Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Copenhagen Athletics Games 20.6.2017
Østerbro Stadium

M 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Sydney Siame
Sydney Siame ('97)
/ ZAM10.23
  
 
2
Jonathan Quarcoo
Jonathan Quarcoo ('96)
/ NOR10.30
  
 
3
Deji Tobais
Deji Tobais ('91)
/ GBR10.33
  
 
4
Sean Safo-Antwi
Sean Safo-Antwi ('90)
/ GHA10.38
  
 
5
Michael Bryan
Michael Bryan ('92)
/ GER10.44
  
 
6Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.50
  
 PB
7
Anaso Jobodwana
Anaso Jobodwana ('92)
/ RSA10.72
  
 
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta11.40
  
 PB
Mads LundMads Lund Sparta11.50
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.57
  
 
Endre Eikenes RøsakerEndre Eikenes Røsaker ('96)KIF / NOR11.69
  
 
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta11.88
  
 =PB
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF12.00
  
 
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta12.05
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.50
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta12.85
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta12.93
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM10.47
Q
  
 
2
Anaso Jobodwana
Anaso Jobodwana ('92)
/ RSA10.56
q
  
 
3Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.62
q
  
 
4
Ville Myllymäki
Ville Myllymäki ('90)
/ FIN10.75
  
 
5Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.98
  
 SB
6Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta11.10
  
 
7Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK11.16
  
 SB
Indledende 2
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Sydney Siame
Sydney Siame ('97)
/ ZAM10.43
Q
  
 
2
Sean Safo-Antwi
Sean Safo-Antwi ('90)
/ GHA10.55
q
  
 
3
James Griffiths
James Griffiths ('92)
/ GBR10.73
  
 
4
Conrad Williams
Conrad Williams ('82)
/ GBR10.93
  
 
5
Even Meinseth
Even Meinseth ('96)
/ NOR11.06
  
 
6
Gareth Hopkins
Gareth Hopkins ('91)
/ GBR11.12
  
 
7Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.22
  
 
Indledende 3
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1
Deji Tobais
Deji Tobais ('91)
/ GBR10.41
Q
  
 
2
Jonathan Quarcoo
Jonathan Quarcoo ('96)
/ NOR10.45
q
  
 
3
Michael Bryan
Michael Bryan ('92)
/ GER10.54
q
  
 
4
Lemarl Freckleton
Lemarl Freckleton ('92)
/ GBR10.79
  
 
5
Ari Bragi Kárason
Ari Bragi Kárason ('89)
/ ISL10.81
  
 
6
Benjamin Olsson
Benjamin Olsson ('91)
/ SWE10.88
  
 SB
7Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta11.02
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Sadam Koumi
Sadam Koumi ('94)
/ SUD46.98
  
 
2
Delano Williams
Delano Williams ('93)
/ GBR47.40
  
 
3
Conrad Williams
Conrad Williams ('82)
/ GBR47.43
  
 
4Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM47.95
  
 SB
5Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)If Gullfoss / USA48.01
  
 
6
Terrence Agard
Terrence Agard ('90)
/ NED48.94
  
 
7
Anthony Young
Anthony Young ('84)
/ USA49.68
  
 
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190049.80
  
 SB
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190050.41
  
 SB
Finale B
1Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 190048.38
  
 PB
2Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta49.02
  
 
3Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM49.35
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Rynardt van Rensburg
Rynardt van Rensburg ('92)
/ RSA1:48.51
  
 
2
Mateusz Borkowski
Mateusz Borkowski ('97)
/ POL1:48.91
  
 
3
Henco Uys
Henco Uys ('92)
/ RSA1:49.53
  
 
4
Andreas Roth
Andreas Roth ('93)
/ NOR1:49.78
  
 
5
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
/ SWE1:49.98
  
 SB
6William DevantierWilliam Devantier Sparta1:50.63
  
DUR-17 PB
7Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)Aalborg AM1:51.75
  
 
8Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta1:51.84
  
 SB
Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta1:59.17
  
 SB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF1:59.47
  
 
Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 2:00.61
  
 
Morten BachMorten Bach Sparta2:00.65
  
 
Bram VerhagenBram Verhagen ('93)Sparta2:01.79
  
 PB
Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 2:01.90
  
 
Søren BrasenSøren Brasen ('84)KIF2:02.78
  
 
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM2:04.68
  
 
Ben Waterman
Ben Waterman ('93)
/ GBR DNF
  
 
Mattias Ohlsson
Mattias Ohlsson ('94)
/ SWE DNF
  
 
Mike Cochrane
Mike Cochrane ('91)
/ NZL DNF
  
 
Finale B
1
Matthew Manning
Matthew Manning ('98)
/ NZL1:52.46
  
 PB
2Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 1:53.00
  
 PB
3Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta1:53.21
  
 SB
4
Warsame Doley
Warsame Doley ('98)
/ SWE1:53.84
  
 SB
5Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 1:54.00
  
 SB
6Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik1:54.01
  
 PB
7
Ali Laaroubi
Ali Laaroubi ('94)
/ ITA1:54.62
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
Anders BangAnders Bang ('02)BAC4:21.80
  
 
Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta4:55.92
  
 
Mathias LaugesenMathias Laugesen ('02)THS5:03.71
  
 
Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta5:04.93
  
 
Carl Emil HjorthCarl Emil Hjorth ('04)Frederiksberg IF5:22.54
  
 PB
Mikkel StampeMikkel Stampe Helsingør IF5:51.32
  
 PB
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)Sparta8:39.27
  
 
2
Zak Seddon
Zak Seddon ('94)
/ GBR8:41.11
  
 
3
Kaur Kivistik
Kaur Kivistik ('91)
/ EST8:45.76
  
 
4
Elmar Engholm
Elmar Engholm ('92)
/ SWE8:47.03
  
 
5
Sibusiso Madikizela
Sibusiso Madikizela ('91)
/ RSA8:50.79
  
 SB
6
Chris Dulhanty
Chris Dulhanty ('92)
/ CAN8:52.18
  
 SB
7Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 19009:01.44
  
 
8
Vidar Johansson
Vidar Johansson ('96)
/ SWE9:02.50
  
 SB
9Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta9:08.73
  
 PB
10Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF9:28.19
  
 PB
Leo Magnusson
Leo Magnusson ('98)
/ SWE DNF
  pace
 
M 110 m hæk    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1Andreas MartinsenAndreas Martinsen ('90)Aarhus 190013.50
  
DR PB
2
Nicholas Hough
Nicholas Hough ('93)
/ AUS13.59
  
 =SB
3
Hassane Fofana
Hassane Fofana ('92)
/ ITA13.83
  
 SB
4
Koen Smet
Koen Smet ('92)
/ NED13.84
  
 
5
Elmo Lakka
Elmo Lakka ('93)
/ FIN13.86
  
 
6
Edirin Okoro
Edirin Okoro ('89)
/ GBR13.94
  
 =SB
7
Vladimir Vukicevic
Vladimir Vukicevic ('91)
/ NOR14.02
  
 
8
Alex Al-Ameen
Alex Al-Ameen ('89)
/ NGR14.09
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Jaak-Heinrich Jagor
Jaak-Heinrich Jagor ('90)
/ EST50.16
  
 
2
Omar Cisneros
Omar Cisneros ('89)
/ CUB50.27
  
 
3
Sebastian Rodger
Sebastian Rodger ('91)
/ GBR50.65
  
 
4
Hardus Maritz
Hardus Maritz ('90)
/ NAM50.73
  
 
5
Le Roux Hamman
Le Roux Hamman ('92)
/ RSA51.15
  
 
6
Amaechi Morton
Amaechi Morton ('89)
/ NGR52.01
  
 
7
Mike Cochrane
Mike Cochrane ('91)
/ NZL52.34
  
 
8Nicolai Trock HartlingNicolai Trock Hartling ('94)Sparta53.49
  
 
Finale B
1
Ívar Kristinn Jasonarson
Ívar Kristinn Jasonarson ('92)
/ ISL52.32
  
 PB
2
Hampus Widlund
Hampus Widlund ('93)
/ SWE52.38
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1
Harry Coppell
Harry Coppell ('96)
/ GBR5.40
  
 =SB
2
Charlie Myers
Charlie Myers ('97)
/ GBR5.40
  
 
3
Luke Cutts
Luke Cutts ('88)
/ GBR5.30
  
 
4
Alessandro Sinno
Alessandro Sinno ('94)
/ ITA5.20
  
 
5Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)Sparta5.20
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Ingar Kiplesund
Ingar Kiplesund ('96)
/ NOR7.62
0.0
  
 
2
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
/ SWE7.62
0.0
  
 
3
Julian Howard
Julian Howard ('89)
/ GER7.56
0.0
  
 
4Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.48
+1.7
  
 
5
Florian Oswald
Florian Oswald ('89)
/ GER7.47
+1.5
  
 
6Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.42
+1.2
  
 SB
7
Allan Hamilton
Allan Hamilton ('92)
/ GBR7.41
0.0
  
 SB
8
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
/ SWE7.34
0.0
  
 
9
Jesper Hellström
Jesper Hellström ('95)
/ SWE7.30
0.0
  
 SB
10
Ogo Anochirionye
Ogo Anochirionye ('92)
/ GBR7.21
+1.1
  
 
11
Scott Hall
Scott Hall ('94)
/ GBR7.18
0.0
  
 
12
Amund Høıe Sjursen
Amund Høıe Sjursen ('96)
/ NOR7.18
+1.5
  
 
13
Thorsteinn Ingvarsson
Thorsteinn Ingvarsson ('88)
/ ISL7.17
-1.3
  
 
14
David Martin
David Martin ('88)
/ GBR7.10
0.0
  
 
15Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK7.10 w
+2.2
  
 
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK6.82
-2.1
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta NM
  
 
Morten JensenMorten Jensen ('82)Sparta NM
  
 
K 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.60
  
 
2
Becky Campsall
Becky Campsall ('90)
/ GBR11.62
  
 
3
Gemma Acheampong
Gemma Acheampong ('93)
/ GHA11.75
  
 
4
Hanna Wiss
Hanna Wiss ('91)
/ FIN11.89
  
 
5Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja12.04
  
 
6Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.21
  
 
7Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.29
  
 
8
Moa Mattisson
Moa Mattisson ('98)
/ SWE12.30
  
 
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta12.75 w
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF12.98 w
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta12.99 w
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta13.13 w
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta13.17 w
  
 
Cathrine LaugesenCathrine Laugesen ('90)KIF13.45 w
  
 
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby Sparta13.56 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.59
Q
  
 PB
2
Gemma Acheampong
Gemma Acheampong ('93)
/ GHA11.73
q
  
 
3
Moa Mattisson
Moa Mattisson ('98)
/ SWE12.14
q
  
 =PB
4Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.16
q
  
 SB
5Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.21
q
  
 
6Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta12.21
  
 
7
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
/ SWE12.38
  
 
Indledende 2
Vind: +0.9
Vind: +0.9
1
Becky Campsall
Becky Campsall ('90)
/ GBR11.72
Q
  
 
2
Hanna Wiss
Hanna Wiss ('91)
/ FIN11.86
q
  
 PB
3Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja11.96
q
  
 PB
4Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.24
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne4:19.43
  
 
2Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:24.35
  
 
3Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta4:27.71
  
 PB
4Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta4:28.28
  
 
5
Sara Christiansson
Sara Christiansson ('97)
/ SWE4:29.18
  
 
6Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF4:33.84
  
 PB
7Marie Holst MørchMarie Holst Mørch ('94)Blovstrød Løverne4:35.51
  
 
8Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC4:35.55
  
 SB
9Julie MathisenJulie Mathisen ('93)AGF Atletik / NOR4:40.39
  
 
10
Isabell Norstedt
Isabell Norstedt ('95)
/ SWE4:50.00
  
 SB
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta4:44.38
  
 
Anna Clara SkjærbækAnna Clara Skjærbæk ('02)Sparta4:57.82
  
 PB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:58.42
  
 PB
Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta4:58.79
  
 PB
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta5:35.70
  
 
Anna Tikjøb RasmussenAnna Tikjøb Rasmussen ('05)Sparta5:51.58
  
 PB
Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1
Lindsay Lindley
Lindsay Lindley ('89)
/ NGR13.06 w
  
 
2
Sydney Griffin
Sydney Griffin ('97)
/ USA13.51 w
  
 
3Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.55 w
  
 
4
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
/ SWE13.78 w
  
 
5
Emma Tuvesson
Emma Tuvesson ('91)
/ SWE13.93 w
  
 
6
Cecilia Sandell
Cecilia Sandell ('95)
/ FIN13.99 w
  
 
7
Sofia Mossberg
Sofia Mossberg ('95)
/ SWE14.01 w
  
 
Mobolaji Adeokun
Mobolaji Adeokun ('94)
/ NGR DNFw
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Mobolaji Adeokun
Mobolaji Adeokun ('94)
/ NGR13.67
Q
  
 
2
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
/ SWE13.81
q
  
 
3Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190013.98
q
  
 
4
Sofia Mossberg
Sofia Mossberg ('95)
/ SWE14.40
q
  
 
5Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta14.59
  
 
Indledende 2
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Lindsay Lindley
Lindsay Lindley ('89)
/ NGR13.29
Q
  
 
2
Sydney Griffin
Sydney Griffin ('97)
/ USA13.92
q
  
 
3
Cecilia Sandell
Cecilia Sandell ('95)
/ FIN14.04
q
  
 
4
Emma Tuvesson
Emma Tuvesson ('91)
/ SWE14.10
q
  
 
5Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta14.41
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Arna Stefanía Gudmundsdóttir
Arna Stefanía Gudmundsdóttir ('95)
/ ISL56.59
  
 SB
2
Emilia Ankiewicz
Emilia Ankiewicz ('90)
/ POL57.51
  
 
3
Ese Okoro
Ese Okoro ('90)
/ GBR57.81
  
 SB
4Axelle DauwensAxelle Dauwens ('90)Aarhus 1900 / BEL58.03
  
 
5
Aisha Naibe-Wey
Aisha Naibe-Wey ('93)
/ SLE59.14
  
 
6
Meghan Beesley
Meghan Beesley ('89)
/ GBR59.78
  
 
7
Avril Jackson
Avril Jackson ('86)
/ GBR1:00.20
  
 
8Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta1:00.52
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1
Milena Mitkova
Milena Mitkova ('90)
/ BUL6.26
+0.1
  
 
 
6.05
 1.3
  X6.06
 1.3
6.26
 0.1
6.21
 0.4
  X  
2
Rebecca Chapman
Rebecca Chapman ('92)
/ GBR6.23
+0.2
  
 
 
6.23
 0.2
5.94  X6.16
 -0.4
5.98
 1.1
6.12
 1.8
  
3Martha TraoréMartha Traoré ('95)Sparta6.16 w
+2.6
  
 
 
  X6.086.09
 1.9
6.16
 2.6
  X5.97
 0.6
  
4
Anne-Mari Lehtiö
Anne-Mari Lehtiö ('95)
/ FIN6.08
0.0
  
 
 
5.81
 1.4
5.91
 1.2
5.90
 1.3
5.72
 0.7
6.04
 1.0
6.08  
5
Sarah McCarthy
Sarah McCarthy ('95)
/ IRL6.06
-0.3
  
 
6Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)KIF5.97
+0.9
  
 SB
7
Lisa Linnell
Lisa Linnell ('91)
/ SWE5.95
0.0
  
 
8
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
/ SWE5.83
-0.2
  
 
9
Thilda Särnevång
Thilda Särnevång ('96)
/ SWE5.71 w
+2.6
  
 
Emma Beiter BommeEmma Beiter Bomme ('98)Sparta5.45
0.0
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.35
+0.8
  
 
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)Sparta5.27
0.0
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190013.10
+1.2
  
 
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)Sparta / NOR11.94 w
+3.2
  
 
Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF11.88
+1.3
  
 SB
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)Sparta / NOR11.71
0.0
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Paulina Guba
Paulina Guba ('91)
/ POL18.24
  
 PB
 
17.4717.82 SB18.24 PB  X  X  X  
2
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
/ SWE17.77
  
 
 
17.2817.26  X  X17.77  X  
3
Agnieszka Maluśkiewicz
Agnieszka Maluśkiewicz ('89)
/ POL16.08
  
 
 
  X  X15.1615.4516.08  X  
4Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta15.30
  
 SB
5
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
/ SWE14.20
  
 SB
6Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM13.92
  
 PB
7Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta13.80
  
 
M 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.75
  
 
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.96
  
 

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon