | PB | |||||||||||
17 | Gordon Kordas Gordon Kordas | USA | 4.60 | ||||||||||||
M Længdespring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Aaron Martin Aaron Martin ('93) | 93 | USA | 7.05 | +1.7 | SB | |||||||||
2 | Kodiak Landis Kodiak Landis | USA | 6.94 | +1.7 | PB | ||||||||||
M Trespring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Donté McDaniel Donté McDaniel ('95) | 95 | USA | 15.19 | +1.4 | SB | |||||||||
2 | Karsten Wethington Karsten Wethington ('96) | 96 | USA | 14.93 | w | +2.9 | |||||||||
3 | Elijah Noel Elijah Noel | USA | 14.54 | w | +4.1 | ||||||||||
4 | Kelle'mon Hinton Kelle'mon Hinton | USA | 14.27 | +1.1 | PB | ||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Jose Padilla Jose Padilla | USA | 17.12 | PB | |||||||||||
2 | Brian Blasey Brian Blasey | USA | 16.07 | ||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 61.66 | PB | ||||||||||
K 100 m 31.3. Vind: +2.6 Finale A Finale | 31.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 11.22 | w | ||||||||||
2 | Ashton Purvis Ashton Purvis ('92) | 92 | USA | 11.35 | w | ||||||||||
3 | Strangenea Campbell Strangenea Campbell ('93) | 93 | USA | 11.59 | w | ||||||||||
4 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 11.82 | w | ||||||||||
5 | Jayla Scholis Jayla Scholis | USA | 11.86 | w | |||||||||||
6 | Michaela Crunkleton-Wilson Michaela Crunkleton-Wilson ('95) | 95 | USA | 11.86 | w | ||||||||||
7 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 11.88 | w | ||||||||||
8 | Jackie Patterson Jackie Patterson | USA | 11.97 | w | |||||||||||
9 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 12.16 | w | ||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +2.1 | 31.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 11.36 | w | Q | |||||||||
2 | Jackie Patterson Jackie Patterson | USA | 12.10 | w | q | ||||||||||
3 | Brie Courseault Brie Courseault | USA | 12.19 | w | |||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: -1.1 | 31.3. | Vind: -1.1 | |||||||||||||
1 | Ashton Purvis Ashton Purvis ('92) | 92 | USA | 11.70 | Q | SB | |||||||||
2 | Jayla Scholis Jayla Scholis | USA | 11.98 | q | SB | ||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: -0.2 | 31.3. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 11.95 | Q | ||||||||||
2 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 12.18 | q | SB | |||||||||
3 | Naomi Peterson Naomi Peterson | USA | 12.28 | PB | |||||||||||
4 | Mykisha Abrams Mykisha Abrams | USA | 12.30 | PB | |||||||||||
5 | Rian Young-Werner Rian Young-Werner ('96) | 96 | USA | 12.31 | PB | ||||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +1.9 | 31.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Strangenea Campbell Strangenea Campbell ('93) | 93 | USA | 11.67 | Q | SB | |||||||||
2 | Michaela Crunkleton-Wilson Michaela Crunkleton-Wilson ('95) | 95 | USA | 12.00 | q | SB | |||||||||
3 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 12.15 | q | PB | |||||||||
4 | Gabrielle Grommesh Gabrielle Grommesh | USA | 12.28 | PB | |||||||||||
K 200 m 1.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 23.50 | PB | ||||||||||
2 | Rose Jackson Rose Jackson ('95) | 95 | USA | 24.09 | |||||||||||
3 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 24.18 | SB | ||||||||||
4 | Morgan Milbrath Morgan Milbrath ('95) | 95 | USA | 24.68 | |||||||||||
5 | Nylia Hudspeth Nylia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 24.72 | |||||||||||
6 | Emma Whigham Emma Whigham ('97) | 97 | USA | 24.72 | SB | ||||||||||
7 | Madison Aldred Madison Aldred | USA | 25.25 | PB | |||||||||||
Finale B 1.4. Vind: +1.3 | 1.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Venessa D'arpino Venessa D'arpino ('95) | 95 | USA | 23.83 | PB | ||||||||||
2 | Olivia Baker Olivia Baker ('96) | 96 | USA | 24.29 | SB | ||||||||||
3 | Michaela Crunkleton-Wilson Michaela Crunkleton-Wilson ('95) | 95 | USA | 24.38 | SB | ||||||||||
4 | Alexis Woods Alexis Woods | USA | 24.45 | PB | |||||||||||
5 | Jackie Patterson Jackie Patterson | USA | 24.47 | SB | |||||||||||
6 | Jayla Scholis Jayla Scholis | USA | 24.98 | SB | |||||||||||
7 | Jasmine Grace Jasmine Grace | USA | 25.07 | ||||||||||||
Finale C 1.4. Vind: +1.5 | 1.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Missy Mongiovi Missy Mongiovi | USA | 25.05 | PB | |||||||||||
2 | Mistic Scott Mistic Scott | USA | 25.06 | PB | |||||||||||
3 | Kayla Dickerson Kayla Dickerson | USA | 25.22 | SB | |||||||||||
Finale D 1.4. Vind: +2.3 | 1.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||
1 | Michelle Holt Michelle Holt | USA | 25.11 | w | |||||||||||
2 | Taylor Smith Taylor Smith | USA | 25.11 | w | |||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||
Indledende 2 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Mistic Scott Mistic Scott | USA | 55.64 | PB | |||||||||||
2 | Whitney Diggs Whitney Diggs ('95) | 95 | USA | 56.38 | SB | ||||||||||
3 | Amy Andrushko Amy Andrushko ('94) | 94 | CAN | 56.50 | SB | ||||||||||
Indledende 3 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Nylia Hudspeth Nylia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 55.31 | PB | ||||||||||
2 | Aja Erskine Aja Erskine ('94) | 94 | USA | 55.55 | |||||||||||
3 | Emma Whigham Emma Whigham ('97) | 97 | USA | 55.68 | PB | ||||||||||
4 | Jacqueline Chandler Jacqueline Chandler | USA | 56.22 | PB | |||||||||||
5 | Schae Graham Schae Graham | USA | 56.53 | ||||||||||||
Indledende 4 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Olivia Baker Olivia Baker ('96) | 96 | USA | 53.28 | SB | ||||||||||
2 | Tarika Moses Tarika Moses ('97) | 97 | IVB | 54.20 | SB | ||||||||||
3 | Missy Mongiovi Missy Mongiovi | USA | 54.98 | SB | |||||||||||
4 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 55.24 | SB | ||||||||||
5 | Alexis Woods Alexis Woods | USA | 55.37 | SB | |||||||||||
6 | Chantel Desch Chantel Desch ('94) | 94 | CAN | 55.54 | PB | ||||||||||
7 | Taylor Smith Taylor Smith | USA | 56.52 | ||||||||||||
K 800 m 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Jessica Smith Jessica Smith ('89) | 89 | CAN | 2:05.14 | SB | ||||||||||
2 | Grace Annear Grace Annear ('92) | 92 | CAN | 2:05.26 | SB | ||||||||||
3 | Jessica Harris Jessica Harris ('96) | 96 | USA | 2:05.62 | SB | ||||||||||
4 | Savannah Camacho Savannah Camacho ('94) | 94 | USA | 2:05.63 | SB | ||||||||||
5 | Lindsey Butterworth Lindsey Butterworth ('92) | 92 | CAN | 2:05.74 | SB | ||||||||||
6 | Dominique Jackson Dominique Jackson ('89) | 89 | USA | 2:07.28 | |||||||||||
7 | Kaylee Dodd Kaylee Dodd ('95) | 95 | GBR | 2:07.36 | SB | ||||||||||
8 | Jordyn Colter Jordyn Colter ('97) | 97 | USA | 2:08.53 | SB | ||||||||||
9 | Casey Atkin Casey Atkin ('93) | 93 | CAN | 2:09.95 | SB | ||||||||||
Finale B 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Therese Haiss Therese Haiss ('95) | 95 | USA | 2:06.46 | PB | ||||||||||
2 | Mandy Chitwood Mandy Chitwood ('95) | 95 | USA | 2:07.55 | PB | ||||||||||
3 | Amy Andrushko Amy Andrushko ('94) | 94 | CAN | 2:07.75 | PB | ||||||||||
4 | Alexandra Byrnes Alexandra Byrnes | USA | 2:08.47 | PB | |||||||||||
5 | Ariane Ballner Ariane Ballner ('96) | 96 | GER | 2:09.34 | SB | ||||||||||
6 | Madelyn Brooks Madelyn Brooks | USA | 2:09.40 | SB | |||||||||||
7 | Valeska Halamicek Valeska Halamicek ('95) | 95 | USA | 2:12.21 | SB | ||||||||||
8 | McKenna Neyman McKenna Neyman | USA | 2:13.59 | ||||||||||||
Finale C 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Ceara Watson Ceara Watson ('97) | 97 | USA | 2:06.57 | PB | ||||||||||
2 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 2:06.92 | SB | ||||||||||
3 | Christina Aragon Christina Aragon ('97) | 97 | USA | 2:07.88 | SB | ||||||||||
4 | Rebecca Croft Rebecca Croft ('97) | 97 | GBR | 2:09.14 | SB | ||||||||||
5 | Abbie Hetherington Abbie Hetherington ('95) | 95 | GBR | 2:09.86 | |||||||||||
6 | Rianna Goins Rianna Goins ('95) | 95 | USA | 2:11.70 | SB | ||||||||||
7 | Dalanne Zanotelli Dalanne Zanotelli ('93) | 93 | USA | 2:13.43 | SB | ||||||||||
Finale D 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Addy Townsend Addy Townsend ('97) | 97 | CAN | 2:08.39 | PB | ||||||||||
2 | Erinn Stenman-Fahey Erinn Stenman-Fahey ('97) | 97 | CAN | 2:09.82 | SB | ||||||||||
3 | Evelyne Guay Evelyne Guay ('96) | 96 | CAN | 2:10.13 | SB | ||||||||||
4 | Georgia Bell Georgia Bell ('93) | 93 | GBR | 2:10.24 | SB | ||||||||||
5 | Anna Boyert Anna Boyert ('93) | 93 | USA | 2:10.47 | SB | ||||||||||
6 | Courtney Moore Courtney Moore ('94) | 94 | USA | 2:10.54 | SB | ||||||||||
7 | Sarah Walker Sarah Walker ('97) | 97 | USA | 2:10.76 | SB | ||||||||||
8 | Sidney Reilly Sidney Reilly | USA | 2:12.79 | SB | |||||||||||
9 | Sinclaire Johnson Sinclaire Johnson ('98) | 98 | USA | 2:14.07 | SB | ||||||||||
10 | Jenny Celis Jenny Celis ('96) | 96 | USA | 2:15.86 | SB | ||||||||||
Finale E 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Kaytlyn Larson Kaytlyn Larson ('97) | 97 | USA | 2:09.95 | SB | ||||||||||
2 | Spencer Moore Spencer Moore ('95) | 95 | USA | 2:11.17 | |||||||||||
3 | Caitie Faust Caitie Faust | USA | 2:11.22 | ||||||||||||
4 | Heidi Fuhriman Heidi Fuhriman | USA | 2:11.46 | =SB | |||||||||||
5 | Beth Shenck Beth Shenck | USA | 2:12.42 | SB | |||||||||||
6 | Larkin Chapman Larkin Chapman ('98) | 98 | USA | 2:12.57 | SB | ||||||||||
7 | Ariane Arndt Ariane Arndt | USA | 2:12.85 | SB | |||||||||||
8 | Stephanie Ferrante Stephanie Ferrante ('95) | 95 | USA | 2:12.93 | PB | ||||||||||
9 | Danielle Coleman Danielle Coleman ('96) | 96 | USA | 2:13.45 | PB | ||||||||||
10 | Nuria Tío Nuria Tío ('95) | 95 | ESP | 2:13.92 | SB | ||||||||||
11 | Jamie Marvil Jamie Marvil | USA | 2:14.51 | SB | |||||||||||
12 | Stephanie Knight Stephanie Knight | USA | 2:15.29 | SB | |||||||||||
K 1500 m 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Annemarie Schwanz Annemarie Schwanz ('93) | 93 | GER | 4:13.82 | PB | ||||||||||
2 | Millie Paladino Millie Paladino ('95) | 95 | USA | 4:14.76 | PB | ||||||||||
3 | Danielle Aragon Danielle Aragon ('94) | 94 | USA | 4:15.69 | SB | ||||||||||
4 | Shea Collinsworth Shea Collinsworth ('95) | 95 | USA | 4:15.81 | PB | ||||||||||
5 | Ashley Maton Ashley Maton ('93) | 93 | USA | 4:16.03 | PB | ||||||||||
6 | Olivia Burdon Olivia Burdon ('98) | 98 | NZL | 4:17.07 | PB | ||||||||||
7 | Lindsey Butterworth Lindsey Butterworth ('92) | 92 | CAN | 4:17.65 | SB | ||||||||||
8 | Tracee van der Wyk Tracee van der Wyk ('91) | 91 | USA | 4:18.04 | SB | ||||||||||
9 | Savannah Camacho Savannah Camacho ('94) | 94 | USA | 4:18.99 | SB | ||||||||||
10 | Erica Birk Erica Birk | USA | 4:19.34 | PB | |||||||||||
11 | Jessica Smith Jessica Smith ('89) | 89 | CAN | 4:20.03 | SB | ||||||||||
12 | Ashleigh Warner Ashleigh Warner | USA | 4:23.78 | SB | |||||||||||
13 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 4:24.70 | SB | ||||||||||
Katie Rainsberger Katie Rainsberger ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Jenna Hinkle Jenna Hinkle ('96) | 96 | USA | 4:16.62 | PB | ||||||||||
2 | Mel Lawrence Mel Lawrence ('89) | 89 | USA | 4:17.11 | PB | ||||||||||
3 | Malika Waschmann Malika Waschmann | USA | 4:17.46 | SB | |||||||||||
4 | Whittni Orton Whittni Orton ('97) | 97 | USA | 4:17.50 | PB | ||||||||||
5 | Elena Burkard Elena Burkard ('92) | 92 | GER | 4:17.76 | PB | ||||||||||
6 | Emma Abrahamson Emma Abrahamson ('96) | 96 | USA | 4:18.62 | PB | ||||||||||
7 | Jessica Hull Jessica Hull ('96) | 96 | AUS | 4:19.50 | PB | ||||||||||
8 | Kaylee Dodd Kaylee Dodd ('95) | 95 | GBR | 4:20.09 | PB | ||||||||||
9 | Kathryn Lazarchick Kathryn Lazarchick ('94) | 94 | USA | 4:20.83 | PB | ||||||||||
10 | Abbie Hetherington Abbie Hetherington ('95) | 95 | GBR | 4:22.58 | PB | ||||||||||
11 | Marie Bouchard Marie Bouchard ('93) | 93 | FRA | 4:24.50 | PB | ||||||||||
12 | Georgia Bell Georgia Bell ('93) | 93 | GBR | 4:25.58 | SB | ||||||||||
13 | Joslin Sellers Joslin Sellers | USA | 4:29.63 | PB | |||||||||||
Molly Sughroue Molly Sughroue ('95) | 95 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale C 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Brooke Moore Brooke Moore ('96) | 96 | USA | 4:20.02 | PB | ||||||||||
2 | Tori Tsolis Tori Tsolis ('93) | 93 | GRE | 4:22.18 | SB | ||||||||||
3 | Evelyne Guay Evelyne Guay ('96) | 96 | CAN | 4:22.32 | PB | ||||||||||
4 | Fiona O'Keeffe Fiona O'Keeffe ('98) | 98 | USA | 4:22.61 | PB | ||||||||||
5 | Danielle Katz Danielle Katz | USA | 4:22.78 | PB | |||||||||||
6 | Kylie Goo Kylie Goo ('95) | 95 | USA | 4:22.84 | PB | ||||||||||
7 | Kiara McIntosh Kiara McIntosh ('95) | 95 | USA | 4:23.41 | SB | ||||||||||
8 | Jordyn Colter Jordyn Colter ('97) | 97 | USA | 4:23.73 | PB | ||||||||||
9 | Maddy Berkson Maddy Berkson ('96) | 96 | USA | 4:26.52 | SB | ||||||||||
10 | Chelsea Jarvis Chelsea Jarvis ('96) | 96 | GBR | 4:44.60 | SB | ||||||||||
Courtney Wayment Courtney Wayment ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||
Kristi Rush Kristi Rush | USA | DNF | |||||||||||||
Finale D 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Alexis Fuller Alexis Fuller ('97) | 97 | USA | 4:22.08 | PB | ||||||||||
2 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:24.64 | PB | ||||||||||
3 | Holly Archer Holly Archer ('93) | 93 | GBR | 4:26.39 | SB | ||||||||||
4 | Morgan Anderson Morgan Anderson | USA | 4:28.50 | SB | |||||||||||
5 | Ariane Ballner Ariane Ballner ('96) | 96 | GER | 4:28.79 | SB | ||||||||||
6 | Anne Luijten Anne Luijten ('94) | 94 | NED | 4:29.68 | SB | ||||||||||
7 | Anna Boyert Anna Boyert ('93) | 93 | USA | 4:30.43 | SB | ||||||||||
8 | Kelly O'Neill Kelly O'Neill | USA | 4:31.56 | PB | |||||||||||
9 | Rachel Stewart Rachel Stewart ('94) | 94 | USA | 4:40.43 | |||||||||||
Finale E 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Alisha Brown Alisha Brown ('92) | 92 | USA | 4:24.38 | PB | ||||||||||
2 | Sophie Chase Sophie Chase ('94) | 94 | USA | 4:24.91 | PB | ||||||||||
3 | Amanda Gehrich Amanda Gehrich ('97) | 97 | USA | 4:26.05 | PB | ||||||||||
4 | Maggie Carruth Maggie Carruth ('95) | 95 | USA | 4:26.34 | PB | ||||||||||
5 | Parkes Kendrick Parkes Kendrick ('94) | 94 | USA | 4:26.44 | SB | ||||||||||
6 | Sharlie Dimick Sharlie Dimick | USA | 4:28.32 | PB | |||||||||||
7 | Gabrielle Satterlee Gabrielle Satterlee ('97) | 97 | USA | 4:28.60 | PB | ||||||||||
8 | Tess Wilberding Tess Wilberding ('95) | 95 | USA | 4:28.62 | PB | ||||||||||
9 | Miranda Salvo Miranda Salvo | USA | 4:30.25 | SB | |||||||||||
10 | Amy Kelly Amy Kelly | USA | 4:32.14 | SB | |||||||||||
11 | Paige Nock Paige Nock ('95) | 95 | CAN | 4:40.37 | |||||||||||
12 | Jenny Celis Jenny Celis ('96) | 96 | USA | 4:42.47 | SB | ||||||||||
Finale F 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Lenuta Simiuc Lenuta Simiuc ('94) | 94 | ROU | 4:27.44 | SB | ||||||||||
2 | Bérénice Cleyet-Merle Bérénice Cleyet-Merle ('94) | 94 | FRA | 4:27.75 | SB | ||||||||||
3 | Addy Townsend Addy Townsend ('97) | 97 | CAN | 4:28.36 | PB | ||||||||||
4 | Kristiane Width Kristiane Width ('94) | 94 | NOR | 4:31.27 | SB | ||||||||||
5 | Juliana Mount Juliana Mount | USA | 4:31.79 | SB | |||||||||||
6 | Valeska Halamicek Valeska Halamicek ('95) | 95 | USA | 4:32.28 | SB | ||||||||||
7 | Courtney Moore Courtney Moore ('94) | 94 | USA | 4:32.29 | |||||||||||
8 | Rachel Sudbury Rachel Sudbury ('94) | 94 | USA | 4:32.53 | SB | ||||||||||
9 | Annika Rotvold Annika Rotvold | USA | 4:33.75 | PB | |||||||||||
10 | Gwynne Wright Gwynne Wright ('97) | 97 | USA | 4:34.11 | PB | ||||||||||
11 | Kailee Sawyer Kailee Sawyer ('97) | 97 | CAN | 4:35.86 | |||||||||||
12 | Grace Hodge Grace Hodge | USA | 4:45.06 | SB | |||||||||||
K 5000 m 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Amy-Eloise Neale Amy-Eloise Neale ('95) | 95 | GBR | 15:39.30 | PB | ||||||||||
2 | Karissa Schweizer Karissa Schweizer ('96) | 96 | USA | 15:39.75 | PB | ||||||||||
3 | Katherine Receveur Katherine Receveur ('96) | 96 | USA | 15:46.33 | PB | ||||||||||
4 | Bri Ilarda Bri Ilarda ('96) | 96 | AUS | 15:46.90 | PB | ||||||||||
5 | Claire Green Claire Green ('96) | 96 | USA | 15:49.58 | PB | ||||||||||
6 | Danielle Shanahan Danielle Shanahan ('94) | 94 | USA | 15:50.77 | PB | ||||||||||
7 | Peyton Bilo Peyton Bilo ('97) | 97 | USA | 15:52.01 | PB | ||||||||||
8 | Chelsey Albertson Chelsey Albertson | USA | 15:53.07 | PB | |||||||||||
9 | Alsu Gabdullina Alsu Gabdullina ('94) | 94 | RUS | 15:54.94 | PB | ||||||||||
10 | Sarah Disanza Sarah Disanza ('95) | 95 | USA | 15:55.57 | PB | ||||||||||
11 | Maggie Montoya Maggie Montoya ('95) | 95 | USA | 15:55.62 | SB | ||||||||||
12 | Clare O'Brien Clare O'Brien ('99) | 99 | AUS | 15:57.36 | PB | ||||||||||
13 | Katie McMenamin Katie McMenamin | USA | 15:57.48 | PB | |||||||||||
14 | Grayson Murphy Grayson Murphy ('95) | 95 | USA | 15:58.29 | PB | ||||||||||
15 | Henna Rustami Henna Rustami ('96) | 96 | USA | 15:59.79 | PB | ||||||||||
16 | Molly Grabill Molly Grabill ('92) | 92 | USA | 16:00.89 | SB | ||||||||||
17 | Ayla Granados Ayla Granados ('91) | 91 | USA | 16:01.53 | PB | ||||||||||
18 | Judy Pendergast Judy Pendergast ('98) | 98 | USA | 16:22.85 | PB | ||||||||||
19 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 16:26.52 | PB | ||||||||||
20 | Tori Gerlach Tori Gerlach ('94) | 94 | USA | 16:30.67 | SB | ||||||||||
Danielle Katz Danielle Katz | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Sam Nadel Sam Nadel ('94) | 94 | USA | 15:49.26 | PB | ||||||||||
2 | Brenley Goertzen Brenley Goertzen | USA | 15:51.78 | PB | |||||||||||
3 | Weronika Pyzik Weronika Pyzik ('96) | 96 | POL | 15:59.00 | PB | ||||||||||
4 | Charlotte Imer Charlotte Imer ('94) | 94 | AUS | 15:59.32 | PB | ||||||||||
5 | Margaret Allen Margaret Allen | USA | 16:00.48 | PB | |||||||||||
6 | Amy Davis Amy Davis ('97) | 97 | USA | 16:03.02 | PB | ||||||||||
7 | Alicia Monson Alicia Monson ('98) | 98 | USA | 16:04.09 | PB | ||||||||||
8 | Natalie Tanner Natalie Tanner ('95) | 95 | GER | 16:04.65 | PB | ||||||||||
9 | Emily Durgin Emily Durgin ('94) | 94 | USA | 16:05.44 | PB | ||||||||||
10 | Jillian Hunsberger Jillian Hunsberger ('96) | 96 | USA | 16:06.21 | PB | ||||||||||
11 | Taryn Rawlings Taryn Rawlings ('96) | 96 | USA | 16:08.39 | PB | ||||||||||
12 | Ashley Montgomery Ashley Montgomery | USA | 16:14.17 | SB | |||||||||||
13 | Laura Young Laura Young | USA | 16:15.32 | PB | |||||||||||
14 | Isobel Batt-Doyle Isobel Batt-Doyle ('95) | 95 | AUS | 16:16.36 | SB | ||||||||||
15 | Josephine Moultrie Josephine Moultrie ('90) | 90 | GBR | 16:16.94 | SB | ||||||||||
16 | Emma Benner Emma Benner ('97) | 97 | USA | 16:17.83 | PB | ||||||||||
17 | Lianne Farber Lianne Farber ('92) | 92 | USA | 16:26.13 | SB | ||||||||||
18 | Michelle Lee Michelle Lee ('94) | 94 | USA | 16:28.91 | PB | ||||||||||
19 | Katie Lembo Katie Lembo ('96) | 96 | USA | 16:30.79 | SB | ||||||||||
20 | Kendra Foley Kendra Foley | USA | 16:41.77 | SB | |||||||||||
21 | Katie Knight Katie Knight ('95) | 95 | USA | 16:53.37 | SB | ||||||||||
Tori Tsolis Tori Tsolis ('93) | 93 | GRE | DNF | ||||||||||||
Charlotte Prouse Charlotte Prouse ('97) | 97 | CAN | DNF | ||||||||||||
Finale C 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Alicja Konieczek Alicja Konieczek ('94) | 94 | POL | 15:59.22 | PB | ||||||||||
2 | Ellie Abrahamson Ellie Abrahamson ('95) | 95 | USA | 16:01.35 | PB | ||||||||||
3 | Marissa Williams Marissa Williams | USA | 16:06.86 | PB | |||||||||||
4 | Haley Pierce Haley Pierce ('94) | 94 | USA | 16:07.05 | PB | ||||||||||
5 | Abbey Wheeler Abbey Wheeler ('98) | 98 | USA | 16:10.70 | PB | ||||||||||
6 | Brenna Calder Brenna Calder ('96) | 96 | USA | 16:10.77 | PB | ||||||||||
7 | Georgia Porter Georgia Porter | USA | 16:11.01 | PB | |||||||||||
8 | Jocelyn Caro Jocelyn Caro ('95) | 95 | USA | 16:11.82 | PB | ||||||||||
9 | Hannah Miller Hannah Miller ('97) | 97 | NZL | 16:12.55 | PB | ||||||||||
10 | Erin Hooker Erin Hooker ('95) | 95 | USA | 16:14.28 | SB | ||||||||||
11 | Emily Hamlin Emily Hamlin | USA | 16:15.94 | PB | |||||||||||
12 | Kaitlyn Neal Kaitlyn Neal | USA | 16:16.19 | PB | |||||||||||
13 | Devon Bortfeld Devon Bortfeld ('95) | 95 | USA | 16:17.29 | PB | ||||||||||
14 | Anna West Anna West ('98) | 98 | USA | 16:22.52 | PB | ||||||||||
15 | Lindsey Bradley Lindsey Bradley ('97) | 97 | USA | 16:29.69 | PB | ||||||||||
16 | Peyton Thomas Peyton Thomas ('95) | 95 | USA | 16:31.68 | PB | ||||||||||
17 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 16:33.26 | PB | ||||||||||
18 | Yesenia Silva Yesenia Silva | USA | 16:34.39 | PB | |||||||||||
19 | Julia Maxwell Julia Maxwell | USA | 16:39.95 | SB | |||||||||||
20 | Stephanie Aldea Stephanie Aldea ('90) | 90 | CAN | 16:47.01 | SB | ||||||||||
21 | Hannah McIntyre Hannah McIntyre | USA | 16:49.74 | SB | |||||||||||
22 | Caroline Pietrzyk Caroline Pietrzyk | USA | 16:50.37 | PB | |||||||||||
23 | Joan Jepkirui Joan Jepkirui ('94) | 94 | KEN | 17:15.01 | SB | ||||||||||
Sophie Chase Sophie Chase ('94) | 94 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale D 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Margaret Connelly Margaret Connelly | USA | 16:27.44 | PB | |||||||||||
2 | Annie Heffernan Annie Heffernan ('96) | 96 | USA | 16:27.78 | PB | ||||||||||
3 | Kathryn Munks Kathryn Munks ('98) | 98 | USA | 16:28.57 | PB | ||||||||||
4 | Sarah Reiter Sarah Reiter ('93) | 93 | USA | 16:35.32 | SB | ||||||||||
5 | Madeline Perez Madeline Perez ('96) | 96 | USA | 16:36.25 | SB | ||||||||||
6 | Maddie Davidson Maddie Davidson ('92) | 92 | CAN | 16:37.94 | SB | ||||||||||
7 | Bethanie Brown Bethanie Brown ('94) | 94 | USA | 16:39.52 | SB | ||||||||||
8 | Sophie Seward Sophie Seward | USA | 16:41.04 | PB | |||||||||||
9 | Courtney Akerley Courtney Akerley ('97) | 97 | USA | 16:44.45 | PB | ||||||||||
10 | Clarissa Whiting Clarissa Whiting | USA | 16:44.49 | SB | |||||||||||
11 | Haley Harris Haley Harris | USA | 16:47.07 | PB | |||||||||||
12 | Nicole Mello Nicole Mello ('95) | 95 | BRA | 16:50.06 | PB | ||||||||||
13 | Autumn Eastman Autumn Eastman | USA | 16:51.13 | SB | |||||||||||
14 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 16:51.55 | PB | ||||||||||
15 | Ellie Child Ellie Child | USA | 16:52.72 | SB | |||||||||||
16 | Hannah McInturff Hannah McInturff | USA | 17:07.59 | SB | |||||||||||
17 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 17:08.78 | PB | ||||||||||
18 | Sarah Heinemann Sarah Heinemann | USA | 17:17.68 | SB | |||||||||||
19 | Josephine Bosserman Josephine Bosserman | USA | 17:22.01 | PB | |||||||||||
20 | Athena Welsh Athena Welsh ('98) | 98 | USA | 17:22.62 | PB | ||||||||||
21 | Adriana Olivas Adriana Olivas ('94) | 94 | USA | 17:45.21 | SB | ||||||||||
Ashlyn Rambo Ashlyn Rambo | USA | DNF | |||||||||||||
K 10000 m 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Anna Rohrer Anna Rohrer ('97) | 97 | USA | 31:58.99 | PB | ||||||||||
2 | Stephanie Bruce Stephanie Bruce ('84) | 84 | USA | 31:59.88 | PB | ||||||||||
3 | Eilish McColgan Eilish McColgan ('90) | 90 | GBR | 32:10.59 | PB | ||||||||||
4 | Charlotte Taylor Charlotte Taylor ('94) | 94 | GBR | 32:11.80 | PB | ||||||||||
5 | Kellyn Taylor Kellyn Taylor ('86) | 86 | USA | 32:16.78 | SB | ||||||||||
6 | Bethany Sachtleben Bethany Sachtleben ('92) | 92 | USA | 32:50.70 | PB | ||||||||||
7 | Mara Olson Mara Olson ('93) | 93 | USA | 33:09.13 | SB | ||||||||||
8 | Jamie Kempfer Jamie Kempfer | USA | 33:09.67 | PB | |||||||||||
9 | Kinsey Gomez Kinsey Gomez ('92) | 92 | CAN | 33:12.20 | PB | ||||||||||
10 | Bethan Knights Bethan Knights ('95) | 95 | GBR | 33:31.25 | PB | ||||||||||
11 | Veronica Eder Veronica Eder ('95) | 95 | USA | 33:35.73 | PB | ||||||||||
12 | Sharon Lokedi Sharon Lokedi ('94) | 94 | KEN | 33:37.01 | SB | ||||||||||
13 | Jordann McDermitt Jordann McDermitt ('96) | 96 | USA | 33:37.37 | PB | ||||||||||
14 | Olivia Pratt Olivia Pratt ('94) | 94 | USA | 33:46.03 | SB | ||||||||||
15 | Anna Braswell Anna Braswell ('95) | 95 | USA | 33:47.22 | PB | ||||||||||
16 | Kaylee Flanagan Kaylee Flanagan ('95) | 95 | USA | 33:52.48 | SB | ||||||||||
17 | Jaci Smith Jaci Smith ('97) | 97 | USA | 33:54.99 | PB | ||||||||||
18 | Paige Stoner Paige Stoner ('96) | 96 | USA | 33:55.69 | PB | ||||||||||
19 | Maggie Schmaedick Maggie Schmaedick ('96) | 96 | USA | 33:56.32 | SB | ||||||||||
20 | Gillian Schriever Gillian Schriever | USA | 34:05.13 | PB | |||||||||||
21 | Mary Alex England Mary Alex England ('94) | 94 | USA | 34:07.45 | SB | ||||||||||
22 | Emily Bean Emily Bean ('96) | 96 | USA | 34:07.57 | SB | ||||||||||
23 | Amy Regan Amy Regan ('94) | 94 | USA | 34:42.02 | SB | ||||||||||
Elianna Shwayder Elianna Shwayder | USA | DNF | |||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Molly Seidel Molly Seidel ('94) | 94 | USA | 33:19.60 | SB | ||||||||||
2 | Isabelle Brauer Isabelle Brauer ('96) | 96 | SWE | 33:44.11 | PB | ||||||||||
3 | Lindy Long Lindy Long | USA | 33:44.60 | PB | |||||||||||
4 | Anna Farello Anna Farello | USA | 33:44.75 | PB | |||||||||||
5 | Anne Frisbie Anne Frisbie ('96) | 96 | USA | 33:49.71 | PB | ||||||||||
6 | Bella Burda Bella Burda ('97) | 97 | USA | 33:50.44 | PB | ||||||||||
7 | Vallery Korir Vallery Korir | KEN | 33:58.17 | PB | |||||||||||
8 | Hailey Whetten Hailey Whetten | USA | 33:58.66 | PB | |||||||||||
9 | Alexa Pelletier Alexa Pelletier ('95) | 95 | USA | 33:59.73 | PB | ||||||||||
10 | Maggie Drazba Maggie Drazba ('95) | 95 | USA | 34:04.26 | PB | ||||||||||
11 | Cleo Whiting Cleo Whiting | USA | 34:09.65 | PB | |||||||||||
12 | Addi Zerrenner Addi Zerrenner ('96) | 96 | USA | 34:13.00 | PB | ||||||||||
13 | Karis Jochen Karis Jochen ('94) | 94 | USA | 34:17.53 | SB | ||||||||||
14 | Caroline Lambert Caroline Lambert ('93) | 93 | GBR | 34:21.50 | PB | ||||||||||
15 | Annie Kelly Annie Kelly ('94) | 94 | USA | 34:23.12 | PB | ||||||||||
16 | Carrie Verdon Carrie Verdon ('94) | 94 | USA | 34:30.15 | SB | ||||||||||
17 | Isabella Rose Isabella Rose | USA | 34:31.43 | PB | |||||||||||
18 | Abbie McNulty Abbie McNulty | USA | 34:33.98 | PB | |||||||||||
19 | Hannah Christen Hannah Christen ('96) | 96 | USA | 34:36.44 | SB | ||||||||||
20 | Sidney Hirsch Sidney Hirsch ('94) | 94 | USA | 34:37.87 | PB | ||||||||||
21 | Kathleen Darling Kathleen Darling ('94) | 94 | USA | 34:38.24 | PB | ||||||||||
22 | Hannah Capek Hannah Capek ('97) | 97 | USA | 34:50.72 | PB | ||||||||||
23 | Jannika John Jannika John ('92) | 92 | GER | 34:59.54 | PB | ||||||||||
24 | Mackenzie Landa Mackenzie Landa | USA | 35:03.53 | PB | |||||||||||
25 | Chanli Mundy Chanli Mundy ('95) | 95 | USA | 35:04.84 | SB | ||||||||||
26 | Evelyn Chavez Evelyn Chavez ('96) | 96 | GUA | 35:11.85 | NR | PB | |||||||||
27 | Samantha Skold Samantha Skold | USA | 35:22.20 | PB | |||||||||||
28 | Nicole Hicks Nicole Hicks | USA | 35:56.91 | PB | |||||||||||
29 | Elena Arriaza Elena Arriaza | USA | 36:24.71 | SB | |||||||||||
Sarah Laverty Sarah Laverty ('93) | 93 | GBR | DNF | ||||||||||||
Jennifer Lichter Jennifer Lichter ('96) | 96 | USA | DNF | ||||||||||||
K 3000 m forh. 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Rachel King Rachel King | USA | 10:14.08 | PB | |||||||||||
2 | Laura Yarrow Laura Yarrow ('93) | 93 | USA | 10:19.45 | PB | ||||||||||
3 | Grace Gibbons Grace Gibbons ('97) | 97 | USA | 10:23.19 | PB | ||||||||||
4 | Kelly Naumann Kelly Naumann ('97) | 97 | USA | 10:24.17 | PB | ||||||||||
5 | Taylor Janssen Taylor Janssen | USA | 10:28.08 | PB | |||||||||||
6 | Lyndee Dawson Lyndee Dawson | USA | 10:30.18 | PB | |||||||||||
7 | Courtney Coppinger Courtney Coppinger ('95) | 95 | USA | 10:32.31 | SB | ||||||||||
8 | Maxine Goyette Maxine Goyette ('94) | 94 | USA | 10:40.22 | SB | ||||||||||
9 | Keelin Hollowood Keelin Hollowood ('95) | 95 | USA | 10:40.58 | SB | ||||||||||
10 | Megan Bordes Megan Bordes | USA | 10:42.45 | SB | |||||||||||
11 | Nicole Gardner Nicole Gardner ('97) | 97 | USA | 10:51.84 | PB | ||||||||||
12 | Becky Sarmiento Becky Sarmiento | USA | 10:59.76 | SB | |||||||||||
13 | Clara Macleod Clara Macleod | USA | 11:07.61 | SB | |||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Kristi Rush Kristi Rush | USA | 10:15.78 | PB | |||||||||||
2 | Alex Burkhart Alex Burkhart ('96) | 96 | USA | 10:21.41 | PB | ||||||||||
3 | Rebekah Topham Rebekah Topham ('96) | 96 | USA | 10:25.89 | SB | ||||||||||
4 | Natasha Bernal Natasha Bernal | USA | 10:26.13 | SB | |||||||||||
5 | Sanne Holland Sanne Holland | USA | 10:26.31 | SB | |||||||||||
6 | Sydney Leiher Sydney Leiher ('95) | 95 | USA | 10:28.50 | SB | ||||||||||
7 | Sydni Meunier Sydni Meunier | USA | 10:31.07 | SB | |||||||||||
8 | Marta Bote Marta Bote ('96) | 96 | ESP | 10:34.93 | SB | ||||||||||
9 | Jordan O'Dea Jordan O'Dea ('93) | 93 | USA | 10:38.75 | SB | ||||||||||
10 | Molly Sughroue Molly Sughroue ('95) | 95 | USA | 10:46.91 | PB | ||||||||||
11 | Kaytlyn Larson Kaytlyn Larson ('97) | 97 | USA | 10:49.65 | PB | ||||||||||
12 | Hannah Coffin Hannah Coffin | USA | 11:09.75 | SB | |||||||||||
Kelly Hayes Kelly Hayes ('95) | 95 | USA | DNF | ||||||||||||
Finale C 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Allie Ostrander Allie Ostrander ('96) | 96 | USA | 9:55.61 | PB | ||||||||||
2 | Alexina Wilson Alexina Wilson ('93) | 93 | USA | 9:56.55 | SB | ||||||||||
3 | Alicia Douglas Alicia Douglas ('90) | 90 | USA | 10:00.99 | SB | ||||||||||
4 | Courtney Wayment Courtney Wayment ('98) | 98 | USA | 10:04.43 | PB | ||||||||||
5 | Charlotte Taylor-Green Charlotte Taylor-Green ('85) | 85 | GBR | 10:11.12 | PB | ||||||||||
6 | Taylor Austin Taylor Austin ('94) | 94 | USA | 10:17.73 | SB | ||||||||||
7 | Molly Oren Molly Oren | USA | 10:20.30 | SB | |||||||||||
8 | Regan Ward Regan Ward ('94) | 94 | USA | 10:21.04 | SB | ||||||||||
9 | Hannah Waggoner Hannah Waggoner ('95) | 95 | USA | 10:21.12 | SB | ||||||||||
10 | Emma Dahl Emma Dahl ('91) | 91 | SWE | 11:03.56 | SB | ||||||||||
11 | Brianna Nerud Brianna Nerud ('94) | 94 | USA | 11:13.26 | SB | ||||||||||
Rachel Schilkowsky Rachel Schilkowsky ('92) | 92 | USA | DNF | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 1.4. Vind: +0.3 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Taylor Pegram Taylor Pegram ('96) | 96 | USA | 13.52 | |||||||||||
2 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 13.58 | |||||||||||
3 | Amari Norris Amari Norris | USA | 13.82 | ||||||||||||
4 | Jade Childs Jade Childs ('93) | 93 | USA | 13.91 | =PB | ||||||||||
5 | Calli-Ann Abbott Calli-Ann Abbott ('98) | 98 | CAN | 14.25 | PB | ||||||||||
6 | Tasha Frazier Tasha Frazier | USA | 14.28 | SB | |||||||||||
7 | Mariyah Vongsaveng Mariyah Vongsaveng | USA | 14.29 | ||||||||||||
8 | Brittany Brown Brittany Brown ('89) | 89 | USA | 15.35 | SB | ||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: -1.4 | 31.3. | Vind: -1.4 | |||||||||||||
1 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 14.32 | Q | ||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: -2.3 | 31.3. | Vind: -2.3 | |||||||||||||
1 | Mariyah Vongsaveng Mariyah Vongsaveng | USA | 14.32 | Q | |||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +1.0 | 31.3. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Jade Childs Jade Childs ('93) | 93 | USA | 13.91 | Q | PB | |||||||||
2 | Amari Norris Amari Norris | USA | 14.08 | q | |||||||||||
3 | Diana Voloshin Diana Voloshin ('97) | 97 | CAN | 14.21 | q | PB | |||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +1.5 | 31.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Taylor Pegram Taylor Pegram ('96) | 96 | USA | 13.78 | Q | ||||||||||
K 400 m hæk | |||||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||
Indledende 1 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Emily Bland Emily Bland | USA | 1:02.07 | PB | |||||||||||
2 | Bailey Sanin Bailey Sanin ('95) | 95 | USA | 1:02.24 | PB | ||||||||||
3 | Courtney Andre Courtney Andre | USA | 1:03.18 | PB | |||||||||||
Indledende 2 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Schantell Williams Schantell Williams | USA | 1:01.22 | SB | |||||||||||
2 | Ali Anderson Ali Anderson | USA | 1:01.73 | PB | |||||||||||
3 | Carly Lester Carly Lester ('96) | 96 | USA | 1:01.78 | SB | ||||||||||
4 | Rose Jackson Rose Jackson ('95) | 95 | USA | 1:02.24 | PB | ||||||||||
5 | Mallory Patino Mallory Patino ('95) | 95 | USA | 1:02.37 | SB | ||||||||||
6 | Amber Lewis Amber Lewis ('96) | 96 | USA | 1:03.04 | SB | ||||||||||
7 | Jenavieve Turner Jenavieve Turner ('95) | 95 | USA | 1:03.65 | |||||||||||
Indledende 3 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Morgan Milbrath Morgan Milbrath ('95) | 95 | USA | 1:00.90 | SB | ||||||||||
2 | Erykah Weems Erykah Weems | USA | 1:02.42 | PB | |||||||||||
3 | Devin Collins Devin Collins | USA | 1:02.81 | SB | |||||||||||
4 | Marion Presigny Marion Presigny ('93) | 93 | FRA | 1:02.95 | SB | ||||||||||
5 | Hannah Labrie-Smith Hannah Labrie-Smith | USA | 1:03.03 | SB | |||||||||||
K Stangspring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Lauren Martinez Lauren Martinez ('96) | 96 | USA | 4.04 | |||||||||||
2 | Allison Jeffries Allison Jeffries ('95) | 95 | USA | 4.04 | SB | ||||||||||
3 | Taylor Sack Taylor Sack ('95) | 95 | USA | 3.80 | |||||||||||
3 | Helen Ann Haun Helen Ann Haun | USA | 3.80 | ||||||||||||
5 | Anna Paradee Anna Paradee | USA | 3.80 | PB | |||||||||||
5 | Erika Malaspina Erika Malaspina ('98) | 98 | USA | 3.80 | |||||||||||
7 | Anna Benke Anna Benke | USA | 3.80 | SB | |||||||||||
7 | Amanda Bowers Amanda Bowers | USA | 3.80 | PB | |||||||||||
9 | Amber Kozaki Amber Kozaki | USA | 3.65 | SB | |||||||||||
9 | Nicole Summersett Nicole Summersett ('97) | 97 | USA | 3.65 | |||||||||||
11 | Sydney Jaques Sydney Jaques ('98) | 98 | USA | 3.65 | SB | ||||||||||
12 | Natasha Black Natasha Black | USA | 3.65 | PB | |||||||||||
Hannah Chang Hannah Chang | USA | NH | |||||||||||||
Savannah Whitehead Savannah Whitehead | USA | NH | |||||||||||||
K Længdespring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Amanda Levin Amanda Levin | USA | 5.80 | +0.4 | PB | ||||||||||
2 | Hannah Hensley Hannah Hensley ('94) | 94 | USA | 5.75 | -0.9 | PB | |||||||||
3 | Marisa Kwiatkowski Marisa Kwiatkowski ('96) | 96 | PHI | 5.67 | +0.5 | SB | |||||||||
4 | Mykisha Abrams Mykisha Abrams | USA | 5.65 | +1.2 | =PB | ||||||||||
5 | Nia Vance Nia Vance | USA | 5.60 | -2.1 | PB | ||||||||||
6 | Stella Clemens Stella Clemens ('97) | 97 | GER | 5.58 | +1.8 | ||||||||||
K Trespring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Danylle Kurywchak Danylle Kurywchak ('94) | 94 | USA | 13.36 | -0.6 | ||||||||||
2 | Ashley Anderson Ashley Anderson ('96) | 96 | USA | 12.89 | +0.8 | SB | |||||||||
3 | Marisa Kwiatkowski Marisa Kwiatkowski ('96) | 96 | PHI | 12.68 | w | +3.3 | |||||||||
4 | Cambree Harbaugh Cambree Harbaugh ('95) | 95 | USA | 12.09 | +1.2 | PB | |||||||||
5 | Danielle Williams Danielle Williams ('94) | 94 | USA | 12.07 | +2.0 | SB | |||||||||
6 | Rian Young-Werner Rian Young-Werner ('96) | 96 | USA | 11.98 | w | +4.1 | |||||||||
7 | Abibat Iriafen Abibat Iriafen ('98) | 98 | USA | 11.95 | +1.0 | PB | |||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Angel Nkwonta Angel Nkwonta ('98) | 98 | USA | 13.56 | PB | ||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Jaimi Salone Jaimi Salone | USA | 44.76 | PB | |||||||||||
2 | Michelle Altice Michelle Altice | USA | 42.78 | SB | |||||||||||
3 | Sierra Sheppard Sierra Sheppard | USA | 42.04 | ||||||||||||
4 | Breanna Lowther Breanna Lowther | USA | 41.46 | ||||||||||||
5 | Sabrina Mendoza Sabrina Mendoza | USA | 41.36 | SB | |||||||||||
6 | Mary Kamau Mary Kamau | USA | 41.18 | PB | |||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Shelby Gunnells Shelby Gunnells ('96) | 96 | USA | 55.95 | PB | ||||||||||
2 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 54.19 | PB | |||||||||||
3 | Emma Seyer Emma Seyer | USA | 52.35 | PB | |||||||||||
4 | Jordyn Thornton Jordyn Thornton | USA | 52.08 | PB | |||||||||||
5 | Maggie Schwarzkopf Maggie Schwarzkopf ('97) | 97 | USA | 52.04 | PB | ||||||||||
6 | Lena Giger Lena Giger ('96) | 96 | USA | 51.82 | SB | ||||||||||
7 | Tessa Krempel Tessa Krempel | USA | 51.80 | PB | |||||||||||
8 | Christabel Okeke Christabel Okeke ('95) | 95 | USA | 51.10 | PB | ||||||||||
K Spydkast 600 gram 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Kayla Hochhalter Kayla Hochhalter ('96) | 96 | USA | 48.97 | PB | ||||||||||
2 | Gabby Head Gabby Head | USA | 41.36 | SB | |||||||||||
K 4 x 100 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Nevada Nevada | USA | 45.03 | ||||||||||||
Ayana Gales, Destiny Smith-Barnett, Najia Hudspeth, Drea Austin | |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Stanford Stanford | USA | 3:37.14 | ||||||||||||
Missy Mongiovi, Michaela Crunkleton-Wilson, Hannah Labrie-Smith, Olivia Baker | |||||||||||||||
2 | North Dakota State North Dakota State | USA | 3:37.15 | ||||||||||||
Morgan Milbrath, Alexis Woods, Amy Andrushko, Rose Jackson | |||||||||||||||
3 | Nevada Nevada | USA | 3:38.89 | ||||||||||||
Mandy Chitwood, Drea Austin, Hannah Davis, Najia Hudspeth | |||||||||||||||
4 | San Francisco St. San Francisco St. | USA | 3:39.21 | ||||||||||||
Vanessa Koontz, Atiya Harvey, Timarya Baynard, Kennedy Hardeman | |||||||||||||||
M Længdespring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Jacob Fincham-Dukes Jacob Fincham-Dukes ('97) | 97 | GBR | 7.65 | +0.8 | SB | |||||||||
2 | Myles Hawkins Myles Hawkins | USA | 7.51 | +1.7 | PB | ||||||||||
2 | Donté McDaniel Donté McDaniel ('95) | 95 | USA | 7.51 | +1.6 | =PB | |||||||||
4 | Michane Ricketts Michane Ricketts ('95) | 95 | JAM | 7.31 | w | +2.9 | |||||||||
5 | Craig Mattox Craig Mattox ('92) | 92 | USA | 7.22 | +0.6 | ||||||||||
6 | Josh Gordon Josh Gordon ('93) | 93 | USA | 7.15 | 0.0 | ||||||||||
7 | Phill Bailey Phill Bailey ('94) | 94 | USA | 7.02 | -0.1 | ||||||||||
8 | Karsten Wethington Karsten Wethington ('96) | 96 | USA | 6.91 | +0.7 | SB | |||||||||
9 | Elijah Noel Elijah Noel | USA | 6.89 | w | +2.8 | ||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Péter Simon Péter Simon ('94) | 94 | HUN | 18.94 | |||||||||||
2 | Alex Renner Alex Renner ('93) | 93 | USA | 18.59 | |||||||||||
3 | Tristen Newman Tristen Newman ('96) | 96 | USA | 18.09 | PB | ||||||||||
4 | Sam Kempka Sam Kempka ('96) | 96 | USA | 17.62 | SB | ||||||||||
5 | McKay Johnson McKay Johnson ('98) | 98 | USA | 17.50 | |||||||||||
6 | Steffan Stroh Steffan Stroh ('94) | 94 | USA | 17.43 | |||||||||||
7 | Arnold Sambel Arnold Sambel ('94) | 94 | USA | 17.42 | |||||||||||
8 | Sullivan Parker Sullivan Parker ('93) | 93 | CAN | 17.36 | SB | ||||||||||
9 | Malik McMorris Malik McMorris ('97) | 97 | USA | 17.32 | |||||||||||
10 | Jeff Rogers Jeff Rogers | USA | 16.20 | SB | |||||||||||
11 | Conrad Schwarzkopf Conrad Schwarzkopf | USA | 16.02 | ||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Malik McMorris Malik McMorris ('97) | 97 | USA | 53.25 | PB | ||||||||||
2 | Brenden Song Brenden Song ('95) | 95 | USA | 52.98 | SB | ||||||||||
3 | McKay Johnson McKay Johnson ('98) | 98 | USA | 51.21 | |||||||||||
4 | Landon Ellingson Landon Ellingson | USA | 49.84 | ||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Nick Miller Nick Miller ('93) | 93 | GBR | 75.58 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taylor Campbell Taylor Campbell ('96) | 96 | GBR | 72.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michael Painter Michael Painter ('94) | 94 | GBR | 63.05 | |||||||||||
4 | Alex Renner Alex Renner ('93) | 93 | USA | 62.22 | PB | ||||||||||
5 | Steffan Stroh Steffan Stroh ('94) | 94 | USA | 60.89 | |||||||||||
6 | Tristen Newman Tristen Newman ('96) | 96 | USA | 59.18 | |||||||||||
M Spydkast 800 gram 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Matti Mortimore Matti Mortimore ('93) | 93 | GBR | 77.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Austin Schmidt Austin Schmidt | USA | 68.84 | ||||||||||||
3 | Nick Howe Nick Howe ('89) | 89 | USA | 66.87 | |||||||||||
4 | Trevor Danielson Trevor Danielson ('96) | 96 | USA | 66.44 | PB | ||||||||||
5 | Charles Kerr Charles Kerr ('93) | 93 | USA | 64.72 | PB | ||||||||||
6 | Tyler Parker Tyler Parker | USA | 63.14 | ||||||||||||
K Højdespring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Liz Patterson Liz Patterson ('88) | 88 | USA | 1.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lily Lowe Lily Lowe ('98) | 98 | USA | 1.75 | =SB | ||||||||||
3 | Hannah Hensley Hannah Hensley ('94) | 94 | USA | 1.75 | PB | ||||||||||
4 | Karla Yazmin Teran Karla Yazmin Teran ('98) | 98 | MEX | 1.70 | SB | ||||||||||
K Længdespring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Ayana Gales Ayana Gales | USA | 6.30 | +1.3 | SB | ||||||||||
2 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 6.15 | +0.9 | PB | |||||||||
3 | Allanah McCorkle Allanah McCorkle | USA | 6.13 | +1.7 | PB | ||||||||||
4 | Daryth Gayles Daryth Gayles ('96) | 96 | USA | 6.07 | -0.2 | SB | |||||||||
5 | Kelsey Johnson-Upshaw Kelsey Johnson-Upshaw | USA | 5.86 | +0.6 | SB | ||||||||||
6 | Abrianna Torres Abrianna Torres ('93) | 93 | USA | 5.83 | +0.3 | SB | |||||||||
7 | Brooke Whitburn Brooke Whitburn ('95) | 95 | USA | 5.82 | w | +2.5 | |||||||||
8 | Tasha Frazier Tasha Frazier | USA | 5.77 | -0.3 | SB | ||||||||||
9 | Cambree Harbaugh Cambree Harbaugh ('95) | 95 | USA | 5.76 | w | +2.2 | |||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Lena Giger Lena Giger ('96) | 96 | USA | 16.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Courtney Hutchinson Courtney Hutchinson ('94) | 94 | USA | 15.22 | PB | ||||||||||
3 | Shelby Gunnells Shelby Gunnells ('96) | 96 | USA | 14.72 | SB | ||||||||||
4 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 14.54 | ||||||||||||
5 | Rosario Sanchez Rosario Sanchez ('88) | 88 | MEX | 14.11 | |||||||||||
6 | Sabrina Mendoza Sabrina Mendoza | USA | 13.92 | ||||||||||||
7 | Jordyn Thornton Jordyn Thornton | USA | 13.68 | ||||||||||||
8 | Kiely Osby Kiely Osby ('96) | 96 | USA | 13.30 | |||||||||||
9 | Michelle Altice Michelle Altice | USA | 12.85 | SB | |||||||||||
Maggie Schwarzkopf Maggie Schwarzkopf ('97) | 97 | USA | NM | ||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Summer Pierson Summer Pierson ('78) | 78 | USA | 57.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anna Jelmini Anna Jelmini ('90) | 90 | USA | 50.07 | SB | ||||||||||
3 | Kendall Mader Kendall Mader ('97) | 97 | USA | 49.88 | |||||||||||
4 | Katelyn Weimerskirch Katelyn Weimerskirch ('94) | 94 | USA | 49.84 | |||||||||||
5 | Maddy Nilles Maddy Nilles ('97) | 97 | USA | 48.97 | SB | ||||||||||
6 | Allison Scranton Allison Scranton ('97) | 97 | USA | 45.53 | SB | ||||||||||
7 | Bailey Retzlaff Bailey Retzlaff | USA | 45.19 | SB | |||||||||||
8 | Emma De Silva Emma De Silva ('95) | 95 | SRI | 44.22 | |||||||||||
9 | Valarie Allman Valarie Allman ('95) | 95 | USA | 41.25 | |||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Valarie Allman Valarie Allman ('95) | 95 | USA | 60.82 | SB | ||||||||||
2 | Destiny Parker Destiny Parker | USA | 59.53 | PB | |||||||||||
3 | Danica Dobosy Danica Dobosy | USA | 58.05 | ||||||||||||
4 | Ariana Kuhn Ariana Kuhn ('95) | 95 | USA | 57.61 | |||||||||||
5 | Ilse Kaaja Ilse Kaaja ('92) | 92 | FIN | 57.61 | |||||||||||
6 | Katelyn Weimerskirch Katelyn Weimerskirch ('94) | 94 | USA | 57.41 | |||||||||||
7 | Lindsay McKee Lindsay McKee ('94) | 94 | USA | 56.55 | PB | ||||||||||
8 | Hannah Frost Hannah Frost ('96) | 96 | USA | 56.29 | SB | ||||||||||
9 | Maddy Nilles Maddy Nilles ('97) | 97 | USA | 54.66 | |||||||||||
10 | Amy Herrington Amy Herrington ('98) | 98 | GBR | 53.28 | |||||||||||
11 | Mareena DiMilia Mareena DiMilia ('95) | 95 | USA | 52.69 | SB | ||||||||||
12 | Onyie Chibuogwu Onyie Chibuogwu | USA | 50.36 | ||||||||||||
K Spydkast 600 gram 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Mackenzie Little Mackenzie Little ('96) | 96 | AUS | 55.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alyssa Olin Alyssa Olin ('96) | 96 | USA | 48.97 | PB | ||||||||||
3 | Bailey Dell Bailey Dell ('96) | 96 | CAN | 48.78 | |||||||||||
4 | Jenna Gray Jenna Gray ('98) | 98 | USA | 48.73 | SB | ||||||||||
5 | Bethany Drake Bethany Drake ('93) | 93 | USA | 46.30 | SB | ||||||||||
6 | Victoria Smith Victoria Smith ('95) | 95 | CAN | 45.41 | SB | ||||||||||
7 | Emmanuella Engle Emmanuella Engle | USA | 43.42 | PB | |||||||||||
8 | Karen Bulger Karen Bulger | USA | 43.38 | ||||||||||||
9 | Mareena DiMilia Mareena DiMilia ('95) | 95 | USA | 43.22 | SB | ||||||||||
10 | Megan Glasmann Megan Glasmann ('95) | 95 | USA | 41.42 | |||||||||||
M 100 m 1.4. Vind: +0.6 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Jared Geredes Jared Geredes | USA | 10.84 | SB | |||||||||||
2 | Gino Long Gino Long | USA | 10.87 | ||||||||||||
3 | Brandon Bains Brandon Bains | USA | 10.87 | SB | |||||||||||
4 | James Hampton James Hampton | USA | 10.97 | =SB | |||||||||||
5 | Earvin Dasilva Earvin Dasilva ('99) | 99 | USA | 11.00 | PB | ||||||||||
6 | Lawrence Evans Lawrence Evans | USA | 11.00 | ||||||||||||
7 | Riley Sasaki Riley Sasaki | USA | 11.03 | ||||||||||||
8 | Femi Ajose Femi Ajose | USA | 11.07 | ||||||||||||
Indledende heats | 1.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 1.4. Vind: -0.1 | 1.4. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Brandon Bains Brandon Bains | USA | 10.93 | q | =SB | ||||||||||
Indledende 2 1.4. Vind: +0.2 | 1.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | James Hampton James Hampton | USA | 10.97 | q | SB | ||||||||||
2 | Earvin Dasilva Earvin Dasilva ('99) | 99 | USA | 11.06 | q | PB | |||||||||
Indledende 3 1.4. Vind: +0.6 | 1.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Jared Geredes Jared Geredes | USA | 10.92 | q | SB | ||||||||||
2 | Riley Sasaki Riley Sasaki | USA | 10.97 | q | |||||||||||
3 | Jimmy Parker Jimmy Parker | USA | 11.08 | PB | |||||||||||
Indledende 4 1.4. Vind: +0.8 | 1.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Lawrence Evans Lawrence Evans | USA | 10.89 | q | PB | ||||||||||
2 | Femi Ajose Femi Ajose | USA | 10.95 | q | PB | ||||||||||
3 | Gino Long Gino Long | USA | 10.95 | q | |||||||||||
4 | Charlie Bostic Charlie Bostic | USA | 11.00 | q | PB | ||||||||||
M 400 m 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Jordan Tillis Jordan Tillis | USA | 48.12 | PB | |||||||||||
M 800 m 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Dawson Larance Dawson Larance ('98) | 98 | USA | 1:53.10 | SB | ||||||||||
2 | Xavier Weaver Xavier Weaver | USA | 1:54.06 | SB | |||||||||||
3 | Ben Andrew Micallef Ben Andrew Micallef ('99) | 99 | MLT | 1:54.81 | SB | ||||||||||
Finale B 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Zach Stallings Zach Stallings ('98) | 98 | USA | 1:55.81 | PB | ||||||||||
Finale C 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Quinton Alexander Quinton Alexander | USA | 1:55.90 | PB | |||||||||||
M 1 mile 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Alex Scales Alex Scales | USA | 4:14.78 | PB | |||||||||||
2 | Michael Vernau Michael Vernau | USA | 4:15.47 | SB | |||||||||||
3 | Meikael Beaudoin Rousseau Meikael Beaudoin Rousseau | 00 | USA | 4:18.76 | PB | ||||||||||
4 | Andres Sandoval Andres Sandoval | USA | 4:18.87 | PB | |||||||||||
Finale B 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Zach Stallings Zach Stallings ('98) | 98 | USA | 4:18.77 | PB | ||||||||||
M 3000 m 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Michael Vernau Michael Vernau | USA | 8:32.75 | SB | |||||||||||
2 | Henry Weisberg Henry Weisberg | USA | 8:44.85 | PB | |||||||||||
3 | Neil Braganza Neil Braganza | USA | 8:45.52 | PB | |||||||||||
4 | Luke Schilter Luke Schilter | USA | 8:45.76 | PB | |||||||||||
5 | Benjamin Holland Benjamin Holland | USA | 8:46.40 | PB | |||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Owen Woo Owen Woo | USA | 8:40.56 | PB | |||||||||||
2 | Shyam Kumar Shyam Kumar | USA | 8:46.42 | PB | |||||||||||
3 | Aldo Perez Aldo Perez | USA | 8:46.79 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk 99.1 cm 1.4. Vind: -1.7 Finale A Finale | 1.4. | Vind: -1.7 | |||||||||||||
1 | Deion Lightfoot-Shelton Deion Lightfoot-Shelton ('98) | 98 | USA | 13.76 | PB | ||||||||||
2 | Shawn Bettencourt Shawn Bettencourt ('99) | 99 | USA | 14.42 | |||||||||||
Indledende heats | 1.4. | ||||||||||||||
Indledende 2 1.4. Vind: +0.9 | 1.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Deion Lightfoot-Shelton Deion Lightfoot-Shelton ('98) | 98 | USA | 13.78 | q | PB | |||||||||
2 | Shawn Bettencourt Shawn Bettencourt ('99) | 99 | USA | 14.41 | q | =PB | |||||||||
M 400 m hæk 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Deion Lightfoot-Shelton Deion Lightfoot-Shelton ('98) | 98 | USA | 54.35 | PB | ||||||||||
M Stangspring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Lance Huber Lance Huber | USA | 4.88 | PB | |||||||||||
2 | Samuel Wright Samuel Wright | USA | 4.73 | PB | |||||||||||
2 | Noah Hurley Noah Hurley | USA | 4.73 | ||||||||||||
K 100 m 1.4. Vind: +1.3 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 11.86 | |||||||||||
2 | De'anna Nowling De'anna Nowling | USA | 11.99 | PB | |||||||||||
2 | Tai McDonald Tai McDonald | USA | 11.99 | ||||||||||||
4 | Tierra Crockrell Tierra Crockrell ('01) | 01 | USA | 12.07 | |||||||||||
5 | Chinyere Okoro Chinyere Okoro | USA | 12.08 | ||||||||||||
6 | Kayla Ford Kayla Ford | USA | 12.34 | ||||||||||||
7 | Te'Mesha Paxton Te'Mesha Paxton | USA | 12.53 | ||||||||||||
Indledende heats | 1.4. | ||||||||||||||
Indledende 2 1.4. Vind: +1.0 | 1.4. | Vind: +1.0 | |||||||||||||
1 | Tai McDonald Tai McDonald | USA | 11.92 | q | PB | ||||||||||
2 | Chinyere Okoro Chinyere Okoro | USA | 12.02 | q | SB | ||||||||||
3 | Tierra Crockrell Tierra Crockrell ('01) | 01 | USA | 12.05 | q | SB | |||||||||
4 | Kayla Ford Kayla Ford | USA | 12.27 | q | SB | ||||||||||
Indledende 3 1.4. Vind: +0.4 | 1.4. | Vind: +0.4 | |||||||||||||
1 | Alexis Surrell Alexis Surrell | 00 | USA | 12.28 | q | PB | |||||||||
2 | Maya Cook Maya Cook | USA | 12.30 | q | PB | ||||||||||
3 | Te'Mesha Paxton Te'Mesha Paxton | USA | 12.34 | q | PB | ||||||||||
Indledende 4 1.4. Vind: +0.3 | 1.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
1 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 11.87 | q | ||||||||||
2 | De'anna Nowling De'anna Nowling | USA | 12.06 | q | SB | ||||||||||
K 400 m 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Carolyn Wilson Carolyn Wilson ('99) | 99 | USA | 54.06 | |||||||||||
2 | Alexis Surrell Alexis Surrell | 00 | USA | 55.00 | SB | ||||||||||
3 | Emily Costello Emily Costello | USA | 56.53 | SB | |||||||||||
4 | Jenny Nnoli Jenny Nnoli | USA | 57.23 | PB | |||||||||||
Finale B 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||
1 | De'anna Nowling De'anna Nowling | USA | 56.43 | ||||||||||||
K 800 m 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Cathilyn McIntosh Cathilyn McIntosh | USA | 2:11.49 | SB | |||||||||||
2 | Madison Heisterman Madison Heisterman | 00 | CAN | 2:13.48 | SB | ||||||||||
3 | Mari Friedman Mari Friedman | USA | 2:13.84 | ||||||||||||
4 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 2:14.61 | SB | ||||||||||
Finale B 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Kalea Ibarra Kalea Ibarra | USA | 2:14.75 | SB | |||||||||||
2 | Anaya Ward Anaya Ward | USA | 2:15.26 | PB | |||||||||||
3 | Jaxin Woodward Jaxin Woodward | USA | 2:15.95 | PB | |||||||||||
K 1 mile 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Claudia Lane Claudia Lane | USA | 4:47.73 | PB | |||||||||||
2 | Maddy Denner Maddy Denner | 00 | USA | 4:50.32 | PB | ||||||||||
3 | Elena Denner Elena Denner | 00 | USA | 4:51.42 | PB | ||||||||||
4 | Erica Schroeder Erica Schroeder ('99) | 99 | USA | 4:54.96 | SB | ||||||||||
5 | McKenna Brown McKenna Brown | USA | 4:55.01 | PB | |||||||||||
6 | Glennis Murphy Glennis Murphy | USA | 4:56.47 | SB | |||||||||||
K 3000 m 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Gillian Wagner Gillian Wagner | USA | 9:58.26 | PB | |||||||||||
2 | Glennis Murphy Glennis Murphy | USA | 10:01.59 | PB | |||||||||||
3 | Kristin Fahy Kristin Fahy | 00 | USA | 10:06.33 | PB | ||||||||||
4 | Sofia Castiglioni Sofia Castiglioni | USA | 10:12.50 | PB | |||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Kaylah Grant Kaylah Grant | USA | 10:11.21 | PB | |||||||||||
2 | Alize Hartke Alize Hartke | USA | 10:14.20 | PB | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 1.4. Vind: +0.9 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 13.75 | SB | ||||||||||
2 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 14.22 | PB | ||||||||||
3 | Windy Margerum Windy Margerum ('99) | 99 | USA | 14.54 | PB | ||||||||||
Indledende heats | 1.4. | ||||||||||||||
Indledende 1 1.4. Vind: -0.1 | 1.4. | Vind: -0.1 | |||||||||||||
1 | Kaylah Robinson Kaylah Robinson ('99) | 99 | USA | 13.98 | q | SB | |||||||||
Indledende 3 1.4. Vind: -0.7 | 1.4. | Vind: -0.7 | |||||||||||||
1 | Allie Jones Allie Jones | 00 | USA | 14.40 | q | ||||||||||
K 400 m hæk 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Mackenzie Fletcher Mackenzie Fletcher | USA | 1:02.73 | PB | |||||||||||
K Højdespring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Cassie Ackemann Cassie Ackemann ('99) | 99 | USA | 1.73 | =SB | ||||||||||
K Stangspring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Mariah Lark Mariah Lark | USA | 3.65 | ||||||||||||
2 | Laurel Wong Laurel Wong | USA | 3.65 | ||||||||||||
3 | Kelly Kern Kelly Kern | USA | 3.65 | PB | |||||||||||
K Længdespring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||
1 | Jaala Downes Jaala Downes | USA | 5.79 | +0.5 | PB | ||||||||||
2 | Katherine Jackson Katherine Jackson ('99) | 99 | USA | 5.72 | -0.6 | SB | |||||||||
3 | Tierra Crockrell Tierra Crockrell ('01) | 01 | USA | 5.70 | -1.3 | PB | |||||||||
4 | Arianna Fisher Arianna Fisher | 00 | USA | 5.66 | w | +2.2 | |||||||||
5 | Windy Margerum Windy Margerum ('99) | 99 | USA | 5.63 | 0.0 | PB | |||||||||
K Trespring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Arianna Fisher Arianna Fisher | 00 | USA | 12.68 | +1.7 | PB | |||||||||
2 | Kali Hatcher Kali Hatcher | 00 | USA | 12.34 | +1.5 | PB | |||||||||
3 | Allanah Lee Allanah Lee | 00 | USA | 12.20 | -1.3 | PB | |||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Pamela Amaechi Pamela Amaechi ('99) | 99 | NGR | 14.23 | |||||||||||
2 | Faimalie Sale Faimalie Sale | USA | 13.56 | PB | |||||||||||
3 | Hannah Hall Hannah Hall | 00 | USA | 13.46 | PB | ||||||||||
4 | Jocelynn Budwig Jocelynn Budwig | USA | 13.32 | PB | |||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||
1 | Pamela Amaechi Pamela Amaechi ('99) | 99 | NGR | 51.76 | PB | ||||||||||
2 | Jocelynn Budwig Jocelynn Budwig | USA | 48.31 | PB | |||||||||||
3 | Erica Grotegeer Erica Grotegeer | 00 | USA | 43.54 | SB | ||||||||||
4 | Hannah Hall Hannah Hall | 00 | USA | 42.34 |