Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Berlin GER: 25.9.2016

M 10 km    

Finale A

Finale
Ivar Ivanov
Ivar Ivanov ('84)
EST33:52
  
 
Ülari Kais
Ülari Kais ('88)
EST35:03
  
 SB
Kristo Reinsalu
Kristo Reinsalu ('77)
EST35:16
  
 
Tõnu Lillelaid
Tõnu Lillelaid ('80)
EST35:16
  
 
M Halvmaraton    

Finale A

Finale
Ivar Ivanov
Ivar Ivanov ('84)
EST1:11:42
  
 
Ülari Kais
Ülari Kais ('88)
EST1:14:12
  
 
Tõnu Lillelaid
Tõnu Lillelaid ('80)
EST1:14:33
  
 SB
Kristo Reinsalu
Kristo Reinsalu ('77)
EST1:14:37
  
 
Margus Pirksaar
Margus Pirksaar ('74)
EST1:20:29
  
 SB
Tarmo Reitsnik
Tarmo Reitsnik ('72)
EST1:20:49
  
 
Karl-Rauno Miljand
Karl-Rauno Miljand ('90)
EST1:21:09
  
 SB
Indrek Tärno
Indrek Tärno ('73)
EST1:21:39
  
 SB
Raivo Pärnpuu
Raivo Pärnpuu ('67)
EST1:23:15
  
 PB
M 30 km    

Finale A

Finale
Ivar Ivanov
Ivar Ivanov ('84)
EST1:42:48
  
 SB
Tõnu Lillelaid
Tõnu Lillelaid ('80)
EST1:46:56
  
 SB
Kristo Reinsalu
Kristo Reinsalu ('77)
EST1:47:00
  
 SB
Ülari Kais
Ülari Kais ('88)
EST1:49:42
  
 PB
Margus Pirksaar
Margus Pirksaar ('74)
EST1:54:20
  
 SB
Karl-Rauno Miljand
Karl-Rauno Miljand ('90)
EST1:55:33
  
 SB
Tarmo Reitsnik
Tarmo Reitsnik ('72)
EST1:55:37
  
 PB
Indrek Tärno
Indrek Tärno ('73)
EST1:55:57
  
 PB
Raivo Pärnpuu
Raivo Pärnpuu ('67)
EST1:59:32
  
 PB
Hanno Kindel
Hanno Kindel ('68)
EST2:06:19
  
 SB
Risto Tamme
Risto Tamme ('78)
EST2:07:19
  
 PB
Tarmo Hõbe
Tarmo Hõbe ('80)
EST2:09:19
  
 PB
Peep Joonas
Peep Joonas ('66)
EST2:09:44
  
 SB
Janno Kaljuvee
Janno Kaljuvee ('69)
EST2:11:12
  
 SB
Aigar Ojaots
Aigar Ojaots ('74)
EST2:11:55
  
 SB
M Maraton    

Finale A

Finale
284
Ülari Kais
Ülari Kais ('88)
EST2:40:18
  
 PB
312
Margus Pirksaar
Margus Pirksaar ('74)
EST2:41:35
  
 SB
314
Tõnu Lillelaid
Tõnu Lillelaid ('80)
EST2:41:39
  
 SB
441
Tarmo Reitsnik
Tarmo Reitsnik ('72)
EST2:45:25
  
 SB
453
Indrek Tärno
Indrek Tärno ('73)
EST2:45:45
  
 SB
578
Karl-Rauno Miljand
Karl-Rauno Miljand ('90)
EST2:48:34
  
 PB
796
Raivo Pärnpuu
Raivo Pärnpuu ('67)
EST2:52:15
  
 PB
1396
Risto Tamme
Risto Tamme ('78)
EST2:59:00
  
 PB
1937
Tarmo Hõbe
Tarmo Hõbe ('80)
EST3:05:11
  
 PB
2056
Hanno Kindel
Hanno Kindel ('68)
EST3:06:23
  
 SB
2390
Janno Kaljuvee
Janno Kaljuvee ('69)
EST3:09:20
  
 SB
2475
Aigar Ojaots
Aigar Ojaots ('74)
EST3:09:59
  
 SB
2698
Kaarel Julge
Kaarel Julge ('81)
EST3:11:42
  
 PB
2970
Peep Joonas
Peep Joonas ('66)
EST3:13:35
  
 SB
3017
Taimar Ala
Taimar Ala ('79)
EST3:13:49
  
 PB
Mattias Karlsson
Mattias Karlsson ('74)
SWE2:33:05
  
 SB
Niklas Andersson
Niklas Andersson ('78)
SWE2:34:08
  
 
Martin GudmandMartin Gudmand ('74)DEN2:36:33
  
 SB
Stefan BechStefan Bech ('81)DEN2:37:27
  
 PB
Erik Melin Söderström
Erik Melin Söderström ('86)
SWE2:37:31
  
 PB
Morten SonneMorten Sonne ('70)DEN2:38:16
  
 PB
Hans MygindHans Mygind ('65)DEN2:38:24
  
 SB
Mats Riekkola
Mats Riekkola ('72)
SWE2:38:55
  
 PB
Tony Hatefnejad
Tony Hatefnejad ('87)
SWE2:39:07
  
 PB
Thomas Vedel NielsenThomas Vedel Nielsen ('73)DEN2:39:52
  
 PB
Anders Kamp HolmAnders Kamp Holm ('79)DEN2:40:35
  
 
Yassin FinsenYassin Finsen ('78)DEN2:41:22
  
 PB
Peter StruckmannPeter Struckmann ('85)DEN2:41:58
  
 
Henrik GehlertHenrik Gehlert ('94)DEN2:42:53
  
 PB
Mikkel Krogh HansenMikkel Krogh Hansen ('75)DEN2:43:06
  
 PB
Rune Bohn JensenRune Bohn Jensen ('74)DEN2:43:14
  
 PB
Michael Kälebo
Michael Kälebo ('79)
SWE2:43:50
  
 SB
Thomas TrampedachThomas Trampedach ('77)DEN2:43:55
  
 SB
Anders Lade NielsenAnders Lade Nielsen ('66)DEN2:44:16
  
 SB
Rasmus BrynskovRasmus Brynskov ('73)DEN2:44:25
  
 PB
Søren Corvinius GraugaardSøren Corvinius Graugaard ('83)DEN2:45:06
  
 SB
Jonas Frimer KristiansenJonas Frimer Kristiansen ('90)DEN2:46:18
  
 PB
Karsten M. KraghKarsten M. Kragh ('63)DEN2:46:31
  
 PB
Jeppe JuhlJeppe Juhl ('72)DEN2:46:46
  
 PB
Jesper MeinsJesper Meins ('79)DEN2:47:03
  
 
Sören Forsberg
Sören Forsberg ('63)
SWE2:47:16
  
 SB
Mikael Honauer
Mikael Honauer ('74)
SWE2:47:41
  
 SB
Andreas Ingberg
Andreas Ingberg ('82)
SWE2:47:56
  
 PB
Mikael Stagling
Mikael Stagling ('75)
SWE2:49:48
  
 PB
Johan Ewald
Johan Ewald ('69)
SWE2:50:02
  
 PB
Fredrik Lans
Fredrik Lans ('79)
SWE2:51:00
  
 SB
Anders Larvia
Anders Larvia ('81)
SWE2:51:42
  
 PB
Daniel Oltegen
Daniel Oltegen ('77)
SWE2:52:36
  
 PB
Daniel Larsson
Daniel Larsson ('70)
SWE2:53:41
  
 PB
Thomas Svanström
Thomas Svanström ('67)
SWE2:54:10
  
 PB
Göran Nilsson
Göran Nilsson ('58)
SWE2:54:11
  
 SB
James Aslin
James Aslin ('79)
GBR2:54:40
  
 PB
Gustav Grek
Gustav Grek ('82)
SWE2:54:42
  
 PB
Michael Lindgren
Michael Lindgren ('74)
SWE2:54:49
  
 SB
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
Marion Tibar
Marion Tibar ('81)
EST1:29:29
  
 
Maie Kuusik
Maie Kuusik ('72)
EST1:30:14
  
 SB
Kristiina Verevmägi
Kristiina Verevmägi ('85)
EST1:30:24
  
 
Kaia Lepik
Kaia Lepik ('88)
EST1:30:24
  
 
Katrina Stepanova
Katrina Stepanova ('86)
EST1:33:04
  
 PB
Reeda Tuula-Fjodorov
Reeda Tuula-Fjodorov ('77)
EST1:35:15
  
 
Daana Suun
Daana Suun ('90)
EST1:36:23
  
 SB
Kristiina Nurk
Kristiina Nurk ('74)
EST1:38:23
  
 PB
Diana Kaljuvee
Diana Kaljuvee ('78)
EST1:41:12
  
 SB
Kristel Vallaste
Kristel Vallaste ('78)
EST1:41:55
  
 
Laura Ojaots
Laura Ojaots ('78)
EST1:43:54
  
 SB
Siiri Kaaver
Siiri Kaaver ('64)
EST1:44:20
  
 SB
Triin Peterson
Triin Peterson ('71)
EST1:45:06
  
 PB
Nele Laev
Nele Laev ('84)
EST1:46:18
  
 
Evely Kalberg
Evely Kalberg ('77)
EST1:46:19
  
 SB
Maret Teska
Maret Teska ('88)
EST1:46:43
  
 PB
K 30 km    

Finale A

Finale
Marion Tibar
Marion Tibar ('81)
EST2:07:22
  
 PB
Maie Kuusik
Maie Kuusik ('72)
EST2:08:33
  
 PB
Kristiina Verevmägi
Kristiina Verevmägi ('85)
EST2:08:36
  
 
Kaia Lepik
Kaia Lepik ('88)
EST2:08:36
  
 PB
Katrina Stepanova
Katrina Stepanova ('86)
EST2:13:23
  
 PB
Reeda Tuula-Fjodorov
Reeda Tuula-Fjodorov ('77)
EST2:15:26
  
 PB
Daana Suun
Daana Suun ('90)
EST2:18:20
  
 PB
Kristiina Nurk
Kristiina Nurk ('74)
EST2:21:16
  
 PB
Laura Ojaots
Laura Ojaots ('78)
EST2:27:16
  
 PB
Diana Kaljuvee
Diana Kaljuvee ('78)
EST2:28:00
  
 SB
Kristel Vallaste
Kristel Vallaste ('78)
EST2:28:57
  
 
Evely Kalberg
Evely Kalberg ('77)
EST2:30:39
  
 PB
Siiri Kaaver
Siiri Kaaver ('64)
EST2:31:14
  
 PB
Nele Laev
Nele Laev ('84)
EST2:31:31
  
 SB
Triin Peterson
Triin Peterson ('71)
EST2:32:35
  
 PB
Maret Teska
Maret Teska ('88)
EST2:34:29
  
 PB
Renna Järvalt
Renna Järvalt ('77)
EST2:38:52
  
 SB
Kristiina Laht
Kristiina Laht ('93)
EST2:39:44
  
 PB
Erle Laasberg
Erle Laasberg ('83)
EST2:40:57
  
 PB
Tiina Tartes
Tiina Tartes ('73)
EST2:43:43
  
 
K Marathon    

Finale A

Finale
85
Marion Tibar
Marion Tibar ('81)
EST3:01:14
  
 PB
86
Kaia Lepik
Kaia Lepik ('88)
EST3:01:24
  
 PB
88
Maie Kuusik
Maie Kuusik ('72)
EST3:01:34
  
 PB
93
Kristiina Verevmägi
Kristiina Verevmägi ('85)
EST3:02:16
  
 PB
140
Katrina Stepanova
Katrina Stepanova ('86)
EST3:09:09
  
 PB
153
Reeda Tuula-Fjodorov
Reeda Tuula-Fjodorov ('77)
EST3:10:04
  
 PB
221
Daana Suun
Daana Suun ('90)
EST3:15:58
  
 PB
320
Kristiina Nurk
Kristiina Nurk ('74)
EST3:22:12
  
 SB
459
Laura Ojaots
Laura Ojaots ('78)
EST3:27:13
  
 PB
572
Evely Kalberg
Evely Kalberg ('77)
EST3:30:32
  
 PB
573
Kristel Vallaste
Kristel Vallaste ('78)
EST3:31:59
  
 
694
Nele Laev
Nele Laev ('84)
EST3:34:04
  
 PB
753
Diana Kaljuvee
Diana Kaljuvee ('78)
EST3:35:16
  
 SB
883
Siiri Kaaver
Siiri Kaaver ('64)
EST3:38:28
  
 PB
980
Triin Peterson
Triin Peterson ('71)
EST3:40:27
  
 PB
992
Maret Teska
Maret Teska ('88)
EST3:40:42
  
 PB
1219
Renna Järvalt
Renna Järvalt ('77)
EST3:44:47
  
 SB
1324
Kristiina Laht
Kristiina Laht ('93)
EST3:46:39
  
 PB
1412
Erle Laasberg
Erle Laasberg ('83)
EST3:48:13
  
 PB
1413
Tiina Tartes
Tiina Tartes ('73)
EST3:49:54
  
 
2005
Mare Padu
Mare Padu ('75)
EST3:56:10
  
 PB
2063
Kaili Kuusik
Kaili Kuusik ('90)
EST3:56:48
  
 PB
2307
Kadri Hekk
Kadri Hekk ('86)
EST3:59:00
  
 PB
2395
Jana Sampetova
Jana Sampetova ('81)
EST3:59:56
  
 PB
2925
Merike Ilves
Merike Ilves ('76)
EST4:07:06
  
 PB
3130
Karin Kask
Karin Kask ('79)
EST4:09:31
  
 SB
Jo Gascoigne-Owens
Jo Gascoigne-Owens ('79)
GBR2:50:45
  
 =PB
Helena Kvapil
Helena Kvapil ('71)
SWE3:05:42
  
 SB
Carin Brink
Carin Brink ('71)
SWE3:06:50
  
 PB
Elmina Saksi
Elmina Saksi ('80)
SWE3:09:28
  
 PB
Ninna PorsmoseNinna Porsmose ('94)DEN3:09:50
  
 PB
Li Latorraca
Li Latorraca ('86)
SWE3:12:04
  
 PB
Åsa Bäck
Åsa Bäck ('71)
SWE3:12:04
  
 SB
Marielle Ramel
Marielle Ramel ('87)
SWE3:12:06
  
 PB
Samantha Thrane ThygesenSamantha Thrane Thygesen ('91)DEN3:14:28
  
 PB
Lone RasmussenLone Rasmussen ('85)DEN3:15:54
  
 PB
Dorthe Lau SchleidtDorthe Lau Schleidt ('74)DEN3:16:01
  
 PB
Mette RiisMette Riis ('67)DEN3:18:47
  
 SB
Mouna El Borgi
Mouna El Borgi ('86)
SWE3:19:44
  
 SB
Karin Arthursson
Karin Arthursson ('69)
SWE3:20:46
  
 SB
Sandra Berglund
Sandra Berglund ('90)
SWE3:23:21
  
 SB
Nanna Løvborg HansenNanna Løvborg Hansen ('90)DEN3:25:28
  
 PB
Camilla Nilsson
Camilla Nilsson ('67)
SWE3:26:26
  
 SB
Liv Ahlgren
Liv Ahlgren ('83)
SWE3:27:22
  
 PB
Lene Dissing SjöLene Dissing Sjö ('71)DEN3:28:03
  
 SB
Maria EbbesenMaria Ebbesen ('88)DEN3:28:26
  
 SB
Marie Louise RosendahlMarie Louise Rosendahl ('75)DEN3:28:35
  
 SB
Carin Bäckström
Carin Bäckström ('69)
SWE3:28:56
  
 PB
Caroline Egnerfors
Caroline Egnerfors ('78)
SWE3:29:01
  
 PB
Dorte Ahlstrøm EwertsenDorte Ahlstrøm Ewertsen ('66)DEN3:31:13
  
 
Anni VedelAnni Vedel ('65)DEN3:32:37
  
 PB
Vanessa DiazVanessa Diaz ('75)DEN3:33:17
  
 
Anette JacobsenAnette Jacobsen ('91)DEN3:33:27
  
 PB
Birgitte StormBirgitte Storm ('69)DEN3:34:54
  
 SB

Seneste resultater

1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix