M 100 m Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jimmy Vicaut Jimmy Vicaut ('92) | 92 | FRA | 9.97 | SB | ||||||||||
2 | Bastien Anyla Bastien Anyla ('86) | 86 | FRA | 10.67 | |||||||||||
3 | Yoann Famie Yoann Famie ('92) | 92 | FRA | 10.68 | SB | ||||||||||
4 | Marcel Kirstges Marcel Kirstges ('91) | 91 | GER | 10.68 | SB | ||||||||||
Finale B Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Marvin René Marvin René ('95) | 95 | FRA | 10.31 | SB | ||||||||||
2 | Louis Humbert Louis Humbert ('99) | 99 | FRA | 10.83 | PB | ||||||||||
3 | Martin Lamou Martin Lamou ('99) | 99 | FRA | 10.96 | SB | ||||||||||
4 | Nicolas Joly Nicolas Joly ('88) | 88 | FRA | 10.99 | SB | ||||||||||
M 200 m Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Mickael-Méba Zeze Mickael-Méba Zeze ('94) | 94 | FRA | 20.61 | SB | ||||||||||
2 | Guillaume Viault Guillaume Viault ('97) | 97 | FRA | 21.60 | PB | ||||||||||
3 | Antoine Snyders Antoine Snyders ('97) | 97 | BEL | 21.63 | |||||||||||
4 | Amaury Cuvillier Amaury Cuvillier | 00 | FRA | 21.81 | PB | ||||||||||
5 | Yanis Ammour Yanis Ammour ('98) | 98 | FRA | 21.85 | PB | ||||||||||
Amaury Cuvillier Amaury Cuvillier | 00 | FRA | 21.81 | =PB | |||||||||||
Finale B Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Jeffrey John Jeffrey John ('92) | 92 | FRA | 20.53 | SB | ||||||||||
2 | Negbe Fofana Negbe Fofana ('92) | 92 | FRA | 22.15 | SB | ||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Etienne Merville Etienne Merville ('97) | 97 | FRA | 47.93 | SB | ||||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexis Miellet Alexis Miellet ('95) | 95 | FRA | 1:47.83 | PB | ||||||||||
2 | Renaud Rosiere Renaud Rosiere ('93) | 93 | FRA | 1:48.51 | PB | ||||||||||
3 | Paul Renaudie Paul Renaudie ('90) | 90 | FRA | 1:49.00 | SB | ||||||||||
4 | Thibaut Dambricourt Thibaut Dambricourt ('91) | 91 | FRA | 1:49.17 | PB | ||||||||||
5 | Julien Duchateau Julien Duchateau ('90) | 90 | FRA | 1:50.85 | SB | ||||||||||
6 | Vivien Majorel Vivien Majorel ('91) | 91 | FRA | 1:51.55 | SB | ||||||||||
7 | Alexis Jacq Alexis Jacq ('95) | 95 | FRA | 1:52.32 | PB | ||||||||||
8 | Thibaut Baudoin Thibaut Baudoin ('89) | 89 | FRA | 1:52.54 | SB | ||||||||||
9 | Malcolm Duquesney Malcolm Duquesney ('95) | 95 | FRA | 1:52.90 | PB | ||||||||||
10 | Alexandre Le Paih Alexandre Le Paih ('93) | 93 | FRA | 1:53.22 | PB | ||||||||||
11 | Theo Wasselin Theo Wasselin ('98) | 98 | FRA | 1:53.44 | PB | ||||||||||
12 | Antoine Gullung Antoine Gullung ('99) | 99 | FRA | 1:54.13 | PB | ||||||||||
13 | Clement Thiebaut Clement Thiebaut ('98) | 98 | FRA | 1:55.23 | PB | ||||||||||
14 | Adrien Noel Adrien Noel ('95) | 95 | BEL | 1:55.33 | SB | ||||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Leo Fontana Leo Fontana ('95) | 95 | FRA | 3:49.78 | PB | ||||||||||
2 | Lucas Huelvan Lucas Huelvan ('96) | 96 | FRA | 3:52.94 | PB | ||||||||||
3 | Remi Montero Remi Montero ('91) | 91 | FRA | 3:54.22 | SB | ||||||||||
4 | Francois Fagot Francois Fagot ('89) | 89 | FRA | 3:55.56 | PB | ||||||||||
M 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Fabien Palcau Fabien Palcau ('97) | 97 | FRA | 8:10.72 | PB | ||||||||||
2 | Nicolas Witz Nicolas Witz ('96) | 96 | FRA | 8:11.42 | PB | ||||||||||
3 | James Theuri James Theuri ('78) | 78 | FRA | 8:18.19 | PB | ||||||||||
4 | Yann Schrub Yann Schrub ('96) | 96 | FRA | 8:19.52 | PB | ||||||||||
5 | Patrice Le Gall Patrice Le Gall ('81) | 81 | FRA | 8:24.98 | PB | ||||||||||
6 | François Leprovost François Leprovost ('89) | 89 | FRA | 8:29.60 | SB | ||||||||||
7 | Jean-Francois Notebaert Jean-Francois Notebaert ('89) | 89 | FRA | 8:32.62 | |||||||||||
8 | Frédéric Bouvier Frédéric Bouvier ('79) | 79 | FRA | 8:33.07 | SB | ||||||||||
9 | Fabien Prigent Fabien Prigent ('92) | 92 | FRA | 8:41.17 | PB | ||||||||||
10 | Adrien Latestere Adrien Latestere ('85) | 85 | FRA | 8:43.08 | SB | ||||||||||
11 | Stephane Guehrar Stephane Guehrar ('81) | 81 | FRA | 8:46.10 | PB | ||||||||||
12 | Anthony Vasseur Anthony Vasseur ('93) | 93 | FRA | 8:48.13 | |||||||||||
M 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexis Barbry Alexis Barbry ('95) | 95 | FRA | 9:01.22 | PB | ||||||||||
2 | Geoffrey Le Dean Geoffrey Le Dean ('88) | 88 | FRA | 9:11.24 | |||||||||||
M 110 m hæk Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Thomas Martinot-Lagarde Thomas Martinot-Lagarde ('88) | 88 | FRA | 13.89 | SB | ||||||||||
2 | Ludovic Payen Ludovic Payen ('95) | 95 | FRA | 13.95 | |||||||||||
3 | Thibaut Michelin Thibaut Michelin ('97) | 97 | FRA | 14.47 | PB | ||||||||||
6 | Jules Couzin Jules Couzin ('99) | 99 | FRA | 15.00 | PB | ||||||||||
Finale B Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Rowan Malvezin Rowan Malvezin ('93) | 93 | FRA | 14.23 | PB | ||||||||||
4 | Aymeric Amann Aymeric Amann ('92) | 92 | FRA | 15.40 | SB | ||||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Pierrick Godefroy Delacour Pierrick Godefroy Delacour ('93) | 93 | FRA | 51.89 | SB | ||||||||||
2 | Jacques Frisch Jacques Frisch ('87) | 87 | LUX | 52.82 | |||||||||||
3 | Alan Danois Alan Danois ('95) | 95 | FRA | 53.45 | PB | ||||||||||
4 | Florentin Lesage Florentin Lesage ('96) | 96 | FRA | 53.63 | SB | ||||||||||
5 | Paul Mazet Paul Mazet ('97) | 97 | FRA | 53.95 | SB | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Mehdi Bouhenia Mehdi Bouhenia ('88) | 88 | ALG | 53.50 | SB | ||||||||||
7 | Mathias Ako Bienes Mathias Ako Bienes ('95) | 95 | FRA | 1:00.85 | PB | ||||||||||
M Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kevin Rutare Kevin Rutare ('91) | 91 | LUX | 2.15 | SB | ||||||||||
2 | Temfack Fernan Djoumessi Temfack Fernan Djoumessi ('89) | 89 | CMR | 2.10 | |||||||||||
3 | Loïs Makena Loïs Makena ('93) | 93 | BEL | 2.10 | =PB | ||||||||||
4 | Quentin Aboukir Quentin Aboukir ('98) | 98 | FRA | 2.05 | SB | ||||||||||
5 | Remy Fauguet Remy Fauguet ('92) | 92 | FRA | 2.00 | SB | ||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Arnaud Art Arnaud Art ('93) | 93 | BEL | 5.40 | =SB | ||||||||||
2 | Noël Ost Noël Ost ('89) | 89 | FRA | 5.20 | =SB | ||||||||||
3 | Theo Derobert Theo Derobert ('96) | 96 | FRA | 4.80 | =SB | ||||||||||
4 | Florian Colle Florian Colle ('99) | 99 | BEL | 4.60 | =SB | ||||||||||
8 | Manuel Audiffred Manuel Audiffred ('95) | 95 | FRA | 4.20 | SB | ||||||||||
12 | Jules Couzin Jules Couzin ('99) | 99 | FRA | 4.00 | PB | ||||||||||
Lex Damit Lex Damit | 00 | LUX | NH | ||||||||||||
M Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Moukoutoifi Saindou Moukoutoifi Saindou ('97) | 97 | FRA | 7.32 | +1.6 | ||||||||||
2 | Marcel Kirstges Marcel Kirstges ('91) | 91 | GER | 7.31 | w | +2.5 | |||||||||
4 | Louis Humbert Louis Humbert ('99) | 99 | FRA | 6.85 | w | +3.1 | |||||||||
7 | Mathias Ako Bienes Mathias Ako Bienes ('95) | 95 | FRA | 6.68 | +1.7 | SB | |||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Martin Lamou Martin Lamou ('99) | 99 | FRA | 16.57 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
Arius Filet Arius Filet ('77) | 77 | FRA | 14.52 | +0.9 | SB | ||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jean-Luc Mastromauro Jean-Luc Mastromauro ('71) | 71 | FRA | 16.25 | |||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
6 | Manuel Audiffred Manuel Audiffred ('95) | 95 | FRA | 41.12 | SB | ||||||||||
10 | Aymeric Amann Aymeric Amann ('92) | 92 | FRA | 36.27 | SB | ||||||||||
13 | Paul Mazet Paul Mazet ('97) | 97 | FRA | 31.56 | PB | ||||||||||
K 100 m Vind: 0.0 Finale A Finale | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Laetitia-Caroline Lea-Titti Laetitia-Caroline Lea-Titti ('96) | 96 | FRA | 11.77 | PB | ||||||||||
2 | Alexandra Banti Alexandra Banti ('89) | 89 | FRA | 11.96 | SB | ||||||||||
3 | Romane Cruchon Romane Cruchon | 00 | FRA | 12.22 | PB | ||||||||||
K 200 m Vind: +1.8 Finale A Finale | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
1 | Charlotte Jeanne Charlotte Jeanne ('95) | 95 | FRA | 23.44 | PB | ||||||||||
2 | Louise-Anne Bertheau Louise-Anne Bertheau ('92) | 92 | FRA | 23.70 | PB | ||||||||||
3 | Eva Berger Eva Berger ('95) | 95 | FRA | 23.81 | SB | ||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Laurine Xailly Laurine Xailly ('97) | 97 | FRA | 54.81 | SB | ||||||||||
2 | Virginie Saulnier Virginie Saulnier ('92) | 92 | FRA | 56.16 | SB | ||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Elodie Normand Elodie Normand ('88) | 88 | FRA | 2:07.07 | SB | ||||||||||
2 | Manon Fage Manon Fage ('92) | 92 | FRA | 2:09.59 | SB | ||||||||||
3 | Anais Bourgoin Anais Bourgoin ('96) | 96 | FRA | 2:10.93 | SB | ||||||||||
K 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alice Six Alice Six ('90) | 90 | FRA | 4:30.16 | PB | ||||||||||
2 | Audrey Le Floch Audrey Le Floch ('87) | 87 | FRA | 4:31.02 | SB | ||||||||||
3 | Laetitia Bleunven Laetitia Bleunven ('92) | 92 | FRA | 4:31.46 | PB | ||||||||||
K 3000 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Maeva Danois Maeva Danois ('93) | 93 | FRA | 9:28.09 | SB | ||||||||||
2 | Aurore Guerin Aurore Guerin ('90) | 90 | FRA | 9:33.58 | SB | ||||||||||
3 | Claire Perraux Claire Perraux ('87) | 87 | FRA | 9:44.30 | SB | ||||||||||
4 | Emilie Jacquot-Claude Emilie Jacquot-Claude ('85) | 85 | FRA | 9:56.31 | SB | ||||||||||
5 | Camille Beaudouin Camille Beaudouin ('87) | 87 | FRA | 10:12.45 | PB | ||||||||||
6 | Laurane Picoche Laurane Picoche ('85) | 85 | FRA | 10:15.17 | SB | ||||||||||
7 | Nathalie Da Ponte Nathalie Da Ponte ('78) | 78 | FRA | 10:15.27 | SB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +0.6 Finale A Finale | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Solène Ndama Solène Ndama ('98) | 98 | FRA | 13.25 | PB | ||||||||||
2 | Esther Turpin Esther Turpin ('96) | 96 | FRA | 13.44 | PB | ||||||||||
3 | Mathilde Raibaut Mathilde Raibaut ('92) | 92 | FRA | 13.67 | SB | ||||||||||
4 | Melanie Vissers Melanie Vissers ('98) | 98 | BEL | 14.03 | PB | ||||||||||
Finale B Vind: 0.0 | Vind: 0.0 | ||||||||||||||
1 | Fiona Espagnet Fiona Espagnet ('97) | 97 | FRA | 13.82 | PB | ||||||||||
2 | Nina Brino Forgnon Nina Brino Forgnon ('98) | 98 | FRA | 13.91 | PB | ||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Abigail Lewis Abigail Lewis ('93) | 93 | JAM | 1:00.03 | SB | ||||||||||
2 | Fanny Lefevre Fanny Lefevre ('92) | 92 | FRA | 1:00.21 | SB | ||||||||||
3 | Lucie Perrin Lucie Perrin ('88) | 88 | FRA | 1:02.19 | SB | ||||||||||
4 | Katrijn Boone Katrijn Boone ('92) | 92 | BEL | 1:02.97 | |||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Camille Lazzarotto Camille Lazzarotto ('99) | 99 | FRA | 1:03.44 | PB | ||||||||||
K Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Adeline Audigier Adeline Audigier ('92) | 92 | FRA | 1.70 | =PB | ||||||||||
3 | Daphne Genin Daphne Genin | 00 | FRA | 1.65 | |||||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Maria Leonor Tavares Maria Leonor Tavares ('85) | 85 | POR | 4.20 | =SB | ||||||||||
2 | Elien De Vocht Elien De Vocht ('95) | 95 | BEL | 4.10 | |||||||||||
3 | Lou-Anne Pierrot Lou-Anne Pierrot ('97) | 97 | FRA | 4.00 | PB | ||||||||||
4 | Melanie Vissers Melanie Vissers ('98) | 98 | BEL | 3.90 | PB | ||||||||||
5 | Elina Giallurachis Elina Giallurachis ('01) | 01 | FRA | 3.70 | PB | ||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
2 | Solène Ndama Solène Ndama ('98) | 98 | FRA | 5.84 | +1.1 | PB | |||||||||
Oriane Gerardot Oriane Gerardot ('90) | 90 | FRA | 5.68 | w | +3.5 | ||||||||||
Oriane Gerardot Oriane Gerardot ('90) | 90 | FRA | 5.66 | +1.7 | SB | ||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Éloyse Lesueur Éloyse Lesueur ('88) | 88 | FRA | 14.10 | +1.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Janne NielsenJanne Nielsen ('93) | 93 | DEN | 13.48 | w | +2.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Amy Zongo-Filet Amy Zongo-Filet ('80) | 80 | FRA | 13.34 | +0.9 | SB | |||||||||
4 | Emmanuelle Ducouret Emmanuelle Ducouret ('87) | 87 | FRA | 12.21 | +1.9 | SB | |||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jolien Boumkwo Jolien Boumkwo ('93) | 93 | BEL | 15.22 | |||||||||||
2 | Talia Solitude Talia Solitude ('97) | 97 | FRA | 14.05 | PB | ||||||||||
3 | Stéphanie Krumlovsky Stéphanie Krumlovsky ('95) | 95 | LUX | 13.61 | |||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Anne Levenard Anne Levenard ('96) | 96 | FRA | 42.06 | |||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Melissa Coquillas Melissa Coquillas ('98) | 98 | FRA | 56.42 | |||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Violène Granger Violène Granger ('94) | 94 | FRA | 50.01 | |||||||||||
2 | Doriane Gilibert Doriane Gilibert ('85) | 85 | FRA | 44.46 | SB | ||||||||||
3 | Daphne Genin Daphne Genin | 00 | FRA | 43.09 | PB | ||||||||||
4 | Esther Turpin Esther Turpin ('96) | 96 | FRA | 41.06 | |||||||||||
8 | Fiona Espagnet Fiona Espagnet ('97) | 97 | FRA | 38.88 | SB | ||||||||||
K 3000 m kapgang Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ameni Manai Ameni Manai ('95) | 95 | TUN | 14:19.76 | |||||||||||
2 | Virginie Saou Virginie Saou ('82) | 82 | FRA | 14:24.57 | PB |