Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Middelfart: European Halloween Cross S 29.10.2016 Cross
U20

M Cross 9 km    

Finale A

Finale
1
David Nilsson
David Nilsson ('87)
/ SWE29:58
  
 
2Peter GlansPeter Glans ('93)Odense Atletik 30:08
  
 
3Abdi Hakin UladAbdi Hakin Ulad ('91)Hvidovre AM30:15
  
 
4
Jesper van der Wielen
Jesper van der Wielen ('91)
/ NED30:17
  
 
5Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik30:20
  
 
6Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)Herning LK31:02
  
 
7
Tom Erling Kårbø
Tom Erling Kårbø ('89)
/ NOR31:15
  
 
8Simon Jørn HansenSimon Jørn Hansen ('91)Blovstrød Løverne31:27
  
 
9Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)Odense Atletik 32:09
  
 
10Simon Holbek KønigsfeldtSimon Holbek Kønigsfeldt ('86)HRC32:11
  
 
11Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik32:21
  
 
12Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 32:43
  
 
13Steffen MassaroSteffen Massaro ('83)Odense Atletik 32:48
  
 
14Anton HarrsenAnton Harrsen ('95)Aarhus 190032:52
  
 
15Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)Odense Atletik 32:54
  
 
K Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Anna Emilie MøllerAnna Emilie Møller ('97)Blovstrød Løverne21:35
  
 
2Sylvia KiberengeSylvia Kiberenge ('90)Blovstrød Løverne / KEN22:06
  
 
3
Carla Salomé Rocha
Carla Salomé Rocha ('90)
/ POR22:31
  
 
4
Ruth Wangui
Ruth Wangui ('92)
/ KEN23:20
  
 
5Sissel MøllerSissel Møller ('94)23:27
  
 
6Lea ReimeLea Reime ('88)Blovstrød Løverne23:43
  
 
7Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 190024:03
  
 
8Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik24:24
  
 
9Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC24:48
  
 
10Michelle PoulsenMichelle Poulsen ('92)Sparta24:58
  
 
11Marie Munk JakobsenMarie Munk Jakobsen ('91)AGF Atletik25:06
  
 
12Lene DalgaardLene Dalgaard ('90)AGF Atletik25:18
  
 
13Ida Nymann PetersenIda Nymann Petersen ('87)25:23
  
 
14Mette BuschMette Busch ('91)Blovstrød Løverne25:28
  
 
15Cecilie Katrine HansenCecilie Katrine Hansen ('95)Vejle IF25:29
  
 
D19 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Kristian Holm JensenKristian Holm Jensen ('97)Esbjerg AM20:00
  
 
2Alexander Siedler NielsenAlexander Siedler Nielsen ('99)Hvidovre AM20:23
  
 
3Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC20:34
  
 
4Thor Bendix MadsenThor Bendix Madsen ('99)KTK8620:42
  
 
P19 Cross 4.5 km    

Finale A

Finale
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta16:44
  
 
2Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)Holte Atletik16:53
  
 
3Louise RodeLouise Rode ('97)Blovstrød Løverne16:56
  
 
4Sif Bendix MadsenSif Bendix Madsen ('01)Sparta17:06
  
 
5Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)Herning LK / NED17:12
  
 
6Sophie SøefeldtSophie Søefeldt Sparta17:20
  
 
7Louise Høj JensenLouise Høj Jensen ('97)AGF Atletik17:31
  
 
8Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)Blovstrød Løverne17:33
  
 
9Mia Van WagenenMia Van Wagenen ('99)Sparta17:36
  
 
10Anastacia Damm NielsenAnastacia Damm Nielsen ('01)Kolding KFUM 17:40
  
 

Seneste resultater

1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix