Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lund SWE: Sprinterträffen 13.1.2018 Inde
IFK Hallen

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Björn Boström
Björn Boström ('87)
SWE7.04
  
 SB
2
Filip Nilsson
Filip Nilsson ('92)
SWE7.13
  
 
3
Philip Nilsson
Philip Nilsson ('95)
SWE7.15
  
 
4
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE7.18
  
 =PB
5
Gustav Monien
Gustav Monien ('97)
SWE7.18
  
 
Finale B
1Magnus NielsenMagnus Nielsen ('91)SWE7.27
  
 PB
2
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE7.28
  
 
3
Linus Leveau
Linus Leveau ('97)
SWE7.39
  
 PB
4
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE7.42
  
 
5
Simon Wennolf
Simon Wennolf 
SWE7.45
  
 
Finale C
1Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)DEN7.56
  
 PB
2
Axel Smith
Axel Smith ('86)
SWE8.00
  
 
3
Peter Lindgren
Peter Lindgren ('60)
SWE8.91
  
 
4
Mattias Collin
Mattias Collin ('71)
SWE9.35
  
 
5
Bertil Dersén
Bertil Dersén ('62)
SWE10.11
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Philip Nilsson
Philip Nilsson ('95)
SWE7.07
  
 SB
2
Björn Boström
Björn Boström ('87)
SWE7.13
  
 SB
3
Gustav Monien
Gustav Monien ('97)
SWE7.16
  
 PB
4
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE7.18
  
 PB
5Magnus NielsenMagnus Nielsen ('91)SWE7.35
  
 =PB
Indledende 2
1
Filip Nilsson
Filip Nilsson ('92)
SWE7.11
  
 PB
1
August Basse
August Basse ('08)
SWE10.23
  
 PB
2
Simon Wennolf
Simon Wennolf 
SWE7.37
  
 PB
2
Oskar Jönsson
Oskar Jönsson ('08)
SWE10.45
  
 PB
3
Linus Leveau
Linus Leveau ('97)
SWE7.44
  
 SB
3
Christian Svarvell
Christian Svarvell ('08)
SWE10.66
  
 
4
Axel Smith
Axel Smith ('86)
SWE7.55
  
 PB
4
Alfred Tage
Alfred Tage ('08)
SWE10.96
  
 PB
5Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)DEN8.09
  
 SB
5
Ture Sjöstedt
Ture Sjöstedt ('08)
SWE11.44
  
 PB
6
Jakob Löfkvist
Jakob Löfkvist ('08)
SWE12.14
  
 PB
Indledende 3
1
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE7.25
  
 PB
2
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE7.41
  
 PB
3
Peter Lindgren
Peter Lindgren ('60)
SWE8.76
  
 PB
4
Mattias Collin
Mattias Collin ('71)
SWE9.24
  
 PB
5
Bertil Dersén
Bertil Dersén ('62)
SWE9.95
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde
Inde
Finale 1
1Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)DEN8.39
  
 SB
2
Sebastian Holmberg
Sebastian Holmberg ('87)
SWE9.51
  
 SB
Finale 2
1Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)DEN8.35
  
 SB
2
Sebastian Holmberg
Sebastian Holmberg ('87)
SWE9.39
  
 SB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Moa Kjellander
Moa Kjellander ('99)
SWE7.95
  
 SB
2Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN8.10
  
 PB
3
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE8.11
  
 
4
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE8.27
  
 
Finale B
1
Agnes Johansson
Agnes Johansson ('95)
SWE8.34
  
 
2Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)DEN8.56
  
 
3
Elin Mårtensson
Elin Mårtensson 
SWE9.45
  
 =PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Moa Kjellander
Moa Kjellander ('99)
SWE8.02
  
 SB
2
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE8.09
  
 SB
3
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE8.10
  
 SB
4Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN8.26
  
 =PB
5
Pernille Basse
Pernille Basse ('78)
SWE9.75
  
 PB
Indledende 2
1
Frida McCabe
Frida McCabe ('92)
SWE8.24
  
 SB
2
Agnes Johansson
Agnes Johansson ('95)
SWE8.31
  
 SB
3Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)DEN8.54
  
 PB
4
Beatrice Persson
Beatrice Persson ('99)
SWE8.75
  
 SB
5
Elin Mårtensson
Elin Mårtensson 
SWE9.45
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde
Inde
Finale 1
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.78
  
 SB
2
Moa Kjellander
Moa Kjellander ('99)
SWE8.95
  
 PB
3
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE9.32
  
 SB
4Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)DEN10.00
  
 PB
5Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN10.55
  
 PB
Finale 2
1Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.84
  
 
2
Moa Kjellander
Moa Kjellander ('99)
SWE9.04
  
 
3
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE9.14
  
 SB
4Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)DEN10.01
  
 
5Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)DEN10.31
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Matilda Nilsson
Matilda Nilsson ('93)
SWE1.81
  
 PB
2
Ellen White
Ellen White ('01)
SWE1.66
  
 PB
3
Moa Feldt
Moa Feldt ('03)
SWE1.55
  
 =PB
4
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE1.55
  
 
5
Sara Johansson
Sara Johansson ('94)
SWE1.50
  
 SB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde
Inde
Finale 1
1
Jacob Lenz
Jacob Lenz ('99)
SWE8.85
  
 SB
2
Simon Martinsson
Simon Martinsson ('01)
SWE9.25
  
 PB
3
Casper Borgström
Casper Borgström 
SWE10.27
  
 PB
Finale 2
1
Jacob Lenz
Jacob Lenz ('99)
SWE8.81
  
 SB
D17 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE7.29
  
 PB
2
Adam Landén
Adam Landén ('02)
SWE7.36
  
 
3
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE7.67
  
 PB
4
Eli Karström
Eli Karström ('01)
SWE8.18
  
 PB
Finale 2
1
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE7.30
  
 
2
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE7.81
  
 
3
Eli Karström
Eli Karström ('01)
SWE8.22
  
 
D17 60 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    
Inde
Inde
Finale 1
1
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE8.62
  
 PB
2
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
SWE8.67
  
 PB
3
Eli Karström
Eli Karström ('01)
SWE10.30
  
 PB
Finale 2
1
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE8.52
  
 PB
2
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
SWE8.66
  
 PB
3
Eli Karström
Eli Karström ('01)
SWE10.25
  
 PB
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE7.82
  
 
2
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE7.84
  
 SB
3
Samantha Oware
Samantha Oware ('01)
SWE7.97
  
 =SB
4
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE8.14
  
 PB
5
Ida Ottosson
Ida Ottosson ('01)
SWE8.18
  
 
Finale B
1
Elin Ekelund
Elin Ekelund ('02)
SWE8.30
  
 SB
2
Julia Berns
Julia Berns ('02)
SWE8.52
  
 
3
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE8.54
  
 
4
Ida Valentinsson
Ida Valentinsson ('02)
SWE9.26
  
 PB
5
Ann-Sofie Tanskanen
Ann-Sofie Tanskanen ('01)
SWE9.42
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Wilma Rosenquist
Wilma Rosenquist ('01)
SWE7.81
  
 PB
2
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE7.87
  
 SB
3
Samantha Oware
Samantha Oware ('01)
SWE7.97
  
 SB
4
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE7.99
  
 SB
5
Ida Ottosson
Ida Ottosson ('01)
SWE8.17
  
 SB
6
Elin Ekelund
Elin Ekelund ('02)
SWE8.31
  
 SB
Indledende 2
1
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE8.24
  
 PB
2
Julia Berns
Julia Berns ('02)
SWE8.43
  
 PB
3
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE8.48
  
 PB
4
Alyson Vera
Alyson Vera ('02)
SWE8.54
  
 PB
5
Ida Valentinsson
Ida Valentinsson ('02)
SWE9.29
  
 PB
6
Ann-Sofie Tanskanen
Ann-Sofie Tanskanen ('01)
SWE9.32
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde
Inde
Finale 1
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE8.89
  
 PB
2
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE9.04
  
 PB
3
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE9.20
  
 SB
4
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE9.38
  
 PB
5
Maja Jönsson
Maja Jönsson ('02)
SWE9.81
  
 PB
6
Ida Valentinsson
Ida Valentinsson ('02)
SWE10.81
  
 PB
Finale 2
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE8.90
  
 
2
Olivia Stridh
Olivia Stridh ('02)
SWE9.01
  
 PB
3
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
SWE9.15
  
 SB
4
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE9.52
  
 
5
Maja Jönsson
Maja Jönsson ('02)
SWE9.72
  
 PB
6
Ida Valentinsson
Ida Valentinsson ('02)
SWE10.99
  
 
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE7.43
  
 PB
2
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE7.46
  
 PB
3
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE8.29
  
 PB
4
Noa Holtås
Noa Holtås ('03)
SWE8.34
  
 PB
Finale B
1
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE8.81
  
 PB
2
Albert Lindberg Tomasevic
Albert Lindberg Tomasevic ('04)
SWE9.03
  
 PB
3
Filip Olsson
Filip Olsson ('04)
SWE9.08
  
 PB
4
Christoffer Cimbritz
Christoffer Cimbritz ('04)
SWE9.68
  
 PB
5
Gabriel Abrahamsson
Gabriel Abrahamsson ('04)
SWE9.86
  
 
6
Hilding Grip
Hilding Grip ('04)
SWE10.01
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE7.47
  
 PB
2
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE7.48
  
 PB
3
Zacharias Parmatow
Zacharias Parmatow ('03)
SWE8.26
  
 PB
4
Isak Holgersson
Isak Holgersson ('04)
SWE8.33
  
 PB
5
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE8.84
  
 PB
6
Hilding Grip
Hilding Grip ('04)
SWE9.98
  
 PB
Indledende 2
1
Albin Lago
Albin Lago ('03)
SWE8.22
  
 PB
2
Noa Holtås
Noa Holtås ('03)
SWE8.45
  
 PB
3
Albert Lindberg Tomasevic
Albert Lindberg Tomasevic ('04)
SWE9.09
  
 PB
4
Filip Olsson
Filip Olsson ('04)
SWE9.10
  
 PB
5
Christoffer Cimbritz
Christoffer Cimbritz ('04)
SWE9.82
  
 PB
5
Gabriel Abrahamsson
Gabriel Abrahamsson ('04)
SWE9.82
  
 PB
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE8.15
  
 
2
Daga Indebetou
Daga Indebetou ('03)
SWE8.29
  
 PB
3
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE8.45
  
 PB
4
Tova Möllerström
Tova Möllerström ('03)
SWE8.59
  
 PB
5
Filippa Svensson
Filippa Svensson ('03)
SWE8.65
  
 PB
Finale B
1
Titti Ewertzh
Titti Ewertzh ('03)
SWE8.53
  
 PB
2
Iben Christrup
Iben Christrup ('04)
SWE8.74
  
 PB
3
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE8.83
  
 
4
Tilda Persson
Tilda Persson ('04)
SWE9.18
  
 PB
5
Hilda Belin
Hilda Belin ('04)
SWE10.23
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Famke Persson
Famke Persson ('03)
SWE8.13
  
 SB
2
Daga Indebetou
Daga Indebetou ('03)
SWE8.39
  
 PB
3
Filippa Svensson
Filippa Svensson ('03)
SWE8.67
  
 PB
4
Iben Christrup
Iben Christrup ('04)
SWE8.76
  
 PB
5
Johanna Obradovic
Johanna Obradovic ('03)
SWE9.27
  
 PB
6
Hilda Belin
Hilda Belin ('04)
SWE10.10
  
 PB
Indledende 2
1
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE8.58
  
 PB
2
Titti Ewertzh
Titti Ewertzh ('03)
SWE8.62
  
 PB
3
Tova Möllerström
Tova Möllerström ('03)
SWE8.67
  
 PB
4
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE8.78
  
 PB
5
Tindra Röme
Tindra Röme ('04)
SWE9.28
  
 PB
6
Tilda Persson
Tilda Persson ('04)
SWE9.32
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Filippa Svensson
Filippa Svensson ('03)
SWE9.76
  
 
2
Wilma Dahlberg
Wilma Dahlberg ('03)
SWE9.77
  
 PB
3
Tindra Röme
Tindra Röme ('04)
SWE9.79
  
 PB
4
Milla Svanberg
Milla Svanberg ('03)
SWE9.87
  
 
5
Iben Christrup
Iben Christrup ('04)
SWE9.97
  
 PB
Finale B
1
Kajsa Månsson
Kajsa Månsson ('04)
SWE10.21
  
 PB
2
Moa Feldt
Moa Feldt ('03)
SWE10.29
  
 PB
3
Una Ademovic
Una Ademovic ('04)
SWE10.38
  
 
4
Tilda Persson
Tilda Persson ('04)
SWE10.54
  
 PB
5
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE10.98
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Filippa Svensson
Filippa Svensson ('03)
SWE9.69
  
 PB
2
Milla Svanberg
Milla Svanberg ('03)
SWE9.80
  
 PB
3
Tindra Röme
Tindra Röme ('04)
SWE9.94
  
 PB
4
Kajsa Månsson
Kajsa Månsson ('04)
SWE10.33
  
 PB
5
Una Ademovic
Una Ademovic ('04)
SWE10.35
  
 PB
Indledende 2
1
Wilma Dahlberg
Wilma Dahlberg ('03)
SWE9.79
  
 PB
2
Iben Christrup
Iben Christrup ('04)
SWE10.01
  
 PB
3
Moa Feldt
Moa Feldt ('03)
SWE10.37
  
 PB
4
Tilda Persson
Tilda Persson ('04)
SWE10.93
  
 PB
5
Magda Karlsson
Magda Karlsson ('04)
SWE11.01
  
 PB
D13 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE8.29
  
 PB
2
Viktor Hedner
Viktor Hedner ('05)
SWE8.64
  
 PB
3
Jeroen Persson
Jeroen Persson ('05)
SWE8.80
  
 PB
4
Alexander Eklund
Alexander Eklund ('05)
SWE8.83
  
 PB
5
Jacob Carlsson
Jacob Carlsson ('05)
SWE8.88
  
 PB
6
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE9.12
  
 PB
7
Filip Lindstrup
Filip Lindstrup ('05)
SWE9.75
  
 PB
Finale 2
1
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE8.40
  
 
2
Viktor Hedner
Viktor Hedner ('05)
SWE8.68
  
 
3
Alexander Eklund
Alexander Eklund ('05)
SWE8.74
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde
Inde
Finale 1
1
Alexander Eklund
Alexander Eklund ('05)
SWE10.53
  
 
2
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE11.16
  
 
Finale 2
1
Alexander Eklund
Alexander Eklund ('05)
SWE10.34
  
 PB
2
Leo Göransson
Leo Göransson ('05)
SWE11.04
  
 PB
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
SWE8.20
  
 
2
Celia Parmatow
Celia Parmatow ('05)
SWE8.76
  
 PB
3
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE8.88
  
 PB
4
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE8.98
  
 PB
5
Joanna Ek
Joanna Ek ('05)
SWE9.09
  
 PB
Finale B
1
Mira Johansson
Mira Johansson ('05)
SWE9.45
  
 PB
2
Linnea Rydin
Linnea Rydin ('05)
SWE9.65
  
 PB
3
Jenny Nilsson
Jenny Nilsson ('05)
SWE9.69
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Celia Parmatow
Celia Parmatow ('05)
SWE8.80
  
 PB
2
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE9.02
  
 PB
3
Joanna Ek
Joanna Ek ('05)
SWE9.14
  
 PB
4
Alba Hansson
Alba Hansson ('05)
SWE9.37
  
 PB
5
Linnea Rydin
Linnea Rydin ('05)
SWE9.72
  
 PB
Indledende 2
1
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
SWE8.18
  
 
2
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE9.00
  
 PB
3
Hanna Lindström
Hanna Lindström ('05)
SWE9.28
  
 PB
4
Jenny Nilsson
Jenny Nilsson ('05)
SWE9.38
  
 PB
5
Mira Johansson
Mira Johansson ('05)
SWE9.50
  
 
P13 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde
Inde
Finale 1
1
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
SWE9.39
  
 PB
2
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE9.98
  
 PB
3
Alba Hansson
Alba Hansson ('05)
SWE10.55
  
 PB
4
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE11.31
  
 PB
5
Mira Johansson
Mira Johansson ('05)
SWE11.79
  
 PB
Finale 2
1
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
SWE9.44
  
 SB
2
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE9.99
  
 SB
3
Alba Hansson
Alba Hansson ('05)
SWE10.50
  
 PB
4
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE11.14
  
 PB
5
Mira Johansson
Mira Johansson ('05)
SWE11.64
  
 PB
D12 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1
Filip Sjöberg
Filip Sjöberg ('06)
SWE9.05
  
 PB
2
Isaiah Tay
Isaiah Tay ('06)
SWE9.13
  
 PB
3
William Anderberg
William Anderberg ('06)
SWE9.22
  
 PB
4
Jonatan Palancher
Jonatan Palancher ('06)
SWE9.29
  
 PB
Finale 2
1
Isaiah Tay
Isaiah Tay ('06)
SWE9.19
  
 PB
2
Filip Sjöberg
Filip Sjöberg ('06)
SWE9.19
  
 
3
Jonatan Palancher
Jonatan Palancher ('06)
SWE9.46
  
 SB
P12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Julia Englund
Julia Englund ('06)
SWE8.74
  
 PB
2
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE8.79
  
 PB
3
Elin Pihlström
Elin Pihlström ('06)
SWE9.10
  
 PB
4
Ella Roman
Ella Roman ('06)
SWE9.44
  
 PB
5
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE9.92
  
 PB
6
Beata Wrigstad
Beata Wrigstad ('06)
SWE10.03
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1