Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 4-kamp 7.1.2018 Inde

M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta9.21
  
 PB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik10.95
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta4.15
  
 SB
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)KIF4.00
  
 SB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta3.85
  
 PB
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta3.55
  
 PB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK773.40
  
 PB
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)Sparta3.40
  
 SB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19003.25
  
 PB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3.25
  
 PB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik3.25
  
 SB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta2.95
  
 PB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta2.80
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik2.65
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta2.65
  
 PB
Rasmus Hvorup JensenRasmus Hvorup Jensen ('04)Sparta2.50
  
 PB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta2.50
  
 SB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta2.20
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta2.20
  
 SB
Zulfikar AliZulfikar Ali Roar Atletik1.90
  
 PB
Sebastian ThulstrupSebastian Thulstrup ('04)Sparta1.75
  
 PB
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta1.75
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK776.28
  
 PB
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6.06
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta5.94
  
 SB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta5.90
  
 PB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik5.89
  
 SB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta5.77
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta5.69
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta5.68
  
 SB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik5.60
  
 
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik5.52
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19005.52
  
 PB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM5.33
  
 
Lehn WildmooreLehn Wildmoore ('03)Aarhus 19005.03
  
 PB
Zulfikar AliZulfikar Ali Roar Atletik4.55
  
 PB
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta4.48
  
 PB
Rasmus Hvorup JensenRasmus Hvorup Jensen ('04)Sparta4.41
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta4.31
  
 SB
Saef AliSaef Ali Roar Atletik3.67
  
 PB
Sebastian ThulstrupSebastian Thulstrup ('04)Sparta2.95
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)KIF11.70
  
 SB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta11.31
  
 PB
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik11.06
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta9.55
  
 SB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta9.90
  
 PB
Cathrine LaugesenCathrine Laugesen ('90)KIF10.20
  
 PB
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta10.22
  
 SB
Laura Wrisberg KæstelLaura Wrisberg Kæstel ('98)Holte Atletik10.65
  
 SB
Josefine Rosholm LarsenJosefine Rosholm Larsen ('94)KIF11.09
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF11.13
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK1.56
  
 PB
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19001.56
  
 
Laura Wrisberg KæstelLaura Wrisberg Kæstel ('98)Holte Atletik1.56
  
 SB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA1.53
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta1.44
  
 SB
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta1.44
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta1.41
  
 SB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19001.41
  
 
Cathrine LaugesenCathrine Laugesen ('90)KIF1.41
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF1.38
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1.35
  
 PB
Josefine Rosholm LarsenJosefine Rosholm Larsen ('94)KIF1.32
  
 PB
Mille FruerledMille Fruerled ('03)Roar Atletik1.26
  
 PB
Ronja OlafsdottirRonja Olafsdottir ('03)Roar Atletik1.11
  
 PB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta5.26
  
 SB
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5.15
  
 PB
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.14
  
 SB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.04
  
 SB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta5.03
  
 SB
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK4.96
  
 PB
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta4.94
  
 SB
Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19004.91
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta4.79
  
 PB
Laura Wrisberg KæstelLaura Wrisberg Kæstel ('98)Holte Atletik4.76
  
 SB
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta4.73
  
 SB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta4.55
  
 PB
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta4.54
  
 PB
Cathrine LaugesenCathrine Laugesen ('90)KIF4.38
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta4.32
  
 PB
Josefine Rosholm LarsenJosefine Rosholm Larsen ('94)KIF4.26
  
 
Mille FruerledMille Fruerled ('03)Roar Atletik3.64
  
 PB
Ronja OlafsdottirRonja Olafsdottir ('03)Roar Atletik3.02
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint