Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Holbæk: Baneturnering 10 29.8.2017

M 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta11.30
  
 
David OutzenDavid Outzen ('98)Hvidovre AM11.81
  
 
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM11.84
  
 PB
Dennis YetikDennis Yetik ('95)Hvidovre AM12.57
  
 
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk13.39
  
 
Carsten SiggaardCarsten Siggaard ('64)Blovstrød Løverne16.14
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Andreas ScouAndreas Scou ('97)Korsør AM51.86
  
 
David OutzenDavid Outzen ('98)Hvidovre AM54.01
  
 PB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM54.10
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas56.53
  
 PB
Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas57.16
  
 PB
Rasmus WieseRasmus Wiese ('99)Fremad Holbæk58.28
  
 SB
Thomas JuhlThomas Juhl ('71)Fremad Holbæk59.25
  
 PB
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk59.28
  
 PB
Carsten SiggaardCarsten Siggaard ('64)Blovstrød Løverne1:08.33
  
 PB
Mads HelmerMads Helmer ('05)Fremad Holbæk1:20.32
  
 PB
Mikkel Emil BechMikkel Emil Bech ('05)Fremad Holbæk1:23.81
  
 PB
M 1000 m    

Finale A

Finale
1Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta2:23.79
  
 SB
2Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)Sparta2:24.94
  
 PB
Oliver ThernøeOliver Thernøe ('96)Korsør AM2:41.48
  
 PB
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM2:42.05
  
 SB
Kent NørmarkKent Nørmark ('71)Sparta2:50.49
  
 SB
Stinus Dolmer NielsenStinus Dolmer Nielsen ('03)BAC2:50.96
  
 PB
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM2:51.14
  
 SB
Michael PedersenMichael Pedersen ('73)Trongårdens IF 2:56.10
  
 SB
Søren HelmerSøren Helmer ('74)Fremad Holbæk2:56.99
  
 SB
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)Fremad Holbæk2:57.11
  
 PB
Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC3:00.06
  
 PB
Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70)BAC3:04.50
  
 PB
Torben BilleTorben Bille ('67)Viking Atletik3:05.07
  
 SB
Thomas JuhlThomas Juhl ('71)Fremad Holbæk3:10.63
  
 PB
Lucas JeppesenLucas Jeppesen ('04)Korsør AM3:18.48
  
 PB
Torben StriboldtTorben Striboldt ('62)IK Hellas3:23.75
  
 SB
Oliver EnemarkOliver Enemark ('04)Korsør AM3:32.78
  
 PB
Esben Ørum MadsenEsben Ørum Madsen ('05)Korsør AM3:35.07
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Jonas GertsenJonas Gertsen ('98)Odense Atletik 8:49.31
  
 PB
Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF8:49.66
  
 PB
Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne8:50.66
  
 SB
Tore Deleuran NielsenTore Deleuran Nielsen ('84)Sparta9:27.66
  
 PB
Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)Frederiksberg IF9:35.43
  
 
Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas9:46.40
  
 PB
Martin KlausenMartin Klausen ('72)Fremad Holbæk9:47.80
  
 
Rasmus BrynskovRasmus Brynskov ('73)IK Hellas9:49.11
  
 PB
Henrik Kjeldgaard JørgensenHenrik Kjeldgaard Jørgensen ('61)BAK9:54.03
  
 SB
Poul GrenaaPoul Grenaa ('66)Odense Atletik 9:57.30
  
 SB
Gustav HolmbergGustav Holmberg ('04)Blovstrød Løverne9:57.94
  
 PB
Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)FIF Hillerød9:58.64
  
 PB
Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta10:16.47
  
 
Henrik LarsenHenrik Larsen ('62)Blovstrød Løverne10:32.90
  
 SB
Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas12:18.14
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Martin LindebjergMartin Lindebjerg Fremad Holbæk6.11
-0.4
  
 =SB
K 100 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
Josepha DahlJosepha Dahl ('04)Korsør AM13.76
  
 
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik14.45
  
 PB
Sara PorstSara Porst ('04)Korsør AM14.48
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
Silje KristensenSilje Kristensen ('97)Korsør AM1:05.29
  
 
Nanna HelmerNanna Helmer ('05)Fremad Holbæk1:16.58
  
 PB
Ida HelmerIda Helmer ('03)Fremad Holbæk1:33.56
  
 SB
K 1000 m    

Finale A

Finale
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:45.09
  
DUR-18 DUR PB
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19002:48.00
  
 
Louise RodeLouise Rode ('97)Blovstrød Løverne3:10.82
  
 SB
Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne3:38.22
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)Blovstrød Løverne10:24.34
  
 
Augusta Maria Grønbo ChristensenAugusta Maria Grønbo Christensen Blovstrød Løverne10:49.64
  
 PB
Sigrid StaugaardSigrid Staugaard ('04)FIF Hillerød10:59.27
  
 PB
Sarah Bruun NielsenSarah Bruun Nielsen ('99)Aalborg AM11:00.02
  
 
Kajsa Grønberg ChristensenKajsa Grønberg Christensen ('04)Blovstrød Løverne12:10.16
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint