Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Christmas Competition 27.12.2017 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Kevin RasmussenKevin Rasmussen ('02)Holte Atletik7.60
  
 
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.69
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta7.82
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas8.20
  
 PB
Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF8.50
  
 PB
Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta8.52
  
 SB
Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK9.55
  
 
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)BAK10.17
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.85
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF1.70
  
 PB
Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta1.70
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.65
  
 PB
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta1.40
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta1.35
  
 PB
William WellendorfWilliam Wellendorf ('05)IK Hellas1.25
  
 PB
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)BAK1.25
  
 SB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mads LundMads Lund Sparta4.00
  
 PB
Mikkel RingstedMikkel Ringsted ('96)KIF4.00
  
 SB
Oscar LøwensteinOscar Løwenstein ('02)Helsingør IF3.90
  
 
Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta3.20
  
 PB
Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF2.40
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta8.27
  
 SB
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta8.29
  
 SB
Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)Hvidovre AM8.33
  
 SB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF8.41
  
 SB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta8.42
  
 SB
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK8.53
  
 
Selma BertramSelma Bertram ('03)BAK8.60
  
 
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.61
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta8.63
  
 SB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK8.87
  
 SB
Laura Juul PallesenLaura Juul Pallesen ('03)Amager AC8.89
  
 
Josefine Rosholm LarsenJosefine Rosholm Larsen ('94)KIF8.91
  
 PB
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 8.92
  
 PB
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta8.93
  
 PB
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK9.19
  
 
Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF9.25
  
 PB
Maya PlengeMaya Plenge ('05)BAK9.28
  
 
Amélie VejlgaardAmélie Vejlgaard ('05)Sparta9.32
  
 SB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta9.39
  
 SB
Ida Marie AndresenIda Marie Andresen ('04)9.41
  
 
Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC9.43
  
 
Andrea RousingAndrea Rousing ('05)BAK9.45
  
 PB
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta9.46
  
 PB
Karoline ØrveileKaroline Ørveile ('05)IK Hellas9.53
  
 PB
Ronja Bøgelund LaursenRonja Bøgelund Laursen ('03)BAK9.56
  
 PB
Maria BertramMaria Bertram ('05)Glostrup IC10.07
  
 PB
Andrea Friis ChristensenAndrea Friis Christensen ('05)Glostrup IC10.19
  
 PB
Frederikke Friis KlausenFrederikke Friis Klausen ('04)BAK10.34
  
 PB
Oline MisselOline Missel ('05)Frederiksberg IF10.89
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF11.39
  
 PB
Josefine Rosholm LarsenJosefine Rosholm Larsen ('94)KIF11.44
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK1.55
  
 PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta1.50
  
 PB
Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF1.40
  
 PB
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta1.40
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF1.35
  
 PB
Ida Marie AndresenIda Marie Andresen ('04)1.30
  
 
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK1.30
  
 
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta1.25
  
 PB
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta1.20
  
 PB
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK1.15
  
 
Andrea Friis ChristensenAndrea Friis Christensen ('05)Glostrup IC1.15
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)Sparta3.20
  
 =PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.20
  
 SB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.90
  
 =PB
Eva Kirstein JensenEva Kirstein Jensen ('04)Amager AC1.90
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.51
  
 
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta9.44
  
 PB
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta9.33
  
 PB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta8.38
  
 SB
Lise DamsøLise Damsø ('04)AK Brøndby8.29
  
 
Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF7.90
  
 PB
Amélie VejlgaardAmélie Vejlgaard ('05)Sparta7.70
  
 PB
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta6.91
  
 PB
Maria BertramMaria Bertram ('05)Glostrup IC6.45
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR21.47
  
 PB
 
20.32 WJL PB21.22 WJL PB21.47 WJL PB20.7820.9121.33  

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint