Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

???: 10.9.2015

M 80 m    

Finale A

Finale
Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM11.6h
  
 
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM12.17
  
 
Lasse FrandsenLasse Frandsen ('02)Rødding Atletik 12.3h
  
 
Asgar Aarup NielsenAsgar Aarup Nielsen ('03)HGF AM12.4h
  
 
Jeppe BruunJeppe Bruun ('03)SIK8012.58
  
 PB
Lucas MeissnerLucas Meissner ('02)Stoholm Atletik12.5h
  
 
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM12.5h
  
 
Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM12.8h
  
 
Emil OverbeckEmil Overbeck ('03)SIK8013.36
  
 PB
Frey Kroll DalsgaardFrey Kroll Dalsgaard ('02)SIK8013.57
  
 PB
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM13.6h
  
 
M 200 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Emil OverbeckEmil Overbeck ('03)SIK8034.48
  
 PB
Viktor ElbækViktor Elbæk ('02)Aalborg Øst RRC35.66
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Stig MalmbergStig Malmberg ('96)Aalborg Øst RRC2:12.45
  
 
Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM2:23.48
  
 
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM2:37.10
  
 
M 3000 m    

Finale A

Finale
Carl-Christian BurvilCarl-Christian Burvil Viborg AM9:44.3h
  
 
Laurits BerntsenLaurits Berntsen ('02)Viborg AM11:43.2h
  
 PB
Asgar Aarup NielsenAsgar Aarup Nielsen ('03)HGF AM12:45.8h
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM1.70
  
 PB
Julian SchlegelJulian Schlegel ('98)Aalborg AM1.68
  
 =PB
Mikkel JohstMikkel Johst ('01)Dybvad IK 1.58
  
 
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM1.45
  
 =PB
Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM1.41
  
 
Lasse FrandsenLasse Frandsen ('02)Rødding Atletik 1.30
  
 PB
Jeppe BruunJeppe Bruun ('03)SIK801.25
  
 PB
Aleksander NørgårdAleksander Nørgård ('03)SIK801.25
  
 
Emil OverbeckEmil Overbeck ('03)SIK801.20
  
 PB
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM1.15
  
 =PB
Asgar Aarup NielsenAsgar Aarup Nielsen ('03)HGF AM1.10
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19005.95
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 190040.86
  
 PB
K 80 m    

Finale A

Finale
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM11.7h
  
 
Helene LundHelene Lund ('03)Hjørring Atletik12.10
  
 PB
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM12.1h
  
 
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM12.2h
  
 
Trine BjergTrine Bjerg ('03)Viborg AM12.5h
  
 
Eva NybyEva Nyby ('02)Aalborg AM12.80
  
 
Amalie VintherAmalie Vinther ('03)Stoholm Atletik13.2h
  
 
Signe OvergaardSigne Overgaard ('03)HGF AM14.1h
  
 
K 100 m    

Finale A

Finale
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM14.17
  
 
Sandra Reimer Bagge JensenSandra Reimer Bagge Jensen ('01)Aalborg AM14.46
  
 
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)Viborg AM14.7h
  
 
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)Aalborg AM15.14
  
 
Emily Kared MøllerEmily Kared Møller ('01)HGF AM15.1h
  
 
K 200 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM30.01
  
 PB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM30.29
  
 
Helene LundHelene Lund ('03)Hjørring Atletik31.09
  
 
Sophie IngenuusSophie Ingenuus ('02)Dybvad IK 32.29
  
 
Emma Ravnborg GrønhøjEmma Ravnborg Grønhøj ('02)Aalborg Øst RRC33.05
  
 PB
Nanna Zaar HansenNanna Zaar Hansen ('02)Aalborg Øst RRC33.29
  
 PB
Paninnguaq PedersenPaninnguaq Pedersen ('02)Dybvad IK 34.90
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM2:27.39
  
 
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM2:38.65
  
 
Anna Kvist-IbsenAnna Kvist-Ibsen ('96)Aalborg Øst RRC3:02.71
  
 
K 3000 m    

Finale A

Finale
Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM11:46.7h
  
 
Emma ChristensenEmma Christensen HGF AM12:28.2h
  
 PB
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)Aalborg AM53.38
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM1.53
  
 
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)Viborg AM1.50
  
 
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM1.47
  
 PB
Sophie IngenuusSophie Ingenuus ('02)Dybvad IK 1.43
  
 PB
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM1.41
  
 
Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM1.41
  
 PB
Signe G. KroghSigne G. Krogh ('99)SIK801.40
  
 =SB
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro1.35
  
 =PB
Emilie Ø. LarsenEmilie Ø. Larsen ('02)Aalborg AM1.34
  
 
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM1.30
  
 PB
Emma Ravnborg GrønhøjEmma Ravnborg Grønhøj ('02)Aalborg Øst RRC1.20
  
 PB
Nanna Zaar HansenNanna Zaar Hansen ('02)Aalborg Øst RRC1.20
  
 PB
Paninnguaq PedersenPaninnguaq Pedersen ('02)Dybvad IK 1.15
  
 PB
Helene LundHelene Lund ('03)Hjørring Atletik1.10
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Emily Kared MøllerEmily Kared Møller ('01)HGF AM4.24
  
 PB
Emma ChristensenEmma Christensen HGF AM3.95
  
 SB
Freja Hagelskjær OlesenFreja Hagelskjær Olesen ('01)HGF AM2.45
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM8.11
  
 PB
Sophie IngenuusSophie Ingenuus ('02)Dybvad IK 7.59
  
 
Helene LundHelene Lund ('03)Hjørring Atletik7.46
  
 PB
Emma Ravnborg GrønhøjEmma Ravnborg Grønhøj ('02)Aalborg Øst RRC7.37
  
 PB
Eva NybyEva Nyby ('02)Aalborg AM7.19
  
 
Paninnguaq PedersenPaninnguaq Pedersen ('02)Dybvad IK 6.85
  
 
Emilie Ø. LarsenEmilie Ø. Larsen ('02)Aalborg AM6.75
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM6.62
  
 
Nanna Zaar HansenNanna Zaar Hansen ('02)Aalborg Øst RRC5.93
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Signe G. KroghSigne G. Krogh ('99)SIK8021.08
  
 PB
D14 Trespring    

Finale A

Finale
1
Kristian Peltola
Kristian Peltola ('01)
FIN10.65
  
 

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive