Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Mira POR: 55th European Champion Clubs Cup Cross Country 4.2.2018 Cross

M Cross 10.3 km    

Finale A

Finale
1
Davis Kiplangat
Davis Kiplangat ('98)
KEN29:44
  
 
2
Isaac Kimeli
Isaac Kimeli ('94)
BEL30:02
  
 
3
Ramazan Özdemir
Ramazan Özdemir ('91)
TUR30:14
  
 
4
Ayad Lamdassem
Ayad Lamdassem ('81)
ESP30:23
  
 
5
Robel Fsiha
Robel Fsiha ('96)
ERI30:28
  
 
6
Rui Pedro Silva
Rui Pedro Silva ('81)
POR30:30
  
 
7
Rui Teixeira
Rui Teixeira ('82)
POR30:32
  
 
8
Robin Hendrix
Robin Hendrix ('95)
BEL30:39
  
 
9
Matthias Kyburz
Matthias Kyburz ('90)
SUI30:40
  
 
10
Roman Fosti
Roman Fosti ('83)
EST30:41
  
 
11
Licínio Pimentel
Licínio Pimentel ('77)
POR30:48
  
 
12
Bekir Karayel
Bekir Karayel ('82)
TUR30:52
  
 
13
Yassine Rachik
Yassine Rachik ('93)
ITA30:54
  
 
14
Simon Debognies
Simon Debognies ('96)
BEL30:54
  
 
15
Robbie Farnham-Rose
Robbie Farnham-Rose ('94)
GBR30:56
  
 
16
Thomas De Bock
Thomas De Bock ('91)
BEL30:59
  
 
17
Kevin Dooney
Kevin Dooney ('93)
IRL31:01
  
 
18
Freddy Guimard
Freddy Guimard ('86)
FRA31:03
  
 
19
El Hassane Ben Lkhainouch
El Hassane Ben Lkhainouch ('81)
FRA31:04
  
 
20
Bruno Albuquerque
Bruno Albuquerque ('89)
POR31:05
  
 
21
Jesper van der Wielen
Jesper van der Wielen ('91)
NED31:06
  
 
22
Javier García
Javier García ('88)
ESP31:07
  
 
23
Daniel Mateo
Daniel Mateo ('89)
ESP31:13
  
 
24Peter GlansPeter Glans ('93)DEN31:16
  
 
25
Ricardo Rosado
Ricardo Rosado ('88)
ESP31:18
  
 
26
Mick Clohisey
Mick Clohisey ('86)
IRL31:20
  
 
27
Romain Courcieres
Romain Courcieres ('87)
FRA31:24
  
 
28
Philipp Baar
Philipp Baar ('92)
GER31:26
  
 
29
Mike Foppen
Mike Foppen ('96)
NED31:31
  
 
30
Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed
Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed ('93)
SUD31:33
  
 
31
Cihat Ulus
Cihat Ulus ('90)
TUR31:34
  
 
32
Olle Walleräng
Olle Walleräng ('85)
SWE31:36
  
 
33
Emil Dobrowolski
Emil Dobrowolski ('86)
POL31:40
  
 
34
Yago Rojo
Yago Rojo ('95)
ESP31:41
  
 
35
Francesco Carrera
Francesco Carrera ('90)
ITA31:41
  
 
36
Muzaffer Bayram
Muzaffer Bayram ('90)
TUR31:42
  
 
37
Ahmed Ezzobayry
Ahmed Ezzobayry ('78)
FRA31:42
  
 
38Andreas Schonberg LommerAndreas Schonberg Lommer ('91)DEN31:45
  
 
39
Stephan Listabarth
Stephan Listabarth ('93)
AUT31:46
  
 
40
Neil Burton
Neil Burton ('82)
GBR31:46
  
 
41
Timon Theuer
Timon Theuer ('94)
AUT31:50
  
 
42
Nfamara Njie
Nfamara Njie ('98)
GAM31:56
  
 
43
Oliver Löfqvist
Oliver Löfqvist ('98)
SWE31:59
  
 
44
Alper Demir
Alper Demir ('90)
TUR32:00
  
 
45
Max Nicholls
Max Nicholls ('96)
GBR32:02
  
 
46
Ryan Driscoll
Ryan Driscoll ('94)
GBR32:04
  
 
47
Julian Flügel
Julian Flügel ('86)
GER32:07
  
 
48
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE32:08
  
 
49
Sedat Günen
Sedat Günen ('88)
TUR32:08
  
 
50
Przemysław Dąbrowski
Przemysław Dąbrowski ('89)
POL32:09
  
 
51
Julien Samson
Julien Samson ('92)
FRA32:10
  
 
52
Paolo Zanatta
Paolo Zanatta ('82)
ITA32:13
  
 
53
Ben Cole
Ben Cole ('85)
GBR32:13
  
 
54
Joeri Wolf
Joeri Wolf ('91)
NED32:14
  
 
55
Gashau Ayale
Gashau Ayale ('96)
ISR32:17
  
 
56
Hrístos Kallías
Hrístos Kallías ('88)
GRE32:24
  
 
57
Michael Gras
Michael Gras ('91)
FRA32:25
  
 
58
Giovanni Auciello
Giovanni Auciello ('80)
ITA32:25
  
 
59
Mark Kirwan
Mark Kirwan ('85)
IRL32:27
  
 
60
Torstein Tengsareid
Torstein Tengsareid ('89)
NOR32:27
  
 
61
Yitayew Abuhay
Yitayew Abuhay ('96)
ISR32:29
  
 
62
Lars Erik Malde
Lars Erik Malde ('90)
NOR32:30
  
 
63
Andreas Straßner
Andreas Straßner ('79)
GER32:31
  
 
64
Dímos Maggínas
Dímos Maggínas ('82)
GRE32:33
  
 
65Jacob Ilbjerg StengaardJacob Ilbjerg Stengaard ('94)DEN32:35
  
 
66
Yonas Kinde
Yonas Kinde ('80)
ETH32:37
  
 
67
Wesley Mols
Wesley Mols ('96)
NED32:37
  
 
68
Cillian O'Leary
Cillian O'Leary ('80)
IRL32:40
  
 
69
Christoph Sander
Christoph Sander ('88)
AUT32:41
  
 
70
Lukáš Olejníček
Lukáš Olejníček ('88)
CZE32:42
  
 
71
Mateusz Demczyszak
Mateusz Demczyszak ('86)
POL32:45
  
 
72
Paul Schmidt
Paul Schmidt ('85)
GER32:48
  
 
73
Jorrit Cleij
Jorrit Cleij ('87)
NED32:51
  
 
74
Maciej Badurek
Maciej Badurek ('88)
POL32:57
  
 
75
Philip Cortvriendt
Philip Cortvriendt ('94)
BEL32:59
  
 
76
Eoin Strutt
Eoin Strutt ('96)
IRL33:00
  
 
77Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)DEN33:01
  
 
78
Charlie Joslin-Allen
Charlie Joslin-Allen ('95)
GBR33:02
  
 
79
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom ('77)
SWE33:04
  
 
80
Sami Mohammed-Eldai
Sami Mohammed-Eldai ('97)
ISR33:05
  
 
81
Jamie Bryant
Jamie Bryant ('94)
GBR33:09
  
 
82Kasper SkovKasper Skov ('92)DEN33:12
  
 
83
Yeóryios Mínos
Yeóryios Mínos ('88)
GRE33:13
  
 
84
Marius Ruth
Marius Ruth ('93)
NOR33:23
  
 
85
Simen Bergseth
Simen Bergseth ('92)
NOR33:25
  
 
86
Raivo Alla
Raivo Alla ('82)
EST33:31
  
 
87
Taavi Tambur
Taavi Tambur ('83)
EST33:37
  
 
88
Kenny Deneyer
Kenny Deneyer ('86)
BEL33:46
  
 
89
Ludwig Ruder
Ludwig Ruder ('91)
SUI33:49
  
 
90
Misganaw Mesele
Misganaw Mesele ('97)
ISR33:52
  
 
91
Ats Sõnajalg
Ats Sõnajalg ('90)
EST33:55
  
 
92
Jan Kohut
Jan Kohut ('85)
CZE33:57
  
 
93
John Dunne
John Dunne ('78)
IRL34:00
  
 
94
Matti Rauma
Matti Rauma ('82)
FIN34:01
  
 
95
Roman Hvalõnski
Roman Hvalõnski ('88)
EST34:03
  
 
96
Patrick Krammer
Patrick Krammer ('90)
AUT34:04
  
 
97
Christian Molitor
Christian Molitor ('88)
LUX34:21
  
 
98
Lukas Soural
Lukas Soural ('82)
CZE34:23
  
 
99
Thijs Feuth
Thijs Feuth ('81)
NED34:30
  
 
100
Adam Dvořáček
Adam Dvořáček ('96)
CZE34:36
  
 
101
Roland Fencl
Roland Fencl ('92)
AUT34:38
  
 
102
Jakub Smetana
Jakub Smetana ('96)
CZE34:47
  
 
103
Bob Bertemes
Bob Bertemes ('94)
LUX34:53
  
 
104
Lukas Vogtli
Lukas Vogtli ('99)
SUI34:54
  
 
105
Joonas Lehtinen
Joonas Lehtinen ('88)
FIN34:55
  
 
106
Mateusz Krzystof Madziar
Mateusz Krzystof Madziar ('94)
GRE35:01
  
 
107
Eden Katsir
Eden Katsir ('95)
ISR35:05
  
 
108
Jakub Nowak
Jakub Nowak ('89)
POL35:13
  
 
109
Abdi Hassan
Abdi Hassan ('99)
NED35:13
  
 
110
Robert Míč
Robert Míč ('92)
CZE35:14
  
 
111
Kalle Linnasaari
Kalle Linnasaari ('97)
FIN35:33
  
 
112
Maunu Toivari
Maunu Toivari ('89)
FIN35:35
  
 
113
Stefan Kornelis
Stefan Kornelis ('76)
LUX36:40
  
 
114
Athanásios Pagounádis
Athanásios Pagounádis ('87)
GRE37:22
  
 
115
Michel Useldinger
Michel Useldinger ('79)
LUX40:40
  
 
K Cross 6.3 km    

Finale A

Finale
1
Katarzyna Rutkowska
Katarzyna Rutkowska ('94)
POL20:07
  
 
2
Jessica Augusto
Jessica Augusto ('81)
POR20:08
  
 
3
Ancuţa Bobocel
Ancuţa Bobocel ('87)
ROU20:10
  
 
4
Trihas Gebre
Trihas Gebre ('90)
ESP20:15
  
 
5
Sara Moreira
Sara Moreira ('85)
POR20:19
  
 
6
Esma Aydemir
Esma Aydemir ('92)
TUR20:22
  
 
7
Inês Monteiro
Inês Monteiro ('80)
POR20:24
  
 
8
Sviatlana Kudzelich
Sviatlana Kudzelich ('87)
BLR20:27
  
 
9
Özlem Kaya
Özlem Kaya ('90)
TUR20:30
  
 
10
Sara Catarina Ribeiro
Sara Catarina Ribeiro ('90)
POR20:31
  
 
11
María Azucena Díaz
María Azucena Díaz ('82)
ESP20:42
  
 
12
Carla Salomé Rocha
Carla Salomé Rocha ('90)
POR20:46
  
 
13
Gema Martin
Gema Martin ('87)
ESP20:54
  
 
14
Louise Small
Louise Small ('92)
GBR20:55
  
 
15
Paulina Mikiewicz-Łapińska
Paulina Mikiewicz-Łapińska ('92)
POL21:00
  
 
16
Emine Hatun Tuna
Emine Hatun Tuna ('95)
TUR21:03
  
 
17
Lizzie Lee
Lizzie Lee ('80)
IRL21:04
  
 
18
Katie Bingle
Katie Bingle ('93)
GBR21:06
  
 
19
Zulema Fuentes-Pila
Zulema Fuentes-Pila ('77)
ESP21:09
  
 
20
Yayla Kiliç
Yayla Kiliç ('97)
TUR21:12
  
 
21
Elif Dağdelen
Elif Dağdelen ('91)
TUR21:15
  
 
22
Michelle Finn
Michelle Finn ('89)
IRL21:21
  
 
23
Nuran Satilmis
Nuran Satilmis ('97)
TUR21:28
  
 
24
Sabahat Akpinar
Sabahat Akpinar ('93)
TUR21:32
  
 
25
Nicole Egger
Nicole Egger ('85)
SUI21:34
  
 
26
Paula Kopciewska
Paula Kopciewska ('92)
POL21:35
  
 
27Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)DEN21:36
  
 
28
Vera Hoffmann
Vera Hoffmann ('96)
LUX21:37
  
 
29
Séverine Hamel
Séverine Hamel ('78)
FRA21:46
  
 
30
Kim Geypen
Kim Geypen ('84)
BEL21:46
  
 
31
Sinead O'Connor
Sinead O'Connor ('86)
IRL21:47
  
 
32
Ivyne Lagat
Ivyne Lagat ('93)
KEN21:49
  
 
33
Lauren Hall
Lauren Hall ('91)
GBR21:50
  
 
34
Elodie Alexandre
Elodie Alexandre ('83)
FRA21:53
  
 
35
Anna Maria Mazzetti
Anna Maria Mazzetti ('88)
ITA21:53
  
 
36
Sümeyye Erol
Sümeyye Erol ('97)
TUR21:54
  
 
37
Izabela Parszczyńska
Izabela Parszczyńska ('88)
POL21:57
  
 
38
Claire McCarthy
Claire McCarthy ('76)
IRL22:01
  
 
39
Elefthería Petrouláki
Elefthería Petrouláki ('91)
GRE22:08
  
 
40
Laura Gent
Laura Gent ('95)
GBR22:12
  
 
41
Vincianne Cussot
Vincianne Cussot ('82)
FRA22:15
  
 
42
Laura Biagetti
Laura Biagetti ('90)
ITA22:24
  
 
43
Natalia Gomez
Natalia Gomez ('94)
ESP22:28
  
 
44
Hannah Kitchen
Hannah Kitchen ('90)
GBR22:29
  
 
45
Charlene Etoile
Charlene Etoile ('90)
FRA22:32
  
 
46
Charlotte Dewilde
Charlotte Dewilde ('94)
BEL22:32
  
 
47
Céline Aebi
Céline Aebi ('96)
SUI22:35
  
 
48
Carolyne Baxter
Carolyne Baxter ('91)
GBR22:42
  
 
49
Petra Eggenschwiler
Petra Eggenschwiler ('88)
SUI22:46
  
 
50Marie Holst MørchMarie Holst Mørch ('94)DEN22:47
  
 
51
Michelle Kenny
Michelle Kenny ('79)
IRL22:48
  
 
52
Eva Galle
Eva Galle ('92)
BEL22:53
  
 
53
Gabi Nyffeler
Gabi Nyffeler ('79)
SUI23:09
  
 
54
Nevena Jovanović
Nevena Jovanović ('88)
SRB23:11
  
 
55
Helene Colle
Helene Colle ('87)
FRA23:11
  
 
56
Carol Finn
Carol Finn ('88)
IRL23:16
  
 
57
Stavroúla Hrisaidí
Stavroúla Hrisaidí ('96)
GRE23:36
  
 
58Augusta Maria Grønbo ChristensenAugusta Maria Grønbo Christensen DEN23:50
  
 
59
Julie Van De Vondel
Julie Van De Vondel ('94)
BEL23:50
  
 
60
Lisa Schneeberger
Lisa Schneeberger ('96)
SUI23:54
  
 
61
Radmila Djurovic
Radmila Djurovic ('88)
SRB23:59
  
 
62Sarah Bruun NielsenSarah Bruun Nielsen ('97)DEN23:59
  
 
63
Elena Maria Petrini
Elena Maria Petrini ('92)
ITA24:05
  
 
64
Jenny Gloden
Jenny Gloden ('93)
LUX24:09
  
 
65
Nora Trklja
Nora Trklja ('89)
SRB24:10
  
 
66
Nina Djurić
Nina Djurić ('96)
SRB24:13
  
 
67
Flore Martinuzzi
Flore Martinuzzi ('73)
FRA24:15
  
 
68
Charlotte Sijmens
Charlotte Sijmens ('95)
BEL24:25
  
 
69
Lena Haas
Lena Haas ('99)
SUI24:34
  
 
70
María Pardaloú
María Pardaloú ('84)
GRE24:48
  
 
71
Isabelle Mariutto
Isabelle Mariutto ('84)
LUX25:21
  
 
72
Hanne Van Loock
Hanne Van Loock ('99)
BEL27:17
  
 
73
Chantal Hayen
Chantal Hayen ('84)
LUX27:32
  
 
74
Rafaela Pardalou
Rafaela Pardalou ('94)
GRE29:33
  
 
D19 Cross 6.3 km    

Finale A

Finale
1
Aaron Las Heras
Aaron Las Heras 
ESP18:40
  
 
2
Mario García
Mario García ('99)
ESP18:42
  
 
3
Ömer Amaçtan
Ömer Amaçtan ('01)
TUR18:47
  
 
4
Ramazan Baştuğ
Ramazan Baştuğ 
TUR18:50
  
 
5
Vasco Vilaça
Vasco Vilaça ('99)
POR18:52
  
 
6
Ayetullah Aslanhan
Ayetullah Aslanhan ('01)
TUR19:03
  
 
7
Adisu Guadia
Adisu Guadia ('02)
ISR19:11
  
 
8
Eshetu Worku
Eshetu Worku ('99)
ISR19:12
  
 
9
Isaac Nader
Isaac Nader ('99)
POR19:15
  
 
10
Alexandre Figueiredo
Alexandre Figueiredo ('99)
POR19:16
  
 
11
Mohamed Reda Sebie
Mohamed Reda Sebie ('99)
ALG19:16
  
 
12
Duarte Gomes
Duarte Gomes 
POR19:20
  
 
13
Cihan Kaçmaz
Cihan Kaçmaz ('99)
TUR19:20
  
 
14William DevantierWilliam Devantier DEN19:21
  
 
15
Yunus Emre Akkuş
Yunus Emre Akkuş ('99)
TUR19:23
  
 
16
Manuel Peris
Manuel Peris ('99)
ESP19:25
  
 
17
Guillaume Grimard
Guillaume Grimard ('99)
BEL19:27
  
 
18
Miguel Ribeiro
Miguel Ribeiro 
POR19:34
  
 
19
Veysel Tüminçin
Veysel Tüminçin 
TUR19:39
  
 
20Malthe NielsenMalthe Nielsen ('99)DEN19:51
  
 
21
Jonathan Carmin
Jonathan Carmin ('01)
ISR19:53
  
 
22
Martin Semerád
Martin Semerád ('99)
CZE19:53
  
 
23
Hüseyin Can
Hüseyin Can ('99)
TUR20:01
  
 
24
Degu Abebe
Degu Abebe ('02)
ISR20:02
  
 
25
Mehmet Çelik
Mehmet Çelik ('01)
TUR20:02
  
 
26Kasper KesjeKasper Kesje ('99)DEN20:03
  
 
27Morten BachMorten Bach DEN20:04
  
 
28
Thomas McStay
Thomas McStay 
IRL20:09
  
 
29
Eanna Folan
Eanna Folan ('99)
IRL20:10
  
 
30
Amanuel Falci
Amanuel Falci ('99)
ITA20:12
  
 
31
Luis Salvador
Luis Salvador ('99)
ESP20:14
  
 
32
Thomas Bertrandi
Thomas Bertrandi ('99)
ITA20:16
  
 
33
Ömer Şen
Ömer Şen ('01)
TUR20:18
  
 
34
Addis Bitew
Addis Bitew ('01)
ISR20:19
  
 
35
Valtteri Lehtonen
Valtteri Lehtonen 
FIN20:22
  
 
36
Derebe Ayele
Derebe Ayele ('02)
ISR20:28
  
 
37
Yusuf Matur
Yusuf Matur 
TUR20:29
  
 
38
Walid Boussad
Walid Boussad 
ITA20:32
  
 
39
Gabriel Matos
Gabriel Matos ('01)
SUI20:37
  
 
40
Ömer Yılmaz
Ömer Yılmaz 
TUR20:38
  
 
41
Fabian Cuypers
Fabian Cuypers ('99)
BEL20:40
  
 
42
Aaron Brennan
Aaron Brennan ('01)
IRL20:45
  
 
43
Alejandro Ortuńo
Alejandro Ortuńo ('99)
ESP20:47
  
 
44Anders BangAnders Bang ('02)DEN20:48
  
 
45
Marcelo Dias
Marcelo Dias ('99)
POR20:48
  
 
46
Lars Dierickx
Lars Dierickx 
BEL20:49
  
 
47
Jan Málek
Jan Málek ('01)
CZE20:50
  
 
48
Mattia Torazza
Mattia Torazza ('99)
ITA20:51
  
 
49
Nurullah Umulğan
Nurullah Umulğan 
TUR21:02
  
 
50
Colin Maneff
Colin Maneff ('02)
SUI21:04
  
 
51
Yann Stettler
Yann Stettler 
SUI21:18
  
 
52
Gabriel Dos Santos Costa
Gabriel Dos Santos Costa ('99)
POR21:18
  
 
53
Luca Simpson
Luca Simpson ('02)
SUI21:29
  
 
54
Arne Veraverbeke
Arne Veraverbeke 
BEL21:38
  
 
55
Nikola Petrović
Nikola Petrović 
BIH21:40
  
 
56
Vojtěch Málek
Vojtěch Málek ('99)
CZE21:44
  
 
57
Matias Lehtiaho
Matias Lehtiaho ('99)
FIN21:47
  
 
58
Gary Martyn
Gary Martyn 
IRL21:49
  
 
59
Loïc Triponez
Loïc Triponez ('01)
SUI22:06
  
 
60
Haasin Karajić
Haasin Karajić 
BIH22:07
  
 
61
Abdoullah Yousfi
Abdoullah Yousfi ('99)
FIN22:23
  
 
62
Ville Kinnala
Ville Kinnala ('99)
FIN22:28
  
 
63
Michael Healy
Michael Healy 
IRL23:08
  
 
64
Kenan Kanurić
Kenan Kanurić ('01)
BIH24:06
  
 
65
Sanel Dolić
Sanel Dolić ('02)
BIH24:11
  
 
P19 Cross 4.2 km    

Finale A

Finale
1Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN14:11
  
 
2
Emine Akbingöl
Emine Akbingöl 
TUR14:12
  
 
3
Inci Kalkan
Inci Kalkan ('01)
TUR14:14
  
 
4
Abigail Taylor
Abigail Taylor 
IRL14:16
  
 
5
Derya Kunur
Derya Kunur ('99)
TUR14:23
  
 
6
Salla Laukkanen
Salla Laukkanen 
FIN14:25
  
 
7
Aino Kuljukka
Aino Kuljukka ('99)
FIN14:29
  
 
8
Femke Speelman-Rooms
Femke Speelman-Rooms ('99)
BEL14:30
  
 
9Sophie SøefeldtSophie Søefeldt DEN14:30
  
 
10
Beatriz Rodrigues
Beatriz Rodrigues ('99)
POR14:30
  
 
11
Ayşe Ecer
Ayşe Ecer ('01)
TUR14:34
  
 
12
Pinja Kotinurmi
Pinja Kotinurmi ('02)
FIN14:34
  
 
13Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)DEN14:35
  
 
14Mia Van WagenenMia Van Wagenen ('99)DEN14:40
  
 
15
Greta Karinauskaitė
Greta Karinauskaitė ('01)
LTU14:44
  
 
16
Niamh Carey
Niamh Carey ('99)
IRL14:48
  
 
17
Tuğba Toptaş
Tuğba Toptaş 
TUR14:49
  
 
18
Berfin Barışer
Berfin Barışer ('01)
TUR14:50
  
 
19
Yonca Kutluk
Yonca Kutluk 
TUR14:51
  
 
20
Laura Taborda
Laura Taborda ('99)
POR14:52
  
 
21
Isabeau Lenaerts
Isabeau Lenaerts ('01)
BEL14:53
  
 
22
Carolina Hernandez-Pita
Carolina Hernandez-Pita ('99)
SUI14:57
  
 
23
Gülsün Tunç
Gülsün Tunç ('99)
TUR15:02
  
 
24
Grace Dervan
Grace Dervan 
IRL15:02
  
 
25
Hacer Yılmaz
Hacer Yılmaz ('02)
TUR15:09
  
 
26
Anna Arnaudo
Anna Arnaudo 
ITA15:14
  
 
27
Azime Alan
Azime Alan 
TUR15:18
  
 
28
Silvia Perez
Silvia Perez ('99)
ESP15:21
  
 
29
Marta Griglio
Marta Griglio 
ITA15:23
  
 
30
Edna Vidigal
Edna Vidigal 
POR15:24
  
 
31
Sinem Nur Erarslan
Sinem Nur Erarslan ('99)
TUR15:26
  
 
32
Sara Duarte
Sara Duarte ('99)
POR15:26
  
 
33
Ruken Tek
Ruken Tek ('01)
TUR15:33
  
 
34
Aisling King
Aisling King ('99)
IRL15:34
  
 
35
Roseanne McCullough
Roseanne McCullough 
IRL15:34
  
 
36
Lorena Villagra
Lorena Villagra ('99)
ESP15:35
  
 
37
Maria Rodriguez
Maria Rodriguez 
USA15:35
  
 
38
Sara Engelen
Sara Engelen ('01)
BEL15:36
  
 
39
Beatrice Mondino
Beatrice Mondino ('01)
ITA15:47
  
 
40
Soraia Tavares
Soraia Tavares ('99)
POR15:50
  
 
41
Laura Casares
Laura Casares 
ESP15:51
  
 
42
Lorane Lenaerts
Lorane Lenaerts ('99)
BEL15:52
  
 
43
Mariana Castanheira
Mariana Castanheira ('99)
POR15:58
  
 
44
Ramunė Klybaitė
Ramunė Klybaitė ('99)
LTU16:01
  
 
45
Arianna Dentis
Arianna Dentis 
ITA16:08
  
 
46
Augustė Žikaitė
Augustė Žikaitė ('01)
LTU16:14
  
 
47
Anna Zemaníková
Anna Zemaníková ('02)
CZE16:16
  
 
48
Elia De Abajo
Elia De Abajo ('99)
ESP16:20
  
 
49
Ella Bacchetta
Ella Bacchetta 
SUI16:27
  
 
50
Lucy McCann
Lucy McCann ('99)
IRL16:29
  
 
51
Chiara Magnino
Chiara Magnino ('01)
ITA16:35
  
 
52
Camilla Pereno
Camilla Pereno 
ITA16:39
  
 
53
Clara Crespo
Clara Crespo 
ESP16:43
  
 
54
Eliška Kopcová
Eliška Kopcová ('01)
CZE16:57
  
 
55
Roberta Žikaitė
Roberta Žikaitė ('01)
LTU16:57
  
 
56
Daniela Corga
Daniela Corga ('99)
SUI17:21
  
 
57
Léa Evéquoz
Léa Evéquoz ('02)
SUI17:47
  
 
58
Agnė Barkutė
Agnė Barkutė ('01)
LTU18:05
  
 
59
Petra Pavlásková
Petra Pavlásková ('99)
CZE18:17
  
 
60
Denisa Pánková
Denisa Pánková ('02)
CZE18:25
  
 
61
Tereza Kotásková
Tereza Kotásková ('01)
CZE18:31
  
 

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon