Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Tirsdagsstævne 16.1.2018 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)Aalborg AM9.12
  
 PB
Marius M SzwedMarius M Szwed ('05)Aalborg AM9.34
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.41
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM1.85
  
 SB
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM1.75
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM10.67
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)Aalborg AM8.22
  
 
Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.31
  
 
Amanda MalinovskiAmanda Malinovski ('98)Aalborg AM8.54
  
 PB
Amanda MalinovskiAmanda Malinovski ('98)Aalborg AM8.62
  
 
Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.77
  
 
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM9.15
  
 SB
Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM9.15
  
 
Ida TerplingIda Terpling ('05)Aalborg AM9.29
  
 
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM9.35
  
 PB
Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM9.39
  
 PB
Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)Aalborg AM9.43
  
 PB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.44
  
 PB
Ida TerplingIda Terpling ('05)Aalborg AM9.48
  
 
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM9.49
  
 
Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM9.68
  
 PB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.69
  
 =PB
Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Hjørring Atletik9.72
  
 PB
Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Hjørring Atletik9.82
  
 
Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM9.89
  
 PB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM10.64
  
 PB
Sophia TrykSophia Tryk ('06)Aalborg AM11.70
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM1.35
  
 
Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM1.35
  
 PB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM1.30
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.07
  
 PB
Mathilde GregersenMathilde Gregersen ('03)Aalborg AM4.49
  
 
Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)Aalborg AM4.11
  
 PB
Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM3.02
  
 PB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM9.97
  
 PB
Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM9.87
  
 PB
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM8.15
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM9.15
  
 PB
Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Hjørring Atletik7.27
  
 PB
Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM7.16
  
 PB
Ida TerplingIda Terpling ('05)Aalborg AM6.11
  
 

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2