Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: National U23 & U20 Indoor Championships 24‐25.2.2018

M22 60 m    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM6.85
  
 PB
2Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM6.96
  
 
M22 800 m    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta1:59.57
  
 PB
M22 3000 m    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Thomas Sand NielsenThomas Sand Nielsen ('98)AK Holstebro8:34.47
  
 PB
M22 60 m hæk    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.44
  
 
M22 Højdespring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM1.93
  
 PB
M22 Stangspring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.70
  
 PB
M22 Kuglestød 7.26 kg    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190019.03
  
 PB
K22 60 m    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.78
  
 SB
2Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 19007.78
  
 PB
K22 Længdespring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER5.81
  
 PB
K22 Trespring     
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER12.17
  
 PB
D19 60 m    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.84
  
 =PB
D19 3000 m    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Sebastian Rahbech StensvigSebastian Rahbech Stensvig ('99)Skive AM8:42.67
  
 SB
D19 Stangspring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta4.80
  
 
D19 Længdespring    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.17
  
 
2Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK6.95
  
 
P19 800 m    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)BAC2:11.05
  
 
2Freja WærnessFreja Wærness Aalborg AM2:12.96
  
 PB
P19 3000 m    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Nikoline Høegh Ørum-NielsenNikoline Høegh Ørum-Nielsen ('02)Sparta10:06.61
  
 PB
2Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)Viborg AM10:10.18
  
 
3Anastacia Damm NielsenAnastacia Damm Nielsen ('01)Kolding KFUM 10:19.06
  
 SB
P19 Højdespring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.75
  
DUR-15 PB
P19 Stangspring    
Inde 25.2.

Finale A

Finale
Inde 25.2.
1Rebecka KrüegerRebecka Krüeger ('03)Sparta / SWE3.60
  
 
P19 Længdespring    
Inde 24.2.

Finale A

Finale
Inde 24.2.
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.78
  
DUR-15 PB
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.69
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne