Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Oslo NOR: Sommerstevne, Bislett 19.7.2017

M 100 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1
Håkon Morken
Håkon Morken ('93)
NOR10.61
  
 SB
2
Muhammed Jatta
Muhammed Jatta ('98)
NOR10.90
  
 PB
3
Josh-Kevin Ramirez Talm
Josh-Kevin Ramirez Talm ('96)
NOR10.94
  
 
4
Nivethan Panchalingam
Nivethan Panchalingam ('93)
NOR10.98
  
 SB
5
Riquelvis Santiago
Riquelvis Santiago ('87)
NOR10.99
  
 SB
6
Hallgeir Martinsen
Hallgeir Martinsen ('89)
NOR11.07
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1
Håkon Morken
Håkon Morken ('93)
NOR10.78
  
 SB
2
Josh-Kevin Ramirez Talm
Josh-Kevin Ramirez Talm ('96)
NOR11.04
  
 
3
Muhammed Jatta
Muhammed Jatta ('98)
NOR11.05
  
 
Indledende 2
Vind: +2.3
Vind: +2.3
1
Hallgeir Martinsen
Hallgeir Martinsen ('89)
NOR10.98 w
  
 
M 200 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1
Håkon Morken
Håkon Morken ('93)
NOR21.44
  
 SB
2
Mauritz Kåshagen
Mauritz Kåshagen ('89)
NOR22.08
  
 
3
Muhammed Jatta
Muhammed Jatta ('98)
NOR22.17
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Ferdinand Kvan Edman
Ferdinand Kvan Edman ('93)
NOR1:51.93
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1
Erik Lomås
Erik Lomås ('93)
NOR8:23.57
  
 PB
2
Jonas Lurås Hammer
Jonas Lurås Hammer ('91)
NOR8:25.50
  
 PB
3
Ådne Andersen
Ådne Andersen ('94)
NOR8:33.62
  
 PB
4
Lars Agnar Hjelmeset
Lars Agnar Hjelmeset ('01)
NOR8:34.30
  
 PB
5
Eldar Thomassen Fagerbakke
Eldar Thomassen Fagerbakke ('97)
NOR8:34.36
  
 PB
6
John Deighan
John Deighan ('86)
NOR8:36.51
  
 PB
7
Ole-Petter Fjeld
Ole-Petter Fjeld ('95)
NOR8:38.33
  
 PB
8
Gishe Abdi
Gishe Abdi ('91)
ETH8:41.55
  
 SB
9
Jonatan Andersen Vedvik
Jonatan Andersen Vedvik 
NOR8:44.09
  
 PB
10
Simon Nebijo Steinshamn
Simon Nebijo Steinshamn ('99)
NOR8:44.78
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
1
Jesper Vestbø
Jesper Vestbø ('92)
NOR14.67
+0.8
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Bjørn Terje Pay
Bjørn Terje Pay ('74)
NOR52.10
  
 
K 200 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Amalie Hammild Iuel
Amalie Hammild Iuel ('94)
NOR23.93
  
 
2
Line Kloster
Line Kloster ('90)
NOR24.06
  
 SB
3
Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum ('86)
NOR24.32
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1
Helena SILTBERG
Helena SILTBERG ('87)
SWE2:12.03
  
 PB
2
Silje Lindstad
Silje Lindstad ('97)
NOR2:14.73
  
 PB
Lisa Maria Thomassen
Lisa Maria Thomassen ('94)
NOR2:15.28
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
1
Silje Fjørtoft
Silje Fjørtoft ('87)
NOR9:28.19
  
 SB
2
Vienna Søyland Dahle
Vienna Søyland Dahle ('92)
NOR9:37.14
  
 
3
Live Solheimdal
Live Solheimdal ('96)
NOR9:43.47
  
 SB
4
Emma Kirkeberg Mørk
Emma Kirkeberg Mørk ('02)
NOR9:45.10
  
 PB
5
Tessa Frenay
Tessa Frenay ('96)
NED9:48.94
  
 SB
6Lisbeth PedersenLisbeth Pedersen ('75)NOR10:09.36
  
 SB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Amalie Hammild Iuel
Amalie Hammild Iuel ('94)
NOR55.74
  
 
2
Line Kloster
Line Kloster ('90)
NOR56.39
  
 PB
3
Elisabeth Slettum
Elisabeth Slettum ('86)
NOR58.66
  
 PB
4
Nora Kollerød Wold
Nora Kollerød Wold ('97)
NOR1:01.32
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
1
Tonje Angelsen
Tonje Angelsen ('90)
NOR1.90
  
 SB
2
Charlotte Lund Abrahamsen
Charlotte Lund Abrahamsen ('87)
NOR1.78
  
 PB
3
Elin Dale
Elin Dale ('96)
NOR1.70
  
 =PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Solveig Fredriksen
Solveig Fredriksen ('92)
NOR45.86
  
 

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord