Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Copenhagen Half Marathon 17.9.2017

M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1
Abraham Cheroben
Abraham Cheroben ('92)
/ BRN58:40
  
AR PB
2
Jorum Okombo
Jorum Okombo ('97)
/ KEN58:48
  
 PB
2
Klas Johansson
Klas Johansson ('80)
/ SWE1:08:56
  
 PB
3
Alex Oloitiptip
Alex Oloitiptip ('90)
/ KEN58:51
  
 PB
3
Anton Gustafsson
Anton Gustafsson ('92)
/ SWE1:09:35
  
 PB
4
Albert Kangogo
Albert Kangogo ('87)
/ KEN59:25
  
 PB
4
Björn Östenson
Björn Östenson ('93)
/ SWE1:09:38
  
 PB
5
Leonard Barsoton
Leonard Barsoton ('94)
/ KEN59:28
  
 PB
6
Moses Kurong
Moses Kurong ('94)
/ UGA59:50
  
 PB
7
Geoffrey Koech
Geoffrey Koech ('93)
/ KEN59:50
  
 PB
8
Shura Kitata
Shura Kitata ('96)
/ ETH1:00:10
  
 PB
9
Geoffrey Yegon
Geoffrey Yegon ('88)
/ KEN1:00:16
  
 
10
Abrar Osman
Abrar Osman ('94)
/ ERI1:00:19
  
 PB
11
Eliud Tarus
Eliud Tarus ('93)
/ KEN1:01:20
  
 SB
12
Edwin Koech
Edwin Koech ('92)
/ KEN1:02:13
  
 
13
Daniel Rotich
Daniel Rotich ('92)
/ UGA1:02:14
  
 SB
14William MorwabeWilliam Morwabe ('92)Køge Atletik / KEN1:02:21
  
 PB
15
Ezrah Sang
Ezrah Sang ('94)
/ KEN1:02:30
  
 
16
Arne Gabius
Arne Gabius ('81)
/ GER1:02:31
  
 SB
17
Mike Mutai
Mike Mutai ('87)
/ KEN1:02:35
  
 SB
18Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM1:04:58
  
  DM 1
19Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)Herning LK1:05:34
  
 SB DM 2
20Jesper Trebbien AndersenJesper Trebbien Andersen ('82)Sparta1:07:19
  
 SB DM 3
21Ulrik HeitmannUlrik Heitmann ('84)Aarhus 19001:07:46
  
 SB DM 4
22Jacob Østergaard MarkussenJacob Østergaard Markussen ('93)Aarhus 19001:07:50
  
 SB DM 5
23Thorkild SundstrupThorkild Sundstrup ('80)Aarhus Fremad1:08:04
  
 SB DM 6
24
Narve Gilje Nordås
Narve Gilje Nordås ('98)
/ NOR1:08:14
  
 PB
Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HRC1:08:53
  
 PB
Anders BukhaveAnders Bukhave ('88)Herning LK1:09:11
  
 PB
Michael JeppesenMichael Jeppesen ('88)Hvidovre AM1:09:19
  
 PB
Mikkel KleisMikkel Kleis ('80)AGF Atletik1:09:26
  
 SB
Alex PuggaardAlex Puggaard ('76)Sparta1:09:33
  
 PB
Peter A Uldall TorpPeter A Uldall Torp ('96)NBRO1:09:37
  
 PB
Peter BechPeter Bech ('76)SOK1:09:47
  
 SB
Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF1:09:51
  
 PB
Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)THS1:09:54
  
 PB
Peter Hjorth GjessingPeter Hjorth Gjessing ('87)Sparta1:10:02
  
 PB
Nikolaj DamNikolaj Dam ('90)Sparta1:10:10
  
 PB
Johannes WürtzJohannes Würtz ('95)Aalborg AM1:10:18
  
 PB
Alexander DautelAlexander Dautel ('88)Frederiksberg IF / GER1:10:21
  
 PB
Peter Vestergaard JensenPeter Vestergaard Jensen ('84)NBRO1:10:35
  
 PB
Thomas Sand NielsenThomas Sand Nielsen ('98)AK Holstebro1:10:45
  
 PB
Olle Dahlberg
Olle Dahlberg ('87)
/ SWE1:10:51
  
 PB
Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)NBRO1:11:08
  
 SB
Jacob LarsenJacob Larsen ('81)NBRO1:11:24
  
 PB
Kristofer Tilderkvist
Kristofer Tilderkvist ('86)
/ SWE1:11:26
  
 PB
Asmund Biesbjerg JensenAsmund Biesbjerg Jensen ('94)1:11:30
  
 PB
Lars EjaasLars Ejaas ('81)AGF Atletik1:11:31
  
 PB
Christian Grøn NørfeltChristian Grøn Nørfelt ('81)Blovstrød Løverne1:11:45
  
 PB
Henrik GehlertHenrik Gehlert ('94)AGF Atletik1:11:48
  
 PB
Steffen FalchSteffen Falch ('89)Blovstrød Løverne1:11:49
  
 SB
Thomas MadsenThomas Madsen ('85)AGF Atletik1:11:58
  
 SB
Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta1:11:59
  
 SB
Elias Björnson
Elias Björnson ('88)
/ SWE1:12:00
  
 SB
Henrik AndersenHenrik Andersen ('85)Esbjerg AM1:12:07
  
 PB
Anders PedersenAnders Pedersen ('93)Aarhus 19001:12:10
  
 PB
Benjamin SavillBenjamin Savill ('94)Hvidovre AM1:12:18
  
 SB
Jonas BransbjergJonas Bransbjerg ('76)Blovstrød Løverne1:12:19
  
 PB
Jesper Andkjær LarsenJesper Andkjær Larsen ('77)HRC1:12:19
  
 PB
Ivan RiiseIvan Riise ('95)Viborg AM1:12:27
  
 PB
Christian SonneChristian Sonne ('88)NBRO1:12:30
  
 PB
Morten HesselbjergMorten Hesselbjerg ('91)NBRO1:12:32
  
 SB
Anders BondeAnders Bonde ('91)Herning LK1:12:34
  
 SB
Anton KrogsgaardAnton Krogsgaard ('89)NBRO1:12:37
  
 PB
Glenn EngelbrechtsenGlenn Engelbrechtsen ('81)Snik Atletik1:12:42
  
 PB
Johannes Tegner
Johannes Tegner ('86)
/ SWE1:12:45
  
 PB
Søren RohdeSøren Rohde ('89)NBRO1:12:47
  
 PB
Frank BarritFrank Barrit ('75)Esbjerg AM1:12:50
  
 PB
Sebastian Matz NielsenSebastian Matz Nielsen ('92)Aarhus Fremad1:12:53
  
 PB
Anders Rømer HesselbjergAnders Rømer Hesselbjerg ('83)NBRO1:12:55
  
 PB
Christian Gaaei JensenChristian Gaaei Jensen ('88)Sparta1:13:00
  
 PB
Martin GudmandMartin Gudmand ('74)Snik Atletik1:13:01
  
 
Leslie OlivierLeslie Olivier ('72)Frederiksberg IF1:13:03
  
 
Benjamin MattssonBenjamin Mattsson ('90)Sparta1:13:04
  
 PB
Andreas CarlsenAndreas Carlsen ('87)Tejn IF 1:13:16
  
 PB
Michael DunvaldMichael Dunvald ('88)Aarhus 19001:13:17
  
 PB
Andreas DamAndreas Dam ('89)AGF Atletik1:13:20
  
 PB
Søren Corvinius GraugaardSøren Corvinius Graugaard ('83)Aarhus 19001:13:21
  
 PB
Asser Vittrup NielsenAsser Vittrup Nielsen ('88)Sparta1:13:22
  
 SB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta1:13:24
  
 PB
Ulrik RoosUlrik Roos ('75)Aarhus 19001:13:28
  
 SB
Frederik Bruun JensenFrederik Bruun Jensen ('94)NBRO1:13:37
  
 PB
Tore Deleuran NielsenTore Deleuran Nielsen ('84)Sparta1:13:40
  
 PB
Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik1:13:40
  
 PB
Christian MadsenChristian Madsen ('77)Blovstrød Løverne1:13:43
  
 SB
Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM1:13:44
  
 PB
Claus PoulsenClaus Poulsen ('64)Aarhus 19001:13:45
  
 SB
Rasmus Vincentz JensenRasmus Vincentz Jensen ('84)NBRO1:13:54
  
 PB
Jakob Gade PedersenJakob Gade Pedersen ('90)RUNAAR1:13:58
  
 PB
Allan DarioAllan Dario ('88)THS1:14:00
  
 
Bo FogedBo Foged ('71)SØAM1:14:03
  
 PB
Daniel Skaaning SandersenDaniel Skaaning Sandersen ('82)1:14:12
  
 SB
Anders Aagaard HansenAnders Aagaard Hansen ('91)Aarhus Fremad1:14:19
  
 PB
Kent SørensenKent Sørensen ('74)Sparta1:14:22
  
 SB
Christofer Salmén
Christofer Salmén ('81)
/ SWE1:14:25
  
 SB
Kristian KyedKristian Kyed ('78)Sparta1:14:32
  
 PB
Rikki FrederiksenRikki Frederiksen ('81)Frederiksberg IF1:14:51
  
 
Rasmus Trap WolfRasmus Trap Wolf ('88)Sparta1:14:52
  
 
Mads Martinus BredtoftMads Martinus Bredtoft ('94)Sparta1:15:07
  
 PB
Erling WormErling Worm ('66)Køge Atletik1:15:09
  
 PB
Jesper GarfletJesper Garflet ('83)1:15:11
  
 PB
Søren RungeSøren Runge ('75)HMRC1:15:11
  
 PB
Rasmus SøesRasmus Søes ('83)Novonordisk LK1:15:29
  
 
Thomas Rötzler SchmidtThomas Rötzler Schmidt ('79)THS1:15:42
  
 
Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF1:15:45
  
 PB
Martin KuskMartin Kusk ('79)PI – KBH1:15:51
  
 SB
Daniel Carlberg
Daniel Carlberg ('82)
/ SWE1:15:51
  
 PB
Jakob VibildJakob Vibild ('70)SØAM1:15:53
  
 SB
Andreas Åkesson
Andreas Åkesson ('87)
/ SWE1:15:54
  
 PB
Mads Olivarius MaibomMads Olivarius Maibom ('89)NBRO1:16:03
  
 PB
Christian Nørgaard NielsenChristian Nørgaard Nielsen ('83)Aalborg AM1:16:05
  
 PB
Kenneth Birk HansenKenneth Birk Hansen ('77)Herning LK1:16:05
  
 SB
Nils Wetterberg
Nils Wetterberg ('90)
/ SWE1:16:12
  
 PB
Kasper Asbjørn Høgh MikkelsenKasper Asbjørn Høgh Mikkelsen ('88)SPÆN1:16:14
  
 SB
Anders Kamp HolmAnders Kamp Holm ('79)Grindsted Motion1:16:17
  
 PB
Morten GroveMorten Grove ('77)Blovstrød Løverne1:16:18
  
 PB
Jørgen BorgJørgen Borg ('66)Esbjerg AM1:16:20
  
 PB
Michael HansenMichael Hansen ('74)Sparta1:16:20
  
 PB
Daniel Pettersson
Daniel Pettersson ('77)
/ SWE1:16:20
  
 PB
Oliver GranhøiOliver Granhøi ('88)Sparta1:16:23
  
 PB
Rasmus KrodalRasmus Krodal ('89)NBRO1:16:23
  
 PB
Thomas GravesenThomas Gravesen ('80)Randers Freja1:16:26
  
 SB
Morten HeinerMorten Heiner ('75)Sparta1:16:26
  
 SB
Claus Damgaard NielsenClaus Damgaard Nielsen ('72)Trongårdens IF 1:16:27
  
 PB
Mikkel NielsenMikkel Nielsen ('85)NBRO1:16:30
  
 PB
René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)NBRO1:16:33
  
 PB
Asbjørn RiisAsbjørn Riis ('96)KTK861:16:35
  
 PB
Søren Lund SørensenSøren Lund Sørensen ('97)Aalborg AM1:16:36
  
 PB
Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)Viborg AM1:16:37
  
 PB
Hans MygindHans Mygind ('65)VEXA HLM Running1:16:57
  
 SB
Thomas FrølanderThomas Frølander ('74)SØAM1:16:58
  
 SB
Alberto CereserAlberto Cereser ('85)Sparta1:17:09
  
 PB
Guillermo OrtegaGuillermo Ortega ('69)Langgarverne1:17:26
  
 
Mikael Honauer
Mikael Honauer ('74)
/ SWE1:17:27
  
 SB
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Eunice Chumba
Eunice Chumba ('93)
/ BRN1:06:11
  
AR PB
2
Joan Chelimo
Joan Chelimo ('90)
/ KEN1:06:25
  
 PB
3
Brigid Kosgei
Brigid Kosgei ('94)
/ KEN1:06:35
  
 PB
4
Roza Dereje
Roza Dereje ('97)
/ ETH1:07:23
  
 PB
5
Meskerem Assefa
Meskerem Assefa ('85)
/ ETH1:07:42
  
 PB
6
Agnes Barsosio
Agnes Barsosio ('82)
/ KEN1:08:21
  
 PB
7
Pascalia Kipkoech
Pascalia Kipkoech ('88)
/ KEN1:08:23
  
 SB
8
Desi Jisa Mokonin
Desi Jisa Mokonin ('97)
/ BRN1:09:07
  
 PB
9
Yeshi Chekole
Yeshi Chekole ('97)
/ ETH1:09:13
  
 PB
10
Sara Hall
Sara Hall ('83)
/ USA1:09:37
  
 PB
11Sylvia KiberengeSylvia Kiberenge ('90)Blovstrød Løverne / KEN1:10:42
  
 PB
12
Mary Munanu
Mary Munanu ('94)
/ KEN1:11:56
  
 PB
13
Truphena Chepchirchir
Truphena Chepchirchir ('90)
/ KEN1:12:33
  
 PB
14
Zerfie Limeneh
Zerfie Limeneh ('97)
/ ETH1:12:44
  
 
15Anna Holm JørgensenAnna Holm Jørgensen ('87)Sparta1:12:56
  
 PB DM 1
16
Mude Zeytuna
Mude Zeytuna ('83)
/ ETH1:12:56
  
 PB
17Simone GladSimone Glad ('90)Sparta1:14:02
  
 PB DM 2
18Louise Langelund BattingLouise Langelund Batting ('78)Aarhus 19001:14:30
  
 PB DM 3
19
Charlotte Karlsson
Charlotte Karlsson ('84)
/ SWE1:15:55
  
 SB
20
Lisa Ring
Lisa Ring ('93)
/ SWE1:16:15
  
 PB
21
Aude Salord
Aude Salord ('88)
/ FRA1:16:53
  
 
22
Josefin Sjölind-Kohtamäki
Josefin Sjölind-Kohtamäki ('85)
/ FIN1:17:43
  
 PB
23Amalie HaughuusAmalie Haughuus ('93)RUNAAR1:18:42
  
 PB DM 4
24Clara KallClara Kall ('99)THS1:19:00
  
 PB DM 5
25Fie Sønderby ChristensenFie Sønderby Christensen ('93)RUNAAR1:19:28
  
 PB DM 6
26
Leigh Sharek
Leigh Sharek 
/ USA1:19:32
  
 PB
27Lisbeth PedersenLisbeth Pedersen ('75)Hvidovre AM / NOR1:20:01
  
 SB
82
Emilia Siltanen
Emilia Siltanen ('83)
/ FIN1:29:03
  
 PB
Fie Sønderby ChristensenFie Sønderby Christensen ('93)RUNAAR1:19:42
  
 
Maria Sig MøllerMaria Sig Møller ('83)NBRO1:21:14
  
 
Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)Blovstrød Løverne1:21:25
  
 PB
Mia SørensenMia Sørensen ('69)Vejle IF1:21:28
  
 SB
Kirsten PetterssonKirsten Pettersson ('83)Esbjerg AM1:21:57
  
 SB
Kristine MatzKristine Matz ('91)Atletica Horsens1:22:09
  
 PB
Sarah Erbs LedetSarah Erbs Ledet ('76)Snik Atletik1:22:34
  
 =PB
Sorella SkovlundSorella Skovlund ('77)AC Pain1:23:35
  
 PB
Mette Willer OldenborgMette Willer Oldenborg ('70)Sparta1:23:48
  
 SB
Michelle PoulsenMichelle Poulsen ('92)Sparta1:23:49
  
 SB
Tine Rosengreen PallisgaardTine Rosengreen Pallisgaard ('73)Næsby IF1:23:55
  
 SB
Anne-Sofie McPherranAnne-Sofie McPherran ('76)Køge Atletik1:24:15
  
 PB
Charlotte TyrstedCharlotte Tyrsted ('78)Aarhus Fremad1:24:39
  
 SB
Evelina Beramand
Evelina Beramand ('94)
/ SWE1:25:13
  
 PB
Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik1:25:14
  
 
Karina Berner-MagnussonKarina Berner-Magnusson ('74)Sparta1:25:20
  
 SB
Camilla TvernøCamilla Tvernø ('83)Novonordisk LK1:25:40
  
 PB
Eva Rudjord TherkildsenEva Rudjord Therkildsen ('94)NBRO1:25:51
  
 PB
Signe Bundgaard LassenSigne Bundgaard Lassen ('90)NBRO1:26:06
  
 PB
Louise Dichmann NielsenLouise Dichmann Nielsen ('87)Sparta1:26:07
  
 PB
Reham BrekoReham Breko ('89)NBRO1:26:09
  
 PB
Catarina MalmbergCatarina Malmberg ('89)NBRO / SWE1:26:09
  
 PB
Jannie HundebølJannie Hundebøl ('88)THS1:26:15
  
 PB
Signe HyllebergSigne Hylleberg ('96)Sparta1:26:34
  
 PB
Pia Joan SørensenPia Joan Sørensen ('67)Sparta1:26:40
  
 SB
Julie HøghJulie Høgh ('91)Sparta1:26:50
  
 PB
Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Blovstrød Løverne1:26:54
  
 SB
Joan BláfossJoan Bláfoss ('80)KTK861:26:55
  
 PB
Pia Smed RasmussenPia Smed Rasmussen ('72)Vejle IF1:27:01
  
 PB
Christina H BruhnChristina H Bruhn ('75)Sparta1:27:13
  
 SB
Maria TerpMaria Terp ('91)NBRO1:27:21
  
 PB
Malene MeyerMalene Meyer ('92)1:27:43
  
 PB
Helle PetersenHelle Petersen ('75)Viborg AM1:27:44
  
 PB
Mette SteenbergMette Steenberg ('74)Odense Atletik 1:27:44
  
 SB
Lærke LilleøreLærke Lilleøre ('90)Helsingør IF1:27:54
  
 PB
Maria Thye MøllerMaria Thye Møller ('86)NBRO1:28:15
  
 PB
Ida Lysdahl FahrenholtzIda Lysdahl Fahrenholtz ('86)Kolding Motion1:28:17
  
 PB
Camilla Balle BechCamilla Balle Bech ('94)Sparta1:28:21
  
 
Mette BuschMette Busch ('91)Blovstrød Løverne1:28:24
  
 PB
Anne BrødsgaardAnne Brødsgaard ('71)Vejle IF1:28:26
  
 PB
Tove Schultz-LorentzenTove Schultz-Lorentzen ('60)IK Hellas1:28:33
  
 SB
Samantha Thrane ThygesenSamantha Thrane Thygesen ('91)SMT Silkeborg1:28:55
  
 PB
Mette RiisMette Riis ('67)1:29:03
  
 SB
Anne HviidAnne Hviid ('87)NBRO1:29:06
  
 
Evelina Hultegård
Evelina Hultegård ('90)
/ SWE1:29:20
  
 PB
Margrethe FrydenborgMargrethe Frydenborg ('68)SG Atletik1:30:14
  
 SB
Anna TuxenAnna Tuxen ('94)Holte Atletik1:30:40
  
 PB
Karoline Sidelmann BrinchKaroline Sidelmann Brinch ('76)1:30:41
  
 SB
Julie HyldJulie Hyld ('91)Sparta1:30:50
  
 PB
Victoria RosbergVictoria Rosberg ('94)NBRO1:30:51
  
 PB
Elisabeth BernstenElisabeth Bernsten ('65)SMT Silkeborg1:31:02
  
 SB
Lene BrobergLene Broberg ('83)SIK801:31:10
  
 PB
My LillieMy Lillie ('83)NBRO1:31:13
  
 PB
Dagmar ClausenDagmar Clausen ('91)AGF Atletik1:31:20
  
 PB
Kathrine VincentsenKathrine Vincentsen ('77)Sparta1:31:21
  
 SB
Ninkie BendtsenNinkie Bendtsen ('71)Sparta1:31:49
  
 PB
Helene Wad ChristensenHelene Wad Christensen ('79)Sparta1:32:18
  
 PB
Ida HaldIda Hald ('97)Viborg AM1:32:22
  
 PB
Tine BroksøTine Broksø ('71)Blovstrød Løverne1:32:26
  
 SB
Mette Boeg LarsenMette Boeg Larsen ('76)Novonordisk LK1:33:02
  
 PB
Frederikke Idon-AndersenFrederikke Idon-Andersen ('95)Odense Tri1:33:04
  
 PB
Emilie JepsenEmilie Jepsen Viborg AM1:33:05
  
 PB
Charlotte ThorstedCharlotte Thorsted ('76)Sparta1:33:17
  
 SB
Marie Raun KnudsenMarie Raun Knudsen ('80)Odense Atletik 1:33:17
  
 SB
Sannie KaltoftSannie Kaltoft ('68)Novonordisk LK1:33:36
  
 
Johanne PrisakJohanne Prisak ('92)Sparta1:33:50
  
 SB
Lisbeth JørgensenLisbeth Jørgensen ('64)Novonordisk LK1:33:57
  
 
Sidsel HorsholtSidsel Horsholt ('89)THS1:34:05
  
 PB
Johanne Hyldgaard BachJohanne Hyldgaard Bach 1:34:19
  
 PB
Birgitte RubekBirgitte Rubek ('67)AC Pain1:34:26
  
 SB
Cecilie JørgensenCecilie Jørgensen ('88)Sparta1:34:28
  
 
Stine SchmidtStine Schmidt ('97)AC Pain1:34:43
  
 PB
Laura KjærLaura Kjær ('94)Sparta1:35:01
  
 PB
Marie BundesenMarie Bundesen ('85)Sdr. Omme IF1:35:26
  
 SB
Anette JacobsenAnette Jacobsen ('91)Frederiksberg IF1:35:34
  
 PB
Pernille Fredelund HansenPernille Fredelund Hansen ('72)Sparta1:35:36
  
 
Louise JensenLouise Jensen ('79)NBRO1:35:39
  
 PB
Vibeke HansenVibeke Hansen ('54)Snik Atletik1:35:57
  
 
Maria H DamtoftMaria H Damtoft ('69)Fredensborg AK1:35:58
  
 SB
Cecilie Hjorth ChristensenCecilie Hjorth Christensen ('92)BAK1:36:03
  
 PB
Bente HagstenBente Hagsten ('76)Esbjerg AM1:36:26
  
 PB
Charlotte Lohmann LarsenCharlotte Lohmann Larsen ('76)Kolding Motion1:36:31
  
 SB
Kirsten ErnstKirsten Ernst ('67)Blovstrød Løverne1:36:35
  
 PB
Lene StoltzeLene Stoltze ('63)THS1:36:36
  
 PB
Ida Nymann PetersenIda Nymann Petersen ('87)1:36:40
  
 
Maibritt KristoffersenMaibritt Kristoffersen ('75)Sparta1:36:47
  
 SB
Anne Skovsbo ClausenAnne Skovsbo Clausen ('87)Sparta1:36:54
  
 PB
Bee AndersenBee Andersen ('69)Høng GF LK1:37:05
  
 
Liza Tuperna ItzchakyLiza Tuperna Itzchaky ('73)Sparta1:37:13
  
 SB
Lea Sun GrauballeLea Sun Grauballe ('85)NBRO1:37:14
  
 PB
Pernille Friis SommerPernille Friis Sommer ('76)Køge Atletik1:37:17
  
 SB
Ulla LauridsenUlla Lauridsen ('87)KTK861:37:23
  
 PB
Signe Marie LercheSigne Marie Lerche ('78)AC Pain1:37:24
  
 PB
M Halvmaraton    

Finale A

Finale
James Wangari
James Wangari ('94)
/ KEN1:02:05
  
 

Seneste resultater

1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix