Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Arco ITA: 15th European Mountain Running Championships 2.7.2016

M Mountain running    

Finale A

Finale
1
Martin Dematteis
Martin Dematteis ('86)
ITA53:33
  
 
2
Bernard Dematteis
Bernard Dematteis ('86)
ITA53:34
  
 
3
Ahmet Arslan
Ahmet Arslan ('86)
TUR54:09
  
 
4
Andrew Douglas
Andrew Douglas ('86)
GBR54:32
  
 
5
Cesare Maestri
Cesare Maestri ('93)
ITA54:39
  
 
6
Jan Janů
Jan Janů ('93)
CZE54:42
  
 
7
Xavier Chevrier
Xavier Chevrier ('90)
ITA55:08
  
 
8
Christian Mathys
Christian Mathys ('87)
SUI55:12
  
 
9
Julien Rancon
Julien Rancon ('80)
FRA55:30
  
 
10
Robert Krupička
Robert Krupička ('78)
CZE55:43
  
 
11
Nicolas Martin
Nicolas Martin ('86)
FRA55:45
  
 
12
Chris Smith
Chris Smith ('89)
GBR55:49
  
 
13
Ondřej Fejfar
Ondřej Fejfar ('89)
CZE56:25
  
 
14
Daniel Lustenberger
Daniel Lustenberger ('92)
SUI56:35
  
 
15
Benjamin Bellamy
Benjamin Bellamy ('84)
FRA56:43
  
 
16
Piotr Lobodzinski
Piotr Lobodzinski ('85)
POL57:23
  
 
17
Thomas Adams
Thomas Adams ('82)
GBR57:25
  
 
18
Simon Lechleitner
Simon Lechleitner ('79)
AUT57:27
  
 
19
Enrique Meneses
Enrique Meneses ('73)
ESP57:31
  
 
20
José Carvalho
José Carvalho ('77)
POR57:35
  
 
21
Lukas Gärtner
Lukas Gärtner ('81)
AUT57:43
  
 
22
David Schneider
David Schneider ('81)
SUI57:51
  
 
23
Emmanuel Meyssat
Emmanuel Meyssat ('80)
FRA57:53
  
 
24
Pablo Villa
Pablo Villa ('88)
ESP57:55
  
 
25
Manuel Innerhofer
Manuel Innerhofer ('95)
AUT57:56
  
 
26
Ben Mounsey
Ben Mounsey ('81)
GBR58:07
  
 
27
Tomáš Lichý
Tomáš Lichý ('94)
CZE58:10
  
 
28
Sehmus Sarihan
Sehmus Sarihan ('96)
TUR58:25
  
 
29
Rui Muga
Rui Muga ('84)
POR58:27
  
 
30
Krzysztof Bodurka
Krzysztof Bodurka ('90)
POL58:38
  
 
31
Konstantin Wedel
Konstantin Wedel ('93)
GER59:20
  
 
32
Artur Rodrigues
Artur Rodrigues ('75)
POR59:22
  
 
33
Brian MacMahon
Brian MacMahon ('82)
IRL59:25
  
 
34
Gasper Bregar
Gasper Bregar ('90)
SLO59:46
  
 
35
Mateusz Celak
Mateusz Celak ('96)
POL59:52
  
 
36
Onur Aras
Onur Aras ('96)
TUR1:00:00
  
 
37
Alexandre Jodidio
Alexandre Jodidio ('90)
SUI1:00:12
  
 
38
Anatoliy Bondarenko
Anatoliy Bondarenko ('94)
UKR1:00:16
  
 
39
Vitor Barbosa
Vitor Barbosa ('80)
POR1:00:40
  
 
40
Daniel Sanz
Daniel Sanz ('79)
ESP1:00:43
  
 
41
Ayhan Sağlam
Ayhan Sağlam ('95)
TUR1:01:07
  
 
42
Jelle Bertels
Jelle Bertels ('85)
BEL1:01:10
  
 
43
Mark Ryan
Mark Ryan ('78)
IRL1:01:13
  
 
44
James Kevan
James Kevan ('87)
IRL1:01:13
  
 
45
Dzmitry Hramatouski
Dzmitry Hramatouski ('86)
BLR1:01:19
  
 
46
Maximilian Zeus
Maximilian Zeus ('95)
GER1:01:41
  
 
47
Jozef Urban
Jozef Urban ('86)
SVK1:01:52
  
 
48
Kamil Jastrzębski
Kamil Jastrzębski ('92)
POL1:01:57
  
 
49
Ihar Tsetserukou
Ihar Tsetserukou ('78)
BLR1:01:59
  
 
50
Ivan Sirakov
Ivan Sirakov ('88)
BUL1:02:04
  
 
51
Serhiy Raschupkin
Serhiy Raschupkin ('90)
UKR1:02:12
  
 
52
Yury Kaptserau
Yury Kaptserau ('87)
BLR1:02:27
  
 
53
Felix Thum
Felix Thum ('87)
GER1:02:33
  
 
54
Attila Pelsőczy
Attila Pelsőczy ('83)
HUN1:02:48
  
 
55
Seamus Lynch
Seamus Lynch ('87)
IRL1:02:58
  
 
56
Sándor Szabó
Sándor Szabó ('93)
HUN1:03:17
  
 
57
Michele Agostini
Michele Agostini ('90)
SMR1:04:07
  
 
58
Matteo Bertuccini
Matteo Bertuccini ('92)
SMR1:04:17
  
 
59
Matic Plaznik
Matic Plaznik ('93)
SLO1:05:53
  
 
60
Charles Cilia
Charles Cilia ('65)
MLT1:06:54
  
 
61
József Varga
József Varga ('75)
HUN1:09:05
  
 
62
Haim Malka
Haim Malka ('70)
ISR1:10:48
  
 
63
Matthew Cutajar
Matthew Cutajar ('72)
MLT1:11:52
  
 
64
Sándor Fonyó
Sándor Fonyó ('80)
HUN1:12:38
  
 
65
Laurentiu Ilie
Laurentiu Ilie ('98)
SMR1:12:41
  
 
66
Marco Belenchia
Marco Belenchia ('74)
SMR1:14:58
  
 
Steffen FalchSteffen Falch ('89)DEN DNF
  
 
Ilir Këllëzi
Ilir Këllëzi ('88)
ALB DNF
  
 
Kostyantyn Kolyada
Kostyantyn Kolyada ('93)
UKR DNF
  
 
K Mountain running    

Finale A

Finale
1
Emily Emily Collinge
Emily Emily Collinge ('88)
GBR43:41
  
 
2
Alice Gaggi
Alice Gaggi ('87)
ITA44:08
  
 
3
Sara Bottarelli
Sara Bottarelli ('90)
ITA44:24
  
 
4
Pavla Schorná-Matyášová
Pavla Schorná-Matyášová ('80)
CZE44:31
  
 
5
Silvia Schwaiger
Silvia Schwaiger ('81)
SVK44:33
  
 
6
Valentina Belotti
Valentina Belotti ('80)
ITA45:17
  
 
7
Heidi Dent
Heidi Dent ('92)
GBR45:28
  
 
8
Lucie Maršánová
Lucie Maršánová ('90)
CZE45:40
  
 
9
Christel Dewalle
Christel Dewalle ('83)
FRA46:10
  
 
10
Domenika Mayer
Domenika Mayer ('90)
GER46:16
  
 
11
Anna Celinska
Anna Celinska ('79)
POL46:17
  
 
12
Antonella Confortola
Antonella Confortola ('75)
ITA46:24
  
 
13
Rebecca Hilland
Rebecca Hilland ('80)
GBR46:27
  
 
14
Sarah Tunstall
Sarah Tunstall ('86)
GBR46:30
  
 
15
Sarah McCormack
Sarah McCormack ('86)
IRL47:01
  
 
16
Anais Sabrié
Anais Sabrié ('94)
FRA47:10
  
 
17
Céline Jeannier
Céline Jeannier ('79)
FRA47:22
  
 
18
Laura Shaughnessy
Laura Shaughnessy ('90)
IRL47:22
  
 
19
Adéla Stránská
Adéla Stránská ('91)
CZE47:26
  
 
20
Irene Pelayo
Irene Pelayo ('80)
ESP47:31
  
 
21
Axelle Mollaret
Axelle Mollaret ('92)
FRA47:39
  
 
22
Oksana Ugrynchuk
Oksana Ugrynchuk ('86)
UKR48:10
  
 
23
Marinela Nineva
Marinela Nineva ('93)
BUL48:29
  
 
24
Joana Nunes
Joana Nunes ('85)
POR48:31
  
 
25
Taťána Metelková
Taťána Metelková ('72)
CZE48:41
  
 
26
Rosa Madureira
Rosa Madureira ('77)
POR48:51
  
 
27
Katharina Zipser
Katharina Zipser ('83)
AUT48:53
  
 
28
Sonya McConnon
Sonya McConnon ('81)
IRL49:04
  
 
29
Sandrina Illes
Sandrina Illes ('86)
AUT49:12
  
 
30
Cristiana Alexandra Ghita
Cristiana Alexandra Ghita ('88)
ROU49:13
  
 
31Katrine VillumsenKatrine Villumsen ('85)DEN49:26
  
 
32
Dominika Stelmach-Stawczyk
Dominika Stelmach-Stawczyk ('82)
POL49:32
  
 
33
Nursel Karakaş
Nursel Karakaş ('88)
TUR49:58
  
 
34
Elisabete Azevedo
Elisabete Azevedo ('81)
POR50:04
  
 
35
Karin Freitag
Karin Freitag ('80)
AUT50:12
  
 
36
Lucinda Moreiras
Lucinda Moreiras ('68)
POR50:32
  
 
37
Karmen Klančnik
Karmen Klančnik ('90)
SLO50:47
  
 
38
Tímea Horváth
Tímea Horváth ('94)
HUN51:04
  
 
39
Elif Tozlu
Elif Tozlu ('90)
TUR51:18
  
 
40
Sarah Balancier
Sarah Balancier ('84)
BEL51:20
  
 
41
Derya Kaya
Derya Kaya ('94)
TUR52:04
  
 
42
Tina Kozjek
Tina Kozjek ('93)
SLO52:39
  
 
43
Oksana Petrova
Oksana Petrova ('70)
UKR53:09
  
 
44
Megal Atias
Megal Atias ('86)
ISR53:16
  
 
45
Krisztina Szabó
Krisztina Szabó ('96)
HUN57:00
  
 
46
Angele Satariano
Angele Satariano ('88)
MLT57:03
  
 
47
Yana Nahorna
Yana Nahorna ('96)
UKR58:56
  
 
48
Mona Bucci Fristad
Mona Bucci Fristad ('64)
SMR1:05:51
  
 
49
Claudia Vannucci
Claudia Vannucci ('64)
SMR1:11:03
  
 
50
Paola Carinato
Paola Carinato ('64)
SMR1:14:54
  
 
51
Elena Cupi
Elena Cupi ('75)
SMR1:19:21
  
 
Senem Çağlan
Senem Çağlan ('84)
TUR49:00 DQ IAAF Rule 32.2.b
  
 
Senem Çağlan
Senem Çağlan ('84)
TUR49:00 DQ IAAF Rule 32.2.b
  
 
D19 Mountain running    

Finale A

Finale
1
Ferhat Bozkurt
Ferhat Bozkurt ('97)
TUR39:00
  
 
2
Davide Magnini
Davide Magnini ('97)
ITA39:35
  
 
3
Mustafa Göksel
Mustafa Göksel ('97)
TUR39:36
  
 
4
Daniel Pattis
Daniel Pattis ('98)
ITA40:05
  
 
5
Maximilien Drion du Chapois
Maximilien Drion du Chapois ('97)
BEL40:25
  
 
6
Abdülmüttalip Kervan
Abdülmüttalip Kervan ('97)
TUR40:59
  
 
7
Mathieu Jacquet
Mathieu Jacquet ('97)
FRA41:14
  
 
8
Johann Baujard
Johann Baujard ('97)
FRA41:29
  
 
9
Robin Faricier
Robin Faricier ('98)
FRA41:59
  
 
10
Sylvain Cachard
Sylvain Cachard ('98)
FRA41:59
  
 
11
Luca Hilbert
Luca Hilbert ('98)
GER42:07
  
 
12
Kenan San
Kenan San ('99)
TUR42:45
  
 
13
Ciaran Lewis
Ciaran Lewis ('97)
GBR42:48
  
 
14
Andrea Rostan
Andrea Rostan ('98)
ITA42:50
  
 
15
Samuele Nava
Samuele Nava ('98)
ITA42:59
  
 
16
Gabriel Bularda
Gabriel Bularda ('99)
ROU43:35
  
 
17
Gavin Bryson
Gavin Bryson ('98)
GBR43:37
  
 
18
Roberto De Lorenzi
Roberto De Lorenzi ('97)
SUI43:39
  
 
19
Marek Chrascina
Marek Chrascina ('97)
CZE43:42
  
 
20
Vojtěch Bednarský
Vojtěch Bednarský ('97)
CZE43:48
  
 
21
Jake Smith
Jake Smith ('98)
GBR43:51
  
 
22
Viktor Šinágl
Viktor Šinágl ('97)
CZE45:12
  
 
23
Cristian Stoean
Cristian Stoean ('97)
ROU45:15
  
 
24
Liviu Mihai Murariu
Liviu Mihai Murariu ('98)
ROU45:57
  
 
25
Paul O'Donnell
Paul O'Donnell ('98)
IRL46:01
  
 
26
Josh Boyle
Josh Boyle 
GBR46:09
  
 
27
Oleksandr Hnatyuk
Oleksandr Hnatyuk ('97)
UKR46:30
  
 
28
José Vieira
José Vieira ('97)
POR47:00
  
 
29
Tine Hren
Tine Hren ('99)
SLO48:03
  
 
30
Carlos Garcia
Carlos Garcia ('95)
ESP48:45
  
 
31
Bence Józsa
Bence Józsa ('97)
HUN48:59
  
 
32
Marek Jankovič
Marek Jankovič ('98)
SVK49:59
  
 
33
Maj Popelar
Maj Popelar ('99)
SLO50:07
  
 
34
Oleh Zapotichnyi
Oleh Zapotichnyi ('97)
UKR50:15
  
 
35
Tine Habjan
Tine Habjan 
SLO50:15
  
 
36
Bálint Deák
Bálint Deák ('97)
HUN50:46
  
 
37
Marek Czeczotka
Marek Czeczotka ('98)
CZE50:46
  
 
38
Ma dos Santos
Ma dos Santos ('98)
POR51:49
  
 
39
Jakob Mali
Jakob Mali 
SLO53:31
  
 
40
Cornel Dumitru Hopa
Cornel Dumitru Hopa 
ROU54:59
  
 
Krzysztof Jilek
Krzysztof Jilek ('97)
POL DNF
  
 
P19 Mountain running    

Finale A

Finale
1
Michaela Stránská
Michaela Stránská ('97)
CZE18:03
  
 
2
Giulia Zanne
Giulia Zanne ('97)
ITA19:08
  
 
3
Heidi Davies
Heidi Davies ('98)
GBR19:09
  
 
4
Łucja Wiktorowicz
Łucja Wiktorowicz ('99)
POL19:11
  
 
5
Scarlet Dale
Scarlet Dale ('99)
GBR19:34
  
 
6
Nada Balcarczyk
Nada Balcarczyk ('97)
GER19:44
  
 
7
Agathe Thibert
Agathe Thibert ('99)
FRA19:55
  
 
8
Francesca Franchi
Francesca Franchi ('97)
ITA19:57
  
 
9
Kateřina Maternová
Kateřina Maternová ('98)
CZE20:10
  
 
10
Laura Stark
Laura Stark ('99)
GBR20:17
  
 
11
Alexia Hecico
Alexia Hecico 
ROU20:19
  
 
12
Gülbahar Çetin
Gülbahar Çetin 
TUR20:31
  
 
13
Hannah Moser
Hannah Moser ('98)
AUT20:36
  
 
14
Lushka Kokotanekova
Lushka Kokotanekova ('99)
BUL20:41
  
 
15
Rita Mineiro
Rita Mineiro ('97)
POR20:45
  
 
16
Loredana Viziteu
Loredana Viziteu 
ROU20:48
  
 
17
Giulia Murada
Giulia Murada ('98)
ITA20:50
  
 
18
Alina Dumitrita Butnariu
Alina Dumitrita Butnariu ('98)
ROU20:54
  
 
19
Rahime Tekin
Rahime Tekin ('98)
TUR21:01
  
 
20
Burcu Subatan
Burcu Subatan ('97)
TUR21:05
  
 
21
Salome Baudoin
Salome Baudoin ('97)
FRA21:07
  
 
22
Iulia Melinda Zudor
Iulia Melinda Zudor ('98)
ROU21:16
  
 
23
Kateřina Divišová
Kateřina Divišová ('97)
CZE21:17
  
 
24
Lisa Achleitner
Lisa Achleitner ('97)
AUT21:20
  
 
25
Natalia Grzegorczyk
Natalia Grzegorczyk ('97)
POL21:31
  
 
26
Lorenza Beccaria
Lorenza Beccaria ('97)
ITA21:35
  
 
27
Elif Aslan
Elif Aslan ('98)
TUR21:41
  
 
28
Paula Isabel Sellers
Paula Isabel Sellers ('98)
ESP21:52
  
 
29
Constance Parrot
Constance Parrot ('99)
FRA21:59
  
 
30
Lou-Anne Picca
Lou-Anne Picca ('98)
FRA22:10
  
 
31
Nina Pavlič Hren
Nina Pavlič Hren ('99)
SLO22:12
  
 
32
Katja Podobnik
Katja Podobnik ('99)
SLO22:15
  
 
33
Veronika Bednarská
Veronika Bednarská ('97)
CZE22:31
  
 
34
Oleksandra Perkova
Oleksandra Perkova ('98)
UKR23:40
  
 
35
Maja Kerstajn
Maja Kerstajn 
SLO23:40
  
 
36
Barbara Sági
Barbara Sági ('98)
HUN23:43
  
 
37
Heidi Murray
Heidi Murray ('98)
IRL23:50
  
 
38
Nataliya Shodza
Nataliya Shodza ('97)
UKR25:52
  
 
39
Szilvia Néveri
Szilvia Néveri ('99)
HUN26:44
  
 
Isabella Williams
Isabella Williams 
USA DNF
  
 

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon