Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Belfast GBR: Belfast International Athletics Meet, Mary Peters Track 5.7.2017

M 100 m    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1
Leon Reid
Leon Reid ('94)
GBR10.32 w
  
 
2
Tom Williams
Tom Williams ('96)
GBR10.47 w
  
 
3
James Griffiths
James Griffiths ('92)
GBR10.58 w
  
 
4
Anax Da Silva
Anax Da Silva ('95)
GBR10.59 w
  
 
5
Michael Konomanyi
Michael Konomanyi ('96)
AUS10.61 w
  
 
6
Adam Clayton
Adam Clayton 
GBR10.81 w
  
 
7
Josh Brown
Josh Brown 
GBR10.83 w
  
 
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Stephen Gaffney
Stephen Gaffney ('93)
IRL10.70
  
 SB
2
Adam McMullen
Adam McMullen ('90)
IRL10.71
  
 PB
3
Christian Robinson
Christian Robinson ('96)
IRL10.77
  
 
4
Lemarl Freckleton
Lemarl Freckleton ('92)
GBR10.93
  
 
5
Tyler Williams
Tyler Williams ('98)
USA11.11
  
 
6
William Kennedy
William Kennedy ('97)
IRL11.16
  
 
Finale C
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Michael McAuley
Michael McAuley ('99)
IRL10.98
  
 PB
2
Gareth Thompson
Gareth Thompson ('97)
IRL11.14
  
 
3
David Martin
David Martin ('88)
GBR11.24
  
 
4
Garbhan McKenna
Garbhan McKenna ('96)
IRL11.57
  
 SB
M 200 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Leon Reid
Leon Reid ('94)
GBR21.02
  
 
2
Stephen Gaffney
Stephen Gaffney ('93)
IRL21.22
  
 PB
3
Fraser Angus
Fraser Angus 
GBR21.86
  
 PB
4
Michael Konomanyi
Michael Konomanyi ('96)
AUS21.96
  
 PB
5
Michael McAuley
Michael McAuley ('99)
IRL22.01
  
 PB
6
William Kennedy
William Kennedy ('97)
IRL22.48
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Andrew Mellon
Andrew Mellon ('95)
IRL47.32
  
 =SB
2
Matthew Pagan
Matthew Pagan ('98)
GBR47.85
  
 PB
3
Craig Newell
Craig Newell ('97)
IRL47.93
  
 
4
Christian Byron
Christian Byron ('92)
GBR47.95
  
 
5
Ben Claridge
Ben Claridge ('97)
GBR48.23
  
 
6
Karl Griffin
Karl Griffin ('95)
IRL48.54
  
 
7
Paul Peppard
Paul Peppard ('98)
IRL52.14
  
 
Dara Kervick
Dara Kervick ('91)
IRL DNF
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Thijs NijhuisThijs Nijhuis ('92)DEN3:47.50
  
 SB
2
Tom Horton
Tom Horton ('93)
GBR3:47.93
  
 PB
3
Neil Johnston
Neil Johnston ('93)
IRL3:51.73
  
 
4
James Vincent
James Vincent ('99)
GBR3:54.76
  
 PB
5
Gareth Hill
Gareth Hill ('79)
GBR4:00.95
  
 SB
M 110 m hæk    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Ben Reynolds
Ben Reynolds ('90)
IRL13.69
  
 
2
Edirin Okoro
Edirin Okoro ('89)
GBR14.00
  
 
3
Matthew Behan
Matthew Behan ('96)
IRL14.29
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Ben Reynolds
Ben Reynolds ('90)
IRL13.82
  
 
2
Edirin Okoro
Edirin Okoro ('89)
GBR13.95
  
 
3
Matthew Behan
Matthew Behan ('96)
IRL14.36
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Paul Byrne
Paul Byrne ('90)
IRL51.33
  
 
2
Matthew Sumner
Matthew Sumner ('92)
GBR52.40
  
 
3
James Webster
James Webster ('95)
GBR52.89
  
 
4
Tim Crowe
Tim Crowe ('91)
IRL53.21
  
 SB
5
Joe Halwax
Joe Halwax ('97)
IRL53.80
  
 
6
Eoin Power
Eoin Power ('94)
IRL54.96
  
 PB
7
Ciaran Barnes
Ciaran Barnes ('98)
IRL55.57
  
 
8
Mark Rogers
Mark Rogers ('96)
IRL59.15
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
1
Adam McMullen
Adam McMullen ('90)
IRL7.61
  
 
2
Paul Ogun
Paul Ogun ('89)
GBR7.45
  
 SB
3
Ben Fisher
Ben Fisher ('98)
IRL7.18
  
 
4
David Martin
David Martin ('88)
GBR7.14
  
 
5
Jonathon Hill
Jonathon Hill ('95)
IRL6.74
  
 PB
6
Jai Benson
Jai Benson 
IRL6.03
  
 
M Trespring    

Finale A

Finale
3
Tyler Scheving
Tyler Scheving ('94)
USA11.15
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1
Dempsey McGuigan
Dempsey McGuigan ('93)
IRL69.20
  
 
2
Michael Bomba
Michael Bomba ('86)
GBR66.00
  
 
3
Osian Jones
Osian Jones ('93)
GBR65.81
  
 
4
Jonathan Edwards
Jonathan Edwards ('92)
GBR64.79
  
 
5
Jac Palmer
Jac Palmer ('96)
GBR64.69
  
 
6
Andy Frost
Andy Frost ('81)
GBR62.80
  
 
K 200 m    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
1
Hannah Thomas
Hannah Thomas ('93)
GBR24.47
  
 SB
2
Leah Moore
Leah Moore ('90)
IRL24.83
  
 
3
Mandy Gault
Mandy Gault ('84)
IRL24.92
  
 SB
4
Lauren Roy
Lauren Roy 
IRL25.48
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1
Claudia Jalon
Claudia Jalon ('94)
ESP4:22.95
  
 PB
2
Izzy Parry-Jones
Izzy Parry-Jones ('98)
GBR4:26.04
  
 PB
3
Ellie Hartnett
Ellie Hartnett ('92)
IRL4:28.27
  
 
4
Niamh Donnelly
Niamh Donnelly ('90)
IRL4:30.31
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Mollie Courtney
Mollie Courtney ('97)
GBR13.51
  
 
2
Heather Paton
Heather Paton ('96)
GBR13.55
  
 
3
Megan Marrs
Megan Marrs ('97)
GBR13.72
  
 
5
Janke van Wyk
Janke van Wyk ('97)
RSA14.18
  
 
6
Lauren Evans
Lauren Evans 
GBR14.28
  
 
7
Jade Simson
Jade Simson ('97)
GBR14.96
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Megan Marrs
Megan Marrs ('97)
GBR13.54
  
 PB
2
Mollie Courtney
Mollie Courtney ('97)
GBR13.69
  
 
3
Heather Paton
Heather Paton ('96)
GBR13.70
  
 
5
Lauren Evans
Lauren Evans 
GBR14.16
  
 PB
6
Janke van Wyk
Janke van Wyk ('97)
RSA14.57
  
 
7
Jade Simson
Jade Simson ('97)
GBR15.37
  
 SB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Christine McMahon
Christine McMahon ('92)
IRL58.30
  
 
2
Joanna Banach
Joanna Banach ('92)
POL58.54
  
 
3
Jean-Marie Senekal
Jean-Marie Senekal ('92)
RSA58.86
  
 
4
Mhairi Patience
Mhairi Patience ('95)
GBR59.99
  
 
5
Nessa Cooper Millet
Nessa Cooper Millet ('94)
IRL1:02.21
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Sommer Lecky
Sommer Lecky 
IRL1.83
  
 
2
Aneta Rydz
Aneta Rydz ('94)
POL1.83
  
 
3
Emily Rogers
Emily Rogers ('94)
IRL1.70
  
 
4
Emily Borthwick
Emily Borthwick ('97)
GBR1.70
  
 
5
Shannon Craig
Shannon Craig ('99)
IRL1.65
  
 =SB
K Trespring     

Finale A

Finale
1
Saragh Buggy
Saragh Buggy ('94)
IRL13.13
  
 SB
2
Laura Saulters
Laura Saulters ('88)
IRL11.23
  
 
4
Lydia Mills
Lydia Mills ('98)
IRL11.13
  
 SB
5
Kerry Annett
Kerry Annett 
IRL10.94
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Robert Sakala
Robert Sakala ('98)
GBR13.60
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Robert Sakala
Robert Sakala ('98)
GBR13.78
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1
Anna McCauley
Anna McCauley ('01)
IRL13.95
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Anna McCauley
Anna McCauley ('01)
IRL14.10
  
 PB
P15 100 m    

Finale A

Finale
1
Alice Rodgers
Alice Rodgers ('02)
IRL12.54
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Alan McGinley
Alan McGinley ('99)
IRL1:56.44
  
 PB
2
Sean Corry
Sean Corry 
IRL1:56.96
  
 PB
3
Mark McDonald
Mark McDonald ('90)
IRL1:57.00
  
 
5
Matt Doherty
Matt Doherty 
IRL1:57.29
  
 PB
6
Johnny Foster
Johnny Foster ('87)
IRL1:58.04
  
 PB
7
Michael McKillop
Michael McKillop ('90)
IRL1:58.25
  
 SB
9
James Hamilton
James Hamilton ('92)
IRL2:00.27
  
 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
John Black
John Black ('88)
GBR8:42.79
  
 PB
2
Conan McCaughey
Conan McCaughey ('89)
IRL8:43.94
  
 SB
3
Craig McMeechan
Craig McMeechan ('99)
IRL8:45.60
  
 SB
4
Patrick McNiff
Patrick McNiff ('99)
IRL8:48.42
  
 PB
5
Max Travers
Max Travers 
IRL8:52.44
  
 PB
6
Jack O'Farrell
Jack O'Farrell 
IRL8:59.94
  
 PB
K 100 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1
Mica Moore
Mica Moore ('92)
GBR11.79
  
 
2
Sarah Murray
Sarah Murray ('93)
IRL11.87
  
 
3
Hannah Williams
Hannah Williams ('89)
GBR12.00
  
 
4
Lauren Roy
Lauren Roy 
IRL12.11
  
 =SB
5
Melissa Roberts
Melissa Roberts ('97)
GBR12.35
  
 
6
Amy Odunaiya
Amy Odunaiya ('96)
GBR12.45
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Murphy Miller
Murphy Miller ('02)
IRL2:14.63
  
 PB
2
Kelly Neely
Kelly Neely ('78)
IRL2:14.74
  
 SB
3
Niamh Carr
Niamh Carr ('01)
IRL2:17.08
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m