Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Brno CZE: European Champion Clubs Cup Juniors - Group A 16.9.2017

D19 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN10.77
  
 
2
Dita Jaja
Dita Jaja 
GBR10.96
  
 
3
Daniel Ambros
Daniel Ambros ('98)
ESP10.99
  
 SB
4
Kayhan Özer
Kayhan Özer ('98)
TUR11.01
  
 
5
Delvis Santos
Delvis Santos ('99)
ANG11.14
  
 
6
Laurynas Toleikis
Laurynas Toleikis ('99)
LTU11.26
  
 
7
Bryan Pronk
Bryan Pronk ('99)
NED11.44
  
 
8
Davide Girotti
Davide Girotti 
ITA11.64
  
 
D19 100 m extra    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Jacob Berkeley
Jacob Berkeley ('98)
GBR11.18
  
 
2
Phoenix Lyon
Phoenix Lyon 
GBR11.37
  
 PB
3Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN11.46
  
 
4Emil FrændeEmil Frænde DEN11.51
  
 
5
Andrea Campisano
Andrea Campisano ('01)
ITA12.02
  
 PB
6
Finnian van der Steenhoven
Finnian van der Steenhoven 
NED12.08
  
 =PB
Jonathan AquinoJonathan Aquino ('99)CUB DNS
  
 
D19 200 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN21.89
  
 
2
Kayhan Özer
Kayhan Özer ('98)
TUR22.26
  
 
3
João Esteves
João Esteves ('98)
POR22.55
  
 
4
Edoardo Perrotti
Edoardo Perrotti ('99)
ITA22.65
  
 PB
5
Laurynas Toleikis
Laurynas Toleikis ('99)
LTU22.77
  
 
6
Bryan Pronk
Bryan Pronk ('99)
NED22.78
  
 
7
Manuel De Nicolas
Manuel De Nicolas ('98)
ESP23.02
  
 
Luke Smith
Luke Smith ('98)
GBR DQ
  
 
D19 400 m    

Finale A

Finale
1
Matthew Pagan
Matthew Pagan ('98)
GBR48.26
  
 
2
Akin Özyürek
Akin Özyürek ('99)
TUR48.56
  
 
3Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN48.74
  
 
4
Manuel Guijarro
Manuel Guijarro ('98)
ESP48.98
  
 
5
Mauro Pereira
Mauro Pereira ('98)
POR49.23
  
 
6
Edoardo Bianco
Edoardo Bianco ('99)
ITA51.42
  
 PB
7
Jokubas Tubutis
Jokubas Tubutis ('99)
LTU52.51
  
 SB
8
Ishan Baidjoe
Ishan Baidjoe ('01)
NED55.26
  
 PB
D19 800 m    

Finale A

Finale
1William DevantierWilliam Devantier DEN1:54.84
  
 
2
Najib Hassan
Najib Hassan ('01)
NED1:54.87
  
 
3
Ignacio Fontes
Ignacio Fontes ('98)
ESP1:55.10
  
 
4
Tito Marteddu
Tito Marteddu ('99)
ITA1:55.92
  
 
5
Thomas Fulton
Thomas Fulton ('99)
GBR1:56.93
  
 
6
Duarte Vidais
Duarte Vidais ('98)
POR1:57.77
  
 
7
Erdem Öz
Erdem Öz 
TUR1:58.25
  
 SB
8
Rimas Eduardas Survilas
Rimas Eduardas Survilas 
LTU1:59.48
  
 
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1
Hamza Kadir
Hamza Kadir ('99)
GBR3:57.70
  
 
2William DevantierWilliam Devantier DEN3:59.26
  
 
3
Isaac Nader
Isaac Nader ('99)
POR3:59.46
  
 
4
Abdullah Özdemir
Abdullah Özdemir ('99)
TUR3:59.71
  
 
5
Mario García
Mario García ('99)
ESP4:00.18
  
 
6
Federico Riva
Federico Riva 
ITA4:00.55
  
 PB
7
Victor van der Wel
Victor van der Wel ('99)
NED4:06.66
  
 
8
Rojs Puks
Rojs Puks 
LAT4:10.91
  
 
D19 3000 m    

Finale A

Finale
1Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN8:32.48
  
 SB
2
Ömer Amaçtan
Ömer Amaçtan ('01)
TUR8:37.03
  
 
3
Tariku Novales
Tariku Novales ('98)
ESP8:46.94
  
 SB
4
Max Polak
Max Polak 
NED8:48.40
  
 
5
Thomas Patrick
Thomas Patrick ('01)
GBR8:48.63
  
 
6
Miguel Mascarenhas
Miguel Mascarenhas ('98)
POR8:50.32
  
 PB
7
Federico Zona
Federico Zona 
ITA8:58.59
  
 PB
8
Ernestas Danilovas
Ernestas Danilovas ('99)
LTU9:14.30
  
 PB
D19 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Pedro Ferreira
Pedro Ferreira ('98)
POR9:38.03
  
 PB
2
Murat Güneş
Murat Güneş ('98)
TUR9:40.87
  
 
3
Giovanni Ceselli
Giovanni Ceselli ('99)
ITA9:51.40
  
 PB
4
Alejandro Ortuńo
Alejandro Ortuńo ('99)
ESP9:53.99
  
 
5Morten BachMorten Bach DEN10:00.22
  
 PB
6
Achraf Boutkabout
Achraf Boutkabout ('98)
NED10:25.71
  
 
7
Kęstas Mickus
Kęstas Mickus ('99)
LTU11:10.02
  
 SB
8
Najibe Arbe
Najibe Arbe 
GBR11:22.70
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Furkan Aktaş
Furkan Aktaş ('98)
TUR14.18
  
 
2
Kevin Sanchez
Kevin Sanchez ('99)
ESP14.37
  
 
3
Yslain Verwaal
Yslain Verwaal ('99)
NED14.66
  
 
4
Diogo Guerra
Diogo Guerra ('99)
POR15.14
  
 
5
Dovidas Petkevicius
Dovidas Petkevicius ('01)
LTU15.17
  
 
6Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN15.36
  
 PB
7
Tyriq Lafeuille
Tyriq Lafeuille ('01)
GBR16.46
  
 PB
8
Francesco Lazzari
Francesco Lazzari 
ITA17.35
  
 PB
D19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Iļja Petrušenko
Iļja Petrušenko ('99)
LAT53.29
  
 PB
2
Ramsey Angela
Ramsey Angela ('99)
NED53.40
  
 
3
Ben Lloyd
Ben Lloyd 
GBR54.88
  
 PB
4
Rodrigo Montoya
Rodrigo Montoya ('98)
ESP55.11
  
 
5Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN55.82
  
 PB
6
Zeki Kodalak
Zeki Kodalak ('98)
TUR56.87
  
 
7
Francesco Lazzari
Francesco Lazzari 
ITA59.96
  
 PB
8
Antonio Bras
Antonio Bras ('99)
POR59.98
  
 PB
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Alperen Acet
Alperen Acet ('98)
TUR2.15
  
 
 
1.82
  O
1.90
  O
1.93
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.15
  O
2.20
XXX
 
2
Aleksas Vilkas
Aleksas Vilkas ('99)
LTU1.90
  
 
 
1.77
  O
1.82
  O
1.86
XXO
1.90
  O
1.93
XXX
   
3
Lorenzo Matarazzo
Lorenzo Matarazzo ('99)
ITA1.90
  
 
 
1.82
 XO
1.86
 XO
1.90
 XO
1.93
XXX
    
4
Pedro Pinheiro
Pedro Pinheiro ('98)
POR1.90
  
 
 
1.48
  O
1.72
  O
1.82
 XO
1.86
  O
1.90
XXO
1.93
XXX
  
5
Jorge Dávila
Jorge Dávila 
ESP1.86
  
 
 
1.72
  O
1.77
  O
1.82
 XO
1.86
XXO
1.90
XXX
   
6Jacob RosenlundJacob Rosenlund ('01)DEN1.77
  
 
 
1.66
 XO
1.72
  O
1.77
 XO
1.82
XXX
    
7
Jeroen Poiesz
Jeroen Poiesz 
NED1.77
  
 
 
1.72
 XO
1.77
XXO
1.82
XXX
     
Michael Adebakin
Michael Adebakin 
GBR NH
  
 
 
1.58
XXX
       
D19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.38
  
 
 
3.95
  O
4.15
 XO
4.23
  O
4.31
  X
4.38
  O
4.55
  XX
  
2
M. Hanifi Tanrikulu
M. Hanifi Tanrikulu ('99)
TUR4.31
  
 
 
3.75
  O
3.95
XXO
4.15
XXO
4.31
  O
4.38
XXX
   
3
Filipe Corceiro
Filipe Corceiro ('98)
POR4.05
  
 
 
3.75
  O
4.05
  O
4.15
XXX
     
4
Vladas Baliukas
Vladas Baliukas 
LTU4.05
  
 
 
3.75
 XO
3.95
  O
4.05
  O
4.15
XXX
    
5
Daan Spiljard
Daan Spiljard 
NED4.05
  
 
 
3.95
 XO
4.05
 XO
4.15
XXX
     
6
Spyros Hajipanayi
Spyros Hajipanayi ('99)
GBR3.95
  
 PB
 
3.50 PB
  O
3.75 PB
  O
3.95 PB
 XO
4.05
XXX
    
Ivan De Angelis
Ivan De Angelis ('01)
ITA NH
  
 
 
3.50
XXX
       
Miguel Angel Carvajal
Miguel Angel Carvajal ('98)
ESP NH
  
 
 
3.75
XXX
       
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Hüseyin Ocak
Hüseyin Ocak ('99)
TUR7.09
-0.4
  
 
 
  X6.536.81
 -0.1
7.09
 -0.4
    
2Mads LundMads Lund DEN6.89
-0.6
  
 
 
6.68
 -1.8
  X6.66
 0.4
6.89
 -0.6
    
3
Yuben Munary
Yuben Munary ('99)
POR6.67
+0.2
  
 
 
6.67
 0.2
6.64
 0.2
6.50
 0.1
6.46
 0.6
    
4
Aaron Ellington
Aaron Ellington ('98)
GBR6.61
+0.3
  
 PB
 
6.59 PB
 0.6
6.53
 -0.4
6.61 PB
 0.3
6.56
 0.2
    
5
Sergio van der Meide
Sergio van der Meide ('99)
NED6.58
+0.2
  
 PB
 
6.36 PB
 0.4
6.25
 0.1
6.58 PB
 0.2
6.47
 -0.4
    
6
Raúl Schlecht
Raúl Schlecht ('99)
ESP6.52
-0.1
  
 
 
6.14
 -1.8
6.31
 -0.2
6.40
 0.3
6.52
 -0.1
    
7
Povilas Šiliauskas
Povilas Šiliauskas ('01)
LTU6.12
-0.2
  
 PB
 
5.93 PB
 -0.1
6.12 PB
 -0.2
5.915.81
 0.2
    
8
Roberto Orlandi
Roberto Orlandi ('99)
ITA6.07
-0.5
  
 PB
 
5.96 PB6.07 PB
 -0.5
5.81
 0.2
  X
 -0.4
    
D19 Trespring    

Finale A

Finale
1
Pedro Pinheiro
Pedro Pinheiro ('98)
POR15.01
+0.7
  
 
 
15.01
 0.7
  X  X     
2
Cristian Nelito
Cristian Nelito ('98)
ESP14.80 w
+2.1
  
 
 
  X13.48
 0.9
14.34
 1.5
14.80
 2.1
    
3
Batuhan Çakır
Batuhan Çakır ('01)
TUR14.24
+2.0
  
 
 
14.24
 2.0
  X  X13.83
 1.6
    
4
Daan Hoomoedt
Daan Hoomoedt 
NED13.72
+1.8
  
 
 
12.8212.49
 0.7
12.80
 2.8
13.72
 1.8
    
5Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN13.61
+0.5
  
 PB
 
13.49
 2.8
13.35 SB
 1.1
13.56
 2.2
13.61 PB
 0.5
    
6
Abbas Adejonwo
Abbas Adejonwo ('99)
GBR13.42 w
+2.3
  
 
 
  X  X13.19 SB
 1.4
13.42
 2.3
    
7
Andrea Frulio
Andrea Frulio ('01)
ITA13.38
+1.7
  
 PB
 
13.38 PB
 1.7
12.83
 2.1
12.92
 0.7
13.29
 0.4
    
8
Vladas Baliukas
Vladas Baliukas 
LTU11.62 w
+2.5
  
 
 
11.62
 2.5
  X  X  X    
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1
Otoniel Badjana
Otoniel Badjana ('98)
GBS17.56
  
 
 
15.8917.2717.3317.56    
2
Alperen Karahan
Alperen Karahan 
TUR16.67
  
 
 
16.5416.67  X15.77    
3
Timo in 't Hout
Timo in 't Hout ('98)
NED16.25
  
 
 
14.7016.2516.1216.24    
4
Alessandro Pace
Alessandro Pace ('99)
ITA16.18
  
 
 
15.1715.3516.1815.53    
5
Daniel Collar
Daniel Collar ('98)
ESP14.63
  
 
 
13.80  X14.63  X    
6Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)DEN14.26
  
 
 
14.2614.1714.1314.17    
7
Billy Praim-Singh
Billy Praim-Singh ('99)
GBR13.50
  
 PB
 
13.28 PB13.50 PB  X     
8
Vytenis Giedraitis
Vytenis Giedraitis ('98)
LTU7.81
  
 PB
 
7.81 PB7.307.557.63    
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1
Otoniel Badjana
Otoniel Badjana ('98)
GBS51.31
  
 
 
45.65  X51.3149.61    
2Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)DEN50.13
  
 
 
50.13  X47.90  X    
3
Berke İnaloğlu
Berke İnaloğlu ('98)
TUR48.39
  
 
 
38.8248.39  X  X    
4
Shaquille Emanuelson
Shaquille Emanuelson 
NED46.03
  
 
 
37.64  X46.03  X    
5
Tomas Sabašinskas
Tomas Sabašinskas 
LTU44.89
  
 PB
 
44.51 PB  X44.89 PB43.69    
6
Alessandro Pace
Alessandro Pace ('99)
ITA44.23
  
 
 
40.1344.23  X42.57    
7
Nathan Thomas
Nathan Thomas ('98)
GBR42.28
  
 PB
 
39.94 PB41.64 PB42.28 PB41.75    
8
Daniel Collar
Daniel Collar ('98)
ESP40.03
  
 
 
40.03  X  X  X    
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1
Aliaksandr Shymanovich
Aliaksandr Shymanovich ('98)
BLR75.62
  
 
 
72.3174.4369.9775.62    
2
Hakan Mert Sözüdiri
Hakan Mert Sözüdiri ('98)
TUR63.26
  
 
 
63.2661.5662.86  X    
3
Billy Praim-Singh
Billy Praim-Singh ('99)
GBR62.79
  
 
 
61.7662.7962.5861.49    
4
Aimar-Genís Palma
Aimar-Genís Palma ('99)
ESP60.66
  
 
 
55.4557.3260.6659.03    
5
Omar Chirico
Omar Chirico ('99)
ITA58.05
  
 
 
56.68  X57.4258.05    
6
Vytenis Giedraitis
Vytenis Giedraitis ('98)
LTU51.68
  
 
 
43.28  X51.68  X    
7August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)EST46.06
  
 
 
  X46.06  X42.96    
8
Quinten van der Veer
Quinten van der Veer ('99)
NED35.09
  
 SB
 
  X  X35.09 SB33.18    
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Daniel Bainbridge
Daniel Bainbridge ('99)
GBR62.46
  
 PB
 
60.10 PB58.1657.3162.46 PB    
2
Joshua Egbeama
Joshua Egbeama ('98)
NGR61.56
  
 
 
61.5659.7958.4658.32    
3Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)DEN61.48
  
 PB
 
56.4961.48 PB60.4660.72    
4
Abdullah Karataş
Abdullah Karataş 
TUR58.60
  
 
 
54.4058.6057.5958.50    
5
Tomas Sabašinskas
Tomas Sabašinskas 
LTU53.43
  
 PB
 
49.29 PB53.43 PB  X47.85    
6
Thomas van Haarlem
Thomas van Haarlem ('99)
NED52.20
  
 PB
 
51.9147.5750.5152.20 PB    
7
Ińigo Torres
Ińigo Torres ('99)
ESP50.60
  
 
 
48.4550.60  X49.19    
8
Giordano Cecilia
Giordano Cecilia ('98)
ITA49.59
  
 PB
 
47.64 PB49.59 PB49.4246.03    
D19 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Sparta AM Sparta AM  41.55
  
 
  Emil Frænde, Jonathan Aquino, Nicolai Lind Andersen, Tobias Gorgone Larsen
2
Shaftesbury Barnet Harriers 
Shaftesbury Barnet Harriers  
GBR42.25
  
 
  Luke Smith, Phoenix Lyon, Jacob Berkeley, Dita Jaja
3
Playas de Castellon 
Playas de Castellon  
ESP42.26
  
 
  Alberto Calero, Daniel Ambros, Kevin Sanchez, Jordi Merucci
4
Fenerbahce Sport Club 
Fenerbahce Sport Club  
TUR42.47
  
 
  Soner Dursun, Berkay Çalık, Mustafa Onur Sadıkoğlu, Kayhan Özer
5
Fiamme Gialle Simoni 
Fiamme Gialle Simoni  
ITA42.52
  
 
  Davide Girotti, Edoardo Bianco, Andrea Campisano, Edoardo Perrotti
6
Sport Lisboa e Benfica 
Sport Lisboa e Benfica  
POR43.03
  
 
  Tiago Crespo, João Esteves, Rodrigo Rosa, Delvis Santos
7
PAC 
PAC  
NED43.48
  
 
  Sergio van der Meide, Bryan Pronk, Daan Hoomoedt, Yslain Verwaal
8
Nike Klaipeda 
Nike Klaipeda  
LTU47.12
  
 
  Vladas Baliukas, Tomas Sabašinskas, Dovidas Petkevicius, Laurynas Toleikis
D19 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
Playas de Castellon 
Playas de Castellon  
ESP3:18.64
  
 
  Manuel Guijarro, Ignacio Fontes, Alvaro Sierra, Juan Gonzalez
2Sparta AM Sparta AM  3:19.85
  
 
  Jacob Hvorup, Gustav Lundholm Nielsen, William Devantier, Andreas Holst Lindgreen
3
Shaftesbury Barnet Harriers 
Shaftesbury Barnet Harriers  
GBR3:20.06
  
 
  Jack Fitzpatrick, Louis Octave, Ben Lloyd, Matthew Pagan
4
Fenerbahce Sport Club 
Fenerbahce Sport Club  
TUR3:23.01
  
 
  Soner Dursun, Oğuzhan Benli, Akin Özyürek, Berkay Çalık
5
Nike Klaipeda 
Nike Klaipeda  
LTU3:27.85
  
 
  Jokubas Tubutis, Rojs Puks, Rimas Eduardas Survilas, Iļja Petrušenko
6
Fiamme Gialle Simoni 
Fiamme Gialle Simoni  
ITA3:28.13
  
 
  Raffaele Zangrandi, Alessio Casale, Andrea Campisano, Edoardo Bianco
7
Sport Lisboa e Benfica 
Sport Lisboa e Benfica  
POR3:29.60
  
 
  Duarte Vidais, Luís Monteiro, Diogo Guerra, Mauro Pereira
8
PAC 
PAC  
NED3:33.10
  
 
  Ishan Baidjoe, Najib Hassan, Victor van der Wel, Marien van der Niet
P19 100 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Margherita Zuecco
Margherita Zuecco 
ITA12.03
  
 PB
2
Katerina Vavrová
Katerina Vavrová ('98)
CZE12.05
  
 
3
Modupe Shokunbi
Modupe Shokunbi ('98)
GBR12.28
  
 
4
Melike Malkoç
Melike Malkoç 
TUR12.62
  
 
5
Isabel Shili Grau
Isabel Shili Grau ('98)
ESP12.74
  
 
6Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN13.02
  
 
7
Tea Podbevšek
Tea Podbevšek ('98)
SLO13.12
  
 
8
Deimantė Bedalytė
Deimantė Bedalytė 
LTU13.32
  
 SB
P19 100 m extra    
Vind: -2.4

Finale A

Finale
Vind: -2.4
1
Karolina Strnadová
Karolina Strnadová ('98)
CZE12.70
  
 
2
Lea Hriberšek
Lea Hriberšek ('01)
SLO13.10
  
 PB
3
Esther Murcia
Esther Murcia ('98)
ESP13.12
  
 
4
Martina Gorenc
Martina Gorenc ('99)
SLO13.35
  
 PB
5
Valda Busmaite
Valda Busmaite ('99)
LTU14.11
  
 SB
6
Neda Tumasonytė
Neda Tumasonytė ('01)
LTU14.14
  
 PB
P19 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Katerina Vavrová
Katerina Vavrová ('98)
CZE24.18
  
 
2
Margherita Zuecco
Margherita Zuecco 
ITA24.60
  
 PB
3
Immanuela Aliu
Immanuela Aliu 
GBR24.86
  
 
4Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN25.44
  
 PB
5
Melike Malkoç
Melike Malkoç 
TUR25.69
  
 SB
6
Andrea Verdú
Andrea Verdú ('98)
ESP25.98
  
 
7
Tea Podbevšek
Tea Podbevšek ('98)
SLO26.34
  
 SB
8
Akvile Jonauskyte
Akvile Jonauskyte 
LTU26.38
  
 PB
P19 400 m    

Finale A

Finale
1
Maya Bruney
Maya Bruney ('98)
GBR54.23
  
 
2
Mizgin Ay
Mizgin Ay 
TUR54.76
  
 SB
3
Edita Sklenská
Edita Sklenská ('99)
CZE56.30
  
 
4Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard DEN56.97
  
 PB
5
Vladyslava Tukhay
Vladyslava Tukhay ('99)
UKR57.06
  
 
6
Moillet Kouakou
Moillet Kouakou ('99)
CIV57.60
  
 PB
7
Roberta Žikaitė
Roberta Žikaitė ('01)
LTU59.42
  
 
8
Marta Olmedo
Marta Olmedo ('98)
ESP59.43
  
 
P19 800 m    

Finale A

Finale
1
Gabriela Gajanová
Gabriela Gajanová ('99)
SVK2:07.58
  
 
2
Katy-Ann McDonald
Katy-Ann McDonald 
GBR2:09.11
  
 
3
Klara Lukan
Klara Lukan 
SLO2:09.29
  
 PB
4Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN2:09.79
  
 PB
5
Şilan Ayyıldız
Şilan Ayyıldız ('99)
TUR2:10.23
  
 PB
6
Augustė Žikaitė
Augustė Žikaitė ('01)
LTU2:16.06
  
 PB
7
Lucía Rodríguez
Lucía Rodríguez ('98)
ESP2:18.74
  
 
8
Stella Zambolin
Stella Zambolin 
ITA2:22.93
  
 PB
P19 1500 m    

Finale A

Finale
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN4:44.41
  
 
2
Katy-Ann McDonald
Katy-Ann McDonald 
GBR4:44.59
  
 SB
3
Ayşe Ecer
Ayşe Ecer ('01)
TUR4:47.42
  
 
4
Monika Šaltenytė
Monika Šaltenytė 
LTU4:47.77
  
 
5
Alice Prokešová
Alice Prokešová ('99)
CZE4:52.33
  
 
6
Lucrezia Palma
Lucrezia Palma ('99)
ITA4:55.84
  
 PB
7
Andrea Alvarez
Andrea Alvarez ('01)
ESP5:00.62
  
 
8
Klara Zakšek
Klara Zakšek 
SLO5:35.50
  
 PB
P19 3000 m    

Finale A

Finale
1
Emine Akbingöl
Emine Akbingöl 
TUR9:50.71
  
 
2
Jessica Keene
Jessica Keene ('99)
GBR9:58.26
  
 SB
3
Andrea Romero
Andrea Romero 
ESP10:14.52
  
 PB
4
Adéla Koláčková
Adéla Koláčková ('01)
CZE10:27.19
  
 PB
5
Greta Karinauskaitė
Greta Karinauskaitė ('01)
LTU10:31.18
  
 
6Amanda Gerner AmalooAmanda Gerner Amaloo DEN10:46.91
  
 SB
7
Maura Piazza
Maura Piazza ('01)
ITA10:53.64
  
 PB
P19 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Derya Kunur
Derya Kunur ('99)
TUR10:52.08
  
 
2Sophie SøefeldtSophie Søefeldt DEN10:56.44
  
 
3
Lucie Filipová
Lucie Filipová 
CZE11:30.04
  
 SB
4
Auksė Linkutė
Auksė Linkutė ('99)
LTU11:43.04
  
 
5
Irene Martinez
Irene Martinez ('98)
ESP11:43.39
  
 
6
Yasmin Austridge
Yasmin Austridge 
GBR11:57.27
  
 SB
7
Ela Tekavec
Ela Tekavec 
SLO12:19.88
  
 SB
8
Maddalena Fontana
Maddalena Fontana ('99)
ITA12:41.01
  
 PB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Isabella Hilditch
Isabella Hilditch ('99)
GBR13.83
  
 
2
Şevval Ayaz
Şevval Ayaz 
TUR14.09
  
 
3
Veronika Janíčková
Veronika Janíčková ('98)
CZE14.25
  
 
4
Carmen Ramos
Carmen Ramos ('98)
ESP14.52
  
 
5
Alice Muraro
Alice Muraro 
ITA15.10
  
 PB
6Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)DEN15.23
  
 PB
7
Erika Krūminaitė
Erika Krūminaitė ('98)
LTU15.68
  
 
8
Barbara Knez
Barbara Knez 
SLO16.18
  
 
P19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Lucie Krupařová
Lucie Krupařová ('99)
CZE59.28
  
 
2
Luisa Mitja
Luisa Mitja ('98)
ESP1:03.31
  
 
3Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)DEN1:04.29
  
 
4
Alice Muraro
Alice Muraro 
ITA1:05.94
  
 PB
5
Erika Krūminaitė
Erika Krūminaitė ('98)
LTU1:06.17
  
 
6
Asli Kutlu
Asli Kutlu ('99)
TUR1:10.42
  
 PB
7
Stephanie Fisher
Stephanie Fisher 
GBR1:11.15
  
 
Vladyslava Tukhay
Vladyslava Tukhay ('99)
UKR DQ
  
 
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)DEN1.74
  
 
 
1.60
  O
1.64
 XO
1.68
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.79
XXX
  
2
Rebecca Hawkins
Rebecca Hawkins ('99)
GBR1.71
  
 
 
1.60
  O
1.64
  O
1.68
 XO
1.71
 XO
1.74
XXX
   
3
Gintare Tirevičiūtė
Gintare Tirevičiūtė 
LTU1.64
  
 
 
1.50
  O
1.55
XXO
1.60
 XO
1.64
  O
1.68
XXX
   
4
Lia Apostolovski
Lia Apostolovski 
SLO1.64
  
 
 
1.55
  O
1.60
  O
1.64
 XO
1.68
XXX
    
5
Rümeysa Ökdem
Rümeysa Ökdem 
TUR1.64
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.64
XXO
1.68
XXX
   
6
Jana Novotná
Jana Novotná ('99)
CZE1.60
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
 XO
1.64
XXX
    
7
Giulia De Marchi
Giulia De Marchi 
ITA1.60
  
 PB
 
1.50 PB
 XO
1.55 PB
 XO
1.60 PB
 XO
1.64
XXX
    
8
Claudia Conte
Claudia Conte ('99)
ESP1.60
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXO
1.64
XXX
    
P19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)DEN3.48
  
 
 
3.00
  O
3.15
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.48
  O
3.55
XXX
  
2
Meritxell Benito
Meritxell Benito ('99)
ESP3.48
  
 
 
3.00
  O
3.15
  O
3.30
  O
3.40
XXO
3.48
XXO
3.55
XXX
  
3
Sophie Dowson
Sophie Dowson ('98)
GBR3.40
  
 
 
3.15
 XO
3.30
  O
3.40
 XO
3.55
XXX
    
4
Karolina Jasaitė
Karolina Jasaitė ('99)
LTU2.80
  
 
 
2.55
XXO
2.80
  O
3.00
XXX
     
5
Cristiana Moretto
Cristiana Moretto ('99)
ITA2.55
  
 PB
 
2.30 PB
  O
2.55 PB
 XO
2.80
XXX
     
Maja Katarina Mulec
Maja Katarina Mulec 
SLO NH
  
 
 
2.80
XXX
       
Sümeyye Kınar
Sümeyye Kınar ('01)
TUR NH
  
 
 
2.12
XXX
       
Veronika Strýčková
Veronika Strýčková ('99)
CZE NH
  
 
 
3.15
XXX
       
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Jana Novotná
Jana Novotná ('99)
CZE5.63
+0.4
  
 
 
5.46
 1.2
5.63
 0.4
5.45
 1.2
     
2
Ecem Çalağan
Ecem Çalağan ('98)
TUR5.57
+1.0
  
 
 
5.57
 1.0
  X  X  X    
3
Kristina Jasauskaite
Kristina Jasauskaite 
LTU5.39
+0.8
  
 
 
  X5.18
 -0.4
  X5.39
 0.8
    
4
Claudia Conte
Claudia Conte ('99)
ESP5.37
-0.4
  
 
 
5.20
 0.9
5.37
 -0.4
  X  X    
5Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN5.36
+0.5
  
 
 
5.00
 0.1
5.15
 1.1
5.22
 1.1
5.36
 0.5
    
6
Alessia Allegro
Alessia Allegro 
ITA5.35
+1.1
  
 PB
 
4.99 PB5.09 PB
 1.2
5.19 PB
 0.1
5.35 PB
 1.1
    
7
Patricija Pirc
Patricija Pirc 
SLO5.27
+0.2
  
 
 
5.14
 0.8
5.00
 0.6
5.27
 0.2
  X    
8
Jamiyla Robinson-Pascal
Jamiyla Robinson-Pascal ('98)
GBR5.21
+0.3
  
 SB
 
5.14 SB
 1.1
5.00
 0.7
  X5.21 SB
 0.3
    
P19 Trespring     

Finale A

Finale
1
Kristina Jasauskaite
Kristina Jasauskaite 
LTU12.09
+1.3
  
 
 
11.58
 0.6
11.58
 -0.6
11.90
 -0.1
12.09
 1.3
    
2
Esra Yilmaz
Esra Yilmaz 
TUR11.99
+1.9
  
 
 
11.50
 1.8
11.48
 0.1
11.99
 1.9
11.73
 0.9
    
3
Sara Sotošek
Sara Sotošek ('98)
SLO11.94
+2.0
  
 
 
  X11.7411.47
 0.9
11.94
 2.0
    
4
Anastasia Davies
Anastasia Davies ('99)
GBR11.92
+1.5
  
 SB
 
11.92 SB
 1.5
11.59
 0.8
  X11.88    
5
Lenka Burianová
Lenka Burianová 
CZE11.48
-0.6
  
 
 
11.2711.48
 -0.6
11.33
 1.1
11.37
 2.1
    
6
Veronica Vialetto
Veronica Vialetto ('01)
ITA11.45
+0.4
  
 PB
 
11.45 PB
 0.4
11.24
 0.8
11.27
 -0.1
11.21
 1.9
    
7
Laura Odeni
Laura Odeni ('99)
NGR11.20
+0.7
  
 
 
11.20
 0.7
  X10.98
 0.7
  X    
8Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen DEN10.59
+1.4
  
 PB
 
7.16
 0.8
10.48
 1.6
10.59 PB
 1.4
10.55
 0.9
    
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Maja Ślepowrońska
Maja Ślepowrońska ('98)
POL14.09
  
 
 
13.9014.0913.99  X    
2
Patrícia Slošárová
Patrícia Slošárová ('98)
SVK13.98
  
 
 
13.8713.9813.6013.89    
3Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)DEN13.73
  
 
 
13.1813.2313.7313.36    
4
Aysel Yılmaz
Aysel Yılmaz ('99)
TUR13.39
  
 
 
13.3913.06  X13.19    
5
Brigita Budryte
Brigita Budryte ('99)
LTU11.50
  
 PB
 
10.83 SB11.50 PB10.6511.21    
6
Emma Peron
Emma Peron 
ITA11.45
  
 PB
 
  X11.45 PB11.45 =PB  X    
7
Hannah Macaulay
Hannah Macaulay ('01)
GBR10.67
  
 PB
 
10.19 PB10.48 PB10.67 PB10.51    
8
Hana Cukjati
Hana Cukjati 
SLO8.69
  
 
 
  X8.23  X8.69    
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Diletta Fortuna
Diletta Fortuna ('01)
ITA41.86
  
 
 
  X  X41.3741.86    
2
Maja Ślepowrońska
Maja Ślepowrońska ('98)
POL41.43
  
 
 
40.28  X39.6341.43    
3
Aysel Yılmaz
Aysel Yılmaz ('99)
TUR41.16
  
 
 
  X40.8741.16  X    
4
Liza Lap
Liza Lap ('99)
SLO40.59
  
 
 
  X40.59  X39.02    
5Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)DEN39.39
  
 
 
39.3937.7536.53  X    
6
Leona Vargová
Leona Vargová ('99)
CZE38.22
  
 
 
30.1128.9937.4238.22    
7
Hannah Macaulay
Hannah Macaulay ('01)
GBR36.45
  
 PB
 
35.38 PB36.45 PB  X35.85    
8
Brigita Budryte
Brigita Budryte ('99)
LTU35.84
  
 
 
  X35.8435.0235.16    
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Deniz Yaylacı
Deniz Yaylacı ('98)
TUR50.56
  
 
 
50.56  X49.6449.03    
2
Aitana Safont
Aitana Safont ('01)
ESP48.95
  
 
 
44.4044.8348.95  X    
3
Victoria Wiltshire
Victoria Wiltshire ('99)
GBR47.73
  
 PB
 
  X41.34 SB44.58 SB47.73 PB    
4
Elena Rancan
Elena Rancan 
ITA39.71
  
 PB
 
37.14 PB36.2536.1139.71 PB    
5Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure DEN38.63
  
 
 
38.6337.31  X38.53    
6
Veronika Hejdová
Veronika Hejdová 
CZE37.68
  
 PB
 
31.85 PB34.93 PB35.31 PB37.68 PB    
7
Lana Šeško
Lana Šeško ('01)
SLO23.15
  
 PB
 
21.46 PB22.30 PB23.15 PB  X    
8
Arlita Jaudžimaitė
Arlita Jaudžimaitė ('01)
LTU16.35
  
 PB
 
  X16.29 PB16.35 PB16.01    
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Münevver Hancı
Münevver Hancı ('01)
TUR48.54
  
 
 
44.7144.8247.0448.54    
2
Iveta Mocharová
Iveta Mocharová ('98)
CZE44.87
  
 
 
41.9742.0944.8737.83    
3
Rebekah Walton
Rebekah Walton ('99)
GBR43.12
  
 
 
39.1943.1243.0341.96    
4
Carmen Ramos
Carmen Ramos ('98)
ESP37.82
  
 
 
37.2037.8236.4137.53    
5Karoline MangorKaroline Mangor ('98)DEN37.03
  
 SB
 
37.03 SB37.02  X  X    
6
Hana Cukjati
Hana Cukjati 
SLO35.75
  
 
 
31.6329.4231.5835.75    
7
Emma Peron
Emma Peron 
ITA32.47
  
 PB
 
  X32.47 PB30.4930.05    
8
Arlita Jaudžimaitė
Arlita Jaudžimaitė ('01)
LTU21.87
  
 PB
 
21.87 PB  X  X  X    
P19 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
Blackheath & Bromley Harriers AC 
Blackheath & Bromley Harriers AC  
GBR46.79
  
 
  Parris Johnson, Immanuela Aliu, Modupe Shokunbi, Katy-Ann McDonald
2
Fenerbahce Sport Club 
Fenerbahce Sport Club  
TUR47.33
  
 
  Ecem Çalağan, Şevval Ayaz, Melike Malkoç, Mizgin Ay
3
AK Olymp Brno 
AK Olymp Brno  
CZE47.48
  
 
  Veronika Janíčková, Karolina Strnadová, Jana Novotná, Katerina Vavrová
4
Playas de Castellon 
Playas de Castellon  
ESP48.65
  
 
  Isabel Shili Grau, Esther Murcia, Andrea Verdú, Elena Cruceta
5
Atletica Vicentina Club 
Atletica Vicentina Club  
ITA48.68
  
 
  Maryrose Ezeobi, Stella Zambolin, Alice Muraro, Moillet Kouakou
6Sparta AM Sparta AM  48.86
  
DUR-18 
  Viktoria Dommer, Emilie R Hansen, Ida Beiter Bomme, Hannah Illum Petersen
7
AD Mass Ljubljana 
AD Mass Ljubljana  
SLO49.78
  
 
  Martina Gorenc, Patricija Pirc, Tea Podbevšek, Lea Hriberšek
8
Nike Klaipeda 
Nike Klaipeda  
LTU50.82
  
 
  Vilte Narbutaityte, Akvile Jonauskyte, Deimantė Bedalytė, Kristina Jasauskaite
P19 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
AK Olymp Brno 
AK Olymp Brno  
CZE3:45.59
  
 
  Markéta Škaldová, Gabriela Gajanová, Lucie Krupařová, Edita Sklenská
2
Blackheath & Bromley Harriers AC 
Blackheath & Bromley Harriers AC  
GBR3:50.95
  
 
  Belinda Clark, Isabella Hilditch, Megan Walsh, Maya Bruney
3
Fenerbahce Sport Club 
Fenerbahce Sport Club  
TUR3:53.95
  
 
  Fadime Can Eröz, Şilan Ayyıldız, Kardelen Yıldırım, Mizgin Ay
4Sparta AM Sparta AM  3:54.64
  
 
  Viktoria Dommer, Olivia Thorsgaard, Laura Nørrung Poulsen, Anna Mark Helwigh
5
Playas de Castellon 
Playas de Castellon  
ESP3:55.14
  
 
  Marta Olmedo, Luisa Mitja, Paula Ríos, Carmen Ramos
6
AD Mass Ljubljana 
AD Mass Ljubljana  
SLO3:58.36
  
 
  Vladyslava Tukhay, Klara Lukan, Lina Šenica, Lea Hriberšek
7
Nike Klaipeda 
Nike Klaipeda  
LTU3:58.88
  
 
  Roberta Žikaitė, Augustė Žikaitė, Dominyka Petraškaitė, Erika Krūminaitė
8
Atletica Vicentina Club 
Atletica Vicentina Club  
ITA4:14.59
  
 
  Maryrose Ezeobi, Stella Zambolin, Alice Muraro, Moillet Kouakou

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint