M 60 m Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Terence Ware Terence Ware | USA | 6.70 | PB | |||||||||||
2 | Vincent Gordon Vincent Gordon ('98) | 98 | USA | 6.77 | PB | ||||||||||
3 | Deonne Witherspoon Deonne Witherspoon | USA | 6.78 | PB | |||||||||||
4 | Seth Boomsma Seth Boomsma ('92) | 92 | USA | 6.81 | SB | ||||||||||
5 | Samson Colebrooke Samson Colebrooke ('97) | 97 | BAH | 6.87 | SB | ||||||||||
6 | Aaron Chier Aaron Chier | USA | 6.91 | PB | |||||||||||
7 | Jacob Koelzer Jacob Koelzer | USA | 6.99 | ||||||||||||
8 | Mike Mitchell Mike Mitchell ('81) | 81 | USA | 7.00 | |||||||||||
Indledende heats | 13.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Mike Mitchell Mike Mitchell ('81) | 81 | USA | 6.94 | SB | ||||||||||
1 | Jacob Koelzer Jacob Koelzer | USA | 6.97 | PB | |||||||||||
6 | Murphy Bavinga Murphy Bavinga ('97) | 97 | FRA | 7.36 | PB | ||||||||||
Indledende 2 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Vincent Gordon Vincent Gordon ('98) | 98 | USA | 6.85 | =PB | ||||||||||
2 | Aaron Chier Aaron Chier | USA | 6.96 | SB | |||||||||||
Indledende 3 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Deonne Witherspoon Deonne Witherspoon | USA | 6.82 | PB | |||||||||||
2 | Samson Colebrooke Samson Colebrooke ('97) | 97 | BAH | 6.90 | SB | ||||||||||
3 | Jacob Koelzer Jacob Koelzer | USA | 6.98 | ||||||||||||
Indledende 4 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Terence Ware Terence Ware | USA | 6.74 | PB | |||||||||||
2 | Seth Boomsma Seth Boomsma ('92) | 92 | USA | 6.85 | |||||||||||
Indledende 5 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Seth Boomsma Seth Boomsma ('92) | 92 | USA | 6.86 | |||||||||||
2 | Aaron Chier Aaron Chier | USA | 7.00 | ||||||||||||
M 200 m Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Dartez Hamlin Dartez Hamlin ('97) | 97 | USA | 21.74 | PB | ||||||||||
Finale B 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Christian Lyon Christian Lyon ('98) | 98 | USA | 21.75 | PB | ||||||||||
2 | Elijah Lucy Elijah Lucy ('98) | 98 | USA | 21.79 | SB | ||||||||||
Finale K 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
2 | Murphy Bavinga Murphy Bavinga ('97) | 97 | FRA | 24.46 | PB | ||||||||||
M 600 m Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Dean Cronin Dean Cronin ('93) | 93 | IRL | 1:19.54 | PB | ||||||||||
3 | Bas van Leersum Bas van Leersum ('93) | 93 | NED | 1:20.92 | PB | ||||||||||
M 800 m Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Ty Moss Ty Moss ('97) | 97 | USA | 1:53.54 | SB | ||||||||||
2 | Stephen Marindich Stephen Marindich | USA | 1:55.04 | PB | |||||||||||
3 | Xavier Lechleitner Xavier Lechleitner | USA | 1:55.78 | PB | |||||||||||
M 1 mile Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Brett Meyer Brett Meyer ('96) | 96 | USA | 4:15.38 | PB | ||||||||||
2 | Joshua Yeager Joshua Yeager | USA | 4:15.69 | PB | |||||||||||
Dean Cronin Dean Cronin ('93) | 93 | IRL | DNF | ||||||||||||
M 3000 m Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Alvaro Sanabria Alvaro Sanabria ('89) | 89 | CRC | 8:26.28 | PB | ||||||||||
2 | Jacob Klemz Jacob Klemz | USA | 8:29.59 | SB | |||||||||||
3 | Bailey Timmons Bailey Timmons ('99) | 99 | USA | 8:31.19 | PB | ||||||||||
4 | Austin Post Austin Post | USA | 8:33.14 | SB | |||||||||||
5 | Andrew Fields Andrew Fields | USA | 8:34.38 | PB | |||||||||||
6 | Colin Morrissey Colin Morrissey ('89) | 89 | USA | 8:34.98 | PB | ||||||||||
7 | Mark Freyhof Mark Freyhof ('97) | 97 | USA | 8:37.98 | PB | ||||||||||
8 | Peter Falcon Peter Falcon ('89) | 89 | USA | 8:38.79 | PB | ||||||||||
9 | Nolan Border Nolan Border ('93) | 93 | USA | 8:39.18 | SB | ||||||||||
10 | Pat Letz Pat Letz ('95) | 95 | USA | 8:39.73 | SB | ||||||||||
11 | Kyle Brandt Kyle Brandt | USA | 8:40.39 | PB | |||||||||||
12 | Moses Dirane Moses Dirane ('92) | 92 | RSA | 8:47.79 | PB | ||||||||||
M 60 m hæk Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Antoine Lloyd Antoine Lloyd ('96) | 96 | USA | 7.92 | |||||||||||
2 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 8.00 | =PB | ||||||||||
3 | Stephon Torrence Stephon Torrence ('98) | 98 | USA | 8.06 | PB | ||||||||||
4 | Andrew Neal Andrew Neal ('94) | 94 | USA | 8.08 | |||||||||||
5 | Dario Robinson Dario Robinson | USA | 8.34 | ||||||||||||
6 | Christopher Bryan Christopher Bryan | JAM | 8.36 | ||||||||||||
7 | Vincent Ohlman Vincent Ohlman ('98) | 98 | USA | 8.36 | |||||||||||
8 | Makiyah Smallwood Makiyah Smallwood ('98) | 98 | USA | 8.38 | |||||||||||
Indledende heats | 13.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Makiyah Smallwood Makiyah Smallwood ('98) | 98 | USA | 8.16 | PB | ||||||||||
1 | Louis Humbert Louis Humbert ('99) | 99 | FRA | 8.64 | PB | ||||||||||
2 | Stephon Torrence Stephon Torrence ('98) | 98 | USA | 8.27 | PB | ||||||||||
3 | Vincent Ohlman Vincent Ohlman ('98) | 98 | USA | 8.32 | PB | ||||||||||
6 | Kevin Schultz Kevin Schultz ('95) | 95 | USA | 8.82 | |||||||||||
Indledende 2 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Luke Siedhoff Luke Siedhoff ('87) | 87 | USA | 8.00 | PB | ||||||||||
1 | Stephon Torrence Stephon Torrence ('98) | 98 | USA | 8.15 | PB | ||||||||||
2 | Dario Robinson Dario Robinson | USA | 8.23 | PB | |||||||||||
3 | Frederick Boyd Frederick Boyd ('96) | 96 | USA | 8.36 | |||||||||||
Indledende 3 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Antoine Lloyd Antoine Lloyd ('96) | 96 | USA | 7.89 | SB | ||||||||||
2 | Cody Walton Cody Walton ('95) | 95 | USA | 8.62 | SB | ||||||||||
3 | Louis Humbert Louis Humbert ('99) | 99 | FRA | 8.71 | |||||||||||
Indledende 4 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Andrew Neal Andrew Neal ('94) | 94 | USA | 7.97 | SB | ||||||||||
2 | Christopher Bryan Christopher Bryan | JAM | 8.26 | ||||||||||||
2 | Kevin Schultz Kevin Schultz ('95) | 95 | USA | 8.73 | |||||||||||
3 | Kyle Comstock Kyle Comstock | USA | 8.35 | ||||||||||||
4 | Cody Walton Cody Walton ('95) | 95 | USA | 8.56 | SB | ||||||||||
7 | Cale Wagner Cale Wagner ('97) | 97 | USA | 9.12 | SB | ||||||||||
8 | Cale Wagner Cale Wagner ('97) | 97 | USA | 9.04 | SB | ||||||||||
Indledende 5 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Christopher Bryan Christopher Bryan | JAM | 8.26 | ||||||||||||
2 | Ellis Dustin Ellis Dustin | USA | 8.34 | PB | |||||||||||
3 | Frederick Boyd Frederick Boyd ('96) | 96 | USA | 8.37 | |||||||||||
M Stangspring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Tyler Loontjer Tyler Loontjer ('96) | 96 | USA | 5.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Bailey Stapleman Bailey Stapleman | USA | 5.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Spencer Powell Spencer Powell ('97) | 97 | USA | 4.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lukas van der Watt Lukas van der Watt ('98) | 98 | RSA | 4.91 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Grant Myers Grant Myers | USA | 4.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lindsey Larabee Lindsey Larabee | USA | 4.61 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cody Walton Cody Walton ('95) | 95 | USA | 4.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Isaiah Brown Isaiah Brown | USA | 4.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kevin Cahoy Kevin Cahoy ('96) | 96 | USA | 4.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Chance Chrisman Chance Chrisman ('96) | 96 | USA | 4.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Louis Humbert Louis Humbert ('99) | 99 | FRA | 3.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Cale Wagner Cale Wagner ('97) | 97 | USA | 3.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Isaiah Griffith Isaiah Griffith ('98) | 98 | USA | 7.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Mike Mitchell Mike Mitchell ('81) | 81 | USA | 7.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Christopher Bryan Christopher Bryan | JAM | 7.29 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Bradley Fleurinord Bradley Fleurinord | USA | 7.19 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Dewayne Reed Dewayne Reed | USA | 7.17 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | David Ejumeta David Ejumeta ('97) | 97 | NGR | 6.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jared Seay Jared Seay ('97) | 97 | USA | 6.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Kevin Schultz Kevin Schultz ('95) | 95 | USA | 6.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Kaiwan Culmer Kaiwan Culmer ('96) | 96 | BAH | 15.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Phil Thompson Phil Thompson | USA | 15.06 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alvin McCray Alvin McCray | USA | 14.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jace Anderson Jace Anderson ('96) | 96 | USA | 14.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kevin Norville Kevin Norville | LCA | 14.56 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Murphy Bavinga Murphy Bavinga ('97) | 97 | FRA | 13.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Kevin Nedrick Kevin Nedrick ('98) | 98 | JAM | 18.02 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sanjae Lawrence Sanjae Lawrence ('97) | 97 | JAM | 17.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Vashon McCarthy Vashon McCarthy ('97) | 97 | JAM | 16.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jordan Garr Jordan Garr | USA | 16.69 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Grady Leonard Grady Leonard ('99) | 99 | USA | 16.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nicholas Coghill Nicholas Coghill ('97) | 97 | USA | 16.31 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Seth Sabata Seth Sabata | USA | 16.25 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nick PetersenNick Petersen ('87) | 87 | DEN | 15.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Cale Wagner Cale Wagner ('97) | 97 | USA | 12.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Gari Garmendia Gari Garmendia ('98) | 98 | ESP | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Hristo Bankov Hristo Bankov ('98) | 98 | BUL | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
9 | Nick PetersenNick Petersen ('87) | 87 | DEN | 15.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Gari Garmendia Gari Garmendia ('98) | 98 | ESP | 12.52 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Keosha Saunders Keosha Saunders | USA | 7.51 | PB | |||||||||||
2 | Lakayla Harris Lakayla Harris ('97) | 97 | USA | 7.60 | SB | ||||||||||
3 | Traci Brown Traci Brown | USA | 7.63 | PB | |||||||||||
4 | Sunni Sellers Sunni Sellers | USA | 7.77 | ||||||||||||
5 | Kylia Smith Kylia Smith | BAR | 7.79 | =SB | |||||||||||
7 | Deborah Giffard Deborah Giffard | 00 | FRA | 7.89 | |||||||||||
Indledende heats | 13.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Jatoria McGirt Jatoria McGirt | USA | 7.61 | PB | |||||||||||
2 | Sunni Sellers Sunni Sellers | USA | 7.77 | ||||||||||||
Indledende 2 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Jatoria McGirt Jatoria McGirt | USA | 7.64 | ||||||||||||
1 | Traci Brown Traci Brown | USA | 7.80 | ||||||||||||
2 | Deborah Giffard Deborah Giffard | 00 | FRA | 7.84 | SB | ||||||||||
Indledende 3 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Keosha Saunders Keosha Saunders | USA | 7.62 | PB | |||||||||||
2 | Amber Forbes Amber Forbes | USA | 7.80 | ||||||||||||
Indledende 4 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Lakayla Harris Lakayla Harris ('97) | 97 | USA | 7.67 | SB | ||||||||||
2 | Kylia Smith Kylia Smith | BAR | 7.79 | SB | |||||||||||
K 200 m Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Chelsey Jones Chelsey Jones ('97) | 97 | USA | 24.81 | PB | ||||||||||
2 | Kierra Griggs Kierra Griggs ('98) | 98 | USA | 24.85 | PB | ||||||||||
K 400 m Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Davia Smith Davia Smith ('97) | 97 | JAM | 56.46 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Bailee Cofer Bailee Cofer | USA | 10:01.83 | PB | |||||||||||
2 | Sierra Mortensen Sierra Mortensen ('99) | 99 | USA | 10:09.52 | PB | ||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Barge Jasmine Barge ('97) | 97 | USA | 8.42 | SB | ||||||||||
2 | Mary Young Mary Young ('96) | 96 | USA | 8.45 | SB | ||||||||||
Indledende heats | 13.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
8 | Audrey Wichmann Audrey Wichmann | USA | 10.14 | ||||||||||||
Indledende 3 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Mary Young Mary Young ('96) | 96 | USA | 8.66 | SB | ||||||||||
7 | Audrey Wichmann Audrey Wichmann | USA | 10.19 | ||||||||||||
Indledende 4 13.1. | 13.1. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Barge Jasmine Barge ('97) | 97 | USA | 8.57 | SB | ||||||||||
K Stangspring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Brittany Kallenberger Brittany Kallenberger | USA | 3.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maddie Holland Maddie Holland ('98) | 98 | USA | 3.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rachael Mayberry Rachael Mayberry | USA | 3.65 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Raynesha Lewis Raynesha Lewis ('98) | 98 | USA | 5.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shylia Riley Shylia Riley ('96) | 96 | USA | 5.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ieva Turķe Ieva Turķe ('98) | 98 | LAT | 5.62 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Angela Mercurio Angela Mercurio ('96) | 96 | CAN | 12.47 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Amanda Carty Amanda Carty | JAM | 12.32 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ieva Turķe Ieva Turķe ('98) | 98 | LAT | 12.21 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Taryn Rolle Taryn Rolle ('96) | 96 | BAH | 12.02 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Toni Tupper Toni Tupper ('95) | 95 | USA | 15.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Michaela Dendinger Michaela Dendinger ('95) | 95 | USA | 15.75 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kristina Insingo Kristina Insingo ('97) | 97 | USA | 13.94 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tiara Schmidt Tiara Schmidt | USA | 13.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Latavia Maines Latavia Maines ('98) | 98 | USA | 13.14 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tia Jones Tia Jones ('97) | 97 | USA | 13.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Michaela Dendinger Michaela Dendinger ('95) | 95 | USA | 19.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Højdespring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Landon Bartel Landon Bartel ('96) | 96 | USA | 2.21 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Grant Anderson Grant Anderson ('95) | 95 | USA | 2.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Rogers Willie Rogers Willie | USA | 2.03 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kevin Schultz Kevin Schultz ('95) | 95 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Højdespring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Lara Omerzu Lara Omerzu ('98) | 98 | SLO | 1.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Petra Luterán Petra Luterán ('97) | 97 | HUN | 1.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Stephanie Ahrens Stephanie Ahrens ('96) | 96 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Højdespring Inde 13.1. Finale A Finale | Inde 13.1. | ||||||||||||||
1 | Tierney Lindner Tierney Lindner ('97) | 97 | USA | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Audrey Wichmann Audrey Wichmann | USA | 1.65 | PB | |||||||||||
|