M 100 m 14.4. Vind: +1.8 Finale A Finale | 14.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Adam Gemili Adam Gemili ('93) | 93 | GBR | 10.08 | SB | ||||||||||
2 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 10.18 | PB | ||||||||||
3 | Churandy Martina Churandy Martina ('84) | 84 | NED | 10.20 | SB | ||||||||||
4 | Kossi Tchenawou Kossi Tchenawou ('96) | 96 | USA | 10.46 | SB | ||||||||||
5 | Eric de Jesús Eric de Jesús ('90) | 90 | BRA | 10.48 | SB | ||||||||||
6 | Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | 10.50 | PB | ||||||||||
7 | Isaiah Kennedy Isaiah Kennedy ('95) | 95 | USA | 10.56 | |||||||||||
8 | Ben Shields Ben Shields ('94) | 94 | GBR | 10.59 | SB | ||||||||||
Finale B 14.4. Vind: +0.9 | 14.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Paul Doan Paul Doan ('95) | 95 | USA | 10.55 | |||||||||||
2 | Daniel Stokes Daniel Stokes ('97) | 97 | MEX | 10.55 | PB | ||||||||||
3 | Ryan Girk Ryan Girk | USA | 10.60 | ||||||||||||
4 | Kyle Thompson Kyle Thompson ('91) | 91 | CAN | 10.70 | SB | ||||||||||
5 | Sam Zenner Sam Zenner | USA | 10.71 | ||||||||||||
6 | Alex Mustard Alex Mustard ('95) | 95 | USA | 10.75 | |||||||||||
7 | Sike Azu-Irondi Sike Azu-Irondi ('96) | 96 | NGR | 10.77 | |||||||||||
8 | Jordan Hoppel Jordan Hoppel | USA | 10.95 | ||||||||||||
Finale C 14.4. Vind: +1.5 | 14.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Alex Kellybrew Alex Kellybrew | USA | 10.63 | PB | |||||||||||
2 | Tyren Wolfe Tyren Wolfe ('98) | 98 | USA | 10.64 | SB | ||||||||||
3 | Cole Henderson Cole Henderson | USA | 10.70 | SB | |||||||||||
4 | Walter Ford Walter Ford | USA | 10.83 | PB | |||||||||||
5 | Justin Hunter Justin Hunter ('95) | 95 | USA | 10.93 | |||||||||||
6 | Matt Kaldawi Matt Kaldawi | USA | 11.05 | SB | |||||||||||
7 | Brandon Douglas Brandon Douglas | USA | 11.08 | ||||||||||||
Finale D 14.4. Vind: +1.6 | 14.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Dionee Marrero Dionee Marrero ('94) | 94 | USA | 10.77 | SB | ||||||||||
2 | Alec Duran Alec Duran | USA | 10.89 | PB | |||||||||||
3 | Nathan Mah Nathan Mah ('98) | 98 | CAN | 10.91 | =PB | ||||||||||
4 | Abdiel Agramonte-Moreno Abdiel Agramonte-Moreno ('96) | 96 | USA | 10.92 | |||||||||||
5 | Willie Dandy Willie Dandy | USA | 10.97 | PB | |||||||||||
6 | Ronald Sayles Ronald Sayles ('97) | 97 | USA | 11.02 | |||||||||||
Finale E 14.4. Vind: +1.5 | 14.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Christopher Brusenback Christopher Brusenback ('93) | 93 | SWE | 10.80 | SB | ||||||||||
2 | Nick Smith Nick Smith ('99) | 99 | NZL | 10.83 | |||||||||||
3 | Julian Dulaney Julian Dulaney ('96) | 96 | USA | 10.84 | |||||||||||
4 | Jaysean Skrine Jaysean Skrine ('96) | 96 | USA | 10.93 | |||||||||||
5 | Connor Boos Connor Boos | USA | 10.97 | ||||||||||||
6 | Mitchell Horning Mitchell Horning ('95) | 95 | USA | 10.98 | SB | ||||||||||
7 | Ahmed Amaar Ahmed Amaar ('97) | 97 | LBA | 11.04 | SB | ||||||||||
8 | Ayo Sanusi Ayo Sanusi | USA | 11.06 | ||||||||||||
Finale F 14.4. Vind: +1.9 | 14.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Ashron Sobers Ashron Sobers ('93) | 93 | TTO | 10.80 | SB | ||||||||||
2 | Lawrence Cairo Lawrence Cairo | USA | 10.83 | PB | |||||||||||
3 | Dario Horvat Dario Horvat ('92) | 92 | CRO | 10.95 | SB | ||||||||||
4 | Adam Saunders Adam Saunders | USA | 11.02 | ||||||||||||
5 | Emmanuel Elijah Emmanuel Elijah | USA | 11.05 | SB | |||||||||||
6 | Callan Cochran Callan Cochran | USA | 11.07 | PB | |||||||||||
Finale G 14.4. Vind: +2.1 | 14.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Eric Miller Eric Miller | USA | 10.85 | w | |||||||||||
2 | Blake Hill Blake Hill | USA | 11.02 | w | |||||||||||
3 | Bryce Johnson Bryce Johnson | USA | 11.08 | w | |||||||||||
Finale H 14.4. Vind: +2.1 | 14.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Codi Blodgett Codi Blodgett | USA | 10.90 | w | |||||||||||
Finale I 14.4. Vind: +0.8 | 14.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Davis Jonathan Davis Jonathan | USA | 10.99 | PB | |||||||||||
Finale J 14.4. Vind: +1.2 | 14.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Christopher Youngs Christopher Youngs ('98) | 98 | USA | 11.05 | SB | ||||||||||
Finale K 14.4. Vind: -1.1 | 14.4. | Vind: -1.1 | |||||||||||||
1 | Isaiah Matthews Isaiah Matthews | USA | 11.05 | ||||||||||||
2 | Keith Morgan Keith Morgan | USA | 11.08 | PB | |||||||||||
M 200 m 14.4. Vind: +0.9 Finale A Finale | 14.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Abdul Hakim Sani Brown Abdul Hakim Sani Brown ('99) | 99 | JPN | 20.41 | SB | ||||||||||
2 | Daniel Stokes Daniel Stokes ('97) | 97 | MEX | 20.79 | PB | ||||||||||
3 | Damian Warner Damian Warner ('89) | 89 | CAN | 20.97 | PB | ||||||||||
4 | Ryan Girk Ryan Girk | USA | 21.18 | ||||||||||||
5 | James Fisher James Fisher ('95) | 95 | USA | 21.23 | |||||||||||
6 | Eric de Jesús Eric de Jesús ('90) | 90 | BRA | 21.26 | SB | ||||||||||
7 | Dominique Bobo Dominique Bobo ('95) | 95 | USA | 21.29 | PB | ||||||||||
8 | Ronald Sayles Ronald Sayles ('97) | 97 | USA | 21.65 | |||||||||||
Finale B 14.4. Vind: +2.2 | 14.4. | Vind: +2.2 | |||||||||||||
1 | Julian Dulaney Julian Dulaney ('96) | 96 | USA | 21.32 | w | ||||||||||
2 | Paul Doan Paul Doan ('95) | 95 | USA | 21.46 | w | ||||||||||
3 | Sterling Reneau Sterling Reneau ('96) | 96 | USA | 21.58 | w | ||||||||||
4 | Richard Finical Richard Finical | USA | 21.76 | w | |||||||||||
5 | Isaiah Matthews Isaiah Matthews | USA | 21.77 | w | |||||||||||
6 | Jaysean Skrine Jaysean Skrine ('96) | 96 | USA | 21.98 | w | ||||||||||
7 | Juan Bowers Juan Bowers | USA | 22.01 | w | |||||||||||
8 | Alex Perez Alex Perez | USA | 22.12 | w | |||||||||||
Finale C 14.4. Vind: +1.5 | 14.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Sam Zenner Sam Zenner | USA | 21.38 | PB | |||||||||||
2 | Alex Kellybrew Alex Kellybrew | USA | 21.38 | PB | |||||||||||
3 | James Chevious James Chevious | USA | 21.81 | PB | |||||||||||
4 | Nathan Mah Nathan Mah ('98) | 98 | CAN | 21.87 | PB | ||||||||||
5 | Kenneth Hamel Kenneth Hamel | USA | 22.02 | PB | |||||||||||
6 | Mitchell Horning Mitchell Horning ('95) | 95 | USA | 22.03 | SB | ||||||||||
Finale D 14.4. Vind: +3.1 | 14.4. | Vind: +3.1 | |||||||||||||
1 | Joshua Word Joshua Word | USA | 21.54 | w | |||||||||||
2 | Daniel Kelloway Daniel Kelloway ('94) | 94 | CAN | 21.91 | w | ||||||||||
3 | Adam Winding Adam Winding | USA | 22.07 | w | |||||||||||
Finale E 14.4. Vind: +0.9 | 14.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||
1 | Dionee Marrero Dionee Marrero ('94) | 94 | USA | 21.60 | SB | ||||||||||
2 | Davis Jonathan Davis Jonathan | USA | 21.66 | PB | |||||||||||
3 | Ahmed Amaar Ahmed Amaar ('97) | 97 | LBA | 21.69 | SB | ||||||||||
4 | Alex Mustard Alex Mustard ('95) | 95 | USA | 21.82 | =SB | ||||||||||
5 | Nick Smith Nick Smith ('99) | 99 | NZL | 22.07 | |||||||||||
Finale F 14.4. Vind: +2.1 | 14.4. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Lawrence Cairo Lawrence Cairo | USA | 21.85 | w | |||||||||||
2 | Brian Huber Brian Huber ('95) | 95 | USA | 21.90 | w | ||||||||||
Finale G 14.4. Vind: +2.7 | 14.4. | Vind: +2.7 | |||||||||||||
1 | Devin Villarreal Devin Villarreal | USA | 21.98 | w | |||||||||||
2 | Alec Duran Alec Duran | USA | 22.13 | w | |||||||||||
3 | Codi Blodgett Codi Blodgett | USA | 22.13 | w | |||||||||||
M 400 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Drew Tingey Drew Tingey | USA | 47.11 | PB | |||||||||||
2 | Sterling Reneau Sterling Reneau ('96) | 96 | USA | 47.24 | SB | ||||||||||
3 | Michael Taylor Michael Taylor ('93) | 93 | USA | 47.65 | |||||||||||
4 | Taylor Ros Taylor Ros | USA | 47.87 | SB | |||||||||||
5 | Hunter Arnell Hunter Arnell | USA | 47.95 | ||||||||||||
6 | Isaac Allanarem Isaac Allanarem | USA | 48.24 | SB | |||||||||||
7 | Austin Cole Austin Cole ('98) | 98 | CAN | 48.31 | PB | ||||||||||
8 | Alex Perez Alex Perez | USA | 48.60 | ||||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Mark Haywood Mark Haywood | USA | 47.66 | PB | |||||||||||
2 | Trenton Stringari Trenton Stringari ('97) | 97 | USA | 48.24 | PB | ||||||||||
3 | Daniel Kelloway Daniel Kelloway ('94) | 94 | CAN | 48.26 | |||||||||||
4 | Aaron Whitaker Aaron Whitaker | GUM | 48.54 | SB | |||||||||||
5 | Joshua Francis Joshua Francis | USA | 48.56 | PB | |||||||||||
6 | Itoitz Rodriguez Itoitz Rodriguez ('97) | 97 | ESP | 48.58 | |||||||||||
7 | Jadin Casey Jadin Casey ('96) | 96 | USA | 48.64 | |||||||||||
Finale C 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Carlos Salcido Carlos Salcido | MEX | 47.76 | PB | |||||||||||
2 | Doug Wilson Doug Wilson | USA | 48.47 | PB | |||||||||||
3 | Landon Larson Landon Larson | USA | 48.57 | PB | |||||||||||
4 | Ryan McArthur Ryan McArthur | USA | 48.64 | SB | |||||||||||
Finale D 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | James Chevious James Chevious | USA | 48.41 | ||||||||||||
2 | James McFarlin James McFarlin | USA | 48.72 | PB | |||||||||||
M 800 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Tyler Scheving Tyler Scheving ('94) | 94 | USA | 1:48.70 | |||||||||||
2 | Allen Eke Allen Eke ('94) | 94 | USA | 1:49.07 | PB | ||||||||||
3 | Selasi Lumax Selasi Lumax ('90) | 90 | GHA | 1:49.16 | SB | ||||||||||
4 | George Espino George Espino | USA | 1:49.34 | PB | |||||||||||
5 | Weaver Patrick Weaver Patrick | USA | 1:49.60 | SB | |||||||||||
6 | Alex Bussieres Alex Bussieres ('94) | 94 | CAN | 1:50.41 | SB | ||||||||||
7 | Tamar Hicks Tamar Hicks ('94) | 94 | USA | 1:51.16 | PB | ||||||||||
8 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 1:52.24 | SB | ||||||||||
9 | Arnaud Froidmont Arnaud Froidmont ('89) | 89 | BEL | 1:54.26 | SB | ||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Alejandro Sanchez Alejandro Sanchez | USA | 1:49.30 | PB | |||||||||||
2 | Josh Hartford Josh Hartford | USA | 1:50.26 | PB | |||||||||||
3 | Konrad Eiring Konrad Eiring ('96) | 96 | USA | 1:50.41 | PB | ||||||||||
4 | Sean Munnelly Sean Munnelly | USA | 1:50.63 | PB | |||||||||||
5 | Derek Gutierrez Derek Gutierrez ('95) | 95 | USA | 1:50.67 | PB | ||||||||||
6 | Vincent Duguay Vincent Duguay ('91) | 91 | CAN | 1:51.38 | SB | ||||||||||
7 | Paul Messana Paul Messana | USA | 1:51.50 | SB | |||||||||||
8 | Gavin Sleeter Gavin Sleeter ('97) | 97 | USA | 1:51.61 | PB | ||||||||||
9 | David Banwell-Clode David Banwell-Clode ('92) | 92 | GBR | 1:51.77 | SB | ||||||||||
10 | Thomas Gifford Thomas Gifford ('93) | 93 | GBR | 1:51.83 | PB | ||||||||||
Finale C 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | David Graham David Graham ('94) | 94 | USA | 1:50.59 | SB | ||||||||||
2 | Esteban Vega Esteban Vega | USA | 1:51.23 | SB | |||||||||||
3 | Cal Lawton Cal Lawton | USA | 1:51.65 | PB | |||||||||||
4 | Justice Ramos Justice Ramos ('96) | 96 | USA | 1:51.74 | SB | ||||||||||
5 | Jordan Walters Jordan Walters | USA | 1:52.20 | PB | |||||||||||
6 | Michael Good Michael Good | USA | 1:52.27 | SB | |||||||||||
7 | Brandon Gonzalez Brandon Gonzalez | USA | 1:52.28 | SB | |||||||||||
8 | Supervoid Mack Supervoid Mack | USA | 1:53.39 | PB | |||||||||||
9 | Benoit Didier Benoit Didier ('93) | 93 | FRA | 1:53.86 | SB | ||||||||||
Finale D 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Nick Harris Nick Harris ('94) | 94 | USA | 1:51.12 | SB | ||||||||||
2 | Nolan Daniels Nolan Daniels | USA | 1:51.61 | PB | |||||||||||
3 | Daniel Guerrero Daniel Guerrero ('89) | 89 | USA | 1:52.13 | |||||||||||
4 | Michael Chin Michael Chin | USA | 1:52.38 | SB | |||||||||||
5 | Dean Ellenwood Dean Ellenwood ('98) | 98 | CAN | 1:52.77 | SB | ||||||||||
6 | Blake Elliott Blake Elliott | USA | 1:52.99 | PB | |||||||||||
7 | Brandon Cook Brandon Cook | USA | 1:53.65 | PB | |||||||||||
8 | Adam Monroe Adam Monroe | USA | 1:53.75 | SB | |||||||||||
9 | Michael Fera Michael Fera | USA | 1:53.82 | PB | |||||||||||
10 | Ka'ven Berry Ka'ven Berry | USA | 1:54.27 | PB | |||||||||||
11 | Javier Ubaldo Javier Ubaldo | USA | 1:54.40 | ||||||||||||
12 | Vinny Butera Vinny Butera | USA | 1:55.35 | ||||||||||||
Finale E 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Aj Holmberg Aj Holmberg | USA | 1:51.60 | PB | |||||||||||
2 | Tim Grundmayer Tim Grundmayer ('94) | 94 | USA | 1:51.77 | PB | ||||||||||
3 | Joe Anger Joe Anger | USA | 1:51.98 | PB | |||||||||||
4 | Blake Gerling Blake Gerling | USA | 1:51.99 | PB | |||||||||||
5 | Samuel Bloom Samuel Bloom ('96) | 96 | USA | 1:52.04 | PB | ||||||||||
6 | Ian Middleton Ian Middleton ('93) | 93 | USA | 1:52.10 | PB | ||||||||||
7 | Cameron Carroll Cameron Carroll | USA | 1:52.54 | PB | |||||||||||
8 | Justin Washington Justin Washington ('95) | 95 | USA | 1:53.07 | |||||||||||
9 | Derek Templeman Derek Templeman | USA | 1:53.60 | PB | |||||||||||
10 | Ethan Gatchell Ethan Gatchell | USA | 1:53.81 | PB | |||||||||||
11 | Cristian Monsalud Cristian Monsalud | USA | 1:54.08 | SB | |||||||||||
12 | Cody Mages Cody Mages ('92) | 92 | USA | 1:54.21 | SB | ||||||||||
Finale F 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Ismael Guzman Ismael Guzman ('94) | 94 | USA | 1:52.49 | PB | ||||||||||
2 | Anthony Glasgow Anthony Glasgow | USA | 1:52.96 | PB | |||||||||||
3 | Brian Espino Brian Espino | USA | 1:52.97 | PB | |||||||||||
4 | David Merkel David Merkel ('97) | 97 | USA | 1:53.30 | PB | ||||||||||
5 | Logan Shearer Logan Shearer | USA | 1:54.08 | PB | |||||||||||
6 | Allen Vance Allen Vance | USA | 1:54.39 | PB | |||||||||||
7 | Angelo Cervantes Angelo Cervantes | USA | 1:54.39 | PB | |||||||||||
8 | Edixon Puglisi Edixon Puglisi ('94) | 94 | USA | 1:54.56 | |||||||||||
9 | Nicholas Vucovich Nicholas Vucovich | USA | 1:54.63 | ||||||||||||
10 | Tim De Jong Tim De Jong | USA | 1:55.22 | SB | |||||||||||
11 | Kevin Vroegh Kevin Vroegh | USA | 1:55.24 | ||||||||||||
Finale G 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Jesse Phan Jesse Phan ('97) | 97 | USA | 1:54.48 | PB | ||||||||||
2 | Jack Kuzminsky Jack Kuzminsky | USA | 1:54.55 | PB | |||||||||||
3 | Zachary Ulmer Zachary Ulmer | USA | 1:54.86 | PB | |||||||||||
4 | Eric Sandall Eric Sandall | USA | 1:55.19 | SB | |||||||||||
5 | Aditya Lal Aditya Lal | USA | 1:55.62 | SB | |||||||||||
6 | Tyler Arnold Tyler Arnold | USA | 1:55.65 | ||||||||||||
7 | David Aguilar David Aguilar | USA | 1:55.68 | SB | |||||||||||
8 | Greg Suarez Greg Suarez | USA | 1:55.89 | PB | |||||||||||
Finale H 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Nico Hudson Nico Hudson | USA | 1:55.24 | PB | |||||||||||
2 | Darian Ignatius Darian Ignatius | USA | 1:55.31 | PB | |||||||||||
3 | Justin Miller Justin Miller | USA | 1:55.71 | SB | |||||||||||
4 | Hector Hernandez Hector Hernandez ('94) | 94 | PUR | 1:55.82 | |||||||||||
Finale I 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Ryan Boucher Ryan Boucher | USA | 1:55.43 | PB | |||||||||||
Finale J 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Ryan Lanley Ryan Lanley | USA | 1:55.53 | PB | |||||||||||
M 1500 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Josh Kerr Josh Kerr ('97) | 97 | GBR | 3:35.99 | PB | ||||||||||
2 | Craig Engels Craig Engels ('94) | 94 | USA | 3:37.75 | SB | ||||||||||
3 | Ryan Hill Ryan Hill ('90) | 90 | USA | 3:37.95 | SB | ||||||||||
4 | Josh Thompson Josh Thompson ('93) | 93 | USA | 3:38.21 | PB | ||||||||||
5 | Mohammed Ahmed Mohammed Ahmed ('91) | 91 | CAN | 3:40.45 | SB | ||||||||||
6 | Dan Huling Dan Huling ('83) | 83 | USA | 3:40.64 | SB | ||||||||||
7 | Sam Prakel Sam Prakel ('94) | 94 | USA | 3:40.87 | SB | ||||||||||
8 | Cole Rockhold Cole Rockhold ('95) | 95 | USA | 3:41.04 | PB | ||||||||||
9 | Austin Tamagno Austin Tamagno ('97) | 97 | USA | 3:41.33 | PB | ||||||||||
10 | Christopher Sandoval Christopher Sandoval ('91) | 91 | MEX | 3:41.45 | SB | ||||||||||
11 | Brandon McBride Brandon McBride ('94) | 94 | CAN | 3:42.00 | SB | ||||||||||
12 | Alex George Alex George ('96) | 96 | GBR | 3:42.34 | PB | ||||||||||
13 | Blake Haney Blake Haney ('96) | 96 | USA | 3:42.86 | SB | ||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Jeff Thies Jeff Thies ('95) | 95 | USA | 3:41.11 | PB | ||||||||||
2 | Robbie Farnham-Rose Robbie Farnham-Rose ('94) | 94 | GBR | 3:41.64 | PB | ||||||||||
3 | Chase Horrocks Chase Horrocks | USA | 3:41.68 | PB | |||||||||||
4 | Geordie Beamish Geordie Beamish ('96) | 96 | NZL | 3:41.87 | PB | ||||||||||
5 | Christian Delago Christian Delago | USA | 3:42.46 | PB | |||||||||||
6 | Ryan Manahan Ryan Manahan ('94) | 94 | USA | 3:42.79 | PB | ||||||||||
7 | Jefferson Abbey Jefferson Abbey | USA | 3:42.95 | PB | |||||||||||
8 | Hugh Nicklason Hugh Nicklason ('96) | 96 | AUS | 3:43.01 | PB | ||||||||||
9 | Alex Seal Alex Seal ('96) | 96 | AUS | 3:43.29 | SB | ||||||||||
10 | Tim Gorman Tim Gorman ('92) | 92 | USA | 3:43.31 | PB | ||||||||||
11 | Blake Nelson Blake Nelson | USA | 3:43.89 | SB | |||||||||||
12 | Ethan Homan Ethan Homan ('94) | 94 | USA | 3:44.12 | PB | ||||||||||
13 | Johnathan Stevens Johnathan Stevens | USA | 3:47.94 | SB | |||||||||||
Finale C 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Andy Trouard Andy Trouard ('94) | 94 | USA | 3:42.09 | PB | ||||||||||
2 | David Ribich David Ribich ('95) | 95 | USA | 3:42.21 | PB | ||||||||||
3 | Jesse Reiser Jesse Reiser ('96) | 96 | USA | 3:42.37 | PB | ||||||||||
4 | Shane Streich Shane Streich ('96) | 96 | USA | 3:42.81 | PB | ||||||||||
5 | Derek Wiebke Derek Wiebke ('94) | 94 | USA | 3:43.45 | PB | ||||||||||
6 | Dan Curts Dan Curts ('96) | 96 | USA | 3:44.10 | PB | ||||||||||
7 | Bastian Grau Bastian Grau ('92) | 92 | GER | 3:45.14 | PB | ||||||||||
8 | Matt Baxter Matt Baxter ('94) | 94 | NZL | 3:45.27 | PB | ||||||||||
9 | Nathan Weitz Nathan Weitz ('94) | 94 | USA | 3:45.66 | SB | ||||||||||
10 | Brady Speicher Brady Speicher ('94) | 94 | USA | 3:46.23 | SB | ||||||||||
11 | Mike Ward Mike Ward ('94) | 94 | GBR | 3:46.36 | SB | ||||||||||
12 | Payton Ballard Payton Ballard ('94) | 94 | USA | 3:46.61 | PB | ||||||||||
13 | Ethan Moehn Ethan Moehn ('96) | 96 | USA | 3:47.52 | SB | ||||||||||
14 | Matti Groll Matti Groll ('95) | 95 | FIN | 3:47.81 | SB | ||||||||||
Finale D 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Kyle Burdick Kyle Burdick | USA | 3:42.52 | PB | |||||||||||
2 | Daniel Gagne Daniel Gagne | USA | 3:43.08 | PB | |||||||||||
3 | Nick Rivera Nick Rivera ('94) | 94 | USA | 3:43.62 | PB | ||||||||||
4 | Parker Scott Parker Scott ('97) | 97 | USA | 3:44.55 | PB | ||||||||||
5 | Ben Moynihan Ben Moynihan ('94) | 94 | NZL | 3:45.37 | PB | ||||||||||
6 | Wuoi Mach Wuoi Mach | USA | 3:45.38 | PB | |||||||||||
7 | Josh Young Josh Young ('95) | 95 | USA | 3:46.46 | PB | ||||||||||
8 | Mark Middleton Mark Middleton ('95) | 95 | USA | 3:46.68 | PB | ||||||||||
9 | Michael Melchert Michael Melchert ('95) | 95 | USA | 3:47.04 | PB | ||||||||||
10 | Joe Maloney Joe Maloney | USA | 3:47.07 | PB | |||||||||||
11 | Federico Gasbarri Federico Gasbarri ('94) | 94 | ITA | 3:47.73 | PB | ||||||||||
12 | Brad Eagan Brad Eagan | USA | 3:48.06 | PB | |||||||||||
13 | Miller Kettle Miller Kettle | USA | 3:48.25 | PB | |||||||||||
14 | Jackson Sayler Jackson Sayler ('95) | 95 | USA | 3:50.02 | PB | ||||||||||
15 | Graham Thomas Graham Thomas | USA | 3:50.34 | PB | |||||||||||
Finale E 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Elias Gedyon Elias Gedyon ('93) | 93 | USA | 3:45.25 | PB | ||||||||||
2 | Scott Snow Scott Snow ('95) | 95 | GBR | 3:46.32 | PB | ||||||||||
3 | Brian Crimmins Brian Crimmins ('92) | 92 | USA | 3:46.33 | SB | ||||||||||
4 | Adam Jones Adam Jones ('94) | 94 | USA | 3:46.45 | SB | ||||||||||
5 | Daniel Michalski Daniel Michalski ('95) | 95 | USA | 3:46.71 | PB | ||||||||||
6 | Abraham Alvarado Abraham Alvarado ('95) | 95 | USA | 3:46.78 | PB | ||||||||||
7 | Nicolas Morin Nicolas Morin ('94) | 94 | CAN | 3:47.60 | SB | ||||||||||
8 | Josh Evans Josh Evans | USA | 3:48.05 | SB | |||||||||||
9 | Isaiah Thompson Isaiah Thompson ('95) | 95 | USA | 3:48.09 | SB | ||||||||||
10 | Logan Winfield Logan Winfield | USA | 3:48.10 | PB | |||||||||||
11 | Jean-Sam Lapointe Jean-Sam Lapointe ('91) | 91 | CAN | 3:48.98 | SB | ||||||||||
12 | Cameron Proceviat Cameron Proceviat ('93) | 93 | CAN | 3:49.14 | SB | ||||||||||
13 | Ryan Driscoll Ryan Driscoll ('94) | 94 | GBR | 3:49.36 | |||||||||||
14 | Zac Garrard Zac Garrard | USA | 3:50.12 | SB | |||||||||||
15 | Darius Terry Darius Terry ('91) | 91 | USA | 3:50.47 | |||||||||||
Finale F 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Jeffrey Moore Jeffrey Moore ('95) | 95 | USA | 3:46.94 | PB | ||||||||||
2 | Ellis Coon Ellis Coon ('96) | 96 | USA | 3:46.98 | SB | ||||||||||
3 | Quinlin McGregor Quinlin McGregor | USA | 3:47.38 | PB | |||||||||||
4 | Garrett Lee Garrett Lee ('94) | 94 | USA | 3:47.58 | SB | ||||||||||
5 | Dustin Nading Dustin Nading ('97) | 97 | USA | 3:48.16 | PB | ||||||||||
6 | Trent Mazelli Trent Mazelli | USA | 3:48.23 | PB | |||||||||||
7 | Zac Black Zac Black | USA | 3:48.75 | PB | |||||||||||
8 | Aaron Potts Aaron Potts | USA | 3:48.91 | PB | |||||||||||
9 | Barron Maizland Barron Maizland | USA | 3:49.57 | SB | |||||||||||
10 | Craig Kaiser Craig Kaiser | USA | 3:49.87 | PB | |||||||||||
11 | Austin Anaya Austin Anaya ('96) | 96 | USA | 3:50.06 | SB | ||||||||||
12 | Marc-André Raiche Marc-André Raiche ('90) | 90 | CAN | 3:50.84 | SB | ||||||||||
13 | Peter Lomong Peter Lomong ('96) | 96 | SSD | 3:51.53 | PB | ||||||||||
14 | Cory Glines Cory Glines ('94) | 94 | USA | 3:52.83 | PB | ||||||||||
Finale G 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Nathan Mylenek Nathan Mylenek ('98) | 98 | USA | 3:48.96 | PB | ||||||||||
2 | Michael Bianchina Michael Bianchina | USA | 3:50.01 | PB | |||||||||||
3 | Ryan Cox Ryan Cox | USA | 3:50.37 | ||||||||||||
4 | Liam Kennell Liam Kennell ('96) | 96 | CAN | 3:51.37 | |||||||||||
5 | Andrew Verdin Andrew Verdin | USA | 3:51.67 | SB | |||||||||||
6 | Andrew Daedler Andrew Daedler | USA | 3:51.99 | PB | |||||||||||
7 | Jose Missael Macias Jose Missael Macias ('94) | 94 | MEX | 3:52.77 | |||||||||||
8 | Chris Morzenti Chris Morzenti | USA | 3:53.17 | PB | |||||||||||
9 | Jamie Taylor-Caldwell Jamie Taylor-Caldwell ('91) | 91 | GBR | 3:54.02 | SB | ||||||||||
10 | George Espino George Espino | USA | 3:54.15 | ||||||||||||
11 | Trent Phelps Trent Phelps ('97) | 97 | USA | 3:54.22 | |||||||||||
12 | Alejandro Garcia Alejandro Garcia | USA | 3:54.24 | PB | |||||||||||
13 | Cormac Kelly Cormac Kelly ('93) | 93 | IRL | 3:54.71 | SB | ||||||||||
14 | Isaiah Lozano Isaiah Lozano | USA | 3:54.95 | ||||||||||||
15 | Robert Blackwell Robert Blackwell ('93) | 93 | USA | 3:55.10 | |||||||||||
18 | Ben Alcock Ben Alcock ('94) | 94 | GBR | 3:56.51 | |||||||||||
Finale H 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Justin Moakler Justin Moakler ('96) | 96 | USA | 3:49.11 | PB | ||||||||||
2 | Mason Phillips Mason Phillips ('99) | 99 | USA | 3:49.33 | PB | ||||||||||
3 | Connor Morello Connor Morello | USA | 3:49.99 | PB | |||||||||||
4 | Steve Correa Steve Correa | USA | 3:50.38 | PB | |||||||||||
5 | Addison DeHaven Addison DeHaven | USA | 3:50.70 | PB | |||||||||||
6 | Tracen Warnick Tracen Warnick ('98) | 98 | USA | 3:50.73 | PB | ||||||||||
7 | Harrison Maloy Harrison Maloy | USA | 3:50.93 | PB | |||||||||||
8 | Grant Hauver Grant Hauver | USA | 3:51.00 | PB | |||||||||||
9 | Trent Powell Trent Powell | USA | 3:51.88 | PB | |||||||||||
10 | Grant Parrelli Grant Parrelli | USA | 3:52.38 | PB | |||||||||||
11 | Blaise Ferro Blaise Ferro ('97) | 97 | USA | 3:52.56 | PB | ||||||||||
12 | Mohamed Aziz Mohamed Aziz | YEM | 3:52.92 | SB | |||||||||||
13 | Liam Kimball Liam Kimball | USA | 3:54.07 | PB | |||||||||||
14 | Ian Goldizen Ian Goldizen | USA | 3:54.91 | SB | |||||||||||
Finale I 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Jacques Hebert Jacques Hebert ('96) | 96 | USA | 3:52.56 | PB | ||||||||||
2 | Cody McCranie Cody McCranie | USA | 3:53.17 | SB | |||||||||||
3 | Graham Wendle Graham Wendle | USA | 3:53.52 | PB | |||||||||||
4 | Garrett Delong Garrett Delong | USA | 3:53.65 | PB | |||||||||||
5 | Kyle Thompson Kyle Thompson ('92) | 92 | USA | 3:54.02 | PB | ||||||||||
6 | Brendan Sage Brendan Sage | USA | 3:54.25 | PB | |||||||||||
7 | Rhys Park Rhys Park ('94) | 94 | GBR | 3:54.30 | PB | ||||||||||
8 | Mark Fairley Mark Fairley | USA | 3:54.82 | PB | |||||||||||
9 | Zach Lundberg Zach Lundberg | USA | 3:55.44 | PB | |||||||||||
10 | Dennis Messmer Dennis Messmer | USA | 3:55.68 | SB | |||||||||||
18 | Mirco Zenzen Mirco Zenzen ('93) | 93 | GER | 4:03.71 | |||||||||||
Finale J 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Justin Carrancho Justin Carrancho ('95) | 95 | USA | 3:54.56 | PB | ||||||||||
2 | Wyatt Hartman Wyatt Hartman | USA | 3:54.70 | SB | |||||||||||
3 | Tim Corvese Tim Corvese | USA | 3:55.01 | PB | |||||||||||
4 | Jason Quinn Jason Quinn | USA | 3:55.43 | PB | |||||||||||
5 | Evan Arambula Evan Arambula | USA | 3:55.79 | SB | |||||||||||
6 | Louis-Carlos Vargas Louis-Carlos Vargas ('97) | 97 | CAN | 3:55.82 | PB | ||||||||||
Finale K 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Levi Avila Levi Avila | USA | 3:54.57 | PB | |||||||||||
2 | Aren Johnson Aren Johnson | USA | 3:54.97 | PB | |||||||||||
3 | Jared Lautenslager Jared Lautenslager ('98) | 98 | NZL | 3:55.74 | PB | ||||||||||
Finale L 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
17 | Joshua Sickinger Joshua Sickinger ('93) | 93 | GER | 4:24.12 | SB | ||||||||||
Finale N 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
9 | Christoph Sander Christoph Sander ('88) | 88 | AUT | 4:06.96 | PB | ||||||||||
M 5000 m 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Kasey Knevelbaard Kasey Knevelbaard ('96) | 96 | USA | 13:50.08 | PB | ||||||||||
2 | Cameron Griffith Cameron Griffith ('96) | 96 | AUS | 13:52.65 | PB | ||||||||||
3 | Gilbert Kigen Gilbert Kigen ('94) | 94 | KEN | 13:53.61 | PB | ||||||||||
4 | Juan Carlos Romero Juan Carlos Romero ('77) | 77 | MEX | 13:58.28 | SB | ||||||||||
5 | David Goodman David Goodman ('88) | 88 | USA | 13:59.13 | PB | ||||||||||
6 | James Dwyer James Dwyer ('93) | 93 | USA | 13:59.42 | SB | ||||||||||
7 | Austen Dalquist Austen Dalquist ('95) | 95 | USA | 14:00.33 | PB | ||||||||||
8 | Derrick Williams Derrick Williams | USA | 14:03.66 | SB | |||||||||||
9 | Mark Huizar Mark Huizar | USA | 14:03.96 | PB | |||||||||||
10 | Ruben Dominguez Ruben Dominguez | USA | 14:04.35 | PB | |||||||||||
11 | Ethan Gonzales Ethan Gonzales ('96) | 96 | USA | 14:05.63 | PB | ||||||||||
12 | Rhys Park Rhys Park ('94) | 94 | GBR | 14:10.57 | PB | ||||||||||
13 | Andrew Mclain Andrew Mclain | USA | 14:11.32 | SB | |||||||||||
14 | Josh Collins Josh Collins ('97) | 97 | USA | 14:12.86 | PB | ||||||||||
15 | Darius Terry Darius Terry ('91) | 91 | USA | 14:13.76 | SB | ||||||||||
16 | Bryan Fernandez Bryan Fernandez | USA | 14:15.23 | SB | |||||||||||
17 | Mark Bennett Mark Bennett | USA | 14:18.66 | PB | |||||||||||
18 | Kyle Levermore Kyle Levermore | USA | 14:19.41 | PB | |||||||||||
19 | Paul Roberts Paul Roberts ('98) | 98 | USA | 14:31.61 | PB | ||||||||||
20 | Brandon Ferguson Brandon Ferguson | USA | 14:32.30 | SB | |||||||||||
21 | Travis Neuman Travis Neuman | USA | 14:40.12 | PB | |||||||||||
22 | Tom Goforth Tom Goforth | USA | 14:48.10 | ||||||||||||
Finale B 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Troy Taylor Troy Taylor ('93) | 93 | USA | 14:11.43 | PB | ||||||||||
2 | Matt McDonald Matt McDonald ('93) | 93 | USA | 14:11.69 | PB | ||||||||||
3 | Alexander Palm Alexander Palm ('93) | 93 | SWE | 14:11.88 | PB | ||||||||||
4 | Dan Lathrop Dan Lathrop ('96) | 96 | USA | 14:12.29 | PB | ||||||||||
5 | Christian Martin Christian Martin | USA | 14:13.14 | PB | |||||||||||
6 | Joshua Joseph Joshua Joseph | USA | 14:15.64 | PB | |||||||||||
7 | Reilly Friedman Reilly Friedman | USA | 14:15.88 | PB | |||||||||||
8 | Emil Danielsson Emil Danielsson ('97) | 97 | SWE | 14:16.79 | PB | ||||||||||
9 | Carson Hume Carson Hume | USA | 14:17.71 | PB | |||||||||||
10 | Addison DeHaven Addison DeHaven | USA | 14:19.22 | PB | |||||||||||
11 | Taylor FloydMews Taylor FloydMews | USA | 14:19.38 | PB | |||||||||||
12 | Chandler Austin Chandler Austin | USA | 14:21.60 | PB | |||||||||||
13 | Dale Zach Dale Zach | USA | 14:25.02 | PB | |||||||||||
14 | Jordan Cross Jordan Cross ('94) | 94 | USA | 14:25.13 | PB | ||||||||||
15 | Kenneth Foster Kenneth Foster ('86) | 86 | USA | 14:26.23 | PB | ||||||||||
16 | Joshua Sealand Joshua Sealand ('95) | 95 | USA | 14:26.37 | SB | ||||||||||
17 | Harvey Nelson Harvey Nelson ('95) | 95 | USA | 14:29.86 | PB | ||||||||||
18 | Riley Campbell Riley Campbell | USA | 14:31.14 | PB | |||||||||||
19 | Michael Teran Michael Teran | USA | 14:34.06 | SB | |||||||||||
20 | Sam Vincent Sam Vincent ('92) | 92 | CAN | 14:34.57 | SB | ||||||||||
21 | Zack Smith Zack Smith ('96) | 96 | USA | 14:34.67 | PB | ||||||||||
22 | Juan Paredes Juan Paredes ('90) | 90 | USA | 14:36.27 | |||||||||||
23 | Brett Davidson Brett Davidson ('98) | 98 | USA | 14:38.93 | PB | ||||||||||
24 | Matt Galvin Matt Galvin ('92) | 92 | USA | 14:45.68 | |||||||||||
25 | Dominic Cabada Dominic Cabada | USA | 14:46.96 | SB | |||||||||||
Finale C 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Alejandro Garcia Alejandro Garcia | USA | 14:29.50 | PB | |||||||||||
2 | Brandon Phipps Brandon Phipps | USA | 14:30.56 | PB | |||||||||||
3 | Jason Ortega Jason Ortega | USA | 14:33.48 | PB | |||||||||||
4 | Alvaro Sanabria Alvaro Sanabria ('89) | 89 | CRC | 14:34.28 | PB | ||||||||||
5 | Sal Capetillo Sal Capetillo ('98) | 98 | USA | 14:35.04 | PB | ||||||||||
6 | Brendan Sage Brendan Sage | USA | 14:36.68 | PB | |||||||||||
7 | Derek Myers Derek Myers | USA | 14:37.92 | PB | |||||||||||
8 | Matt Hazel Matt Hazel | USA | 14:39.85 | PB | |||||||||||
9 | Daniel Haymes Daniel Haymes ('96) | 96 | GBR | 14:39.94 | PB | ||||||||||
10 | Ouellet Guillaume Ouellet Guillaume ('86) | 86 | CAN | 14:40.15 | PB | ||||||||||
11 | Jorge Perez Jorge Perez | USA | 14:42.26 | ||||||||||||
12 | Tyson Wieland Tyson Wieland ('94) | 94 | USA | 14:46.28 | PB | ||||||||||
13 | Will Cross Will Cross | USA | 14:46.59 | ||||||||||||
14 | Isaac Derline Isaac Derline | USA | 14:48.86 | PB | |||||||||||
31 | Pol Domenech Pol Domenech | ESP | 15:25.01 | PB | |||||||||||
Finale D 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||
1 | David Cardona David Cardona | USA | 14:34.15 | SB | |||||||||||
2 | Keegan McCormick Keegan McCormick | USA | 14:35.44 | PB | |||||||||||
3 | Robinson Snider Robinson Snider ('98) | 98 | USA | 14:38.08 | PB | ||||||||||
4 | Stetson Rayas Stetson Rayas ('97) | 97 | USA | 14:39.78 | PB | ||||||||||
5 | Jon Klaiber Jon Klaiber | USA | 14:40.48 | PB | |||||||||||
6 | Matt Lumbar Matt Lumbar | USA | 14:42.36 | PB | |||||||||||
7 | Mike Banks Mike Banks ('86) | 86 | USA | 14:44.40 | SB | ||||||||||
8 | Eddie King Eddie King | USA | 14:44.54 | PB | |||||||||||
9 | Jeremy Porter Jeremy Porter | USA | 14:45.61 | PB | |||||||||||
10 | Lukas Nelson Lukas Nelson | USA | 14:46.53 | PB | |||||||||||
11 | Brandon Kocmoud Brandon Kocmoud | USA | 14:47.68 | PB | |||||||||||
12 | Jose Rojas Jose Rojas | USA | 14:47.81 | PB | |||||||||||
13 | Freek van de Weerd Freek van de Weerd ('97) | 97 | NED | 14:49.70 | PB | ||||||||||
Finale E 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Michael Lowrie Michael Lowrie | USA | 14:47.29 | PB | |||||||||||
2 | Yousef Baddour Yousef Baddour | USA | 14:47.93 | PB | |||||||||||
3 | Connor Nolen Connor Nolen | USA | 14:48.78 | PB | |||||||||||
M 3000 m forh. 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Daniel Michalski Daniel Michalski ('95) | 95 | USA | 8:52.01 | PB | ||||||||||
2 | Cale Wallace Cale Wallace ('94) | 94 | USA | 8:53.15 | SB | ||||||||||
3 | Kellen Manley Kellen Manley | USA | 8:53.45 | PB | |||||||||||
4 | Luca Sinn Luca Sinn ('96) | 96 | AUT | 8:54.83 | |||||||||||
5 | Nathan Stark Nathan Stark | USA | 8:56.54 | PB | |||||||||||
6 | Valentin Robert Valentin Robert ('93) | 93 | FRA | 8:57.21 | SB | ||||||||||
7 | Jack Johnson Jack Johnson | USA | 9:05.86 | PB | |||||||||||
8 | Christoph Sander Christoph Sander ('88) | 88 | AUT | 9:15.35 | |||||||||||
10 | Michael Vennard Michael Vennard ('95) | 95 | GBR | 9:26.64 | SB | ||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Aidan Swain Aidan Swain ('93) | 93 | USA | 8:59.46 | PB | ||||||||||
2 | Evan Arambula Evan Arambula | USA | 9:01.74 | PB | |||||||||||
3 | Dylan Marx Dylan Marx | USA | 9:05.41 | PB | |||||||||||
4 | Trent Phelps Trent Phelps ('97) | 97 | USA | 9:06.83 | PB | ||||||||||
5 | Dallin Leatham Dallin Leatham | USA | 9:06.87 | PB | |||||||||||
6 | Phillip Rocha Phillip Rocha ('98) | 98 | USA | 9:08.04 | PB | ||||||||||
7 | Noah Mcdermott Noah Mcdermott | USA | 9:10.80 | PB | |||||||||||
8 | Duncan Perrillat Duncan Perrillat ('93) | 93 | FRA | 9:11.22 | PB | ||||||||||
M 110 m hæk 14.4. Vind: -0.2 Finale A Finale | 14.4. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Shakiel Chattoo Shakiel Chattoo ('96) | 96 | JAM | 14.01 | PB | ||||||||||
2 | Nate Pozolinski Nate Pozolinski ('95) | 95 | USA | 14.20 | |||||||||||
3 | João Vitor de Oliveira João Vitor de Oliveira ('92) | 92 | BRA | 14.24 | |||||||||||
4 | Jaron Thomas Jaron Thomas ('95) | 95 | USA | 14.27 | |||||||||||
5 | Dotun Olubeko Dotun Olubeko | USA | 14.55 | ||||||||||||
Finale B 14.4. Vind: +0.5 | 14.4. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Mackenzi Rickman Mackenzi Rickman | USA | 14.58 | ||||||||||||
Finale E 14.4. Vind: +0.3 | 14.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||
4 | David Šrámek David Šrámek ('96) | 96 | CZE | 16.70 | PB | ||||||||||
M 400 m hæk 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Jaron Thomas Jaron Thomas ('95) | 95 | USA | 51.61 | |||||||||||
2 | Anthony Phelps Anthony Phelps | USA | 51.71 | PB | |||||||||||
3 | Trenton Stringari Trenton Stringari ('97) | 97 | USA | 52.00 | |||||||||||
4 | Gregory MacNeill Gregory MacNeill ('92) | 92 | CAN | 52.46 | SB | ||||||||||
5 | Saj Alhaddad Saj Alhaddad ('92) | 92 | CAN | 52.47 | SB | ||||||||||
6 | Mustafa Mudada Mustafa Mudada | USA | 52.68 | SB | |||||||||||
7 | Roman Skovronski Roman Skovronski | USA | 52.95 | SB | |||||||||||
8 | Dylan Reynolds Dylan Reynolds ('94) | 94 | USA | 53.21 | SB | ||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Kaiser Isaiah Kaiser ('96) | 96 | USA | 52.84 | PB | ||||||||||
2 | Josef Polk Josef Polk | USA | 52.84 | PB | |||||||||||
3 | Kodie Artner Kodie Artner ('93) | 93 | USA | 53.03 | |||||||||||
4 | Jesse Llanez Jesse Llanez | USA | 53.66 | ||||||||||||
5 | Cheyne Dorsey Cheyne Dorsey | USA | 54.00 | ||||||||||||
6 | Jared Michel Jared Michel | USA | 54.05 | SB | |||||||||||
7 | Callum Macnab Callum Macnab ('97) | 97 | CAN | 54.27 | SB | ||||||||||
Finale C 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Scott Hickam Scott Hickam | USA | 53.17 | PB | |||||||||||
2 | Kelly McConnell Kelly McConnell | USA | 53.81 | ||||||||||||
3 | Matthew Kenney Matthew Kenney | USA | 54.35 | ||||||||||||
4 | Travlor Skudneski Travlor Skudneski | USA | 54.37 | PB | |||||||||||
M Højdespring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Trenton Wallace Trenton Wallace | USA | 2.10 | PB | |||||||||||
2 | Antwan Ross-Jones Antwan Ross-Jones | USA | 2.10 | PB | |||||||||||
3 | Brett Molster Brett Molster ('95) | 95 | USA | 2.05 | PB | ||||||||||
4 | Matthew Kisiel Matthew Kisiel ('95) | 95 | USA | 2.05 | PB | ||||||||||
5 | Matt Quist Matt Quist ('96) | 96 | USA | 2.05 | |||||||||||
6 | Sam Black Sam Black ('95) | 95 | USA | 2.05 | PB | ||||||||||
7 | Cam Peters Cam Peters | USA | 2.00 | PB | |||||||||||
8 | Darius Armstead Darius Armstead ('95) | 95 | USA | 2.00 | PB | ||||||||||
9 | Chris Jones Chris Jones ('89) | 89 | USA | 2.00 | =PB | ||||||||||
10 | Obang Odol Obang Odol ('97) | 97 | USA | 2.00 | =PB | ||||||||||
11 | Collin Scheer Collin Scheer ('95) | 95 | USA | 2.00 | |||||||||||
12 | Wyatt Cunningham Wyatt Cunningham | USA | 2.00 | ||||||||||||
13 | Joshua Rennick Joshua Rennick | USA | 2.00 | ||||||||||||
14 | Zach Koosman Zach Koosman | USA | 2.00 | ||||||||||||
15 | Jj Hejna Jj Hejna | USA | 2.00 | =PB | |||||||||||
16 | Deshonn Brown Deshonn Brown | USA | 2.00 | ||||||||||||
17 | Colin Unruh Colin Unruh ('97) | 97 | CAN | 2.00 | SB | ||||||||||
18 | Raymond Silver Raymond Silver | USA | 2.00 | =SB | |||||||||||
25 | Jonas Matzen Jonas Matzen ('95) | 95 | GER | 1.95 | |||||||||||
M Stangspring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Scott Marshall Scott Marshall ('95) | 95 | USA | 5.22 | PB | ||||||||||
2 | Nathan Hiett Nathan Hiett ('94) | 94 | USA | 4.97 | |||||||||||
3 | Jake Pinkston Jake Pinkston | USA | 4.87 | ||||||||||||
4 | Jake LaRocca Jake LaRocca ('96) | 96 | USA | 4.87 | |||||||||||
5 | Kyle Victoria Kyle Victoria | USA | 4.72 | ||||||||||||
6 | Justin Woo Justin Woo | USA | 4.72 | =PB | |||||||||||
7 | Nathan Burnett Nathan Burnett | USA | 4.72 | PB | |||||||||||
8 | Cooper Jazo Cooper Jazo ('98) | 98 | USA | 4.72 | |||||||||||
9 | Parker Curry Parker Curry | USA | 4.72 | ||||||||||||
10 | Zach Nichols Zach Nichols | USA | 4.72 | ||||||||||||
11 | Anthony La Scala Anthony La Scala | USA | 4.72 | ||||||||||||
12 | Dalton Mcbride Dalton Mcbride | USA | 4.72 | ||||||||||||
M Længdespring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Donté McDaniel Donté McDaniel ('95) | 95 | USA | 7.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | David Registe David Registe ('88) | 88 | DMA | 7.51 | +2.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tanner Battikha Tanner Battikha | USA | 7.36 | SB | |||||||||||
4 | Arren Young Arren Young ('92) | 92 | CAN | 7.30 | +1.4 | SB | |||||||||
5 | Khalil Dorsey Khalil Dorsey ('98) | 98 | USA | 7.29 | PB | ||||||||||
6 | Dominique Bobo Dominique Bobo ('95) | 95 | USA | 7.21 | PB | ||||||||||
7 | Caleb Cowling Caleb Cowling ('95) | 95 | USA | 7.17 | SB | ||||||||||
8 | Alani Troutman Alani Troutman | USA | 7.17 | PB | |||||||||||
9 | Dwayne Dash Dwayne Dash | USA | 7.16 | +1.5 | |||||||||||
10 | Bryant Courter Bryant Courter | USA | 7.11 | ||||||||||||
11 | Evan Cross Evan Cross | USA | 7.08 | SB | |||||||||||
12 | David Booker David Booker | USA | 7.01 | ||||||||||||
13 | Adrian King Adrian King | USA | 6.97 | ||||||||||||
30 | David Šrámek David Šrámek ('96) | 96 | CZE | 6.59 | PB | ||||||||||
M Trespring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Christian Taylor Christian Taylor ('90) | 90 | USA | 17.26 | +1.3 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ryan Sanders Ryan Sanders ('92) | 92 | USA | 16.15 | +2.0 | PB | |||||||||
3 | Samuel Trigg Samuel Trigg ('93) | 93 | GBR | 15.78 | w | +2.2 | |||||||||
4 | Samora Nesbitt Samora Nesbitt | USA | 15.67 | w | +2.5 | ||||||||||
5 | Wesley Gray Wesley Gray | USA | 14.85 | +1.5 | PB | ||||||||||
6 | Josh Dotson Josh Dotson | USA | 14.77 | w | +2.6 | ||||||||||
7 | William Wolf William Wolf | USA | 14.70 | w | +2.6 | ||||||||||
8 | Bryant Courter Bryant Courter | USA | 14.64 | +2.0 | PB | ||||||||||
9 | Khalil Flemister Khalil Flemister | USA | 14.45 | +1.3 | |||||||||||
10 | Joshua Rennick Joshua Rennick | USA | 14.43 | +2.0 | PB | ||||||||||
11 | Ayodele Adeyemi Ayodele Adeyemi | USA | 14.40 | w | +3.2 | ||||||||||
12 | Arik Nesbit Arik Nesbit | USA | 14.40 | +1.2 | |||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Daniel Weirich Daniel Weirich | USA | 17.20 | ||||||||||||
2 | James Jones James Jones | USA | 17.19 | PB | |||||||||||
3 | Alex Blaho Alex Blaho | USA | 16.69 | ||||||||||||
4 | Ryan Kelly Ryan Kelly | USA | 16.37 | PB | |||||||||||
5 | Ben Morrow Ben Morrow | USA | 16.20 | PB | |||||||||||
6 | Austin Blaho Austin Blaho | USA | 16.08 | ||||||||||||
7 | Kyle Morris Kyle Morris ('98) | 98 | USA | 15.86 | PB | ||||||||||
8 | Kyle Anderson Kyle Anderson | USA | 15.76 | ||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Sam Mattis Sam Mattis ('94) | 94 | USA | 60.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kyle Douglass Kyle Douglass ('95) | 95 | USA | 53.48 | |||||||||||
M Spydkast 800 gram 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Brent Lagace Brent Lagace ('88) | 88 | USA | 69.85 | SB | ||||||||||
2 | Alex Henderson Alex Henderson | USA | 65.04 | ||||||||||||
3 | Daniel Jones Daniel Jones ('93) | 93 | USA | 63.07 | |||||||||||
4 | Andrew Bloom Andrew Bloom ('94) | 94 | USA | 63.06 | |||||||||||
5 | Alex Barry Alex Barry | USA | 62.30 | PB | |||||||||||
K 100 m 14.4. Vind: +0.8 Finale A Finale | 14.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||
1 | Dafne Schippers Dafne Schippers ('92) | 92 | NED | 10.95 | SB | ||||||||||
2 | Tianna Bartoletta Tianna Bartoletta ('85) | 85 | USA | 11.08 | SB | ||||||||||
3 | Destiny Smith-Barnett Destiny Smith-Barnett ('96) | 96 | LBR | 11.21 | PB | ||||||||||
4 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 11.77 | |||||||||||
5 | Rochene Smith Rochene Smith ('95) | 95 | JAM | 11.79 | |||||||||||
6 | Amaka Ogoegbunam Amaka Ogoegbunam ('90) | 90 | NGR | 11.80 | PB | ||||||||||
7 | Leah Fair Leah Fair ('95) | 95 | USA | 11.91 | SB | ||||||||||
8 | Natasha Brown Natasha Brown ('96) | 96 | CAN | 11.93 | SB | ||||||||||
Finale B 14.4. Vind: +0.6 | 14.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||
1 | Desiree Henry Desiree Henry ('95) | 95 | GBR | 11.09 | SB | ||||||||||
2 | Starlynn Singleton Starlynn Singleton ('95) | 95 | USA | 11.71 | |||||||||||
3 | Tamiris Liz Tamiris Liz ('95) | 95 | BRA | 11.79 | |||||||||||
4 | Tatiana Ahoulou Tatiana Ahoulou | 00 | CAN | 11.84 | SB | ||||||||||
5 | Jamie Ashcroft Jamie Ashcroft ('94) | 94 | CAN | 11.89 | SB | ||||||||||
6 | Tyra Abraham Tyra Abraham | USA | 11.94 | SB | |||||||||||
7 | Ana Holland Ana Holland ('95) | 95 | USA | 12.14 | SB | ||||||||||
8 | Ayana Gales Ayana Gales | USA | 12.15 | SB | |||||||||||
Finale C 14.4. Vind: +1.9 | 14.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Martina Černochová Martina Černochová ('94) | 94 | CZE | 11.77 | PB | ||||||||||
2 | Tope Williams Tope Williams | USA | 11.87 | SB | |||||||||||
3 | Cydnie Jones Cydnie Jones | USA | 11.91 | ||||||||||||
4 | Arielle Tessier Arielle Tessier ('99) | 99 | CAN | 12.04 | PB | ||||||||||
5 | Jessy Eatmon Jessy Eatmon | USA | 12.06 | ||||||||||||
6 | Chastity Fellows Chastity Fellows ('94) | 94 | USA | 12.20 | SB | ||||||||||
Finale D 14.4. Vind: +1.6 | 14.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Meghan Marias Meghan Marias ('96) | 96 | USA | 11.90 | SB | ||||||||||
2 | Zoe Scott-Goss Zoe Scott-Goss | USA | 12.02 | PB | |||||||||||
3 | Lisa-Anne Barrow Lisa-Anne Barrow ('96) | 96 | BAR | 12.12 | PB | ||||||||||
4 | Idatonye Cheetham-West Idatonye Cheetham-West | USA | 12.23 | PB | |||||||||||
5 | McKae Mitchell McKae Mitchell | USA | 12.23 | PB | |||||||||||
6 | Hassy Fashina-Bombata Hassy Fashina-Bombata | CAN | 12.23 | PB | |||||||||||
Finale E 14.4. Vind: +1.9 | 14.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Jazmine Robertson Jazmine Robertson ('95) | 95 | USA | 11.92 | PB | ||||||||||
2 | Katherine Lucas Katherine Lucas ('98) | 98 | CAN | 12.00 | SB | ||||||||||
3 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 12.01 | PB | ||||||||||
4 | Ashlea Maddex Ashlea Maddex ('92) | 92 | CAN | 12.28 | SB | ||||||||||
5 | Nkolika Nweke Nkolika Nweke | USA | 12.29 | ||||||||||||
Finale F 14.4. Vind: +3.2 | 14.4. | Vind: +3.2 | |||||||||||||
1 | Marie Ries Marie Ries ('98) | 98 | GER | 12.18 | w | ||||||||||
2 | Kira Pederson Kira Pederson | CAN | 12.19 | w | |||||||||||
3 | Madison Lichter Madison Lichter | USA | 12.21 | w | |||||||||||
4 | Tashay Brown Tashay Brown ('95) | 95 | USA | 12.29 | w | ||||||||||
Finale G 14.4. Vind: +1.3 | 14.4. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Paige Labare Paige Labare | USA | 12.22 | PB | |||||||||||
2 | Sydney Holiday Sydney Holiday ('01) | 01 | USA | 12.24 | PB | ||||||||||
3 | Erynn Caldwell Erynn Caldwell | USA | 12.26 | SB | |||||||||||
4 | Kayla Pinnt Kayla Pinnt | USA | 12.28 | ||||||||||||
5 | Sinclair Watson Sinclair Watson | USA | 12.29 | PB | |||||||||||
Finale H 14.4. Vind: +1.4 | 14.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Ki'arah Johnson Ki'arah Johnson ('97) | 97 | USA | 12.25 | PB | ||||||||||
2 | Anna Dean Anna Dean | USA | 12.29 | SB | |||||||||||
K 200 m 14.4. Vind: +1.4 Finale A Finale | 14.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Dafne Schippers Dafne Schippers ('92) | 92 | NED | 22.29 | SB | ||||||||||
2 | Desiree Henry Desiree Henry ('95) | 95 | GBR | 22.69 | SB | ||||||||||
3 | Janet Amponsah Janet Amponsah ('93) | 93 | GHA | 23.21 | |||||||||||
4 | Drea Austin Drea Austin ('96) | 96 | USA | 23.81 | SB | ||||||||||
5 | Amaka Ogoegbunam Amaka Ogoegbunam ('90) | 90 | NGR | 24.22 | |||||||||||
6 | Leah Fair Leah Fair ('95) | 95 | USA | 24.31 | SB | ||||||||||
Finale B 14.4. Vind: +1.5 | 14.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Jade Harrison Jade Harrison ('98) | 98 | USA | 23.64 | PB | ||||||||||
2 | Najia Hudspeth Najia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 23.77 | |||||||||||
3 | Rajon O'Quinn Rajon O'Quinn ('96) | 96 | USA | 24.31 | |||||||||||
4 | Cydnie Jones Cydnie Jones | USA | 24.33 | PB | |||||||||||
5 | Alexandria Peters Alexandria Peters | USA | 24.35 | SB | |||||||||||
6 | McKae Mitchell McKae Mitchell | USA | 24.56 | PB | |||||||||||
7 | Jessy Eatmon Jessy Eatmon | USA | 24.69 | ||||||||||||
8 | Jamie Ashcroft Jamie Ashcroft ('94) | 94 | CAN | 24.79 | SB | ||||||||||
Finale C 14.4. Vind: +2.3 | 14.4. | Vind: +2.3 | |||||||||||||
1 | Asaundra Dalton Asaundra Dalton | USA | 24.01 | w | |||||||||||
2 | Meghan Marias Meghan Marias ('96) | 96 | USA | 24.64 | w | ||||||||||
3 | Marina Berrios Marina Berrios ('95) | 95 | USA | 24.94 | w | ||||||||||
Finale D 14.4. Vind: +1.1 | 14.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 24.13 | PB | ||||||||||
2 | Nailah Harris-Murillo Nailah Harris-Murillo ('95) | 95 | USA | 24.37 | PB | ||||||||||
3 | Katherine Lucas Katherine Lucas ('98) | 98 | CAN | 24.42 | PB | ||||||||||
4 | Stephanie Clarke Stephanie Clarke ('94) | 94 | CAN | 24.86 | SB | ||||||||||
5 | Martina Černochová Martina Černochová ('94) | 94 | CZE | 24.90 | |||||||||||
6 | Mary Kathleen Cross Mary Kathleen Cross | USA | 24.91 | SB | |||||||||||
Finale E 14.4. Vind: +2.2 | 14.4. | Vind: +2.2 | |||||||||||||
1 | Tashay Brown Tashay Brown ('95) | 95 | USA | 24.63 | w | ||||||||||
2 | Jasmine Grace Jasmine Grace | USA | 24.69 | w | |||||||||||
3 | Kyra Brannan Kyra Brannan ('95) | 95 | USA | 24.74 | w | ||||||||||
4 | Hassy Fashina-Bombata Hassy Fashina-Bombata | CAN | 24.80 | w | |||||||||||
5 | Ana Holland Ana Holland ('95) | 95 | USA | 25.00 | w | ||||||||||
Finale F 14.4. Vind: +2.0 | 14.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Schae Graham Schae Graham | USA | 24.94 | PB | |||||||||||
2 | Chantel Desch Chantel Desch ('94) | 94 | CAN | 24.96 | PB | ||||||||||
3 | Madison Leek Madison Leek | USA | 25.00 | PB | |||||||||||
Finale G 14.4. Vind: +1.9 | 14.4. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Kira Pederson Kira Pederson | CAN | 25.00 | PB | |||||||||||
3 | Vanessa Aniteye Vanessa Aniteye ('98) | 98 | GER | 25.37 | PB | ||||||||||
Finale H 14.4. Vind: +1.4 | 14.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
2 | Marie Ries Marie Ries ('98) | 98 | GER | 25.36 | PB | ||||||||||
K 400 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Anyika Onuora Anyika Onuora ('84) | 84 | GBR | 53.59 | SB | ||||||||||
2 | Jade Harrison Jade Harrison ('98) | 98 | USA | 53.88 | PB | ||||||||||
3 | Simone Glenn Simone Glenn ('96) | 96 | USA | 53.91 | PB | ||||||||||
4 | Jasmine Malone Jasmine Malone ('96) | 96 | USA | 54.30 | PB | ||||||||||
5 | Giancarla Dimich Trevisan Giancarla Dimich Trevisan ('93) | 93 | ITA | 54.39 | |||||||||||
6 | Nicole Fotinos Nicole Fotinos ('94) | 94 | USA | 54.74 | SB | ||||||||||
7 | Ashley Whiteman Ashley Whiteman ('95) | 95 | CAN | 56.23 | SB | ||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Gabby Scott Gabby Scott ('97) | 97 | PUR | 54.63 | PB | ||||||||||
2 | Nylia Hudspeth Nylia Hudspeth ('96) | 96 | USA | 54.99 | PB | ||||||||||
3 | Tyra Lea Tyra Lea ('95) | 95 | USA | 55.33 | SB | ||||||||||
4 | Aja Erskine Aja Erskine ('94) | 94 | USA | 55.45 | PB | ||||||||||
5 | Chantel Desch Chantel Desch ('94) | 94 | CAN | 55.65 | |||||||||||
6 | Alexandria Peters Alexandria Peters | USA | 55.79 | ||||||||||||
7 | Leah Walkeden Leah Walkeden ('93) | 93 | CAN | 55.94 | |||||||||||
8 | Chelsea Owusu Chelsea Owusu | USA | 56.17 | SB | |||||||||||
Finale C 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Vanessa Aniteye Vanessa Aniteye ('98) | 98 | GER | 55.76 | PB | ||||||||||
2 | Mandy Chitwood Mandy Chitwood ('95) | 95 | USA | 55.82 | |||||||||||
3 | Lani Taylor Lani Taylor | USA | 55.93 | PB | |||||||||||
4 | Micayla Coquia Micayla Coquia ('95) | 95 | USA | 56.17 | PB | ||||||||||
5 | Abby Simpson Abby Simpson ('94) | 94 | USA | 56.38 | SB | ||||||||||
6 | Savannah Dolezal Savannah Dolezal | USA | 56.93 | ||||||||||||
Finale D 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Madison Leek Madison Leek | USA | 55.86 | PB | |||||||||||
2 | Kim Rossen Kim Rossen ('97) | 97 | NED | 56.31 | SB | ||||||||||
3 | Kayla McDonald Kayla McDonald | USA | 56.53 | PB | |||||||||||
4 | Sydney Land Sydney Land | USA | 56.97 | PB | |||||||||||
Finale E 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Kya Barnes Kya Barnes | USA | 56.01 | SB | |||||||||||
2 | Madison Aldred Madison Aldred | USA | 56.68 | ||||||||||||
3 | Cheryl Hong Cheryl Hong ('94) | 94 | USA | 56.98 | |||||||||||
K 800 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Victoria Tachinski Victoria Tachinski ('99) | 99 | CAN | 2:04.44 | SB | ||||||||||
2 | Annemarie Schwanz Annemarie Schwanz ('93) | 93 | GER | 2:04.65 | PB | ||||||||||
3 | Kaylee Dodd Kaylee Dodd ('95) | 95 | GBR | 2:05.15 | PB | ||||||||||
4 | Maddie McHugh Maddie McHugh ('97) | 97 | USA | 2:05.23 | PB | ||||||||||
5 | Pilar Covarrubias Pilar Covarrubias ('91) | 91 | MEX | 2:05.66 | PB | ||||||||||
6 | Dalanne Zanotelli Dalanne Zanotelli ('93) | 93 | USA | 2:06.11 | SB | ||||||||||
7 | Maggie Carruth Maggie Carruth ('95) | 95 | USA | 2:06.23 | PB | ||||||||||
8 | Nicole Choquette Nicole Choquette ('95) | 95 | USA | 2:06.56 | PB | ||||||||||
9 | Clara Nichols Clara Nichols ('93) | 93 | USA | 2:06.66 | SB | ||||||||||
10 | Jamie Morrissey Jamie Morrissey ('95) | 95 | USA | 2:06.86 | PB | ||||||||||
11 | Shanie Landen Shanie Landen ('91) | 91 | ISR | 2:09.42 | SB | ||||||||||
12 | Chloe Anderson Chloe Anderson ('89) | 89 | GBR | 2:12.57 | |||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Rachael Walters Rachael Walters ('96) | 96 | USA | 2:08.87 | PB | ||||||||||
2 | Olivia Woods Olivia Woods | USA | 2:09.09 | ||||||||||||
3 | Suzie Van De Grift Suzie Van De Grift | USA | 2:09.47 | PB | |||||||||||
4 | Alana Mussatto Alana Mussatto ('96) | 96 | CAN | 2:09.76 | |||||||||||
5 | Lindsey Putman Lindsey Putman ('89) | 89 | USA | 2:10.13 | |||||||||||
6 | Emma Stähr Emma Stähr ('96) | 96 | GER | 2:10.21 | |||||||||||
7 | Okasana Covey Okasana Covey | USA | 2:10.26 | PB | |||||||||||
8 | Catherine Gagné Catherine Gagné ('89) | 89 | CAN | 2:10.28 | PB | ||||||||||
9 | Elena Burkard Elena Burkard ('92) | 92 | GER | 2:10.43 | SB | ||||||||||
10 | Emily Cheroske Emily Cheroske ('96) | 96 | USA | 2:10.51 | |||||||||||
11 | Megan Rose Megan Rose | USA | 2:10.77 | ||||||||||||
12 | Alyssa Thavenet Alyssa Thavenet ('95) | 95 | USA | 2:11.41 | PB | ||||||||||
Finale C 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Sydni Riley Sydni Riley | USA | 2:08.93 | PB | |||||||||||
2 | Olivia Esbenshade Olivia Esbenshade ('95) | 95 | USA | 2:09.11 | PB | ||||||||||
3 | Carmen Mejia Carmen Mejia | USA | 2:09.92 | ||||||||||||
4 | Courtney Moore Courtney Moore ('94) | 94 | USA | 2:10.35 | SB | ||||||||||
5 | Courtney Breiner Courtney Breiner | USA | 2:11.77 | PB | |||||||||||
6 | Lauren Houston Lauren Houston ('96) | 96 | USA | 2:11.82 | SB | ||||||||||
7 | Madison Heisterman Madison Heisterman | 00 | CAN | 2:11.83 | SB | ||||||||||
8 | Mary Carr Mary Carr | USA | 2:12.24 | SB | |||||||||||
9 | Kaitlin Rodriguez Kaitlin Rodriguez | USA | 2:13.22 | ||||||||||||
10 | Melanie Zibrat Melanie Zibrat | USA | 2:14.36 | PB | |||||||||||
11 | Ashley Kittle Ashley Kittle | USA | 2:14.58 | ||||||||||||
Finale D 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Caitie Faust Caitie Faust | USA | 2:09.76 | SB | |||||||||||
2 | Sophie Dodd Sophie Dodd ('96) | 96 | CAN | 2:10.20 | PB | ||||||||||
3 | Aleksandra Sokolova Aleksandra Sokolova ('95) | 95 | RUS | 2:11.10 | SB | ||||||||||
4 | Kaitlin Large Kaitlin Large | USA | 2:11.21 | PB | |||||||||||
5 | Alissa Mears Alissa Mears ('94) | 94 | USA | 2:11.32 | PB | ||||||||||
6 | Spencer Moore Spencer Moore ('95) | 95 | USA | 2:11.54 | |||||||||||
7 | Chynna Phan Chynna Phan | USA | 2:12.02 | PB | |||||||||||
8 | Krista Steele Krista Steele | USA | 2:12.56 | PB | |||||||||||
9 | Amairany Cruz Amairany Cruz | USA | 2:12.79 | SB | |||||||||||
10 | Brianna Bartello Brianna Bartello | USA | 2:13.26 | ||||||||||||
11 | Savanna Perez Savanna Perez | USA | 2:13.83 | ||||||||||||
12 | Jamie Eckford Jamie Eckford | USA | 2:14.79 | ||||||||||||
Finale E 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Haley Meier Haley Meier ('94) | 94 | USA | 2:10.05 | SB | ||||||||||
2 | Ashley Hall Ashley Hall | USA | 2:11.95 | PB | |||||||||||
3 | Sadie Wassum Sadie Wassum | USA | 2:12.57 | PB | |||||||||||
4 | Dakota Grossman Dakota Grossman | USA | 2:12.87 | PB | |||||||||||
5 | Destinee Allen Destinee Allen | USA | 2:13.14 | PB | |||||||||||
6 | Morgan Aurich Morgan Aurich | USA | 2:13.55 | PB | |||||||||||
7 | Kaleala Bass Kaleala Bass | USA | 2:14.40 | PB | |||||||||||
8 | Kate Owens Kate Owens | USA | 2:15.32 | PB | |||||||||||
Finale F 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Cari Steen Cari Steen | USA | 2:12.77 | PB | |||||||||||
2 | McKenna Ramsay McKenna Ramsay ('98) | 98 | USA | 2:13.00 | SB | ||||||||||
3 | Alicia Williams Alicia Williams | USA | 2:13.11 | ||||||||||||
4 | Beatriz Martinez Beatriz Martinez | USA | 2:13.38 | ||||||||||||
5 | Marquita Palmer Marquita Palmer | USA | 2:13.81 | SB | |||||||||||
6 | Gwyneth McMorris Gwyneth McMorris | USA | 2:14.21 | ||||||||||||
7 | Bailie Jones Bailie Jones | USA | 2:14.35 | SB | |||||||||||
8 | Ana Lopez Ana Lopez | USA | 2:14.86 | PB | |||||||||||
9 | Hallie Pullum Hallie Pullum | USA | 2:15.28 | SB | |||||||||||
Finale G 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Nicole Griffiths Nicole Griffiths | USA | 2:13.55 | SB | |||||||||||
2 | Courtney Munley Courtney Munley | USA | 2:14.92 | SB | |||||||||||
Finale H 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Kendra Dykstra Kendra Dykstra | USA | 2:14.37 | PB | |||||||||||
2 | Larimar Rodriguez Larimar Rodriguez | USA | 2:14.72 | PB | |||||||||||
3 | Hanna Riker-Urrutia Hanna Riker-Urrutia | USA | 2:14.99 | PB | |||||||||||
4 | Alexis Fritz Alexis Fritz | USA | 2:15.08 | PB | |||||||||||
5 | Kayla Janto Kayla Janto | USA | 2:15.45 | SB | |||||||||||
Finale I 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Siobhan Rubio Siobhan Rubio | USA | 2:15.03 | PB | |||||||||||
K 1500 m 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Carsyn Koch Carsyn Koch ('96) | 96 | USA | 4:12.19 | PB | ||||||||||
2 | Nikki Hiltz Nikki Hiltz ('94) | 94 | USA | 4:12.71 | PB | ||||||||||
3 | Maddie Alm Maddie Alm ('93) | 93 | USA | 4:13.80 | PB | ||||||||||
4 | Savannah Camacho Savannah Camacho ('94) | 94 | USA | 4:14.14 | PB | ||||||||||
5 | Lindsey Butterworth Lindsey Butterworth ('92) | 92 | CAN | 4:14.28 | PB | ||||||||||
6 | Becca Addison Becca Addison ('91) | 91 | USA | 4:15.60 | SB | ||||||||||
7 | Chelsey Albertson Chelsey Albertson | USA | 4:16.02 | PB | |||||||||||
8 | Therese Haiss Therese Haiss ('95) | 95 | USA | 4:16.55 | PB | ||||||||||
9 | Jamie Stokes Jamie Stokes ('94) | 94 | USA | 4:16.90 | SB | ||||||||||
10 | Jaimie Phelan Jaimie Phelan ('95) | 95 | CAN | 4:17.77 | SB | ||||||||||
11 | Sam Nadel Sam Nadel ('94) | 94 | USA | 4:18.75 | SB | ||||||||||
12 | Jenna Hinkle Jenna Hinkle ('96) | 96 | USA | 4:19.28 | |||||||||||
13 | Jessica Smith Jessica Smith ('89) | 89 | CAN | 4:22.60 | |||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Ayla Granados Ayla Granados ('91) | 91 | USA | 4:17.10 | PB | ||||||||||
2 | Taryn Rawlings Taryn Rawlings ('96) | 96 | USA | 4:17.23 | PB | ||||||||||
3 | Jessica Hull Jessica Hull ('96) | 96 | AUS | 4:17.76 | PB | ||||||||||
4 | Jamie Morrissey Jamie Morrissey ('95) | 95 | USA | 4:18.28 | PB | ||||||||||
5 | Emma Abrahamson Emma Abrahamson ('96) | 96 | USA | 4:18.32 | PB | ||||||||||
6 | Carina Viljoen Carina Viljoen ('97) | 97 | RSA | 4:19.62 | PB | ||||||||||
7 | Kylie Goo Kylie Goo ('95) | 95 | USA | 4:21.72 | PB | ||||||||||
8 | Anne Luijten Anne Luijten ('94) | 94 | NED | 4:23.15 | SB | ||||||||||
9 | Weronika Pyzik Weronika Pyzik ('96) | 96 | POL | 4:23.55 | PB | ||||||||||
10 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 4:24.01 | SB | ||||||||||
11 | Olivia Burdon Olivia Burdon ('98) | 98 | NZL | 4:27.63 | |||||||||||
Finale C 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Aurélie Dubé-Lavoie Aurélie Dubé-Lavoie ('96) | 96 | CAN | 4:19.55 | PB | ||||||||||
2 | Morgan Anderson Morgan Anderson | USA | 4:23.65 | SB | |||||||||||
3 | Jenna Thurman Jenna Thurman | USA | 4:24.18 | PB | |||||||||||
4 | Roisin Flanagan Roisin Flanagan ('97) | 97 | IRL | 4:25.10 | PB | ||||||||||
5 | Parkes Kendrick Parkes Kendrick ('94) | 94 | USA | 4:25.74 | SB | ||||||||||
6 | Kelly O'Neill Kelly O'Neill | USA | 4:26.70 | PB | |||||||||||
7 | Olivia Pratt Olivia Pratt ('94) | 94 | USA | 4:27.97 | PB | ||||||||||
8 | Kathryn Loughnane Kathryn Loughnane | USA | 4:28.37 | PB | |||||||||||
9 | Bérénice Cleyet-Merle Bérénice Cleyet-Merle ('94) | 94 | FRA | 4:30.04 | |||||||||||
10 | Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96) | 96 | DEN | 4:33.46 | |||||||||||
11 | Molly Montonye Molly Montonye ('93) | 93 | USA | 4:39.21 | SB | ||||||||||
Finale D 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Haley Meier Haley Meier ('94) | 94 | USA | 4:22.88 | SB | ||||||||||
2 | Janelle Lincks Janelle Lincks ('93) | 93 | USA | 4:23.90 | PB | ||||||||||
3 | Kieran Gallagher Kieran Gallagher ('95) | 95 | USA | 4:24.14 | PB | ||||||||||
4 | Amanda Gehrich Amanda Gehrich ('97) | 97 | USA | 4:24.43 | PB | ||||||||||
5 | Jessica Parker Jessica Parker | USA | 4:25.23 | PB | |||||||||||
6 | Samantha Murphy Samantha Murphy ('92) | 92 | CAN | 4:25.25 | |||||||||||
7 | Mekenna Smith Mekenna Smith | USA | 4:25.32 | PB | |||||||||||
8 | Kieran Casey Kieran Casey | USA | 4:25.56 | SB | |||||||||||
9 | Agnes Laurent Agnes Laurent ('88) | 88 | BEL | 4:25.57 | SB | ||||||||||
10 | Rachel Sudbury Rachel Sudbury ('94) | 94 | USA | 4:26.09 | PB | ||||||||||
11 | Kelly O'Brien Kelly O'Brien | USA | 4:26.56 | PB | |||||||||||
12 | Devina Schneider Devina Schneider ('97) | 97 | USA | 4:26.59 | PB | ||||||||||
13 | Clare O'Brien Clare O'Brien ('99) | 99 | AUS | 4:27.08 | PB | ||||||||||
14 | Anna Farello Anna Farello | USA | 4:27.66 | SB | |||||||||||
15 | Jennifer Parker Jennifer Parker | USA | 4:28.54 | PB | |||||||||||
16 | Rachel Stewart Rachel Stewart ('94) | 94 | USA | 4:31.09 | SB | ||||||||||
17 | Addy Townsend Addy Townsend ('97) | 97 | CAN | 4:34.35 | |||||||||||
Finale E 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Macy Kreutz Macy Kreutz | USA | 4:24.59 | PB | |||||||||||
2 | Roxy Trotter Roxy Trotter | USA | 4:25.02 | PB | |||||||||||
3 | Dominique Ward Dominique Ward | USA | 4:27.33 | PB | |||||||||||
4 | Nicole Aponte Nicole Aponte | USA | 4:27.55 | PB | |||||||||||
5 | Tess Wilberding Tess Wilberding ('95) | 95 | USA | 4:27.87 | PB | ||||||||||
6 | Juliana Mount Juliana Mount | USA | 4:28.63 | SB | |||||||||||
7 | Olivia Esbenshade Olivia Esbenshade ('95) | 95 | USA | 4:28.89 | PB | ||||||||||
8 | Tatjana Schulte Tatjana Schulte ('97) | 97 | GER | 4:29.28 | SB | ||||||||||
9 | Alli Wood Alli Wood ('95) | 95 | USA | 4:29.51 | PB | ||||||||||
10 | Adrena Mazzei Adrena Mazzei | USA | 4:30.08 | ||||||||||||
11 | Amy Creutz Amy Creutz | USA | 4:30.12 | SB | |||||||||||
12 | Courtney Munley Courtney Munley | USA | 4:33.80 | ||||||||||||
13 | Haley Dorris Haley Dorris | USA | 4:33.94 | PB | |||||||||||
14 | Danielle McCormick Danielle McCormick ('97) | 97 | USA | 4:34.31 | PB | ||||||||||
15 | Minttu Hukka Minttu Hukka ('95) | 95 | FIN | 4:48.64 | SB | ||||||||||
Finale F 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Hannah Benoit-Bucher Hannah Benoit-Bucher ('97) | 97 | USA | 4:24.63 | PB | ||||||||||
2 | Cristina Amberg Cristina Amberg | USA | 4:25.37 | PB | |||||||||||
3 | Julia Howley Julia Howley ('96) | 96 | CAN | 4:25.45 | PB | ||||||||||
4 | Courtney Moore Courtney Moore ('94) | 94 | USA | 4:25.47 | PB | ||||||||||
5 | Alexis Nichols Alexis Nichols | USA | 4:26.41 | PB | |||||||||||
6 | Kristiane Width Kristiane Width ('94) | 94 | NOR | 4:29.34 | SB | ||||||||||
7 | Kailee Sawyer Kailee Sawyer ('97) | 97 | CAN | 4:29.81 | SB | ||||||||||
8 | Emily Donnay Emily Donnay | USA | 4:31.23 | ||||||||||||
9 | Eilish Flanagan Eilish Flanagan ('97) | 97 | IRL | 4:35.06 | PB | ||||||||||
10 | Magdalena Dias Magdalena Dias ('97) | 97 | POL | 4:35.11 | |||||||||||
11 | Veronica Citireag Veronica Citireag ('88) | 88 | ROU | 4:36.93 | |||||||||||
12 | Bridget Reilly Bridget Reilly ('96) | 96 | AUS | 4:39.43 | SB | ||||||||||
13 | Caelidh Ross Caelidh Ross ('97) | 97 | GBR | 4:39.86 | |||||||||||
Finale G 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Reagan Colyer Reagan Colyer ('95) | 95 | USA | 4:30.12 | PB | ||||||||||
2 | Brittany Grant Brittany Grant | USA | 4:30.15 | PB | |||||||||||
3 | Abigail Regner Abigail Regner | USA | 4:30.65 | PB | |||||||||||
4 | Kate White Kate White | USA | 4:30.67 | PB | |||||||||||
5 | Fruzsina Ladányi Fruzsina Ladányi ('97) | 97 | HUN | 4:30.75 | PB | ||||||||||
6 | Krista Story Krista Story | USA | 4:30.76 | PB | |||||||||||
7 | Mary Charleson Mary Charleson ('95) | 95 | USA | 4:30.84 | SB | ||||||||||
8 | Lyndee Dawson Lyndee Dawson | USA | 4:30.88 | ||||||||||||
9 | Emeline Delanis Emeline Delanis ('97) | 97 | FRA | 4:31.33 | PB | ||||||||||
10 | Karina Ernst Karina Ernst | USA | 4:33.06 | SB | |||||||||||
11 | Alondra Hoyos Alondra Hoyos | USA | 4:34.67 | PB | |||||||||||
12 | Paige Nock Paige Nock ('95) | 95 | CAN | 4:34.86 | |||||||||||
13 | Rachel Bendewald Rachel Bendewald | USA | 4:34.94 | SB | |||||||||||
14 | Marta Bote Marta Bote ('96) | 96 | ESP | 4:35.24 | SB | ||||||||||
15 | Kaley Richards Kaley Richards ('98) | 98 | USA | 4:35.39 | PB | ||||||||||
16 | Daryl Phill Daryl Phill | USA | 4:38.15 | SB | |||||||||||
17 | Meghan Carroll Meghan Carroll | USA | 4:38.40 | PB | |||||||||||
Finale H 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Miryam Bassett Miryam Bassett ('96) | 96 | CAN | 4:31.21 | PB | ||||||||||
2 | Casey Monoszlay Casey Monoszlay | USA | 4:32.89 | PB | |||||||||||
3 | Lucy May Lucy May | USA | 4:32.91 | PB | |||||||||||
4 | Arielly Conde Arielly Conde | USA | 4:33.78 | PB | |||||||||||
5 | Mary Hanson Mary Hanson | USA | 4:34.31 | PB | |||||||||||
6 | Alesha Vovk Alesha Vovk ('96) | 96 | USA | 4:35.07 | SB | ||||||||||
7 | Emma Hubbard Emma Hubbard ('99) | 99 | USA | 4:35.35 | PB | ||||||||||
8 | Morgan Pedrick Morgan Pedrick | USA | 4:35.57 | SB | |||||||||||
9 | Dakota Grossman Dakota Grossman | USA | 4:36.12 | ||||||||||||
10 | Emily Roughan Emily Roughan ('93) | 93 | NZL | 4:36.13 | SB | ||||||||||
11 | Emily Harris Emily Harris | USA | 4:36.40 | ||||||||||||
12 | Lindsey Adams Lindsey Adams ('97) | 97 | USA | 4:37.00 | |||||||||||
13 | Kaleigh Kroeker Kaleigh Kroeker | USA | 4:37.22 | PB | |||||||||||
14 | Alison Parker Alison Parker | USA | 4:37.71 | PB | |||||||||||
15 | Nicole Maurmann Nicole Maurmann | USA | 4:38.36 | SB | |||||||||||
16 | Kelsey Nielsen Kelsey Nielsen | USA | 4:39.33 | ||||||||||||
17 | Mikala Fairchild Mikala Fairchild | USA | 4:39.85 | ||||||||||||
Finale I 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Chloe Cook Chloe Cook ('94) | 94 | GBR | 4:32.43 | PB | ||||||||||
2 | Stefanie Ortega Stefanie Ortega | USA | 4:33.43 | PB | |||||||||||
3 | Molly Reicher Molly Reicher | USA | 4:33.87 | PB | |||||||||||
4 | Glindyll Mancia Glindyll Mancia | USA | 4:34.33 | PB | |||||||||||
5 | Kate Lilly Kate Lilly | USA | 4:34.65 | PB | |||||||||||
6 | McKenna Brown McKenna Brown | USA | 4:35.43 | PB | |||||||||||
7 | Lily Engelbrekt Lily Engelbrekt | USA | 4:35.54 | PB | |||||||||||
8 | Katie Deimling Katie Deimling | USA | 4:35.94 | PB | |||||||||||
9 | Emily Wesseling Emily Wesseling ('98) | 98 | CAN | 4:38.38 | SB | ||||||||||
10 | Ana Moreno Ana Moreno | USA | 4:38.42 | PB | |||||||||||
11 | Mariah Burroughs Mariah Burroughs | USA | 4:38.42 | PB | |||||||||||
12 | Meagan Wood Meagan Wood | USA | 4:38.52 | SB | |||||||||||
13 | Katie Camarena Katie Camarena ('97) | 97 | USA | 4:39.71 | |||||||||||
Finale J 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Moira O'Connor Lenth Moira O'Connor Lenth ('95) | 95 | USA | 4:33.15 | PB | ||||||||||
2 | Hannah Moore Hannah Moore ('98) | 98 | USA | 4:35.06 | PB | ||||||||||
3 | Kendra Dykstra Kendra Dykstra | USA | 4:35.69 | PB | |||||||||||
4 | Erika Root Erika Root | USA | 4:35.91 | PB | |||||||||||
5 | Sarah Macdonald Sarah Macdonald | USA | 4:36.22 | PB | |||||||||||
6 | Savanna Jordan Savanna Jordan ('99) | 99 | USA | 4:36.99 | PB | ||||||||||
7 | Kara Burton Kara Burton | USA | 4:38.66 | PB | |||||||||||
8 | Nicole Goecke Nicole Goecke ('96) | 96 | USA | 4:39.03 | PB | ||||||||||
Finale K 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Aubrey Roberts Aubrey Roberts | USA | 4:35.05 | PB | |||||||||||
2 | Kirstin Oakley Kirstin Oakley ('98) | 98 | GBR | 4:37.02 | PB | ||||||||||
3 | Brianna Schwartz Brianna Schwartz ('97) | 97 | USA | 4:37.63 | PB | ||||||||||
4 | Miranda Ross Miranda Ross | USA | 4:38.24 | PB | |||||||||||
5 | Julia Yescas Julia Yescas | USA | 4:38.43 | PB | |||||||||||
6 | Paige Cardiff Paige Cardiff | USA | 4:38.88 | ||||||||||||
7 | Charlie Davidson Charlie Davidson | USA | 4:39.22 | PB | |||||||||||
8 | Emily Borchers Emily Borchers | USA | 4:39.76 | PB | |||||||||||
9 | Chynna Phan Chynna Phan | USA | 4:39.99 | PB | |||||||||||
Finale L 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Nikolina Hrelec Nikolina Hrelec ('94) | 94 | CRO | 4:36.83 | PB | ||||||||||
11 | Julia Pieper Julia Pieper ('92) | 92 | GER | 4:44.83 | SB | ||||||||||
16 | Emma Hyyppä Emma Hyyppä ('95) | 95 | FIN | 4:50.14 | SB | ||||||||||
Finale P 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
6 | Laura Tobin Laura Tobin ('96) | 96 | IRL | 5:00.10 | PB | ||||||||||
K 5000 m 13.4. Finale A Finale | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Gina Sereno Gina Sereno ('95) | 95 | USA | 15:49.17 | PB | ||||||||||
2 | Taylor Werner Taylor Werner ('98) | 98 | USA | 15:51.08 | PB | ||||||||||
3 | Alice Wright Alice Wright ('94) | 94 | GBR | 15:53.28 | SB | ||||||||||
4 | Bridget Lyons Bridget Lyons ('88) | 88 | USA | 16:00.29 | PB | ||||||||||
5 | Maddy Reed Maddy Reed ('98) | 98 | USA | 16:04.43 | PB | ||||||||||
6 | Abby Gray Abby Gray ('98) | 98 | USA | 16:06.60 | PB | ||||||||||
7 | Regan Ward Regan Ward ('94) | 94 | USA | 16:12.46 | PB | ||||||||||
8 | Janel Blancett Janel Blancett ('88) | 88 | USA | 16:13.62 | PB | ||||||||||
9 | Sydney Brown Sydney Brown ('96) | 96 | USA | 16:18.38 | PB | ||||||||||
10 | Maggie Schmaedick Maggie Schmaedick ('96) | 96 | USA | 16:19.69 | SB | ||||||||||
11 | Morgan Anderson Morgan Anderson | USA | 16:25.57 | PB | |||||||||||
12 | Mikayla Malaspina Mikayla Malaspina ('97) | 97 | USA | 16:26.74 | PB | ||||||||||
13 | Anne-Marie Comeau Anne-Marie Comeau ('96) | 96 | CAN | 16:26.80 | PB | ||||||||||
14 | Natasha Bernal Natasha Bernal | USA | 16:28.34 | SB | |||||||||||
15 | Maya Weigel Maya Weigel ('95) | 95 | USA | 16:28.94 | SB | ||||||||||
16 | Sarah Nicholson Sarah Nicholson | USA | 16:29.37 | PB | |||||||||||
17 | Alexis Fuller Alexis Fuller ('97) | 97 | USA | 16:34.55 | PB | ||||||||||
18 | Poppy Tank Poppy Tank ('97) | 97 | GBR | 16:38.24 | |||||||||||
19 | Juliana Mount Juliana Mount | USA | 16:42.83 | PB | |||||||||||
20 | Isabel Seidel Isabel Seidel | USA | 16:45.96 | PB | |||||||||||
21 | Jannika John Jannika John ('92) | 92 | GER | 16:55.96 | PB | ||||||||||
22 | Susannah Lynch Susannah Lynch ('96) | 96 | NZL | 16:56.46 | PB | ||||||||||
23 | Evelyn Chavez Evelyn Chavez ('96) | 96 | GUA | 17:14.04 | SB | ||||||||||
24 | Brittany Grant Brittany Grant | USA | 17:25.89 | SB | |||||||||||
Finale B 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Sophie Eckel Sophie Eckel ('97) | 97 | AUS | 16:34.26 | PB | ||||||||||
2 | Kendall Kelly Kendall Kelly | USA | 16:36.20 | PB | |||||||||||
3 | Rachel Coleman Rachel Coleman ('96) | 96 | USA | 16:39.97 | PB | ||||||||||
4 | Miranda Myers Miranda Myers ('97) | 97 | USA | 16:41.29 | PB | ||||||||||
5 | Mary Charleson Mary Charleson ('95) | 95 | USA | 16:41.59 | PB | ||||||||||
6 | Adriana Zuñiga Adriana Zuñiga ('90) | 90 | MEX | 16:41.70 | PB | ||||||||||
7 | Sydney Badger Sydney Badger ('96) | 96 | USA | 16:44.81 | PB | ||||||||||
8 | Lauren Martin Lauren Martin ('91) | 91 | USA | 16:45.79 | SB | ||||||||||
9 | Natalie Rodriguez Natalie Rodriguez ('96) | 96 | USA | 16:49.28 | PB | ||||||||||
10 | Emily Weber Emily Weber | USA | 16:51.24 | PB | |||||||||||
11 | Laura Aceves Laura Aceves | USA | 16:52.52 | PB | |||||||||||
12 | Calene Morris Calene Morris | USA | 16:52.53 | PB | |||||||||||
13 | Megan Reniewicki Megan Reniewicki | USA | 16:52.55 | PB | |||||||||||
14 | Malena Grover Malena Grover | USA | 16:52.64 | PB | |||||||||||
15 | Brittany Alexander Brittany Alexander | USA | 16:52.78 | PB | |||||||||||
16 | Andrea Condie Andrea Condie | USA | 16:54.48 | PB | |||||||||||
17 | Carly Davis Carly Davis ('97) | 97 | USA | 16:54.93 | PB | ||||||||||
18 | Christine Kent Christine Kent | USA | 16:55.51 | PB | |||||||||||
19 | Candace Sharp Candace Sharp | USA | 16:57.51 | PB | |||||||||||
20 | Katherine Sitzes Katherine Sitzes | USA | 16:59.15 | PB | |||||||||||
21 | Erika Fluehr Erika Fluehr ('93) | 93 | USA | 17:08.28 | SB | ||||||||||
22 | Sophie Linn Sophie Linn ('95) | 95 | AUS | 17:21.31 | SB | ||||||||||
23 | Jordan Thurston Jordan Thurston | USA | 17:22.04 | SB | |||||||||||
Finale C 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Taylor Vernot Taylor Vernot | USA | 16:47.41 | PB | |||||||||||
2 | Emily Pittis Emily Pittis | USA | 16:50.48 | PB | |||||||||||
3 | Elisabeth Gaillet Elisabeth Gaillet ('95) | 95 | USA | 16:54.93 | PB | ||||||||||
4 | Maria Isabel Vélez Maria Isabel Vélez ('88) | 88 | MEX | 16:55.01 | PB | ||||||||||
5 | Alexandra Hernandez Alexandra Hernandez | USA | 17:01.38 | PB | |||||||||||
6 | Christina Moralez Christina Moralez ('96) | 96 | USA | 17:04.48 | PB | ||||||||||
7 | Hanna Barringer Hanna Barringer | USA | 17:05.14 | PB | |||||||||||
8 | Raelyn Werley Raelyn Werley ('95) | 95 | USA | 17:05.74 | PB | ||||||||||
9 | Jena Pianin Jena Pianin | USA | 17:05.90 | PB | |||||||||||
10 | Cashlee Rayas Cashlee Rayas | USA | 17:08.31 | PB | |||||||||||
11 | Lily Seynaeve Lily Seynaeve ('96) | 96 | USA | 17:11.85 | PB | ||||||||||
12 | Kaylee Large Kaylee Large | USA | 17:13.58 | PB | |||||||||||
13 | Claire Crone Claire Crone | USA | 17:15.62 | PB | |||||||||||
14 | Gabby Juarez Gabby Juarez | USA | 17:17.09 | PB | |||||||||||
15 | Lorraine Fernandez Lorraine Fernandez | USA | 17:19.41 | PB | |||||||||||
16 | Bryn McKillop Bryn McKillop | USA | 17:19.84 | PB | |||||||||||
17 | Taryn Surratt Taryn Surratt | USA | 17:20.86 | PB | |||||||||||
18 | Lillianna Stelling Lillianna Stelling | USA | 17:21.89 | SB | |||||||||||
19 | Courtney Cox Courtney Cox | USA | 17:23.84 | SB | |||||||||||
20 | Katelyn Murphy Katelyn Murphy ('98) | 98 | CAN | 17:24.97 | PB | ||||||||||
21 | Tavyn Lovitt Tavyn Lovitt ('95) | 95 | USA | 17:25.06 | SB | ||||||||||
22 | Katy Culver Katy Culver | USA | 17:26.88 | PB | |||||||||||
23 | Symone Booker Symone Booker | USA | 17:27.99 | ||||||||||||
Finale D 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Claire Rainey Claire Rainey | USA | 17:10.10 | PB | |||||||||||
2 | Kassidy Manning Kassidy Manning | USA | 17:14.17 | PB | |||||||||||
3 | Leah Lewis Leah Lewis ('98) | 98 | USA | 17:14.99 | PB | ||||||||||
4 | Christian Provence Christian Provence | USA | 17:20.04 | PB | |||||||||||
5 | Sydney Lawrence Sydney Lawrence | USA | 17:21.31 | PB | |||||||||||
6 | Ashley Tyndall Ashley Tyndall | USA | 17:21.45 | PB | |||||||||||
6 | Laura Tobin Laura Tobin ('96) | 96 | IRL | 18:10.37 | PB | ||||||||||
7 | Brooke Pigneri Brooke Pigneri | USA | 17:22.20 | PB | |||||||||||
8 | Emily Berzonsky Emily Berzonsky | USA | 17:23.12 | PB | |||||||||||
9 | Michayla Miller Michayla Miller | USA | 17:23.90 | PB | |||||||||||
10 | Summer Pierson Summer Pierson | USA | 17:25.62 | PB | |||||||||||
11 | Alana Enabnit Alana Enabnit ('93) | 93 | USA | 17:25.71 | SB | ||||||||||
12 | Alyssa Foote Alyssa Foote ('98) | 98 | USA | 17:25.78 | PB | ||||||||||
23 | Julia Pieper Julia Pieper ('92) | 92 | GER | 17:58.56 | |||||||||||
Finale E 13.4. | 13.4. | ||||||||||||||
1 | Allyson Girard Allyson Girard | USA | 17:23.16 | PB | |||||||||||
2 | Sammy Laurenzo Sammy Laurenzo | USA | 17:27.39 | PB | |||||||||||
3 | Alaina Spears Alaina Spears | USA | 17:28.18 | PB | |||||||||||
K 3000 m forh. 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Claire Borchers Claire Borchers ('96) | 96 | USA | 10:02.77 | PB | ||||||||||
2 | Devin Clark Devin Clark ('97) | 97 | USA | 10:08.15 | SB | ||||||||||
3 | Ellie Child Ellie Child | USA | 10:10.38 | SB | |||||||||||
4 | Breanna Sieracki Breanna Sieracki ('95) | 95 | USA | 10:10.69 | PB | ||||||||||
5 | Janelle Lincks Janelle Lincks ('93) | 93 | USA | 10:13.68 | PB | ||||||||||
6 | Anett Somogyi Anett Somogyi ('96) | 96 | HUN | 10:26.59 | SB | ||||||||||
7 | Valerie Bobart Valerie Bobart ('95) | 95 | USA | 10:27.46 | PB | ||||||||||
8 | Ana Moreno Ana Moreno | USA | 10:33.01 | PB | |||||||||||
9 | Mariah Burroughs Mariah Burroughs | USA | 10:40.79 | ||||||||||||
10 | Kelsey O'Connell Kelsey O'Connell | USA | 10:41.77 | ||||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Jessica Bailey Jessica Bailey ('06) | 06 | USA | 10:31.10 | PB | ||||||||||
2 | Miriam Roberts Miriam Roberts | USA | 10:32.71 | PB | |||||||||||
3 | Maddie Cannon Maddie Cannon | USA | 10:36.84 | PB | |||||||||||
4 | Gina Genco Gina Genco | USA | 10:37.97 | PB | |||||||||||
5 | Angelica Espinoza Angelica Espinoza ('88) | 88 | MEX | 10:40.20 | PB | ||||||||||
6 | Haley Heinemann Haley Heinemann | USA | 10:52.55 | PB | |||||||||||
7 | Jasmine Torres Jasmine Torres | USA | 10:58.13 | PB | |||||||||||
Finale C 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Bridget Reilly Bridget Reilly ('96) | 96 | AUS | 10:54.14 | PB | ||||||||||
2 | Molly McCullough Molly McCullough | USA | 10:55.48 | PB | |||||||||||
3 | Anna Henry Anna Henry | USA | 10:57.89 | PB | |||||||||||
4 | Ashley Licata Ashley Licata | USA | 10:58.53 | PB | |||||||||||
5 | Kirstin Oakley Kirstin Oakley ('98) | 98 | GBR | 11:02.75 | PB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 14.4. Vind: +1.6 Finale A Finale | 14.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Sharona Bakker Sharona Bakker ('90) | 90 | NED | 12.97 | SB | ||||||||||
2 | Taylor Pegram Taylor Pegram ('96) | 96 | USA | 13.37 | PB | ||||||||||
3 | Lorenda Holston Lorenda Holston ('95) | 95 | USA | 13.59 | SB | ||||||||||
4 | Sierra Brabham-Lawrence Sierra Brabham-Lawrence ('97) | 97 | USA | 13.66 | |||||||||||
5 | Sami Michell Sami Michell ('94) | 94 | USA | 13.94 | SB | ||||||||||
6 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 13.95 | |||||||||||
7 | Andrenette Knight Andrenette Knight ('96) | 96 | JAM | 14.08 | |||||||||||
8 | Devyani Biswal Devyani Biswal ('93) | 93 | CAN | 14.10 | |||||||||||
Finale B 14.4. Vind: +1.8 | 14.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Lindsay Lindley Lindsay Lindley ('89) | 89 | NGR | 13.08 | |||||||||||
2 | Christie Moerman Christie Moerman ('86) | 86 | CAN | 13.23 | SB | ||||||||||
3 | Janay DeLoach Janay DeLoach ('85) | 85 | USA | 13.39 | |||||||||||
4 | Micha Auzenne Micha Auzenne ('95) | 95 | USA | 13.58 | |||||||||||
5 | Ashlea Maddex Ashlea Maddex ('92) | 92 | CAN | 13.64 | |||||||||||
6 | Mofiyinfoluwa Olusola Mofiyinfoluwa Olusola ('96) | 96 | USA | 14.00 | |||||||||||
Finale C 14.4. Vind: 0.0 | 14.4. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Amari Norris Amari Norris | USA | 14.04 | ||||||||||||
2 | Jade Childs Jade Childs ('93) | 93 | USA | 14.14 | |||||||||||
3 | Danielle Kohlwey Danielle Kohlwey ('97) | 97 | USA | 14.18 | |||||||||||
4 | Astrid Nyame Astrid Nyame ('94) | 94 | CAN | 14.36 | SB | ||||||||||
5 | Sarah Root Sarah Root | USA | 14.42 | ||||||||||||
6 | Briana Myers Briana Myers | USA | 14.44 | SB | |||||||||||
7 | Leah Molter Leah Molter | USA | 14.46 | ||||||||||||
Finale D 14.4. Vind: +1.1 | 14.4. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Jaymie O'Connor Jaymie O'Connor ('97) | 97 | CAN | 14.25 | |||||||||||
2 | Diana Voloshin Diana Voloshin ('97) | 97 | CAN | 14.28 | |||||||||||
3 | Lauren Rodriguez Lauren Rodriguez | USA | 14.29 | PB | |||||||||||
K 400 m hæk 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Hanneke Oosterwegel Hanneke Oosterwegel ('96) | 96 | NED | 58.79 | PB | ||||||||||
2 | Sami Michell Sami Michell ('94) | 94 | USA | 1:00.05 | SB | ||||||||||
3 | Ashley Taylor Ashley Taylor ('95) | 95 | CAN | 1:00.06 | |||||||||||
4 | Amanda Jaynes Amanda Jaynes ('96) | 96 | USA | 1:00.18 | SB | ||||||||||
5 | Eriana Henderson Eriana Henderson ('97) | 97 | USA | 1:00.43 | |||||||||||
6 | Elizabeth Gummer Elizabeth Gummer ('99) | 99 | CAN | 1:00.83 | SB | ||||||||||
7 | Tia Edwards Tia Edwards ('94) | 94 | USA | 1:01.72 | SB | ||||||||||
Finale B 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Emma Kratzberg Emma Kratzberg | USA | 1:00.65 | PB | |||||||||||
2 | Marion Presigny Marion Presigny ('93) | 93 | FRA | 1:00.92 | SB | ||||||||||
3 | Hannah Davis Hannah Davis | USA | 1:01.01 | PB | |||||||||||
4 | Claudia Cox Claudia Cox ('98) | 98 | USA | 1:01.41 | |||||||||||
5 | Gabby Scott Gabby Scott ('97) | 97 | PUR | 1:01.42 | |||||||||||
6 | Yvonne Jeschke Yvonne Jeschke ('97) | 97 | GER | 1:02.56 | SB | ||||||||||
7 | Valeria Aguilar Valeria Aguilar ('95) | 95 | MEX | 1:03.03 | PB | ||||||||||
Finale C 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Leah Molter Leah Molter | USA | 1:00.81 | PB | |||||||||||
2 | Lauren Huebner Lauren Huebner ('98) | 98 | USA | 1:01.93 | |||||||||||
3 | Meghan Fletcher Meghan Fletcher ('95) | 95 | USA | 1:02.75 | SB | ||||||||||
Finale D 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Lauren Rodriguez Lauren Rodriguez | USA | 1:02.13 | PB | |||||||||||
2 | Cailyn Schreurs Cailyn Schreurs | USA | 1:02.91 | PB | |||||||||||
3 | Casie Johnson Casie Johnson | USA | 1:03.29 | PB | |||||||||||
Finale E 14.4. | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Kyra Mohns Kyra Mohns ('96) | 96 | USA | 1:02.27 | PB | ||||||||||
2 | Brooke Martin Brooke Martin | USA | 1:02.41 | PB | |||||||||||
3 | Jaylah Walker Jaylah Walker ('98) | 98 | USA | 1:02.42 | PB | ||||||||||
K Højdespring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Stephanie Ahrens Stephanie Ahrens ('96) | 96 | USA | 1.78 | SB | ||||||||||
2 | Autumn Gardner Autumn Gardner | USA | 1.78 | PB | |||||||||||
3 | McKenzie Wright McKenzie Wright | USA | 1.78 | PB | |||||||||||
4 | Rajon O'Quinn Rajon O'Quinn ('96) | 96 | USA | 1.78 | PB | ||||||||||
5 | Claire Kieffer-Wright Claire Kieffer-Wright ('95) | 95 | USA | 1.73 | |||||||||||
10 | Isobel Brown Isobel Brown ('94) | 94 | GBR | 1.68 | SB | ||||||||||
13 | Karolin Anders Karolin Anders ('93) | 93 | GER | 1.68 | |||||||||||
K Stangspring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Shaylah Simpson Shaylah Simpson ('92) | 92 | USA | 4.17 | SB | ||||||||||
2 | Christina Carr Christina Carr ('93) | 93 | USA | 3.82 | |||||||||||
3 | Sierra Emrick Sierra Emrick | USA | 3.82 | ||||||||||||
4 | Cheyenna Pinley Cheyenna Pinley | USA | 3.82 | PB | |||||||||||
5 | Brittany Salmon Brittany Salmon ('95) | 95 | CAN | 3.82 | PB | ||||||||||
6 | Noelle Smith Noelle Smith | USA | 3.72 | PB | |||||||||||
7 | Aliya Simpson Aliya Simpson | USA | 3.72 | PB | |||||||||||
8 | Sian Morgan Sian Morgan ('88) | 88 | GBR | 3.72 | |||||||||||
9 | Zoe Wilkens Zoe Wilkens | USA | 3.72 | PB | |||||||||||
10 | Celine Lum Celine Lum | USA | 3.72 | =PB | |||||||||||
11 | Natasha Black Natasha Black | USA | 3.72 | PB | |||||||||||
12 | Amina Sherif Amina Sherif | CAN | 3.72 | PB | |||||||||||
13 | Taylor Sack Taylor Sack ('95) | 95 | USA | 3.72 | |||||||||||
14 | Anna Paradee Anna Paradee | USA | 3.72 | ||||||||||||
15 | Trista Smith Trista Smith | USA | 3.72 | SB | |||||||||||
16 | Shannon Fritz Shannon Fritz | USA | 3.62 | PB | |||||||||||
17 | Cassidy Peng Cassidy Peng | USA | 3.62 | ||||||||||||
18 | Scout Cai Scout Cai ('98) | 98 | USA | 3.62 | PB | ||||||||||
19 | Jennafer Ingram Jennafer Ingram | USA | 3.62 | PB | |||||||||||
20 | Calla Reed Calla Reed | USA | 3.62 | ||||||||||||
K Længdespring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Tatiana Ahoulou Tatiana Ahoulou | 00 | CAN | 6.20 | +1.4 | PB | |||||||||
2 | Breanna Eckels Breanna Eckels ('98) | 98 | USA | 6.12 | +2.0 | PB | |||||||||
3 | Ayana Gales Ayana Gales | USA | 6.05 | +1.7 | |||||||||||
4 | Zoe Scott-Goss Zoe Scott-Goss | USA | 6.03 | 0.0 | PB | ||||||||||
5 | Kyra Brannan Kyra Brannan ('95) | 95 | USA | 5.97 | +0.4 | PB | |||||||||
6 | Jaela Williams Jaela Williams ('97) | 97 | USA | 5.96 | +0.8 | PB | |||||||||
7 | Alexis Duncan Alexis Duncan | USA | 5.88 | +1.4 | |||||||||||
8 | Destiny Longmire Destiny Longmire ('98) | 98 | USA | 5.85 | 0.0 | ||||||||||
9 | Kayla Wilson Kayla Wilson ('96) | 96 | USA | 5.84 | +1.3 | SB | |||||||||
10 | Kiely Gode Kiely Gode | USA | 5.83 | 0.0 | PB | ||||||||||
11 | Sarah Herron Sarah Herron | USA | 5.81 | +1.1 | SB | ||||||||||
12 | Jannell Hadnot Jannell Hadnot ('95) | 95 | USA | 5.80 | 0.0 | PB | |||||||||
13 | Kaitlyn Wayne Kaitlyn Wayne ('97) | 97 | USA | 5.72 | +0.9 | PB | |||||||||
14 | Kelsey Johnson-Upshaw Kelsey Johnson-Upshaw | USA | 5.72 | +0.8 | |||||||||||
15 | Cyinna Booker Cyinna Booker | USA | 5.71 | +1.8 | |||||||||||
16 | Eriana Henderson Eriana Henderson ('97) | 97 | USA | 5.69 | +0.9 | PB | |||||||||
17 | Jeryne Fish Jeryne Fish ('96) | 96 | USA | 5.67 | +1.9 | ||||||||||
18 | Amelia Harvey Amelia Harvey | USA | 5.64 | 0.0 | PB | ||||||||||
19 | Aaliyah Cook Aaliyah Cook | USA | 5.63 | 0.0 | PB | ||||||||||
20 | Tenia Landrum Tenia Landrum ('98) | 98 | USA | 5.63 | +1.3 | ||||||||||
21 | Ashley Germain Ashley Germain | 00 | CAN | 5.62 | +1.6 | SB | |||||||||
22 | Kye Fedor Kye Fedor | CAN | 5.60 | 0.0 | PB | ||||||||||
23 | Geneva Lehnert Geneva Lehnert | USA | 5.60 | 0.0 | PB | ||||||||||
K Trespring 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Shara Proctor Shara Proctor ('88) | 88 | GBR | 13.82 | +1.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jazzy Black Jazzy Black ('94) | 94 | USA | 13.20 | w | +2.7 | |||||||||
3 | Jannell Hadnot Jannell Hadnot ('95) | 95 | USA | 13.06 | w | +2.5 | |||||||||
4 | Divya Biswal Divya Biswal ('93) | 93 | CAN | 12.89 | +1.0 | PB | |||||||||
5 | Aasha Marler Aasha Marler ('92) | 92 | CAN | 12.81 | +1.2 | SB | |||||||||
6 | Julia Stille Julia Stille ('93) | 93 | CAN | 12.73 | w | +2.2 | |||||||||
7 | Pascale Delaunay Pascale Delaunay ('82) | 82 | HAI | 12.68 | +1.8 | SB | |||||||||
8 | Sammy Evans Sammy Evans ('94) | 94 | USA | 12.67 | +2.0 | SB | |||||||||
9 | Terica Harris Terica Harris | USA | 12.30 | w | +2.4 | ||||||||||
10 | Jasmine McMullin Jasmine McMullin | USA | 12.27 | +1.8 | PB | ||||||||||
11 | Kerstin Darsney Kerstin Darsney | USA | 12.23 | w | +2.1 | ||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Taryn Suttie Taryn Suttie ('90) | 90 | CAN | 16.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maya Marion Maya Marion | USA | 14.21 | ||||||||||||
3 | Sarah Stafford Sarah Stafford ('96) | 96 | USA | 14.13 | |||||||||||
4 | Maria Muzzio Maria Muzzio ('98) | 98 | USA | 14.01 | PB | ||||||||||
5 | Sasha Gaye Marston Sasha Gaye Marston ('93) | 93 | JAM | 13.69 | |||||||||||
6 | Micayla Terwee Micayla Terwee | USA | 13.66 | ||||||||||||
7 | Courtney Clark Courtney Clark | USA | 13.64 | ||||||||||||
8 | Allison Mady Allison Mady | USA | 13.63 | PB | |||||||||||
9 | Yazmin Torres Yazmin Torres ('95) | 95 | MEX | 13.44 | |||||||||||
10 | Kayla Thayer Kayla Thayer | USA | 13.28 | ||||||||||||
33 | Karolin Anders Karolin Anders ('93) | 93 | GER | 10.95 | |||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Kayla Hopkins Kayla Hopkins ('96) | 96 | USA | 52.56 | |||||||||||
2 | Yazmin Torres Yazmin Torres ('95) | 95 | MEX | 50.82 | PB | ||||||||||
3 | Sasha Gaye Marston Sasha Gaye Marston ('93) | 93 | JAM | 50.01 | |||||||||||
4 | Kayla Holmes Kayla Holmes ('97) | 97 | USA | 47.15 | |||||||||||
5 | Samantha Hodgson Samantha Hodgson ('94) | 94 | USA | 46.33 | |||||||||||
6 | Ariel Oliver Ariel Oliver ('93) | 93 | USA | 45.97 | |||||||||||
7 | Kasie Vollmer Kasie Vollmer | USA | 45.64 | ||||||||||||
8 | Hana Feilzer Hana Feilzer ('96) | 96 | USA | 45.42 | PB | ||||||||||
9 | Akuadasuo Ezenyilimba Akuadasuo Ezenyilimba | USA | 44.96 | ||||||||||||
10 | Aisiah Tuiasosopo Aisiah Tuiasosopo | USA | 44.63 | ||||||||||||
11 | Esther Nofodji Esther Nofodji ('97) | 97 | USA | 44.43 | |||||||||||
12 | Keely Knobbe Keely Knobbe | USA | 43.53 | PB | |||||||||||
13 | Vanessa Sierra Vanessa Sierra ('95) | 95 | USA | 43.35 | |||||||||||
14 | Elle Alexander Elle Alexander ('96) | 96 | USA | 43.13 | |||||||||||
15 | Sayge McKrill Sayge McKrill | USA | 42.95 | PB | |||||||||||
16 | Kayla Thayer Kayla Thayer | USA | 42.17 | ||||||||||||
22 | Silvia Zanini Silvia Zanini ('94) | 94 | ITA | 41.03 | |||||||||||
K Spydkast 600 gram 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | Bethany Drake Bethany Drake ('93) | 93 | USA | 49.48 | SB | ||||||||||
2 | Vanja Spaić Vanja Spaić ('95) | 95 | BIH | 48.86 | NR | PB | |||||||||
3 | Kaylie Van Loo Kaylie Van Loo | USA | 48.85 | ||||||||||||
4 | Katia Coquis Katia Coquis ('96) | 96 | ESP | 46.93 | SB | ||||||||||
5 | Bailey Dell Bailey Dell ('96) | 96 | CAN | 46.40 | |||||||||||
6 | Kayli Farmer Kayli Farmer ('96) | 96 | USA | 45.02 | SB | ||||||||||
7 | Liu Ziling Liu Ziling | 00 | CHN | 44.06 | PB | ||||||||||
K 4 x 100 m stafet 14.4. Finale A Finale | 14.4. | ||||||||||||||
1 | UNLV UNLV | USA | 44.96 | ||||||||||||
Ayana Gales, Destiny Smith-Barnett, Najia Hudspeth, Drea Austin |