M 100 m 24.3. Vind: +1.4 Finale A Finale | 24.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Donald McClinton Donald McClinton ('98) | 98 | USA | 10.54 | PB | ||||||||||
2 | Solomon Afful Solomon Afful ('94) | 94 | GHA | 10.63 | SB | ||||||||||
3 | Deshaun Jordan Deshaun Jordan | USA | 10.80 | SB | |||||||||||
4 | Ahmed Amaar Ahmed Amaar ('97) | 97 | LBA | 10.84 | SB | ||||||||||
5 | Dion Hooker Dion Hooker ('96) | 96 | USA | 10.99 | SB | ||||||||||
Finale B 24.3. Vind: +1.2 | 24.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Keyon Hugle Keyon Hugle | USA | 10.93 | PB | |||||||||||
2 | Richard Clark Richard Clark ('76) | 76 | USA | 11.01 | PB | ||||||||||
3 | Grant Mason Grant Mason ('98) | 98 | USA | 11.06 | PB | ||||||||||
Finale C 24.3. Vind: +1.4 | 24.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Dwayne Depp Dwayne Depp | USA | 10.97 | PB | |||||||||||
Finale D 24.3. Vind: +2.3 | 24.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||
1 | Nathan Pando Nathan Pando | USA | 11.02 | w | |||||||||||
M 200 m 24.3. Vind: -0.2 Finale A Finale | 24.3. | Vind: -0.2 | |||||||||||||
1 | Anderson Devonish Anderson Devonish ('94) | 94 | BAR | 21.26 | SB | ||||||||||
2 | Austin Hayes Austin Hayes ('96) | 96 | USA | 21.42 | SB | ||||||||||
3 | Oliver Alexandre Oliver Alexandre | USA | 21.62 | SB | |||||||||||
4 | Ahmed Amaar Ahmed Amaar ('97) | 97 | LBA | 21.97 | |||||||||||
Finale B 24.3. Vind: +0.1 | 24.3. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Kymari Gates Kymari Gates | USA | 21.52 | SB | |||||||||||
2 | Lamarco Petty Lamarco Petty | USA | 21.71 | PB | |||||||||||
Finale C 24.3. Vind: +0.7 | 24.3. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Joe Mccarthy Joe Mccarthy | USA | 21.74 | PB | |||||||||||
2 | Napoleon Outlaw Napoleon Outlaw | USA | 21.82 | PB | |||||||||||
3 | Adedamola Adeniji Adedamola Adeniji ('94) | 94 | NGR | 22.07 | SB | ||||||||||
M 400 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Jaquez Torian Jaquez Torian | USA | 48.08 | ||||||||||||
2 | Quamel Prince Quamel Prince ('94) | 94 | GUY | 48.19 | SB | ||||||||||
3 | Ben Montgomery Ben Montgomery ('96) | 96 | USA | 48.29 | SB | ||||||||||
4 | Josh Hall Josh Hall ('96) | 96 | USA | 48.39 | SB | ||||||||||
5 | Nathan Nammour Nathan Nammour ('96) | 96 | LBN | 48.47 | |||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Imes Jonathan Imes | USA | 48.37 | PB | |||||||||||
2 | Trevon Sanders Trevon Sanders | USA | 48.38 | PB | |||||||||||
6 | Jordan Wilkerson Jordan Wilkerson ('98) | 98 | USA | 51.69 | PB | ||||||||||
Finale D 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||
1 | James Brandenburg James Brandenburg ('96) | 96 | USA | 49.72 | PB | ||||||||||
M 800 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Johnny Leverenz Johnny Leverenz | USA | 1:49.11 | PB | |||||||||||
2 | Jack Anstey Jack Anstey ('97) | 97 | AUS | 1:51.98 | SB | ||||||||||
3 | Kyle Hatton Kyle Hatton | USA | 1:53.16 | SB | |||||||||||
4 | Ben Weisel Ben Weisel ('97) | 97 | USA | 1:53.20 | SB | ||||||||||
5 | Tye Sutherland Tye Sutherland ('96) | 96 | USA | 1:53.22 | SB | ||||||||||
6 | Scott Thompson Scott Thompson | USA | 1:53.88 | PB | |||||||||||
7 | Charles Shimukowa Charles Shimukowa ('95) | 95 | ZAM | 1:55.48 | PB | ||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Kyle Harris Kyle Harris | USA | 1:55.31 | PB | |||||||||||
2 | Jake Gillum Jake Gillum ('99) | 99 | USA | 1:55.66 | PB | ||||||||||
3 | Anthony Didion Anthony Didion | USA | 1:55.99 | PB | |||||||||||
M 1500 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Johnny Leverenz Johnny Leverenz | USA | 3:43.61 | PB | |||||||||||
2 | Jack Anstey Jack Anstey ('97) | 97 | AUS | 3:45.93 | PB | ||||||||||
3 | Geoffrey Cheruiyot Geoffrey Cheruiyot ('94) | 94 | KEN | 3:47.98 | SB | ||||||||||
4 | Quamel Prince Quamel Prince ('94) | 94 | GUY | 3:48.20 | PB | ||||||||||
5 | Bastian Grau Bastian Grau ('92) | 92 | GER | 3:49.30 | SB | ||||||||||
6 | Ben Weisel Ben Weisel ('97) | 97 | USA | 3:49.59 | SB | ||||||||||
7 | Ryan Speer Ryan Speer | USA | 3:52.00 | PB | |||||||||||
8 | Bobby Johnson Bobby Johnson | USA | 3:53.32 | PB | |||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Clark Otte Clark Otte | USA | 3:54.75 | PB | |||||||||||
2 | Chase Hampton Chase Hampton | USA | 3:55.68 | PB | |||||||||||
M 3000 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Cheboson Emmanuel Cheboson ('96) | 96 | KEN | 8:37.88 | PB | ||||||||||
2 | Owen Glogovsky Owen Glogovsky | USA | 8:38.93 | PB | |||||||||||
3 | Kyle Johnson Kyle Johnson ('97) | 97 | USA | 8:40.21 | PB | ||||||||||
4 | Taylor Vroon Taylor Vroon | USA | 8:46.78 | PB | |||||||||||
Matthew Edwards Matthew Edwards ('95) | 95 | GBR | DNF | ||||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Jake Van Geffen Jake Van Geffen | USA | 8:45.68 | PB | |||||||||||
2 | Mitch Zabka Mitch Zabka | USA | 8:48.66 | SB | |||||||||||
M 5000 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Sampson Laari Sampson Laari ('93) | 93 | GHA | 14:34.57 | SB | ||||||||||
2 | Cody Baele Cody Baele ('95) | 95 | USA | 14:41.07 | SB | ||||||||||
M 2000 m forh. 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | James Cecil James Cecil | USA | 5:59.65 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk 24.3. Vind: +3.6 Finale A Finale | 24.3. | Vind: +3.6 | |||||||||||||
1 | Wayne Newman Wayne Newman ('94) | 94 | USA | 13.93 | w | ||||||||||
2 | Jonathan Hayden Jonathan Hayden ('95) | 95 | USA | 14.26 | w | ||||||||||
3 | Caleb Corprew Caleb Corprew ('96) | 96 | USA | 14.56 | w | ||||||||||
4 | Zachary Stadnika Zachary Stadnika ('97) | 97 | USA | 14.63 | w | ||||||||||
5 | James Brandenburg James Brandenburg ('96) | 96 | USA | 14.67 | w | ||||||||||
Finale C 24.3. Vind: +1.9 | 24.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
4 | Ryan Thomsen Ryan Thomsen ('98) | 98 | USA | 15.53 | PB | ||||||||||
M 400 m hæk 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Wayne Newman Wayne Newman ('94) | 94 | USA | 53.21 | SB | ||||||||||
2 | Tre Brown Tre Brown | USA | 54.06 | SB | |||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Denzel Villaman Denzel Villaman ('98) | 98 | DOM | 53.55 | SB | ||||||||||
M Højdespring 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Jacob Patten Jacob Patten | USA | 2.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Anthony McRoberts Anthony McRoberts ('98) | 98 | USA | 2.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Ryan Thomsen Ryan Thomsen ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Zachary Stadnika Zachary Stadnika ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Ryan Ashenbremer Ryan Ashenbremer ('99) | 99 | USA | 5.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sam Peschke Sam Peschke ('98) | 98 | USA | 4.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lucas Weaver Lucas Weaver ('99) | 99 | USA | 4.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Zachary Stadnika Zachary Stadnika ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||
Pauls Pujāts Pauls Pujāts ('91) | 91 | LAT | NH | ||||||||||||
M Længdespring 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Desmond Mobley Desmond Mobley ('95) | 95 | USA | 7.49 | +1.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Zachary Stadnika Zachary Stadnika ('97) | 97 | USA | 6.61 | +1.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
Eric Fox Eric Fox ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||
James Brandenburg James Brandenburg ('96) | 96 | USA | NM | ||||||||||||
M Trespring 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
Anthony McRoberts Anthony McRoberts ('98) | 98 | USA | 14.58 | +0.8 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Jacob Patten Jacob Patten | USA | 14.40 | -0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Isaac Odugbesan Isaac Odugbesan ('98) | 98 | NGR | 17.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Corey Claiborne Corey Claiborne ('97) | 97 | USA | 16.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
Daniel Čapek Daniel Čapek ('92) | 92 | CZE | 47.21 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Joe Frye Joe Frye ('88) | 88 | USA | 67.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Daniel Čapek Daniel Čapek ('92) | 92 | CZE | 56.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
2 | Zachary Stadnika Zachary Stadnika ('97) | 97 | USA | 49.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Ryan Thomsen Ryan Thomsen ('98) | 98 | USA | 37.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m 24.3. Vind: +0.1 Finale A Finale | 24.3. | Vind: +0.1 | |||||||||||||
1 | Ofonime Odiong Ofonime Odiong ('97) | 97 | BRN | 11.64 | PB | ||||||||||
2 | D'Jenne Egharevba D'Jenne Egharevba ('97) | 97 | USA | 11.67 | PB | ||||||||||
3 | Cecilia Francis Cecilia Francis ('96) | 96 | NGR | 11.80 | SB | ||||||||||
4 | Kelsie Prear Kelsie Prear ('97) | 97 | USA | 12.06 | PB | ||||||||||
Finale B 24.3. Vind: +1.9 | 24.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Tymeitha Tolbert Tymeitha Tolbert | USA | 11.90 | PB | |||||||||||
2 | Sharnae Alston Sharnae Alston ('99) | 99 | USA | 12.01 | SB | ||||||||||
3 | Sophia Falco Sophia Falco ('99) | 99 | USA | 12.24 | SB | ||||||||||
Finale C 24.3. Vind: +2.0 | 24.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Jokenia Bond Jokenia Bond ('99) | 99 | USA | 12.08 | PB | ||||||||||
Finale D 24.3. Vind: +1.7 | 24.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Carson Fields Carson Fields | USA | 12.25 | PB | |||||||||||
2 | Tia Calvin Tia Calvin | USA | 12.27 | PB | |||||||||||
3 | Friederike Matthes Friederike Matthes ('96) | 96 | GER | 12.31 | SB | ||||||||||
K 200 m 24.3. Vind: -0.3 Finale A Finale | 24.3. | Vind: -0.3 | |||||||||||||
1 | Ofonime Odiong Ofonime Odiong ('97) | 97 | BRN | 23.97 | SB | ||||||||||
2 | Jennifer Edobi Jennifer Edobi ('96) | 96 | NGR | 24.47 | SB | ||||||||||
3 | Janie O'Connor Janie O'Connor ('98) | 98 | USA | 24.54 | SB | ||||||||||
4 | Zalonya Eby Zalonya Eby ('99) | 99 | USA | 24.91 | SB | ||||||||||
5 | Amanda McClain Amanda McClain ('96) | 96 | USA | 24.94 | SB | ||||||||||
Finale B 24.3. Vind: +0.2 | 24.3. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
1 | Cecilia Francis Cecilia Francis ('96) | 96 | NGR | 24.65 | SB | ||||||||||
2 | Juannae Lewis Juannae Lewis ('96) | 96 | BAH | 24.74 | SB | ||||||||||
Finale D 24.3. Vind: +0.2 | 24.3. | Vind: +0.2 | |||||||||||||
3 | Friederike Matthes Friederike Matthes ('96) | 96 | GER | 25.78 | SB | ||||||||||
K 400 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Abike Egbeniyi Abike Egbeniyi ('94) | 94 | NGR | 53.13 | SB | ||||||||||
2 | Jocelyn Assafuah Jocelyn Assafuah | GHA | 54.32 | ||||||||||||
3 | Loveth Odia Loveth Odia ('95) | 95 | NGR | 56.20 | SB | ||||||||||
4 | Asiah Smith Asiah Smith | USA | 56.63 | SB | |||||||||||
5 | Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell ('95) | 95 | USA | 56.80 | SB | ||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Sabrina Richman Sabrina Richman ('98) | 98 | USA | 56.82 | |||||||||||
K 800 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Reagan Bustamante Reagan Bustamante ('97) | 97 | USA | 2:12.81 | SB | ||||||||||
2 | Hattie Plumb Hattie Plumb ('97) | 97 | USA | 2:14.99 | SB | ||||||||||
3 | Camille Hines Camille Hines | USA | 2:15.17 | SB | |||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||
7 | Linda Mutter Linda Mutter ('96) | 96 | GER | 2:36.82 | SB | ||||||||||
Finale C 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||
4 | Catika Slay Catika Slay ('94) | 94 | USA | 2:30.16 | SB | ||||||||||
K 1500 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Agnes Abu Agnes Abu ('92) | 92 | GHA | 4:26.31 | SB | ||||||||||
2 | Reagan Bustamante Reagan Bustamante ('97) | 97 | USA | 4:28.83 | SB | ||||||||||
3 | Grace Beattie Grace Beattie ('97) | 97 | USA | 4:32.03 | PB | ||||||||||
4 | Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96) | 96 | DEN | 4:32.19 | SB | ||||||||||
5 | Derry Kendall Derry Kendall | USA | 4:33.00 | PB | |||||||||||
6 | Mia Ross Mia Ross ('95) | 95 | AUS | 4:33.26 | SB | ||||||||||
7 | Ginger Hutton Ginger Hutton | USA | 4:33.90 | SB | |||||||||||
8 | Aurilla Wilson Aurilla Wilson ('97) | 97 | CAN | 4:35.08 | PB | ||||||||||
9 | Angelina Ellis Angelina Ellis ('98) | 98 | USA | 4:36.85 | PB | ||||||||||
10 | Camille Hines Camille Hines | USA | 4:38.02 | PB | |||||||||||
11 | Megan Huebner Megan Huebner ('95) | 95 | USA | 4:38.52 | SB | ||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Hattie Plumb Hattie Plumb ('97) | 97 | USA | 4:37.82 | PB | ||||||||||
2 | Stephanie Knight Stephanie Knight | USA | 4:38.59 | PB | |||||||||||
9 | Mailin Struck Mailin Struck ('96) | 96 | GER | 4:46.62 | SB | ||||||||||
K 3000 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Annie Moore Annie Moore ('97) | 97 | USA | 10:14.54 | PB | ||||||||||
Finale B 24.3. | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Courtney Brenner Courtney Brenner | USA | 9:40.34 | PB | |||||||||||
2 | Sara Tsai Sara Tsai | USA | 9:50.39 | SB | |||||||||||
3 | Megan Huebner Megan Huebner ('95) | 95 | USA | 9:51.93 | PB | ||||||||||
4 | Audrey Belf Audrey Belf ('96) | 96 | USA | 9:54.21 | PB | ||||||||||
5 | Mailin Struck Mailin Struck ('96) | 96 | GER | 9:54.45 | SB | ||||||||||
6 | Maddie Criscione Maddie Criscione ('96) | 96 | USA | 9:56.88 | PB | ||||||||||
7 | Katie Bianchini Katie Bianchini | USA | 9:59.55 | PB | |||||||||||
8 | Gillian Mortimer Gillian Mortimer | USA | 10:00.17 | PB | |||||||||||
9 | Devon Grisbaum Devon Grisbaum | USA | 10:03.68 | PB | |||||||||||
10 | Hannah Owens Hannah Owens | USA | 10:08.49 | PB | |||||||||||
11 | Brooke Kingma Brooke Kingma | USA | 10:10.62 | PB | |||||||||||
12 | Jennifer Comastri Jennifer Comastri | USA | 10:13.04 | PB | |||||||||||
13 | Caroline Pietrzyk Caroline Pietrzyk ('97) | 97 | USA | 10:14.59 | PB | ||||||||||
K 5000 m 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Rachel Kigen Rachel Kigen | USA | 16:57.44 | PB | |||||||||||
2 | Caitlin Shepard Caitlin Shepard | USA | 17:04.64 | PB | |||||||||||
3 | Pamela Kosgei Pamela Kosgei ('04) | 04 | KEN | 17:22.14 | PB | ||||||||||
4 | Lindsey Lewis Lindsey Lewis ('96) | 96 | USA | 17:22.27 | PB | ||||||||||
K 2000 m forh. 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Hannah Coffin Hannah Coffin | USA | 6:59.87 | SB | |||||||||||
3 | Melina Gryschka Melina Gryschka ('94) | 94 | GER | 7:06.15 | SB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 24.3. Vind: +2.0 Finale A Finale | 24.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Demetria Anderson Demetria Anderson ('96) | 96 | USA | 13.93 | SB | ||||||||||
2 | Kelsey Heyward Kelsey Heyward | USA | 14.18 | =PB | |||||||||||
3 | Sydney Hill Sydney Hill | USA | 14.22 | ||||||||||||
4 | Catika Slay Catika Slay ('94) | 94 | USA | 14.77 | SB | ||||||||||
5 | Atarah Abdullah-Muhammad Atarah Abdullah-Muhammad ('95) | 95 | USA | 14.79 | SB | ||||||||||
7 | Ashlee Stieler Ashlee Stieler ('98) | 98 | AUS | 15.65 | SB | ||||||||||
Finale B 24.3. Vind: +1.7 | 24.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Elizabeth Dadzie Elizabeth Dadzie ('93) | 93 | GHA | 14.21 | SB | ||||||||||
Finale C 24.3. Vind: +2.6 | 24.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Mya Robinson Mya Robinson ('99) | 99 | USA | 14.38 | w | ||||||||||
Finale D 24.3. Vind: +2.2 | 24.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||
1 | Holly Hankenson Holly Hankenson ('95) | 95 | USA | 14.49 | w | ||||||||||
7 | Linda Mutter Linda Mutter ('96) | 96 | GER | 16.46 | w | ||||||||||
K 400 m hæk 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Allie Vogeler Allie Vogeler | USA | 1:00.08 | PB | |||||||||||
2 | Ariel Terrell Ariel Terrell ('96) | 96 | USA | 1:00.81 | SB | ||||||||||
3 | Jordyn Bruce Jordyn Bruce ('98) | 98 | USA | 1:02.60 | SB | ||||||||||
K Højdespring 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Atarah Abdullah-Muhammad Atarah Abdullah-Muhammad ('95) | 95 | USA | 1.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kameesha Smith Kameesha Smith ('99) | 99 | USA | 1.71 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tessa Holland Tessa Holland ('97) | 97 | USA | 1.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Kristen Denk Kristen Denk ('97) | 97 | USA | 4.05 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Savanah Amato Savanah Amato ('97) | 97 | USA | 3.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nicole Bagby Nicole Bagby ('99) | 99 | USA | 3.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dascha Hix Dascha Hix | USA | 3.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alison D'Alessandro Alison D'Alessandro | USA | 3.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Caleigh Lofstead Caleigh Lofstead ('98) | 98 | USA | 3.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jade Hawkins Jade Hawkins | USA | 3.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Getter Marie Lemberg Getter Marie Lemberg ('95) | 95 | EST | 3.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Gabriela Leon Gabriela Leon ('99) | 99 | USA | 5.98 | +0.8 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Elizabeth Dadzie Elizabeth Dadzie ('93) | 93 | GHA | 5.98 | +1.7 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Charde Golliday Charde Golliday ('98) | 98 | USA | 5.95 | +1.2 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Amanda McClain Amanda McClain ('96) | 96 | USA | 5.93 | 0.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Omosola Omolayo Omosola Omolayo ('98) | 98 | NGR | 5.68 | +1.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Holly Hankenson Holly Hankenson ('95) | 95 | USA | 5.44 | +2.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Ashlee Stieler Ashlee Stieler ('98) | 98 | AUS | 5.21 | +1.6 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
Atarah Abdullah-Muhammad Atarah Abdullah-Muhammad ('95) | 95 | USA | NM | ||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Brandy Thomas Brandy Thomas ('97) | 97 | USA | 14.93 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kassie Hoyme Kassie Hoyme ('97) | 97 | USA | 14.47 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Julia Bourke Julia Bourke ('98) | 98 | AUS | 13.25 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kia Boykin Kia Boykin | USA | 13.18 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rachael Tolsma Rachael Tolsma | USA | 13.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Atarah Abdullah-Muhammad Atarah Abdullah-Muhammad ('95) | 95 | USA | 9.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Sydney Laufenberg Sydney Laufenberg ('98) | 98 | USA | 49.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Julia Bourke Julia Bourke ('98) | 98 | AUS | 55.16 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Effua Ampadu Effua Ampadu ('85) | 85 | GHA | 54.67 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jessica Mattsson Jessica Mattsson ('98) | 98 | SWE | 53.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 24.3. Finale A Finale | 24.3. | ||||||||||||||
1 | Karly Hibbard Karly Hibbard | USA | 44.40 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Elizabeth Dadzie Elizabeth Dadzie ('93) | 93 | GHA | 35.56 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tessa Holland Tessa Holland ('97) | 97 | USA | 35.44 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Atarah Abdullah-Muhammad Atarah Abdullah-Muhammad ('95) | 95 | USA | NM |