Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Uppsala SWE: Nordenkampen 11.2.2018 Inde
IFU Arena

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonathan Quarcoo
Jonathan Quarcoo ('96)
NOR6.68
  
 =PB
2
Odain Rose
Odain Rose ('92)
SWE6.76
  
 
3
Samuli Samuelsson
Samuli Samuelsson ('95)
FIN6.76
  
 
4
Jonas Tapani Halonen
Jonas Tapani Halonen ('95)
NOR6.79
  
 =PB
5
Otto Ahlfors
Otto Ahlfors ('94)
FIN6.80
  
 
6
Sulayman Bah
Sulayman Bah ('86)
SWE6.82
  
 
7Festus AsanteFestus Asante ('94)DEN6.82
  
 
8Kojo MusahKojo Musah ('96)DEN6.85
  
 SB
M 200 m    
Inde
Inde
Finale A
1
Roope Saarinen
Roope Saarinen ('94)
FIN21.78
  
 
2
Mathias Hove Johansen
Mathias Hove Johansen ('98)
NOR21.94
  
 
Finale B
1
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE21.55
  
 
2
Carl Emil Kåshagen
Carl Emil Kåshagen ('91)
NOR21.93
  
 
3Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN22.40
  
 
Finale C
1
Samuel Purola
Samuel Purola 
FIN21.36
  
 
2Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)DEN21.85
  
 
3
Erik Annerfalk
Erik Annerfalk ('94)
SWE21.89
  
 
M 400 m    
Inde
Inde
Finale A
1
Joachim Sandberg
Joachim Sandberg ('95)
NOR48.65
  
 
2
Erik Back
Erik Back ('94)
FIN48.92
  
 PB
3
Felix Francois
Felix Francois ('90)
SWE49.06
  
 
4Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)DEN49.32
  
 PB
Finale B
1
Carl Bengtström
Carl Bengtström 
SWE48.10
  
 
2
Fredrik Øvereng
Fredrik Øvereng ('99)
NOR48.71
  
 PB
3
Ívar Kristinn Jasonarson
Ívar Kristinn Jasonarson ('92)
ISL49.58
  
 
4
Antti Kokkonen
Antti Kokkonen ('86)
FIN49.80
  
 
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Andreas Almgren
Andreas Almgren ('95)
SWE1:48.04
  
 SB
2
Thomas Roth
Thomas Roth ('91)
NOR1:48.62
  
 SB
3Andreas BubeAndreas Bube ('87)DEN1:49.19
  
 SB
4
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('88)
SWE1:50.82
  
 SB
5
Didrik Hexeberg Warlo
Didrik Hexeberg Warlo ('99)
NOR1:51.20
  
 PB
6Christian Sand ClausenChristian Sand Clausen ('96)DEN1:51.71
  
 PB
7
Simon Haglund
Simon Haglund ('93)
FIN1:53.26
  
 
8
Jaakko Laakso
Jaakko Laakso ('92)
FIN1:56.43
  
 
Gustav Bivstedt
Gustav Bivstedt ('96)
SWE DNF
  pace
 
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Daniel Lundgren
Daniel Lundgren ('85)
SWE3:48.69
  
 SB
2
Tom Erling Kårbø
Tom Erling Kårbø ('89)
NOR3:48.91
  
 PB
3
Ådne Andersen
Ådne Andersen ('94)
NOR3:49.16
  
 PB
4
Emil Blomberg
Emil Blomberg ('92)
SWE3:52.43
  
 
5William DevantierWilliam Devantier DEN3:52.95
  
DUR-18 PB
6Christoffer BollChristoffer Boll ('92)DEN3:57.53
  
 PB
7
Samu Mikkonen
Samu Mikkonen ('96)
FIN3:57.70
  
 SB
8
Simon Haglund
Simon Haglund ('93)
FIN4:03.79
  
 PB
Johan Eriksson
Johan Eriksson ('88)
SWE DNF
  pace
 
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sigurd Ruud Skjeseth
Sigurd Ruud Skjeseth ('96)
NOR8:03.04
  
 PB
2
Kalle Berglund
Kalle Berglund ('96)
SWE8:06.66
  
 PB
3
Arttu Vattulainen
Arttu Vattulainen ('91)
FIN8:06.77
  
 PB
4
Elmar Engholm
Elmar Engholm ('92)
SWE8:08.10
  
 PB
5Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN8:10.55
  
DUR-20 PB
6
Marius Øyre Vedvik
Marius Øyre Vedvik ('92)
NOR8:12.57
  
 SB
7
Hannu Granberg
Hannu Granberg ('90)
FIN8:22.92
  
 PB
8Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)DEN8:29.16
  
 SB
Tim Sundström
Tim Sundström ('89)
SWE DNF
  pace
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonathan Holm
Jonathan Holm ('94)
SWE7.86
  
 PB
2
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
SWE7.91
  
 PB
3
Viktor Kantele
Viktor Kantele ('97)
FIN8.08
  
 
4
Otto Kilpi
Otto Kilpi ('87)
FIN8.13
  
 
5Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)DEN8.26
  
 SB
6
Marcus Moen
Marcus Moen ('99)
NOR8.42
  
 
7
Einar Daði Lárusson
Einar Daði Lárusson ('90)
ISL8.46
  
 
8
Henrik Holmberg
Henrik Holmberg ('89)
NOR10.19
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Fabian Delryd
Fabian Delryd ('96)
SWE2.16
  
 
 
2.05
  O
2.09
 XO
2.13
 XO
2.16
  O
2.19
XXX
   
2
Samuli Eriksson
Samuli Eriksson ('95)
FIN2.13
  
 
 
2.05
  O
2.13
XXO
2.16
  X
2.19
  XX
    
3
Filip Björklund
Filip Björklund ('98)
SWE2.09
  
 
 
1.93
  O
1.99
  O
2.05
 XO
2.09
 XO
2.13
XXX
   
4Frederik JahrFrederik Jahr ('91)NOR1.99
  
 
 
1.93
  O
1.99
  O
2.05
XXX
     
5
Henrik Holmberg
Henrik Holmberg ('89)
NOR1.99
  
 
 
1.93
  O
1.99
 XO
2.05
  X
2.09
  XX
    
6Jonas Kløjgaard JensenJonas Kløjgaard Jensen ('96)DEN1.93
  
 
 
1.93
  O
1.99
XXX
      
7
Otto Kilpi
Otto Kilpi ('87)
FIN1.93
  
 SB
 
1.80 SB
  O
1.93 SB
XXO
1.99
XXX
     
8Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)DEN1.80
  
 
 
1.80
  O
       
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Melker Svärd Jacobsson
Melker Svärd Jacobsson ('94)
SWE5.78
  
 PB
 
5.47
  O
5.63
  O
5.78 PB
 XO
5.83
XXX
    
2
Tommi Holttinen
Tommi Holttinen ('97)
FIN5.55
  
 PB
 
5.14
  O
5.25
  O
5.36
  O
5.47 PB
  O
5.55 PB
 XO
5.63
  X
  
3
Pål Haugen Lillefosse
Pål Haugen Lillefosse ('01)
NOR5.36
  
 
 
5.14
  O
5.36
  O
5.47
XXX
     
4
Tomas Wecksten
Tomas Wecksten ('96)
FIN5.36
  
 
 
5.14
 XO
5.25
  O
5.36
XXO
5.47
  X
5.55
  XX
   
5Rasmus Wejnold JørgensenRasmus Wejnold Jørgensen ('89)DEN5.25
  
 
 
5.25
  O
5.36
XXX
      
6
Filip Gyllensten
Filip Gyllensten ('92)
SWE5.14
  
 
 
5.14
  O
5.36
XXX
      
6
Eirik Greibrokk Dolve
Eirik Greibrokk Dolve ('95)
NOR5.14
  
 
 
5.14
  O
5.36
XXX
      
8
Bjarki Gíslason
Bjarki Gíslason ('90)
ISL4.86
  
 
 
4.72
  O
4.86
  O
5.00
XXX
     
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thobias Nilsson Montler
Thobias Nilsson Montler ('96)
SWE7.87
  
 
 
7.487.87  X7.71  X  X  
2
Kristian Pulli
Kristian Pulli ('94)
FIN7.83
  
 PB
 
7.517.577.60 SB7.537.547.83 PB  
3
Andreas Otterling
Andreas Otterling ('86)
SWE7.79
  
 SB
 
7.727.78 SB7.684.327.637.79 SB  
4
Amund Høıe Sjursen
Amund Høıe Sjursen ('96)
NOR7.50
  
 SB
 
7.387.46 SB7.46 =SB7.50 SB7.477.49  
5
Roni Ollikainen
Roni Ollikainen ('90)
FIN7.32
  
 
 
  X7.217.327.22  X  X  
6
Henrik Flåtnes
Henrik Flåtnes ('01)
NOR7.21
  
 PB
 
  X7.21 PB  X6.92  X  X  
7Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.11
  
 
 
6.797.117.077.066.93   
8
Kristinn Torfason
Kristinn Torfason ('84)
ISL6.93
  
 
 
6.826.89  X6.936.93   
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Topias Koukkula
Topias Koukkula ('96)
FIN15.95
  
 PB
 
  X15.72 PB  X  X15.95 PB15.81  
2Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)DEN15.70
  
 SB
 
15.05 SB15.28 SB15.32 SB15.2615.2815.70 SB  
3
Arttu Tyystjärvi
Arttu Tyystjärvi ('97)
FIN15.53
  
 
 
  X15.53  X  X15.1215.41  
4
Erik Ehrlin
Erik Ehrlin ('90)
SWE15.15
  
 SB
 
14.30  X  X15.0615.15 SB14.84  
5Jannick BaggeJannick Bagge ('94)DEN15.03
  
 
 
14.7014.9715.03  X    
6
Erik Lund
Erik Lund ('97)
NOR14.98
  
 
 
14.41  X  X14.98  X14.77  
7
Marcus Nyberg
Marcus Nyberg ('97)
SWE14.96
  
 
 
14.95  X  X14.9614.93  X  
8
Erlend Bolstad Raa
Erlend Bolstad Raa 
NOR14.37
  
 
 
14.37  X  X  X  X14.15  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)NOR19.67
  
 PB
 
  X19.67 PB19.23  X19.4419.15  
2
Arttu Kangas
Arttu Kangas ('93)
FIN19.64
  
 SB
 
19.12 SB19.27 SB19.64 SB19.3719.33  X  
3
Timo Kööpikkä
Timo Kööpikkä ('94)
FIN18.87
  
 
 
18.81  X18.66  X18.87  X  
4Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)DEN18.02
  
 PB
 
17.60 PB17.2617.51  X17.4318.02 PB  
5
Sven Martin Skagestad
Sven Martin Skagestad ('95)
NOR17.60
  
 SB
 
16.9417.35 SB  X17.44 SB  X17.60 SB  
6
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE17.49
  
 
 
16.3017.4917.3517.46  X16.76  
7
Gustav Liberg
Gustav Liberg ('95)
SWE17.04
  
 
 
15.5516.11  X17.04  X17.04  
8
Gudni Valur Gudnason
Gudni Valur Gudnason ('95)
ISL16.36
  
 
 
  X15.2716.36  X  X  X  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR7.35
  
 PB
2Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.44
  
 PB
3
Elin Östlund
Elin Östlund ('91)
SWE7.46
  
 =SB
4
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR7.47
  
 PB
5
Claudia Payton
Claudia Payton ('98)
SWE7.54
  
 
6
Aino Pulkkinen
Aino Pulkkinen ('98)
FIN7.57
  
 
7
Jasmin Showlah
Jasmin Showlah ('89)
FIN7.62
  
 
8
Tiana Ósk Whitworth
Tiana Ósk Whitworth 
ISL7.65
  
 
K 200 m    
Inde
Inde
Finale A
1
Pernilla Nilsson
Pernilla Nilsson ('92)
SWE24.20
  
 SB
Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN DQ
  
 
Finale B
1
Astrid Mangen Cederkvist
Astrid Mangen Cederkvist ('94)
NOR23.97
  
 
2
Matilda Hellqvist
Matilda Hellqvist ('93)
SWE24.15
  
 
Sara Francis
Sara Francis 
FIN DQ
  
 
Finale C
1
Helene Rønningen
Helene Rønningen ('98)
NOR23.78
  
 
2Ida Kathrine KarstoftIda Kathrine Karstoft ('95)DEN24.32
  
 PB
3
Kira Kruuti
Kira Kruuti ('98)
FIN25.16
  
 
K 400 m    
Inde
Inde
Finale A
1
Arna Stefanía Gudmundsdóttir
Arna Stefanía Gudmundsdóttir ('95)
ISL54.33
  
 SB
2
Josefin Magnusson
Josefin Magnusson ('89)
SWE54.77
  
 SB
3
Kristiina Halonen
Kristiina Halonen ('97)
FIN55.78
  
 PB
Amalie Hammild Iuel
Amalie Hammild Iuel ('94)
NOR DQ
  
 
Finale B
1
Moa Hjelmer
Moa Hjelmer ('90)
SWE54.84
  
 SB
2
Aino Pulkkinen
Aino Pulkkinen ('98)
FIN54.98
  
 =PB
3
Thórdís Eva Steinsdóttir
Thórdís Eva Steinsdóttir 
ISL56.10
  
 SB
4
Mari Drabløs
Mari Drabløs ('98)
NOR56.14
  
 
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hanna Hermansson
Hanna Hermansson ('89)
SWE2:04.34
  
 
2
Hedda Hynne
Hedda Hynne ('90)
NOR2:04.37
  
 SB
3
Sara Kuivisto
Sara Kuivisto ('91)
FIN2:04.80
  
 PB
4
Sofia Öberg
Sofia Öberg ('90)
SWE2:06.14
  
 PB
5
Malin Edland
Malin Edland ('99)
NOR2:07.87
  
 PB
6Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN2:09.23
  
 PB
7Dagmar OlsenDagmar Olsen ('94)DEN2:09.83
  
 SB
8
Veera Perälä
Veera Perälä 
FIN2:16.04
  
 
Lovisa Bivstedt
Lovisa Bivstedt ('01)
SWE DNF
  pace
 
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Linn Nilsson
Linn Nilsson ('90)
SWE4:12.61
  
 SB
2
Camilla Ziesler
Camilla Ziesler 
NOR4:18.80
  
 PB
3
Isabella Andersson
Isabella Andersson ('97)
SWE4:22.86
  
 
4
Saija Seppä
Saija Seppä ('98)
FIN4:22.97
  
 PB
5Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh DEN4:25.25
  
DUR-18 PB
6
Mina Marie Anglero
Mina Marie Anglero ('97)
NOR4:28.22
  
 PB
7Line K SchulzLine K Schulz ('96)DEN4:28.81
  
 
8
Lotta Mäkinen
Lotta Mäkinen ('01)
FIN4:51.82
  
 
Hanna Hermansson
Hanna Hermansson ('89)
SWE DNF
  pace
 
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Camilla Richardsson
Camilla Richardsson ('93)
FIN9:13.44
  
 PB
2
Linn Söderholm
Linn Söderholm ('96)
SWE9:21.58
  
 PB
3Alberte Kjær PedersenAlberte Kjær Pedersen ('98)DEN9:23.34
  
 PB
4
Maria Sagnes Wågan
Maria Sagnes Wågan ('92)
NOR9:27.76
  
 PB
5
Pernilla Epland
Pernilla Epland ('90)
NOR9:29.24
  
 PB
6Maria LarsenMaria Larsen ('96)DEN9:36.91
  
 SB
7
Lisa Havell
Lisa Havell ('88)
SWE9:43.61
  
 
8
Janica Rauma
Janica Rauma ('86)
FIN9:51.14
  
 
Lovisa Bivstedt
Lovisa Bivstedt ('01)
SWE DNF
  pace
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Khaddi Sagnia
Khaddi Sagnia ('94)
SWE8.14
  
 PB
2
Lotta Harala
Lotta Harala ('92)
FIN8.22
  
 
3
Reetta Hurske
Reetta Hurske ('95)
FIN8.23
  
 
4
Elin Westerlund
Elin Westerlund ('90)
SWE8.25
  
 SB
5Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)DEN8.46
  
 SB
6Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)DEN8.54
  
 SB
7
Agathe Holtan Wathne
Agathe Holtan Wathne ('94)
NOR8.56
  
 
8
Charlotte Lund Abrahamsen
Charlotte Lund Abrahamsen ('87)
NOR9.10
  
 SB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sofie Skoog
Sofie Skoog ('90)
SWE1.91
  
 =SB
 
1.78
  O
1.83
  O
1.86
  O
1.89
 XO
1.91 =SB
 XO
1.93
XXX
  
2
Maja Nilsson
Maja Nilsson ('99)
SWE1.89
  
 PB
 
1.73
  O
1.78
  O
1.83
  O
1.86
 XO
1.89 PB
  O
1.91
XXX
  
3
Tonje Angelsen
Tonje Angelsen ('90)
NOR1.89
  
 SB
 
1.73
  O
1.78
  O
1.83
  O
1.86 SB
 XO
1.89 SB
 XO
1.91
XXX
  
4
Laura Rautanen
Laura Rautanen ('88)
FIN1.83
  
 SB
 
1.66
  O
1.73
  O
1.78
  O
1.83 SB
 XO
1.86
XXX
   
5
Elina Kakko
Elina Kakko ('97)
FIN1.78
  
 
 
1.66
  O
1.73
  O
1.78
  O
1.83
XXX
    
6
Caroline Fleischer
Caroline Fleischer ('96)
NOR1.78
  
 PB
 
1.59
  O
1.66
  O
1.73
 XO
1.78 PB
  O
1.83
XXX
   
7Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)DEN1.73
  
 PB
 
1.52
  O
1.59
  O
1.66
  O
1.73 PB
 XO
1.78
XXX
   
7
Thóranna Ósk Sigurjónsdóttir
Thóranna Ósk Sigurjónsdóttir ('96)
ISL1.73
  
 
 
1.59
  O
1.66
  O
1.73
 XO
1.78
XXX
    
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Minna Nikkanen
Minna Nikkanen ('88)
FIN4.45
  
 SB
 
4.14
  O
4.31 =SB
XXO
4.45 SB
 XO
4.55
  XX
    
2
Saga Andersson
Saga Andersson 
FIN4.31
  
 
 
3.91
  O
4.04
  O
4.14
  O
4.24
 XO
4.31
XXO
4.38
XXX
  
3
Hulda Thorsteinsdóttir
Hulda Thorsteinsdóttir ('91)
ISL4.24
  
 SB
 
3.78
  O
3.91
  O
4.04
  O
4.14 SB
XXO
4.24 SB
  O
4.31
XXX
  
4Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)DEN4.04
  
 SB
 
3.78
  O
3.91
  O
4.04 SB
  O
4.14
XXX
    
4
Hanna Jansson
Hanna Jansson ('95)
SWE4.04
  
 
 
3.78
  O
3.91
  O
4.04
  O
4.14
XXX
    
6
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE4.04
  
 PB
 
3.46
  O
3.62
  O
3.78
  O
3.91 PB
  O
4.04 PB
 XO
4.14
XXX
  
7
Birgitte Kjuus
Birgitte Kjuus ('99)
NOR3.78
  
 PB
 
3.46
  O
3.62
  O
3.78 PB
  O
3.91
XXX
    
7
Hedda Marie Kjølberg Hauge
Hedda Marie Kjølberg Hauge ('01)
NOR3.78
  
 
 
3.46
  O
3.62
  O
3.78
  O
3.91
XXX
    
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Amanda Hansson
Amanda Hansson ('99)
SWE6.34
  
 PB
 
  X6.34 PB6.03  X6.14  X  
2
Matilda Bogdanoff
Matilda Bogdanoff ('90)
FIN6.21
  
 PB
 
6.00  X6.21 PB  X  X6.20  
3
Erica Jarder
Erica Jarder ('86)
SWE6.07
  
 
 
5.896.07  X6.06  X6.03  
4
Hanne Berit Irgens
Hanne Berit Irgens ('94)
NOR6.06
  
 PB
 
5.86  X  X  X5.846.06 PB  
5
Live Haugstad Hilton
Live Haugstad Hilton ('99)
NOR5.92
  
 SB
 
5.88 SB5.865.89 SB5.91 SB  X5.92 SB  
6
Emmi Mäkinen
Emmi Mäkinen ('93)
FIN5.79
  
 
 
5.79  X  X  X5.71  X  
7
Irma Gunnarsdóttir
Irma Gunnarsdóttir ('98)
ISL5.66
  
 
 
  X4.985.545.405.665.60  
8Annelouise Villum JensenAnnelouise Villum Jensen ('96)DEN5.63
  
 
 
5.475.565.595.545.635.46  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kristiina Mäkelä
Kristiina Mäkelä ('92)
FIN13.70
  
 
 
13.6613.7013.60  X13.59   
2Janne NielsenJanne Nielsen ('93)DEN13.60
  
DR PB
 
13.60 PB13.5513.48  X13.5413.27  
3
Sanna Nygård
Sanna Nygård ('88)
FIN13.54
  
 
 
12.89  X13.1513.5413.18   
4
Oda Utsi Onstad
Oda Utsi Onstad ('90)
NOR13.07
  
 
 
  X13.0712.65  X13.0112.99  
5
Rebecka Abrahamsson
Rebecka Abrahamsson ('94)
SWE12.92
  
 =SB
 
12.92 =SB12.90  X12.8012.7412.74  
6
Malin Marmbrandt
Malin Marmbrandt ('85)
SWE12.90
  
 SB
 
12.3812.73 =SB  X12.64  X12.90 SB  
7Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)DEN12.28
  
 SB
 
  X  X12.22 SB11.4512.28 SB11.97  
8
Solveig Hernandez Vråle
Solveig Hernandez Vråle ('99)
NOR11.88
  
 
 
11.8811.7611.5911.8811.79  X  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE17.83
  
 
 
17.8317.66  X17.0217.6917.64  
2
Kaisa Kymäläinen
Kaisa Kymäläinen ('94)
FIN15.98
  
 PB
 
15.30 SB15.46 SB15.98 PB15.42  X15.30  
3
Frida Åkerström
Frida Åkerström ('90)
SWE15.55
  
 
 
14.7715.0415.55  X15.42  X  
4
Senja Mäkitörmä
Senja Mäkitörmä ('94)
FIN15.34
  
 
 
15.0014.6415.34  X15.2015.21  
5Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN14.12
  
 
 
11.8913.2313.2614.12  X13.92  
6Thea JensenThea Jensen ('99)DEN14.04
  
 SB
 
13.2513.71 SB14.04 SB13.3213.9113.68  
7
Charlotte Lund Abrahamsen
Charlotte Lund Abrahamsen ('87)
NOR14.00
  
 
 
  X12.9313.72  X14.0013.74  
8
Marit Jørgenrud
Marit Jørgenrud ('95)
NOR11.96
  
 =SB
 
  X11.2911.8011.96 =SB11.7011.55  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne