M 100 m Vind: +0.4 Finale A Finale | Vind: +0.4 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mosito Lehata Mosito Lehata ('89) | 89 | LES | 10.11 | 0.180 | =NR | =PB | ||||||||
2 | Yoshihide Kiryu Yoshihide Kiryu ('95) | 95 | JPN | 10.11 | 0.184 | ||||||||||
3 | Thando Roto Thando Roto ('95) | 95 | RSA | 10.15 | 0.171 | ||||||||||
4 | Ramon Gittens Ramon Gittens ('87) | 87 | BAR | 10.16 | 0.164 | SB | |||||||||
5 | Harry Aikines-Aryeetey Harry Aikines-Aryeetey ('88) | 88 | GBR | 10.18 | 0.176 | ||||||||||
6 | Ján Volko Ján Volko ('96) | 96 | SVK | 10.24 | 0.190 | ||||||||||
7 | Dentarius Locke Dentarius Locke ('89) | 89 | USA | 10.28 | 0.206 | ||||||||||
8 | Jan Veleba Jan Veleba ('86) | 86 | CZE | 10.41 | 0.147 | ||||||||||
Indledende heats | |||||||||||||||
Indledende 1 Vind: +1.4 | Vind: +1.4 | ||||||||||||||
1 | Mosito Lehata Mosito Lehata ('89) | 89 | LES | 10.12 | 0.177 | SB | |||||||||
2 | Harry Aikines-Aryeetey Harry Aikines-Aryeetey ('88) | 88 | GBR | 10.15 | 0.156 | SB | |||||||||
3 | Ján Volko Ján Volko ('96) | 96 | SVK | 10.16 | 0.173 | NR NU23R | PB | ||||||||
4 | Ramon Gittens Ramon Gittens ('87) | 87 | BAR | 10.19 | 0.152 | ||||||||||
5 | Jan Veleba Jan Veleba ('86) | 86 | CZE | 10.28 | 0.153 | SB | |||||||||
6 | Sydney Siame Sydney Siame ('97) | 97 | ZAM | 10.31 | 0.160 | ||||||||||
7 | Dominik Záleský Dominik Záleský ('95) | 95 | CZE | 10.37 | 0.197 | ||||||||||
Indledende 2 Vind: +0.8 | Vind: +0.8 | ||||||||||||||
1 | Yoshihide Kiryu Yoshihide Kiryu ('95) | 95 | JPN | 10.14 | 0.157 | ||||||||||
2 | Thando Roto Thando Roto ('95) | 95 | RSA | 10.24 | 0.228 | ||||||||||
3 | Dentarius Locke Dentarius Locke ('89) | 89 | USA | 10.30 | 0.180 | ||||||||||
4 | Andrew Robertson Andrew Robertson ('90) | 90 | GBR | 10.32 | 0.173 | ||||||||||
5 | Henricho Bruintjies Henricho Bruintjies ('93) | 93 | RSA | 10.32 | 0.135 | ||||||||||
6 | Karol Zalewski Karol Zalewski ('93) | 93 | POL | 10.55 | 0.172 | ||||||||||
7 | Marcel Kadlec Marcel Kadlec ('94) | 94 | CZE | 10.82 | 0.173 | ||||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Luka Janežič Luka Janežič ('95) | 95 | SLO | 45.23 | 0.261 | SB | |||||||||
2 | Pavel Maslák Pavel Maslák ('91) | 91 | CZE | 45.51 | 0.282 | ||||||||||
3 | Donald Blair-Sanford Donald Blair-Sanford ('87) | 87 | ISR | 45.54 | 0.199 | SB | |||||||||
4 | Liemarvin Bonevacia Liemarvin Bonevacia ('89) | 89 | NED | 46.00 | 0.185 | ||||||||||
5 | Isaac Makwala Isaac Makwala ('85) | 85 | BOT | 46.18 | 0.310 | ||||||||||
6 | Patrik Šorm Patrik Šorm ('93) | 93 | CZE | 46.21 | 0.324 | SB | |||||||||
7 | Martyn Rooney Martyn Rooney ('87) | 87 | GBR | 46.41 | 0.272 | ||||||||||
8 | Jan Tesař Jan Tesař ('90) | 90 | CZE | 46.84 | 0.370 | SB | |||||||||
M 1500 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Homiyu Tesfaye Homiyu Tesfaye ('93) | 93 | GER | 3:34.71 | SB | ||||||||||
2 | Fouad El Kaam Fouad El Kaam ('88) | 88 | MAR | 3:34.86 | SB | ||||||||||
3 | Jakub Holuša Jakub Holuša ('88) | 88 | CZE | 3:34.96 | SB | ||||||||||
4 | Adel Mechaal Adel Mechaal ('90) | 90 | ESP | 3:35.31 | SB | ||||||||||
5 | Benson Seurei Benson Seurei ('84) | 84 | BRN | 3:35.66 | SB | ||||||||||
6 | Charlie Da’Vall Grice Charlie Da’Vall Grice ('93) | 93 | GBR | 3:35.72 | SB | ||||||||||
7 | Youness Essalhi Youness Essalhi ('93) | 93 | MAR | 3:35.81 | SB | ||||||||||
8 | Michał Rozmys Michał Rozmys ('95) | 95 | POL | 3:36.37 | NU23R | PB | |||||||||
9 | Hillary Ngetich Hillary Ngetich ('95) | 95 | KEN | 3:37.63 | |||||||||||
10 | Tamás Kazi Tamás Kazi ('85) | 85 | HUN | 3:38.97 | SB | ||||||||||
11 | Benjamin Kovács Benjamin Kovács ('95) | 95 | HUN | 3:39.74 | SB | ||||||||||
12 | Andreas Vojta Andreas Vojta ('89) | 89 | AUT | 3:41.30 | SB | ||||||||||
13 | Jozef Repčík Jozef Repčík ('86) | 86 | SVK | 3:41.99 | PB | ||||||||||
14 | Jan Friš Jan Friš ('95) | 95 | CZE | 3:42.99 | SB | ||||||||||
15 | Tom Lancashire Tom Lancashire ('85) | 85 | GBR | 3:43.07 | |||||||||||
16 | Dumisani Hlaselo Dumisani Hlaselo ('89) | 89 | RSA | 3:49.13 | |||||||||||
17 | Josef Šimsa Josef Šimsa ('96) | 96 | CZE | 3:56.60 | |||||||||||
Matěj Pavlíček Matěj Pavlíček ('92) | 92 | CZE | DNF | ||||||||||||
Balázs Vindics Balázs Vindics ('94) | 94 | HUN | DNF | ||||||||||||
Sadik Mikhou Sadik Mikhou ('90) | 90 | BRN | 3:32.32 DQIAAF Rule 32.2.a | ||||||||||||
M 110 m hæk Vind: +1.8 Finale A Finale | Vind: +1.8 | ||||||||||||||
1 | Antonio Alkana Antonio Alkana ('90) | 90 | RSA | 13.11 | 0.144 | AR | PB | ||||||||
2 | Balázs Baji Balázs Baji ('89) | 89 | HUN | 13.24 | 0.160 | NR | PB | ||||||||
3 | Mikel Thomas Mikel Thomas ('87) | 87 | TTO | 13.33 | 0.154 | SB | |||||||||
4 | Damian Czykier Damian Czykier ('92) | 92 | POL | 13.35 | 0.177 | ||||||||||
5 | Erik Balnuweit Erik Balnuweit ('88) | 88 | GER | 13.65 | 0.142 | ||||||||||
6 | Martin Vogel Martin Vogel ('92) | 92 | GER | 13.81 | 0.175 | ||||||||||
7 | Václav Sedlák Václav Sedlák ('93) | 93 | CZE | 14.04 | 0.150 | SB | |||||||||
8 | David Sklenář David Sklenář ('97) | 97 | CZE | 14.07 | 0.185 | PB | |||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Mamadou Kasse Hann Mamadou Kasse Hann ('86) | 86 | FRA | 49.02 | 0.479 | SB | |||||||||
2 | Jack Green Jack Green ('91) | 91 | GBR | 49.10 | 0.275 | SB | |||||||||
3 | Cornel Fredericks Cornel Fredericks ('90) | 90 | RSA | 49.42 | 0.165 | ||||||||||
4 | Patryk Dobek Patryk Dobek ('94) | 94 | POL | 50.04 | 0.201 | SB | |||||||||
5 | Lindsay Hanekom Lindsay Hanekom ('93) | 93 | RSA | 50.63 | 0.333 | SB | |||||||||
7 | Martin Juránek Martin Juránek ('91) | 91 | CZE | 51.25 | 0.343 | ||||||||||
Václav Barák Václav Barák ('90) | 90 | CZE | DNF | ||||||||||||
M Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jan Kudlička Jan Kudlička ('88) | 88 | CZE | 5.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Valentin Lavillenie Valentin Lavillenie ('91) | 91 | FRA | 5.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Robert Renner Robert Renner ('94) | 94 | SLO | 5.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Baptiste Boirie Baptiste Boirie ('92) | 92 | FRA | 5.45 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ivan Horvat Ivan Horvat ('93) | 93 | CRO | 5.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nikólaos Nerántzis Nikólaos Nerántzis ('98) | 98 | GRE | 5.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ben Broeders Ben Broeders ('95) | 95 | BEL | 5.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lukáš Posekaný Lukáš Posekaný ('92) | 92 | CZE | 5.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Emmanouíl Karalís Emmanouíl Karalís ('99) | 99 | GRE | 5.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Dan Bárta Dan Bárta ('98) | 98 | CZE | 4.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tomáš Staněk Tomáš Staněk ('91) | 91 | CZE | 20.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hamza Mohamed Hamza Mohamed ('96) | 96 | EGY | 20.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ladislav Prášil Ladislav Prášil ('90) | 90 | CZE | 20.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Damien Birkinhead Damien Birkinhead ('93) | 93 | AUS | 20.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jakub Szyszkowski Jakub Szyszkowski ('91) | 91 | POL | 20.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Mateusz Mikos Mateusz Mikos ('87) | 87 | POL | 18.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Martin Novák Martin Novák ('92) | 92 | CZE | 18.20 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jakub Vadlejch Jakub Vadlejch ('90) | 90 | CZE | 87.21 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andrian Mardare Andrian Mardare ('95) | 95 | MDA | 83.71 | NR NU23R | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jaroslav Jílek Jaroslav Jílek ('89) | 89 | CZE | 78.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Petr Frydrych Petr Frydrych ('88) | 88 | CZE | 77.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Vladislav Polyunin Vladislav Polyunin ('98) | 98 | UZB | 77.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Łukasz Grzeszczuk Łukasz Grzeszczuk ('90) | 90 | POL | 74.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Matija Kranjc Matija Kranjc ('84) | 84 | SLO | 74.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jan Kubeš Jan Kubeš ('94) | 94 | CZE | 66.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Olha Lyakhova Olha Lyakhova ('92) | 92 | UKR | 2:00.75 | SB | ||||||||||
2 | Yusneysi Santiusti Yusneysi Santiusti ('84) | 84 | ITA | 2:01.04 | SB | ||||||||||
3 | Aníta HinriksdóttirAníta Hinriksdóttir ('96) | 96 | ISL | 2:01.17 | |||||||||||
4 | Alexandra Bell Alexandra Bell ('92) | 92 | GBR | 2:02.20 | SB | ||||||||||
5 | Renée Eykens Renée Eykens ('96) | 96 | BEL | 2:02.36 | SB | ||||||||||
6 | Hedda Hynne Hedda Hynne ('90) | 90 | NOR | 2:02.52 | SB | ||||||||||
7 | Kateřina Hálová Kateřina Hálová ('81) | 81 | CZE | 2:03.59 | PB | ||||||||||
8 | Alena Ulrichová Alena Ulrichová ('94) | 94 | CZE | 2:04.32 | SB | ||||||||||
9 | Alexandra Štuková Alexandra Štuková ('90) | 90 | SVK | 2:04.85 | |||||||||||
10 | Vendula Hluchá Vendula Hluchá ('97) | 97 | CZE | 2:04.87 | PB | ||||||||||
11 | Renata Vocásková Renata Vocásková ('96) | 96 | CZE | 2:08.73 | |||||||||||
Marcela Pírková Marcela Pírková ('96) | 96 | CZE | DNF | ||||||||||||
K 3000 m forh. Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Norah Jeruto Norah Jeruto ('95) | 95 | KEN | 9:22.32 | |||||||||||
2 | Daisy Jepkemei Daisy Jepkemei ('96) | 96 | KEN | 9:23.54 | PB | ||||||||||
3 | Camilla Richardsson Camilla Richardsson ('93) | 93 | FIN | 9:41.73 | PB | ||||||||||
4 | Jana Sussmann Jana Sussmann ('90) | 90 | GER | 9:46.13 | SB | ||||||||||
5 | Matylda Kowal Matylda Kowal ('89) | 89 | POL | 9:49.16 | |||||||||||
6 | Maeva Danois Maeva Danois ('93) | 93 | FRA | 9:51.70 | |||||||||||
7 | Viktória Gyürkés Viktória Gyürkés ('92) | 92 | HUN | 9:52.03 | SB | ||||||||||
8 | Mariola Ślusarczyk Mariola Ślusarczyk ('90) | 90 | POL | 9:57.28 | PB | ||||||||||
9 | Eva Krchová Eva Krchová ('89) | 89 | CZE | 10:01.60 | |||||||||||
10 | Cornelia Griesche Cornelia Griesche ('93) | 93 | GER | 10:10.34 | |||||||||||
Barbora Jíšová Barbora Jíšová ('92) | 92 | CZE | DNF | ||||||||||||
K 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Wenda Nel Wenda Nel ('88) | 88 | RSA | 54.66 | 0.374 | SB | |||||||||
2 | Joanna Linkiewicz Joanna Linkiewicz ('90) | 90 | POL | 55.42 | 0.230 | SB | |||||||||
3 | Phara Anacharsis Phara Anacharsis ('83) | 83 | FRA | 56.45 | 0.410 | SB | |||||||||
4 | Denisa Rosolová Denisa Rosolová ('86) | 86 | CZE | 56.86 | 0.401 | SB | |||||||||
5 | Axelle DauwensAxelle Dauwens ('90) | 90 | BEL | 57.68 | 0.221 | SB | |||||||||
6 | Christine McMahon Christine McMahon ('92) | 92 | IRL | 58.08 | 0.491 | SB | |||||||||
K Stangspring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Amálie Švábíková Amálie Švábíková ('99) | 99 | CZE | 4.40 | NU20R | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jiřina Ptáčníková Jiřina Ptáčníková ('86) | 86 | CZE | 4.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nikol Jiroutová Nikol Jiroutová ('92) | 92 | CZE | 4.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aneta Morysková Aneta Morysková ('92) | 92 | CZE | 4.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Nikola Pöschlová Nikola Pöschlová ('98) | 98 | CZE | 4.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Zuzana Pražáková Zuzana Pražáková ('97) | 97 | CZE | 4.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tereza Schejbalová Tereza Schejbalová | 00 | CZE | 3.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Andrea Duchoňová Andrea Duchoňová ('99) | 99 | CZE | 3.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Neja Filipič Neja Filipič ('95) | 95 | SLO | 6.47 | +0.8 | =SB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jana Velďáková Jana Velďáková ('81) | 81 | SVK | 6.43 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lucia Slaníčková Lucia Slaníčková ('88) | 88 | SVK | 6.32 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kateřina Cachová Kateřina Cachová ('90) | 90 | CZE | 6.29 | +0.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Háido Alexoúli Háido Alexoúli ('91) | 91 | GRE | 6.28 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Barbora Dvořáková Barbora Dvořáková ('97) | 97 | CZE | 6.20 | +0.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jana Korešová Jana Korešová ('81) | 81 | CZE | 6.17 | +1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kateřina Hýsková Kateřina Hýsková ('96) | 96 | CZE | 6.11 | -0.1 | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kateřina Dvořáková Kateřina Dvořáková ('97) | 97 | CZE | 5.95 | -0.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Tereza Semecká Tereza Semecká ('98) | 98 | CZE | 5.94 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Malwina Kopron Malwina Kopron ('94) | 94 | POL | 73.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Hanna Skydan Hanna Skydan ('92) | 92 | AZE | 71.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Joanna Fiodorow Joanna Fiodorow ('89) | 89 | POL | 71.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Sophie Hitchon Sophie Hitchon ('91) | 91 | GBR | 70.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kateřina Šafránková Kateřina Šafránková ('89) | 89 | CZE | 66.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Iryna Novozhylova Iryna Novozhylova ('86) | 86 | UKR | 66.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tereza Králová Tereza Králová ('89) | 89 | CZE | 62.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Éva Orbán Éva Orbán ('84) | 84 | HUN | 60.46 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kateřina Skypalová Kateřina Skypalová ('99) | 99 | CZE | 58.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Barbora Špotáková Barbora Špotáková ('81) | 81 | CZE | 62.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Martina Ratej Martina Ratej ('81) | 81 | SLO | 62.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tatsiana Khaladovich Tatsiana Khaladovich ('91) | 91 | BLR | 62.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nikola Ogrodníková Nikola Ogrodníková ('90) | 90 | CZE | 62.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Christin Hussong Christin Hussong ('94) | 94 | GER | 59.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Coralys Ortiz Coralys Ortiz ('85) | 85 | PUR | 58.51 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nikol Tabačková Nikol Tabačková ('98) | 98 | CZE | 54.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Klaudia Maruszewska Klaudia Maruszewska ('97) | 97 | POL | 53.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D19 110 m hæk 99.1 cm Vind: +2.0 Finale A Finale | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | David Ryba David Ryba ('99) | 99 | CZE | 13.92 | 0.188 | ||||||||||
2 | Erik Jelínek Erik Jelínek ('98) | 98 | CZE | 14.42 | 0.195 | SB | |||||||||
D17 110 m hæk 91.4 cm Vind: +2.0 Finale A Finale | Vind: +2.0 | ||||||||||||||
1 | Tobiáš Dvorský Tobiáš Dvorský ('01) | 01 | CZE | 14.34 | 0.182 | PB | |||||||||
2 | Jiří Pechar Jiří Pechar ('01) | 01 | CZE | 14.48 | 0.167 | ||||||||||
3 | Martin Janský Martin Janský | 00 | CZE | 14.62 | 0.174 | PB | |||||||||
M 100 m Vind: +1.5 Finale A Finale | Vind: +1.5 | ||||||||||||||
1 | Marcel Kadlec Marcel Kadlec ('94) | 94 | CZE | 10.59 | 0.140 | SB | |||||||||
2 | Vojtěch Svoboda Vojtěch Svoboda ('95) | 95 | CZE | 10.79 | 0.124 | PB | |||||||||
3 | Jakub Rusek Jakub Rusek ('96) | 96 | CZE | 10.85 | 0.142 | PB | |||||||||
4 | Vojtěch Netymach Vojtěch Netymach ('95) | 95 | CZE | 10.88 | 0.156 | ||||||||||
5 | Jakub Urban Jakub Urban | 00 | CZE | 11.16 | 0.159 | PB | |||||||||
M 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Vít Müller Vít Müller ('96) | 96 | CZE | 46.85 | 0.285 | PB | |||||||||
2 | Michal Desenský Michal Desenský ('93) | 93 | CZE | 47.10 | 0.345 | SB | |||||||||
3 | Filip Šnejdr Filip Šnejdr ('95) | 95 | CZE | 47.17 | 0.227 | PB | |||||||||
4 | Daniel Němeček Daniel Němeček ('91) | 91 | CZE | 47.55 | 0.194 | ||||||||||
5 | Jakub Veselý Jakub Veselý ('98) | 98 | CZE | 48.05 | 0.414 | SB | |||||||||
6 | Michal Tlustý Michal Tlustý ('94) | 94 | CZE | 48.60 | 0.285 | ||||||||||
7 | Albert Holibka Albert Holibka ('94) | 94 | CZE | 48.96 | 0.314 | ||||||||||
8 | Jan Volejník Jan Volejník ('99) | 99 | CZE | 49.41 | 0.180 | ||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Daniel Vejražka Daniel Vejražka | 00 | CZE | 48.42 | 0.218 | PB | |||||||||
2 | Jan Chlopčík Jan Chlopčík ('95) | 95 | CZE | 48.72 | 0.250 | SB | |||||||||
3 | Eliáš Urban Eliáš Urban | 00 | CZE | 49.38 | 0.290 | PB | |||||||||
4 | Lukáš Kubík Lukáš Kubík ('99) | 99 | CZE | 49.99 | 0.519 | PB | |||||||||
5 | Adam Havlas Adam Havlas | 00 | CZE | 50.15 | 0.262 | PB | |||||||||
6 | Jan Kisiala Jan Kisiala ('98) | 98 | CZE | 50.30 | 0.477 | SB | |||||||||
7 | Daniel Urban Daniel Urban | 00 | CZE | 50.49 | 0.319 | PB | |||||||||
8 | Lukáš Hotový Lukáš Hotový ('96) | 96 | CZE | 50.61 | 0.272 | PB | |||||||||
M 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Filip Sasínek Filip Sasínek ('96) | 96 | CZE | 1:47.85 | SB | ||||||||||
2 | Hakim Saleh Hakim Saleh ('96) | 96 | CZE | 1:52.75 | |||||||||||
3 | Martin Sadil Martin Sadil ('94) | 94 | CZE | 1:53.47 | SB | ||||||||||
4 | Jan Kalous Jan Kalous ('98) | 98 | CZE | 1:53.90 | PB | ||||||||||
5 | Damián Vích Damián Vích ('98) | 98 | CZE | 1:54.47 | PB | ||||||||||
6 | Jan Sadil Jan Sadil ('96) | 96 | CZE | 1:55.44 | SB | ||||||||||
7 | Šimon Ekl Šimon Ekl ('96) | 96 | CZE | 1:57.31 | |||||||||||
Matúš Talán Matúš Talán ('96) | 96 | SVK | DNF | ||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Aleš Filingr Aleš Filingr ('92) | 92 | CZE | 1:54.99 | PB | ||||||||||
2 | Adam Růžička Adam Růžička ('97) | 97 | CZE | 1:55.16 | PB | ||||||||||
3 | Patrik Sasínek Patrik Sasínek ('97) | 97 | CZE | 1:55.81 | PB | ||||||||||
4 | Kristián Mikule Kristián Mikule ('98) | 98 | CZE | 1:55.96 | PB | ||||||||||
5 | Jan Hock Jan Hock ('98) | 98 | CZE | 1:56.56 | PB | ||||||||||
6 | Tomáš Martínek Tomáš Martínek | 00 | CZE | 1:56.69 | PB | ||||||||||
7 | Tomáš Krim Tomáš Krim | CZE | 1:56.89 | PB | |||||||||||
8 | Martin Pivoňka Martin Pivoňka ('96) | 96 | CZE | 1:58.13 | SB | ||||||||||
M 110 m hæk Vind: +2.3 Finale A Finale | Vind: +2.3 | ||||||||||||||
1 | Václav Sedlák Václav Sedlák ('93) | 93 | CZE | 14.05 | w | 0.142 | |||||||||
2 | David Sklenář David Sklenář ('97) | 97 | CZE | 14.08 | w | 0.204 | |||||||||
3 | Matěj Mach Matěj Mach ('97) | 97 | CZE | 15.04 | w | 0.187 | |||||||||
5 | Petr Frolík Petr Frolík ('91) | 91 | CZE | 15.71 | w | 0.193 | |||||||||
M 400 m hæk Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Matěj Mach Matěj Mach ('97) | 97 | CZE | 51.58 | 0.240 | PB | |||||||||
2 | Radek Fischer Radek Fischer ('91) | 91 | CZE | 52.46 | 0.260 | SB | |||||||||
3 | Jan Šnajdr Jan Šnajdr ('94) | 94 | CZE | 53.78 | 0.294 | SB | |||||||||
4 | Antonín Janetka Antonín Janetka ('99) | 99 | CZE | 56.03 | 0.345 | SB | |||||||||
M Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jiri Zeman Jiri Zeman ('96) | 96 | CZE | 15.43 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tomáš Janeček Tomáš Janeček ('98) | 98 | CZE | 15.10 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | David Beneš David Beneš ('91) | 91 | CZE | 14.64 | +1.9 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m Vind: +0.9 Finale A Finale | Vind: +0.9 | ||||||||||||||
1 | Nikola Bendová Nikola Bendová ('99) | 99 | CZE | 11.73 | 0.156 | ||||||||||
2 | Johana Kaiserová Johana Kaiserová | 00 | CZE | 12.22 | 0.350 | ||||||||||
3 | Kristýna Adlerová Kristýna Adlerová ('96) | 96 | CZE | 12.26 | 0.356 | SB | |||||||||
4 | Zdeňka Seidlová Zdeňka Seidlová ('97) | 97 | CZE | 12.26 | 0.164 | SB | |||||||||
5 | Lucie Zlatníková Lucie Zlatníková ('97) | 97 | CZE | 12.38 | 0.158 | ||||||||||
K 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lada Vondrová Lada Vondrová ('99) | 99 | CZE | 54.97 | 0.390 | SB | |||||||||
2 | Petra Muzikantová Petra Muzikantová ('95) | 95 | CZE | 56.07 | 0.488 | ||||||||||
3 | Hana Caisová Hana Caisová ('95) | 95 | CZE | 56.72 | 0.216 | ||||||||||
4 | Jana Novosadová Jana Novosadová ('97) | 97 | CZE | 56.73 | 0.255 | ||||||||||
5 | Michaela Bičianová Michaela Bičianová ('97) | 97 | CZE | 56.98 | 0.252 | ||||||||||
6 | Veronika Petrásková Veronika Petrásková | 00 | CZE | 57.27 | 0.466 | SB | |||||||||
K 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Denisa Folková Denisa Folková ('01) | 01 | CZE | 2:12.48 | |||||||||||
2 | Michaela Červínová Michaela Červínová ('99) | 99 | CZE | 2:13.11 | SB | ||||||||||
3 | Kristýna Korelová Kristýna Korelová ('01) | 01 | CZE | 2:13.22 | PB | ||||||||||
4 | Bára Stýblová Bára Stýblová ('99) | 99 | CZE | 2:16.39 | |||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm Vind: +0.7 Finale A Finale | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | Kateřina Cachová Kateřina Cachová ('90) | 90 | CZE | 13.46 | 0.157 | ||||||||||
2 | Kateřina Dvořáková Kateřina Dvořáková ('97) | 97 | CZE | 13.79 | 0.148 | SB | |||||||||
3 | Eliška Klučinová Eliška Klučinová ('88) | 88 | CZE | 13.79 | 0.173 | PB | |||||||||
4 | Veronika Janíčková Veronika Janíčková ('98) | 98 | CZE | 13.94 | 0.180 | PB | |||||||||
5 | Lucia Slaníčková Lucia Slaníčková ('88) | 88 | SVK | 14.10 | 0.158 | PB | |||||||||
6 | Anna Zekuciová Anna Zekuciová ('95) | 95 | CZE | 14.14 | 0.343 | ||||||||||
7 | Tereza Semecká Tereza Semecká ('98) | 98 | CZE | 14.23 | 0.287 | SB | |||||||||
8 | Barbora Dvořáková Barbora Dvořáková ('97) | 97 | CZE | 14.48 | 0.158 | ||||||||||
K Trespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Šárka Buranská Šárka Buranská ('89) | 89 | CZE | 12.81 | +1.3 | PB | |||||||||
|