Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Clubs Championships 9.9.2017

M 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM10.62
  
 
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta10.85
  
 
3Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 10.86
  
 
4Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF11.11
  
 PB
Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 190011.27
  
 SB
Zakariya Abdulasis MohamudZakariya Abdulasis Mohamud ('99)Aalborg AM11.45
  
 PB
Jacob Møberg KlysnerJacob Møberg Klysner ('98)Aarhus 190011.47
  
 SB
Malachy MozejkoMalachy Mozejko Odense Atletik 11.67
  
 
Endre Eikenes RøsakerEndre Eikenes Røsaker ('96)KIF / NOR11.85
  
 
Davor AndrocecDavor Androcec ('95)Aalborg AM / CRO12.93
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta10.83
  
 
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta10.97
  
 
M 200 m    

Finale A

Finale
1Kristoffer HariKristoffer Hari ('97)Hvidovre AM21.39
  
 
2Rasmus Mohr ErnstRasmus Mohr Ernst ('97)Odense Atletik 21.63
  
 PB
3Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta21.71
  
 
Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF22.59
  
 PB
Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 190022.70
  
 SB
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM23.11
  
 PB
Haris KhanHaris Khan Hvidovre AM23.75
  
 
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF23.97
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Nick Ekelund-ArenanderNick Ekelund-Arenander ('89)Hvidovre AM47.76
  
 
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM50.29
  
 
Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 190050.69
  
 
Brian Brandt JørgensenBrian Brandt Jørgensen ('74)KIF51.60
  
 
Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 52.58
  
 
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)Hvidovre AM54.45
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta1:55.89
  
 
Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 1:56.17
  
 
Peder Christian MølbakPeder Christian Mølbak ('96)Aarhus 19001:58.99
  
 
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM1:59.27
  
 
Søren BrasenSøren Brasen ('84)KIF1:59.31
  
 
Martin Eisemann de AlmeidaMartin Eisemann de Almeida ('93)Odense Atletik 1:59.91
  
 PB
Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM2:01.60
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta4:04.23
  
 
Cho Mihn KyunCho Mihn Kyun ('94)Sparta4:04.47
  
 
Peter GlansPeter Glans ('93)Odense Atletik 4:04.92
  
 
Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 4:06.25
  
 
Magnus Nyman HallMagnus Nyman Hall ('99)Aarhus 19004:06.82
  
 
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF4:07.92
  
 
Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM4:08.33
  
 SB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF4:13.62
  
 
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM4:13.91
  
 
Michael JeppesenMichael Jeppesen ('88)Hvidovre AM4:16.67
  
 PB
Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)Aalborg AM4:17.13
  
 
Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)Aarhus 19006:03.48
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM14:26.18
  
 SB
2Mads TærsbølMads Tærsbøl ('92)Sparta14:48.63
  
 
Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik15:26.82
  
 
Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 15:28.18
  
 
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM15:29.13
  
 
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta15:33.98
  
 
Kasper HansenKasper Hansen ('89)Odense Atletik 15:36.84
  
 
Nicholas V SkovNicholas V Skov ('79)15:37.55
  
 
Jonas BirkkjærJonas Birkkjær ('90)Odense Atletik 15:42.31
  
 
Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)Aalborg AM15:53.59
  
 
Anders PedersenAnders Pedersen ('93)Aarhus 190015:59.21
  
 
Bo Sterup AbrahamssonBo Sterup Abrahamsson ('76)KIF16:10.21
  
 
Poul GrenaaPoul Grenaa ('66)Odense Atletik 17:01.26
  
 SB
Kasper SolbergKasper Solberg ('78)Odense Atletik 17:19.47
  
 PB
Lars Rohde IbsenLars Rohde Ibsen ('80)Odense Atletik 18:11.96
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)Sparta9:01.00
  
 
Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta9:24.40
  
 
Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik9:34.30
  
 
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF9:43.60
  
 
Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta10:09.50
  
 PB
Louis CantbyLouis Cantby ('01)Sparta10:17.40
  
 PB
Alexander Siedler NielsenAlexander Siedler Nielsen ('99)Hvidovre AM10:19.80
  
 SB
Habtom MishgihnaHabtom Mishgihna ('96)Aalborg AM10:35.10
  
 PB
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 190012:56.40
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +1.0

Finale A

Finale
Vind: +1.0
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)Sparta14.96
  
 
Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM15.06
  
 
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM15.26
  
 
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF17.42
  
 PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM19.96
  
 SB
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 22.23
  
 
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)Sparta54.33
  
 
Mathias MørkMathias Mørk ('97)Aarhus 190054.48
  
 
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM55.05
  
 SB
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM57.55
  
 PB
Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 58.89
  
 PB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF1:01.17
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)Aarhus 19001.97
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta1.89
  
 =SB
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.84
  
 
Andreas AsklundAndreas Asklund ('98)Kolding KFUM 1.79
  
 
Davor AndrocecDavor Androcec ('95)Aalborg AM / CRO1.74
  
 SB
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 1.64
  
 
Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM1.64
  
 
Michael MørkboeMichael Mørkboe ('71)KIF1.54
  
 SB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.54
  
 PB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta4.44
  
 PB
Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)Aarhus 19004.34
  
 
Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.14
  
 PB
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 19003.94
  
 SB
Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF3.74
  
 
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM2.14
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.11
-1.2
  
 
2Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta6.97
-1.3
  
 
Christian Lind NielsenChristian Lind Nielsen ('91)Skive AM6.74
-1.2
  
 
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF6.61
-0.5
  
 SB
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 6.58
-0.6
  
 
Andreas K ChristensenAndreas K Christensen ('90)Aarhus 19006.42
-1.5
  
 SB
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6.23
0.0
  
 
Albert RanningAlbert Ranning ('98)KIF6.16
-0.6
  
 SB
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM6.02
-1.0
  
 SB
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 5.88
-0.5
  
 
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM5.50
-0.5
  
 
David OutzenDavid Outzen ('98)Hvidovre AM5.37
-0.2
  
 PB
M Trespring    

Finale A

Finale
1Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)Sparta15.05
+0.9
  
 
2Dennis MägiDennis Mägi ('95)Sparta14.85
+0.4
  
 
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF14.26
+0.5
  
 
Péter UngváriPéter Ungvári ('85)Aarhus 1900 / HUN13.97
+0.7
  
 SB
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta13.82
+0.6
  
 
Andreas JeppesenAndreas Jeppesen ('88)Odense Atletik 12.99
+0.4
  
 SB
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM11.95
+0.7
  
 PB
Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF11.88
+0.6
  
 
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM11.51
+1.4
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190017.93
  
 
Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta15.38
  
 
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM14.31
  
 
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM14.15
  
 
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta13.67
  
 
Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 13.63
  
 
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 12.88
  
 
Jan HansenJan Hansen ('92)Vidar Atletik12.04
  
 PB
Michael Bruun JepsenMichael Bruun Jepsen ('65)Hvidovre AM11.62
  
 =SB
Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)Aarhus 190010.70
  
 SB
Martin JuhlMartin Juhl ('73)KIF10.08
  
 SB
Matias B. ReedtzMatias B. Reedtz ('87)KIF9.52
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta53.41
  
 
2Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190050.09
  
 
3Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 49.75
  
 
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta46.37
  
 
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190045.18
  
 PB
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM37.70
  
 
Frederik JensenFrederik Jensen ('97)Odense Atletik 34.64
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF21.80
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Taj MurmannTaj Murmann ('89)Odense Atletik 59.23
  
 
2Jonathan GrovesJonathan Groves ('93)Sparta54.19
  
 
3Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta53.18
  
 
4Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM52.08
  
 
5Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190050.26
  
 SB
Thor SørensenThor Sørensen ('89)Aalborg AM49.03
  
 
Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190042.01
  
 SB
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 40.54
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF40.06
  
 PB
Martin JuhlMartin Juhl ('73)KIF31.24
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)Aarhus 190064.44
  
 
Lucas KvistLucas Kvist ('94)Sparta / SWE59.38
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta52.66
  
 
Richard KnudsenRichard Knudsen ('72)Odense Atletik 52.26
  
 SB
Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM51.48
  
 PB
Thomas JørgensenThomas Jørgensen ('90)Odense Atletik 50.10
  
 
Jørgen L. MadsenJørgen L. Madsen ('72)Hvidovre AM49.58
  
 SB
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF49.52
  
 
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM44.68
  
 
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 190043.12
  
 SB
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF12.32
  
 
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.32
  
 
3Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta12.32
  
 
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.45
  
 
Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190012.49
  
 
Stephanie SaavedraStephanie Saavedra ('89)Sparta / ESP12.66
  
 
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.69
  
 
Thea Lyng Møller JensenThea Lyng Møller Jensen ('01)Aarhus 190012.81
  
 
Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.83
  
 
Kamille Busch HansenKamille Busch Hansen Hvidovre AM12.99
  
 
Line Lykkehøj AlbertsenLine Lykkehøj Albertsen ('90)Odense Atletik 13.00
  
 SB
Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)Aalborg AM13.49
  
 
K 200 m    

Finale A

Finale
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190024.33
  
 
2Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)Sparta24.73
  
 
3Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)KIF24.94
  
 
4Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM25.01
  
 
5Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja25.18
  
 
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190026.02
  
 
Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM27.40
  
 SB
Nanna MuurholmNanna Muurholm ('01)Aalborg AM27.92
  
 PB
Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 27.94
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Sara Slott PetersenSara Slott Petersen ('87)Aarhus 190055.75
  
 
2Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM57.28
  
 
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)Sparta58.76
  
 PB
Ida FillingsnesIda Fillingsnes ('90)KIF / NOR58.83
  
 SB
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM59.45
  
 PB
Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM1:00.93
  
 
Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 1:07.78
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)Sparta2:14.13
  
 
2Louise JørgensenLouise Jørgensen ('91)KIF2:14.95
  
 
Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19002:17.21
  
 
Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:19.82
  
 
Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM2:29.63
  
 
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19003:41.15
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta4:56.69
  
 
Maria LarsenMaria Larsen ('96)Sparta4:57.17
  
 
Therese JanssonTherese Jansson ('86)KIF / SWE4:57.52
  
 
Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta4:57.81
  
 
Lisa HøgLisa Høg ('90)Aalborg AM4:58.85
  
 
Signe Amalie De PauliSigne Amalie De Pauli ('04)BMI Løb & Motion5:01.04
  
 PB
Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19005:04.98
  
 
Annemette Scheel FischerAnnemette Scheel Fischer ('75)Frederiksberg IF5:05.52
  
 
Lene DalgaardLene Dalgaard ('90)AGF Atletik5:07.56
  
 SB
Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 19005:11.32
  
 PB
Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM5:23.38
  
 PB
Malene MeyerMalene Meyer ('92)5:35.28
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Simone GladSimone Glad ('90)Sparta16:12.05
  
 
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190017:18.42
  
 
Caroline ChristiansenCaroline Christiansen ('94)KIF18:03.97
  
 
Lene DalgaardLene Dalgaard ('90)AGF Atletik18:05.28
  
 
Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 190018:07.09
  
 PB
Laura Valgreen PetersenLaura Valgreen Petersen Odense Atletik 18:20.53
  
 
Malene MeyerMalene Meyer ('92)19:40.27
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    

Finale A

Finale
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190014.34
  
 
2Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta14.59
  
 
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta14.88
  
 
Mai Stæhr RødtnesMai Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 190015.23
  
 
Anne Sofie O. MikkelsenAnne Sofie O. Mikkelsen ('97)Odense Atletik 16.46
  
 PB
Cecilie Bønnelycke HansenCecilie Bønnelycke Hansen ('97)Hvidovre AM16.69
  
 SB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM17.11
  
 
Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM17.58
  
 
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)Sparta1:02.83
  
 PB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta1:03.71
  
 SB
Liv Stæhr RødtnesLiv Stæhr Rødtnes ('99)Aarhus 19001:04.76
  
 
Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 1:07.44
  
 PB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM1:11.29
  
 
Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM1:16.08
  
 
Bjørk NørremarkBjørk Nørremark ('02)Hvidovre AM1:17.20
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.70
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta1.62
  
 
Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 19001.54
  
 SB
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19001.49
  
 
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM1.44
  
 
Bonnie LieftingBonnie Liefting ('95)Odense Atletik 1.44
  
 PB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM1.44
  
 
Liv Didi PedersenLiv Didi Pedersen ('97)KIF1.39
  
 SB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM1.34
  
 
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)Sparta4.00
  
 
Iben Høgh-PedersenIben Høgh-Pedersen ('90)Sparta3.44
  
 SB
Karin FisherKarin Fisher ('88)Aarhus 1900 / USA3.34
  
 
Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF2.94
  
 SB
Sandra ChristensenSandra Christensen ('95)Odense Atletik 2.94
  
 PB
Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19002.94
  
 PB
Bjørg NowackBjørg Nowack ('99)Odense Atletik 2.84
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF2.29
  
 
Tanja RavnholtTanja Ravnholt ('87)Hvidovre AM2.29
  
 PB
Katrine HoelgaardKatrine Hoelgaard ('01)Aalborg AM2.14
  
 PB
Thora Dahl DiekhønerThora Dahl Diekhøner ('01)Aalborg AM2.14
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta5.64
-1.5
  
 
Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 19005.51
-0.7
  
 
Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)Aarhus 19005.44
-1.2
  
 
Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.25
-0.8
  
 
Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)KIF5.22
-0.5
  
 
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.19
-1.5
  
 
Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)Hvidovre AM5.16
-0.7
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM4.99
-0.9
  
 
Liv NowackLiv Nowack ('01)Odense Atletik 4.96
-1.5
  
 
Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Odense Atletik 4.85
-1.0
  
 
Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)Aalborg AM4.79
-1.0
  
 
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM4.78
-0.9
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
1Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190012.58
+0.7
  
 
Liv NowackLiv Nowack ('01)Odense Atletik 11.75
+0.3
  
 PB
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)Sparta / NOR11.68
0.0
  
 
Anne PorsholdAnne Porshold ('95)Aarhus 190011.66
0.0
  
 
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF11.58
0.0
  
 
Carla NørremarkCarla Nørremark ('02)Hvidovre AM10.43
+0.4
  
 PB
Natasja JacobsenNatasja Jacobsen Hvidovre AM9.96
0.0
  
 
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM9.61
0.0
  
 =SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta15.01
  
 
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.49
  
 
3Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM13.01
  
 
4Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta12.96
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta51.58
  
 
2Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM44.58
  
 
3Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 41.20
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM38.91
  
 
Sofie DahlSofie Dahl ('97)Aarhus 190036.74
  
 SB
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta34.48
  
 SB
Anne K. JensenAnne K. Jensen Aalborg AM28.37
  
 PB
Kristel Høj WaltherKristel Høj Walther ('87)Odense Atletik 27.31
  
 
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF24.91
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta58.68
  
 
2Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta56.73
  
 
Sofie DahlSofie Dahl ('97)Aarhus 190046.83
  
 SB
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM44.29
  
 SB
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM43.98
  
 
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 43.85
  
 
Louise Theil LundbergLouise Theil Lundberg ('95)KIF41.27
  
 SB
Anna K DahlgrenAnna K Dahlgren ('93)Odense Atletik 38.88
  
 
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF26.40
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Marie VestergaardMarie Vestergaard ('91)Aarhus 190046.88
  
 
Maria L. JensenMaria L. Jensen ('90)Hvidovre AM36.60
  
 
Louise Busk NielsenLouise Busk Nielsen ('97)Hvidovre AM33.98
  
 
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM31.60
  
 
Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta30.36
  
 
Anne K. JensenAnne K. Jensen Aalborg AM29.92
  
 PB
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM29.22
  
 
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF28.08
  
 
Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 27.06
  
 PB
Elisabeth DorscheElisabeth Dorsche ('98)Odense Atletik 26.92
  
 

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon